AMRO BANK DE VERKEERDE DADER Sloan's Balsem JAARABONNEMENT 1970 BESPAART U GELD Engeland wijst huidige financiering van de landbouw in de E.E.G. af Miss Lucia in Nederland wanneer u daar nog deze maand een Spaarboekje of Spaarrekening (4Vz tot 7% rente!) opent. Overval in Melbourne met pijl en boog ARAM VAN DE EILANDEN ficotfa CA/>U& DAM 9 Voor 55 jaar.... WAT U BESPAART ZIEKIKZEESCUE NIEUWSBODE Donderdag 18 december 1969 Nr. 20322 BRUSSEL, 15-12. Dinsdag heeft de Britse minister voor Europese zaken. George Thomson, in een voordracht in Brussel, terwijl elders in de stad de ministers van de E.E.G. bijeen waren om te komen tot een defini tieve regeleing van de financiering van de gemeenschappelijke land bouwpolitiek per 1 januari, ver klaard dat Engeland „billijke en aanvaardbare voorwaarden'" voor toetreding tot de E.E.G. wil. Thom son noemde het landbouwvraagstuk het grootste probleem voor de on derhandelingen over toetreding en zei, dat Engeland niet akkoord zal kunnen gaan met de huidige finan cieringsregeling voor de landbouw in de E.E.G. Hij zei, dat „de huidige financiële regeling voor de gemeen schappelijke landbouwpolitiek op Nederlands Instituut voor vredesvraagstukken DEN HAAG, 15-12. Nederland heeft sedert maandag een nieuwe onafhankelijke stichting die zich stu die, voorlichting en vorming op het gebied van de vredesvraagstukken ten doel stelt. Deze organisatie, de Stichting Nederlands Instituut voor Vredesvraagstukken, die maandag in Den Haag werd opgericht, onder scheidt zich van de bestaande uni versitaire instituten op het gebied van de vredesproblematiek onder meer door het feit dat het voorlich ting en vorming tot haar primaire taken rekent. Engeland bij automatische overne ming zwaarder zou drukken dan billijk is". SCHIPHOL. 16-12. Gotenborgs schoonste blondine, de 21-jarige ver pleegster Berit Redin, is maandag avond dwars door zeer dichte mist in een Finnair lijntoestel op Schip hol aangekomen. Met een lichtende kroon van 12 kaarsjes op het hoofd en met zes maagden in haar gevolg, is de Zweedse lichtkoningin op een korte reis door enkele Europese lan den om het feest van Lucia grotere bekendheid te geven. Minder aanvoer spruiten; toegenomen vraag DEN HAAG, 16-12. Op de Neder- landse groentenveiling loopt de aan voer van spruiten thans terug. Hier tegenover staat een toegenomen vraag, zowel voor de binnenlandse markt als voor de export en als ge volg hiervan zijn de prijzen van dit produkt vorige week nog al aange trokken. Gedurende de maand no vember en de eerste week van de cember lag het prijspeil van spruiten iets beneden het niveau van het vo rig jaar in dezelfde periode maar sinds vorige week is dat veranderd. Bij een eerste inleg van minimaal f 10.- AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft twee bankwerkers aan gehouden, die ervan worden ver dacht tijdens het weekeinde een prostituee te heben aangerand. De mannen, de 22-jarige C. C. de F. en de 20-jarige W. S., zijn beiden uit Amsterdam afkomstig. FEUILLETON door FRANK VAN FALCKENOORT Het dorp lég tegen de helling van een stijle bergwand, zo'n beetje ge flankeerd rond een oud kerkje. In het enige café bestelde hij wat te drinken en maakte een praatje met de eigenaar over het dorp. Zo te zien kwamen hiér vrijwel geen toeristen en toch zou zo'n dorp voor werke lijke rust zoekende mensen een oase betekenen. Dat er geen aktieve in gezetene was in een dergelijk dorp, die er reklame voor ging maken? Omstreeks koffietijd bereikte hij Hameln. De stad was veel groter dan hij zich had voorgesteld. Gedu rende enige tijd reed hij er in rond, tot hij het Marktplein had gevonden, waarop enkele winkelstraten uit mondden. Hij parkeerde zijn wagen achter het raadhuis, bekeek een paar soeveniex'stalletjes, maar kocht niets. Voor wie moest hij het doen? Vrien den heb ik niet meer; m'n buren willen me niet meer kennen en fa milieZe waren indertijd tegen m'n huwelijk met Hannie en sinds dien ontstond er een verkilling. Om dat ze Hannie feitelijk nooit hele maal wilden accepteren, bleef ik weg. Nu ze dood is, vergeef ik ze nooit, dat ze zelfs niet op haar be grafenis zijn geweest. En de familie van Hannie? Haar vader is al lang dood en haar moe der is verleden jaar geëmigreex'd naar haar getrouwde zoon in Aus tralië. Alleen Tinie, Hannie's zuster is nog in Nederland. Haar heb ik al geen twee jaar gezien. Ik weet nau welijks. waar ze woont. Hij liep een der winkelstraten in, waar hij een restaurant ontdekte. Hij stapte binnen en bestelde koffie. Tegelijk bestudeerde hij het menu. Dat zag er tamelijk aantx-ekkelijk uit en de prijs was ook niet hoog. Mis schien ging hij hier straks wel eten. Tegen énen was hij bij het x'aad- huis. om het klokkenspel te hoi*en en de geschiedenis van de ratten vanger te zien, die ééns per dag door middel van x-onddraaiende poppen werd vertoond. Er stonden al tien tallen mensen, velen gewapend met een foto- of filmtiestel, om straks de rattenvanger en zijn gevolg te vereeuwigen. Het hele schouwspel duui'de een kleine tien minuten. Van school her innerde hij zich nog de historie. Leuk om het eens op deze manier te zien. Terwijl hij zich omdx'aaide om te rug tè wandelen naar het restau rant, voelde hij opeens een hand op zijn arm. En een stem, die op ver raste toon riep: „Evex't!" Hij keek verwonderd om en keek in een lachend vx-ouwengezicht. - Want voor hem stond, blêkend van levenslust en gezondheid, met een hartelijke lach op haar gezicht, zijn schoonzus Tinie. Hoofdstuk 8. In het restaurant waar ze beiden een kwax-tiex'tje later een sigaret rookten, keken ze elkander onop- Advertentie Voor onmiddellijke verlichting Helpt direct bij spierpijn, reumatische pijnen, zenuwpijnen, spit. Even aanbrengen op de pijnlijke piek en de weldadige warmte brengt onmiddellijke verlichting. met onmii De pijnverdrijver inmiddellijke werking. houdelijk aan. Hij had gezegd net van plan te zijn om te gaan eten en haar uitgenodigd. Enthousiast had ze hem bij de arm genomen en geantwoox'd: ..Dat doen we. Evex't. Man, wat vind ik dat geweldig.... Zo'n grote we reld en uitgerekend in Hameln lo pen we elkander tegen 't lijf...." Hij zei: „Je ziet er fantastisch uit, Tinie". Ze knikte. „Dank je. Ben je hier met vakantie? Ben je alleen?" „In Höxter. Dat ligt ook aan- de' Weser. Een eindje hier vandaan. En jij?" Ze schudde haar hoofd. „Geen vast omlijnd plan. Daar houd ik niet van. Waar het me lijkt, blijf ik een of twee dagen. Daarna reis ik verder". „Waar woon je tegenwoordig? Ben je nog onderwijzeres?" „Ja. Anders kan ik niets". „Zegmisschien ben ik onbe scheiden, maar had je geen tx-ouw- plannen?" „Die had ik inderdaad". Hij hoor de, dat ze de klemtoon legde op het woordje „had". En zag opeens haar betrokken gezicht. „Sorry,, dat wist ik natuurlijk nxet. Ik had het niet mogen vragen". De vrouw lachte gedwongen. „Dat kon je niet weten. Wewe kwa men tot de ontdekking, dat we ons hadden vergist. Laat ik het zo maar stellen. Enfin, ik ben er xiu zo'n beetje ovex'heen. Ik zit niet eens zo heel ver van je vandaan". „Zo?" „In Goor". Hij keek verrast op. „Dat is zeker niet vex\ Waarom heb je me nooit opgezocht?" Ze zuchtte. „Ik had telkens het plan en telkens kwam er wat tus sen De trekken op het gezicht van Evexi: Vax-dèl verhardden. „O juist ja, ik begi'ijp het al. Je hebt het na- tux'lijk gelezenVan mij Haar ogen blonken opeens fel, toen hij de vrouw aankeek. „Dat is niet aax'dig, Evert. Denk je, dat ik daar om weggebleven ben? Dan ken je me toch niet goed". „Nou, het ligt voor de hand, hè? Verdacht van moord (wordt vervolgd) MELBOURNE, 15-12. In Melbour ne heeft een met ptfl en boog bewa pende bandiet met succes twee over vallen uitgevoerd, hetgeen hem een buit heeft opgeleverd van 580 Au stralische dollars - ruim 2300 gulden. In de buitenwijk Kew overviel hij een milkbar, waarbij hij de 16-jarige dienster in bedwang hield door zijn Prinses Margriet wil in Nijmegen bevallen DEN HAAG. 17-12. Namens H.k.h. prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven deelt de rijksvoorlich tingsdienst mede, dat de prinses zich voor haar bevalling zal doen opne men in de kliniek voor verloskunde van het St. Radboxxdziekenhuis in Nijmegen. Prof. di'. J. L. Mastboom, hoogle raar in de vei'loskunde en de leer der vrouwenziekten aan de katholie ke universiteit te Nijmegen, zal prinses Margi'iet bij de geboorte van haar baby terzijde staan. Px'of. Mastboom zal daarbij wor den geassisteerd door de kindei'ai'ts prof. dl'. E. D. A. M. Schretlen, hooglei'aar in de kindergeneeskunde te Nijmegen. Indien noodzakelijk zal de anes thesie worden verzorgd door de af deling anesthesiologie van hét St. Radboudziekenhuis. De bevalling wordt, zoals reeds wei'd bekend gemaakt, ï-ond de jaar wisseling vei'wacht. Fruit in grote verpakking DEN HAAG, 16-12. Bij een groot aantal van de belang rijkste Nederlandse fruitvei lingen zal deze week een proef worden genomen met het aan bieden va nappels in een zg. grote consumenten verpak king. De telers voeren hun ap pels van bepaalde rassen, ma ten en kwaliteiten aan in do zen met een netto inhoud van 10 kg. en de handel kan deze dozen op de veiling kopen zonder dat extra kosten voor de doos in rekening worden gebracht. De bedoeling is om op die manier de handel de gelegenheid te geven een ver koop actie met deze groot ver pakking voor de komende feestdagen op te zetten. Men hoopt hierdoor het fruitver- bruikw te stimuleren en de consument mee te doen profi teren van het grote aanbod van appels tegen lage prijzen dat er op het ogenblik is. De vei lingen nemen deze proef in sa menwerking met het Centraal Bureau van de Tuinbouwvei lingen. 34. Hoog in het donkex*e gebouw, waar door Tudor en Aram, gevolgd door de angstige mompelende Laroet hun weg zochten, brandde een enkele lamp. Het vreemde wezentje, dat hun nadering be merkt had, fladderde op zachte vlerken daarheen. Zijn schaduw leek angstaanja gend toen het tegen het raam stootte en een zacht, piepend geluid maakte.. Meteen verscheen binnen een schim voor het ven ster. Een lange man, wiens gelaat in de. schaduw bleef, luisterde enige ogenblikken aandachtig naar de berichten die zijn spookachtige boodschapper hem bracht. Eindelijk gebood hij hem met een hoofd knik heen te gaan en wendde zich om. „Zij komen", mompelde hij zacht. „Het lokaas trekt hen! Uitmuntend! Zij zullen vrij spel hebben tot het web zich sluit!" Hij wreef zn' magere handen en haastte zich toen enkele bevelen te geven. Bood schappers spoedden zich door de einde loze gangen van het reusachtige gebouw. Over de maan verlichte tx-appen ijlden zij naar de vele wachtposten, die ovex-al op gesteld stonden en gaven hun het vx-eemde bevel om onverwijld hun posten te vex-- laten. Zachte voetstappen renden weg. Toen viel de stilte weer en het grote gebouw lag zonder enige hindernis open voor de twee voortsluipende gestalten, die met getrok ken zwaax'd hun weg zochten door de duis ternis. Aram noch Tudox* waren zich bewust dat hun aanwezigheid was opgemerkt. Alleen de kleine Prater werd bij iedere schx*ede onrustiger. Scherper nog dan de anderen scheen hij de onnoembare dx-eiging te voe len die hen omsloten hield. Maar zelfs hij had geen idee dat zij de inzet vormden van een duivelachtig spel en dat hoog boven hen, achter een verlicht venster, een ma gere gestalte met macaber geduld zijn tijd afwachtte. gevaarluijke wapen op haar te rich ten. Hij ontkwam met 130 dollar .Een half uur later bedreigde de bandiet de Gx'iekse restauranteigeiiaar Geor ge Aindilis. Toen deze trachtte te vluchten, schoot de man een pijl op hem af, die miste. Maar Aindilis mis te ook iets.450 dollar uit zijn kas, toen de bandiet overhaast de tienen nam. Exclusieve lederen geschenken en bureaugarniiuren LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE Gedupeerde reizigers toch naar Califomië SCHIPHOL. 16-12. Precies om zes uur zijn maandagavond 80 reizigers, die aanvankelijk geboekt hadden bij de reisvereniging „The Windmill", vertrokken naar ouders of kinderen 'ifi Calïforhië.'Zij zullen daar Kerst mis en nieuwjaar vieren temidden van hun familie, die velen van hen jaren niet gezien hebben. De Windmill-reisvereniging ging vorige maand failliet, waardoor ruim honderd mensen de langverwachte reis aan hun neus voorbij zagen gaan. Door ingrijpen van de K.L.M. en een dagblad konden deze teleur gestelde reizigers toch nog naar hun verre familieleden. Zij zullen enige maanden in Cali- fornië blijven. De meesten waren be jaarde ouders van emigranten, ook uit het buitenland. Ook was er even eens een jong echtpaar, een Frans man en een Amerikaanse met baby, dat na jaren de moeder van de vrouw ging bezoeken. DEN HAAG. De Eex'ste Kamer heeft zonder hoofdelijke stemming een motie aanvaai'd waarin de i*e- gex'ing woi'dt gevraagd stappen te doen om de Sowjetregering te bewe gen haar inwoners die naar Israël willen emigreren daax-toe in staat te stellen. ZIERIKZEE. Bij Kon. Besluit is aan de weduwe van een onlangs overleden karreman bij de reini gingsdienst alhier een pensioen ver leend van f 104. ZIERIKZEE. In het Huis van Nas sau werd door de bekende Vlaamse zanger Emiel Hullebroek uit Gent, een uitnemend geslaagde liederen- avond gegeven. ZIERIKZEE. (Adv.). Wegens geen handel op België dagelijks oesters te bekomen. Kleine soort voor de consumptie 1 V\ ct. per stuk. ZIERIKZEE. In het Huis van Nas sau hield de afd. Zierikzee van Vrouwenkiesrecht een propaganda- avond, waar mej. S. M. Hoevenaar te Haarlem sprak over de vredesbe weging en het vrouwenkiesrecht. BRUINISSE. Na breedvoerige be sprekingen besloot de gemeenteraad om ter voorziening in de werkloos heid de waterleiding cle Dee te dem pen en'lë^Tolëfeh. ZIERIKZEE. Op initiatief van een Nieuwerkerkse landbouwer werd in de sociëteit van Verwer een tuin- bouwvereniging voor Schouwen- Duiveland opgericht. NOORDWELLE. Aan hel Noorder- strand is uit zee aangespoeld een schietvlot, waarop vier masten. Het vaartuig is ong. 10 m. lang. ZIERIKZEE. In het evangelisatie- lokaal „Jeruel" op de Breestraat zul len voor belangstellenden de kle dingstukken te bezichtigen zijndie door haar aan de behoeftigen op hel a.s. kerstfeest zullen worden uitge deeld. Maand- en kwartaalabonnees van de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE kun nen respektievelijk 6 en 4 procent op het abonnementsgeld besparen als zij nu een abonnement a 31,20 bestellen. Bovendien is het wel zo gemakkelijk: éénmaal per jaar een afschrijving van uw bank- of girorekening en U hoeft er een jaar lang niet meer aan te denken. Géén incassokosten. dat is 33,- per jaar. Be- Maandabonnement per 1 januari 1970 2,75: sparing 1,80. Kwartaalabonnement per 1 januari 1970 8,10; dat is 32,40 per jaar. Be sparing 1,20. Maandabonnement per 1 januari 1970 2,75; dat is 8,25 per kwartaal. Besparing bij overgang naar kwartaalabonnement 0,15. OVERSCHRIJVINGSBON Ik ben maand kwartaalabonnee en wens een jaarabonne ment per 1 januari 1970 Ik ben maandabonnee en wens een kwartaalabonnement per 1 januari 1970 Ik maak nog geen gebruik van incassogiro. Zend mij het machtigigsformulier dat ik daarvoor moet tekenen. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: Datum: Handtekening: Naam met volledig adres liefst met blokletlers invullen. Adresseren aan: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Antwoordnummer 12 - Zierikzee. Er hoeft geen postzegel op! I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 17