december- voordeel 3dagen gratis reizen JAARABONNEMENT 1970 BESPAART U GELD Neem nu een jaarkaart 65+en profiteer van het Politie te Los Angeles vocht met „Zwarte Panters" Jaarkaartof 3-maandskaart 65+ voordelig uit met NS STREEKNIEUWS WAT U BESPAART! voordelig uit met NS Bruinisse verliest belangrijk fruitbedrijf ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Dbuda* december 184» Xr. 21*317 LOS ANGELES, 8-12. Militante le den van de „Zwarte-Panter"-bewe- ging hebben maandag een urenlange strijd geleverd met meer dan twee honderd politieagenten, die opdracht hadden het hoofdkwartier van de be weging in Los Angeles te doorzoe ken. De elf „Panters" in het gebouw, onder wie drie vrouwen, gaven zich tenslotte over nadat de politie hun een „laatste ultimatum" had gesteld. In het gevecht, waarbij de politie, die lichte vuurwapens en traangas gebruikte, door de „Panters" onder vuur werd genomen, vielen zeven gewonden - drie „Panters" en vier politieagenten. Een van de gewonde politiemannen is er ernstig aan toe. De bezetters van het hoofdkwar tier, een gebouw van twee verdie pingen in de negerwijk Watts, waar vier jaar geleden bij relletjes vijfen dertig doden vielen, droegen gasmas kers en kogelvrije vesten. Enkele mi nuten na het ultimatum hingen de „Panters" een witte vlag uit een raam. Vervolgens kwam een neger, LOS ANGELES. Vüf leden van een hippie-commune ztfn maandag door een grand jury in Los Angeles in staat van beschuldiging gesteld in verband met de in augustus van dit jaar gepleegde moorden op de ac trice Sharon Tate en vier anderen. Advertentie Als speciale nieuwjaars- attentie kunnen alle houders van een 65 -f-kaart (ook van een 3-maandskaart) op de dinsdagen 13, 20 en 27 januari helemaal vrij reizen. De 65+-kaart is dan uw spoorkaartje 2e klasse. De W.E.U. en de politieke unie van Europa PARIJS, 8-12. De Nederlandse so cialist mr. G. van Hall heeft maah- dagmiddag bij de assemblee van de Westeuropese Unie een rapport inge diend waarin er bij de regeringen van de zeven landen tellende organi satie óp wordt aangedrongen een proces van voortdurend politiek overleg in de W.E.U.-raad in te stel len, zowel op het niveau van de mi nisters als op dat van de permanente vertegenwoordigers. De assemblee zal zich dinsdag uit spreken over de aanbevelingen in het rapport dat door de heer Van Hall is opgesteld voor de commissie van algemene zaken van de assem blee. Het rapport werd maandagmid dag met 11 stemmen en 4 onthoif- dingen door de commissie goedge keurd. die met een wit hemd zwaaide als teken van overgave, naar buiten, ge volgd door zes anderen. In het ge bouw vond de politie vier negers van wie er drie gewond waren. De politie deed voorts invallen bij twee andere kantoren van de „Zwar- te-Panter" beweging. Daar deden zich geen moeilijkheden voor. Vol gens de politie heeft zij 'bij de raz zia's 25 automatische wapens, elf ge weren, zelfgemaakte bommen en een grote hoeveelheid munitie in beslag genomen. Vierentwintig personen, onder wie vier vrouwen, zijn gear resteerd. Gironummer overdekt zwembad In het „ingezonden" in de krant van maandag over de actie „overdekt zwembad" werd melding gemaakt van een verkeerd gironummer. Gif ten dienen enkel en alleen te worden gestort op gironummer 18 7 7 0 van de Nutsspaarbank te Zierikzee, t.n.v. Actie Comité Overdekt Zwembad. ZIERIKZEE Kerstavond Afdeling Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 16 december vindt in het hervormd verenigingsgebouw de jaarlijkse Kerstavond plaats van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Op deze bij eenkomst wordt het kerstspel: „Alzo lief heeft God de wereld gehad" van Manuel Straub opgevoerd, onder re gie van de heer L. van Vessem. Het programma wordt verder aangevuld door deklamatie van gedichten en het optreden van het koor. Als so liste treedt op mevr. M. N. Coumour Groenendijk en als pianiste mevr. A. Coerdes-Meinsma. Voorstelling „Zlejook" Op 19 december a.s. vindt weer een filmvoorstelling plaats, georganiseerd door de nieuwe Filmkring „Ziejook", die vorige maand een succesvol de buut maakte. Vertoond wordt de film: „Les Carabiniers", een boeien de film van Jean Luc Godard. Het is een film over de oorlog als verwoes ter van de menselijke geest. In het voorprogramma: „Kockijn, een ker- miskroniek" van Rein Bloem en: „Een zondag op het eiland van de Grande Jatte", van Frans Weisz. Stand fonds rampwijk Per heden (dinsdag) was op de ge meentegiro een bedrag van f 4419,85 gestort ten bate van de getroffenen in de rampwijk. Minister over mij'nontploffing De totale materiele schade van de mjjnontploffing in Zierikzee, op 17 november, zal ca 370.000 gulden be dragen, aldus heeft de minister van binnenlandse zaken, mr. H. K. J. Beernink, mede namens de minister van C.R.M., meegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid dr.-A. D. W. Tilanus. De bedrijfsschade zal waarschijn lijk zeer klein zijn. In 220 gevallen is schade aangericht aan particuliere panden, in 96 gevallen aan huisraad. De minister acht de termijn van twee weken, die verliep voordat een schaderegeling werd bekendgemaakt en die werd gebruikt voor inventari satie van de schade en overleg tus sen diverse ministerie en het Natio naal Rampenfonds niet overmatig lang. Maand- en kwartaalabonnees van de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE kun nen respektievelijk 6 en 4 procent op het abonnementsgeld besparen als zij nu een abonnement a 31,20 bestellen. Bovendien is het wel zo gemakkelijk: éénmaal per jaar een afschrijving van uw bank- of girorekening en U hoeft er een jaar lang niet meer aan te denken. Géén incassokosten. Maandabonnement per 1 januari 1970 2,75; "dat is 337- per jaar. Be sparing 1,80. Kwartaalabonnement per 1 januari 1970 f 8,10; dat is ƒ.32,40 per jaar. Be sparing 1,20. Maandabonnement per 1 januari 1970 2,75; dat is 8,25 per kwartaal. Besparing bij overgang naar kwartaalabonnement f 0,15. OVERSCHRIJVINGSBON Ik ben maand kwartaalabonnee en wens een jaarabonne ment per 1 januari 1970 Ik ben maandabonnee en wens een kwartaalabonnement per 1 januari 1970 Ik maak nog geen gebruik van incassogiro. Zend mij het machtigigsformulier dat ik daarvoor moet tekenen. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: Datum: Handtekening: Naam met volledig adres liefst met blokletters invullen. Adresseren aan: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Antwoordnummer 12 Zierikzee. Er hoeft geen postzegel op! Nieuwbouw bij Emultlon Holland N.V. Emulsion Holland N.V., fabriek van emulgatoren te Zierikzee gaat op het fabrieksterrein aan de Glicht weg een nieuw grondstoffenmaguzijn bouwen. De staalconstructie wordt uitgevoerd door de Zuid Nederlandse Staalbouw te Fijnaart, terwijl de fundering wordt gemaakt door Fa. P. W. v. d. Goorbergh en Zn. te Breda. Schilderwerk 28 woningen Het Architectenbureau Leo de Jonge te Rotterdam heeft namens N.V. Den Hartog te *s-Gravendeel- Zierikzee het verfwerk in 28 in aan bouw zijnde woningen in plan West te Zierikzee opgedragen aan Fa. P. Schults te Zierikzee. SEROOSKERKE Nieuwe vlet Rijkswaterstaat Dezer dagen kreeg het personeel van de Rijkswaterstaat Schelphoek de beschikking over een nieuwe vlet. De eigenaar van de vlet, de heer H. Verhoeven, heeft de reeds bij de Waterstaat Schelphoek in gebruik zijnde vlet „Wim" verkocht en een geheel nieuwe aangeschaft. Deze vlet die de naam „Delta" heeft gekregen kan tevens als sleepvlet worden ge bruikt. Aanleg loswallen Schelphoekhaven Momenteel is men bezig met het aanleggen van een tweetal loswallen in de haven de „Schelphoek". Deze loswallen dienen voor overslag ma teriaal voor de te Scharendijke te bouwen betonfabriek voor de afslui ting van het Brouwershavense gat. Het materiaal voor de te bouwen fa briek wordt per schip in de Schelp hoekhaven aangevoerd en vervolgens per vrachtauto naar Scharendijke vervoerd. Het onlangs gereedgekomen nieu we weggedeelte tussen de Rampweg en de Stoofweg te Serooskerke zal dan in gebruik worden genomen. Opbrengst Bijbelverkoop De opbrengst van de onlangs ge houden bijbelverkoop van het Neder lands Bijbelgenootschap bedroeg ter plaatse f 104. Opbrengst Zendingscollecte De zendingscollecte in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft f 33,35 op gebracht, terwijl de bussen f 125,67 bevatten. HAAMSTEDE BURGH Veel blikschade door gladheid De paar graden nachtvorst ge paard gaande met wat sneeuw en hagel heeft het wegverkeer ook in de Westhoek parten gespeeld. Op di verse plaatsen o.a. enkele aan de Se- rooskerkseweg, langs Steursweg en in de bocht bij Toledo's Pad verloren bestuurders de macht over het stuur en doken de sloot in. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor doch de schade aan de auto's was aanzienlijk. Ook een lichtmast bij het grote nieuwè kruispunt aan de Serooskerkseweg moest het ont gelden terwijl de auto die dit onge luk veroorzaakte zeer zwaar bescha digd wérd. Bij het ongeluk aan de Steursweg waarbij de auto bestuurd door mevrouw H.-F. in de sloot ge raakte, viel het dochtertje uit het zitje van de voorbank en kwam on der de auto terecht. Met hulp van omstanders werd de auto opgelicht waardoor de kleine bevrijd kon wor den. Ze had geen letsel opgelopen. Alle wagens werden met takel- of vrachtauto's uit de sloten gehaald en weggesleept. NOORDWELLE Sinf Nieolaas bezocht de schooljeugd Sint Nieolaas en zijn knecht wer den bij hun bezoek aan de openbare basisschool te Noórdwelle van harte toegezongen door de kinderen. Het hoge bezoek werd welkom geheten door het hoofd der school, de heer Smallegange. Een hoogtepunt voor de kinderen was ongetwijfeld het grabbelen naar de pepernoten. Een assortiment van door de school jeugd opgevoerde schetsjes viel bij Sint Nieolaas en de andere aanwe zigen goed in de smaak. Het waren vaak zeer komische rolletjes die goed waren ingestudeerd, waarvoor Sint Nieolaas waarderende woorden sprak. Voor alle kinderen ,ook de al lerkleinsten, had de goede Sint een -presentje meegebracht. - Nadat het hoofd der school Sint Nieolaas en Piet had-, bedankt voor hun komst en milde gaven, werd met het zin gen van de bekende liederen af scheid genomen van de hoge gasten. Tenslotte dankte de voorzitter van de oudercommissie allen die hadden meegewerkt om dit. Sinterklaasfeest te doen slagen. BROUWERSHAVEN Rectificatie In een bericht, dat afkomstig is van onze correspondent, en dat ge plaatst werd in de krant van maan dag jl. is een betreurenwaardige fout gemaakt, nl. de aankondiging dat een nieuwe straat te Brouwershaven de naam krijgt van Wethouder Dek kerstraat. Het is immers zo, dat de stad al langer dan een jaar een straat heeft die werd genoemd naar wijlen wethouder Dekker. ZONNEMAIRE Aid. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen organiseert een kerstavond op maandag 15 december in het vereni gingsgebouw te Zonnemaire. De bij eenkomst wordt verzorgd door de heren J. en M. Boomsma te Middel- harnis, die een lezing met dia's zul len houden over het „Heilige Land". Sint Nieolaas bezocht de schooljeugd Vrijdagmiddag waren alle' leerlin gen van de openbare basisschool te Zonnemaire bijeen in het gymnas tieklokaal en bij hen waren ouders en belangstellenden. Deze bijeen komst gold de komst van Sint Nieo laas. In afwachting van het bezoek van de bejaarde kindervriend vond een poppenkastvoorstelling plaats, gegeven door de oudste kinderen van de school. Sint Nieolaas werd ontvangen met zang door de kinde ren. begeleid door enkele jeugdige klarinetspelers. Tijdens het bezoek van de Sint en Piet werd natuurlijk gezongen, wei-den gedichtjes voorge dragen en schetsjes opgevoerd. Bo vendien speelden twee groepjes op de blokfluit. De kinderen kregen na tuurlijk een presentje en een zak met lekkers. Nadat Sint Nieolaas de school had verlaten bracht hij nog een bezoek bij enkele zieke kinderen. OOSTERLAND Actie Ned. Bijbelgenootschap De actie van het Ned. Bijbelge nootschap is hier ter plaatse goed ge slaagd. Bij de verkoop langs de hui zen werd voor niet minder dan 1100 gulden aan bijbels en psalmboeken verkocht en in de consistorie der Ned. Herv. Kerk, waar een week lang de verschillende uitgaven wa ren tentoongesteld, werd nog eens aan giften en ontvangsten van de verkoop een bedrag van f 250 ont vangen. BRUINISSE Ds. Bremmer 45 jaar predikant Zondag 7 december was het 45 jaar geleden dat ds. D. Bremmer intrede deed als candidaat te Bruinisse. Dinsdag 2 december was het echt paar Bremmer-den Boeft ook 45 jaar getrouwd. Deze heugelijke data zijn in de kerkdienst van zondag morgen in de Gereformeerde Kerk op gepaste wijze herdacht in een persoonlijk woord na de adventspre- dicatie, door ds. Bremmer zelf. Ds. Bremmer werd tweemaal te Brui nisse beroepen, nam twee maal dat beroep aan en vestigde zich opnieuw te Bruinisse na zijn beëindiging van bijstand in het pastoraat in Ossenzijl Oldemarkt bij het bereiken van de 70-jarige leeftijd. SINT PHILIPSLAND Vergadering V.V.D. Op vrijdag 12 december wordt in Concordia te Steenbergen een ver gadering gehouden van de V.V.D.-af- deling. Het woord zal worden ge voerd door het Tweede Kamer-lid de heer H. Wiegel over het onder werp: „De V.V.D. en de komende verkiezingen". FORT BENNING. De verdedigers van luitenant William Calley, die beschuldigd wordt van moord op 109 Zuidvietnamese burgers, hebben ver zocht de beschuldiging in te trekken. Zij voeren aan dat hun cliënt niet onpartijdig kan worden berecht we gens de publiciteit die aan de zaak is gegeven en wegens de vele ver klaringen die door militairen aan de pers zijn gedaan. Advertentie. Een jaarkaart voor 1970 is ook al in december geldig. Dus 13 maanden reisvoordeell Profiteer ervan! Prijs f 50.- p.p. - echtpaar f 75.-. Vraag ernaar op het station! Veel pruimen jenever BELGRADO, 8-12. In Servië is een recordoogst van prui men gevolgd door een zodani ge toeneming van de produk- tie van de beroemde sliwowitz, dal men in de omgeving van Nisj op markten voor deze pruimenjenever met 15 tot 20 procent alcohol evenveel be taalt als voor mineraalwater. Voor sliwowitz mei een alco holpercentage van 30 tot 40 betaalt men iets meer dan één gulden per liter. DEN HAAG. Foto van de afslag van de voorzijde van een zilveren tien guldenstuk, dat ter gelegenheid van de 25ste herdenking van het einde van de oorlog zal worden xiitgegeven. De munt, die de beeldenaar van wijlen koningin Wilhelmina draagt, zal de hoedanigheid van wettig betaalmiddel krijgen. BRUINISSE, 8-12. De polder Brui nisse is niet rijk aan bomen en nog minder aan bomen voor de fruitteelt. Toch bezat men hier het fruitkwe- kersbedrijf van de heer Jst Haak, met 3 ha aanplant jonge bomen, voornamelijk appels en peren, een bedrijf dat er wezen mocht. Het is bekend dat het in de fruit teelt momenteel niet best gaat en dat van hogerhand een fikse rooipremie wordt gegeven om de fruitbomen op te trekken en de fruitteelt te beëin- SPORT DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" Uitslagen clubcompetitie op 5 de cember 1969: W. Boot-C. Verton 1-1; C. P. van Putten-J. L. Smalheer 0-2; C. L. Boot-J. Huigens 0-2. De stand luidt thans: J. Huigens 10 8 1 1 17 M. de Wild 10 7 1 2 15 C. Verton 10 6 2 2 14 J. L. Smalheer 6 5 1 0 11 F. Roggeband 10 4 3 3 11 W. C. Boot 11 4 2 5 10 C. L. Boot 12 4 1 6 9 J. Folmer 9 1 6 2 8 C. P. van Putten 10 3 1 6 7 J. A. Verton 8 3 0 5 6 J. Flikweert 8 2 0 G 4 G. Flikweert 4 1 1 2 3 J. Strooyer 9 0 2 7 2 K. Hogerland 1 0 1 0 1 KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Bussum: J. Smit, Soest en T. van Rheeden, theologisch kandi daat te Utrecht( de laatste tijdelijk). Beroepen te Barneveld: G. H. van Kooien, Delft. Ger. Kerken Bedankt voor Bentheim: H. Tien, Ede. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Sneek: J. Plantinga, Rozenburg. Ned. Hervormde Kerk - Bruinisse In de bestaande vacature voor de verkiezing van drie ouderlingen kerkvoogd in de hervormde kerk te Bruinisse zijn de volgende dubbel tallen gesteld: C. de Keizer-A. Jume- let-van Duivendijk, S. de Koning-D. Kik, W. Bil en Joh. de Ronde Jz. BILJARTEN Competitie viertallen district Sch.-D. K.N.B.B. Op maandag 15 december a.s. zal door het district Schouwen-Duive- land der K.N.B.B. een aanvang wor den gemaakt met de competitie voor viertallen. In de C 3 klasse libre, af deling A, zullen uitkomen K.V.L. (Noordgouwe), O.K.K. (Nieuwerkerk) en V.O.G. (Zierikzee). Deze teams zien er als volgt uit: K.V.L.M. de Rijke (70), M. J. der Weduwen (63), L. Klompe (42), A. Luteyn (42), res. J. Koopman (42), L. de Munnik (90); O.K.K.M. Lems (150), K. Kort (90), J. C. Goudzwaard (90), L. v. Klinken (63), res. A. R. Heijboer (56); V.O.G. W. J. Kramer (255), C. v. d. Bos (70), Th. Verkaart (63), Th. Kramer (56), res. J. L. de Hooge (150), C. v. Tig- gelhoven (49). In de afdeling B. Klas se C. 3 komen uit: Entre.Nous, Zie rikzee, De Drie Schapen, Dreischor en K.V.L. II. De teams zullen in de volgende opstelling uitkomen: Entre Nous: A. Krijnse Lokker (77), A. Ber- revoets (70), J. J. Snijder (63), J. de Jonge (56), res. J. Hagestein (77), P. v. d. Schee (35). K.V.L. II: L. de Munnik (90). A. Quartel (77), J. Koop man (42), M. Wagenmaker (42), res. M. de Rijke (70), M. J. der Weduwen (63). De Drie Schapen: A. J. Dorst (105), H. G. der Weduwen (70), W. J. Doeleman (56), J. Nelisse (35), res. M. Mol (35), L. M. Moermond (49). In de klasse C 4 zullen uitkomen: D.W.S. I en II, Noordgouwe, O.K.K. II en K.V.L. III. De opstelling van de teams: D.W.S.L. de Munnik (49), J. den Hollander (35), A. Hilleman (35), A. Fierens (35). D.W.S. II: I. C. Hil leman (42), A. Verwest (35), T. Vos hol (35), K. Hage (35). O.K.K. II: M. Quist (56), J. Thiery (56), J. C. v. Fe- lius (49), Joh. Thiery (42),' res. J. Lemsom (42). K.V.L. Ill: J. J. Ro- meijn (56), J. v. d. Weijde (56), A. Braber (42), C. Stouten (35), res. L. van Gastel (42) en J. Pauwe (56). Touriiooi kampioenschap 3e klasse libre A.s. donderdag, zaterdag en zon dag, 11-, 13- en 14 december zal in het clublokaal van de biljartvereni ging Onder Vrienden te Burgh, ca- fétaria De Westhoek, het finale toer nooi plaats vinden voor het kampi oenschap 3e klasse libre van het dis- trct Schouwen-Duiveland der KNBB Voor deze finale hebben de volgende spelers zich na voorwedstrijden we ten te plaatsenL. Louwerse, Molen de Lely, Scharendijke; K. L.v. d. Wer- ve, De Carambole Dreischor; A. Krijnse Lokker, Enre Nous, Zierikzee M. de Rijke en L. de Munnik, beide K.V.L., Noordgouwe en K. Kort, OKK, Nieuwerkerk. In de eerste ronde, donderdagavond aanvang 17 uur zullen de volgende partijen wor den gespeeld: M. de Rijke-L. de Munnik; K. L. v. d. Werve- A. Krijn se Lokker; L. Louwerse- K. Kort. digen. De heer J. Haak zal nu van die gelegenheid gebruik maken en het bedrijf wordt beëindigd en de bomen worden verbrand. De heer Haak is 64 jaar en werkt zelf niet meer, zijn zoon zal ander werk zoeken, waarschijnlijk op ad ministratief gebied. Het beëindigen van dit goed ver zorgde bedrijf is dubbel jammer, om dat daaruit niet alleen do fruitteelt uit Bruinisse praktisch verdwijnt, maar ook omdat het gebied, waar het bedrijf was gelegen door de pla nologische dienst juist als strook be stemd voor tuinbouw en fruitteelt is aangewezen. Na het verlies van „De Scheldemonden", als bijzonder be drijf thans dus ook een fruitteeltbe- drijf dat slachtoffer wordt van de veranderde tijdsomstandigheden, want 10 jaar geleden gold het nog als een daad van wijs beleid, wan neer een landbouwer die daarvoor in de gelegenheid was, overschakelde op de fruitteelt. INGEZONDEN STUKKEN Een zondagsreisje naar Tilburg Mijnheer de redakteur. Indien mogelijk gaarne een plaats je in uw krant voor de volgende ont boezeming. Nd familiebezoek in Tilburg, ver- trokken wij zondagmiddag jl. om 16.15 uur van genoemde plaats. Bij het vertrek begon de sneeuw reeds te vallen, en hoe verder we in wes telijke richting reden hoe erger het werd. Waren de hoofdwegen na Bre da reeds slecht, van Etten binnen door naar Zijpe was gewoon een ge vaarlijk soort tobben. Om een lang verhaal kort te ma ken, om goed twintig over zessen arriveerden we te A. J.-Polder. Geen boot, restauratie (vanzelfsprekend) gesloten. Om half zeven: geen boot, om kwart voor zeven geen boot, om zeven uur nog niet, en ook kwart over zeven niet. Oorzaak???? De, al veel te lang in een natte luier hangende baby, begon honger te krijgen en zette een huilbui in. Ten einde raad en geduld besloot ik (ook namens de 7 andere auto's die er stonden) op verkenning te gaan. Ik iheende nl. achter de geslo ten gordijnen van het woonhuis bij de wachtgelegenheid licht te heb ben gezien. Na wat vallen en op staan door de sneeuw ontwaarde ik een achterdeur. Ik belde, en na een paar ogenblikken klonk er vanachter de gesloten en met een zwaar gor dijn afgedekte deur: „Ja, watister?" „Mijnheer, we wachten al meer dan een uur op de boot, maar er komt niets". Van binnen: „Ja, kan d'r ok niks an doe". Ik weer: „Weet u mis schien of er vanavond nog gevaren wordt?" Vanachter de nog steeds hermetisch gesloten deur: „As un d'r nie is vaert un nie, je kan beier over Goes gae". Met de moed der opko mende boosheids-wanhoop: „Wilt u dan misschien even bellen naar de overkant, wat er aan de hand is, en of er nog kans is om over te ko men?" Antwoord: „Dae kan 'k nie an beginne, dan kan 'k un êlen dag wè bèlle". De melaatse voor de gesloten poort, want zo voelde ik me langzamer hand, mikte een zeer onparlemen taire uitdrukking op de stoep en bag gerde terug door de sneeuw naar de wachtende vrouw en de huilende baby. Bij de andere chauffeurs was er één die zich niet eens verwonderde, mómpelende dat het „geloaf" er iets mee te maken had. Ik heb me hier van onmiddellijk gedistancieerd, met HET geloof kan het niets te maken hebben, hoogstens met een religie. Vier van de zeven auto's waagden daarop de levensgevaarlijke reis over een door sneeuw en ijs bijna onbe rijdbaar geworden wegdek via Goes naar Zierikzee. Reisduur normaal ongeveer een uur en drie kwartier, nu bijna zes uren vanaf Tilburg! Suggestie voor de R.T.M., maak deze man stoker op een ijscokar in Nova Zembla, en zet er iemand die hart heeft voor het bedrijf, dal is prettig voor het bedrijf, en die EEN hart hééft, dat is prettig voor zijn medemensen. Is dit niet uitvoerbaar, dan toch graag op één of andere wijze een informatie als er iets mis is met de boot. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend. J. C. QUARTEL, Noordgouwe.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3