Lezing over „nieuwe markten" in ledenvergadering van C.A.V. Hoge prijs voor uien door grote vraag De overstromingen in Maleisië STREEKNIEUWS Buit van .1 40.000,- bij bankoverval B. en w. van Roekan je roepen op tot verzet Een analyse van het afgelopen decennium I erspectief voor <lt* arkciislioudrrij LAND- EN TUINBOUW ZIERIKZEE, 12-12. In de donder dagavond gehouden algemene verga dering van de Coöperatieve Aan koopvereniging „Schouwen-Duive- land" G.A., in de Graanbeurs van het Huis van Nassau sprak na de vlotte afwerking van een tiental agendapunten de heer ir. B. Hof, adj. direkteur van CEBECO over het onderwerp „Nieuwe Markten". Ir. Hof leidde zyn onderwerp op geestige wyze in met de beschrij vingen van „enkele voorvallen uit de buurt" - met name uit Z.O. Fries land - en stelde vervolgens duidelijk vast dat de boer leeft in een tüd waarin „de dingen op elkaar af groeien". Immers, ieder worstelt op zijn ma nier met de problemen van deze tijd. De boeren zoeken naar alternatie ven - ook op de „welvarende klei". - Alternatieven naast de produktie uit de grond, en dat wil bijv. zeggen: varkens houden, kippen fokken of ook wel toeristen aantrekken. Voor al ook op het terrein van de verede- li ngsbed rij ven is duidelijk het sa menspel van de vele schakels te zien, het „in elkaar groeien" van verschil lende artikelen. Ir. Hof schetste in dit verband de invloed van de varkenshouderij op DEN BR1EL, 12-12. „De uitbrei ding van de Maasvlakte is alleen te verhinderen als de gehele bevolking er van doordrongen wordt dat zy de macht bezit, om in het belang van het behoud van een redelijk lèefkli- Het antwoord van generaal Ojoekwoe ADDIS ABEBA, 13-12. In Addis Abeba is een antwoord ontvangen van de Biafraanse leider generaal Ojoekwoe op de bemiddelingsvoor stellen van keizer Haile Selassie in het Nigeriaanse conflict, zo is uit welingelichte kring vernomen. Ojoekwoe zou bereid zijn een de legatie naar Ethiopië te zenden om voorbereidend contact te leggen met de Nigeriaanse vertegenwoordigers. Voor een ontmoeting tussen hem en generaal O won eist hjj voorafgaand staken van het vuren met doelma tige controle op dit bestand. AMSTERDAM, 13-12. Het afgelo pen decennium heeft een sterke economische ontwikkeling der wes terse landen te zien gegeven, waarby met name in ons land sociale voor zieningen sterk werden verbeterd. Het heeft echter ook zeer ernstige wereldproblemen opgeleverd. De nog steeds groter wordende achterstand der ontwikkelingsgebieden, de esca latie van de oorlog in Vietnam, strijd en verwoesting in het Midden-Oos ten, Biafra en Nigeria, maken duide lijk dat er van een werkelijke vrede nog in het geheel geen sprake is. Pogingen in Tsjechoslowakije om een vrijere economie totstand te brengen zijn in de kiem gesmoord. De E.E.G. heeft voorlopig meer te genstellingen dan samenwerking te zien gegeven, met name in de agra- rische sector, en de eenheid in West- Europa is nog ver te zoeken. Daar boven torent de oostwest controvei-se der nucleaire mogendheden als een probleem van nog grotere orde waarbij een ieder zich betrokken moet voelen. Dit schrijft prof. dr. J. Boldingh in het verschenen eerste nummer van een tweetal speciale nummers van het weekblad Economische-Sta- tistische Berichten (E.S.B.) onder het opschrift: „Mens en wereldbeeld in de jaren zestig". Het decennium dat weldra verstreken zal zijn, zo ver volgt prof. Boldingh, heeft een ont wikkeling van de techniek te zien gegeven, die o.a. tot de meest spec taculaire prestatie der mensheid in de economie en constateerde daar bij: de toegevoegde waarde zit maar voor een beperkt deel meer op de boerderij. In vele sectoren wordt de „ingebouwde dienstbode" gesigna leerd: frites in zakjes, vlees in par ties, en niet te vergeten de service in de zuivelindustrie. Ir. Hof was van mening dat de landbouw nog altijd te weinig inhaakt op de behoeften van de mensen, zeker als men ver gelijkt wat andere producenten op de markt hieraan doen. Hij signa leerde ook een andere onvolkomen heid: het onvoldoende vooruitden ken met name op het punt van de generatiewisseling. Een opvolger komt nog maar al te vaak tot de ontdekking dat een bedrijf onvol doende werd aangepast. Bedrijfs voerders dienen blijk te geven van visie en de ondernemer behoort ten allen tijde zelf te beslissen over wat er moet gebeuren. Het is bijzonder belangrijk, aldus ir. Hof, wie de boer is. Vervolgens werd een aantal as pecten van de veehouderij nader be licht. Gewezen werd op het feit dat men over minstens dertig koeien dient te beschikken om rendabel te kunnen werken met een ligboxstal. maat voor één miljoen mensen, dom weg een halt toe te roepen aan de activiteiten van de kleine groep ma niakken aie het predikaat wereldha ven van meer belang achten dan het leefgenot van ruim 8 procent van de bevolking". Dit en nog veel meer schrijven burgemeester Jhr. J. Alberda van Ekenstein en wethouders van Roc- kanje aan de raadsleden. Rockanje's b. en w. zijn „doodsbenauwd" voor de onherstelbare gevolgen voor Rockanje's strand wanneer de uit breiding van de Maasvlakte zou plaats vinden. Reeds heeft door de afdamming van het Haringvliet een slibvorming aan dit strand plaats ge vonden met alle nadelige gevolgen: eèn uitbreiding van de Maasvlakte zou het einde van een der mooiste stranden en natuurgebieden van Ne derland betekenen. Rockanje's b. en w. hopen in hun schrijven aan raad op verzetsacties van de bevolking om de plannen van Rotterdam te ver ijdelen. de historie heeft gevoerd: de landing op de maan en de behouden tei-ug- keer van de hierbijbetrokken pio niers. De tien jaren die nu achter ons liggen kenmerken zich duidelijk door een snel toenemende super specialisatie op vrijwel ieder terrein der wetenschapsbeoefening, terwijl de computor een formidabele invloed heeft gehad op de industrie, en thans onmisbaar is geworden in vele sec toren van onze1 maatschappij. Men zóu' de jaren zestig een periode van umwertung aller werte" kunnen noemen, gekaraktiseerd door een ta nende appreciatie van het bestaande en gezagsaantasting als doel in zich zelf. Ma» reeil met auto in op politie-agent AMSTERDAM, 12-12. Wegens po- ging tot doodslag c.q. zware mis handeling is aangehouden de 30-ja- rige los arbeider L. V. uit de hoofd stad. Verdachte zou op de Zeedijk met zijn auto zijn ingereden op een politieman, die zijn papieren wilde controleren en hem daartoe een stop teken had gegeven. De agent werd geschept en kwam op de motorkap terecht. Volgens de politie dreigde de man bij zijn aanhouding en ook op het bureau de agent te zullen doodschieten zodra hij daar de kans toe kreeg. Gebleken is dat hem de rijbevoegdheid was ontzegd. Gemiddelden Er zijn monjenteel ongetwijfeld mogelijkheden in de sector varkens, kippen, mestkuikens en kalkoenen. Ir. Hof gaf hiervan velschillende voorbeelden, toegelicht met cijferge- middelden. Zo werd een gemiddeld arbeidsinkomen berekend van f 10 a f 12.000, voor 40 fokzeugen, waar voor een investering nodig is van f 72.000, nl. f 48.000 voor de gebou wen en f 24.000 voor de varkens. Gerekend werd hiervoor een halve mantaak. Mestvarkens zijn kapitaalinten siever: f 145.000 (gebouwen f 85.000, varkens f 60.000). Bij de legkippen is „het oog van de meester" een be langrijke zaak: 5000 stuks, een halve mantaak, f 75.000 voor gebouwen en f 60.000 voor kippen, totale inves tering f 125.000. Mestkuikens zijn denkbaar op vele bedrijven: f 10.000 voor de kuikens, f 60.000 voor de hokken, een totale investering van f 70.000. Overigens toonde ir. Hof zich het meest optimistisch op het terrein van de varkenshouderij: de ze sector is het minst geïndustriali seerd en er is bovendien een tekort. De verwachting bestaat dat in de tweede helft van het volgend jaar de varkensprijzen een duik zullen nemen, mede als gevolg van de hui dige tekort-situatie. Kippen en kui kens bieden ongetwijfeld ,ook pers pectieven, maar hebben minder gro te uitbreidingsmogelijkheden. Ir. Hof had zeer goede verwach tingen omtrent de montagebouw - de traditionele bouw krijgt het moeilij ker - en pleitte tenslotte voor inte gratie en samenwerking. Er dient zo veel mogelijk met elkaar en op de goede manier te worden gewerkt, met name in de veredelingssector liggen dan kansen genoeg. Nadat ir. Hof nog enkele vragen had beant woord dankte de heer J. v. d. Stolpe de spreker voor zijn inleiding, waar bij hij hem als blijk van waardering een boekenbon aanbood. Etentje voor Asser politie ASSEN, 13-12. Om ook wat te doen aan de verbetering van de jaarlijkse T.T.-nacht in Assen wil de eigenaar van hotel De Jonge in Assen, de heer H. Notenbomer, alle politie-agenten, die tijdens de laatste T.T.-nachten door rellen zijn gewond, uitnodigen voor een etentje. Hij heeft van de Asser politie reeds de adressen ge kregen. De heer Notenbomer is op dit idee gekomen na het voorstel van de Asser gemeenteraad om de veroordeelde T.T.-rellenschoppers als gast van de gemeente uit te no digen. Hij beschouwt zijn invitatie echter als „tegenhanger". „Tenslotte hebben wij meer aan de politie", al dus de heer Notenbomer. Geen advertentie over gemeentebegroting AMSTERDAM, 12-12. In antwoord op schriftelijke vragen van het P.v. d.A.-raadslid drs. Ed. van Thijn of b. en w. het voorbeeld van het ge meentebestuur van Den Haag willen volgen om in de dagbladen een ad vertentie over de hele pagina te plaatsen waarin de aandacht op de begroting wordt gevestigd antwoor den b. en w. dat de Amsterdamse fi nanciële problematiek niet alleen omvangrijker is dan die van andere gemeenten maar ook gecompliceer der en veel acuter van karakter. Het samenstellen van een beknopte, lees bare en voor de burgerij informatie ve publikatie achten b. en w. daar om met betrekking tot Amsterdam in de huidige situatie aanzienlijk moeilijker dan voor andere gemeen ten. B. en w. onderzoeken of het mo gelijk is tot een verantwoorde voor lichting over de behandeling van de begroting voor 1970 te komen. Aanvang op rede van Vlissingen VLISSINGEN, 14-12, Bij een aan- varing, vrijdagmiddag omstreeks drie uur voor de boulevard van Vlissin gen, tussen de Britse ertstanker Sta tesman en het Indiase schip Akbar- jajanti waren nog drie andere sche pen betrokken. De aanvaring speelde zich af, toen de dichte mist aan het optrekken was en de schepen, die op de rede van Vlissingen voor an ker waren gegaan, hun reis wilden vervolgen. Verschillende schepen kwamen daarbij met elkaar in aan raking. De schade bleef echter zeer beperkt. De kwestie van de doorstroming AMSTERDAM, 13-12. Betwijfeld moet worden of alle maatregelen, die minister Schut van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening be gin november aan gemeentebestu ren en woningbouwcorporaties heeft aanbevolen, uitvoerbaar zijn en of zij een adequaat pakket vormen om het doorstromingsbeleid te doen sla gen. Er zijn daarvoor onder meer on voldoende woningen in de midden klasse aanwezig. Om tot een ver snelde doorstroming le komen is een maatregel, die een financiële prik kel vormt voor meer draagkrachti- gen om uit goedkope woningen te verhuizen, noodzakelijk. Een aanzien lijke verhoging van de mogelijkheid voor woningbouwcorporaties in plat telandsgebieden om premiewoningen te bouwen is aanbevelenswaardig. Indien op deze wijze een grotere di versiteit in de woningvoorraad be reikt wordt zijn wellicht dwang maatregelen als huuropzegging niet meer nodig en voor zover dit wel het geval is, beter uitvoerbaar. KOEALA LOEMPOER, 13-12. Tien duizend mensen hebben hun wonin gen moeten verlaten als gevolg van overstromingen, die door zware moessonregenval zijn veroorzaakt. Zaterdag was het aantal doden 34. Verscheidene mensen worden ver mist. Vele weg- en spoorwegverbin dingen zijn verbroken en in de plaats Kota Tinggi stond het water drie meter hoog. ZIEKIKZEE Centrale verwarming in 28 woningen Het Architectenbureau Leo de Jonge te Rotterdam heeft in opdracht van Aannemingsbedrijf Den Hartog N.V. te 's-Gravendeel de aanleg van centrale verwarming in 28 wonin gen in plan West te Zierikzee opge dragen aan N.V. Stigter en Messe- maeckers te Rotterdam. KERKWERVE Gunning Verseputseweg Door de Centrale Dienst „Noord- Zeeland" te Tholen werd namens het gemeentebestuur van Midden- schouwen te Scharendijke het aan leggen van rioleringen en bestratin gen in de Verseputseweg te Kerk- werve opgedragen aan N.V. Aanne mingsbedrijf „Schouwen-Duiveland" te Zierikzee voor f 29.120. HAAMSTEDE Rode Kruis-film De Rode Kruis-avond die donder dagavond in hotel Bom werd gehou den, was maar zeer matig bezocht. Kennelijk trokken andere bijeen komsten in Burgh en Haamstede een gi'oot aantal bezoekers van de Rode Kruis-avonden tot zich. Een welkomstwoord sprak de pen ningmeester van de afd. Schouwen- W. Jhr. A. van Citlers uit Burgh, die nog eens in korte trekken het mens lievende werk van het Rode Kruis uiteenzette. De film, Invitation of Life, omvatte een werk over de ras sendiscriminatie, uitgevoerd op een prachtige wijzë in een drama dat de aanwezigen van het begin tot het einde boeide. In de pauze werd de bekende verloting' gehouden en kon den de aanwezigen kennis maken met een groot aantal Welfare-pro- dukten waarvan zeer velen vervaar digd werden in het rusthuis Duin oord. De totale opbrengst bedroeg f 153. Na afloop dankte Jhr. van Citters de operateur de heer den Hollander hai'telijk voor zijn mede werking aan deze avond. De kindervoorstelling in de na middag was zeer druk bezocht. Kerstfeest bejaarden Het gezamenlijk te vieren Kerst feest van het rusthuis „Duinoord" met de leden van de Bejaardenso ciëteit is vastgesteld op donderdag 18 december a.s. Vergadering Pomona/N.F.O. De Vereniging van Oud-Leerlingen Pomona vergadert a.s. donderdag 18 november a.s. Op deze avond zullen de heren Van Belle (Ligtermoet) en J. A. v. d. Weel (R.T.C.) een uiteen zetting geven over de chemische vruchtdunning en de resultaten met groeiremmende middelen. De ver gadering is belegd in samenwerking met de afdeling N.F.O. Snoeidemonstratie De heer J. A. v. d. Weel, hoofd assistent bij 't Rijks Tuinbouw Con sulentschap, zal op donderdag 18 de- cembers de fruittelers de nieuwste methoden in de snoei van vrucht bomen demonstreren (9.30 uur). ELLEMEET Verbouw woning Voor rekening van tandarts J. M. van den Driest te Alblasserdam is het verbouwen van de woning aan de Kuijerdamseweg 23 en het bou wen van een garage gegund aan aan nemer H. Leijdens te Ellemeet voor f 20.000. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op donderdag 18 december a.s. wordt in het gemeentehuis te Scha rendijke een vergadering gehouden van de gemeenteraad van Midden- schouwen. Op de agenda - die veer tien punten telt - komt o.m. een voorstel voor tot uitbreiding van de openbare verlichting. ZONNEMAIRE Vergadering „Het Groene Kruis" De afdeling Zonnemaire van de vereniging ,Het Groene Kruis' houdt op woensdag 17 december a.s. in het wijkgebouw aan de I.M. van der Bijlstraat een algemene vergadering. Op de agenda prijkt o.a. het punt cnocentratie van de diverse Kruis verenigingen. NOORDGOUWE Oogstcoliecte Ned. Herv. Kerk De in Noordgouwe gehouden oogstcoliecte voor de Ned. Hervorm de Kerk heeft ruim f 250 meer op gebracht dan vorig jaar en bedroeg nu f 1.620,66. DUIVELAND Kerstavond Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Duiveland houdt op donderdag 18 december a.s. in de Conferentiekamer te Oos- terland een kerstbijeenkomst. Mevr. A. van der Ben, voordrachtskunste nares zal deze kerstavond verzorgen. Het koor van de afdeling Schouwen zal medewerking aan deze kerstbij eenkomst verlenen. DEN HAAG, 13-12. Zeer groot is de laatste weken de vraag naar Ne derlandse uien. Tegenover deze vraag staat een niet al te groot aan bod en als gevolg hiervan zyn de pryzen, die toch reeds hoog waren, nog verder aangetrokken. Begin vorige week noteerden de voor export geschikte uien klasse 1 grof tussen 45 en 48 cent per kg. De middelklasse werd toen verkocht voor 39 tot 42 cent per kg. en de drie lingen noteerden tussen de 35 en 46 cent per kg. Dit zijn voor de tijd van het jaar bijzonder hoge prijzen. Vooral een grote vraag voor reke ning van Oost-Duitsland is hieraan niet vreemd. Ook West-Duitsland, Frankrijk en Afrika zijn echter grote afnemers. Volgens de cijfers van het uitvoer controle bureau voor tuinbouwpro- dukten bedroeg in de laatste week van november de totale Nederlandse uienexport 7145 ton. Hiervan ging 2473 ton naar West-Duitsland en 1700 ton naar Oost-Duitsland. Frankrijk en Afrika zijn echter grote afnemers. Volgens de cijfers van het uitvoer controle bureau voor tuinbouwpro- dukten bedroeg in de laatste week van november de totale Nederland se uienexport 7145. Hiervan ging 2473 ton naar West-Duitsland en 1700 ton naar Oost-Duitsland. Frank rijk nam 833 ton af en de Afrikaan se landen 859 ton. Naar België en Luxemburg werden 29 ton uien ver- LEIDERDORP, 12-12. Op de Boe renleenbank aan de Laan van Ou derzorg in Leiderdorp is een overval gepleegd. De overvaller kon onop gemerkt met praktisch de gehele in houd van de kluis verdwijnen, door dat op het moment van de bankroof geen publiek op straat was. De kassier schat de buit op circa 40.000 gulden. Om zes uur kwam de kassier, de 26-jarige heer F. H. Vier hout, naar de bank om te beginnen aan zijn vrijdagavonddienst. Toen hij de deur van de bank had geopend voelde hij een hard voorwerp tegen zijn rug aangedrukt en hoorde hij zeggen: „Kijk voor je, dit is een overval". De overvaller dwong de kassier door te lopen en geld tevoor schijn te halen. De heer Vierhout wilde de dagelijkse werkkas geven, maar de overvaller wenste de in houd van de kluis. Daarop ging de kassier naar de kluis, opende die en kreeg met een hard voorwerp een tik op het achterhoofd. Hij viel op de grond en was korte tijd buiten bewustzijn. In die tijd maakte de bankrover zich meester van circa 40 duizend gulden. Niemand heeft op kunnen merken hoe de overvaller is vertrokken. Evenmin is bekend hoe de bankrover(s) zich uit de voeten hebben (heeft) gemaakt. Prijs van tien mille uit oude nalatenschap DEN HAAG, 13-12. De 30-jarige civiel-ingenieur J. A. Battjes uit Winschoten heeft in het Renswoude- huis in Den Haag de „Prijs van de Vrijvrouwe van Rensvooude"groot 10.00, in ontvangst genomen van de voorzitter van de „Fundaatie van de Vrijvrouwe van Renswoude te Den Haag", Jhr. mr. G. Witsen Elias. De prijs, die voor de eerste maal werd uitgereikt, komt uit de op brengst van het vermogen, dat Maria barones van Rheede-Duyst van Voorhout, Vrijvrouwe van Renswou de en Emmikhuizen, bij haar dood in 1754 naliet in de vorm van fun daties aan drie weeshuizen: het Stadskinderhuis in Utrecht, het Weeshuis der Gereformeerden in Delft en het Burgerweeshuis voor Nederlands Hervormden in Den Haag. In het testament was bepaald, dat van de fundaties de studie van kinderen van de weeshuizen en van andere jongeren bekostigd moest worden, en wel speciaal voor de stu die in ie vakken mathesis, tekenen of schilderkunst, beeldhouwen of beeldsnijden, „oefeningen in zwaare kijkagiën tot behouding van ons land tegen zwaare overstroomingen van het wate,r". In de laatstgenoemde categorie is nu voor het eerst een prijs toege kend. ROTTERDAM. De besprekingen tussen de Holland-Amerika Lijn en de N.V. Cockerill Yards Hoboken te Hoboken over de bouw van twee lichterschepen hebben tot een posi tief resultaat geleid. Adoptie in Nederland NIJMEGEN, 13-12, Sinds 1956, toen in Nederland adoptie werd in gevoerd, zijn er meer dan 5000 ver zoek entot adoptie ingewilligd. In 1968 alleen al werden er 1263 ver zoeken tot adoptie ingediend bij de Nederladnse rechtbanken. Deze cij fers illustreren de sterk toegenomen belangstelling voor het aannemen van kinderen als eigen kind .aldus dr. mr. J. A. Nota in zijn proefschrift „De adoptie, rechtsinstituut in ont wikkeling" waarop hij vrijdagmid dag aan de katholieke universiteit in Nijmegen is gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Volgens dr. Nota rechtvaardigen de Nederlandse resultaten en buiten landse onderzoeken een optimistische visie. Dit onderzoek naar de kunst matige vorming van gezinnen heeft aan het licht gebracht dat ruim 90 pet. van de kinderen afkomstig is uit verhoudingen van niet-gehuwde jon ge vrouwen. Voor het slagen van adoptie is de vraag naar de aanleg van deze kinderen en hun ouders van groot belang. laden, naar Engeland 330 ton, Zwe den 132 ton, West-Indië 91 ton, Ita lië 66 ton en 392 ton naar diverse andere landen in alle delen van de wereld. De kwaliteit van de Nederlandse uien is goed maar toch niet zoals bij het begin van het bewaarseizoen werd verwacht. Plaatselijk komt bij het voor export geschikt maken nog al wat uitval voor. MARKTBERICHTEN De eierveilingeii Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld BARNEVELD, 11-12. - Aanvoer 1.578.630 stuks, stemming rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-43 gram f 9,54-10,06; van 56-57 gram f 10,17-10,64; van 60-61 gram f 10.82-11,21; van 64-65 gram f 11,49 -12,10. Eiervelling Barneveld Aanvoer 531.840 stuks, stemming rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 51-52 gram f 9,60-9,82; van 56-57 gram f 10,78-11,21; van 61-62 gram f 11,12-11,61; van 66-67 gram f 11,71 -12,29. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 1.900.000 stuks, handel matig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50-58 gram f 9,30-11,00, kg. prijs f 1,86-1,90; van 59-65 gram f 11,25- 12,25, kg. prijs f 1,91-1,88. Witte eieren 25 tot 50 cent per 100 stuks lager. Flitsen uit het buitenland SAIGON. Twee Amerikaanse on der-officieren die met hun helikopter op 2 november waren neergeschoten en door de Vietcong gevangen waren genomen, zijn door het „Nationale Bevrijdingsfront" vrijgelaten. Ze zijn bij de Zuidvietnamese linies bij Due Lap aangekomen. SAIGON. Door de toegenomen guerrilla-activiteit zijn de afgelopen week de verliezen in Vietnam ge stegen. In het bijzonder in de pro vincies die aan Cambodja grenzen en in de Mekongdelta. Volgens het Amerikaanse opperbevel in Saigon zijn de vorige week 100 Amerikanen gesneuveld. TOKIO. China heeft 23 Japanse vissers en hun twee schepen vrijge laten, nadat zij in het begin van de vorige maand waren aangehouden na een aanvaring met een Chinese jonk. De aanvaring geschiedde op 9 november in de Chinese zee. Een Chinees verdronk en drie werden vermist. NAPELS. De 79-jarige Italiaanse dirigent Franco Capuana is overle den terwijl hij in het operagebouw in Napels de uitvoering van een werk van Verdi dirigeerde. MOSKOU. Onder leiding van de Sowjet-Russische maarschalk Iwan Jakoebowski is in Moskou de mili taire raad van de landen van het Warschau-pact bijeen geweest om zich te beraden over verdere ver betering van de opleiding van de strijdkrachten en de staven. PARIJS. De assemblee van de West-Europese Unie heeft in Parijs besloten de ministerraad van de Unie, bestaande uit de zes landen van de E.E.G. en Groot-Brittannië aan te bevelen een permanent pro ces van politiek overleg te ontwik kelen. MOSKOU. De Westduitse ambas sadeur in Moskou, dr. Helmut Al- lax'dt heeft vorige week twee maal een gesprek gehad met de Russische minister van buitenlandse zaken, Andi-ei Gromiko. ROME. Bij een vuurgevecht tus sen twee maffiabenden in Palermo zijn vier bendeleden om het' leven gekomen en werden twee gewond. Men neemt aan, dat bij dit gevecht, waarbij gebruik werd gemaakt van pistolen en machinegeweren, nog een bendelid is gedood. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft een nieuwe kunstmaan in de Kos- mos-serie in een baan om de aarde gebracht. KEULEN. De 236 ton metende Rijnaak „Dankbaarheid" uit Rotter dam is bij een keermanoeuvre op de Rijn met een Duitse tanker, de „Eil- tank 17" uit Aschaffenburg, in bot sing gekomen en gezonken. De be manning van de gezonken aak - drie personen - is gered. WASHINGTON. De senaatscom missie voor buitenlandse betrekkin gen heeft aanbevolen de militaire hulp aan Griekenland te staken om op deze wijze te kennen te geven dat het Amerikaanse Congres het huidi ge militaire bewind in Athene niet steunt. ROENNE (Bornholm). Een Rus sisch patrouillevaartuig heeft voor de kust van Litauen, ter hoogte van Klaipeda, het vuur geopend op een twaalftal Deense vissersboten, die daar hun netten hadden uitgewor pen. CHICAGO. Lijkschouwer Andrew Toman heeft meegedeeld, dat een jury een onderzoek zal instellen naar de dood van de twee „Zwarte Panters" Fred Hampton en Mark Clark, die vorige week bij een over val op hun woning door de politie werden doodgeschoten. BRUSSEL. De Belgische minister van justitie, Vranckx, heeft zijn plannen opgegeven om te komen tot een centrale commissie voor film keuring in België. Een fraaie opname van de Appelmarkt vóór 1914. Verbazen zal altijd het straatbeeld, dat een enkele fietser kende, maar verder handwagens en vooral voetgangers. I)«- Maasvlakte Wereld in de branding

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 6