i Doet uw voordeel bij „MEUBELRAMA" te Nieuwerkerk! Meer dan twee-en-een-half miljoen voor portret van Rembrandt Contacten over de hulp aan Biafra „Griekenland zal geregeerd worden op democratische wijze" Europa in greep van de winter en bedekt met dik sneeuwtapijt n t Belangrijke fossiel-vondst aan Zuidpool WASHINGTON, 6-12. Amerikaanse geleerden hebben in een ge bergte bü de Zuidpool een fossiel gevonden van een reptiel, Lystro- saurus, dat ook in het zuiden van Afrika heeft geleefd. Volgens hen is daardoor onomstotelijk komen vast te staan dat de zuidelijke continenten eens een geheel hebben gevormd. De geoloog dr. Laurence Gould zei in een boodschap aan Washington, dat dit niet alleen het belangrijkste fossiel was, dat ooit in Antarctica was aan getroffen maar „een van de grootste fossielen van alle tijden". Wegens de overeenkomsten tussen de fossielen Antarctica-Vcge- tatie en die van India, Zuid-Afrika, Australië en Zuid-Amcrika waren sommige geleerden al lang van mening dat deze gebieden zo'n 250 miljoen jaar geleden aan elkaar vast moeten hebben gezeten. Twee jaar geleden is bovendien al een fossielfragment van een groot salainandcrachtig dier ontdekt dat eens ook op naburige continenten leefde. Sneeuw veroorzaakte veel hinder op de wegen PARIJS, 8-12. Koning winter heeft in het afgelopen weekeinde twee we ken eerder dan de kalender aangeeft, Europa in zijn greep genomen en een deel van ons werelddeel met een dik sneeuwtapijt bedekt. In Frankrijk was het, met uitzon dering van de Cote d'Azur, zeer koud. In het gebied van Parijs viel zondagavond gedurende ruim vier uur sneeuw en de Franse hoofdstad bood de aanblik van een onmetelijke prentbriefkaart. Vrijwel in het ge hele land raakte het verkeer door sneeuwval en ijzel ontregeld en er deden zich talrijke verkeersongeluk ken voor. De wintersportliefhebbers konden evenwel hun hart ophalen. In Duitsland begon koning winter zijn offensief eveneens op grote schaal met temperaturen van zestien graden beneden het vriespunt in München en drieentwintig graden vorst in de Beierse Alpen. Alle wintersportcentra in de Bonds republiek meldden ideaal ski-weer. In Oostenrijk heeft een sneeuw storm die al 48 uur woedt het weg en spoorverkeer in het oosten van het land verlamd. De wegen naar Hongarije zijn onberijdbaar gewor den door hoge sneeuwduinen, de in ternationale exprestreinen hebben uren vertraging en het vliegveld Wenen-Schwechat was zondagmid dag gesloten. De Oostenrijkse hoofd stad ligt onder een 50 tot 70 centi meter dikke laag sneeuw. In het westen van het land is de situatie iets gunstiger voor het verkeer. De grote Alpenwegen waren zondag avond nog berijdbaar. Sneeuw ook in Tsjecho-Slowakije. vooral in Oost-Slowakije, Noord- Moravie en West-Bohemen, waar het weg- en spoorwegverkeer met grote moeilijkheden kampt. Soortgelijke toestanden komen voor in Polen, waar vooral in het midden van het land een 40 centime ter dikke laag sneeuw is gevallen. Op sommige plaatsen in Zuid-Sla- vië is het hele weekeinde sneeuw gevallen. Het record krijgt Bosnië waar de sneeuw op sommige plaat sen drie meter hoog ligt. Ete toestand in Nederland DEN HAAG, 7-12. De sneeuwval in het noorden, westen en zuiden van ons land heeft zondag nogal wat hin der veroorzaakt op de wegen. Als Om regeling van Biafra-conflict DEN HAAG, 6-12. De Pax Christi beweging Nederland heeft er op nieuw bij regering en volksverte genwoordiging met klem op aange- drongen om pogingen in het werk te stellen, die tot een politieke regeling van het conflict tussen Nigeria en Biafra kunnen leiden. In een verkla ring van het bestuur van de bewe ging onder voorzitterschap van kar dinaal Alfrink wordt gezegd dat de gevolgen van het conflict zo ontstel lend zijn en de vooruitzichten op toe nadering zo gering, dat nieuwe ini tiatieven tot een. politieke regeling absoluut noodzakelijk zijn. PANMOENDJON (Korea). Drie be manningsleden van een Amerikaanse helikopter, die in augustus van dit jaar boven Noord-Korea werd neer gehaald, zijn vrijgelaten. De Ameri kanen hebben officieel de Noord-Ko- reanen hun verontschuldigingen aan geboden, wegens het overschrijden van de bestandslijn. gevolg van de sneeuw waren de we gen, vooral zondagavond, glad tot zeer glad, vooral in de omgeving van Rotterdam, de kop van Noord-Hol land en de omgeving van Amsterdam en Haarlem. Er waren veel aanrij dingen, maar persoonlijke ongeluk ken hebben zich niet voox-gedaan. De strooiwagens hebben vandaag „over werk" moeten veri'ichten. Nog het meeste last van de sneeuw en de daarmee gepaard gaande glad heid had Amsterdam. Alle toegangs wegen naar de hoofdstad waren propvol en er ontstonden kilometers lange files, voox-al uit de ï-ichting 't Gooi. Er deden zich tal van ketting botsingen voor. In Amsterdam zelf had de politie de handen vol aan het assistentie verlenen bij de talrijke aanrijdingen en glijpai-tijen. Het aantal meldingen was op een gegeven ogenblik zo groot, dat de politie het niet meer bij kon houden. Slippende auto's heb ben ook tientallen geparkeerd staan de wagens beschadigd, waardoor be hoorlijke vernieleingen werden aan gelicht. Lang niet alle automobilis ten blijken echter, volgens de Am sterdamse politie, de niets vermoe dende eigenaren van de geparkeex-de auto's te hebben ingelicht over de aangerichte schade. In Rotterdam en Utrecht is ook veel sneeuw gevallen, maar hier de den zich in het verkeer vrij weinig ongelukken voox-. In Den Haag bleek het allemaal ook nogal mee te val len. De Haagse jeugd heeft de sneeuw met veel vreugde begx-oet. De politie kreeg ruim 200 klachten bin nen over jongelui, die hindeiiijk aan het sneeuwballen gooien waren. De Nederlandse Spoorwegen heeft zondag vrijwel geen last van de sneeuw en de gladheid gehad. Er de den zich ook geen vei*ti*agingen voox-. Prima kwaliteiten en véél voordeliger Uw adres voor bankstellen, kasten, tafels, eethoeken, tapijt, bed den. dekens, ladenkastjes, enz. Uitsluitend a contant Iedere dag vx'ij te bezichtigen, 's Maandags gesloten; vrijdags avonds tot 9.00 uur geopend. CASH AND CARRY MEUBELRAMA Burgem. Boumanstraat II - Nieuwerkerk - Telefoon (01114) 268 Nederland en Engeland: LONDEN. 6-12. Een door Rem brandt geschilderd portret heeft op de kunstveiling van Christie in Lon den 315.000 pond (ruim 2,7 miljoen gulden) opgebracht. Het schildei'ij, dat de vader van de schilder zou voox'stellen,- werd—ge=— kocht door de Londense kunsthande laar Edword D. Speelman. Deze ver- klaax-de te hebben gedacht dat het stuk wel meer dan 400.000 pond zou opbrengen. Het was de vierde Rembrandt in vier jaar tijd die Christie heeft ver- handeld. De hoogste prijs hiervan bracht een portret van Rembx-andts zoon Titus op - nl. 798.000 pond. BRUSSEL, 5-2. De Nederlandse minister van buitenlandse zaken mr. J. M. A. H. Luns, heeft tot ver slaggevers in Brussel gezegd dat een poging van Nederland, in samenwer king met Groot-Brittannië hulp te verlenen aan de hongerende bevol king van Biafra, kans op succes heeft als het huidige Brits-Nigeri- aanse overleg uitzicht biedt op een politieke oplossing. De Britse ondex-minister van bui tenlandse zaken, Fowley, is op het ogenblik in Lagos om te trachten een politieke oplossing te bewerkstelli gen. Minister Luns wees ei'op dat Ne derland ook in het vex'leden al her haaldelijk getracht heeft iets voor Biafx-a te doen en dat deze nieuWe poging niet als een spectaculaix*e ontwikkeling moet worden be schouwd. Eerder had minister Luns meege deeld dat hij met zijn Britse ambt genoot, Stewax-t, over hulpvexdening aan Biafx-a had gesproken en dat het niet onmogelijk was, dat er een ze- kere samenwerking tussen Neder- land en Gi-oot-Brittannië op dat ge bied zal komen. De minister zei vrij dag dat Groot-Bi'ittannië thans be reid is politieke druk achter een operatie op humanitair terrein te plaatsen en eventueel zelf mee te doen. De Navo-ministex-s hebben in hun slotcommuniqué hun vx-eugde uitgesproken over de Amerikaans- Russische besprekingen in Helsinki over een bespreking van de stx-ategi- sche kernbewapening. AMBTDELDEN. Op de zomerweg in Ambtdelden is de 61-jarige aan nemer G. J. Ovex-beek uit Ambtdel den door de mist misleid en met zijn auto in een sloot terechtgekomen. De man slaagde er niet in de kant te bex-eiken en is verdronken. Advertentie QUALITY FIRST Dealer voor Schouwen-Duiveland: Garage ISTA Oosterland Telefoon (01114)495 Verklaring van minister Pattakos: ATHENE, 7-12. „Griekenland zal zich reorganiseren en het zal gere geerd worden op democratische wij ze, niet om de buitenlanders een ple zier te doen, maar omdat wij menen dat dat in het belang is van onze natie en strookt met het gerecht vaardigde verlangen van ons volk". Dit heeft Stylianos Pattakos, de Griekse ministeh van binnenlandse zaken verklaai'd in een vraaggespi'ek met het regeringsblad „Elefteros Kosmos". Minister Pattakos legt er de na druk op, dat „de revolutionaire rege ring' 'zich er wel voor zal hoeden te improviseren. Zij zal integendeel volgens een vastomlijnd program te werk gaan en binnen het tijdsbestek waarin zij de omstandigheden kan scheppen, die geschikt zijn voor i*aadpleging van het kiezex-skorps. Raad van Europa Over de debatten in de Raad van Europa over Griekenland, zei Patta kos, dat dit een symptoom was van een ernstige cx-isis die enige Europese landen doormaakten. Pattakos be- treurde het dat enige Eux'opeanen niet inzagen dat de x-evolutie van apx-il 1967 in Gx-iekenland, óók een grote dienst aan de veiligheid van de westelijke wereld was. Maar wat de raad van Eux-opa ook over Gx-iekenland zou beslissen, was niet belangrijk, omdat Griekenland zijn eigen uitgestippelde weg in elk geval zou bewandelen. Nigerianen in Ghana in de gevangenis ACCRA, 6-12. Victor Adegoroje, Nigeriaans hoge commissaris in Ac cra, de hoofdstad van Ghana, heeft zaterdag meegedeeld dat er in deze stad rond 1000 Nigerianen in de ge vangenis zitten omdat zü geen ver- blijfvergunning hebben. In het binnenland van Ghana zou den er nog veel meer worden vast gehouden. De Ghanese regering heeft korte tijd geleden bevolen dat alle buiten- landers een verblijfsvergunning moe ten hebben of anders Ghana moeten verlaten. Duizenden Nigerianen die in Ghana werkten, zijn al uit het land. weggetrokken. Groep arbeiders door stroom getroffen BRUSSEL, 6-12. Een groep arbei ders is vrijdagmiddag op het terrein van een metaalbedrijf in het Belgi sche Arendonk geroffen door een zware elektrische lading, toen zij een defecte kraan verplaatsten. De kraan kwam in aanraking met een hoogspanningskabel waarop een spanning van 15.000 volt stond. Een 32-jarige arbeider werd op slag ge dood - tien arbeiders liepen verwon dingen op. Vrouw gekozen in parlement van Kenia NAIROBI, 7-12. Bij de zaterdag in Kenia gehouden verkiezingen is een vx-ouw voor de eerste maal in het parlement gekozen. Het is mevrouw Grace Onyango, een vroegere burge meester van Kisumu, een plaats in het gebied van de Luo-stam. Zij ver kreeg in haar kiesdistrict 5330 van de 8822 uitgebrachte stemmen en versloeg daarmee haar vijf manne lijke tegenstandei's. REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekker» 11, Zierikzee, Postbus 1, (el. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, lel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 7,80; per maand J 2,60. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 1,75. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Sportvissersdrama op Oosterschelde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 december I960 \r. susi WAARIN OPGENOMEN y/l*" DE ZIERIKZEESCHE COURANT BRUSSEL. Een bijzondere kijk op de eerste vergadering van de NAVO- ministerraad, die vorige week te Brussel werd gehouden. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's t r De plicht geeft nooit vakantie. Voor woensdag: Aantal ux-en zon: 0 tol 4. Min.-temperaturen: van ongeveer nox-maal tot 5 graden onder noi-maal. Max.-tempex-atux-en: van ongeveer nox-maal tot 5 graden onder nox-maal. Kans op een droge pex-iode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel dx-oog etmaal: 60 procent. 9 dec. Zon op 8.36, onder 16.29. Maan op-9.18, onder 15.51. Nieuwe maan 9 dec. te 10.42. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 9 dec. 2.43 v.m. 15.03 n.m. BROUWERSHAVEN 9 dec. 2.25 v.m. 14.44 n.m. Springtij': 11 dec. HET WEEKOVERZICHT BE BILT. 8-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Langs de xiooi'dflank van een hogedrukgebied op de oceaan ten zuidwesten van Iex-land di-ong afge lopen zondag zachte oceaanlucht via de Bxütse eilanden en de Noox-dzee naar onze omgeving op. Dit ging op de meeste plaatsen in ons land ge paard met sneeuwval. Het meest is daax-bij in het westen van het land gevallen. Maandagmox-gen was de dikte van de sneeuwlaag op het vliegveld van Iepenburg en Valken- bui-g respectievelijk 11 en 16 cm. De zachte lucht, die aangevoeld wordt met noox-delijke wind, had maandag- morgen het uiterste nooi-dwesten van ons land bex-eikt. De temperatuur was daar toen tot zes graden boven nul gestegen. Het komende etmaal zal de nooi'delijke wind in het ge hele. land dooi-slaan. Vannacht zal alleen nog in het oosten van het land lichte vorst voorkomen. Overdag worden temperaturen van enkele graden boven het vriespunt ver wacht. De neei'slagkansen zijn ge ring. Plaatselijk mist Verwachting tot dinsdagavond: Op de meeste plaatsen droog weer met verspreide opklaringen en plaat selijk mist; in de kuststreken lichte dooi; in het binnenland in de nacht en ochtend overwegend lichte vorst, moi-genmiddag temperaturen om het vriespunt tot lichte dooi; zwakke tot matige noordelijke wind.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 1