r De gemeenten en hel STREEKNIEUWS Zeeuws Studiefonds i Terwijl Texel er zich al op voorbereidde toch maar „nee" te zeggen tegen een naturistenstrand, poogde deze dame op het eenzame strand te bewijzen dat naakt niets om het lijf heeft, hetgeen - hoe men ook over de zaak denkt - niet te ontkennen valt. Ouderavond openbare basisschool te Sirjansland C ZIERIKZEE, 2-12. Naar aanleiding van een desbetreffend voorstel van provinciaal subsidie t.b.v. het Zeeuws studiefonds is door de afdelingen van prov. staten gevraagd naar de rede nen waarom enkele gemeenten deze stichting niet subsidiëren. G.S. heb ben in dit verband medegedeeld dat de omstandigheid dat te weinig dan wel geen inwoners der gemeente een aanvraag bij het studiefonds hebben ingediend, in hoofdzaak de reden gaan. In antwoord op een andere vraag stelt het college dat bij de oprich ting van het studiefonds aan de ge meenten een jaarlijks subsidie werd gevraagd ad 5 cent per inwoner. In 1962 werd verzocht dit bedrag te verhogen tot 10 cent per inwoner, welk verzoek in 1966 werd herhaald aan de gemeenten, die nog niet po sitief gereageerd hadden. Een be- het verzoek te moeten beschikken. De daling van het aantal aanvra gen gaat gepaard met een stijging van het toegekend bedrag. Deze stij ging is een gevolg van het feit dat een groter aantal aanvragen - werd gehonoreerd. Dit blijkt o.a. uit het Advertentie Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 25 nov. Ernst Jurgen Verheij, z. van Cornelis Pieter Pols en Adriaantje Kruis (Zierikzee); 27 nov. Claudia Danielle, d. van Cor nelis Maarten van de Velde en An- thonia Pieternélla Dorst (Midden- schouwen). Overleden. 27 nov. Martina Goud zwaard, 53 jr., echtg. van Daniël Haeck (Bruinisse); 28 nov. Pieter Jo hannes van der Linde, 70 jr., echtg. van Pctronella Maria Johanna Klap wijk (Brouwershaven); 29 nov. Ma rina Maatje Frederika Krepel, 65 jr., echtg. van Jacobus Romeijn( Duive- land); 30 nov. Janna Hendrina Hoek, 81 jr., geh. gew. met Leendert van den Berge (Bruinisse). De Zeeuwse vormingscentra In antwoord op een vraag uit de afdelingen van de provinciale staten van Zeeland betreffende het voor stel van ged. staten inzake subsidië ring vormingscentra heeft het colle ge meegedeeld dat de vormingscen tra „Hedenesse" en „Van Eeghenhuis in 1968 werden bezocht door resp. 3.506 en 558 cursisten. Tot en met het derde kwartaal beliepen deze cijfers 2.407 en 885. Het aantal Zeeuwse cursisten bedroeg in deze perioden voor „Hedenesse" 2.007 en 1.258 en voor het „.Van Eeghenhuis" 280 en 446. ZIERIKZEE Verzoek tot teruggave van B.B.-regenpakken ramphelpers Ons wordt verzocht er aan te wil len herinneren dat een aantal op de middag van de mijnontploffing te Zierikzee door de B.B. aan helpers vex-strekte regenpakken tot heden nog niet zijn terug-ontvangen. Het gaat om zes regenpakken, die de B. B. uiteraard graag van de gebrui kers in de eerste uren na de ont ploffing, toen gewerkt moest wor den en het behoorlijk regende, terug wil hebben. De regenpakken, het gaat dus om zes stuks in totaal, kun nen ter gemeente-secretarie worden afgegeven. Voorlichtingsbijeenkomst van het N.V.V. over salarisbetaling via banken of giro Met het oog op het feit dat vele bedrijven in deze tijd overgaan tot salarisbetaling via banken en giro organiseert de bestuurdersbond Schouwen-Duiveland van het N.V.V. een voorlichtingsavond over de pro blemen die zich hierbij kunnen vooiv doen, en wel op vrijdag 12 december a.s., in het Huis van Nassau. Van de vakbondsspaai'bank zal deze avond aanwezig zijn de heer P. Tol man. Bovendien zal toelichting wor den gegeven door een voorlichtings ambtenaar van de Postgirodienst. Een en ander zal worden verduide lijkt met een vertoning van dia's en een film. Er zal gelegenheid worden gegeven tot discussie. Gunning De Dienst Gemeentewerken van Middelburg heeft het bouwrijpma- ken van een terrein gelegen tussen de Campenstraat en de Huijssen- straat te Middelburg opgedragen aan Aannemingsbedrijf T. K. de Jonge te Zierikzee voor f 29.600. volgende overzicht; studiejaar '63-'64 aantal aanvragen 338, waarvan ge honoreerd 93; studiejaar '64-'65: aan tal aanvragen 308, waarvan gehono reerd 83; studiejaar '65-'66: aantal aanvragen 264, waarvan gehonoreerd 117; studiejaar '66-'67: aantal aan vragen 286, waarvan gehonoreerd 114; studiejaar '67-'68: aantal aan vragen 270, waarvan gehonoreerd 100. perkt aantal gemeenten heeft echter gemeend ook in tweede instantie op Geld voor de rampwijk Op de gemeentegiro was ten be hoeve van de getroffenen in de rampwijk te Zierikzee per woensdag jl. gestort f 3134,35. ZONNEMAIRE Succes voor „N. en U."-leden Op het te Dirksland gehouden so listenconcours hebben leden van het muziekkorps „Nut en Uitspanning" te Zonnemaire fraaie resultaten be reikt. Deelgenomen werd door een sextet, bestaande uit mej. Katie van den Hoek (bariton), en de heren W. Hanse (bariton), W. Duinhouwer (bas) J. Stoel (trompet), H. van 't Veer (piston) en K. de Wit (piston). Zij be haalden een 2e prijs met 96 punten in de 2e afdeling. Solo; de heer W. Hanse in de 2e afdeling een le prijs mot 103 punten. Het uit te voeren werk was Jupiter" van E. T. Gold man. Solo: de heer S. Duinhouwer in de le afdeling een le prijs met 105 punt. Het uit te voeren werk was: „Air Varië" van L. Montagne. Solo: de heer A. Hagens in de afdeling Uitmuntendheid een le prijs met lof van de jury, 112 punten. Het uit te voeren werk was: „Home sweet ho me". Het duo mej. E. Stoel en de heer S. van Almkerk, was door ziekte verhinderd. De jury bestond uit de heren J. P. Laro van de Kon. Militaire Kapel en E. Flipse, oud dirigent van het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest. Een opmerkelijk resultaat voor de „N. en U."-leden, waarvan de meesten nog nimmer aan een concours hadden deelgeno men, laat staan aan een solistencon cours. DUIVELAND De neerslag in november Het is een bekend feit dat de hoe veelheid neerslag, die jaarlijks in deze streken of in Nederland valt, weinig uiteen loopt en daaruit volgt, dat men na droge maanden weer natte perioden krijgt. Zo was het ook in november 1969. Er viel in deze maand 127 mm neer slag in oostelijk Duiveland, terwijl de normale hoeveelheid maar 70 mm bedraagt. Een natte maand met en kele zeer natte dagen als top. Vrij dag 28 november werd 33 mm afge tapt, 11 november YlVz mm en 25 november 16.7 mm. SIRJANSLAND Mooi resultaat actie Tunesië De collecte „Hulp aan Tunesië", verzorgd door de dames Op 't Hof en De Ronde, heeft alhier f 365 op gebracht. Een bedrag dat neerkomt op f 1,70 per persoon. OOSTERLAND Coöp. Landbouwvereniging „D.E.S." Op maandagavond 8 december a.s. houdt de Coöp. Landbouwvereniging „Door Eendracht Sterk" alhier de al gemene jaarvergadering, onder voor zitterschap van de heer H. J. van de Zande. Behalve de gewone huishou delijke zaken, zoals jaarverslag, re kening en verantwoording over het afgelopen boekjaar en bestuursver kiezingen, hoopt de heer J. H. Zwart assistent van de Rijks Landbouw Voorlichtingsdienst uit Zierikzee, on der wiens ressort nu ook Oosterland behoort, een lezing te houden met als onderwerp: „Actualiteiten in de landbouw". De bouw van de turnzaal De vorderingen aan de turnzaal, die hier ter plaatse wordt gebouwd door het Bouwbedrijf Boogert zijn thans zo ver dat de spanten over eind staan. Het zijn er een zestal met een hoogte van 8 meter. Ook de vloeren zijn reeds gelegd. Aan een en ander is reeds goed te zien wat een kolossale zaal dit gaat worden. Prachtige opbrengst Tunesië-collecte De alhier gehouden collecte ten bate van de slachtoffers van de wa tersnoodramp in Tunesië, die werd gehouden in het kader van de na tionale aktie: „Hulp aan Tunesië", werd geleid door de dames mevr. M. Stoutjesdijk-van 't Hoff (dorp) en mevr. J. Zeijler-de Vin (buitenwo- nenden) met behulp van de dames: mevr. C. Barendse-Steenpoorte, me vrouw M. Clerx-Hage, mevr. E. van den Houten-v^n 't Hoff, mevr. Stou- ten-Otte, mevr. Troost-Speelman en mevr. M. van der Werf-van der Maas en de jongedames: Riet Boogert en Rian Rotte. Een geluidswagen van de fa. Lievense uit Nieuwerkerk liet tijdens de collecte opwekkende klanken horen. De totale opbrengst was een onverdeeld succes, nl. niet minder dan f 2466,36. Een dank woord aan de milde gevers(sters) en aan leiding en collectanten is zeker op zijn plaats. BRUINISSE Stichting Reformatorische publicatie De te Bruinisse gehouden verga- Advertentie. Wastafel verstopt? Fifax lost op. Haal het even bij de drogist. dering van de Stichting Reformato rische Publicatie was slechts matig bezocht. Onder de aanwezigen waren bo vendien nog verschillende niet Bruë- naars. De stichting stelt zich ten doel te komen tot uitgave van een refor matorisch christelijk dagblad, waar in sportprogramma's, radio- en; tele visie-rubrieken enz., niet zullen wor den opgenomen en dat in zijn geheel een christelijke levensstijl zal voor staan. Nadat gezongen was, ging ds. J. P. Verkade uit Nieuwe Tonge voor in gebed, terwijl hij vervolgens een hoofdstuk las uit de Profetiën van Jeremia, waarbij hij wees op over eenkomsten uit de tijd waarin de profeet deze woorden sprak en onze tijd. Ten slotte beval hij het refor matorisch dagblad warm aan. Hetzelfde deed de heer D. van Po- pering uit Nieuw Beijerland (gebo ren te Bruinisse). Deze beklemtoon de het verschil tussen de neutrale pers, de steeds meer aan wereldge- lijkvormigheid lijdende christelijke pers en de krant die de aktiegroep ijverend voor het reformatorisch dagblad voor ogen staat. De heer Jongeneel uit Kockengen haalde voorbeelden uit de praktijk aan, dat het nuttig en nodig is, dat het reformatorisch dagblad er komt en vertelde van de grote liefde die hij soms ontmoet bij mensen van re formatorische beginselen, ten op zichte van een echt christelijk dag blad. Loco-burgemeester van Gilst, vond dat na al de aanbevelingen door de drie sprekers gedaan, verdere aan beveling door hem overbodig was. De invloed van verderfelijke lectuur werd door hem onderstreept. Soms vindt men in bibliotheekboeken stro ken ingeplakt, waarop het bestuur van zo'n bibliotheek zich bij voor baat verontschuldigt voor in het boek voorkomende uitdrukkingen of woor den. Dit is de verkeerde weg, men moet lektuur verstrekken, waaraan door niemand aanstoot kan worden genomen en dat geldt ook voor een krant. Vlotte bietencampagne Tot 1 december werden via de ge meentehaven te Bruinisse met 72 schepen vervoerd 35.933.390 kg. sui- kerbieiten. In de maand november bedroeg de verscheping ruim 19 mil joen kg. (19.649.980). Er mag gespro ken worden van een zeer vlotte cam pagne, wat de verscheping uit Dui veland betreft. Rode Kruis-filmavond De vorige week te Bruinisse ge houden propaganda-avond voor het Rode Kruis, is zeer geslaagd, niet in het minst door het feit dat men 18 nieuwe jeugdleden kon inschrijven. De 's middags gehouden kindervoor stelling (film) was druk bzocht. Des avonds was er eveneens een bevre digende belangstelling voor de film „Imitation of Life", een film die de aanwezigen confronteerde met het rassenprobleem. Beide films werden echter reeds eerder te Bruinisse ver toond. De heer W. van den Ouden hield bij het begin van de avond een verzorgde propagandaspeech voor het Rode Kruis. Een verloting bracht f 100 op. Aardappelcollecte voor „Kinderzorg" De jaarlijkse aardappel-collecte voor de Stichting Kinderzorg te Mid delburg, leverde te Bruinisse 25 hec toliter op. Sint Nicolaas bezocht bejaarden De bejaardenmiddag te Bruinisse gehouden, had een zeer gezellig ka rakter, mede door het bezoek van Sinterklaas en zijn zwarte knecht. De bijeenkomst werd als gewoon lijk door mevrouw van de Linde-Be- zemer geopend en na binnenkomst van de goedheiligman moesten alle leden aantreden, om door Sint te worden gehoord en een „veeg" te ontvangen van zwarte Piet. Alle bejaarden kregen een eender ge schenk, bestaande uit een kweek- potje voor crocussen, als speciale voorjaarsbloemen. Ook de bijbeho rende aa.rde werd daarbij verstrekt. Er werd rijkelijk getracteerd op koek en boterletter bij de koffie en er was maar één ding dat beter had moeten zijn, het bezoek van de oude re heren. Zij laten verstek gaan en dat is jammer. Een fraai kussen ge maakt door mevr. Bal-van der Bijl werd verloot, iets wat de nodige spanning veroorzaakte en de kas ten goede kwam. Het orgel werd be speeld door mevr. Verspoor-Stoel. Verschillende dames verhoogden de gezelligheid door declamatie. De ver gadering werd gesloten door de heer J. M. de Waal met een korte medi tatie. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over november Geboren: 7. Johanna, d. van M. Bezuijen en W. G. J. J. de Weijer (Scharendijke); 7. Pieternella Mag- dalena Elizabeth, d. van A. A. K. van den Hoek en C. E. Ooms (Kerkwer- ve); 10. Johannes Jan, z. van P. J. van der Horst en D. Louwerse (Scharendijke); 12. Patrick Alexan der, z. van R. A. C. Akkermans en C. P. Jonker (Ellemeet); 17. Simone Christina, d. van H. Bouwman en C. Schot (Ellemeet). Gehuwd: 26. M. C. 'van Oeveren, 27 jr. (Middenschouwen) en G. van Beek, 21 jr. (Huizen); 28. W. D. Scheele, 25 jr. (Middenschouwen) en W. G. van der Have (Middenschou wen). Overleden: 4. J. Boot, 80 jr. (Kerk- werve); 14. C. Berrevoets, 86 jr. (Kerkwerve); 25. M. de Jonge, 86 jr. (Scharendijke); 13. C. Roggeband, 75 jr. (overl. te Zierikzee); 19. M. A. van Westervoort, 65 jr. (overl. te Zierikzee). GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over november Geboren: 3. Johanna Sophia Maria, d. van L. J. van der Weijde en M. A. Quist; 8. Jannetje, d. van G. W. de Reus en K. van Mourik; 18. Pieter nella Johanna, d. van C. H. van Schelven en W. A. Kallewaard; 19. Hubrina Johanna, d. van H. Mol en J. J. Wagemaker; 19. Marinus Wil lem, z. van H. Mol en J. J. Wage maker. Overleden: 1. Abraham Anker, 63 jr.. echtg. van J. Voogt; 10. Maarten Leendert van Ast (te Zierikzee), 74 jr., echtg. van A. van der Cingel; 28. Pieter Johannes van der Linde (te Zierikzee), 70 jr., echtg. van P. M. J. Klapwijk. Gehuwd: 26. Adriaan Laurens van Westen (Duiveland), 2 2jr. en Lijntje Hendrika Goemans (Zonnemaire), 22 jaar. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke Staud en loop der bevolking over november Geboren: 5. Marcus Reinder Bern- nardus, z. van M. Breekweg en F. Heskes (Renesse, geb. te Zierikzee); 9. Willem Cornelis, z. van M. A. v. d. Velde en L. Neele (Renesse); 18. Ra fael Erwin, z. van M. A. F. Kik en H. de Blonde (Haamstede); 16. Eelco, z. van W. v. d. Kooij en E. G. Kof- fijberg (Haamstede, geb. te Zierik zee); 28. Elisabeth Eduarda, d. van J. J. van 't Veer en E. v. d. Kas- steele (Renesse). Overleden: 2. Johannes Steur, 58 jr., ongeh. (Burgh); 4. Maria Johan na Jansen, 58 jr., echtg. van G. A. M. Stenger (Haamstede); 4. Adriana Kommer, 85 jr., wed. van M. Visser (Burgh); 3. Maria Johanna Vis, 88 jr., wed. van G. J. Boot (Renesse, overl. te Zierikzee). Gehuwd: 7. Johannes Schoonaard, 20 jr. en Joppa Pieternella Oosse, 19 jr. (Burgh-Zierikzee, geh. te Zierik zee); 13. Abraham Leeuwe, 23 jr. en Janneke van Oosterom, 21 jr. (Haam stede); 14. Anthonie van der Wek ken, 21 jr. en Adriana Lourina Boot, 22 jr. (Haamstede-Renesse); 14. Jo hannes van de Zande, 27 jr. en Lena Stoffelina Kik, 22 jr. (Haamstede); 21. Jan Gloude, 22 jr. en Anna Maria Jozefina Driessen, 19 jr. (Renesse- Kerkrade, geh. te Kerkrade); 28. Jo- han Antonie Brandenbarg, 21 jr. en Centina Maria Kloet, 21 jr. (Zutphen -Haamstede). Vertrokken: 17. J. Schoonaard (Burgh) naar Zierikzee; 21. J. M. Dekker en gezin (Haamstede) naar Mauril; 25. mej. J. A. A. M. Smul ders (Renesse) naar Tilburg. Aantal inwoners per 1 december 1969: 4200. SPORT MICROKORFBAL All-Ready speelt tegen Vlaardingen In de landelijke microkorfbalcom- petitie van de K.N.K.B., afdeling Zuid-West speelt All Ready I zater dagmiddag om 17.10 uur in de sport hal te Oude Tonge haar eerste thuis wedstrijd. Na de uitstekende start in Oegstgeest komt nu Vlaardingen haar opwachting maken. Dit twaalf tal speelt dan haar eerste wedstrijd want vorige week waren de Vlaar- dingers vrij. Bekend is inmiddels ge worden, dat Vlaardingen over een jeugdig twaalftal beschikt waar ze ker niet mee te spotten zal vallen. Wanneer de rood-zwarte Zierikzeeë- naren echter hun beste beentje voor zetten kunnen ze heel wat presteren, want dat is de laatste maanden over duidelijk bewezen. Met dit vooruit zicht in het verschiet kan een span nend duel tegemoet worden gezien, waar voor All Ready toch wel weer een punt uitgehaald kan worden. DAMMEN Uitslagen clubcompetitie: C. L. Boot-G. Flikweert 2-0; W. C. Boot-J. Flikweert 2-0; C. P. v. Put- ten-J. L. Straaijer 2-0; J. Huigens- J. L. Smalheer 0-2. Vrijdagavond 5-12-1969 is een nor male clubavond. le klasse: J. Maranus-J. Huigens 1-1; A. Franke-M. de Wild 0-2. SCHAKEN Uitslagen clubcompetitie: Groep 1: J. J. Westendorp Boerma -J. J. v. d. Ende Vz-Vz. Groep 2: R. P. Hogerheijde-ds. I. Faber 1-0; J. J. Vasseur-D. P. Schiet- tekatte 1-0; A. M. v. d. Westen-R. P. Hogerheijde 0-1. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 7 december luidt: 4e klasse H: Zierikzee-Noorman- nen (half 3); Biervliet-Renesse; Hansweertse Boys-Oostburg; Wal- cheren-RCS; Sluiskil-Clinge; Koe- wacht-Corn. Boys. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 7 december luidt: le klasse: DFS I-Hulsterloo (14.30 u., J. Melis); Robur I-Philippine I; Luctor I-IJzendijke I; Lewedorpse Boys I; Aardenburg I-Zeelandia I; Hoofdplaat I-Domburg I. 2e klasse B: Renesse II-Zonnemai- re I (14.30 u„ L. J. Raas); Luctor II- DFS II (12 u., Th. Blommaert); Pa trijzen I-Dreischor I (14.30 u„ J. Tho- lenaar); Cortgene I-Volharding I; Hansweertse Boys II-Kwadendam- me I; Domburg II-'s Heer Arends- kerke III. 3e klasse C: Dreischor II-Robur II (14.30 u., J. Maas); Zonnemaire II- SIRJANSLAND, 2-12. Dinsdag had in de openbarè school de jaarlijkse ouderavond plaats. Een groot aantal ouders was hierbij aanwezig. In zijii openingswoord richtte de voorzitter, de heer Dè Graaf, een bij zonder woord van welkom tot de heer Stoutjesdijk, wethouder der ge meente Duiveland, en tot de heer Visser van de schoolraad. De heer Heule, hoofd van de basis school, vertelde vervolgens een en ander over het onderwijs en de ge beurtenissen in het afgelopen school jaar. Uit het jaarverslag bleek o.m. dat de jeugd, naast de studie, ook haar ontspanning had in de vorm van het jaarlijkse schoolreisje en de komst van Sint Nicölaas op school. Het schoolreisje ging ditmaal naar Rotterdam, waar de metro en de die rentuin bezocht werden. Ook nam de jeugd deel aan het verkeersexamen, verkocht kinderpostzegels en -kaar- ten, bezocht in Zierikzee een jeugd voorstelling en was aanwezig op de schoolsportdag. De hoogste klassen kregen dit jaar zwemonderricht en enkele zwemdiploma's werden reeds uitgereikt. De heer Hanse gaf een verslag van de vorige bijeenkomst, terwijl ook het financiële gedeelte de aandacht van de aanwezigen vroeg. Taak schoolarts Op deze ouderavond was mevrouw Germing-Steidl, schoolarts, uitgeno digd om iets te vertellen over de ge zondheidszorg van de schoolkinde ren. Op boeiende wijze behandelde mevrouw Germing de taak van een schoolarts. Niet alleen de lichame lijke afwijkingen maar ook de gees telijke ontwikkeling van het kind krijgt de aandacht van de arts. Ook de keuze van de voedingsmiddelen achtte zij van groot belang. Verder ging mevrouw Germing wat dieper in op de oorzaken en verschijnselen" die bij een kind kunnen voorkomen. Na deze leerzame inleiding beant woordde mevrouw Germing de haar gestelde vragen. Een hartelijk dank woord van de heer De Graaf bewees haar boeiend betoog. Tijdens de koffie werd de heer Op 't Hof bij akklamatie in de ouder commissie herkozen. In de pauze konden de ouders het schoolwerk van -hun kinderen bekijken en met het onderwijzend personeel over de vorderingen en prestaties van hun kroost spreken. In beide lokalen was een kleine tentoonstelling van han denarbeid en handwerken ingericht. Robur III (14.30 u., J. de Winter); Cortgene II-Zierikzee III (11 u., C. Koeyvoets); Volharding II-SVOWK I (14.30 u., K. Wielemaker); Hans weertse Boys III-Volharding III; Kwadendamme II-Goes IV. Zatei'dagmiddag competitie Het programma voor a.s. zatex-dag 6 december luidt: 3e klasse A: ZSC I1WIK II (14.30 u., R. v. d. Wateren); Middelburg VI -Duiveland II (14.30 u., C. I. Davidse) Schore I-Wolf aartsdijk II; Arnemui- den III-Apollo II; VCK II-Nieuw- land II. 4e klasse A: Brouwershaven II- WIK III (14.30 u.. Th. Sies); SKNWK II-Brouwershaven III (14.30 u.. M. N. Krijger); Bruse Boys II-DFS IV (14.30 u., M. Schouten); Bevelanders II-MEVO II (14.30 u.. G. Bruins); Colijnsplaatse Boys II-Wissenkerke II. Juniorencompetitie Groep A I: Terneuzense Boys A I- Zierikzee A I (14.30 u., P. de Feijter) HVV '24 A I-Arnemuiden A I; Vo gelwaarde A I-Terneuzen A I. Groep A VII: MEVO A I-Zierik- zee A II (14.30 u., K. Baumann); Re nesse A I-Bruse Boys A I (14.30 u., J. C. fle Bilde); DFS A I-WIK A I (14.30 u., L. Juffermans). Na de tweede koffiepaiuze ver toonde de heer Heule enkele fraaie kleurenfilms, die bij het onderwijs gebruikt worden. De bewerking en de behandeling van diepvriespro- dukten en het wonen en werken van de bewoners van Suriname, werd met aandacht gevolgd. Tenslotte sprak de heer Stout jes dijk nog een dankwoord tot de heer en mevrouw Heule en mevrouw De Graaf voor hun onderwijs aan de kinderen. De heer De Graaf sloot de bijeenkomst met dank aan de ouders voor hun belangstelling. Advertentie Bartex is de fijnste snelscheercrême die ik ken. En nog de voordeligste ook! KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Biervliet (toez.): C. Doman, Weert; te Bithoven (toez.): di-. P. A. Ederenbosch, Amersfoort. Aangenomen naar Kolder- en Dinxterveen: kand. W. L. B. Schip per, Leiden, die bedankte voor Kats en Wilhelminadorp (toez.). Bedankt voor Stellendam: C. van Schoonhoven, Vreeswijk. Ger. Kerken Beroepen te Westbroek: A. A. v. d. Hoox-n, Vi-eeland. Ger. Kex-ken (vrijgemaakt) Bedankt voor Haarlem: Joh. Sti'a- ting, Hattem. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Hoogeveen en De venter: G. Bijkex-k, Oude Beijei'land. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bei'oepen te Amstelveen: A. Kui per te Axel. Bedankt voor Zaandam-Kromme- nie: J. C. Post te Pieterburen. Scheepvaartberichten Attis, Thessaloniki naar Hambux'g. Esso Amsterdam, 1-12 pass. Quessant naar Slagen. Koi'enia, 1-12 435 m. w. Sabang. Mississippilloyd, 1-12 640 m. w. ten n. Mazatlan. Skodi, 1-12 Tonnay naar Rottex-dam. Elektricien iverd plotseling held ROME, 3-12. Een tot dusver on bekend gebleven elektricien is plot seling een held geworden in Rome, nadat hy een ingewikkelde lxart- klepmachine had gerepareerd en daarmee het leven van een jongetje redde. De vader van het hartpatiëntje had in wanhoop nummer 113 gebeld, het nummer voor noodgevallen van de telefoondienst in de Italiaanse hoofdstad, en om hulp gevraagd, om dat de hartklepmachine, waarmee zijn zoontje in leven wordt gehouden defect was gex-aakt. De beambte aan het andere eind van de lijn wist niet wat hij ermee aan moest en besloot de boodschap door te geven aan het elektriciteits bedrijf, dat een elektricien stuux*de. Deze slaagde erin een gebx-oken draad in het appai-aat. te vervangen en de machine weer op gang te bi'engen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4