Voor Hare Majestijd: Wie gaat u gelukkig maken met een Certina? DAF personenwagens automobielbedrijf fa. W. Gilijamse Westelijke Grote Drie willen met Moskou over Berlijn praten KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De minister van jus titie mr. C. H. F. Polak heeft een „werkgroep opsporingsberichtge ving per televisie" ingesteld Het is de bedoeling dat deze werkgroep de minister adviseert over de behoefte aan en de wenselijkheid van televi sie-uitzendingen voor opsporings doeleinden. KOOG AAN DE ZAAN. De sta king bij de Koninklijke Scholten- Honig N.V. te Koog aan de Zaan is met tachtig werknemers uitgebreid. Ze verklaarden zich solidair met de negentig werknemers, die al eerder staakten. OOSTERBEEK. De 80-jarige mevr. J. A. M. J. Holleman-Dupont te Oosterbeek is door een verkeerson geval om het leven gekomen. Zij stak de Utrechtse weg over, gleed uit en viel voor een vrachtauto die kwam aanrijden. De oude dame kon zo gauw niet wegkomen en de chauffeur merkte haar op het zwar te wegdek niet op. Zwaar gewond is het slachtoffer naar het St. Eliza- behgasthuis in Arnhem gebracht waar zij is overleden. UTRECHT. Bij het vervoer van toeristen per trein naar het buiten land staat Zwitserland veruit aan de spits. Ongeveer 17 procent van de Nederlandst toeristen verkiest de trein als vervoermiddel op weg naar een zomer- of wintervakantie-adres in Zwitserland, zo blijkt uit gege vens van het'nationaal Zwitsers ver keersbureau. DEN BURG. Het Nederlands insti tuut voor onderzoek der zee, dat op Texel is gevestigd en tientallen mil joenen guldens zal gaan kosten, zal donderdag (vandaag) om 11 uur o£- cieel in gebruik worden genomen. ROTTERDAM. In Rotterdam is de 57-jarige fabrieksarbeider K. L. Con- furius bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij liep op de middenbaan van de Putsebocht en stak onverwacht de rijbaan over, waar hij werd aangereden door een personenauto. Bij aankomst in het Zuiderziekenhuis bleek dat hij was overleden. De automobilist is door gereden. SNEEK. In de meubelfabriek Schumacher aan de Lemmerweg is brand uitgebroken. De brandweer van Sneek kwam met groot materi eel in actie om de vuurhaard te be dwingen. LAND- EN TUINBOUW Gedenkboek H. D. Louwes GRONINGEN, 17-12. Een gedenk boek over de in 1960 overleden land- bouwvoorman H. D. Louwes is woensdag aangeboden aan diens we duwe en drie zonen. Da tgebeurde in de jaarvergadering van de Gronin ger Maatschappij van Landbouw door ir. C. S. Knottnerus, voorzitter van het Landbouwschap en van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité K.N.L.C. Het gedenkboek is geschreven in opdracht van het Landbouwschap, het K.N.L.C., de Groninger Maatschappij van Land bouw en de topcoöperatie Cebeco. Van al deze vier organisaties is H. D. Louwes, afkomstig uit Ulrum in Groningen, voorzitter geweest: van het Landbouwschap van de oprich ting in 1954 tot aan zijn dood in 1960; van Cebeco (toen nog Centraal Bu reau), van 1946 tot zijn dood. Hij is ook voorzitter geweest van de Stich ting voor de Landbouw, voorgang ster van het Landbouwschappen van de Nationale Coöperatieve Raad. Magazijnbediende poogde zijn vrouw te doden DEN HAAG, 17-12. In Den Haag is de 25-jarige magazijnbediende C. A. L. gearresteerd, die heeft bekend een poging te hebben gedaan zijn vrouw, de 21-jarige M. C. W. te do den. Dit gebeurde woensdagmorgen vroeg, nadat het echtpaar in het huis van een 24-jarige melkslijter, met wie de vrouw een verhouding had, een gesprek hadden gevoerd. Beslo ten was dat de vrouw haar man zöu' verlaten en bij de melkslijter zou gaan wonen. Na het gesprek ging het echtpaar terug naar zijn woning, waar onenig heid ontstond. Volgens de politie heeft de man vermoedelijk uit ja-v loezie gehandeld. Hij greep de vrouw bij de keel in een poging haar te wurgen. K.N.G.V. huldigde 250.000sle lid UTRECHT, 17-12. Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, dat ruim 100 jaar geleden werd opge richt, heeft woensdag op het bonds- bureau in Utrecht het 250.000ste lid gehuldigd. De kwartmiljocnste van het K.N.G.V. was de bijna 22-jarige mevrouw van de Wal-Hofland van de Apeldoorne vereniging Odilo. Utrechtse politic vond veel wapens UTRECHT. 17-12. Dc Utrechtse politie heeft in samenwerking met het bureau bijzondere onderzoeken van de marechaussee na een uitge breide jacht op clandestiene wapen handelaars een voor Utrecht onge kend grote wapenvangst gedaan: in een in de steek gelaten auto van een van de wapenhandelaars vonden de rechercheurs 22 automatische kaliber 6.35 pistolen, 45 zg. schietballpoints en 690 patronen van verschillend ka liber. Twee Anrhemse kooplieden, de 47-jarige A. E. B. en de 54-jarige P. C. Th., beiden in de wapenhandel voor de politie geen onbekenden, zijn gearresteerd wegens overtreding van de vuurwapen wel. Horloges die sieraden worden rond een ranke vrouwepols. Certina heeft een prachtcollectie. 1 Certina. 14 karaat gouden kast. f 255,-. 2 Certina. 18 karaat gouden kast. En wijzerplaat met gouden cijfertekens. f375,-. 3 Certina New-Art. Kast uitéén stuk. 100%waterdicht. Automatisch. Datum. Doublé, f315,-. 4 Certina. 14 karaat gouden kast. f 295,-. 5 Certina. 14 karaat gouden kast. f 275,-. 6 Certina. Doublé met stalen bodem, f 130,-. CERTINAÖ piiili Horloges van Zwitserse topklasse. Certina's prachtcollectie kunt u bewonderen bii Axel Fa. A.P. Esselbrugge. Noordstr. 15. Goes 't Gouddoppertje N.V., K. Kerkslr. 12, Fa. A.J. Oostdijk, L. Vorstr. 53-55 Middelburg Fa N.Th. de Jong en Zé St Pieterstr. 11, D. d. Vos, Groenmarkt 2-4. Oostburg Dhr. J. v.d. Plassche, Burg. Erasmusstr. 4. Terneuzen Fa. G.Ph. Dingemanse, Axelsestr. 46. Vlissin. gen 't Gouddoppertje N.V., Walstr. 88. Pims Horl. Juw., Walstr. 99. Westkapelle Fa. L. Minderhoud, Zuidstr. 66. Zierikzee Fa. J. Auperle, oude Haven 32^ OOSTERLAND Albert Heijn gaat Geslaagd jaarfeest Chr. vrouwenvereniging „Martha" over <le grens kijken OOSTERLAND, 16-12. Er bestond goede belangstelling voor hèt jaar feest van de Chr.; Vrouwenvereniging dat werd gevierd in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk, onder leiding van de pre sidente, mevrouw Ómmering-Korpel. Deze sprak op dit 23ste jaarfeest een welkomstwoord tot de aanwezigen, waarna het „Marthalied" werd ge zongen. Na inleidend gebed door de pre sidente werd eerst een gezamenlijke maaltijd genoten, waaraan het zeer gezellig toeging. Hierna werd gezon gen een gedeelte van Psalm 25 en hield de presidente een meditatie met als onderwerp: „Heiligheid en broederliefde". De secretaresse, mej. A. E. Boot, las het jaarverslag waar uit viel te constateren dat de ver eniging in het afgelopen jaar niet op haar lauweren heeft gerust. De ver gaderingen werden vrij goed bezocht en het ledental bleef ongeveer con stant. Enige leden ontvielen de ver eniging door de dood. Zij werden met enige woorden herdacht. Het jaarlijks reisje kwam ter sprake dat Duur geschenk voor j mevrouw Armstrong BAD HOMBURG, 17-12. De Westduitse juwelier Uwe Schimmelpfeng uit Bad Hom burg is van pla^n een „wereld bol''bestaande uit 131 blauwe safieren, 110 blauw-witte en 58 gekleurde briljanten, te schen ken aan de vrouw van Neil Armstrong, de eerste mens die op de maan landde. Het sie raad, dat de juwelier „De we reld waarin wij leven" noemt, heeft een waarde van onge veer 20.000 gulden. Scliimmel- pfeng heeft mevrouw Nixon gevraagd het cadeau met kerst aan mevrouw Armstrong te overhandigen. I ook dit jaar weer een succes werd, terwijl gememoreerd werd dat er op de vergaderingen verschillende spre kers waren, al dan niet met licht beeldentoelichting. Het financieel verslag werd gereleveerd door de penningmeesteresse, mevr. H. Steen- poorte-van der Weele, waaruit bleek dat er een bevredigend saldo in kas was. De presidente dankte de beide bestuursleden voor hun uitgebreid verslag en verleende de penning meesteresse décharge. Verder wer den door tal van leden bijdragen ge leverd, voordrachten in proza en poëzie en zang en muziek. Door enige leden werden verschillende geeste lijke liederen ten gehore gebracht. Tussen al deze programmapunten werd koffie met gebak geserveerd. Het orgel werd bespeeld door mevr: J. Stoutjesdijk-Borst. Zo werd dit jaarfeest weer een buitengewoon ge zellig evenement in het verenigings leven van deze vrouwengroep, dat toch ook een stuk kerkewerk ge noemd kan worden. Alleen valt het te betreuren dat er nog verschillende vrouwen ook hier. ter plaatse zijn, dig nog niet zijn toegetreden als lid van deze mooie vereniging. De pre sidente sprak een dankwoord aan allen die tot het welslagen van deze mooie avond medewerkten. Gesloten werd met dankgebed. Amsterdamse koffierdief veroordeeld AMSTERDAM, 17-12. Dc Amstei'- damse rechtbank heeft de 40-jarige ex-hofmeeslcr Henri A. V. uit de hoofdstad wegens diefstallen van koffers en tassen van reizigers cn toeristen, veroordeeld lot negen maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk cn aftrek van het voorarrest. De afgelopen zomer had de man verscheidene malen koffers en tassen weggenomen bij reizigers op het centraal station cn van toeristen in het V.V.V.-kantoor in Amsterdam. In september was hij bij een diefstal op Schiphol van een koffer en een tas van een Ameri kaanse toerist tegen de lamp gelopen. ZAANDAM, 17-12. „Albert Heijn gaat begin volgend jaar onderzoeken welke mogelijkheden er zijn om de verkoopactiviteiten tot over de gren zen uit te breiden. Dit onderzoek zal zich richten op West-Europa. Er wordt dus niet alleen aan de E.E.G.- landen gedacht, maar ook aan lan den als Engeland en Denemarken". Di zeg de heer G. J. Heijn, lid van de raad van bestuur van Albert Heijn in het decembernummer van het peroneelsblad „Ah. flitsen". Gemiddelde melkprijs RIJSWIJK. 17-12. Hel Produkt- schap voor Zuivel heeft berekend, dat in het tijdvak van 31 maart 1968 tot 29 maart van dit jaar door vee houders een gemiddelde melkprijs werd gerealiseerd van circa f 34,67 per honderd kilogram melk met 3,7 procent vet. Dat betekent dat in de genoemde periode de opbrengst vijf tig cent beneden de gemiddelde richtprijs is gebleven, zo is woens dag meegedeeld tijdens de openbare bestuursvergadering van het Pro- duktschap voor Zuivel te Rijswijk. Bankoverval in Vaals VAALS, 17-12. Een Duits spreken de man heeft woensdag een overval gedaan op het bijkantoor van de ge meentelijke spaarbank van Maas tricht in Vaals. Zijn buit bedraagt twee tot drieduizend gulden. De man was legen drie uur 's middags het bankkantoor binnen gekomen en eis te onder bedreiging met een revolver geld van de kassier. Toen deze hem een bedrag van twee tot drieduizend gulden had gegeven, kwam er iemand het bankgebouw binnen, waarop de overvaller zich uit de voeten maakte. Baby geslikt in liedje HOEVEN. 17-12. In Hoeven (N.B.) is het vijf maanden oude zopntjé Willy van de familie Brouwers-Ko- nings onder zijn dekentjes gestikt. Toen z'n moeder hem eten wilde ge ven, ontdekte zé, dat. hij was over leden. Nog niet in prijs verhoogd! Uit voorraad leverbaar! Verschillende kleuren en uitvoe ringen! Modellen 1970. DAF 33 vanaf. 14810,40 DAF 55 vanaf f 6602,40 DAF 55 coupé vanaf I 7498,40 Alle prijzen zijn inclusief BTW Dealer voor Schouwen-Duiveland: Renesse, telefoon (01116) 370 MOSKOU, 17-12. Dc V.S., Frank rijk cn Engeland hebben dinsdag de Scwjct-Unic voorgesteld binnenkort met hen besprekingen te beginnen over de verbetering van dc toestand in cn om Berlijn, waaronder dc kwestie van vrije toegang tot deze stad. Het voorstel is vervat in een aide memcire dat de ambassadeurs van de westelijke drie namens hun rege lingen aan de regering van de Sow- jet-Unie hebben overhandigd. Hel moet gezien worden als een ant woord op de Russische reactie van 12 september op de stappen die de westelijke drie hebben genomen ter verbetering van de toestand in en om Berlijn en de verhouding van de twee Duitslanden. Van West olijke diplomatieke zijde is meegedeeld dat de V.S., Frankrijk en Engeland besprekingen hebben voorgesteld op „werkniveau", in een plaats en op een datum die nader overeengekomen moeten worden. Het overleg zou onder meer moe ten gaan over de toegangswegen tot West-Berlijn over land en door de lucht en over het verkeer tussen Oost- en West-Berlijn., De V.S., Frankrijk, Engeland en de S.owjet-Unie hebben een speciale verantwoordelijkheid met betrek king tot Berlijn krachtens het in 1945 gesloten akkoord van Potsdam. Twee leden van een Tsjechoslo- waakse balletgroep zijn er tijdens een tournee door Argentinië vandoor gegaan en naar Australië gevlucht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 5