AGENDA Zaak fa. W. J. Weltevreden kreeg uitbreiding en nieuw kantoor ^,msl1? "e,llul °P vergadering Turkije door noodweer getroffen Lage eierprijzen in maand november Gewestelijk Vrouwencontact P.v.d.A. wil komen tot jeugd- vorming buiten schoolverband op Scbouwen-Duiveland Nieuwe zelfbedieningszaak Albert Heijn te Zierikzee geopend STREEKNIEUWS Riiimtewinstiiiogelijkheifl werd uitstekend benut ZIERIKZEE. 18-12. De kernzaak van de Fa. W. J. Weltevreden aan de Appelmarkt, muziek-, radio- en t.v.- handel, heelt de „finishing touch" gekregen door vergroting van de verkoopruimte en de inrichting van een modern kantoor, achter de zaak, stijlvol gebouwd en smaakvol en funktionce! ingericht, lieden (don- donderdag)morgen werd de vergrote en „opnieuw vernieuwde' zaak her opend, met het doorknippen van een lint door het dochtertje Marion van de principale firmant de heer F. Meerman en de ontsluiting van de deur door de echtgenote van de op richter, wülen de heer W. J. Welte vreden. ISTANBUL. 18-12. In Ankara zijn door hevige regenval twee wonin gen ingestort, waarbij negen mensen de dood vonden. Ten z.w. van Izmir hebben over stromingen grote schade veroorzaakt Drie mensen zijn verdronken. Aan de Middcllandse-zeekust is door storm zware schade aangericht in de sinaasappeltuinen. Voor de kust van Mersin wordt een boot met vier mensen vermist. In de oostelijke provincies heeft zware sneeuwval het verkeer in de war gestuurd. Een boer is door een lawine om het leven gekomen en twee mensen zijn van de kou gestor ven. SPORT BADMINTON Avanti U-Zierikzee 3-5 De firma Weltevreden behielp zich tot dusver met een ambulante kan toorruimte, die gevonden werd aan de achterzijde van de vroegere woongelegenheid, maar dit brokstuk van het totaalpand is thans geheel gesaneerd, zodat er een ruimtewinst- mogelijkheid werd geschapen voor de zaak van circa 40 m-\ en voor het kantoor. In een korte speech stond de heer Meerman stil bij het thans bereikte resultaat, prijzend de wijze waarop het door de vaklieden werd uitgevoerd, terwijl ook het per soneel, dat „achter de schermen" veel werk verzette in zijn dankwoord be trokken werd. Hij overhandigde als herinnering mevr. Weltevreden- Beije een foto van de oude toestand, een foto uiteraard met veel herinne ringen voor betrokkene. Snelle verbouwing De vroegere woonkamer en keu ken werden tot het nieuwe geheel getransformeerd in acht weken tijds. De uitbreiding en verbouwing houdt inmpliciet in, dat het pand hoek Appelmarkt-Lange St. Jansstraat per 1 januari niet langer zal worden gebruikt. De daar in een tussenpe riode gestationeerde verkoopartike len, worden ondergebracht in de uit breiding. De tweede zaak aan de Appelmarkt wordt exclusief ver kooppunt voor baby-artikelen. De verbouwing werd uitgevoerd door het Aannemersbedrijf L. Tiele- man, in samenwerking met de bin nenhuisarchitect P. C. Tieleman. Verdere uitvoerenden: J. A. Kosters (elektriciteit), fa. Gebrs. Koster (schilderwerk), C. Linders (stuka doorwerk), fa. Saman Deurloo (centrale verwarming) en de fa.'s Den Boer en Deurloo (stoffering). Coöp. Laiulbouwver. „Aller Belang" te Ouwerkerk Nieuwer kerkse bejaarden vierden „Kerst" Sfeervolle -„soos"im<ldag Voor een aangename verrassing zorgde jl. maandagavond het le team van de b.c. „Zierikzee", door van het sterke Avanti II uit Middelburg met 5-3 te winnen. Een ongekend succes, daar de thuisclub destijds de thuis wedstrijd tegen ditzelfde Avanti met (J-2 het onderspit moest delven. „Zierikzee" startte in deze wed strijd goed. Zij kwam door het win nen van het herendubbel - Wijsman/ Lupgens, het damesdubbel - Groene- veld/Berrevoets, en het le heren enkel - Wijsman al snel aan een 3-0 voorsprong! Avanti kwam nog wel terug tot 4-2, daar 2 enkelspelen te winnen, doch door gedecideerde winst (15-3, 15-3) van het le ge mengd dubbel (Wijsman/Berrevoets) kwam Zierikzee op beslissende voor sprong (5-2). Dat Avanti toch nog op 5-3 kwam, mocht gelukkig wor den genoemd. Het 2e gemengd dub bel (Groeneveld/Lupgens) verloor nl. met 15-18, 17-15, 15-9! Een mooi succes boekte Anneke Berrevoets in haar enkelspel door mej. Duden - technisch erg knap - te kloppen in 3 sets (3-11, 11-7, 7-11)! Tevens won zij samen met mevr. Groeneveld h$t damesdubbel en samen met de heer W. Wijsman het le gemengd dubbel. Laatstgenoemde won ook al zijn partijen, w.o. het enkelspel tegen routinier Verbeek in 3 sets en met Lupgens het herendubbel. Mevr. Groeneveld en Lupgens moesten elk 2 partijen gewonnen geven, alhoe wel zij ook op een goede wedstrijd kunnen terugzien. De gedetailleerde uitslag luidt: le H.E.: C. Verbeek-W. Wijsman 8-15 15-4, 2-15 (0-1). 2e H.E.: G. Duden-G. A. Lupgens 17- 14. 15-6 (1-0). le D.E.: C. Duden-A. Berrevoets 3- 11, 11-7, 7-11 (0-1), 2e D.E.: J. de Kater-mevr. Groene veld 11-0, 11-1 (1-0). le G.D.: J. de Kater/C. Verbeek-A. Berrevoets'W. Wijsman 3-15, 3-15 (0-1). 2e G.D.: mej. Bokhorst/G. Duden- mevr. Groeneveld/G. A. Lupgens 15-18, 17-15, 15-9 (1-0). H.D.: Verbeek/Duden-Wijsman/Lup- gens 7-15, 13-15 (0-1). D.D.: Duden/Bokhorst - Berrevoets/ Groeneveld 11-15, 16-17 (0-1). Totaal 3-5 voor Zierikzee. BERLIJN. Het team van Vorwarts Berlin, dat de volgende tegenstander van Feyenoord zal zijn in het toer nooi om de Europa Cup. NIEUWERKERK, 17-12. Het da mescomité dat de wekelijkse „soos- middagen" verzorgt in Nieuwerkerk, heeft deze week met het organiseren van de kerstmiddag alle eer inge legd. In de smaakvol versierde, met kaarsen verlichte zaal in „Ons Dorps huis" stonden leuk aangerichte ta fels gereed, waaraan zich ongeveer 70 bejaarden schaarden, waaronder enkele gasten. Ieder was opgewekt anderen mee te brengen - welke allen een genot volle middag hadden. Wat het pro gramma betreft, als „menukaart" op de tafels prijkend, die week aanzien lijk af van hetgeen normaal gebrui kelijk is. Ditmaal geen spelletjes, maar een middag van garis andere allure. Na een welkomstwoord van de voorzitster, gevolgd door het le zen van het kerstevangelie, eerbie dig aangehoord door" een stille zaal, werden door een uit bejaarden sa mengesteld kooitje, dal slechts drie weken had gerepeteerd, enkele lie deren ten gehore gebracht. Uit de aandacht der bezoekers mag worden afgeleid, dat de met overgave ge zongen liederen werden gewaardeerd. Mej. Wandel, oud-Nicuwerkerkse, uit Wolfaartsdijk, bracht zeer goede dia's van Israël op het doek en ver telde daarbij over de geboorte van Jezus en wat daaraan voorafging. Dr. J. H.- Becker, gereformeerd predikant, vertelde een kort ont spannend kerstverhaal. Verder werd meerdere malen, door orgelspel be geleid, gezamenlijk gezongen, terwijl in de ingelaste pauzes van de geser veerde dranken werd genoten. Eén der bezoekers heeft aan het eind van deze middag alle dames bedankt voor het gebodene. Onder mededeling dat pas weer op 7 januari 1970 wordt bijeenge komen, en nadat aan alle medewer kenden hartelijk dank was gebracht, werd dit programma beëindigd. ZEIST, 17-12. Nederland expor- teeide in november 110 miljoen ei eren, b(jna 10 procent meer dan in november 1968. De exportwaarde daalde echter van 16,3 tot 13,3 mil joen gulden, doordat de exportprijs per 100 eieren drie gulden lager lag dan vorig jaar. De voorzitter van het produkt- schap voor pluimvee en eieren, de heer H. H. Garrelds, deelde woens dag op de openbare vergadering van hot produktschap in Zeit mee, dat de exportprijs begin december was opgelopen van f 10,75 (eerste helft van november) tot f 14 per 100 stuks om daarna weer te dalen tot f 12. De producentenprijs lag in de eerste van december op f 1,77 per kilogram, 90 cent lager dan een jaar geleden. De heer Garrelds zei, dat de Ne derlandse eierproduktenindustrie het komende jaar veel meer eieren zal moeten verwerken uit de natio nale preduktie. Volgens een voorlo pige schatting zijn in november 3,4 miljoen broedeieren ingelegd voor de legrassen tegen 2,7 miljoen in no vember 1968. Het totaal tot en met november bedraagt 50,8 miljoen (vo rig jaar 39,9 miljoen). OUWERKERK. 17-12. De Coöpe ratieve Landbouwverenigiiig „Aller Belang" G.A. hield in het dorpshuis de algemene vergadering onder vt oi zit terschap van de heer J. v. d. Stclpe. Deze gaf een overzicht van de afgelopen periode. In algemene zin is dit jaar beter dan het vorige. De aardappelen en uien maken goede prijzen en geven deze keer een schommeling naar de gunstige kant. Er zijn echter moei lijke problemen, veroorzaakt door grote overschotten. „De EEG heeft heel wat moeilijkheden te overwin nen en wij hopen, dat het zal geluk ken, een en ander in goede banen te leiden. De bedrijfsvergroting komt schoorvoetend van de grond en wij kunnen constateren, dat dit zich uit breidt." Dit jaar zullen enkelen van bedrijf veranderen, o.a. de heer D. Boogerd die naar een groot bedrijf in de Fle- vopolder vertrekt. De voorzitter wenste hem een goede toekomst toe. Het aantal leden vermindert gelei delijk wat. Onder de ingekomen stukken be vinden zich: de jaarstukken van de C.A.V., de agenda voor de algemene vergadering der ZLM, die op 22 de zer wordt gehouden in de Prins van Oranje en twee „bedankjes" als lid der vereniging van de heren P. Hen- drikse en L. de Later. BREDA. Tijdens een bijeenkomst met vertegenwoordigers van carna valsorganisaties uit verschillende provincies is besloten tot oprichting van een landelijk carnavalsmuseum, dat de naam zal krijgen „Hof dei- Zotheid". De plaats van vestiging is Breda. UTRECHT, 18-12. Uitgaande van een beleid dat er op moet zijn gericht iedereen in Nederland een hem pas sende woning te verschaffen, heeft de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, ir W. F. Schut, in Utrecht gezegd dat nog zeer velen zyn gehuisvest in woningen, die ge meten naar hun levensomstandighe den en inkomens, te groot of te goed koop zijn. Vervolgens was het woord aan de heer R. de Groot, directeur der CAV, die de jaarcijfers der CAV behandel de en een toelichting gaf op de ver schillende posten. De voorzitter meende te mogen constateren, dat het een gunstig jaar is geweest voor de C.A.V. en hij dankte de directeur voor zijn uiteen zettingen. Grond ontsmetting Daarna volgde een inleiding dooi de heer J. Swart van de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst over grond- ontsmetting'. Spreker zei, dat grond- ontsmetting de oogstzekerheid ver groot. De moeilijkheid ervan is de nadelige invloed op de structuur. De toepassing is niet eenvoudig, wij moeten nog vrij veel ervaring op doen. Er zijn velerlei middelen, maai de meeste methodes zijn te duur. In de landbouw zijn er maar enkele middelen, wij gebruiken de z.g. „Shell-DD" Het kan met verschillen de werktuigen in de grond gebracht worden: met de ploeginjecteur, de schaarinjecteur en de tandlnjecteur. De grond moet vrij zijn van kluiten en de DD moet op een diepte van 20 cm. in de grond gebracht worden. De omstandigheden zijn het gun stigst in het najaar. Het gas moet overal kunnen komen en de grond moet licht- tot matig vochtig zijn. De temperatuur van de grond moet minstens 7 tot 12 a 14 graden zijn (dit is meestal in september of ok tober). Voorts moet de grond een losse structuur hebben. Om het gas lang in de grond te houden: direct afdichten (aandrukken) ter voorko ming van ontwijking. De bietenaal tjes zijn in de bovenste laag moeilijk te doden. De volgorde der bewer king is: eerst injecteren, dan terug ploegen, weer aandichten en daarna plm. 14 dagen laten liggen. Het gas moet ook de grond weer uit, dit be reikt men met een cultivator. Per ha. is 250 1. middel nodig, de prijs is f 1,30 per 1., met bijkomende kosten komt dit globaal op f 500 per ha. Er zijn dus nogal wat mogelijkheden en ook nogal moeilijkheden, maar het is goed, dat eventueel subsidie kan worden verleend. Na deze lezing was er gelegen heid voor diskussie, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. De voorzitter dankte tenslotte allen voor de aangename besprekingen. ZIERIKZEE. 17-12. Het geweste lijk Vrcuwenccntact in de Party van de Arbeid in Zeeland heeft het ini tiatief genomen cm te komen tot jeugdvorming buiten schoolverband in diverse gemeenten in Zeeland. In een- aan de gemeenteraden ge richt schrijven wordt er op gewezen dat vooral op Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland in de meeste dorpen en woohkernen voor de la gere schoolkinderen buiten school verband niets wordt gedaan voor vorming of ontspanning. Gok de Provinciale Staten van Zeeland besteedden aandacht aan deze zaak en daar werd de wense lijkheid geuit op zo kort mogelijke termijn regionale voorzieningen te treffen erh hierin verandering te brengen. De Stichting Zeeland en de Zeeuw se jeugdraad bestuderen de moge lijkheden, maar dit gaat de dames leden van de Partij van de Arbeid niet vlug genoeg, hoeveel waarde ring men overingens voor deze stu dies heeft. Vorming van stichting Het feit dat het ministerie van CRM, de mogelijkheid overweegt jeugdwerk te subsidiëren, dat ge beurt door z.g. ambulante jeugdwer kers, heeft het Vrouwencotact doen besluiten te proberen zo spoedig mo- Moderne en doelmatige supermarkt aan Havenplein er van kba" £aS™deri ZIERIKZEE, 18-12. Heden (don- derdag)morgen werd de nieuwe zelf- bcdieningszaak van Albert Heijn aan het Havenplein 19-21 voor het pu bliek opengesteld, nadat gisteren (woensdag)middag de opening van de fraaie en doelmatige winkel was verricht door de heer G. J. Heijn, lid van de Raad van Bestuur. De ope ningsceremonie vond plaats tijdens een druk bezochte en feestelijke re ceptie in de nieuwe zaak, waarbij o.a. aanwezig waren het voltallige colle ge van b. en w„ raadsleden en ge meentesecretaris, allen met hun da mes. Een aantal gasten werd door de heer Heyn speciaal welkom geheten, waarna burgemeester D. W. Kaste lein in een korte toesprkak herinner de aan de eerste besprekingen over de A.H.-nieuwbouw te Zierikzee, in een pand da£ de laatste jaren eigen lijk een „aanfluiting" vormde voor het centrum van de stad. De burgemeester stelde vast dat het A.H.-concern in twee geslachten een enorme groei heeft te zien gege ven en herinnerde in dit verband aan het eerste kruidenierswinkeltje van „grootvader Heijn" in Zaandam. De ontwikkeling van het concern valt ook min of meer op te maken uit de nieuwe Zierikzeese zaak, wel ke immers ook getuigt van een dui delijke groei, van grote belangstelling bij het publiek en wellicht een stij gende omzet. De nieuwe zaak is mis schien wat laat maar niettemin toch op lijd gerealiseerd. De burgemeester vond de nieuwe zelfbediening bij zonder doelmatig ingericht en - wat de buitenkant betreft - vooral ook een aanwinst voor Zierikzee. Wat ik aldus burgemeester Kastelein, die speciaal ook de bedrijfschef, de heer Sanderse, feliciteerde met deze hoog tijdag in een ontwikkeling „van kruidenier naar supermarkt". „Bijbenen'' De heer G. J. Heijn zei vervolgens in een toespraak dat Zeeland altijd nauw met Albert Heijn verbonden is geweest, maar dat het een provincie is waar het „bijbenen" niet altijd even gemakkelijk was. Met name ook de realisering van de nieuwe winkel te Zierikzee was „een ei dat niet gemakelijk te leggen was": im mers, het pand verkeerde bepaald niet in „topvorm". Het is eigenlijk jaren geleden dat ik zo'n pand ge zien had', aldus de heer Heijn, die er verder op wees dat de nieuwe winkel in het kader van de moderne be- drijfsinzichten „provisorisch" is in gericht, een omstandigheid overigens die zeker niet zichtbaar is. Het streven van A.H. is er op ge richt „naar buiten te trekken". Dat lykt in tegenstelling met de cen trumvestiging te Zierikzee, maar we zijn er van uit gegaan .aldus de heer Heijn, dat Zierikzee het trefpunt van Schouwen-Duiveland is én we beslo ten daarom ook om in het centrum van dat trefpunt te gaan bouwen. De heer Heijn achtte het verder overbodig de Zierikzeese chef, dhr. Sanderse, te introduceren, die de naam van A.H. gedurende 24 jaar op voortreffelijke wijze heeft uitgedra gen en „vele jaren ploeterde in een oud winkeltje". Na de woorden van de heer Heijn bood de heer G. C. Anker, de vorige eigenaar van het pand, een winkelklok aan. De vele receptiegangers bezichtigden ver volgens de nieuwe zaak, die in korte tijd werd gebouwd door het aanne mingsbedrijf gebr. v. d. Bergh te Bergen op Zoom, naar een ontwerp van de heer G. J. van Zijl van de bedrijfstechnische dienst van A.H. De nieuwe zaak heeft een totale vloeroppervlakte van 350 m2 waar van 200 m2 is bestemd voor de ver koop. Er worden niet alleen kruide nierswaren te koop aangeboden, maar ook aardappelen, fruit en ci trusvruchten en een groot assorti ment zuivel-, vleeswaren- en diep vriesartikelen. Donderdag 18 december Zierikzee Stadhuis, 7.30 uur, vergadering ge meenteraad. Huis van Nassau, 8 uur, afdeling Verbond voor Veilig Verkeer. Drukkerij L. en O., 9-5 uur en 7-9 uur, kunsttentoonstelling. Oosterland Conferentiekamer, 7.30 uur, Kerst avond Plattelandsvrouwenbond. Scharendijke Gemeentehuis, 1.30 uur, vergadering raad Middenschouwèn. Haamstede Rusthuis, 7.30 uur. Kerstviering be jaarden. Hotel Bom, 7.30 uur, Pomona/N.F.O. Proeftuin, 9.30 uur v.m. snoeidemon- stratie. Bruinisse Ncd. Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, Kerstavond N.C.V.B. Vrijdag 19 december Zierikzee Drukkerij L. en O., 9-5 uur, kunst tentoonstelling. School Manhuisstraat, aula, 8 uur, filmkring „Ziejook". Burgh Het Wapen van Burgh, tweede uit voering „Witte van Haemstede". Advertentie OP REIS BEVEILIGD door een reis- en bagage- verzekering NIÏTSSPAARBANK ZIERIKZEE gelijk een stichting in het leven te roepen die regionaal de kleinere dorpen en dorpskernen op Schou wen-Duiveland en Noord-Beveland omvat en die het jeugdvormings- werk stimuleert en in het leven roept, totdat regionaal te vormen jeugdcentra dit werk kunnen over nemen. De gedachten gaan uit naar de aanschaf van een Volkswagenbusje en het aahtrekken van twee be roepskrachten voor jeugdvorming. De te stichten organisatie zou kun nen beginnen met het zoeken van ruimte, die meestal wel aanwezig zal zijn, om de jeugd onder te bren gen, terwijl met behulp van het provinciaal bestuur of de Stichting Zeeland een „dientregelng" zou kun nen worden samengesteld, waarin de dagen zouden kunnen worden vast gelegd, waarop een jeugdwerker in de dorpen werkzaam zal zijn. Beno digd materiaal voor het vormings werk zou per busje meegebracht kunnen worden. De financiering De financiële middelen zullen voor belangrijkste deel moeten worden gevonden in subsidies van rijk, pro vincie en gemeenten. Aangetekent wordt in het adres aan de gemeenten, dat het uitgaven niveau, zcwel bij de provincie als bij de gemeenen voor jeugdvorming zeer laag ligt. Alle Zeeuwse gemeen ten geven voor jeugdvormingswerk samen in totaal f 105.000 uit. dit is f 0,37 per inwoner. Alle Nederland se gemeenten f 17.463.000 of f 1,47 per inwoner. De provincie Zeeland verstrekt f 3400 of 0,01 per inwoner terwijl alle Nederlandse provincies samen f 1.192.000 beschikbaar stellen of f 0,10 per inwoner. Er is dus nog wel ruimte voor subsidie in dit op zicht. In bruidsjapon naar moordproces BRUSSEL, 18-12. Een 21-jarige vrouw is woensdag in Brussel in een witte bruidsjapon verschenen tijdens de laatste dag van een proces we gens moord tegen haar vroegere ver loofde. Zij verklaarde daarmee te willen tonen dat zij nog steeds wilde trou wen met de 24-jarige M. V., die te rechtstond wegens het doden van een 47-jarige man - begin 1968 - bij wie z.ij toen in dienst was. V. had de man gewurgd toen tijdens een bezoek ru zie en een vechtpartij ontstond .om dat V. hem ervan verdacht betrek kingen met zijn verloofde le hebben aangeknoopt. Voor het vonnis viel - vijf jaar gevangenisstraf wegens moord zon der voorbedachte rade - verklaarde V. echter niets meer van haar te willen weten. AMSTERDAM. Evenals in okto ber was ook in november het spaar overschot bij de bondsspaarbanken van bescheiden omvang. Het bedroeg namelijk f 7,7 min., een gevolg van inleggingen ad f 521,8 min. en terug betalingen ad f 514,1 min. ZIERIKZEE Verkoop pand Gebr. Wiebols Ter nadere precisering van het be richt over de verkoop van het pand Havenpark 9, waarin gevestigd Gebrs. Wiebols, manufakturenhan- del, opgenomen in het dinsdagnum mer, zij vermeld dat de verkoop eerst ge-effeklueerd zal worden per 1 januari 1971 en dus niet per 1 ja nuari a.s.. Zulks houdt in dat de be treffende manufakturenhandel nog een jaar de zaak in exploitatie houdt. Wij vernemen aanvullend inmiddels dat het pand Havenpark 9 evenals het pand Havenpark 11 (Handwerk huis „De Wending") is aangekocht door de Amrobank. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie alhier kunnen inlichtingen worden gekregen over de volgende gevonden voorwerpen (periode 10 oktober t.m. 8 december): Jongensbril met 1 glas; kettinkje met sterrenbeeld; schakelkettinkje waar op de naam Joop; linker plastic kin derschoentje; sjaal; gasaansteker „Maxlite"; kinder kleur-lcesboek; schakelarmbandje; visfuik; bedel armband; bankbiljet f 5; bovenstuk bikini; hondeketting (882); dames polshorloge bruin bandje; bankbiljet f 25; sleutels 2; nylon jack; bruine portemonnee met inhoud; zilveren armband; bruine muts met gele rand; grijze portemonnee met in houd; oranje damesregenbroek; mo torhelm; broche; contactsleutel van Volkswagen; bruine handschoenen; bril in étui; politiepet zonder em bleem; tas met inh.; lidmaatschaps kaart „Rust Roest"; kinder- drie wieler; paraplu (dames); boodschap pentas; sleutel; geldbeursje met in houd; knipportemonnee met inhoud; sjaal; wollen wanten; portemonnee met inhoud; bivakmuts; gymschoen; gebreide das; 1 paar kinderwantjes; damesglacé; damessjaal; blauwe da meshandschoen; wollen kinderhand- schoen; nylon want; regenbroek; - regenbroek; wieldop Ford Taunus; doos pilletjes; damesschoen. Kerstwijding C.P.B. Op dinsdag 23 december houdt de afdeling Schouwen-Duiveland van de Chr. Plattelandsvrouwenbond, de kerstwijding in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw. HAAMSTEDE Tunesië-actie Ongeveer 80 personen hebben maandagavond in de recreatiezaal van de Ger. kerk met belangstelling de dia- en filmavond over Tunesië bijgewoond. Deze avonden werden georganiseerd door de heer J. v. d. Berge uit Haamstede die Tunesië be zocht heeft. De avond werd geopend door ds. v. d. Kooij die het initia tief van de heer v. d. Berge bijzon der waardeerde. Hij hoopte dat de aanwezigen in de pauze diep in hun beurs zouden tasten om mede te hel pen de nood in Tunesië te lenigen. Het totaalbedrag dat werd opge haald. bedroeg r 719,80. BURGH Actie Tunesië De dia- en filmavond over Tunesië georganiseerd door de heer J. v. d. Berge, met als doel gelden te ver garen voor dit door een watersnood geteisterde land, die dinsdagavond in „De Koebel" werd gehouden was zeer matig bezocht. Slechts 30 per sonen waren aanwezig. De opbrengst bedroeg ca. f 300. Ds. Flink uit Burgh sprak een openingswoord. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2