SUCCESJES AGENDA Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" heeft goed jeugdkorps STREEKNIEUWS Geslaafde uitvoering BURGH, 12-12. Een stampvolle zaal van hotel ,.!let wapen van Burgh" heeft vrijdag weer intens meegeleefd met hetgeen de Kon. Harmonie .Witte van Haemstede" op deze avond voorschotelde. En het mag als een bijzondere verdienste van de voorzitter, de heer 11. 1'. Ver ton gezegd worden, dat zijn resultaat van enkele jaren inspanning n.L het formeren van een jeugdorkest deze avond voor het eerst in eenl7-kop- pige bezetting op het toneel zat en liet horen. We weten allemaal hoe moeilijk het is om de jeugd tegenwoordig er gens voor te spannen en daarom is het zij bijzonder belangrijk voor de harmonie dat ze in de toekomst met deze jeugd verder kan bouwen en het korps uitbreiden. Het optreden werd des te aantrekkelijker omdat als dirigent burgemeester H. P. Everwijn fungeerde. Een klarinet- groep en een kopergroep speelden wat eenvoudige nummertjes, doch uit alles bleek dat er goed gestudeerd wordt bij de Zeeuwse Muziekschool. Het hartelijk applaus waarmede de kinderen werden beloond was dan ten zeerste verdiend. In zijn dankwoord tot de jongelui noemde de heer Everwijn dit resul taat allereerst een verdienste van de muziekschool en ten tweede van de jongelui zelf, vooral wanneer men voor ogen houdt dat een jaar geleden deze kindoren nog geen noot kenden. Ook de voorzitter was zichtbaar tevreden met dit eerste succes en trots op deze bereikte mijlpaal. „Het morele- en financiële steun kan iets bereikt worden en met aller mede werking kunnen nog meer kinderen geplaatst worden. Het jeugdkorps vraagt een investering van f 10.000,- waarbij gelukkig het Anjerfonds 1" 4000,— voor haar rekening nam, waarvoor we zeer blij en dankbaar zijn". De heer Verton dankte de heer Everwijn voor zijn medewerking aan dit eerste optreden. Het verheugde de voorzitter dat zo velen de uitvoering wilden bijwonen. Een speciaal welkomstwoord richtte hij tot de beschermheer, de heer H. P. Everwijn, burgemeester van Wes- terschouweneen deputatie van het fanfaregezelschap „Luctor et Emer- go" uit Rcnesse en van het muziek gezelschap uit Nieuwe Tonge. Ook de directeur, de heer L. Horseling werd welkom geheten evenals de heer M. Post. directeur van de drum band. Opwaartse iyn De Kon. Harmonie bracht hierop een zestal nummers ten gehore waaruit bleek dat de opwaartse lijn gevolgd wordt. Het gaat de muziek goed en de druk bezochte repetities LIBREVILLE. De delegatie uit Biafra die, in Addis Abeba een ont moeting zal hebben met afgevaar digden uit Nigeria, is maandagoch tend toch uit Lebreville naar de Ethiopische hoofdstad vertrokken. Gisteren was gemeld, dat de delega tie niet naar Addis Abeba zou ver trekken omdat zij nieuwe instruc ties afwachtte. BERLIJN. Eerst nu is bekend ge worden dat de Oostduitse partijlei der Walter Ulbricht vrijdag heeft gezegd dat hij „een goede buur-sa- menwerking met de sociaal-demo craten in west-Duitsland voor mo gelijk houdt". Te koop Ruime keuze in mooie kerst bomen bij bloemisterij H. A. van Felius, Zierikzee. Telef. (01110) 2131. Wegens omstandigh.: Chevro let Bel Air, bjr. 1964, 52.000 km gereden, met radio, mat ten enz. Goed onderhouden; schadevrij. Van eerste eige naar. Vaste prijs f 4.000, Telefoon (01110) 3440. Slachthennen voor de a.s. feestdagen. Pluimveebedrijf Schouls, Laan v. St. Hilaire 1, Zierikzee. Telef. (01110) 2232. I. g. st. z. geheel uitneembare kinderwagen (Koelstra). Sa lonwagen, Oude Hoofdweg, Moriaanshoofd. Lange trouwjapon, maat 42- 44. - De Jongestraat 7, Zie rikzee. ('s Avonds na 7 uur). Partij mooie kerstbomen, te gen zéér lage prijzen! K. Sa- man, St. Domusstr. 38, Zie rikzee. Telefoon (01110) 2004, 3261. Gi-ote sortering uitgezochte kerstbomen met wortel bij bloemen- en tuincentrum C. W. Jonker, alléén Hogezoom nr 20, Haamstede. Telefoon (01115) 383. Prachtige kerststerren, volop azalea's en cyclamen (ook wit), winterblociende bego nia's. enz. Altijd volop verse snijbloemen. - Bloemen- en tuincentrum C. W. Jonker, alléén Hogezoom 20. Haam stede. Telef. (01115)383. Voor wie zelf een kerststukje wil maken: hyacinten, be moste takken, dadels, ijslands mos, eucalypthus en een grote sortering kaarsen en denne- kegels. Bloemen- en tuincen trum C. W. Jonker, alléén: Hogezoom 20 te Haamstede. Telef. (01115) 383. Te koop gevraagd Wij kopen uw oude kolen- convector tegen de hoogste prijs. Brieven onder nummer 3229 a.h. bureau van dit blad zijn daar mede de oorzaak van- In de „loterij-pauze" werden in re cord-tempo de nieten en de prijsbe- palende enveloppen verkocht en me nigeen had voor een luttele gulden een prachtig geschenk. Ook de drumband o.l.v. de heer M. Post liet zich horen en het bleek wel dat deze groep er zijn mag. „Wie krijgt een baby?" een com pleet spektakelstuk van de Zeeuwse Comedie uit Vlisingen heeft daarna' menige aanwezige benauwde ogen blikken bezorgd omdat er dermate fnuikende aanslagen op de lachspie ren werden gedaan dat ook vele ogen het te kwaad kregen. Dit stuk, waar van Burgh de première beleefde is zo dolkomisch in scène gezet dat pas in de laatste slotzinnen het echt dui delijk wordt wie van de vier dames de baby verwacht en wie de vader is. De regie lag, zoals gewoonlijk in handen van Piet de Leeuw. De me despelenden waren: Mientje de Leeuw, Willy Leijnse, Will Meur, Gera van Leersum, Frans Priester, Bram Kwékkeboom en Joop Abma. Een stuk dat iedereen volgende week moet gaan zien. De comedie werd na afloop dan ook hartelijk bedankt door de voorzitter en hierna was het toneel voor de Victoria-Band uit Bergen op Zoom die nu in een 4-per- soons formatie voor de dansmuziek zorgde. Jeugdige klarinettisten in actie. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORT MICROKORFBAL ZIERIKZEE Succes op nationale konijnen-tentoonstelling Ruim 250 dieren uit alle delen van het land waren ingezonden voor de nationale konijnententoonstelling die werd gehouden te Oude Tonge. De heer J. H- Bakker uit Zierikzee be haalde met enige inzendingen een aantal prijzen. Zo kreeg een witte Wener. ram. (oud) 1 prijs z.g., negen oude witte Weners, voedsters, vanaf de eerste t.m. de vijfde prijs, allen z.z.g. en vier maal z.g. Bovendien met negen witte Weners, rammen, jong de eerste prijs, derde prijs en vierde prijs en verder vier maal z.g. en twee maal g.g. Verder nog 6 witte Weners voedsters jong, derde prijs en vijfde prijs, 2 maal z.g. en 2 maal g.g. met een Black and Tan ram, oud, de tweede prijs z.g. Een witte Wener, ram, jong behaalde op één na de prijs voor het mooiste zelf ge fokte dü?V van de tentoonstelling. Geen spreekuur wethouder Het spreekuur van wethouder mr. K. A. Keuning voor morgen (dins dag) gaat niet door, zo deelt men ons mede van gemeentewege. SEROOSKERKE Uitvoering Sportvereniging „Velocitas" Zaterdagavond vond in het Dorps huis de jaarlijkse feestavond plaats van de sportvereniging „Veloeitas". Na een welkomstwoord door de voorzitter de heer A. W. Koppenol, werd het blijspel in drie bedrijven „Een huishoudster van Jan Steen"" door Anke van Wildonck opgevoerd. Dit blijspel werd door de spelers op voortreffelijke wijze ten tonele ge bracht. De spelers oogstten na af loop een welverdiend applaus. Aan het toneelspel werd medegewerkt door de dames: P. Straaijer-Krista- lijn. G. Haft-Verboom, M. Baartse- Kaaisteker en E. de Rijke en de he ren: L. Straaijer, C. de Rijke, J. de Meij en L. Hart. In de pauze vond een verloting plaats waarvoor een aantal fraaie prijzen beschikbaar waren gesteld. Na afloop werden de spelers door de voorzitter dank ge bracht. Een speciaal woox*d van dank richtte de voorzitter tot de heer J. de Meij. De heer de Meij verzorgt sedert een aantal jaren ge heel belangeloos het sportterrein, terwijl hij tevens als jeugdleider van de sport optreedt. Als waardering voor het vele werd bood de voorzit ter hem een boekenbon aan. De avond werd met een druk bezocht bal besloten. OUWERKERK Op de gehouden vergadering van kerkvoogden en notabelen der Nèd. Herv. Kerk is de begroting 1979 be handeld en vastgesteld. Culturele vereniging Het optreden van de bekende ci neast Simon de Waard voor de cul turele vereniging Ouwerkerk, dat in eerste instantie in deze maand was vastgesteld, kan niet doorgaan en wordt verschoven tot later in het seizoen, waarschijnlijk februari. Oecumenische dienst Zoals ook het vorig jaar is ge schied, zal in de kerkdienst der Ned. Herv. Gemeente op 21 december weer een oecumenische dienst ge houden worden. De liturgie is in handen van ds. Faber, herv. pred., ds. Favier, geref. pred. te Zierikzee, kapelaan Loonen en pater Heijboer. De musici van de muziekvereniging zullen hierbij hun medewerking ver lenen. Nieuw meubilair All-Ready I moest in Delft één punt afstaan (8—8) de kleuterschool In de landelijke microkorfbalcom- petitie verloor All-Ready I zaterdag in de uitwedstrijd tegen het Haagse Hou Stand I - welke wedstrijd plaats vond in de fraaie sporthal te Delft - een kostbaar punt door met 8-8 ge lijk te spelen. Het was het eerste verliespuntje voor de Zierikzeeëna- ren, want tot dusverre was alles nog in volle winst omgezet. De rood-zwarten begonnen zeer succesvol en het zag er dan ook naar uit dat de' volle winst wel weer mee naar Schouwen zou gaan. Binnen drie minuten stonden de gasten met 0-2 voor. Reeds in de eerste minuut, schoot Piet de Ronde van dichtbij in (0-1) en een minuut later was het Rinus Kloet die uit een ver schot de stand op 0-2 bracht. Na 9 minuten spelen slaagde André Wurth er in om uit een doorloopbal de stand op 0-3 te brengen, doch daarna is men de Hagenaars toch wel wat gaan on derschatten en de gevolgen bleven niet lang uit. Hou Stand slaagde er al spoedig in om de achterstand tot 2-3 terug te brengen en .ook de ge lijkmaker was niet meer te voor komen. Kort voor het verstrijken van de eerste speelhelft brachten de Ha genaars de stand zelfs op 4-3, zodat All-Ready met een kleine achter stand aan de tweede helft begon.. Hou Stand gaf daarin de toon aan en het ging er nu voor All-Ready be denkelijk uitzien. Reeds kort na de hervatting kwam Hou Stand op 5-3 en binnen tien minuten wees het scorebord 6-3 aan. De Zierikzeeëna- ren wisten het juiste antwoord niet direct te vinden. Wel bracht Piet de Ronde met een ver schot de stand op 6-4 en zorgde André Wurth voor 6-5, maar Hou Stand zag toch de eerste winst zitten. Door een dame liep de thuisclub weer uit tot 7-5, maar nu kwam Piet de Ronde bij de rood zwarten weer in de aanval en deze bleek ook nu weer zeer gevaarlijk te zijn. Binnen luttele minuten zorgde hij voor twee goals: eerst schoot hij van grote afstand in en even later deponeerde hij een toegekende straf- worp in de Haagse korf (7-7. Hou Stand hield echter stand en vijf mi nuten vóór het einde betekende een doelpunt van de Zuidhollanders 8-7. All-Ready gaf de moed nog niet op en kort voor tijd zorgde Henk Ver meulen voor het Zierikzeese ant woord door fraai de gelijkmaker in te schieten (8-8). Het was een doel- puntem-ijke wedstrijd, waarin weer werd bevestigd dat All-Ready in dit milieu wat schutterscapaciteiten be treft zeker 'n woordje meespreekt. HENGELEN Laatste competitiewedstrijd H.S.V. Oosterschelde Aanstaande zaterdagmiddag 20 de cember zal voor de leden van de H.S.V. Oosterschelde de laatste com petitiewedstrijd plaats vinden. De hengelaars vertrekken om 12 uur 45 van het Havenplein naar een nu nog Onbekende bestemming. In deze wedstrijd zal beslist worden wie clubkampioen 1969 wordt. De prijzen zullen bestaan uit wild. SCHAKEN SeJioolzestallencompetitie Het team van de Rijksscholenge meenschap „Prof. Zeeman" heeft op vrijdag 12 december in de 4e ronde van de zestallencompetitie van de Zeeuwse Schaakbond in groep A thuis een 4-2 nederlaag geleden te gen het team van de Rijksscholen gemeenschap „Petrus Hondius" I uit Terneuzen. De persoonlijke uitslagen zijn als volgt: Niet opgekomen-G. W. de Riddel 0-1; K. Steketee-T. van Wijck 1-0; B. Leeuwe-R. de Groff Vfe-Ms; M. Krijger-G. Meij 0-1; H. Uil-K. de Kraker V2- VzL. Flikweert-H. van der Poel 0-1. Het Zierikzeese team heeft nu 4 punten uit 4 wedstrijden. De laatste wedstrijd is een uitwedstrijd tegen het team van de Rijkssscholenge- meenschap „Scheldemond" in Vlis- singen. In groep B is de eindstand: I. H.T.S. Vlissingen 3 2 1 0 5 11 2. Chr. H.B.S. Middelburg 3 1 1 1 3 10 3. R.S.G. „Kon. Wil- helmina" Oostburg 3 1 0 2 2 lx/z 4. R.S.G. „Petrus Hon dius" II Terneuzen 3 1 0 2 2 7 Op 15 januari speelt H.T.S. Vlis singen tegen de winnaar van groep A. Hervormde Kerk te Nieuwerkerk. De openingsliturgie zal van her vormde zijde door de heer N. Siesse worden verzorgd. De meditatie en sluitingsliturgie neemt dr. J. H. Becker (geref. pred.) op zich. Voorts werken het christ. gemengd zang koor „Eén Naam is onze Hopeen het kinderkoor „Van Knop tot' Bloem", onder leiding van de heer Eduard Nieland uil Zierikzee aan deze avond mee. De organist in deze bijzondere dienst zal de heer W. Wandel zijn. BRUINISSE Vergadering Z.L.M.-afdeling De afdeling Bruinisse van de Z.L. M. komt woensdag 17 december in vergadering bijeen in hotel „Storm". Spreker is deze avond de heer J. H. Zwart. ass. R.L.V.D. „Discussie avond". Examens brandweerpersoneel Op donderdag 11 december werd ook te Bruinisse een brandweerexa men afgenomen door de heren D. Taeckema, brandweercommandant uit Goes en A. Jansen, brandweer commandant te Vlissingen. Voor hot praktisch gedeelte moest ei^n ver onderstelde brand in de Schoolstraat worden geblust. Het diploma Brand wacht eerste klasse werd behaald door de heren L. Kik, M. Jumelet en Leo IJzelenberg. Voor het diploma Brandwacht 2e klasse slaagden de heren: Tonny Deurloo, Kees IJzelen- berg, Jac. Liltooy, W. de Graaff en Rinus Haeck. Zij werden opgeleid door brandweercommandant C. J. Deurloo van Bruinisse. Loco-burge meester W. van Gilst, die het exa men bijwoonde, heeft de geslaagde brandweerlieden in een felicitatie- speech hulde gebracht voor hun doorzettingsvermogen om het gestel de döel te bereiken en de heren Taeckema, Jansen en Deurloo be dankt voor hun hun aandeel in het verheugende resultaat. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 15-12. Aangevoerd: 2189 dieren, t.w. 1714 runderen en 475 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,10-5,30, le f 4,20-4,70, 2e f 3,70-3,95, 3e f 3,40-3,55; stieren f 4,60-5,30; worstkoeien f 3,30-3,50; slachtvarkens le 2,86-2,90, 2e f 2,81- 2,86, 3e f 2,78-2,81; slachtzeugen f 2,20-2,30; zware varkens f 2,50-2,60. Runderen: aanvoer groot, handel redelijk, prijzen prima's en eerste kwaliteit duurder, tweede en derde kwaliteit, stieren en worstkoeien on veranderd. Varkens: aanvoer ruimer, handel vlot, prijzen fijne varkens on veranderd, slachtzeugen iets gedrukt. Maandag 15 december Zierikzee Mondragon, 8 uur, afdeling Philate- lica. Zonnemaire Verenigingsgebouw, 7.30 uur, afd. Plattelandsvrouwenbond. Burgh Hotel Bakker, algemene vergadering landbouwv. „C et C." Haamstede Geref. Kerk, recreatiezaal, 7.30 uur, actie Tunesië. Dinsdag 16 december Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, kerstavond Plattelandsvrouwen. Dorpshuis, alg. vergadering land- bouwvereniging „Aller Belang". Burgh De Koebel, 7.30 uur, actie Tunesië. Advertentie Vreemd geld Wff. en Reischeifues NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Een moderne Bondsspaarbank! KERKWIJK. In het Bommeler- vvaardse dorp Kerkwijk is op de voorrangskruising nabij het gemeen tehuis een vrachtauto-combinatie, die geen voorrang verleende, in bot sing gekomen met een personenauto. De verloofde van de bestuurder van de personenauto, de 19-jarige mej. T. Bracht uit Nederhemert, werd zwaar gewond en overleed enkele uren la ter in het ziekenhuis te Tilburg. SURHUISTERVEEN. Brand brak uit in de boerderij van de heer A. Hlushof. De boerderij is vrijwel ge heel door het vuur vernield. De heer Hulshof, die 47 jaar oud is, werd vermist. VLAARDINGEN. In hel Holy-zie- kenhuis in Vlaardingen is overleden de 34-jarige timmerman W. Pols uit Den Haag. De man was donderdag tijdens werkzaamheden bij de Le ver's Zeepmaatschappij door een plastic golfdak gevallen. Vergadering afdeling Schouvven-weSt Rode Kruis Medaille van verdienste voor drie Welfare-werkers In de openbare kleuterschool te Ouwerkerk werd nieuw meubilair geplaatst, zeer tot vreugde van de leidster mej. M. L. v. d. Tonnekreek en de kinderen. Er zijn 28 stoeltjes, 18 tafels, een zg. tussenkast, twee banken voor evenwichts-, behendig heids- en vaardigheidsoefeningen, een bóekenrek, een rithmiekkast, een nieuwe bordenwand en een spijker bord geplaatst en aangebracht. Ver der heeft de school de beschikking gekregen over ontwikkelings- en bouwmateriaal, een gemeenschappe lijke bouwdoos, prikpennen en plak- blokken. Voor in de poppenhoek: drie stoeltjes en een tafeltje en hier komen nog een bergkastje en een le- dikant'je bij. NIEUWERKERK De fakkels bijeen Voor de stichting „De Fakkels bij een" voor het werk onder de blin den. is te Nieuwerkerk f 76,47 bij eengebracht. Collektanten waren: Mary en Janneke en Anne Marie Hoogerland, Saar en Lia Folmer en Marian Folmer, Anne-Marie van Putten en Nelleke Matthijse. Aktie „De Vliegende Oogarts" In Ocst-Afrika is één op de hon derd mensen blind. Eén operatie leest daar gemiddeld f 2,50! Door bij één van de plaatselijke bakkers één of meer Weihnachtstollen te bestellen helpt men mee deze blindheid te be strijden. Een stol kost f 3,50, een heel nor male prijs. Per stol komt daarvan l' 1,25 beschikbaar voor deze aktie. De verkoop van minstens twee stol len betekent dus, dat een blinde weer kan zien! Doet U, ondanks alle akties die er tegenwoordiggevoerd worden mee? Dan graag Uw bestelling opgeven bij Uw bakker. Vele, U onbekende men sen, zullen U er dankbaar voor zijn. De samenwerkende Bakkers van Nieuwerkerk en de Lionsclub Schou- wcn-Duiveland. Interkerkelijke Kerstiangdienst Zoals gebruikelijk hoopt men ook ditjaar weer de traditionele inter kerkelijke Kerstzangdienst te hou den. Deze dienst is gepland op zon dag 21 december In de Nederlandse SEROOSKERKE, 12-12. Het ver heugde, vrijdagavond in het Dorps huis van Serooskerke penningmees ter van de afd. Schouwen W. van het Ned. Reode Kruis, jhr. A. v. Cit- ters die de afwezige voorzitter dok ter G. A. M. Stenger, verving, dat zelfs weer leden de jaar vergadering bezochten. „Dit komt zelden voor, maar het is zeer verheugend". In zjjn openingswoord richtte hij zich spe ciaal tot de heer L. Minderhout uit Middelburg en de heer A. D. Con- standse, beiden resp. Kringsecretaris en ex-Kringsecretaris. Het bestuurslid mej. K. Boogerd trad af als bestuurslid. Zij werd ver vangen door de heer W. Lokker, eveneens uit Noordwelle. Het was een bijzonder voorrecht voor jhr. v. Citters om namens het hoofdbestuur 3 dames die zich reeds 10 jaar lang bijzonder hadden inge spannen voor het Welfarewerk de medaille van verdienste plus de daar bij behorende oorkonde te mogen overhandigen. Het waren de dames L. J. Berrevoets- v. d. Schans, Se rooskerke, W. F. C. Padmos-v Toledo Renesse en N.. Kristelijn-v d. Nood Ellemeet. Van het bestuur ontvingen zij daarvoor een extra waarderend woord. Uit het jaaroverzicht bleek dat het aantal leden der afdeling de 1500 zeer kort is benaderd. Tweede van Zeeland Daar de opbrengst van de campag ne 1968 f 3805.bedroeg, bleek dit hoog genoeg voor de afdeling om als tweede van Zeeland te eindigen. De fraaie prijs hiervoor kwam in het bezit van de volijverige secretaresse, mejuffrouw A. C. Houtman. Inmid dels bracht campagne 1969 f 4461, op. Op 28 juni werd een boottocht gemaakt over de Oosterschelde, aan geboden door de heer W. A. de Jon ge. De te Renesse gestationeerde zie kenauto deed dit jaar 72 keer dienst. In het Jeugd Rode Kruis onderhield de o.l. school schriftelijke contacten met Canada. Ook de kolonne floreert en momenteel draaien de cursussen weer volop. De kolonne was dit jaar op zeer vele sportevenementen en er werd een leerzame buitenoefening gehouden met de reddingboot „Presi dent Jan Leis". Een minder gunstig beeld liet de begroting 1970 zien. Deze sloot in in komsten en uitgaven groot f 8520, met een nadelig slot van f 795, Volgens de penningmeester is deze begroting zeer voorzichtig opgesteld en er zijn dan ook geen reden tot ongerustheid. Na de sluiting konden de aanwezi gen de reeds op vele plaatsen ge draaide film „Imitation of life" gaan bewondei-en. De drie Welfare-dames. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2