ty V0RWARTSFEIJEN00RD EUROPA-CUP VLIEGREIZEN AGENDA STREEKNIEUWS ONZE PUZZELRUBRIEK STREEKNIEUWS KERSTFEEST SPORT BILJARTEN K. Kort (Nieuwerkerk) kampioen 3e klasse libre S.-D. BURGH, 22-12. In haar clublokaal cafétaria „De Westhoek" te Burgh, werd door de biljartvereniging „On der Vrienden" het finale-tournooi om het kampioenschap 3e klasse libre van het district Schouwen-Duiveland georganiseerd. Na een spannende strijd is K. Kort van de biljartvereniging O.K.K. te Nieuwerkerk er in geslaagd beslag op de titel te leggen. Vóór de aan vang van de laatste en beslissende partij tussen K. Kort en L. Louwerse had laatstgenoemde met één punt voorsprong nog de beste papieren in handen. In deze beslissende partij toonde Kort zich evenwel op gede cideerde wijze de sterkste door in 23 beurten de 100 caramboles vol te maken, waartegenover Louwerse niet meer dan 68 caramboles wist te stel len. In deze partij kwam Kort te- De eindstand: vens tot de hoogste serie (24) uit het gehele tournooi. Door zijn algemeen gemiddelde van 3.50 promoveert Kort naar de 2e klasse libre. Aan het slot overhandigde de se cretaris van het district, de heer J. den Haan, aan de kampioen de bondsmcdaille en de bondswissel- beker. Uit handen van de voorzitter van „Onder Vrienden", de heer Th. Wessels Sr., mochten de overige deel nemers allen een prijsje in ontvangst nemen. De heer Kort, die het district zal vertegenwoordigen op de geweste lijke kampioenschappen, welke van 9 t/m 11 januari a.s. door het dis trict Eindhoven zullen worden geor ganiseerd, sprak namens de spelers nog een woord van dank tot de or ganisatoren voor de uitstekende wijze waarop het tournooi was verlopen. L. Louwerse, De Lelie", Scharendijke L. de Munnik, K.V.L., Noordgouwe J. C. Goudswaard, O.K.K., Nieuwerkerk 9 500 139 24 3.50 8 468 160 23 2.93 7 492 180 15 2.73 4 416 192 20 2.17 2 428 177 11 2.42 0 314 170 17 1.85 Duivententoonstelling „De Bruse Trekker' De jaarlijkse duivententoonstelling van de postduivenhoudersvereniging „De Bruse Trekker" te Bruinissè is weer een groot succes geworden. Er waren 200 dieren ingezonden, waar bij vooral onder de jonge duiven zeer goed materiaal was. Keurmees ter was de heer L. Peeman te Mid- delharnis. De uitslag was als volgt. Rubriek l: Oude doffers (25 stuks): 1. T. Dalebout, N.kerk (mooiste duif van de tentoonstelling: 2. Ph. Steke- tee, Bruinissè; 3. H. van Noorden, N.kerk; 4. Ph. Steketee, Bru; 5. Ph. Steketee, Bru; G. A. J. IJzelenberg, Bru; 7. T. Dalebout, N.kerk; 8. A. de Koning, Bru; 9. Ph. Steketee, Bru; 10. B. de Ruiter, Bru. Rubriek II: Oude duiven (24). 1. B. de Ruiter, Bru; 2. B. W. Schot, Bru; 3. Joh. Jumelet, Bru; 4. A. de Koning, Bru; 5. P. Stotijn, Bru; 6. J. J. de Jonge, Bru. Rubriek III: Jarige doffers (22 st.). 1. Jan Quist, Dreischor; 2. Ph. Ste ketee, Bru; 3. B. W. Schot, Bru; 4. H. van Noorden, N.kerk; 5. B. de Ruiter, Bru; 6. T. Dalebout, N.kerk. Rubriek IV: Jarige duivenf 12 st.). 1. H. van Noorden, N.kerk; 2.B. de Ruiter, Bru; 3. T. Dalebout, N.kerk. Rubriek V: Jonge doffers (56 st.). 1. J. Quist, Dreischor; 2. A. S. de Koning, Bru; 3. G. Vos, Dreischor; 4. Joh. Jumelet, Bru; 5. A. de Ko ning, Bru; 6. Joh. Jumelet, Bru; 7. Ph. Steketee, Bru; 8. J. Folmer, N. kerk; 9. B. dc Ruiter, Bru; 10. P. Stotijn, Bru; 11. T. Dalebout, N.kerk; 12. G. Vos, Dreischor; 13. P. Dooge, Oosterland. Rubriek VI: Jonge duiven (43 st.). 1. B. W. Schot, Bru; 2. J. Quist, Dreischor; 3. T. Dalebout, N.kerk; 4. Joh. Jumelet, Bru; 5. B. W. Schot, Bru; 6. B. de Ruiter, Bru; 7. J. Quist Dreischor; 8. T. Dalebout, N.kerk; 9. Joh. Jumelet, Bru; 10. A. de Koning, Bru; 11. P. Dooge, Oosterland. De prijs voor het mooiste drietal 3 92punt, werd gewonnen dooi de heer Ph. Steketee, Bruinissè. De eerste prijs (beker) werd ge wonnen door de heer T. Dalebout, Nieuwerkerk. Er waren bij deze tentoonstelling 25 deelnemers en door de Midden standsvereniging Bruinissè werd voor iedere deelnemer belangeloos een prijs beschikbaar gesteld. MICROKORFBAL Nederlaag van All-Ready in Schiedam (7—5) In het landelijk microkorfbal van de KNKB is All Ready I er niet in geslaagd om de lastige uitwedstrijd in Schiedam tot een goed einde te brengen, want de rood-zwarte Zie- rikzeeënaren moesten in Schiedam met 7-5 hun meerdere erkennen. Het begin was hoopvol want reeds met enkele minuten te spelen was de stand al 0-2 voor AU Ready. Eerst had Piet de Ronde de bal in de Schiedamse korf gedeponeerd en en kele minuten later benutte dezelfde speler een strafworp (0-2). Nadat Schiedam voor een tegenpunt had gezorgd (1-2) bepaalde André Wurth de ruststand op 1-3. All Ready had dus nog alle kansen om ook nu weer te kunnen zegevieren, doch het kwam uiteindelijk anders uit. Schie dam maakte al spoedig gelijk, doch weer was het Piet de Ronde, die de Schouwenaren op 3-4 bracht. Het werd kort daarop 4-4 en 5-4, doch weer deed De Ronde van zich spre ken, door een strafworp te benutten (5-5). In de slotfase kwam de over winning echter toch bij Schiedam te recht want twee verre treffers maakten de eerste nederlaag van All Ready tot een voldongen feit (7-5). Zaterdag aanstaande speelt All Rea dy in de sporthal te Oude Tonge te gen leider Ten Donck I uit Ridder kerk, hetgeen ongetwijfeld een zwa re opgave voor de Zierikzeeënaren zal zijn. lil afdeling Zuidwest DFS aan de leiding In de microkorfbalcompetitie van de afdeling Zuidwest is DFS er in de eerste klasse in geslaagd door een 8-4-overwinning op NOAD de lei ding in handen te nemen. Voor de blauw-witten betekende dit de eer ste nederlaag. Ook WIK kreeg, in de ontmoeting tegen ZSC, zijn eerste nederlaag (5-2) te incasseren. Het Nieuwerkerkse SKNWK, dat nog zonder punten was, zorgde voor een grote verrassing door met 1-0 van DBGC te winnen. Tot grote vreugde van de Nieuwerkerkers scoorde Elly de Braai in de allerlaatste minuut het enige en beslissende doelpunt. DFS 4 3 0 1 22-17 6 WIK 4 2 1 1 14-14 5 ZSC 4 2 0 2 19-13 4 NOAD 4 1 2 1 14-16 4 DBGC 4 1 1 2 10-8 3 SKNWK ..4 1 0 3 6-15 2 TURNEN Sportvereniging „Duiveland" Zaterdag jl. werden door de gym nastiekvereniging ,',Astrow" te Sou burg open kampioenschappen voor jeugdige turners en turnsters (twaalf jaar en jonger) gehouden. Deer de leden Wim Ista en Joop Stoutjesdijk werd aan deze wed strijd deelgenomen, waarvoor door 21 jongens uit de Zeeuwsche-Bra- bantsche turnkring was ingeschre ven. De wedstrijd bestond uit een vijf kamp, t.w. paardesprong, ringen, brug, lange mat en rek. Na afloop van de wedstrijd was het volgende aantal punten behaald: Wim Ista 35.00 punten; gem. 7.00, 18de plaats. Joop Stoutjesdijk 37.30 punten; gem. 7.45, 9de plaats. Beide jongens hebben zich op deze wijze goede vertegenwoordigers van hun vereniging getoond door het al leszins verdienstelijk werk wat zij geleverd hebben. Dat dit resultaat bereikt werd hebben zij zeker aan hun doorzettingsvermogen te dan ken. Damvereniging „Zierikzce" Uitslagen clubcompetitie: G. Flik- weert-J. Flikweert 0-2; J. L. Straaij- er-F. Roggeband 0-2; J. Folmer-J. Flikweert 2-0; C. Verton-J. L. Smal- hcer 1-1; C. L. Boot-M. de Wild 1-1; J. Huig ens- G. Flikweert 2-0; C. P. v. Futten-J. A. Verton 2-0; J. Fol- mcr-J. A. Verton 2-0 (eerder afge broken). Competitie persoonlijk kampioen- schap Zeeuwse Dambond M. de Wilo-J. Boeijens 2-0; W. H. S. Heijdie-J. Huigens 2-0; J. Hui- gens-A. Franke 1-1. Kerstbout tegen de ruit OOSTERLAND, 22-12. - Het leek bij mevr. Timmerman- Dalebout, wonend in een be jaardenhuis aan de Steen- gruchtstraul wel e&i luilekker land, waar de kerstbout zo maar in de mond vliegt. Ze kreeg de schrik van haar le ven toen een verdwaalde fa zant, waarschijnlijk verblind door het zonlicht, met kracht tegen het grote kamerraam van haar huis aanvloog, zon der gelukkig de ruit te bre ken. Het kostte het dier hel leven. De bewoonster accep teerde echter de bout niet overigens; een in de nabijheid wonende buurman werd er blij mee gemaakt. D'66 in Zeeland Vrijdagavond jl. kwamen leden en aanhangers van D '66 te Middelburg bijeen om kennis te maken met de kandidaten voor de verkiezing van Provinciale Staten. Deze kennismaking ging vooraf aan de schriftelijke stemming over de volgorde op de kandidatenlijst en vond reeds eerder plaats te Terneu- zen. De leden kunnen tot 5 jan. a.s. hun stembiljetten insturen. Op het provinciaal congres van D '66. op zaterdag 10 januari a.s. in het Strandhotel te Vlissingen, worden de gekozen kandidaten bekend gemaakt. Tevens wordt dan het provinciaal programma van D '66 definitief vast gesteld. Ter vergadering werd tevens be kend gemaakt dat de heer mr. P. C. Porrey op het onlangs gehouden lanT delijk congres van D '66, met een groot aantal voorkeurstemmen tot hoofdbestuurslid is gekozen. De heer Porrey is voorzitter van de werk groep gemeentepolitiek te Vlissingen. Nieuws jaarsreceptie Zeeland's commissaris De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland en mevrouw C. van Aartsen-Stap hopen hun nieuw jaarsreceptie te houden op zaterdag 3 januari a.s. des middags van 4 tot 6 uur. De ontvangst zal plaats vin den in de Statenzaal te Middelburg, ingang Abdijplein. ZIERIKZEE Bouw 40 woningen Het Architectenbureau Leo de Jonge te Rotterdam heeft namens de Woningbouwvereniging „Beter Wo nen" te Zierikzee het bouwen van 41) woningen met berging in plan West te Zierikzee gegund aan Aan nemingsbedrijf Den Hartog N.V. te 's-Gravendeel voor f 1.510.791. KERKWERVE N.C.V.B. en Vrouwenvereniging vierden Kerstfeest De N.C.V.B. afdeling Kerkwerve kwam in het Verenigingsgebouw bij een om samen met de Hervormde en Chr. Ger. vrouwenverenigingen het kerstfeest te vieren. De zaal was ge heel in de kerstsfeer gebracht met kerstbakjes, kaarsen en planten. De presidente van de Chr. Geref. Vrouwenvereniging, mevr. De Jonge, opende de avond met alle dames hartelijk welkom te heten. Ze liet zingen Ps. 145 1, 2 en ging voor in gebed. Vervolgens hield zij een korte meditatie over advent, waarin ze aansloot bij de tekst van het dekla- matorium dal deze avond gebruikt werd. Enkele leden van de drie vereni gingen werkten aan dit deklamato- rium mee. Zo verzorgden de dames Verton, Boot-Bakker, ,Boot-Doele- man en Francke-Aarnoudse de de- klamatie, terwijl mevr. Francke- Vernes de zang op de piano begeleid de. In de pauze liet men een busje rondgaan om de onkosten van deze avond te dekken. Na de pauze zongen allen: „Stille Nacht". Het woord was hierna aan mevr. Kesteloo ,die een kerstver haal las, getiteld: „Wouter van Ge- mert", geschreven door Dolf Kloek. Met heldere stem en mooi op toon deklameerde zij dit verhaal, waarin de Goddelijke besturing in het leven van de mensen tot uitdrukking kwam. De moeilijkheden van de hoofdpersoon en de situaties waarin hij zich bevond waren zeer reëel. De presidente van de NCVB, mevr. Viergever dankte aan het eind .ieder die had meegeholpen om deze avond te doen slagen. Tot slot werd staan de het „Ere zij God" gezongen, waar na de presidente voorging in dank gebed. Zij wenste ieder prettige kerstdagen en een gelukkig nieuw jaar. Advertentie Dode door slippende auto VRIES, 23-12. Op de rijksweg 34 van Emmen naar Groninen onder de gemeente Vries is een personen auto als gevolg van de gladheid in een slip geraakt. De auto kwam dwars over de rijbaan te staan en werd aangereden door een tegemoet komende personenauto. De bestuur der van de eerste auto, de 25-jarige elektricien G. Kiers uit Borger, werd zwaar gewond overgebracht naar het academisch ziekenhuis te Groningen waar hij korte tijd later overleed. De bestuurder van de andere auto werd licht gewond. GENEVE. Het Internationale Co mité van het Rode Kruis en dc Liga van Rodc-Kruisvercnigingcn hebben een oproep tot dc wereld gericht dc hulpverlening aan de noodlijdende bevolking in Biafra en Nigeria fi nancieel tc steunen. Oost-Berlijn 4 maart 1970 dagvlucht (vertrek '6 morgens, 's avonds terug) Rotterdam-Oost Berlijn v.a. 180,— p.p. Alle reizen incl. vliegretour, busvervoer, stadionzitplaats en excursie naar West-Beriijn. Dit alles onder gegarandeerde leiding. Nu reeds boeken betekent boeken voor lage prijzen, terwijl u zeker bent van uw plaats. Boekingen inlichtingen bij: bijdevaate reizen Nieuwe Haven 105 Zierikzee Telefoon (01110) 2577 correspondent WAGON-LITS COOK. Kerstzangdienst Op vrijdag 26 december a.s. (twee de kerstdag) zal 's morgens om 10 uur een Kerstzangdienst in de Chr. Gereformeerde Kerk te Kerkwerve worden gehouden. Deze dienst zal worden geleid door ds. J. Westerink, terwijl verder medewerking wordt verleend door een koor uit Bruinissè, een koor uit Zierikzee en een jeugd koor uit Zierikzee, onder leiding van de heer C. Groenleer. Voorts zal ook het kinderkoor uit Kerkwerve, on der leiding van mevr. van Sluijs- Gerritsen aan de zangdienst mede werken. OUWERKERK Kerstwijding Vrouwenvereniging De kerstwijding vond plaats van de vrouwenvereniging. De leiding was in handen van mevr. den Bley- ker-Bodbijl. Na het gebed las zij hel Kerstevangelie. Afgewisseld met en kele gezangen volgde de overdenking en een kerstvertelling. De consisto riekamer was voor deze gelegen heid sfeervol verlicht met kaarsen en versierd. Kerstfeest kleuterschool Hetkerstfeest op de kleuterschool is weer gevierd. In haar inleiding riep het hoofd der school, mej. L. v. d. Tonnekreek, de aanwezige ouders en de kinderen een hartelijk welkom toe. Zij vertelde de kleinen, dat het Kerstkind de boodschap brengt van de vrede op aarde en dat zij dit in hun leven moesten loepassen. Er volgde nu een aantal gezamenlijke kerstliedjes, afgewisseld met gescan deerd handgeklap, neuriën en belge rinkel, voorts solo's, duetten en kwartetten. Eén der kinderen vertel de een verhaaltje van het varkentje en de moeder. Het kerstverhaal werd verteld door mevr. Kuijper-Vijver- berg, leidster der zondagsschool, elk gedeelte gevolgd door enkele liedjes. In de pauze werd getracteerd op chocolademelk met koek en hierna werd door de kinderen het kerstver haal uitgebeeld. Juffrouw v. d. Ton nekreek deed de kerstvertelling cn zo kwam er een einde aan deze bij zonder aardige cn genocgclijkc avond NIEUWERKERK Tegels leggen hier en daar Onlangs is in een stuk groen, ter hoogte van „De Wereld" te Nieuwer kerk, een stuk trottoir aangelegd, voor eventuele voetgangers, komende van de Oud-Nieuwlandseweg, die anders over het rijgedeelte van de hoek rijksweg 18/Oostraat moesten gaan. Hierin is thans verandering gebracht, hoewel het daar toch nog een gevaarlijke hoek blijft, en de no dige aandacht vraagt. Na de uitbrei ding van de Christelijk Nationale Lagere School, is het schoolplein aan de beurt gekomen. Het oude school plein is ongeveer driemaal vergroot. Naast het gebruikelijke grijs-rode tegelpatroon is op het nieuwe ge deelte een tegelkruispunt aangelegd, met daarin zebrapaden van witte te gels. Het is de bedoeling dat de leer lingen er tijdens praktische verkeers- lessen gebruik van zullen kunnen maken. OOSTERLAND Kerstfeest Openbare basisschool De leerlingen van de openbare ba sisschool alhier, hoofd de heer P. T. Bolkenbaas, vierden met het onder wijzend personeel op de laatste schooldag voor de kerstvakantie in een keurig versierd schoollokaal, het kerstfeest, waarbij ook ds. H. Om- mering aanwezig was. Geopend werd door samen het bekende „Stille nacht" te zingen. Hierna declameer den de klassen 1 en 2 in klassikaal verband toepasselijke kerstgedichten. Aansluitend werd hierop gezongen „De herdertjes lagen bij nachte". Wilma van den Bos droeg verder voor „Herdertjes brengt melk en zoe tigheid", terwijl Lianne van den Houten zong „Midden in de winter nacht". Orgelspel was er van Rianda Dalebout, die een kerstlied speelde. Daarna kwam de blokfluitgroep van meester Troost naar voren die enige stemmige kerstliederen ten gehore bracht. Hierna volgde traktatie. Eni ge meisjes uit klasse 5 speelden het kerstspel „De sleutel", dat zeer goed ingestudeerd bleek, en waarmee suc ces werd geoogst. Het Kerstevangelie werd gelezen door ds. Ommering. Tot slot werd door samenzang deze kerstviering besloten. Ijsbaan was even goed De enige jaren geleden alhier aan gelegde ijsbaan bij het sportveld „De Saële", die met vrijwel geheel zoet water is gevuld, bood tijdens de korte vorstperiode een ideale ijs vloer, waarop door jong en oud werd schaats gereden. Wanneer de vorst was blijven aanhouden bestond het plan bij de ijsvereniging om hier wedstrijden op te organiseren. De dooi, die onverwacht inviel, stak hierbij echter een spaak in het wiel, en maakte tevens de straten in het dorp als een spiegel zo glad, waar door de gemeentewerklieden zich genoodzaakt zagen te strooien. ISMIR. Vijf schepen van de Ame rikaanse zesde vloot hebben een driedaags bezoek aan de Turkse ha venstad Izmir beëindigd. Hun ver blijf daar was aanleiding tot anti- Amerikaanse betogingen van studen ten, waarbij in totaal 103 arrestaties werden verricht. Het moet allemaal een beetje vlug van de week en daarom is de puzzel van vorige week er thans al uit; óók om verwarring te voorkomen. Korte tijd was er ditmaal dus maar voor de puzzelaars, doch ze hebben zich niettemin ijverig van hun taak ge kweten, want er waren al veel in zendingen binnen. De eerste prijs is bestemd voor: mevrouw J. van der Weele-van As Hoogeweg 7, Eikerzee De tweede prijs gaat naar: de heer C. vain den Hoek, Kerkweg 8, Kerkwerve. De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1 paleis; 7. oester; 13. opeen; 14. jol; 16. beige; 17. lier; 18. varen; 20. tree; 21. nu; 22. zestien; 24. al; 26. weer; 28. kern; 31. e.k.; 33. L.S.; 34. fel; 36. e.a.; 37. M.O.; 38. gaas; 40. berin; 42. moor; 44. opa; 45. "een; 46. bas; 47. mot; 48. nest; 50. Dover; 52. Bari; 53. Ir.; 54. op; 56. lel; 57. pij; 58. de; 59. snit; 61. vals; 63. T.T.; 64. talmoed; 67. T.C.; 69. vaag; 71. viool; 72. neon; 74. oprit; 76. pui; 77. poema; 78. setter; 79. mangat. Verticaal: 1. pol; 2. apin; 3. leeuw; 4. eer; 5. in; 6. mortier; 8. eb; 9. set; 10. tiran; 11. egel; 12. ree; 14. jas; 15. lei; 18. ver; 19. nek; 22. zes; 23. nee; 25. begonia; 27. els; 29. ram; 30. por tier; 32. kaper; 34. fenol; 35. libel; 37. moord; 39. aas; 40. bed; 41. nar; 43. oma; 49. ton; 51. vermout; 52. bijl; 55. pit; 57. pad; 59. start; 60. t.a.v.; 61. vel; 62. steeg; 63. tape; 65. lip; 66. ooi; 68. coma; 69. vos; 70. git; 72. non; 73. nat; 75. te; 77. p.a. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. vruchtboom; 4. nieuwsorgaan; 7..guitig; 10. soort an tilope; 11. drielenige struisvogel; 12. plezier; 14. melksap der rubberbo men; 17. stof ter vervanging van spi ritus; 19. magertjes; 20. open twee wielige dissel wagen; 21. onderdeel v.e. tennispartij23. toiletartikel; 24. en dergelijke (afk.); 25. schilfers van de verbrande korst van ijzer, die er onder het smeden afspatten; 28. Am sterdams Peil (afk.); 29. bezieldheid, geestdrift: 31. uitdrukking van ont kenning; 32. betrekking; 35. verkoop van goederen; 37. stad in Duitsland; 40. gehoororgaan; 41. eerstvolgende (afk.); 42. oude lengteëenheid; 43. hoogste punt; 44. ad rem; 47. plaats in N.-Brabant; 49. alleen (voorvoeg sel in samenstellingen); 50. sterk ij zerhoudende grond; 52. wijkplaats voor overstroming in onbedijkt land in Friesland; 54. chemisch symbool; 55. werktuig voor liet opwekken van elektrische stroom; 58. voegwoord; 60. vreselijk; 62. bepaalde hoeveel heid (b.v. 200 haringen in een mand); 63. 'bloeiwijze; 61. rond en dik; 65. onbepaald telwoord; 67. eiland in de Middellandse Zee; 69. lassoachtig werptouw; 70. ongaarne; 71. tel woord; 72. sleuf in een hoefijzer; 73. titel van de keizer van Ethiopië; 74. onrustig (van personen). Vei ticaal: 1. hoofddeksel; 2. ste- kclhuidig dier; 3. boomloot; 4. tu- pijtachtige stof; 5. zangstem; 6. Ned. eiland; 7. familielid; 8. niet-deskun- dige; 9. sluithaak voor boeken; 13. toespraak; 15. politiefunctionaris; 16. stad in Duitsland; 18. bederfwerende verfstof; 20. plant; 22 deel v.e. schrijfmachine; 25. achter een land tong gelegen inham der zee; 26. mu zieknoot; 27. in motoren gebruikte brandstof; 30. muziekterm; 33. bloem; 34. niet massief; 36. bijbelse per soonsnaam; 38. alvorens; 39. graaf- wcrkluig; 45. griezelig; 46. stad in Rusland; 47. beentje v.e. vis; 48. af gelegen; 49. tijding; 51. bijwoord; 53. Europeaan; 54. knaagdier; 56. stad in België; 57. korte spijker met grote, bolle kop; 59. zijkant; 61. stad in Bel gië; 64. landbouwer; 66. niet beves tigd; 68. dik cn plomp; 69. slaap plaats. Woensdag 24 december Haamstede Gereformeerde kerk, 22 uur, Keist- nachtdienst van de gezamenlijke Protestantse Kerken in de Westhoek. ZIERIKZEE: Gezamenlijke Advents-kerslbijeenkomst W(j attenderen op een gezamenlij ke Advents-keistbUeenkomst, die heden (woensdag) avond gehouden zal worden in de Gasthuiskerk. De bijeenkomst wordt verzorgd door de verschillende geestelijken van de di verse kerken. Medewerking wordt verleend door de Zierikzeese Orao- torium Vereniging, onder leiding van Eduard Nieland. (8 uur). Zang in Ziekenhuis Dinsdagavond zong de Zierikzeese Oratorium Vereniging een program ma van kerstliederen in het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis. De avond te voren werd gezongen in het Corne- lis-huis. NIEUWERKERK Stijlvolle kerstzangdienst In een - omdat de weersomstan digheden in alles tegenwerkten - matig gevulde Nederlands Hervorm de Kerk in Nieuwerkerk is zondag avond jl. de traditionele kerstzang dienst gehouden. Aan deze avond, een interkerke lijke dienst, werkten mede „Eén Naam is onze Hope", het Christelijk Gemengd Zangkoor, en het kinder koor „Van Knop tot Bloem", onder leiding van de dirigent Eduard Nie land. De openingsliturgie werd ver zorgd door de heer N. Siesse, ouder ling van de Hervormde Kerk. De dienst werd aangevangen met ge meentezang: Gezang 1: „Hoe zal ik U ontvangen". Na het gebed brachten beide koren „Wilt heden nu treden" en „Nu syt wellecome" ten gehore, gevolgd dooi de eerste Schriftlezing: Micha 5 :l-4. Na zang- volgden de beide andere Schriftlezingen. Dr. J. H. Becker, gereformeerd predikant ter plaatse, mediteerde over Efeze 2 17: „En bij zijn komst heeft hij vrede verkondigd aan u, die veraf waart en vrede aan hen, die dichtbij waren". Verder klonk uit de monden van de zangertjes uit het kinderkoor: „Een roze fris ontloken". Het grote koor zong nog „Stille Nacht". Na dankgebed van dr. J. H. Becker volgde gemeentezang, ter afsluiting van de dienst Psalm 150 1 en 2 (nieuwe berijming): „Looft God, looft Hem overal". Na de zegenbede trok iedereen huiswaarts, zo voorzichtig mogelijk, daar de straten vrijwel on begaanbaar waren wegens gladheid van ijzel. Bij de uitgang van het kerkgebouw werd er een collecte ge houden ten bate van het Nederlands Bijbelgenootschap. DJAKARTA. De Indonesische pro- duktie in het rijke tabaksgebied Oost Java heeft dit jaar als gevolg van slecht weer slechts de helft van de verwachten omvang bereikt. Hoe gek het ook klinkt, maar het komend Kerstfeest „ligt" veel moei lijker dan bijvoorbeeld Kerstmis in bezet gebied in 1944, hoe afschuwelijk de omstandigheden toen ook waren. Het was een bijna wanhopige toe stand, maar één ding hadden Ne derland en Bethlehem toen tenmin ste gemeen, de armoede van stal en kribbe. De schamelheid, die kerst feitelijk moet omhangen was er toen ten diepste en op dat punt zat men zonder problemen, zij het dan dus bij een gedoofde kachel en met een knorrende maag. Maar wat moet men uiterlijk althans aan met het kerstfeest van 1969? Het is hier en daar „in" om het maar heel simpeltjes te doen, maar ook degenen die de vinger waar schuwend omhoog steken, hebben op clat moment vast iets in hun maag. Waar ligt de wijsheid en waar lig gen de grenzen. Niet bij de honderd duizenden kalkoenen wellicht of bij een tafel vol flessen („Vraag het uw slijter"), niet bij het groen en de kerstballen in vele Europese kanto ren, waar (eens per jaar) zo vrolijk (iedereen is eventjes gelijk) wordt gedanst met een stevig glas in de maag en op de tonen van een hupse plaat. Van mij mag het allemaal, maar je zit zo krom met die stal, waarin mis schien nog geen giergoot was en elek trisch melken was er ook niet bij. Maar - dat moet ook wel even ge zegd - toch ook materiële rijkdom in die stal. Goud, wierook en myrrhe; dus je moet erg oppassen als cl die waarschuwende vingers omhoog gaan. En toch en toch. Kijk, als ik hel smoeltje van dal Biafraanse ventje op de buis zie komen; inge teerd nekje en allerlei zweertjes op de huid, dan lust ik niets meer, door eén soort biologische walging én door een zuiver soort geestelijke frustratie. Wij maar knielen bij dat Kindje om te zorgen dat het O.K. zit met het eigen zieltje en ginds ver loedert en verziekt het materieel al lemaal. Kerstvieren wordt blijkbaar elk jaar moeilijker en toch zijn er kinderogen, waarin het licht van de boom glinstert; cr zijn Weihnachts- oratoria en een stuk wildbraad ruikt gewoon meesterlijk, als je gezond bent. Ja, kerstfeest is een moeilijk feest en een mooi feest. Het heeft met heil en (geestelijke) voorspoed van de mensen tc maken, maar er zijn zo veel tegenstellingen en er is zoveel misleidend blinkende „Ersatz", dat het niet helemaal onmogelijk is de kluts kwijt te raken. Een goed Kerstfeest betekent dan ook.... toch niet de kluts kwijl ra ken.' schiereilandman

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2