GAS L J Algemene ledenvergadering Coöp. Aankoopver. Seh.-Duiveland K0UWENBERG 00K VOOR Overstromingen in Singapore Gevaren van de ,pil' IJsclub Haamstede/Burgh wijzigt liet contributiesysteem Nederlaag Burgemeester Thomassen bij het havenbeleid in Rotterdamse raad mm^m ,Aubfrgr SPECIALE KERSTMENU'S STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydag 12 december 1369 Nr. 29319 Omzet ten ontwikkelden zich gunstig Besluit tot verbouwingen: veiling, kantoor en kantine ZIERIKZEE, 12-12. De totale omzetten van de Coöperatieve Aankoopvere- nlging „Schouwen-Duiveland" G.A. hebben zich in het boekjaar van 1 juli 196S tot 30 juni 1969, aldus blijkt uit het in de gisteren (dondejrdag)avond in de Graanbeurs van het Huis van Nassau gehouden algemee vergadering vastgestelde jaarverslag, gunstig ontwikkeld. In het verslag wordt gewezen op het feit dat, omdat de verkopen voor 1 januari 1969 plaatsvonden inklusief en na 1 janurai 1969 eksklusief omzetbelasting, niet alle bedragen in geld zuiver met elkaar te vergelijken zijn. De verkopen aan de boer zijn gestegen van f 2.503.623.vorig jaar, tot f 2.670.311, in het afgelopen jaar. De topopbrengst van granen en peulvruchten in 1967 heeft zich dit boekjaar niet herhaald. De afzet is daardoor gedaald van f 14.373.000 kg in het vorige boekjaar tot 11.353.000 kg in dit boekjaar. De daling in geld ging van f 5.738.824,— naar f 4.994.863,De omzet in aardappe len (C.T.V.) ging omhoog. De totaal-omzet in geld heeft in klusief de omzet van de C.T.V. f 10.348.920,bedragen. De omzet in tonnen ging van 39.752 naar 40.183 ton. In overweging nemende dat de C.A.V. op de markt goed konkurre- rend kon optreden,, wordt vastge steld dat de vereniging terug kan zien op een geslaagd boekjaar. De omzet aan meststoffen was 6.669.000 kg, f 1.344.008,Omzet granen, peulvruchten enz.: 11.353 ton, f 4.994.863,De weersomstandighe den tijdens de oogst waren minder gunstig dan in 1967. Hierdoor werd de hoeveelheid welke gedroogd moest worden bijna verdubbeld. De omzet aan konsumptie-aardappe- len was 20.594.000 kg, f 2.683.746,— (exclusief voeraardappelen). Opge merkt wordt dat het oogstjaar 1968 met moeilijkheden gepaard ging. Door de langdurige regenval liep de rooiperiode van 30 augustus uit tot medio november. De omzet steeg met 3.058 ton en de geldelijke opbrengst met ruim f 860.000,De gemiddelde uitbetaalde telersprijs over 409 ha bedroeg f 4.277,33 per ha. Omzet voerartikelen: 993 ton, f 427,668, vaste brandstoffen: 574 ton, f 105.787,vloeibare brandstoffen: f 204.068,bestrijdingsmiddelen: f 494.293,—; diversen: f 94.487,—. To taal-omzetcijfers over het afgelopen boekjaar 1968-'69: 41.371.423 kg/liter, in geld uitgedrukt: f 10.348.919,27. Boekjaar 1967-'68: 40.715.196 kg/liter, in geld: f 10.065.635,46. Resultaten voldeden niet aan de verwachtingen De druk bezochte C.A.V.-vergade- ring stond onder leiding van de voorzitter de heer J. v. d. Stolpe te Ouwerkerk, die in zijn openings woord met name een welkom toe riep tot de voorzitter van CEBECO, de heer A. M. Geluk, ir. B. Hof, di- rekteur van de afdeling Bedrijfsuit- rusting van CEBECO, de oud-C.A.V. directeur de heer J. J. Hanse, oud bestuursleden, Cebeco-inspecteur de heer Blank en de vertegenwoordi ger van de Voorlichtingsdienst. De heer v. d. Stolpe constateerde in een terugblik op het afgelopen boerenjaar 1968-1969 dat dit wat de opbrengsten betreft reden tot tevre denheid heeft gegeven, maar dat de uiteindelijke resultaten voor boer en tuinder gemiddeld niet aan de ver wachtingen hebben beantwoord. Als oorzaak hiervan noemde de voorzit ter in de eerste plaats de grote over schotten in land- en tuinbouw die in West-Europa boven de markt han gen. Hieraan ligt echter ook een strak prijsbeleid van de overheid voor de niet-vrije produkten ten grondslag. Er worden, aldus de heer v. d. Stolpe, wel methoden aangege ven ter verbetering van een en ander nl. verdere mechanisatie, samenwer kingsvormen, bedrijfsvergroting. en dergelijke, waarvan dit laatste geen gemakkelijk oplosbare zaak is. Een punt „waarmee we goed naar voren komen" achtte de voorzitter de goe de hoedanigheid van de grond en de goede verkaveling. Getracht moet worden de afzet van de produkten nog te verbeteren. De Coöperatie is hiervoor het aangewe zen middel en het zal gewenst zijn in de toekomst met aller medewerking en in samenwerking met CEBECO in alle geledingen hieraan nog meer gestalte te geven, aldus de voorzitter. De heer v. d. Stolpe wees er op dat men niet zal moeten schromen als het nodig is heilige huisjes af te bre ken. „Mochten we menen dat we als C.A.V. reeds groot zyn, we moeten toch constateren dat wc in het ge hele bestel maar een klein onder deeltje van het grote raderwerk zyn". Als de omstandigheden dat vereisen zal getracht moeten worden te komen tot een nog grotere samen werking byv. in Zeeland of Zuid westelijk Nederland, als het belang van de boer en tuinder op Schou wen-Duiveland hiermee gediend is, aldus de voorzitter. Wat het jaar 1969-1970 betreft lijkt het er op dat dit naar de gunstige kant zal doorslaan, een gevolg van de goede aardappel- en uienprijzen. Dit is echter wellicht ook mede een gevolg van de klimatologische om standigheden in de omringende lan den. De voorzitter sprak woorden van tevredenheid over de gang van za ken bij de C.A.V., waarbij hij aan tekende dat ook het financiële ver loop alleszins bevredigend is ge weest. Melding werd gemaakt van de overname door de C.A.V. van de graanzaak van de fa. v. d. Weele. te Brouwershaven, waarmee de vereni ging een vestiging in deze plaats be reikte welke leidde tot de nieuw bouw van een graanloods met ont vangstgelegenheid, en tevens kon een oplossing werden gevonden voor het probleem van de moderne ge koelde opslagruimte voor de bewa ring van pootaardappelen. Reeds af gelopen oogst kon het nieuwe ge bouw in gebruik worden genomen. De heer v. d. Stolpe herinnerde verder aan het afscheid van de heer J ,T Hanso als directeur na een staat van dienst van 37 jaar. Per 1 maart jl. werd als nieuwe direkteur benoemd de heer De Groot. Dit jaar werd ook het feit herdacht dat de boekhouder, de heer J. v. d. Welle dertig jaar in dienst van de C.A.V. was. De voorzitter constateerde in het slot van zijn openingsrede dat op Sch.-Duiveland gesproken kan wor den van een merkbare omschakeling en uitbreiding in de varkens- en kip- penhouderij. De C.A.V. is hierbij, wat de voederlevering betreft, voor een belangrijk deel ingeschakeld. De voorzitter deed hierna enkele mededelingen inzake CEBEKO, en memoreerde het beraad over de in stelling van een Jongerenraad. De direkteur, de heer De Groot gaf vervolgens een toelichting op de cij fers van de balans en verlies- en winstrekening. De algemene reserve was op 30 juni 1969 f 305.880,14. To taaltelling v. d. balans: f 2.316.543,51. Het voordelig saldo 1968-1969 be draagt f 41.357,98. De vergadering ging akkoord met het voorstel van het bestuur om van dit voordelig saldo f 25.000 over te brengen naar de belastingreserve, f 5.000 naar de post dubieuze debiteuren en f 11.357 naar de algemene reserve. De voorr zitter dankte zowel de heer de 'Groot als zijn voorganger de heer Hanse en verder alle medewerkers van de C.A.V. voor de geleverde inspanning gedurende het afgelopen boekjaar. Verkiezing Bij de verkiezingen werden alle periodiek aftredende bestuursleden, dat wil zeggen de heren J. P. ~W. C. Stols te Zierikzee, L. A. Jonker te Bruinisse, H. J. v. d. Zande te Oos- terland, J. v. d. Zande te Nieuwer- kerk en J. A. van Schelven te Brou wershaven herkozen. Als opvolger van de heer C. J. van Westen, die injnid.dels. is vertrokken wegens vesr tiging in Biddinghuizen (Flevopol- der), Werd aangewezen de heer A. J. G. Doeleman te Nieuwerkerk. De voorzitter dankte de heer Van Wes ten voor zijn werk voor de CA.'V. verricht en bood hem als herinfte- ring een ets aan van de St. Lievens MonstërtOren. Als lid van de com missie: van Toezicht werd- wegens pe riodieke aftreding van mr. A. Gast te Brouwershaven gekozen de heer Van Mourik te Nieuwerkerk: Als plaatsvervangend lid: de heer L. J. A. Klompe te Dreischor. Verbouwingsplannen Aan de vergadering werd voorge legd een bestuursvoorstel tot ver bouw van de veiling, van kantoor en de bouw van een behoorlijke kan tine. Omdat de opslagruimte voor bestrijdingsmiddelen niet voldoet aan de eisen zal hiervoor een afde ling worden gemaakt volgens de gel dende voorschriften. In de verbouw plannen wordt ook opgenomen de werkplaats voor de monteur. De kantooroutillage is te beperkt en te sober. De plannen voorzien o.a. in aanleg van centrale verwarming en de aanbouw van een werkkamer. Bovendien zal de veiling worden verbouwd en geschikt worden ge maakt voor voeder- en zaaigranen- opslag. Deze verschillende werken hebben reeds een aantal jaren de aandacht van het bestuur. De kosten die met een en ander samenhangen worden geraamd op f 300.000. De vergadering ging akkoord met de be treffende voorstellen en machtigde het bestuur in verband hiermee tot het aangaan van een geldlening groot f 350.000. Geen bezwaren on dervond ook het voorstel tot verho ging van het rekening-courantkre diet bij de Coöp. Raiffeisenbank te Zierikzee met f 500.000. Na het huishoudelijk gedeelte van deze vergadering werd door ir. B. Hof van CEBECO een inleiding ge houden over „Nieuwe Markten". Voor een verslag van deze causerie verwijzen we naar het volgende niimmer. Advertentie Hippieleider aangeklaagd LOS ANGELES, 11-12. De hippie leider Charles Manson is donderdag in Los Angeles officieel beschuldigd van moord op de actrice Sharon Tate en zeven anderen. Intussen zijn criminologen uit ver schillende delen van de V.S. naar Los Angeles gekomen om te trachten zes moorden op te helderen die veel lijken op de zaak-Tate. M enver- moedt dat Manson schuldig of mede schuldig is aan die misdrijven. SINGAPORE, 11-12. In Singapore en in de aangrenzende Maleisische staat Johore zijn minstens 11 mensen door oversti'omingen veroorzaakt door moessonregens om het leven gekomen. In tien uur tijds viel in Singapore 35,5 cm regen. 2500 mensen moesten ge-evacueerd worden. Ook in Johore hebben honderden hun woningen moeten verlaten. Frankrijk en het E.E.G.-landbouwbeleid PARIJS, 11-12. President Pompi dou heeft gezegd dat het landbouw beleid van de Europese Economische Gemeenschap gericht moet zyn op een betere aanpassing van de pro- duktie aan de behoefte van de ver bruikers. De president wees opnieuw op het belang dat hij hecht aan de totst' nd- koming van een definitieve overeen komst voor de financiering van de landbouw. De gemeenschappelijke landbouwpolitiek moet niet worden geleid door een blind malthusianisme maar moet gericht zijn op het af stemmen van de produktie van de gemeenschap op de behoeften van de verbruikers, aldus Pompidou. Een en ander werd na afloop van de mi nisterraadsvergadering meegedeeld door regeringswoordvoerder Leon Hamon. LONDEN, 12-12. Bepaalde soorten anti-zwangerschapspillen zijn zeer gevaarlijk voor de vrouw, heeft de voorzitter van de Britse regerings controlecommissie op geneesmidde len, prof. Eric Scowen, in Londen verklaard. Bepaalde pillen bevatten een te hoge dosis oestrogeen (vrou welijk hormoon) waardoor het ge vaar bestaat dat deze trombose ver oorzaken, aldus de professor. Hij wilde niet zeggen hóeveel vrouwen daardoor trombose gekregen heb ben, maar verzocht de Britse vrou wen die de „pil" gebruiken onmid dellijk aan hun dokter te vragen of het merk dat zij toepassen onder de gevaarlijke categorie valt. De Britse pers heeft dit jaar al verscheidene malen melding gemaakt van over- lijdensgevallen door trombose, maar het is niet bewezen dat deze door de pil Waren veroorzaakt. BURGjI,' 9-12. Dë déze week in hotel Bakker gehouden ledenverga dering van de IJsclub Haamstede- Burgh was bar slecht bezochti Be halve de kascorhmissië, de erè-vöor- zitter en iemand voor de krant wa ren slechts 2 nieuwsgierigen op ko men dagen om iets uit dê keuken van de ijsclub te vernemen. In to taal (met 6 bestuursleden) dus 12 aanwezigen op een'totaal aantal le den van 380. Een teken des tijds. Zij werden welkom geheten door de voprzitter, de heer N. A. Dam- bruin, waarbij hij zich in het bijzon der richtte tot de ere-voorzitter de heer M. Évertse. Het speet hem zeer dat slechts zo wéinigen aanwezig waren. Spreker dankte de heer de Voogd die zo bereidwillig was om in de tweedaagse ijsperiode van dit jaar een directiewagen ter beschik king te stellen voor de vei-koop van consumpties. De familie Bakker die tot nu toe voor de patatjes en de erwtensoep zoi-gde, heeft gemeend hiei-mede op te moeten houden. Zij kreeg een welgemeend dankwoord voor de medewerking in al die ijs- jaren getoond. Uit het jaarvei-slag van de secre taris, de heer P. Adam bleek dat in het vorige seizoen de baan 2 dagen is open geweest, waarin de nieuwe bestuurswagen ingewijd kon worden. De toegang tot de baan is nu stuk ken beter geworden door de aanleg van het schelpenpad onder langs de duinen. De penningmeester kon de verga dering een batig saloo mededelen van f 814,76. Dit bedrag is wat -geflat teerd omdat er vorig jaar geen ren teloze aandplen werden uitgekeerd. Bij monde van de heer Evertse ad- viseei'de de kascommissie tot goed keuring van het financieel beleid. De voorzitter deelde mede dat er bijna voldoende water in de baan staat en dat de bodem is gemaaid. De voi-st kan dus komen. De ver lichting ligt gereed en zal worden opgebouwd vanaf de eilandjes. De heer Dambruin dankte de heer A. v. Zuijen voor de stalling van de be- stuui-swagen. Eén contributiebedrag In verband met de steeds duurder wordende omstandigheden en omdat de huidige contributie maar matig voldeed (bij ijs twee maal betalen) stelde het bestuur voor om voor die leden van 16 jaar en pudcr één con- tributiebedi-ag vast te stellen, nl. f 5 per jaar. De splitsing van rij dende en niet rijdende leden is dan overbodig geworden. Uit de verga dering kwam de opmerking dat de vereniging hier financieel nog niet veel moe opschiet en nog steeds blijft zitten met een pakket rente loze aandelen, die tóch ook Wel eens de deur uit zullen moeten. Ook de B.T.W. speelt in dit verband een ról. De - vergadering, kwam met een te genvoorstel om de jaarcontributie op f 6 te stellen en een donatiebe drag van f 3. Dagkaarten gaan f 3 kosten. Voor kinderen van niet-le- den half geld. Dit voorstel werd aan vaard. In het bestuur werden de aftre dende heren N. A. Dambi'uin en A. J. v. d. Zande herkozen. Een achttal i-enteloze aandelen werd uitgeloot. De gelukkigen wa ren: no. 62 J. M. Rademaker; 06 J. G. Bijkerk, 27 C. Oösse, 10 mevr. Fokker-de Oude, 102 C. A. van Oox-d, 90 A. D. Dalebout, 17 Joh. Bolken baas en 56 firma v. Waveren. Zij kunnen volgende week tegen inleve ring van hun aandeel f 25 afhalen bij de Coöp. Raiffeisenbank Schou wen. In de kascommissie 1970 namen zitting de hei-en C. Kooman en J. M. Rademaker. Bij de rondvi-aag werd de vraag gesteld of er wat overbodige licht- kabel aan de sportvereniging D.F.S. ovei-gedaan kan worden. Het bestuur zal een en ander bezien. Het be stuur zoekt tot slot naar iemand die in het vervolg de consumptietent wil gaan beheren. ROTTERDAM, 11-12. De burge meester van Rotterdam, de heer W. Thomassen, heeft donderdag by de begrotingsdebatten In de Rotterdam se raad een nederlaag geleden. Een P.v.d.A.-motie, die tot achtergrond heeft het havenbeleid van de stad „om te buigen", werd aangenomen met 23 stemmen voor en 21 stemmen tegen. steun van alle leden van de P.v.d.A., de P.S.P. en de C.P.N. Ook de drie socialistische wethouders stemden voor. De andex'e fi-acties, K.V.P., A.R. C.H.U., V.V.D., Boerenpartij en S.G. P. stemden tegen. De burgemeester, beheerder van de havenportefeuille, had tevoren de motie ontraden. De motie houdt o.m. in: Dat Rotterdam zolang er geen nationaal zeehavenbeleid is, geen initiatieven moet ontplooien die een grote industi'iële ontwikkeling in de Hoekse Waard tot doel hebben. Rot terdam moet, aldus de motie, geen industriële ontwikkeling op het ei land Vooi-ne-Putten aanhangig ma ken die het eiland als agrarisch en recreatief woongebied zal aantasten. Ook zou, bij eventuele uitbreiding van de Maasvlakte de zg. demai'ka- tielijn (ter bescherming van de kust van Voorne-Putten) gehandhaafd moeten blijven. De motie kreeg de Hulpverlening op de weg werd noodlottig SCHIJNDEL, 11-12. Hulpvaardig heid aan een gestrande automobilist werd donderdagavond rond half zes de 39-jarige P. van der Velden uit Veghel noodlottig. Op de rijksweg Den Bosch-Belmónd langs de Zuid- Willemsvaart orxder de gemeente Den Düngen raakte hij bekrield tussen de auto waaraan hij hulp bood en zijn eigen wagen toen een dei-de auto achterop botste. Het slachtoffer was op slag dood. Concentratie in zuivelorganisatie BERG EN DAL, 11-12. De Coope- ratieve Melkcenti-ale (CMC) en de Bond van Coöperatieve Verkoopver enigingen (BCZV) zullen volgend jaar als leden toeti-eden tot de Ko ninklijke Nedei'landse Zuivelbond (FNZ). Dit is deze week besloten in een confex-entie te Berg en Dal, waar leidinggevende pex-sonen uit de co- öpei-atieve zuivelindustrie en de ver koopverenigingen zich berieden over de toekomstige organisatiestructuur van de Nederlandse zuivelindustrie. UTRECHT. Het bijna een halve eeuw oude statige Jaai'beux*srestau- rant op het Vredenbui-g in Utrecht gaat zaterdagavond voox-goed zijn poorten voor het publiek sluiten. Het gebouw wox-dl ontruimd en ont manteld, waarna op 2 januari de slo pers er bezit van zullen nemen. APELDOORN. De 39-jax'ige M. Schuilenklopper uit Apeldoorn is op de oude Zwolseweg bij een autobot sing om het leven gekomen. De heer Schuilenklopper schoof met zijn per sonenauto onder een langs de kant van de weg geparkeex-de vrachtauto. De politie neemt aan, dat hem het uitzicht door de mist werd belem merd. m f\ (V 14 Ook dit jaar weer 1 le en 2e KERSTDAG 1 12,50 en 15,00 (inclusief bediening en BTW) Telefoon (01110) 2885 Nederlandse chauffeur in Duitsland verongelukt TILBURG, 11-12. De 34-jarige vrachtwagenchauffeur M. G. Goo- sens uit Tilbux-g is in de vorige nacht bij een verkeersongeluk op de Duitse Autobahn tussen Keulen en Wiesba den om het leven gekomen. Volgens de politie aldaar is de chauffeur met zijn vx-acht wagen door nog onbeken de oorzaak ingex-eden op een voor hem rijdende vi*achtwagencombina- tie. De heer Goosens werd uit zijn cabine op de rijbaan geslingerd. De man werd daarna door een passe rende personenauto overxeden en over een afstand van 20 meter mee gesleurd. Het slachtoffer was op slag dood. OSLO. De nobclprijs voor de vrede 1969 is woensdag in Oslo uitgereikt aan de directeur-generaal van de Internationale Arbeidsorganisatie (I.L.O.)), David A. Morse, die de prys namens zyn organisatie in ontvangst nam. De I.L.O., waarbij nu 121 lan den zyn aangesloten, bestaat dit jaar vyftig jaar. Bevoorradings-tanker naar Zuidpool AUCKLAND (Nieuw Zeeland), 11-12. De Amerikaanse marine zal begin volgend jaar haar 25.000 ton grote tanker „Mau- mee" naar het Zuidpoolgebied zenden om te trachten door het ijs een weg te vinden naar de onderzoekingsbasis „McMur- do", die bevoorraad moet wor den. Als deze poging slaagt, betekent dit dat er voortaan maar één reis met een grote tanker nodig zal zijn in plaats van zes reizen met twee klei nere tankers. De „Maumee", de grootste tanker die naar de Zuidpool gaat, zal worden vergezeld van twee ijsbrekers van de Amerikaanse kust wacht, die over een afstand van 645 kilometer een weg door het drijf ijs zullen open maken en daarna zich door het drie meter dikke pakijs heen moeten werken om de basis te bereiken. ZIERIKZEE Eerste steenlegging in „Plan West" Het secretariaat van de Woning- bouwvei'eniging „Beter Wonen" be richt dat op donderdag 18 december de eerste steen van de eerste wo ningen, te bouwen in de nieuwe stadsuitbreiding Plan West, zal wor den gelegd. De eei-ste steenlegging wox-dt verricht door het lid van G.S. van Zeeland, de heer A. Kaland. Kerstavond N.C.V.B. In het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw vindt op 17 december de kerstavond plaats van de N.C.V. B.-afdeling. KERKWERVE Vergadering N.C.V.B.-afdeling De N.C.V.B. afdeling Kex-kwerve zal op woensdag 17 dec. de kerst avond houden in het verenigingsge bouw, samen met de Hervormde en de Chr. Ger. vrouwenverenigingen. SEROOSKERKE Personenauto slipte Woensdagmorgen te plm. 7.00 uur, geraakte op de Provinciale weg t.h.v. Mox*iaanshoofd een personenauto be stuurd door J. K. uit Serooskerke op het gladde wegdek in een slip. De personenauto geraakte van de weg en kwam in de beplanting terecht, waarna de auto op een zijkant bleef liggexx. De bestuux-der en de mede- inzittende werden niet gewond. De personenauto werd zwaar bescha digd. HAAMSTEDE Ledenvergadering Groene Kruis Door in principe akkoox-d te gaan met samenwei'king tussen de Kx-uis- verenigingen van Zonnemaix-e, Dxei- schor, Noox'dgouwe, Brouwex-shaven, Kerkwerve en Renesse was, om een definitieve samenwex-king te be- wex'kstelligen, een nieuwe vex-gade- x-ing nodig. Deze wox-dt gehouden op Woensdag 17 december des avonds in het wijkgebouw. Daar het niet mo gelijk is om dc ontwerp-statuten en het ontwerp-huishoudelijk x-eglement aan elk lid toe te zenden, liggen deze ter inzage in het wijkgebouw op dinsdagavond 16 december. Een der bestuursleden zorgt voor een toe lichting. De belangrijkste wijzigin gen zullen bestaan uit: de plaatse lijke besturen woi-den contact-com missies; b. deze vox-men met de an dere plaatselijke contact-commis sies de ledenraad; c. de ledenraad kiest de leden van het algemeen be stuur (voor elke plaatselijke vereni ging: 1 en 1 plaatsvervanger); d. het algemeen bestuur kiest uit zijn mid den het dagelijks bestuur; e. de wijk- verpleegstei's worden benoemd en ontslagen door het alg. bestuur op vooi-dxacht van de plaatselijke con tact-commissie. BURGH Alg. vergadering „C et C" De Coöp. Landbouwverenlging „C. et C." te Burgh-Haamstede, houdt op maandag 15 december een algemene vergadering in hotel Bakker. De jaaxstukken en andex'e gegevens over de C.A.V. zullen toegelicht worden door de directeur, de heer de Gi'oot. Verder zal de heer M. Murre een in leiding houden over: „Hoe kan ik boer blijven?" Aan het slot woi'den nog twee films over Canada ver zorgd. OOSTERLAND Grote drukte rond de uienverwerking Een ongekende drukte heerst mo menteel in de uiensorteerloods van de fa. Smits N.V. alhiei'. De gehele dag rnden vi'achtauto's en combina ties af en aan om de uien te vex-voe- ren. Nu de uienprijzen een stijgende tendens vertonen en al rond de halve gulden per kg. schommelen is een topdrukte ontstaan. Op 5 plaatsen woxdt momenteel voor genoemde firma „gedraaid" waarbij zo rond de 100 werknemei-s betrokken zijn, en kel van het eiland Flakkee al 45. Met een eigen wagenpark van 10 vx-acht- auto's met aanhanger en doorlopend nog 3 a 5 beroepsvervoerdex's, wor den dagelijks zo'n 250 a 300 ton klaar gemaakte uien afgevoex'd, veelal naar het buitenland. Ook de aanvoer van het nog ongeschoonde produkt eist een zelfde vex'voex-scapaciteit uiter aard. Deze „hoogconjunctuui*" in 'de uien levert voor velen een goedé bo terham op. Examens brandwacht eerste klas Donderdag 11 december werd een zestal brandweerlieden van de vx-ij- willige bi'andweer van Duiveland een praktisch en theoretisch examen afgenomen. Het wax-en de bi-and- wachten tweede klasse, wonende al hier: L. A. van den Bex-ge, Jan Bolle Jz., M. Bi'abei', J. Dane Mz., Mar. Dooge Jz., en C. van der. Have Chrz., die allen het genoegen hadden te slagen voor bx-andwacht eerste klas se. Het theox-etisch gedeelte wex-d af genomen in de „Conferentiekamex'", terwijl voor het praktische de lage- druk bx-andspuit werd gebi-uikt ach ter de kerk alhiex\ Als examinatoren traden op de hex'en D. Taekema, commandant van de bx-andweer te Goes en de heer Jansen, comman dant te Vlissingen. De examens ver liepen zeer tot genoegen van de exa- minatox's. De brandweexiieden ont vingen hun opleiding van de com mandant en de ondex'commandant van het kox-ps van Duiveland, de he ren M. Dane en K. Goudzwaard en door zelfstudie. Behalve deze twee commandanten telt de vrijwillige brandweer nu een 12-tal brandwach ten eerste klasse en nog een tweetal tweede klassers, benevens nog enige hulpkx-achten. De actie van het Ned. Bijbelgenootschap De definitieve cijfers van de to tale opbrengst van de activiteiten van het Ned. Bijbelgenootschap in Oosterland én Sirjansland samen be dragen in totaal f 2046,20. Er werden in beide dorpen aan bijbels, psalm en gezangenboeken langs de huizen voor een bedrag van f 1632,75 ver kocht, terwijl er een nabestelling kwam van f 105,50. In de consistorie der Hex-v. Gemeente alhier is voor f 250 verkocht en aan giften kwam nog binnen f 57,95 in totaal. BRUINISSE Vergadering Hervormde Vrouwenvereniging Deze week vergaderde te Bruinis se de Hervormde Vrouwenvereniging „Helpt Elkander" onder leiding van mevrouw H. M. dc Koning-Jumelet. Bij het begin van de vei-gadering hex'dacht de pi'esidente, de vox-ige week zo plotseling ovex-leden me- vi-ouw M. Haeck-Goudzwaai'd. Zij was niet alleen een aktief lid, maar heeft ook enkele jaren deel uitge maakt van het bestuur en de vex-e- niging die nooit tevergeefs een be roep deed op haar hulpvaardigheid en medewerking, verliest in haar een zeer gewaai'deerd medelid, aan wie nog dikwijls zal woi'den terugge dacht. Nadat gezamenlijk gezongen was Psalm 103 8 en 9, wex*d een minuut stilte in acht genomen. De meditatie was ditmaal verzoi-gd door mevrouw J. Jumelet-Jumelet, die voorlas 2 Samuel 23-4 en ver volgens de Adventstijd behandelde. Gezongen wex-d daarop Gezang 1:1. Na de pauze wei-d het woox-d ge geven aan de heer J. van Oostveen uit Driebex-gen, die als evangelist werkzaam is en ook in deze vereni ging de volle x-ijkdom van het evan gelie in een kort x-efei-aat naar vo ren bracht. Hij bepaalde zich daarbij bij Efeze 3 20. Na deze boeiende prediking ver toonde de heer Van Oosten een se rie prachtige dia's over het land Is raël, waarbij hij per bandrecorder een toelichting gaf. Nadat mevx-ouw de Koning, de heer Van Oostveen had bedankt voor zijn bijdx-age aan deze mooie avond, sloot de heer Van Oostveen met dankzegging. SINT PIIILIPSLAND Kerstavond Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte- landsvx-ouwen afdeling Sin Philips- land, houdt op dinsdag 16 december a.s. in hotel „De Druiventros" ot?n kerstbijeenkomst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3