Belgische sportvisser op Oosterschelde in bootje omgekomen Vliegtuigjes in vliegtuig naar Tunesië Moord Sharon Tate was maar „geknoei" Gewonden en brand na gas-explosie STREEKNIEUWS Ds. B. Wentsel (81) overleden te Zierikzee Zuidvietnamees dorp zou „moedwillig" vernietigd zijn Drie doden bij frontale autobotsing ZIERIKZEESC1IE NIEUWSBODE M„ndm, decemb„ 1969 Nr. 29316 Triest resultaat vail dagje vissen in speedboot AMSTERDAM. Een beeld van de werkzaamheden aan de wielerbaan in het Amsterdamse RAI-gebouw, waar op 11 december a.s. de zesdaagse van Am sterdam van start zal gaan. ZIERIKZEE, 8-12. Twee sedert gisteren (zondag)avond omstreeks zeven uur vermiste Belgische sport vissers zijn vannacht in hun plastic speedboot gevonden. Eén van de mannen, de 26-jarige R. H. F. van Lindbergen uit Merxem, is inmiddels overleden. De 25-jarige C. J.. Schel len uit Braschaet, schijnt vrU rede lijk te zijn en men heelt goede hoop dat de man er bovenop zal komen. Gebleken is dat de mannen zon dagnacht omstreeks twaalf uur met hun boot langszij de grote zandzui ger „Ahoy" in de Oosterschelde kwamen. De wachtsman aan boord van de „Ahoy" slaagde erin de nog levende sportvisser aan boord te ne men. Het dode lichaam van de ande re Belg kon hij in zijn eentje niet Nederlands aardgas voor Italië? BRUSSEL, 6-12. De Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft in Brus sel met zijn Italiaanse ambtgenoot Aldo Moro gesproken over de moge lijkheid van levering van Nederlands aardgas aan Italië, aldus heeft de Nederlandse minister vrijdag mee gedeeld. Reeds geruime tijd heeft Italië belangstelling voor Nederlands aardgas. Zoals bekend, heeft ook de Sowjet Unie grote belangstelling voor de le vering van aardgas aan Italië. De ministers Luns en Moro had den dit gesprek tijdens hun aanwe zigheid in de Belgische hoofdstad voor de ministeriële zitting van de Noordatlantische Raad. Wachtgeld-verzekering in de landbouw DEN HAAG, 5-12. Per 1 januari 1970 wordt de premie voor de wacht geldverzekering voor losse arbeiders in de agrarische sectoren verhoogd van 5,6 procent tot 7,2 procent, waarvan werkgevers en werkne mers ieder de helft betalen. Bij de afsluiting der C.A.O.-en voor het contractjaar 1969/1970 is hiermede reeds rekening gehouden door het opnemen van een bepaling dat de uurlonen der volwassen losse arbei ders per 1 januari 1970 met 2 cent worden verhoogd en die voor de andere leeftijdsgroepen naar ver houding. DIVERSE BERICHTEN ROTTERDAM. De Rotterdamse po litie heeft drie jongelui van 17 en 18 jaar gearresteerd wegens mishande ling van de conducteur en de be stuurder van een tram. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heeft een 25-jarige loswerk- man uit de Maasstad gearresteerd in verband met diefstal van gouden sieraden en horloges uit een waren huis aan de Schiedamse weg in Rot terdam. DEVENTER. Bouwmaatschappij Vermeulen N.V. te Deventer is vol gens de directie genoodzaakt per midden december ongeveer dertig werknemers te ontslaan, als gevolg van het ontbreken van nieuwe bouw projecten in Deventer. In het dorp Kalgi, in het zuiden van India, heeft een amokmaker za terdag twee kinderen, een vrouw en vier mannen met een bijl gedood. Hij verwondde ook nog twee mensen. De E.E.G. zal ervoor moeten wa ken dat er, naast de enorme „boter berg, niet ook nog een „tabakberg" ontstaat als gevolg van de E.E.G.- politiek, zo menen de organisaties van de tabakverwerkende industrie in de Beneluxlanden en Duitsland. Prins Juan Carlos, de Spaanse troonopvolger is met zijn echtgenote, prinses Sofie, in Brussel aangeko men voor een particulier bezoek aan koning Boudewijn en koningin Fa- biola. Een groep van zeven Amerikaan se deserteurs heeft op een perscon ferentie in Stockholm mededelingen gedaan over wreedheden die het Amerikaanse leger in Vietnam zou hebben gepleegd. Ongeveer 3.000 studenten hebben in Luik betoogd en geweldige ver keersopstoppingen veroorzaakt. Een politieman werd uiteenge rukt toen 40.000 stuks vuurwerk in de werkplaats op zijn erf in Tjekeloa in W.-Java explodeerde. Dit meldt het Indonesische nieuwsbureau Ari- tara. De Zuidvietnamese minister van volksgezondheid heeft zondag de verklaring van de Amerikaanse se nator Edward Kennedy, volgens wel ke bijna 300.000 burgers in de oor log in Zuid-Vietnam zijn omgeko men, tegengesproken. WARSCHAU. Polen heeft zondag te lijden gehad van zware sneeuw stormen, waardoor weg- en spoor verkeer werd ontwricht. Op berg wegen in het zuiden lag de sneeuw wel anderhalve meter hoog. HONGKONG. China beschuldigt Japan ervan „agressieve en expan sionistische activiteiten" te bedrijven met het doel controle te krijgen over het eiland Taiwan (Formosa). MILAAN. Tussen de 40.000 en 50 duizend Italiaanse arbeiders hebben donderdag in het centrum van Mi laan een zwijgende protestdemon stratie gehouden. VALLOIRE (Savoye). Bij ccn brand in een hotel in de Franse winter sportplaats Valloire in Savoye, zijn zaterdagnacht vier mensen om het leven gekomen en zes gewond. Het duurde zeven uur voordat de brand weer het vuur bedwongen had. uit de speedboot krijgen. Van de „Ahoy" af waarschuwde hij de rijks politie en de bemanning van de red dingsboot uit Burghsluis. De „Jan Leis" haalde beide Belgen later van de „Ahoy" af en bracht ze naar de haven „De Val", waar een ambulance gereed stond. Met de ziekenwagen werden beiden naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis vervoerd. Door de reddingboot „Jan Leis" en de R.P. 18 van de Rijkspolitie uit Wemeldinge werd sedert zondag avond gespeurd naar de op de Oos terschelde vermiste sportvissers. De Belgen waren zondagmorgen per auto naar het Sas bij Goes gereden en hadden hun wagen met aanhanger - voor de speedboot - bij een café geparkeerd. Omstreeks negen uur BROUWERSHAVEN. 5-12. Nog vrij onverwachts, overleed ds. B. Wentsel, emerituspredikant van Rid derkerk, in het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Ds. Benja min Wentsel werd ruim 81 jaar. De predikant, die voor zijn opname in het ziekenhuis, nog zeer vitaal was, vierde 15 juni j.l. zijn vijftigjarig ambtsjubileum. Ds. Benjamin Wentsel werd op 3 juni 1888 in Amsterdam geboren en studeerde aan de Theologische Hoo- geschool te Kampen. Zijn eerste ge meente was de combinatie Nieuwen- dam-Zunderdorp, waar hij 15 juni 1919 als predikant werd bevestigd. Na ruim drie jaar vertrok hij naar Ridderkerk, om daar 37 jaar als voorganger op te treden. Nadat hem met ingang van 1 oktober 1959 eer vol emeritaat was verleend, bleef hij nog bijna tien jaar zijn gaven en krachten aan de kleine (gescheurde) Gereformeerde kerk te Brouwersha ven geven. Ds. Wentsel heeft een veel bewogen leven achter zich. Hij werd o.m. twee keer weduwnaar. Tijdens zijn leven heeft hij veel werk op zich genomen en allerlei ontwikkelingen meegemaakt. Hij was de enige overlevende die de ineen- smeltingssynode van 1892 waar de Gereformeerde Kerken en de Chris telijk Gereformeerde Kerk van voor 1892 elkaar vonden meemaakte. Hij werd toen door zijn moeder als vier jarige knaap naar die synode meege nomen. Ds. Wentsel was jarenlang lid en voorzitter van de Ring Rijs- oord van de Vereniging voor Hoger Onderwijs op Geref. Grondslag. In het deputaatschap van de parti- kuliere synode van Zuid-Holland- Zuid ging een stimulerende invloed, van hem uit, waardoor hij menig maal tot voorzitter werd gekozen. Hij was voorts lid en later voorzitter van de Stichting Prov. Gereformeerd Weeshuis Middelharnis, gevestigd te Wassenaar. Tijdens zijn verblijf in Ridderkerk werd de gemeente Slikkerveer geïn stitueerd waarbij hijzelf zeer nauw bij betrokken was. Van grote bete kenis is geweest, het werk dat ds. Wentsel voor de Gereformeerde Kerkbode (Classis Barendrecht e.o.) en de Zeeuwse Kerkbode heeft ge daan. Hij was van beide bladen vele jaren redakteur en redaktie-lid. Be kend zijn van hem zijn vele gedich ten, die regelmatig onder pseudo niem van B. Lestnew in de Zeeuwse Kerkbode verschenen. Zijn grote in- tefesse in het Zendingswerk bracht hem tot afgevaardigde in de R.V.S. in Baarn( Raad van Samenwerking). LOS ANGELES, 6-12. De moorde naars van Sharon Tate en haar ge zelschap hebben van hun bendelei ders opdracht gekregen ophieuw te moorden omdat hün eerste slachting maar „geknoei" was. Dit is zaterdag onthuld in kringen rond de Grand Jury in Los Angeles, waarvoor de 21-jarige Susan Atkins die als lid van de bende hippies aan wezig was bij de moorden, getuige nis heeft afgelegd. „Nieuwbouw"-bewoners zonder licbl en in de kon MAASSLUIS, 7-12. De ongeveer 5.000 inwoners van de nieuwbouw wijk in Maassluis-West zijn zondag avond enkele uren verstoken ge weest van elektriciteit als gevolg van een kortsluiting in een der transfor matoren van het gemeentelijk elek triciteitsbedrijf aldaar. De bewoners zaten niet alleen zon der licht, maar ook in de kou. De meeste van de nieuwbouwwoningen hebben nl. centrale verwarming, maar doordat de elektrische olietoe- voerpompen geen stroom ontvingen, werd deze warmtebron buiten wer king gesteld. DEN HAAG. 6-12. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft in samenwerking met het ministerie van landbouw en visserij de derde oogstraming van appelen en peren 1969/1970 opgesteld. Volgens de opgaven van de deel nemende fruitbedrijven aan deze on derzoekingen is de oogst lager uitge vallen dan begin oktober werd ge raamd. De perenproduktie daarente gen gaf ten opzichte van begin okto ber nog een kleine stijging te zien. De totale bruto produktie van ap pelen van het seizoen 1969/1970 waren ze de Oosterschelde opgegaan om kabeljauw te vangen. De Belgen - aldus wordt aangenomen - raakten als gevolg van het slechte weer, vrij dichte sneeuwval, in moeilijkheden. De caféhouder, in de nabijheid waarvan de Belgen hun wagen par keerden, heeft zondagavond om half zes de politie gewaarschuwd. Hij vertelde, dat het tweetal reeds 's middags moeilijkheden had gehad. Eén van hen was toen door onbe kende oorzaak in het water gevallen, maar hij had zich weer in het oootje kunnen hijsen. De Belgen zyn toen teruggekeerd naar de wal. In het ca fé heeft de overboord gevallen Belg droge kleren aangetrokken, waarna ze opnieuw op kabeljauwvangst zijn gegaan. Als aktief predikant heeft hij ook zijn volle aandacht besteed aan de partikuliere en generale synode, laatste in Utrecht, waar hij zelfs tweemaal secundis is geweest (1959). Na zijn emeriaat verhuisde hij met zijn vrouw op zeventig-jarige leeftijd naar Brouwershaven. Op Schouwen- Duiveland diende hij o.a. de Classis Zierikzee als deputaat van de Zen ding en was voorts dep. ad artikel 53, hetgeen inhield: de funktie van 't bijwonen van voor-examens in de provincie. Zelf heeft hij ook veel pe- remtoire-examens meegemaakt. Door zijn verscheiden verloren de Gereformeerde Kerken een markan te figuur. Hij was duidelijk een pre dikant van de oude stempel, die het Woord evenwel op hedendaagse wij- wist te brengen, vechtend voor de eenheid van de kerk en de oecumene een leven lang, in de meest letterlij ke zin, bedrijvend. De ter aarde be stelling zal naar alle waarschijnlijk heid te Ridderkerk plaats vinden. NEW Y<|RK, 8-12. Een Zuidviet- namees dorp zou in maart 1967 door twee Amerikaanse vliegtuigen met de grond geRjk gemaakt zpn. Hier door kwamen 105 burgers om het le ven en werden er 250 gewond. De „Stichting voor de Vrede", een lichaam, dat zich wijdt aan de voorlichting van het publiek over vraagstukken van de vrede in de wereld", heeft bekendgemaakt, dat zij een brief heeft gezonden aan de Amerikaanse minister van defensie, Meivin Laird, en aan acht leden van het Amerikaanse Congres, met het verzoek een uitvoerig onderzoek in te stellen naar de toedracht van de vernietiging van het dorp Lang Vei op 2 maart 1967 door twee „Phan toms" van het Amerikaanse leger. Lek in gasfles? TER APEL. In Ter Apel is na een gasontploffing de woning van de fa milie H. Terpstra aan de Markeweg door brand totaal verwoest. Van de dubbele woning bleef het andere ge deelte, dat door een brandmuur was gescheiden, behouden. De oorzaak van de ontploffing is vermoedelijk een lek in een gasfles, waardoor het gas de kamer binnenstroomde. Toen DEN HAAG, 7-12. Zondagmorgen omstreeks 2 uur is een personenauto, komende uit de richting Sliedrecht met grote snelheid door de afsluit bomen van de brug over de Noord onder Alblasserdam gereden. De auto kwam frontaal in botsing met een wordt geraamd op 525 miljoen kilo. De handelsproduktie komt uit op 475 miljoen kilo dat is 40 procent meer dan in 1968/1969. De bruto-produktie van peren van het seizoen 1969/1970 wordt geraamd op 110 miljoen kilo. De handelsproduktie werd berekend op 100 miljoen kilo dat is 45 procent minder dan in 1968/1969. De handelsproduktie vari het be langrijkste appelras Golden Delicious wordt geraamd op 140 miljoen kilo tegen 109 vorig jaar, de handelspro duktie van het belangrijkste peren ras Conference op 23 miljoen kilo tegen 32,6 miljoen vorig jaar. Twee mannen vergrepen zich aan meisje DEN HAAG, 8-12. Een zeventien- jarig meisje uit Den Haag heeft bij de politie aangifte gedaan zondag door twee mannen meermalen te zijn verkracht. Het meisje werd rond kwart over vijf 's middags in de binnenstad op straat aangesproken door een onge veer 37-jarige man, die om een vuur tje vroeg, maar het meisje beetpakte en in een auto sleurde, die door een ander werd bestuurd. Vermoedelijk in de buurt van Wateringen, althans tussen broeikassen, werd het meisje met geweld verkracht. De beide mannen reden haar weer naar Den Haag en zetten haar in de buurt van haar woning uit de wagen. Twee meisjes vermist KESTEREN, 8-12. De rijkspolitie van Kesteren verzoekt namens de oudere bekend te worden gemaakt met de verblijfplaats van de 16-ja- rige Wiegertje Gijsbertje Budding en haar 13-jarige nichtje Annegien Scholtus. Beide meisjes zijn sinds vorige week maandag spoorloos. Zij zijn voor het laatst gezien, toen zij met de bus vanuit Kesteren in de richting Rhenen vertrokken. De ouders van Wiegertje, die de voogdij voeren over Annegien Schol tus, beschikken over geen enkel mo tief waarom de meisjes kunnen zijn weggelopen. Drie branden te Veendam VEENDAM, 8-12. Nadat zondag middag zowel een woonhuis als een café, beiden aan hel Beneden Ver laat in Veendam, zijn uitgebrand, werd in de nacht van zondag op maandag een woonhuis eveneens aan het Beneden Verlaat door brand ver woest. Het huis werd bewoond dooi de familie H. Vreeze, man, vrouw en drie kinderen. Gewekt door het blaf fen van hun hond slaagden zij erin in nachtkleding de woning te verla ten. Van de inboedel kon niets gered worden. Ook een aangrenzende wo ning vatte vlam, maar kon door de brandweer worden behouden. De oorzaak van de drie branden is nog onbekend. Brand op kustvaarder DEN HAAG. 8-12. De Nederlandse kustvaarder Parisia heeft vanmorgen (maandag) vroeg geseind dat brand is uitgebroken in de machinekamer en dat 't schip onmiddellijk assisen- tie nodig heeft. De Parisia is onder weg van Gent naar Zweden en af komstig uit Amsterdam. Het schip bevindt zich op de Noordzee voor de Engelse oostkust, ongeveer ter hoog te van Newcastle. Er zijn 9 man aan boord. Vanmorgen werd verwacht dat de sleepboot Holland omstreeks half één zou arriveren om hulp te bieden. Scheepvaartbericliten Abida, 5-12 Singapore naar Saigon. Attis, 5-12 40 m. n. Tunis. Acmaea, 4-12 te Singapore. Briefwisseling Joseph Lyford, president van de stichting, heeft bij de brief documen ten ingesloten, waaronder een brief wisseling tussen chefs van staven, alsook aantekeningen over een tele foongesprek met het Witte Huis, die, aldus schrijft Lyford, „u zouden moeten overtuigen van het begaan van een verschrikkelijke misdaad, die, wellicht moedwillig, aan Lang Vei is begaan". Lyford schrijft ook nog, dat de of ficiële bekendmaking van de ver woesting van Lang Vei, die door de Amerikaanse luchtmacht op 13 april 1967 is gedaan, deze verwoesting aan een navigatiefout toeschrijft, die te wijten was aan slecht zicht. „Maar in werkelijkheid", aldus Lyford, een lucifer werd aangestoken volgde een ontploffing, die het huis onmid dellijk in lichterlaaie zette. De echt genote van de heer Terpstra werd met ernstige, en haar twee kinderen, een jongen en een meisje van 2 en 3 jaar oud, met minder ernstige brandwonden, naar het diaconessen- huis in Emmen vervoerd. De man was tijdens de ontploffing niet thuis. aan de overzijde van de brug wach tende personenauto. Alle waarschu- wingslichten bij de brug brandden. Drie van de inzittenden van de personenauto waren op slag dood. Een achtjarig jongetje werd licht ge wond. De namen van de drie slachtoffers zijn: de 42-jarige werktuigkundige opzichter Arie Blom uit Rotterdam, zijn 35-jarige echtgenote mevrouw Johanna Cornelia Blom-Bernhart en de 17-jarige scholier Jan Bernhart uit Sliedrecht. Vijf doden bij botsing in Frankrijk BREST, 7-12. Zaterdagavond heeft zich tussen Brest en Landerneau een ernstig verkeersongeluk voorgedaan dat aan vijf mensen het leven gekost heeft. Er is een ernstig gewonde. Vier van de vijf doden waren leden van één gezin uit Brest. Hun auto botste op een vrachtauto. SCHIPHOL. 6-12. Vrijdagmiddag zijn drie Piper-Pawnee-toestellen per DC-6 van Martin Air naar Tu nesië verzonden. Deze kleine, handi ge vliegtuigjes zijn door het actie comité Nederlandse hulp aan Tune sië, het door overstromingen zwaar geteisterde land, gehuurd van Mast- EDE, In Ede is de 63-jarige fa brieksarbeider W. Top bij het over steken van de Lunterseweg door een auto gegrepen. Hij overleed tij dens het vervoer naar het ziekenhuis aan zijn verwondingen. LOON OP ZAND. Op de Kasteel laan in Loon op Zand is de 33-jarige heer F. J. A. Eikhout uit Tilburg met zijn auto in een slip geraakt en tegen een boom gereden. Hij was op slag dood. „hadden de vliegtuigen het dorp drie keer aangevallen met bommen en geschut en wel van geringe hoogte en bij goed zicht". DODELIJKE ONGELUKKEN ROERMOND. De 44-jarige J. Ge- raedts uit Roermond is op de Elmp- terweg tussen de Duitse grens en Roermond met zijn personenauto in botsing gekomen met een tegemoet komende Duitse vrachtauto, waarna hij tegen een betonnen paal is te recht gekomen. De brandweer van Roermond heeft de bestuurder van de personenauto moeten bevrijden, doch de man is korte tijd later aan de opgelopen verwondingen overleden. WAMEL. De 71-jarige mevr. H. P. van Elk uit Beneden-Leeuwen (gem. Wamel) is bij het oversteken van de Zandstraat in haar woonplaats door een personenauto aangereden. Zij overleed op de plaats van het onge val. HEERLEN. Zaterdagavond is een personenauto op de Ganzeweide (een invalsweg uit de richting Hoens- broek), in een flauwe bocht naar links door nog onverklaarde oorzaak rechts van de weg afgeraakt en via een fietspad in de berm van de weg terechtgekomen. Vervolgens is de auto tegen een lantaarnpaal gereden. De bestuurder, de 28-jarige H. Ro- zenboom en een mede-inzittende, de 41-jarige K. Janssen, beiden uit Heerlen, zijn terplaatse aan zware inwendige kwetsuren overleden. NEDERWEERT. Op de Rijksweg bij Nederweert is de 72-jarige heer P. J. Meulenberg uit Schaesberg met zijn auto het wegtalud afgereden, in de Zuidwillemsvaart terecht geko men, en verdronken. Aangenomen wordt, dat het slachtoffer in zijn au to door een hartaanval was getrof fen; DIEREN. De 66-jarige mevrouw H. van Laar uit Dieren is om het le ven gekomen bij een verkeersonge luk in Spankeren. De vrouw stak met. de fiets aan haar hand de rijks weg Dieren-Zutphen over zonder voldoende op het verkeer te letten. Een uit de richting Zutphen komen de personenauto kon haar niet meer ontwijken. JOURE. De 80-jarige gepensio neerde politieman J. Boers te Oude Haske is bij Joure in zijn woon plaats door een personenauto aange reden en op slag gedood. Boers slak met de fiets aan de hand de weg over. Toen oen personenauto nader de, liep hij terug. Een aanrijding was toen niet meer te vermijden. booms vliegbedrijf in Rotterdam. Het zijn zogenaamde zaaivliegtuigjes. Aan boord van het M.A.C.-toestel bevinden zich tien technici en pilo ten. Zij zullen enige maanden in Tu nesië blijven. Ded Piper-Pawnee's zijn gedemon teerd en worden in onderdelen door de DC-6 vrachtmachine naar Tune sië gebracht. OOSTERLAND Sint bezocht scholen De leerlingen van de o.l.-school al hier, hoofd de heer P. T. Bolkenbaas, vierden vrijdagmiddag Sinterklaas feest. De leiding berustte bij de on derwijzeres, mevr. de Gaal-Krijger, zulks wegens ongesteldheid van het schoolhoofd. Zij heette Sint en knecht welkom. De kleinste leerlingen voerden enige stukjes op en de groteren brachten het gezelschap een blokfluitserenade, onder leiding van meester Troost. Er werd getracteerd op taai-taaipoppen. Hierna vertrok Sinterklaas met zijn zwarte bediende weer. Alle leerlin gen ontvingen een cadeautje bij het naar huis gaan. Vrijdagmorgen hebben de kleu ters van de Chr. kleuterschool „Rad- da Barnén" alhier het Sinterldaas- feest gevierd, waarvoor van de zijde der moeders grote belangstelling be stond. Ook was een drietal bestuurs leden aanwezig. Aanvankelijk werd getracteerd op limonade en om 10 uur arriveerde Sinterklaas met zijn zwarte knecht aan de school, waar hij werd verwelkomd door het schoolhoofd mej. M. K. Beije, terwijl de kinderen het hoge gezelschap een welkomstlied toezongen. Hierna kwamen de kinderen één voor één naar de goedheiligman waar sommi gen een lofprijzing, en anderen ver manende woorden ontvingen. Er werden cadeautjes uitgedeeld en zwarte Piet strooide peperbollen. On geveer kwart over tien vertrok het gezelschap weer, uitgeleide gedaan door de kinderen en het onderwij zend personeel. Allen zongen een af scheidslied. Sint Nicolaasfeest voor bejaarden In het Ned. Herv. Verenigingsge bouw alhier vond de Sinterklaasvie ring plaats van de bejaardensociëteit waarvoor goede belangstelling be stond. De leiding berustte bij mevr. M. Stoutjesdijk-van 't Hoff,terwijl verder aanwezig waren de andere le den van het damescomité en de heer A. Stoutjesdijk, wethouder der ge meente Duiveland. Onder het voor lezen van een toepasselijk rijm deel de St. Nicolaascadeautjes uit, voor de vrouwelijke bezoeksters een kop en schotel vol chocolade en voor de mannen een doos sigaren, terwijl hier tussendoor thee en koffie met gebak werd geserveerd. Een comitélid, mevr. H. van der Werf-Nouwen bracht een leuke „quiz", waarvoor grote belangstelling bestond van de zijde der bejaarden, die stuk voor stuk trachten de vaak moeilijke vra gen goed te beantwoorden. Verder werd de middag op de gebruikelijke wijze doorgebracht met het doen van spelletjes en andere vermakelijkhe den. De heer Willem Kloote sprak tenslotte een woord van dank en waardering aan het damescomité, organistes en serveersters, voor het organiseren van deze geslaagde feestmiddag en voor de omvangrijke tractaties en voor al het werk dat door hen steeds weer voor de be jaarden wordt verricht. Bij het naar huis gaan ontvingen tenslotte alle bejaarden 'n zak met snoep. Al met al werd hel. een zeer geslaagde Sin terklaasfeestviering. Het orgel werd bespeeld dor mevr.. M. P. Capelle- van den Berg. LAND- EN TUINBOUW Derde oogstraming 1969/1970 van appelen en peren Gereformeerde Kerkeu verloren markante figuur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3