Coop. Raitïeisenbank Zierikzee passeerde de vijftien miljoen Het bloedbad in My Lai ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 15 december 196» Nr. 29329 Jeugdige spaarders zorgden hiervoor ZIERIKZEE. 13-12. Tijdens een in- tieme bijeenkomst in het Huis van Nassau werd zaterdagmorgen stilge staan bij het feit, dat de Coöp. Raif feisenbank te Zierikzee de f 15 mil joen aan spaargelden passeerde, een mijlpaal, waarvoor drie jeugdige spaarders zorgden, die - behalve een woord van respekt - fraaie geschen ken in ontvangst mochten nemen. Het waren in „volgorde van belang rijkheid", Adrie Rotte te Kerkwerve, die een platenspeler ten geschenke kreeg en de meisjes Anja Simmers en Ingrid Kuyper (Ouwerkerk), die respektieveljjk een gouden tientje en hangertje en gouden armbandjes ontvingen. De voorzitter van de Raad van Be stuur de heer J. v. d. Zande H.Cz. vond het passeren van de bereikte mijlpaal een geschikt moment terug te zien. Voornaamste maatstaf bij een analyse blijft de spaarafdeling, die een durende groei vertoont. De spaargelden vormen de grondslag van het bedrijf. Dat de f 15 miljoen kon worden bereikt, is te danken aan de mede werking en vertrouwen van de spaar ders. De jeugdige spaarders, die thans voor het voetlicht worden gebracht, hebben direct meegeholpen het be drag te bereiken. De jeugdige Adrie Rotte te Kerk werve maakte op 11 december de f 15 miljoen vol, nadat dit door An ja Simmers bijna was benaderd. De storting van Ingrid Kuijper was de eerste stap naar het volgende mil joen, „Er wordt wel eens gezegd dat het patatkraam onze grootste concurrent DODELIJKE ONGELUKKEN WOENSDRECHT. De 15-jarige hulp in de huishouding Johanna A. M. van der Plas uit Woensdrecht is in haar woonplaats bij een verkeers ongeluk om het leven gekomen. Het meisje stak op haar fiets zonder op te letten de Antwerpsestraatweg over. Ze werd aangereden door een passerende personenauto. De fietser overleed ter plaatse. 's HEER ARENDSKERKE. Op de kruising rijksweg 58-Kerkweg in de gemeente 's Heer Arendskerke is de 63-jarige landbouwer L. Bakker al daar betrokken geraakt bij een ver keersongeluk en ter plaatse overle den. De man stak plotseling de weg over. Een naderende personenauto kon de voetganger niet meer ont wijken. OVIEDO (Spanje). Bij de beklim ming van een 2.315 meter hoge berg top in de buurt van Oviedo zijn zon dag drie bergbeklimmers dodelijk verongelukt. Een vierde is ernstig gewond. De slachtoffers maken allen deel uit van een Aalpinistenvereni- ging in Oviedo. HATTEM. Op een onbewaakte overweg in Hattem (Gld.) is een on geluk gebeurd, waarbij de 32-jarige heer D. B. S. van der Meer uit Hat tem om het leven kwam. op de moderne toer HAAMSTEDE. 12-12. Het bloe men- en tuincentrum van de heer C. W. Jonker aan de Hogezoom wor stelde al enkele jaren met een ge brek aan ruimte. De toeloop van klanten zowel in de winter als in de zomermaanden werd zo groot dat de mensen nauwelyks elkaar konden passeren. Daar is nu verandering in gebracht. In de grote kas is de z.g. kweekkas verplaatst naar elders op het bedrijf en de vry gekomen ruim te werd benut als verkoopruimte voor bloemen en planten. In het voorste deel van de kas, waar al vanouds de entree is te vin den, zijn alle beletselen voor een prachtig uitzicht over de bloemen, weggenomen en heerst nu volop ruimte om rustig een keus te doen uit de enorme voorraad. Alle bloe men en planten, potten en schalen zijn geëtaleerd en geprijsd, zodat een zeker zelfbedieningssysteem is ont staan, hetgeen veel vragen overbo dig maakt. Toch blijven de heer en mevrouw Jonker het op prijs stellen om voorlichting te geven over aan te schaffen planten. Een kijkje in de kas. is, maar het tegendeel is gebleken, want juist drie jeugdige spaarders gaven het laatste duwtje". Groei De heer Van der Zande noemde hierna enkele cijfers van de Raif- leisenbank. Bij de fusie tussen de banken Zierikzee en Nieuwerkerk- Ouwerkerk werd gestart met f 5,2 miljoen, dat in 1966 (inclusief Zonne- maire), reeds was uitgegroeid tot 10,5 miljoen. Dit jaar mag van een stormachtige ontwikkeling worden gesproken. Normaal is een stijging van f 1 miljoen per jaar, maar tot nu toe is er voor 1969 reeds een groei geconstateerd van f 2,3 mil joen. Ook andere bankaktiviteiten laten een duidelijke stijging zien. Cheque voor „Sonneveld" Het leek een verlaat St. Nicolaas- feest toen de voorzitter aan mevr. T. de Reus-Hannewijk, vertegen woordigster van de B.O.S.K. (hulp Mes in het zitvlak HANNOVER, 13-12. Een 73-jarige vrouw in Oldersumer Neuland (Ne- der-Saksen) heeft 24 uur lang met een mes in het zitvlak rondgelopen zonder daar veel aandacht aan te schenken. Volgens familieleden was zij van een stoel gevallen toen zij een worst uit de schoorsteen wilde halen. Zij kwam op het mes terecht, dat bij het heft afbrak. De vrouw kookte daarna het eten voor haai man, ging naar de televisie kijken en begaf zich daarna naar bed. Pas de volgende dag, toen haar man vroeg waar dat mes toch was ge bleven, wees zij op haar zitvlak en zakte ineen. Zij weid vrijdag meteen geopereerd en voelde zich daarna weer opperbest. Brandkast gekraakt HAARLEM, 12-12. Voor de zesde keer in enkele maanden is een brandkast opengebroken en geld verdwenen uit een zaak in de Grote Houtstraat in Haarlem. In de nacht is een bezoek gebracht aan het filiaal van Peek en Clop- penburg, waar men tot de ontdek king kwam, dat uit de brandkast een bedrag van tien- tot twaalfduizend gulden was verdwenen. Desertie om te bevallen SAIGON, 12-12. Twee Zuidvietna- mese sergeants hebben gevangenis straffen van een jaar voorwaarde lijk gekregen, omdat zij gedeser teerd waren om te bevallen. Het Zuidvietnamese persbureau in Saigon meldde vrijdag dat de ser geants Le Thi Kim Darih en Phan Thi Thou Huong „hun eenheden zon der opgaaf van redenen hadden ver laten omdat beiden een kind wilden krijgen". Ze bleven daarvoor een jaar weg. Het persbureau zei dat beide vrou welijke militairen zich weer bij hun eenheden hadden gemeld, een maand nadat hun babies geboren waren. Donderdag heeft de krijgsraad in Saigon uitspraak over hun „deser tie" gedaan. Er is een flinke ruimte, artistiek afgeschermd, ingericht als binderij, waar o.m. de bruidsboeketten en an der bloemwerk klaar gemaakt wor den. De familie Jonker zou het op prijs stellen om mensen, die zelf iets willen opbouwen in de vorm van een bloemstuk of boeket, hierbij in deze binderij te mogen bijstaan. Zekér vier personen kunnen hier de blöemsierkunst beoefenen. De grote verkoopkas van 200 m". oppervlakte heeft twee afdelingen waarin éen temperatuurverschil heerst, geschikt voor de planten die dit nodig hebben. De laatste zen ding bloemen en planten was juist binnen zodat vrijdag een einde kwam aan de voorbereidingen en werkzaamheden die soms tot mid dernacht duurden. Er was dan ook op deze eerste dag van de overgang op de nieuwe indeling een gezellige drukte. Alle werkzaamheden en ver bouwingen in de kas werden dooi de familie Jonker, bijgestaan door familie en kennissen, zelf uitgevoerd. Natuurlijk staat het gehele be drijf nu in het teken van de nade rende kerstdagen en behalve kerst bomen is een groot aantal sierstuk- jes, bloeiende hyacinten, tulpjes enz. aanwezig. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). schenken aan de jeugdige spaarders, een cheque van f 1000 overhandigde, bestemd voor de inrichting van het nieuwe gebouw „Sonneveld". Me vrouw de Reus dankte voor het roy ale gebaar en zei dat met het geld zal worden uitgezien naar bestedin gen, die buiten het nomale voorzie ningskader vallen. Enige tijd bleven allen hierna nog gezellig bijeen onder de tonen van een Exception versie van Beetho ven, want die zat met anderen bij de platenspeler. OUDE TONGE. De 72-jarige wed. mevrouw P. Klink-de Waard uit Nieuwe Tonge (gem. Middelharnis) is op de Oudelanderdijk in Oude Ton ge (gem. Oostflakkee) bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. RENESSE, 13-12. Zaterdagavond gaf het kinderkoor van de Ned. Herv. Kerk te Renesse en geslaagde uitvoering in het Dopshuis te Re- nesse. De koorvoorzitter de heer K. J. v. Tiggelhoven heette aan het begin van deze avond de ongeveer 150 be langstellenden, waaronder veel ou ders, die hun kinderen nu wel eens op de planken wilden zien, welkom. In het bijzonder begroette hij ds. L. de Wit met echtgenote en de dirigent C. J. Groenleer eveneens met echt genote. Men had dit jaar besloten het kinderkoor een aparte uitvoering te laten geven omdat, indien zij sa men het grote kerkkoor zouden moe ten optreden het te laat voor de kin deren zou worden. Onder de bezielende leiding van de heer Groenleer, die zelf op het orgel begeleidde, zongen de kinderen ver schillende liederen, die gezien het BRUINISSE, 13-12. Te Bruinisse vergaderde zaterdagmorgen j.l. de Chr. Woningbouwvereniging voor Schouwen-Duiveland te Bruinisse. De leiding van deze vergadering was in handen van de heer S. A. Jumelet Az., die in deze de voorzitter, de heer L. by de Vaate verving, die wegens familieomstandigheden de vergade ring niet kon by wonen. De waarnemend voorzitter kon tot zijn genoegen constateren dat het de laatste jaren ieder jaar nog gelukt is een aantal woningen te bouwen. Dit waren in 1969 12 woningen aan de Dokter de Kockstraat, waardoor aan 12 meest jonge gezinnen een nieuwe woning kon worden toegewezen. De grootste moeilijkheid om tot ontplooiing van de woningbouwver eniging te komen is in de eerste plaats de woningtoewijzing maar in dien men deze in zijn bezit heeft, dan staat men voor een tweede barrière en dat zijn de middelen om de wo ningen te bouwen, het geld daarvoor wordt ieder jaar beperkter. Toch mocht het ook in 1969 weer gelukken voor de bouw van 9 be jaardenwoningen de nodige middelen te vinden. Met de bouw van deze 9 bejaar denwoningen is een aanvang ge maakt, gehoopt wordt, dat zij in het najaar 1970 zullen kunnen worden betrokken. Zij worden gebouwd door het aannemersbedrijf Jac. den Her der en Zoon. De 12 woningen aan de Dokter de Kockstraat waarvan er 4 in juli, de andere in augustus èn september ge reed kwamen, werden gebouwd door de aannemerscombinatie Capelle, Deurloo, Van Oeveren. Plaatselykc aannemers Hieruit blijkt dat de woningbouw vereniging bij voorkeur bouwt met de plaatselijke aannemers en dat de ze regeling uitstekend werkt. Ook is er een uitstekende samenwerking met de gemeente Bruinisse terwijl met het architectenbureau Nelissen uit Hoeven ook een prettige relatie bestaat. Spreker meende dat er goede hoop aanwezig was, dat ook in 1970 een aantal woningen zouden kunnen worden gebouwd. De toegezegde rente over de gestorte waarborgsommen, kon in de afgelo pen maanden (september) worden verrekend met de berekening van het verschil gefixeerde huur - wer kelijk verschuldigde huur. Door de minister werd voor de huizen in van Hertsbeekestraat en Accacialaan- Weststraat de definitieve huurprijs vastgesteld. De huurpryzen Deze definitieve prijs is voor de woningen in de Hertsbeekestraat f 112,75 per maand, voor de wonin gen Accacialaan-Weststraat f 113,40 plus f 0,26 centraal antennesysteem is f 113,66 per maand. De rekening en balans over 1968 werden toegelicht door de heer S. Overbeeke, Nieuwerkerk, die reeds vanaf de oprichting bestuurslid is van de vereniging. In het bestuur kwam in het afge lopen jaar een mutatie. De heer Overbeeke, tot dusver voorzitter, werd peningmeester, tevens belast met de administratie en de verdere uitvoering van bijkomende zaken. Nadat de rekening en de balans uitvoerig waren besproken, werden de aanwezige leden in de gelegen heid gesteld klachten en wensen naar voren te brengen betreffende de door hen bewoonde huizen. Hiervan werd een ruim gebruik gemaakt. De wensen die werden geuit werden ge noteerd en zullen zo spoedig moge lijk worden onderzocht, al werd er op gewezen, dat voor de huizen in de Dokter de Kockstraat de laatste op levering nog moet plaats hebben, zo dat diverse kleine gebreken nog moeten worden verholpen. PARIJS. De Griekse minister van Buitenlandse Zaken Pipinelis heeft op de vergadering in Par(js meege deeld dat zyn land zich uiat de Raad van Europa zal terugtrekken. DEN HAAG. Ter hoogte van de hervormde kerk aan de oude rijks weg in Staphorstt reed de 20-jarige militair J. Kleene jait Staphorst zon dagochtend ten gevolge van de glad heid tegen een hek. De auto sloeg over de kop. De heer Kleene werd zwaar gewond naar het ziekenhuis van Zwolle verweid, waar hij korte tijd later is overleden. HOOGEZAND. Het 3-jarig doch tertje van het echtpaar de B. uit Leek is om het leven gekomen na dat de auto van haar vader was ver ongelukt. De auto raakte op de Zuid- laarderweg te Kiel-Windeweer on der Hoogezand-Sappemeer door op de weg gevallen rijp in een slip en botste tegen een boom. applaus na afloop door het publiek bijzonder geapprecieerd werden. So lozangeresje Karin van de Roest kreeg een apart applaus voor haar optreden met een blokfluitgroepje, eveneens geljeid door dirigent C. J. Groenleer. Het laatste optreden be stond uit hét kerstspel „Er is een kindeke geboren". De heer K. J. v. Tiggelhoven dankte na afloop de kinderen voor hun optreden en met hen dir. Groen leer en mey. N. de Hamer-de Jager. Laatst genoemde had het kerstspel met de kinderen ingestudeerd. Het bleek tenslotte dat de kinde ren zelf geld hadden verzameld om hun leiders met een bloemstukje te bedanken.' Ds. L. de Wit sloot ten slotte deze avond met gebed. De collecte, die aan de uitgang werd gehouden, ten bate van de kas van het kinderkoor, bracht ruim f 177 op. Oplevering Geklaagd werd over de toestand waarin de woningen werden opge leverd wat betreft, het achtergelaten werkvuil van schilders, behangers en stucadoors, doch de heer Overbeeke kaatste deze bal terug, door er op te wijzen, dat de woningen al door de huurders werden betrokken op de zelfde dag dat het bestuur met de architect een controlebeurt hielden op de eerste oplevering. De aansluiting aan het centraal antennesysteem verliep minder vlot dan werd gedacht. Het woningbezit van de Chr. Wo ningbouwvereniging bestaat thans uit: 17 woningwetwoningen aan de Prinses Margrietstraat, gebouwd in 1956; 20 premiehuurwoningen, waar van 10 aan de Accacialaan; 6 wonin gen aan de van Hertsbeekestraat en 4 woningen aan de Weststraat, ge bouwd in 1968. Verder 12 woningen aan de Dokter de Kockstraat, ge bouwd in 1969 en tenslotte 9 bejaar denwoningen in aanbouw, achter de Dokter de Kockstraat. Op de waarborgsom wordt 4% pro cent rente vergoed. MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelharnis Het zal weinig, of misschien wel nooit, voorgekomen zijn, dat voor nieuwjaar de uien reeds meer dan 50 cent per kg., in de baal geleverd, noteerden. Voor de één zijn deze prijzen speculatie, een ander is ge dwongen mee te doen. Toch zijn het ook reële pi-ijzen, want anders zou er net zoveel geëxporteerd worden. Gezien deze grote export en daar naast een beschikbare hoeveelheid van overigens goede kwaliteit doch lager dan vorige jaren, rekent men op een uientekort. Men wil zich hiervoor dekken en gaat dus uien kopen in de roes, met als gevolg een stijging van prijs. Een tweede han delaar heeft uien verkocht voor le vering januari, heeft zelf geen voor raad én ziet zich gedwongen ook uien in voorraad te gaan kopen, waarbij hij met de hoge prijzen mee moet. Ongetwijfeld zullen er telers, zijn, die een beste prijs voor hun produkt maken, doch helaas zullen er ook weer grote verliezen geleden wor den. Volgens de beschikbare gege vens zijn er op het ogenblik nog wéinig vrije uien. Het eiland Tholen, waar steeds veel uien worden ge veild, zal misschien nog de meeste hebben. De export beweegt zich, zoals ge zegd, op een hoog niveau. Dit vindt hoofdzakelijk zijn oorzaak in de gro te uitvoer naar oost-Duitsland, een land waarmee wij geen politieke be trekkingen onderhouden, doch wel een handelsverdrag hebben afge sloten. De noteringen wezen voor de mid del f 50,21, voor de grove f 50,47 en voor de drielingen f 48,33 exclusief B.T.W. Bittere uitlatingen van Pipinellis PARIJS, 13-12. Op een persconfe rentie op de Griekse ambassade in Parijs heeft de Griekse minister van buitenlandse zaken, Panayotis Pipi nellis, zich bitter uitgelaten over ze kere leden van de Raad van Europa, „die de strijd tegen Griekenland hebben aangebonden, hoewel zij met totalitaire landen onderhouden en zich opmaken steun te verlenen aan de plegers van de afschuwelijk ste misdaden in het verre oosten". Ook sloten zij de ogen voor „geval len van flagrante buitenlandse in terventie in Europa". Hierbij doelde de minister ongetwijfeld op Tsjecho- Slowakije. DIVERSE BERICHTEN KAIRO. Generaal Gaafar El Ne- meiry, voorzitter van de revolutio naire raad in Soedan, heeft meege deeld dat een poging tot een staats greep is verijdeld. Zij was opgezet door „het imperialisme en de Mo hammedaanse Broederschap". NEW YORK. Met 52 tegen 13 stemmen, bij 49 onthoudingen heeft de V.N.-assemblee haar „ernstige ongerustheid" uitgesproken over de omstandigheden waarin de Arabie ren in de door Israël bezette gebie den verkeren. SAN JU AN. Een golf van bomex plosies heeft vijf luxueuze hotels in de hoofdstad van Porto Rico, San Juan, getroffen, terwijl twee gewa pende mannen een plaatselijk radio station bezetten en een boodschap uitzonden waarin tot gewapende re volutie werd opgeroepen. NEW YORK. De algemene verga dering van de Verenigde Naties be sloot met overgrote meerderheid van alle leden te eisen dat zij hun eco nomische en technische hulp staken aan landen die deze hulp gebruiken om nationale bevrijdingsbewegingen te onderdrukken. KAIRO. Het Egyptische blad „Al Ahram" schrijft dat de Sowjet-Unie heeft besloten de militaire kracht van Egypte te verhogen. Hiertoe is overeengekomen tijdens het bezoek van de Egyptische delegatie dezer dagen aan Moskou. SAIGON. Zeventien Zuidvietna- mezen en een Amerikaanse ex-oor logscorrespondent zijn op een jonk in de rivier de Mekong in honger staking gegaan om op deze wijze hun verlangen naar vrede kracht bij te zetten. WASHINGTON. Bondskanselier Willy Brandt van west-Duitsland heeft een uitnodiging van president Nixon aanvaard om volgend jaar een bezoek aan Washington te brengen. Dit heeft de woordvoerder van het Witte Huis bekend gemaakt. Voor het bezoek is nog geen datum vast gesteld. DEN HAAG. Op korte termijn zal worden bezien of de vissers, die tij dens de tweede wereldoorlog in dienst van de koninklijke marine hebben gevaren en daarvoor in te genstelling tot hun collega's uit de jaren geen uitkering ontvangen als nog voor een dergelijke uitkering in aanmerking dienen te worden ge bracht. ATHENE. De gemeenteraad van Athene heeft zondag besloten drie dagen te vlaggen ter viering van het uittreden uit de Raad van Europa. Het gemeentebestuur heeft de rege ring gelukgewenst met het uittreden en zijn afkeuring uitgesproken over de buitenlandse inmenging in Griek se zaken. BRUSSEL. De Franstalige vleugel van de Belgische Christelijke Volks partij (CVP) heeft zondag op een congres in Luik gedreigd met een re geringscrisis, als de grondwetsher ziening die aan Vlaanderen en Wal lonië een zekere mate van economi sche en culturele onafhankelijkheid moet geven, niet doorgaat. LONDEN; Dè bëattle John Lénnon en zijn Japanse vrouw Yoko Ono la ten dezer dagen in elf steden van acht landen (ook Amsterdam is er bij) biljetten aanplakken mét de volgende tekst: „De oorlog is voor bij. Als u hét wilt- Prettig Kerstfeest van John en Yoko". Alleen al in Londen zijn 2.000 aaiiplakplaatsen gehuurd. Het idee is van Yoko. Aap als arts j! NIEUW DELHI, 13-11. - De Assam Tribune' meldt dat een vrouw uit een dorp in de In- disclie staat Assam zonder pijn ,i eén kind ter wereld heeft kun- nen brengen dank zij de te- l genwoordigheid van geest van (i een aap die zij als huisdier 1 hield. Door het raam zag de aap dat de vrouw hevige pijn i» leed ondanks de pogingen van de artsen om hierin verlich- ting te brengen. Hij rende i' daarop naar de rimboe in de i1 omgeving en kwam terug met een kruid dat hij de vrouw I1 zelf gaf. Zij at dit op een kort I1 daarna baarde zij zonder pijn een flinke jongen. 1 Jacht op gevangenen in Spanje BILBAO, 12-12, De Spaanse politie maakt momenteel jacht op 15 ge vangenen, onder wie verscheidene Baskische nationalisten, die gister avond door een tunnel uit de gevan genis zijn ontsnapt. Dit wordt in wel ingelichte kringen in Bilboa verno men. Volgens een van die kringen bevinden zich bij de ontsnapten ne gen of tien leden van de extremisti sche Baskische beweging „Eta", die met geweld probeert een afgeschei den Baskische staat te vormen. Chinees-Amerikaans gesprek in Warschau WASHINGTON, 13-12. Diplomaten van de Verenigde Staten en China hebben in de Poolse hoofdstad War schau een uur lang besprekingen ge voerd over een hervatting op am bassadeursniveau van de Ameri- kaans-Chinese besprekingen. Dit heeft het State Department in Was hington bekend gemaakt. De bespre king werd in het Chinese ambassa degebouw in Warschau gehouden. Van Amerikaanse zijde nam ambas sadeur Walter Stoessel aan de be sprekingen deel, van Chinese zijde de zaakgelastigde Lei Yang. WASHINGTON, 13-12. De voorzit ter van het Amerikaanse comité voor de strijdkrachten, Mendel Ri vers, heeft aangekondigd dat een speciaal uit vier man bestaand co mité zal worden benoemd om een onderzoek in te stellen naar het be weerde bloedbad van My Lai. Rivera die reeds voorzitter is van een sub comité voor bedoeld onderzoek, zei dat de getuigenissen die tot nu toe zijn gehoord het noodzakelijk maken dat er een uitgebreider onderzoek wordt ingesteld zodat alle aspecten van de affaire kunnen worden be keken. De democratische afgevaar digde Edward Hebert zal de leiding krijgen over het viermans-comité. ZAANDAM. De woningfabriek In- deco-Coignet te Zaandam is bezet geweest door personeelsleden van het bedrijf. Tegen invasie. dan krank/innig MOSKOU, 13-12. De Russische ge- neraal-majoor buiten dienst Pjotr Grigorenko is officieel krankzinnig verklaard, hebben familieleden van hem gezegd. De generaal was in mei in Tasj- kent in centraal-Azië gearresteerd omdat hij de Sowjet-Unie zou heb ben belasterd. In oktober werd ge meld dat hij in een psychiatrische inrichting in Moskou werd behan deld. Hij werd gearresteerd nadat hij naar Tasjkent was gereisd om daar de berechting van een groep Krim-Tartaren bij te wonen. De ge neraal heeft lange tijd voor vrije burgerrechten in de Sowjet-Unie gevochten en geprotesteerd tegen de Russische invasie in Tsjechoslowa- kije. Grigorenko had eerder al twee jaar in een inrichting doorgebracht nadat hij in 1964 was gearresteerd omdat hij anti-Sowjet-redevoerin- gen zou hebben gehouden. KERKNIEUWS Ncd. Herv. Kerk Burgh Op de gemeente-avond van de Ned. Hervormde Kerk werden een aantal ambtsdragers gekozen. In de plaats van de heer C. J. v. d. Kree- ke werd gekozen mevr. M. J. Gle- rum-de Gruiter. In de vakature M. Th. Barendse werd voorzien door de verkiezing van de heer W. H. Boo- gert en in de vakature J. J. Dalebout mevr. A. G. J. Frideriehs-Landegent. Deze dames en heren hebben hun verkiezing nog niet aangenomen. Daar geen tegenkandidaten wex*den ingediend, zijn de hei-en J. Roos (dia ken) en M. C. Bom (ouderling-kerk voogd) herkozen verklaard. Ned. Herv. Kerk Dreischor In de maand november werd in de Ned. Hervormde Kerk als volgt ge collecteerd: voor de kerkvoogdij f 133,11; de diaconie f 73,96; extra kerkvoogdij f 28,76; fonds derde col lecte f 69,32; zitplaatsen f 39,24. De zendingscollecte bi'acht f 90,71 op, terwijl de zendingsbussen in de kerk f 156 bevatten. Hervormde Gemeente Bruinisse De heer P. J. Willemse, gekozen als diaken in de Ned. Hervormde Kerk te Bx-uinisse, heeft deze benoe ming aangenomen; de heer W. van der Have, eveneens als zodanig ge kozen, heeft bedankt, terwijl de heer A. de Koning Mz„ die gekozen was als ouderling, eveneens bedankte. Tocli weer predikant voor Dreisclior-Noordgou we De kei-keraad van de hervormde gemeente van Dreischor heeft van de kerkvoogdij toestemming ontvan gen om een nieuwe predikant te be roepen. Zoals bekend gaat de huidi ge predikant ds. A. Schoneveld de dubbelgemeente Dreischor-Noord- gouwe begin volgend jaar verlaten. Het zal echter van het antwoord en de beslissing van Noordgouwe af hangen öf men tot het beroepings- werk over kan'gaan. Ds. G. F. H. Kelliiig naar Genève (Van 1960-1965 te Dreischor- Noordgouwe) Ds. G. F. H. Kelling zal zondag middag 14 december 1969 om half drie afscheid nemen van de her voi'mde gemeente van Biervliet in de classis IJzendijke in Zeeuws Vlaanderen. Vier weken later, nl. zondag 11 januai'i 1970 zal hij intx-ede doen als predikant van de NedeiTandse Pio- testantse Gemeente te Genève in Zwitserland, waar hij beroepen is in de vakatux-e van ds. H. Bekex-, die op 4 augustus van het vorige jaar (1968) naar Nederland is teruggekeerd en die in verband met zijn benoeming tót ziekenhuispredikant te 's-Gra- venhage daar op 8 september van het voi'ige jaar (1968) is bevestigd als px-edikant voor buitengewone werk- zaamheden bij de classis 's-Graven- hage. Ds. Kelling zal te Genève hoogstwaarschijnlijk worden beves tigd door ds. J. C. Remijn, predikant van de Ev. Landes Kirche van Inter laken - Unterseen in het kanton Bern (voorheen predikant van de her vormde gemeente van Santpoort) en door een px-edikant van de Eglise Nationale de Genève. Ds. Kelling is voor Schouwen- Duiveland geen onbekende. Van 1960 tot 1961 werkte hij een jaar tc Drei schor als vikaris, als waarnemer van ds. G. H. Duyvendak. Twee jaar diende hij daarop de kerk van Noordgouwe, waarna hij eind 1963 predikant werd van de gecombineer de gemeenten van Noordfouwe en Dreischor. In 1965 vertrok ds. Kel ling naar Biervliet. Bloemen- en tuincentrum Jonker te Haamstede Hervormd kinderkoor te Renesse gaf uitvoering Stand van zaken bij Chr. Woningbomwereniging Schouwen-Duiveland

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 5