Autogids gratis DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bereidheid tot een conferentie met communistische landen K0UWENBERG 00K VOOR Doet uw voordeel bij „MEUBELRAMA" te Nieuwerkerk! Tweede groep NF-straaljagers onderweg Verhoging A.O.W. m.i.v. 1 januari '70 Ruimere broodprijs Samenwerking met Engeland inzake een luchtbrug naar Biafra? Uwrijtechniek Joorhet Chevron Autoriteiten Forum officieel correspondentschap van het reisbureau Wagons Lits/Cook in Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 5 december 1969 waarin opgenomen *£DAKTI6 EN ADMINISTRATIE: lannewekken tl, Zierikzee, Postbus 1, tel. (OtttO) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N V. Drukkerij v h Lakenman Ochlman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 7,80; per maand 2,60. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W In dit nummer: Zeeland kreeg weer vestigingsoverschot NAVO-oonferentie te Brussel BRUSSEL, 4-12. Verscheidene NAVO-Ianden, waaronder Nederland, hebben donderdag op de ministersconferentie van de Noord-Atlantische Raad te Brussel verklaard, bereid te zQn met de communistische en neutrale landen in Europa een conferentie te houden die minder ver gaat dan een „Europese Veillgheidsconferentie". Ook Nederland heeft bö monde van zjjn minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, een dergelijk stand punt laten horen. Al die landen menen echter wel dat ook zo'n conferentie vooruitzicht moet bieden op enig resultaat alvo rens men eraan begint. Behalve Ne derland hebben ook Noorwegen, Bel gië, Denemarken, West Duitsland en Groot Brittannië denkbeelden in de ze zin geopperd. Het meest kritisch ten opzichte van een dergelijke con- Advertentle ferentie waren Turkije en Grieken land. Griekenland heeft besloten zijn defensiebegroting met 14 procent te verhogen. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Rogers, heeft er voor gewaarschuwd dat vermeden moet worden dat de Russen het stre ven- naar veiligheid in Europa voor eigen propagandadoeleinden mis bruiken. Hij beval aan goed te letten op wat de Russen gaan doen. De NAVO-landen zijn het erover eens dat de Verenigde Staten en Ca nada van het begin af volledig aan de voorbereidingen van een derge lijke conferentie - of reeks van con ferenties - moeten deelnemen. Minister Rogers deelde mee te hebben vernomen dat de Sowjet- Unie wel bereid is de Verenigde Sta ten te laten meedoen. Minister Luns heeft in de zitting meegedeeld dat de Nederlandse ambtelijke missie die onlangs een bezoek aan Hongarije heeft gebracht, in Boedapest had gehoord dat er geen bezwaar zou zijn tegen Ameri kaanse deelneming aan een Europese conferentie, maar dat het geen punt vormde omdat de Amerikanen zelf op dit ogenblik, volgens de Honga ren, nog geen belangstelling voor de zaak hadden getoond. Minister Luns voegde daaraan toe: „Deze misvat ting zal.natuurlijk dadelijk worden weggenomen zodra de Amerikaanse regering duidelijk maakt dat zij po sitieve belangstelling heeft". Niet-inmenging Minister Luns heeft na afloop ge zegd dat de eerste conferentie zou kunnen gaan over niet-inmenging in Prima kwaliteiten en véél voordeliger Uw adres voor bankstellen, kasten, tafels, eethoeken, tapijt, bed den, dekens, ladenkastjes, enz. Uitsluitend a contant Iedere dag vrij te bezichtigen, 's Maandags gesloten; vrijdags avonds tot 9.00 uur geopend. CASH AND CARRY MEUBELRAMA Burgem. Boumanstraat 11 - Nieuwerkerk - Telefoon (01114) 268 DEN HAAG, 4-12. Weersomstan digheden bjj Groenland en bij IJs land hebben verhinderd dat een tweede groep NF-5b-straaljagers voor de Koninklijke Luchtmacht vandaag, als Sint Nicolaasverrassing voor de vliegers en hun familieleden in ons land aankomt. Die tweede groep, bestaat uit zes vliegtuigen, is dinsdag van de Cana dese basis Bagotville naar Goose Bay gevlogen en woensdag vandaar naai de basis Sondre Stromfjord op Groenland. Het lag in de bedoeling gisteren naar IJsland te gaan en vandaag van IJsland via de basis Lossiemouth in Schotland naar Twenthe te vliegen. Leider van deze zes vliegtuigen is de 39-jarige kapitein J. Verdonk uit Eindhoven die vorige maand deel uit maakte van het team vliegers dat de eerste vier NF-5b's naar Twenthe heeft gevlogen. De andere vliegers zijn de 37-jarige kapitein J. Batenburg uit Leeuwarden, de 36-jarige kapitein J. A. van den Bosch, de 29-jarige kapitein M. Kamphuis en de 37-jarige kapitein G. P. A. van Harten, alle drie uit Enschede, en de 33-jarige kapitein S. A. Netto uit Eindhoven. Een archieffoto van de eerste groep nieuwe straaljagers. zaken van andere landen en over een verdrag tot samenwerking op econo misch en technologisch terrein. Ver scheidene ministers, onder wie ook de Nederlandse bewindsman, hebben gezegd dat zij nog in twijfel verke ren over wat de bedoelingen van de Russen zijn. Minister Luns zei na afloop dat hij ter conferentie de voorwaarden voor een eerste van een reeks conferenties lager heeft gesteld dan die aanvan kelijk voor een Europese Veiligheids conferentie waren genoemd, om al dus de mogelijkheid te vergroten dat een dergelijke conferentie kan wor den gehouden. De term „Europese Veiligheidsconferentie" wordt nu minder gebruikt dan enige tijd gele den, aldus minister Luns. BEEMSTER. De 27-jarige Jacobus B. Hugen uit De Rijp (N.H.) is op de Zuiderweg te Beemster verongelukt. Toen de auto waarin hij reed, als gevolg van de gladheid in een slip raakte en tegen een boom botste. De man overleed ter plaatse. 3r S.E.R.-advies: DEN HAAG, 4-12. De commissie sociale verzekeringen van de Sociaal Economische Raad heeft, in een una niem advies, de minister van sociale zaken en volksgezondheid aanbevo len, overeenkomstig het voorstel van de Stichting van de Arbeid, de uit-, keringen krachtens de A.O.W. en de A.W.W. met ingang van 1 januari- structureel te verhogen met drie procent. Tevens heeft ze de minister geadviseerd voor degenen die ge rechtigd zijn een uitkering krachtens de A.O.W. en/of A.W.W. te ontvan gen in 1970 een vakantieuitkering van drie procent toe te kennen. Bij dit advies is de commissie uit- gegaan van een verhoging van de premie voor de A.O.W. met 0.4 pro cent per 1 april 1970. DEN HAAG, 4-12. De voorzitter van het Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten, heeft een besluit minimum-broodprijs novem ber 1969 vastgesteld. Krachtens dit besluit gaat in het tijdvak van 8 de cember 1969 tot 1 april 1970 een mi nimumprijs gelden in de verschillen de gemeenten en in Zeeland. De minimumprijs per brood van 800 gram, voor verpakt gesneden wit brood, is vastgesteld op 71 cent. Voor ander witbrood, geen kleinbrood zijnde, is de minimumprijs 67 cent, voor. verpakt gesneden bruinbrood 68 cent en voor ander bruinbrood, geen kleinbrood zijnde, 64 cent. Acht jaar en t.b.r. voor „Ouwe Nol" AMSTERDAM, 4-12. Wegens uit lokking van twee door de Utrechter Hans van Z. gepleegde moorden en diefstal met geweld, is de 77-jarige Utrechtse .koopman „Ouwe Nol" (A. J. Rietbergen) in hoger beroep door het gerechtshof in Amsterdam con form de eis tot acht jaar gevange nisstraf met aftrek van voorlopige hechtenis en terbeschikkingstelling van de regering veroordeeld. De rechtbank in Utrecht had hem in eerste instantie na een eis van even eens acht jaar een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek en t.b.r. op gelegd. BRUSSEL, 4-12. De Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft donderdag in Brussel meegedeeld dat het onmoge lijk is dat er „een betere samenwer king" met Groot-Brittannic tot stand bij élke Chevron pomp. komt bü het organiseren van een luchtbrug naar Biafra. Minister Luns zei dit na een ge sprek met zijn Britse ambtgenoot, M. Stewart, over de mogelijkheden van een hulpverlening _aan de hongeren de bevolking van Biafra. Dë beide ministers zijn in Brussel voor een ministeriële zitting van de Noord At lantische raad. In antwoord op vragen zei minis ter Luns dat er bij de uitvoering van een plan tot een luchtbrug Neder landse vliegtuigen zullen moeten worden gebruikt waarvoor Fokker- Fri endschips van de Koninklijke Luchtmacht in aanmerking zullen komen. Minister Luns heeft in de afgelo pen maanden herhaaldelijk met zijn Britse ambtgenoot over Biafra ge sproken. Zoals bekend, onderhoudt Groot- Brittannië nauwe betrekkingen met de federale regering van Nigeria. Het levert onder meer 20 pet. van de wa pens vöor de Nigeriaanse strijd krachten. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 5-12. Boven de oceaan ten noorden van de Azoreri bevindt zich nog steeds een krachtige hoge- drukgebied. Een uitloper ervan ver plaatste zich van IJsland naar Schot land en het zeegebied ten westen van Noorwegen. Langs de oostflank van deze rug van hoge luchtdruk stroomde polaire lucht via de Noord zee naar onze omgeving. Voorname lijk in de kustprovincies kwamen enkele hagel- en sneeuwbuien voor. In de nacht en ochtend heeft het landinwaarts licht gevroren. Ten zuiden van IJsland trekt inmiddels een frontale storing in de richting van de Britse eilanden. De depressie zal het komende etmaal waarschijn- lijk ten westen van ons land langs passeren. In verband daarmee woi-dt voornamelijk in het westen tijdelijk veel bewolking verwacht, waaruit plaatselijk sneeuw kan vallen. In de nacht en ochtend zal het licht en hiel en daar matig vi'iezen. Met ingang van 1 november 1969 is GEOPEND een Correspondent is assurantiekantoor J bij de Vaate, Nieuwe Haven 105 te Zierikzee. Alle inlichtingen omtrent reizen kunt u richten tot Wagon Lits/Cook, bij de Vaate, Nieuwe Haven 105, Zierikzee, tele foon (01110) 2577. WOODBURY. In de plaats Wood bury in de Amerikaanse staal New Jersey kwam een ernstige botsing voor tussen twee vrachtivagens en zestien personenauto's. Er werden vijf mensen gedood en talrijken ge wond. De botsing ontstond door dichte mist. Op de foto: een beeld van de ravage. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's r De liefde is rijk aan honing t en aan gal. Koud weer Verwachting tot zaterdagavond: Opklai'ingen maar ook hier en daar mist; vooi-namelijk in het westen van het land tijdelijk veel bewolking met enige sneeuw; meest zwakke wind: vannacht lichte tot matige vorst, morgenmiddag tempei-aturen om het vriespunt. Voor zondag: Aantal ui-en zon: 0 tot 4. Min.-tempei-aturen: 1 tot 7 graden onder normaal. Max.-temperaturen: 2 tot 8 graden onder normaal. Kans op een di-oge pei-iode van min stens 12 uur: 70 pi-ocent. Kans op een geheel di-oog etmaal: 40 pi-ocent. 6 dec. Zon op 8.32, onder 16.30. Maan op 4.53, onder 14.16. 7 dec. Zon op 8.33, onder 16.29. Maan op 6.21, onder 14.35. 8 dec. Zon op 8.35, onder 16.29. Maan op- 7.52, onder 15.05. Nieuwe maan 9 dec. te 10.42. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 6 dec. 0.16 v.m. 7 dec. 8 dec. 1.08 v.m. 1.56 v.m. 12.36 n.m. 13.26 n.m. 14.16 n.m. BROUWERSHAVEN 6 dec. 0.05 v.m. 7 dec. 8 dec. Springtij 0.54 v.m. 1.39 v.m. 11 dec. 12.31 n.m. 13.16 n.m. 14.00 n.m. HAIFA. Een uitgever van Arabi sche publikaties in Israël, de 37-ja- rige Arabische Israëliër Gazi Kama 1 Saadi. is donderdag officieel be schuldigd van samenzwering tol mi litaire sponage voor de Syrische ge- hime dienst. HANNOVER. In Hannover wordt een 69-jarige advocaat er van ver dacht in totaal zeker 140.000 mark (bijna 140.000 gulden) te hebben ver duisterd. Het geld was bestemd voor slachtoffers van de nazi's. Het me rendeel van de benadeelden zou in het buienland wonen k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 1