AGENDA Grieks passagiersvliegtuig verongelukt STREEKNIEUWS Heel koud in Italië en Scandinavië Vrees voor griep epidemie in België ARAM VAN DE EILANDEN „DROPPING" Geslaagde Sint-Nicolaasviering te Serooskerke SEROOSKERKE, 8-12. Zaterdag avond jl. was Sint Nicolaas in de ge legenheid een bezoek te brengen aan Serooskerke. De bejaarde kinder vriend arriveerde omstreeks hall ze ven, vergezeld door één van zjjn trouwe dienaren, in het feestelijk versierde Dorpshuis, waar het hoofd van de school, de heer J. van Ant werpen, woorden van welkom sprak. Er werd vervolgens een driewerf hoera op Sint Nicolaas uitgebracht en dat natuurlijk naar aanleiding HET MOSSELSEIZOEN 1969-1970 ZIEKIKZEE - BRUINISSE. 8-18. Het staat nu wel vast, dat het mos- selseizcen 1969-'70 niet zal worden gerekend, tot de topseizoenen en de hoeveelheid door de kwekers aange voerde mosselen zal zeker het mil joenen tonnen niet bereiken. Vorig jaar was dat wel het geval maar toen werden ook 80.000 tonnen mosselen aangevoerd die geen koper vonden en die moesten worden gelost in het z.g. Mosselfonds, opvangfonds, voor teveel aangevoerde mosselen. Hcewel de export beslist geen bui tengewone proporties aanneemt, kan dat ook niet worden gezegd van de aanvoer en houden aanvoer en ex port zich op een bepaalde manier in evenwicht met prijzen die plm. f 5 hoger liggen dan het vorige seizoen; nu van f 16 tot f 20 toen van f 11 tot f 15. Van de Waddenzee komen nu toch ook berichten dat de najaarsstromen die medio november hebben gewoed, hier en daar op de mosselpercelen nogal wat schade hebben aangericht, terwijl verder ook voordien al spra ke was, van sterk slinkende voorra den consumptiemosselen op de Wad denzee. December geen goede maand December is voor de export nooit de beste maand, men zegt dat de afne mers in België en Frankrijk meer koek en banket eten, dan mosselen, vandaar dat de aanvoer van prima consumptiemosselen uit de Wadden zee toch misschien nog wel even zal aanhouden, terwijl daarna het Zeeuwse product wel voor aanvul ling zal zorgen. De wereldwalvisvangst ROME, 8-12. De wereld visvangst is vorig jaar met 3,3 miljoen metrie ke ton toegenomen tot 64 miljoen me trieke ton. De voedsel- en landbouw organisatie van de Verenigde Naties meldt dit in haar jaarlijkse overzciht van de vangsten vdit overzicht heeft betrekking op alle vissoorten, schaal dieren, weekdieren en andere in het water levende dieren). De totale we reldzeevisvangst is met 3,2 miljoen metrieke ton toegenomen tot 56,6 miljoen ton. De zoetwatervisproduk- tie is met 100.000 ton toegenomen tot 7,4 miljoen ton. DIVERSE BERICHTEN DJAKARTA. Sinds het begin van de Mohammedaanse Ramadan-fees- telijkheden, in november, zijn in Bandoeng negen mensen om het le ven gekomen en 179 gewond door voetzoekers. Het Indonesische pers bureau Antara meldt bovendien, dat zes huizen zijn afgebrand. HAMBURG. In Hamburg zitten twee Israëliërs uit Tel Aviv in hech tenis, die er van worden verdacht in Stockholm een Belgische diamant handelaar voor ca. 300.000 gulden te hebben opgelicht. Vervolgens zouden zij in Keulen een koopman voor on geveer 16.000 gulden hebben be zwendeld. NEW YORK. De procureur-gene raal van de staat New York heeft de Zuidafrikaanse luchtvaartmaat schappij beschuldigd van discrimina tie tegen Amerikaanse negers die naar Zuid-Afrika wilden reizen. WASHINGTON. De Amerikaanse onderminister voor het leger, Stan ley Resor heeft tijdens een televisie interview vei-klaard dat hij hoopte dat de Verenigde Staten ook na de helft van 1971 de huidige troepen sterkte in Navo-verband kunnen handhaven. SANTIAGO. In verscheidene ste den van Chili zijn militairen in staat van paraatheid gebracht naar aan leiding van berichten over klandes- tiene bijeenkomsten van officieren die ontevreden zijn over de betaling. van de verjaardag van de bejaarde bisschop, die zijn zestienhonderd- vier-en-veertigste jaardag vierde. Hierna werd het een gezellig feest, waarbij de juegd zich niet onbetuigd liet. Uit volle borst werden de be kende Sinterklaasversjes gezongen, waarbij mevrouw Van Antwerpen zorgde voor de orgelbegeleiding. Elk kind ontving een aardig geschenk en een zak met lekkers: voor het me rendeel fruit. De kleinere kinderen werden niet vergeten. In de pauze werd gezorgd voor een originele tractatie, nl. een beker si naasappelsap in plaats van de tra ditionele chocolademelk. Hartelijk en met zang uitgeleide gedaan door de aanwezigen vertrok Sint Nicolaas omstreeks acht uur maar de kinde ren voerden daarna nog enige to neelstukjes op, die met hax'telijk ap plaus werden beloond. Omstreeks negen uur was het gezellige feest af gelopen en kwam het einde aan deze geslaagde Sint Nicolaasviering te Se rooskerke. Tillnirgse studenten stellen ultimatum aan ministers TILBURG, 8-12. De studenten van de Tilburgse katholieke leei-gangen hebben de minister van onderwijs en wetenschappen, dr. G. K. Veringa en zijn staatsseci'etaris, mr. J. H. Qros heide, een ultimatum gesteld, waar in zij eisen, dat op korte termijn een einde wordt gemaakt aan de discri minatie in Nederland ten aanzien van hen, die op één van de acht ex-kende opleidingsinstituten studex-en voor een middelbare acte. IndienNvóór 5 januari geen antwoord is ontvangen, overwegen de studenten - voox-zover zij een dagopleiding volgen - een collegestaking voor de duur van een week. Ook een examenboycot is dan niet uitgesloten. Nagelaten bezittingen van Mascagni verbrand ROME, 8-12. Bij een brand in Ro me zijn zondagavond partituren, boeken, foto's en een piano van wij len de operacomponist Pietxo Mas cagni vei'loren gegaan, Mascagni. vooral beroemd geworden door de „Cavalleria Rusticana", leefde van 1863 tot 1945. De brand woedde in de woning van zijn dochter, waar hij placht te wer ken. Strafprocessen duur UTRECHT, 8-12. „Ieder kan nagaan dat het „misdaad loont zich niet" voor de Nederland se staat ten volle opgaat. Niet alleen kwantitatief maar ook kwalitatief blijkt het strafpro ces veel geld te kosten. De be rekening van eén zeer gecom pliceerd proces is zeer moeilijk vanwege de ondoorzichtigheid van de gegevens. Vast staat dat de kosten van het proces- Hans van Z. een veelvoud van f 100.000 bedragen. Zelfs inge wijden durfden op f 50.000 na geen schatting te doen". Dit zegt de redactie van „lust", het blad van de juridische stu denten faculteit Utrecht in het zojuist verschenen december nummer. Het blad wijdt drie pagina's aan de kosten van een strafproces en komt daarbij tot de conclusie dat het zeer dure strafproces voor onze samen leving een onontbeerlijke aan gelegenheid is. SPORT ZAALHANDBAL Zierikzeese dames en lieren speelden te Vlissiugen In de prachtige sporthal te Vlis- singen moesten zowel de dames als de heren van de Zierikzeese hand balvereniging spelen .tegen respec tievelijk Walcheren III en Marathon II. De dames leden in een bijzonder spannende wedstrijd het eei-ste ver lies (9-8). De heren wisten een ge lijk spel uit het vuur te slepen (10- 10). Dames Walcheren III-Delta-Sport 9-8 Direct na het beginsignaal van de scheidsrechter opende Walcheren de score (1-0). Els van Zwieten bracht in de eerstvolgende tegenaanval de stand echter in evenwicht (1-1). waarna Nel Verheij vanuit een „bi-eak-out" Delta Sport aan een 2-1 voorsprong hielp. Walcheren wist vervolgens drie doelpunten te maken (2-4). Nel Vei'heij zorgde er voor dat de ruststand op 3-4 werd bepaald. Na de i*ust liep Walcheren verder uit tot 3-6. Delta Sport kwam hierna sterk terug. Els van '.wieten scoorde onhoudbaar (4-6). Nel Verheij, die vooral na de rust goed op dx-eef kwam maakte dxie doelpunten ach ter elkaar. Eerst misleidde zij met een schijnbeweging de verdediging van Walcheren, waardoor zij vrij voor de keepster kwam, om vervol gens onhoudbaar te scoren, daarna bracht zij met twee keiharde sprong- schoten uit de tweede lijn de stand op 6-7, in het voordeel van Delta Sport. Het spel golfde heen en weer. Het duurde een lange tijd voordat ex- weer een doelpunt werd gemaakt. Door een aantal fouten in de Delta Sport verdediging kon Walcheren uitlopen tot 9-7. Wietskc Vos wist in de eindfase van de wedstrijd nog een Delta Sport doelpunt te maken (9-8). Het zat de dames van Delta Spox-t in deze wedstrijd zeker niet mee. Voox-al Wietske Vos had pech. Een aantal harde schoten van haar werden door paal en lat gekeei-d. Bo vendien betekende hét niet mee kun nen spelen van Ria Schaalje een gro te handicap. MICROKORFBAL Viertal wedstrijden te Oude Tonge Heden (dinsdagavond) woi'dt er in de 2e klas afdeling Zuid-West te Oude Tonge een viertal wedstrijden voor de competitie gespeeld. Delta II zal de ontmoeting tegen VIOS in winst moeten omzetten om niet teveel achtex-op te geraken. Een opgaaf welke niet gemakkelijk zal zijn. NOAD II heeft zeker wel een kansje op de puntjes in de ontmoe ting tegen Good Luck II. DBGC II komt als favox-iet binnen de lijnen tegen DES, terwijl All Ready II ze ker met haar sterkste opstelling bin-' nen de lijnen zal moeten komen als het tegen Good Luck niet bij vooi-- baat kansloos zal willen zijn. Woensdagavond worden er te Haamstede een drietal wedstrijden voor de competitie van de S.D.K.B. gespeeld. DOSKO moet instaat wor den geacht de ontmoeting tegen DFS III tot een goed einde te bren gen. Bx-ouwex-shaven heeft de beste papieren in handen tegen WIK II, terwijl de ontmoeting van DFS II tegen DFS III voor hen geen proble- men moet oplevex-en. (Voor het ver-slag van de hex-en- wedsti-ijd verwijzen we naar het nummer van dondex-dag a.s.). WASHINGTON. Het Huis van Af- gevaax-digden heeft maandag de Amerikaanse defensiebegroting voor 1970 tot een bedrag van 69,96 miljard dollar goedgekeurd. - Negentig doden ATHENE, 8-12. Een DC-6 passa giersvliegtuig met 85 passagiers en vijf bemanningsleden is op een vlucht van Kreta naar Athene b\j het dorp Kereta, ten zuiden van de Griekse hoofdstad bij slecht weer te gen een bergtop gevlogen en in brand geraakt. Geen van de inzit tenden heeft de ramp overleefd. De wrakstukken en stoffelijke res ten lagen over een groot gebied ver spreid. Het toestel kwam vlak bij een radarstatiön op de berg Pan te recht. Volgens „Olympic Airways", welke maatschappij eigendom is van de re der Aristoteles Onassis, was voor het laatst contact met het toestel om 20.40 (Ned. tijd) toen de vlieger zei lager te gaan vliegen voor de lan ding. Tot de passagiers zouden ver scheidene officieren uit Kreta en twee buitenlandei's hebben behoord. Namen of nationaliteiten zijn nog niet bekend. ZIEKIKZEE Sint Nicolaas bezocht Zeelandia-jeugd Al was het aantal vex-zamelde kin deren wat -kleiner dan vorig jaar, het Sint Nicolaasfeest voor de jeugd van het Zeelandia-pex-soneel, georga niseerd door de Ontspanningsvereni ging. vrijdagmiddag in de Concert zaal-foyer. was «r bepaald niet min der om. Hel bezoek van Sint Nico laas en zijn trouwe dienaar Piet werd ingeleid met een poppenkast voorstelling. met vrolijke muziek, met goochelnummers en het optre den van een clown, en dit alles werd gepx'esenteei'd door het artiesten-duo Henk Polder en „oom John", die de jeugd en andere belangstellenden een uurtje aangenaam bezig hielden. De bejaarde kindervriend werd bij zijn komst in de zaal natuurlijk har telijk toegezongen en vervolgens sprak mej. Boogerd namens de Ont- spanningsverengiing een woord van welkom. Alle kinderen verschenen vervolgens bij Sint Nicolaas om hun geschenkenpakket in ontvangst te nemen. De middag ging al met al snel voorbij, temeer omdat Sint's trouwe knecht speciaal voor deze middag wat goocheltoeren had ge leerd en die met veel succes aan de kinderéh demonstreerde. Films in „De Lichtboei" Heden (dinsdag)-avond wordt in „De Lichtboei'? weer een film ver- toond, evenals morgen (woensdag) in de middaguren. ZONNEMAIRE Sint op kleuterschool Sint Nicolaas bracht een bezoek aan de kleutex-school. Onder vrolijk gezang van de jeugd nam Sint plaats op een versierde stoel. Hij sprak de kinderen toe en zwarte Piet stxooide met pepex-noten. Daarna liet Sint de kinderen bij zich komen en een liedje zingen, waarna zijn zwarte knecht lekkers uitdeelde. De kinderen reci teerden gedichtjes en deden spelle tjes, waax-bij Piet zich niet onbetuigd liet. Hierna kwam er voor elk kind een pakje uit de doos van Sint Nico laas en kregen allen een zak snoep. Daarna was het voor Sint de hoogste tijd weer op te stappen. SAIGON. De aanvallen van de Viet Cong op kampen en steden is sterk toegenomen, aldus is maandag in Saigon meegedeeld. De Amerikaanse inlichtingendienst spreekt echter de mogelijkheid van een grote Viet Cong-aanval in de loop van deze maand tegen. HAMBURG/ROME, 8-12. - IJzigc koude in het noorden van Scandina vië en in de Italiaanse Alpen en zware sneeuwstormen boven zuid oost- en noordwest-Europa, vormden ook maandag het weerbeeld van ons werelddeel. Zeer zwaar is de winter in delen van Zweden en Finland, waar tein- pei'aturen van meer dan 40 gi'aden beneden het vi'iespunt werden ge meten. Bij verkeex'songelukken als gevolg van het winterweer kwamen in het weekeinde in Zweden 18 men sen om het leven. In Italië werd de laagste tempe ratuur van het vroeg ingezette win terseizoen in de Tre Palle, een berg- massiefgemeten, waar het 30 gx'aden vx'ooi'. In de Dolomieten was het gun stig weer voor de wintersport. Op de Vesuvius viel sneeuw. Brand in Delftse s tudentensociëtei t DELFT, 8-12. - Maandagmiddag heeft voor de tweede maal binnen tien dagen brand gewoed in de so ciëteit van de Deltse studenten ver eniging Sanctus Vii'gilius. De bi'and wex'd in de bibliotheek door een be stuurslid ontdekt, om kwart over drie. Met eigen middelen wex'd aan de blussing begonnen en het-grootste deel.'van de boeken kon worden ge- ï'ed. Niet kon worden voorkomen, dat. de boven de bibliotheek gelegen zolder ,vla.m vatte. Daar ging het ar chief- grotendeels vei'loi'en. De brand weer bluste hier de vlammen. 30. Beneden hen bewoog de jachtstoet zich verward dooreen. Aller aandacht was ge richt op Laroet de Prater, die tegenstre vend en onder het uitgillen van de hevigste bedi'eigingen omlaag werd getrokken. En kele krijgers stonden klaar om hem te grij pen. Een hand sti'ekte zich naar hem uit. Reeds waande het kleine wezentje zich ver loren, toen er plotseling iets langs hem suisde. De krijger uitte een gil. Door een pijl getroffen zakte hij in elkaax'. Een tweede pijl deed de ruiter die het wex*p- touw vasthield, van zijn paard storten. Een hevig geschreeuw rees op. Woedend brulde de koning van Pareh enkele bevelen. Maar om de verwarring nog groter te maken sprong plotseling een donkere gestalte als uit hel niets op de kluwende dooreen woe lende figuren neer. Behendig kwam hij op een rijdier tei'echt. De kracht van zijn sprong wierp de berijder uit het zadel en meteen had de roekeloze aanvaller x'eeds de teugels gegrepen, liet het dier stijgeren cn hakte wild met zijn groot zwaard in op de figuren welke hem omringden. „Tudor!" schx-eeuwde Aram. „Vooruit!" De reus had echter geen aansporing nodig. Als een schaduw was hij zijn makker ge volgd toen deze doldriest van het balcoti omlaag sprong. Voor Aram zijn paard naar buiten gedrongen had, zat Tudor reeds in het zadel van een tweede rijdier-en volgde de jonge krijger op de voet. Laxoet slaakte een schelle kreet van vreugde. Ilij flad- dex'de -achter Aram aan en streek neer op de rug van het steigex-end dlex-, terwijl hij de opeengedx-ongen jachtstoet heldhaftige uitdagingen toeschreeuwde. Alles ging zó snel in zn' werk, dat de beide mannen x-eeds buiten het gewoel wa ren eer hun tegenstanders zich hersteld hadden. Een luid getier klonk op. Maar Aram wachtte hun aanval niet af. Wild zette hij zijn paard in galop en joeg weg door de donkere straten van de dode stad, •onmiddellijk gevolgd door de reus. Maar nog vóór zij de eerste straathoek bereikt hadden, dreunden achter hen de hoefslagen van hun achtervolgers. „Sneller! De jacht stoet van Pareh zit ons op de hielen! En hun is nog nimmer een prooi ontgaan BRUSSEL, 9-12. In Belgie wacfifj men met enige spaning af, of de griepepidemie die in Fraxikrijk woedt naar België zal overslaan. In het gehele land begint de griep de- kop op te steken, doch er is nog geen sprake van een epidemie, zo heeft het ministei'ie van volksgezondheid in Brussel verklaard. Uit inlichtingen die maandag zijxx ingewonnen bij een aantal grote be drijven, scholen en openbare dien sten is gebleken, dat het aantal zie ken niet hóger is dan anders in deze tijd van het jaar. In het Belgisch-Franse gxensge- bied schijnt het aantal gxieppatien- ten wat hoger te zijn dan normaal, doch geruchten dat maandag al on geveer de helft van de bevolking van de Belgische stad Bergen ziek was, bleken ongegrond te zijn. Rumoer rond expositie BORGER, 8-12. De stichting Expo sitiecentrum en de Beheerscommissie van de Nedei'lands Hervormde Kerk in Veendam hebben maandagmiddag in een bespreking met de kunstschil der Robert de Bakker met meerder heid van stemmen besloten, dat een' schilderij waar nogal om te doen is geweest, moet verdwijnen. Robert de Bakker uit Wildei'vank, die met on geveer 15 werken exposeex'de in het centrum, achter de Nedei'lands Her vormde Kerk, rad in een .serie een schilderij opgehangen waarop twee geüniformeerde figuren, de oen met een hakenkruis op de rechtenrxouw. en een witte anjer op, en voorts een meisjesfiguui'tje met snoepjes in de hand. Het schilderij had de titel „Bernard en Klaus en de Oranje snoepjes". - „Uitwisselbaarheid" artsen in 1971? UTRECHT, 8-12. De voorzitter van de Landelijke Huisartsen Vereniging,, de heer J. F. A. van Rtfn, verwacht dat de „vrije uitwisselbaarheid" van artsen binnen de E.E.G. omstreeks 1971 een feit zal zp, ook al moet er nog heel wat gebeuren, o.m. aan de harmonisatie van de verschillende opleidingen tot het specialisme huis arts. Het peiTnanente comité van artsen in de Europese Gemeenschap, dat al tien jaar bestaat, is al eerder tot de slotsom gekomen, dat de basisoplei ding tot arts in alle zes E.E.G.-lan den als gelijkwaardig kan worden beschouwd. Maar de laatste jaren zijn desondanks problemen ontstaan,' omdat in de Europiai'ktlanden steeds meer aandacht wei'd besteed aan de noodzaak van een gespecialiseerde opleiding lot huisarts na voltooiing van de basisstudie. Ook in Nederland denkt; men in .die richting, met na me aan de universiteit in Utx-echt en aan de 'medische faculteit in Rotter dam. Dinsdag 9 december Zierikzee Drukkerij L. en O., 9-5 uur, kunst tentoonstelling. Huis van Nassau, 7.30 uur, Ver. voor Bedi'ijfsvoorlichting. Stadhuis. 8 uur, begrotingsvei'gade- ring gemeenteraad. De Lichtboei, 8 uur, filmvoorstelling. Drcischor De Drie Schorren, 7.3U uur, algemene ledenvergadering afdeling Z.L.M. Noordwelle Zaal Lokker-v. d. Zande, 3.30 en 8 uur, filmvoorstellingen Rode Kruis. Woensdag 10 december Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Stadhuis, 8 uur, vei'gadering sport raad. 8 uur, Gei'. Vrouwenvereniging, (ad- vents-avond). De Lichtboei, 2 uur, filmvoorstelling. Scharcndüke Ger. Jeugdgebouw, 4 uur en 8 uur, filmvoorstellingen Rode Kruis West hoek. Donderdag 11 december Zierikzee Graanbcurs, Huis van Nassau, 7.30 uur, alg. vei;gadering C.A.V. „Schou- wen-Duiveland". Haamstede Tavenu, 4 uur en 8 uux% filmvoorstel lingen Rode Kruis Westhoek. Recreatiezaal Ger. Kerk, 7.30 uur, ontspanningsavond voor ouderen. Advertentie Fluitend ademen BLACKPOOL, 9-12. Elke keer.-j als de zevenjarige Terry Mc- Grory diep ademhaalde, klonk er een fluittoon. Hetzelfde ge beurde in zijn slaap. Hij i( snurkte niet maar floot. Van daag ligt hij in een ziekenhuis in Blackpool en een speelgoed- fluit van 3.75 centimeter leng te ligt in een fles naast zijn bed. Chirurgen hebben het voorwerp namelijk uit een luchtpjijp van Terry verwij derd, die met longontsteking naar het ziekenhuis was ver voerd. DEN HAAG. Vandaag, 9 december zullen in Den Haag besprekingen be-v.. ginncn tussen de Benelux en Tsjecho-Slowakijc met het doel een nieuwe meerjarige handelsovereen komst te sluiten. LONDEN. De Britse premier Ha rold Wilson heeft maandagmiddag in het Lagexixuis gewaarschuwd, dat Gi-ool-Brittannië voor verwijdering' van Gi'iekenland uit de Raad van Europa zal stemmen tenzij de Griek se leiders hun politiek wijzigen. SAIGON. De Franse journalist Alain Saint-Paul, onderdirecteur van het kantoor van het Franse persbu reau „A.F.P.", is in Vietnam dode lijk getroffen door een 107 mm-raket'. SLUISKIL. De 49-jarige Belg A. Berckmoes, woonachtig in Sluiskil, is op de provinciale weg Philippine- IJzendijke verongelukt toen hij met zijn personenauto slipte en in fron tale botsing met een vrachtwagen- kwam. De echtgenote van de heer Berckmoes werd daarbij zwaar ge wond. DUSSELDORP. De Sowjet-Unie heeft bij Mannesmann A.G. Roehren- werke en Thyssenroehre A.G. 1,2 miljoen ton stalen buizen van grote dooi'snee besteld, bestemd voor de aanleg van een aardgaspijpleiding van Siberië naar Moskou. NE WYORK. Het zou „misplaatst" zijn als dc veiligheidsraad, die niets heeft gedaan om de verdeling van Jeruzalem door geweld te voorkomen nu tracht zijn eenheid in vrede te verhinderen. Dit schrijft de Israëli sche minister van buitenlandse za ken Abba Eban in antwoord op een brief van secretaris-generaal -Oe Thant. TEL AVIV. Bij de ingang van een' woning in Kfar Saba op 20 km. ten noorden van Tel Aviv. zijn twee zware tijdbommen ontdekt, die bij tijds onschadelijk konden worden gemaakt. Oók bij de aan- en verkoop van EFFECTEN vei'leent dc Nutsspaarbank haar bemiddeling NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Voor ALLE bankzaken MOSKOU. Ilct onderhoud tussen de Westduitse ambassadeur in Mos kou, Helmut Allardt. en dc Russische minister van buitenlandse zaken, An drei Gromiko, heeft maandagmiddag anderhalf uur geduurd. Van Duitse zijde is verklaard dat het gesprek in „een zakelijke en goede sfeer" is verlopen. WASHINGTON. Volgens inlichtin gen van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken hebben Chi nese wegenbouwers in de afgelopen weken hun activiteit in Noord-Laos aanzienlijk opgevoei'd. Volgens inge lichte kringen is het aantal Chinese wegenbouwers met 7000 man geste gen. Uil de lucht komt zelden iets goeds gevallen en „die van Haamstede" hebben dat ervaren, althans gelet op de gevolgen van een „middenstands- dropping", die daar allerlei tumult blijkt te hebben teweeg gebracht. Natuurlijk werden er (het genoemde woord zou misleidend kunnen wer- ken) geen middenstanders uit een vliegtuig gegooid, maar wel pamflet ten.met de ingebouwde mogelijkheid tot het winnen van een prijs. Énkele gevolgen: bejaarde man rent op pantoffels een pas geploegde én doorweekte akker op. Eén van zijn pantoffels bleef steken in de modder, maar hij rende door naar het pamflet. Teruggekeerd was en bleef zijn pantoffel onvindbaar. De pa van de vliegenier van het „drop-toestel" is helemaal niet aan rapen toegekomen. Weliswaar had hij een vuur ontstoken om de piloot een beetje oriënterend houvast te ge ven, maar toen het begon te dwarre len, liep een vrouw tegen een draad en sloeg voorover de sloot in. Een vrouw laat men niet in de sloot lig gen en ze werd dan ook met vereen de krachten gered. In het dorp zakte een jongeman door het dak van een huis. Ook op de daken immers waren de pamflet ten blijven hangen. Beducht voor lekkage werd de timmerman er bij gehaald om de schade te herstellen. Een aantal pamfletten kwam ook in de Slotgracht terecht. Eén der om wonende ging daar eventjes op af, ..gelaarsd tot aan de heupen toe", om met Staring te spreken, maar een slotgracht blijkt dieper en mod deriger dan een enthousiaste pam flet tenzoeker meent. Beide laarzen liepen vol en een prijs leverde dit avontutir niet op. Ook in het bos rond het slot Woei en de papiertjes en een jeugdige Haamsteedse zou daar eens even het bos gaan zuiveren. Ze rende zo en thousiast door het kale woud, dat zij overql bleef steken en haken. Wél met pamfletten, maar zeg maar zon der trui is ze weer op het dorp ver schenen. De lijst, is met deze summiere op somming lang niet compleet, maar het aangevoerde dokumentatiemate- riaal is wel voldoende, om aan te tonen dat pryspamfletten uit de lucht in staat zijn de winterse rust be langrijk te verstoren en hel mens dom op te vijzelen tot een hoge graad van ren-spring-waad-aktiviteitAl les ten behoeve van dc prijzen. Ja. het hebbe mil ons in het bloed cn het krijgen, en hel veroveren en het in bezit, nemen. Maar Sint is een nfjOefe man! schiereilandman. r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2