Boeing stort in zee - Twee-en-zestig doden NOODHULP AAN BIAFRA Mooie bankstellen Voedselnood in Noord-Vietnam Politieke richtlijnen NAVO goedgekeurd Havenschap Vlissingen weigert toestemming voor vestiging abestfabriek Ontploffing in Nootdorp - Drie gewonden Papoea's demonstreerden Stakingen in Italië Nederlandse militairen naar Tunesië Elke King pepermunt is namelijk een „rondje energie" waardoor u nèt iets meer presteert. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. ZLER1KZEESCHE NIEUWSBODE UuiidtrU»* december 1969 Nr. suit Allerlei aktiviteit op openbare basisschool Ouwerkerk OUWERKERK, 2-12. by onsleute- nis van de voorzitter, in verband met familieomstandighden, werd de ou deravond van de openbare basis school geleid door de heer J. M. Holm, die enkele gevoelvolle woor den wijdde aan de overleden echtge note van oud-burgemeester Romein. De penningmeester, de heer J. P. Dekker bracht het financieel verslag uit. Er bleek een batig saldo in kas van f 53,80. De penningmeester werd bij akklamatie herkozen. Het hoofd der school de heer J. Berrevoets gaf hierna een overzicht van het afge lopen schooljaar. Hij herinnerde aan het afscheid van de inspekteur en van de leerkracht mevrouw Koster. Zij werd vervangen door mejuffrouw Hazelbag. Zes leerlingen verlieten de school en vier nieuwe werden inge schreven. Momenteel bezoeken 38 kinderen de school. In de eerste klas zitten 11 leerlingen. De deelname van de Ouwerkerkse school aan de Schooltandartsendienst (25 jaar) is sinds de oprichting 100 procent ge weest. Schooltandarts en schoolarts bezochten tweemaal de school. De kinderen van de le en de 5e klas DIVERSE BERICHTEN UTRECHT. De werknemersorgani saties in de metaalnijverheid (klein metaal) beraden zich momenteel op actie. De kans is bijzonder groot, dat er per 1 januari 1970 geen nieuwe cao voor de metaalnijverheid zal zijn omdat de onderhandelingen tussen dc federatie van werkgevers in de metaalnijverheid en de vakbonden zijn vastgelopen op „het tientje" per werknemer. WASHINGTON. De leider van de democratische fractie in de Ameri kaanse senaat, Mike Mansfield, is een nieuwe actie begonnen voor in krimping van de Amerikaanse troe pensterkte in Europa. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft de 39-jarige aannemer C. K. uit de hoofdstad aangehouden wegens uitlokking tot valsheid in ge schrifte van de 48-jarige hoofduit voerder J. D. uit Amsterdam. BARNEVELD. De 67-jarige mevr. E. van Dijk-van de Brink uit Bar- neveld is in het stads- en acade misch ziekenhuis in Utrecht overle den. Zij werd enkele dagen geleden ernstig gewond bij een verkeerson geval in haar woonplaats. ROTTUM. De 62-jarige veehouder W. Feenstra uit Rotstegaast is, toen hij vanaf het fietspad te Rottum op de fiets de weg overstak, aangere den door een personenauto. Zwaar gewond is hij naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd, waar hij later aan zijn verwondingen is overleden. APELDOORN. Een vrachtauto is met grote snelheid de woning van de familie Heemskerk aan de Kerk- laan in Apeldoorn binnengeredén. Er deden zich geen persoonijke onge lukken voor. DEN BURG. Met elf stemmen te gen en vier voor heeft de Texelse gemeenteraad besloten geen mede werking te verlenen aan het verzoek van de Nederlandse Federatie van Naturistenverenigingen een strand- gedeelte beschikbaar te stellen voor het nudisme. DEN HAAG. De 36-jarige koop man J. B. uit Den Haag zit achter slot en grendel. Hij was de politie reeds drie keer ontsnapt, maar nu liet de politie zich niet foppen. Wel moesten er vier politiemannen aan te pas komen om de man in de po litieauto te krijgen. Een van de agenten liep daarbij een gebroken neusbeen op. Hij moest met ziekte verlof naar huis worden gestuurd. EINDHOVEN. De kruidendokter uit Casteren, W. van de M., is door de kantonrechter uit Eindhoven ver oordeeld tot een boete van f 10.000 wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. HILVERSUM. Bij een verkeerson geluk in de Naarderstraat in Hil versum is woensdag de 17-jarige Willemijn Vergalen uit Hilversum om het leven gekomen. Het meisje dat op een bromfiets reed, werd aangereden door een afslaande vuil niswagen die het meisje schepte en vervolgens overreed. DEN BOSCH. Op de Helvoirtse- weg te Vught is woensdagavond een auto-ongeluk gebeurd waarbij de 73- jarige heer A. van Erp uit Tilburg dodelijk werd gewond. Het Witte Huis heeft woensdag te kennen gegeven, dat het niet waarschijnlijk is dat president Nixon op zijn persconferentie van maan dag a.s. nieuwe troepenterugtrekkin gen uit Vietnam zal aankondigen. De Eilandsraad van het eilanden- gebied Curacao heeft besloten de ar beiders in dienst van het eilandge bied per 1 december een loonsver hoging te geven van 21 percent. NIJVERDAL. In de buurtschap Hulsen (gem. Hellendoorn) is de 2- jarige Leo Vreede nabij de ouderlij ke woning bij het oversteken van de weg door een auto gegrepen en op slag gedood. De Westduitse boerenbond be treurt dat in het communiqué dat na de E.E.G.-topconferentie in Den Haag is uitgegeven niet over herzie ning van het landbouwbeleid wordt gesproken. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft woensdagmiddag bij zitten en opstaan verworpen de motie van de heer P. Jongeling (GVP), waarin te leurstelling v)ordt uitgesproken over o.m. de tenuitvoerlegging van de daad van vrije keuze, dc volksraad pleging op West-Irian. UTRECHT. Op 75-jarige leeftijd is in Utrecht overleden mevrouw A. C. Ploeg-Ploeg, die van 1951 tot 1959 voor de Partij van de Arbeid zitting had in de Tweede Kamer. werden onderzocht op t.b.c. Een gre tig gebruik wordt gemaakt van het schoolsparen. De actie: „Voor het kind, door het kind" bracht f 450,- op. Een bezoek werd gebracht aan de beroepententoonstelling te Zierik- zee. In het instructiebad wordt regel matig gezwommen. Deelgenomen werd aan een testonderzoek en aan de schoolvorderingstest. De rondvraag Bij de rondvraag zei het verschil in tijden van de openbare- en de kleutrschool een onmogelijke zaak te vinden. Hij kreeg ten antwoord dat het verschil zit in het aantal ver plicht te geven lesuren. De heer W. Bolijn informeerde naar de plaats voor de lichamelijke oefening. Dit is het speellokaal van de kleuterschool, dat echter slechts noodgedwongen gebruikt wordt, want het is veel te klein. Uiteindelijk is er voor de basisschool geen goede gelegenheid.* Op voorstel van de voorzitter zal de schoolraad worden verzocht, deze zaak aanhangig te maken bij het gemeentebestuur. Verder vroeg de her W. A. Kuyper aan mej. Hazelbag naar het verschil in de jeugd tussen stad en platteland. Geantwoord werd, dat er minder verschillen zijn, dan normaal gedacht wordt. De invloed van vriendjes is in de stad groter. De kinderen op het platteland zijn rustiger en minder nerveus. De invloed van de ouders is hier wat groter. Het verkeersonder- wijs spreekt minder aan. Uit een vraag van de heer C. M. Zorge, of alle kinderen wel echt zwemmen bleek, dat dit inderdaad het geval is, uitgezonderd natuurlijk de kinderen met keel- of oorontste king of verkoudheid. In de pauze bestond gelegenheid tot bezichtiging van het werk dei- leerlingen en het voldoen van de bij drage aan het „Schoolfonds". Ramp met Frans vliegtuig Grootste opaal ADELAIDE, 3-12. In Adelaide is de grootste opaal die ooit in Australië is gevonden, in an dere handen overgegaan. Voor de oranje-gele steen, die 6,2 kg. weegt, werd een record- prijs van 168.000 Australische dollars (ongeveer 675.000 gul den) betaald. De opaal was in het gebied van Andamooka, 800 km. ten noorden van Ade laide gevonden. Een maand geleden hadden vier mijnwer kers die onbekend wilden blij ven, de steen te koop aange boden. Dinsdag werd de koop gesloten. CARACAS, 4-12. Een Boeing 707 van Air-France is woensdagavond, twee minuten nadat het toestel van de luchthaven Maiquetia by Caracas was opgestegen, op enige mijlen uit de Venezolaanse kust in zee gestort. Aangenomen wordt dat van de 51- passagiers en elf bemanningsleden niemand het ongeluk heeft overleefd. Donderdagochtend vroeg bad men vijf lijken opgepikt. Het viermotorige straalvliegtuig was op weg van Santiago in Chili naar Parijs. Na tussenlandingen in de hoofdsteden van Peru, Ecuador en Columbia, respectievelijk Lima,Quito en Bogota, had de machine in Mai quetia brandstof ingenomen. Ook waren er daar negentien passagiers aan boord gegaan, onder wie acht Fransen, twee Spanjaarden, een Tsjech, een Oostenrijker, een Syriër en een Zuidslaviër De Boeing zou nog landingen maken te Point-a-Pi- tre op Guadeloupe en in de Portuge se hoofdstad Lissabon. Als gevolg van een staking van de stewards bij Air France had de Boeing 24 uur vertraging. Door onbekende oorzaak verlooi de machine na de start hoogte. Er deden zich twee ontploffingen voor en de Boeing stortte op ongeveer vijf mijl uit de kust in het betrekkelijk ondiepe water. Het reddingswerk wordt bemoeilijkt door de strke stro mingen die daar zijn. Verdovende middelen FRANKFORT, 4-12. De Westduit se politie heeft woensdag in Frank fort drie Syriërs en een Jordaniër aangehouden, die in het bezit waren van 200 kg. ongezuiverde morfine. Ook hadden zij een bedrag van een miljoen mark (bijna 1 mijoen gul den) bij zich. Maandag had de politie in Beieren de hand kunnen leggen op 510 kg. hasjiesj. DEN HAAG, 3-12. De minister voor ontwikkelingssamenwerking, drs. B. J. Udink, heeft overleg ge voerd met de directies van de Stich ting Oecumenische Hulp aan Kei-ken en Vluchtelingen te Utrecht en van de Stichting Mensen in Nood te 's-Hertogenbosch, waarbij de huidige noodtoestand in Biafra en de actu ele moeilijkheden voor de genoemde stichtingen bij de voortzetting van hun hulpverlening en de instandhou ding van de luchtbrug werden be sproken. Naar aanleiding van dit gesprek heeft de minister aan genoemde stichtingen, samenwerkend in Joint Church Aid Nederland, een schen king toegezegd van 1,2 miljoen gul den alsmede duizend ton meel. Defensiebudget V.S. drastisch besnoeid WASHINGTON, 3-12. Een Ameri kaanse Congrescommissie heeft woensdag het defensiebudget van de regering-Nixon met meer dan vijf miljard dollar besnoeid. Sinds kort na de Koreaanse oorlog is niet meer zo diep het mes gezet in de militaire uitgaven van de V.S. Ongeveer 56,5 miljoen dollar werd afgetrokken met het oog op de vermindering van de Amerikaanse troepensterkte in Viet nam. Bodemvondsten in Jeruzalem JERUZALEM, 3-12. Bij recente op gravingen in Jeruzalem zijn negen archeologische lagen gevonden, die teruggaan van de kruisvaarderstijd tot 700 jaar voor Christus. Het on derzoek, dat onder leiding stond van prof. Nahman Avigad, geschiedde in de Joodse wijk van de oude stad. De archeologen zijn tot de conclusie gekomen, dat er daar al in de ze vende eeuw voor Christus een Jood se vestiging moet zijn geweest. Men heeft overblijfselen gevonden van grote openbare gebouwen en grachten. Advertentie Nieuw aangekomen: van goede kwaliteit tijdelijk 498,— de meubelshowroom van Zierikzee! Meelstraat 31 Straks verkiezingen in Zeeuwsch-Vlaauderen MIDDELBURG, 3-12. De verkie- zingen voor de raden van de nieuwe gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen zullen worden gehouden op 25 fe bruari 1970, zo hebben gedeputeerde staten besloten. Met inachtneming van de bepalin gen der gemeentewet zijn, op grond van de te verwachten inwoneraan tallen op het tijdstip van herinde ling, de aantallen raadsleden voor de nieuwe gemeenten vastgesteld. Axel (raming 11.400 inw.) krijgt 15 raads leden, Hulst (raming 16.300) krijgt er 17, Hontenisse (7700) 13, Sas van Gent (9000) 13, Terneuzen (30.000) 23, Oostburg (18.300) 17 en Sluis (3300) krijgt er 11. HONGKONG, 3-12. De winterrijst- oogst in Noord-Vietnam is door de ongewoon zware moesson-stormen voor een groot deel verwoest terwijl de landbouw in het land door het on der de wapenen roepen van steeds meer mannen nog verder achteruit is gegaan. De massamedia in Hanoi maken al lang geen geheim meer van de „gespannen voedselsituatie". Zo maakte radio-Hanoi een telegram van premier Pham Van Dong be kend aan de gouverneurs van de provincies waarin op de zeer slechte voedselsituatie wordt gewezen en een uit vier punten bestaand plan wordt aanbevolen „om de winteroogst te redden". Platen van Theodorakis vernietigd ATHENE, 3-12. Op last van de Griekse autoriteiten zijn onlangs 70 duizend grammofoonplaten met mu ziek van Theodorakis vernietigd, zo is van doorgaans welingelichte zijde in Athene vernomen. De platen be vonden zich in de magazijnen van Lambropoulos. Alle platen van Theodorakis zijn, als bekend, sinds de militaire staats greep van april 1967 verboden. Defensie-miuisters bijeen in Brussel B|RiUSSEL, 3-12. De ministers van defensie van de Navo-landen heb ben woensdag op dc eerste dag van dc ministersconferentie van dc Navo te Brussel hun goedkeuring gehecht aan politieke richtlenen voor het defensieve tactische gebruik van kernwapens, aldus heeft secretaris generaal van de organisatie de Itali aan Brosio na afloop meegedeeld. De Nederlandse minister van de fensie, de heer W. den Toom, heeft over de besprekingen over de mili taire samenwerking binnen de Navo gezegd dat vaststaat dat in de ko mende twee jaren de Amerikanen De ring van Saturnus TUCSON (Arizona), 3-12. De ring van Saturnus bestaat hoogstwaarschijnlijk uit kris tallen ammoniak. Dat is de jongste ontdekking van de sterrenkundigen aan het labo ratorium van de universiteit van Arizona. Aan het obser vatorium van Santa Catalina is met een telescoop van 1,53 meter doorsnee op 19 en 21 no vember vastgesteld dat acht golflengten van het zonlicht door de ring worden geabsor beerd. In het laboratorium bleek dat deze golflengten ka rakteristiek zijn voor ammo niak. Om geheel zeker te zijn worden de waarnemingen op 15 december herhaald. Kiud ut verbrandingstabletje APELDOORN, 3-12. Naar eerst thans bekend is geworden is vorige week donderdag in een ziekenhuis in Apeldoorn een 4te-jarig meisje overleden, nadat zij een verbran dingstabletje had gegeten. Deze ta bletten, die behoorden bij de uitrus ting van een kinderfornuisje, zijn bestemd om te branden en zo het fornuisje warm te laten worden. Op de verpakking is duidelijk vermeld, dat de tabletten niet voor consump tie zijn. Vour meer dau ton aan bontmantels gestolen LEEUWARDEN, 3-12. Bij een in- braak bij de firma Heeger aan de Stationsweg te Leeuwarden, zijn in de vorige nacht voor ongeveer 111) duizend gulden aan bontmantels buitgemaakt. Vermoedelijk hebben de daders gebruik gemaakt van een auto. De Leeuwarder politie heeft de zaak in onderzoek, hoewel dit be moeilijkt wordt door het feit dat omwoners niets van de inbraak ge merkt hebben. Surinaamse Sinterklaas PARAMARIBO, 3-12. Volgens tra ditie zal Sinterklaas ter gelegenheid van zijn verjaardag ook in Surina me duizenden kinderen tracteren. Zo verscheen de goedheiligman dins dagmiddag in een kindertehuis in Paramaribo om vijfhonderd kinde ren te verwennen. Hij had zich voor deze gelegenheid in een Surinaamse klederdracht gestoken. Hij verscheen namelijk in een bosnegerpanjie (lendedoek). Hij wenste ook niet met „Sinterklaas" te worden aangespro ken, maar stelde zich voor als „goe- doe papa" (lieve vader). Zijn Pieterbazen, eveneens met een panjie, droegen de titel van wrokoman (werkman). Voor de kinderen maakte het niet veel verschil dat zij in plaats van een gemijterde grijze Sint een soort djoeka hoofdman te zien kregen die geschenkjes uitdeelde. Twee kinderen uit één gezin gedood EMMELOORD, 3-12. Bij Espel in de Noordoostpolder zijn twee kinde ren uit één gezin verongelukt. De kinderen, de negenjarige Wilhelmus Pasker en zijn zesjarig zusje Henrica waren per fiets op weg naar school. Toen ze een langzaam rijdende trek ker met aanhangwagens wilden in halen zijn hun sturen vermoedelijk in elkaar geraakt. Ze kwamen onder de wielen van de zwaar met bieten beladen wagens terecht. Beide kin deren waren op slag dood. Woningen oud V.S.- presidenten monumenten WASHINGTON, 3-12. President Nixon heeft het huis waar ex-presi dent Johnson geboren is en dat waar hij zijn jeugd heeft doorgebracht tot historische monumenten verklaard. Nixon gaf voorts toestemming ruim 1 miljoen dollar uit te trekken voor het behoud van de woning en boerderij te Gettysburg in Pennsyl vania van wijlen president Eisenho wer die ook tot historisch monument werden verklaard. Amsterdam krijgt beeld van Woutertje Pieterse AMSTERDAM, 3-12. In juni van dit jaar is aan de Amsterdamse beeldhouwer F. Sieger opdracht ver leend tot het vervaardigen van een beeld Woutertje Pieterse. Dit beeld is in ontwerp gereedgekomen en wordt thans door de kunstenaar op ware grootte uitgevoerd. Het zal in de Jordaan een plaats krijgen. Dit antwoorden b. en w. van Amster dam op schriftelijke vragen van het provoraadslid Roel van Duijn, die b. en w. er op had gewezen dat Am sterdam geen beeld ter herinnering aan Multatuli, een van onze grootste schrijvers, rijk is. Volgens van Duijn werd Multatuli onrecht aangedaan door wel een monument voor Van Heutsz in Amsterdam in stand te houden en er niet een voor deze moedige nonconformist op te richten. MIDDELBURG, 3-12. De vestiging van een asbestfabriek door de Cana dese Esbestos Corporation in het Sloegebied zal niet doorgaan. hun strijdkrachten in Europa niet zullen beperken. Een van de hoofd onderwerpen was voorts het opvan gen van de aangekondigde terug- trekking van Canadese strijdkrach ten uit.het gebied van de noordelijke legergx-oep van de Navo in de cen trale sectoren van Europa, dat wil zeggen van Keulen tot aan de Deen se grens. De betrokken landen, waar onder Nederland, zijn van plan door verschuivingen het „gat" dat door de terugtx-ekking van de Canadezen ontstaat, te dichten. Minister Den Toom heeft in dit verband gezegd dat Nederland be reid is te overwegen of het de Ne- dei-landse brigade die in Duitsland gelegex*d is, op grotere sterkte kan brengen. Maarschalk Worosjilov overleden MOSKOU, 3-12. Maarschalk Kli- menti Efremowitsj Worosjilov, een groot Sow jet-Russisch staatsman, is woensdag op 89-jarige leeftijd over leden. Worosjilov is van 1953 tot 1960 president van de Sowjet-Unie ge weest. Hij zou al enige jaren ziek geweest zijn. Dominee „te licht" VEENENDAAL, 3-12. Dc Her vormde predikant J. J. van de Krift in Veenendaal heeft ontslag geno men. Hij kan zich niet langer vere nigen met de orthodoxe opvattingen, die de plaatselyke. centrale kerke- raad er op nahoudt. Ds. Vande Krift kreeg herhaalde lijk dreigbrieven vanuit de Veenen- daalse bevolking, omdat men zijn prediking te „licht" vond. Wat mijn. vrouw en ik hier in Veenendaal heb ben meegemaakt, is verschrikkelijk", zei de predikant in een verklaring. De kerkeraad heeft zich achter zijn dominee opgesteld en verzoekt de gemeenteleden om adhesiebetuigin gen, zodat het beroepingswerk op dezelfde voet kan worden voortgezet De centrale kerkeraad van de Her vormde gemeente in Veenendaal hangt de gereformeerde bondsmoda- liteit aan en daarop maakt ds. Van de Krift in zijn prediking een uit zondering. Enkele maanden geleden weigerde de predikant het Heilig Avondmaal te bedienen, omdat een belofte in verband met huisvesting door de kerkeraad niet werd nage- komexi. Ds. Van de Krift treedt in maart als schooldecaan in functie bij het lyceum in Harderwijk. DEN HAAG, 3-12. Ongeveer vijf tig leden van de Papoea-jongeren organisatie „Kobe-Oser" hebben op het Binnenhof met spandoeken en boi'den de Kamerleden duidelijk ge maakt, hoe zij over de houding van de Nederlandse regering denken. In woord en geschrift werd minister Luns verweten een Judas-rol te spe len in de kwestie van het zelfbe schikkingsrecht voor de Papoea's. Teneinde na te gaan of de vesti ging van een dergelijke fabriek ge varen voor de gezondheid, zowel voor de werknemers als de omwonenden met zich zou bx-engen, heeft het be stuur van het Havenschap Vlissin gen i.o. contact opgenomen met de bedrijfsarts van de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, dx\ J. Stum- phius, deskundige op dit gebied en het instituut voor gezondheidstech niek T.N.O. te Delft. Op gi'ond van de ontvangen rap porten is het bestuur tot de conclu sie gekomen, dat een bedrijf in deze vorm niet kan worden toegelaten. De Asbestos Corporation is hierover ingelicht. Sneeuw en storm in Spanje PAMPLONA (Spanje), 3-12. Hevi ge sneeuwval in de bergen bij Pam plona in het noorden van Spanje heeft zeventig gezinnen gedwongen hun door het water bedreigde hui zen te verlaten en huxi toevlucht te zoeken in een nabij gelegen semi narium. In El Escorial, ten noorden van Madrid, heeft een orkaanachtige storm muren en schoorstenen zwaar beschadigd en van een zestiende- eeuws klooster de loden dakpannen afgerukt. ROME, 3-12. Een half miljoen Ita liaanse gemeente-ambtenaren zijn woensdag begonnen met een natio nale staking van drie dagen, waar door regeringskantoren gesloten zijn en in bepaalde stx-eken verkeei'sop- stoppingen ontstonden. In Milaan bleven slechts honderd man van de snelverkeei'swegpolitie over om het verkeer in de spitsuren te regelen. De plaatselijke verkeerspolitie was er niet. De ambtenaren willen ho ger loon. Schilderijen van Rubens geveild LONDEN, 3-12. Twee schilderen van Rubens, „Sabijnse maagdenroof" en „Verzoening van Romeinen en Sa- bijnen" zijn woensdag op de veiling Sotheby in Londen samen voor 350 duizend pond stex-ling verkocht aan handelaren in Londen. De schilde rijen zijn afkomstig uit een anonie me, vermoedelijk Britse verzameling. SCHIPHOL, 4-12. Staatssecretaris van dc landmacht dc heer J C. E. Hacx, heeft donderdagmorgen vroeg in dc vertrekhal van Schiphol 190 militairen van een speciaal voor deze gelegenheid samengestelde gcniecon- structie-compagnic sterkte toege wenst bü hun vertrek na^r Tunesië, dat in de afgelopen maanden door zware overstromingen is getroffen. Na een vroegtijdige gift van 50.000 gulden afkomstig van het Roode Kruis, is de uitzending van de 190 militairen het tweede initiatief van Nederland voor het zwaar getroffen Tunesië, waar de overstromingen in tussen tot een welhaast onovex-ko- melijke ramp zijn uitgegx-oeid. De miltairen zullen er drie maanden hulp gaan bieden in een gebied ten zuiden van Kaix-ouan, waar zij zul len worden ingeschakeld bij het her stellen van een drinkwater-leiding, het x-eparex-cn van een irrigatie- waterleiding en het hex-stellen van waterputten, landbouwgronden en irrigatiewei-ken. NOOTDORP, 3-12. Het lekken van een tank met gas voor dc bestrijding van onkruid heeft in Nootdorp ge leid tot een ontploffing waarbjj drie mensen werden gewond. Omstreeks vijf uur werd op het tuindex-ijbedrijf van de gebrs. Hooy- mans aan de Oudeweg bij het stook huis een gastank met een lengte van 3te 4 meter en een middelijn van ongeveer anderhalve meter met een takel van een vrachtauto op een an dere vx-achtauto gehesen. De tank raakte hierbij door nog onbekende oorzaak lek en het zeer ontvlambare gas ontsnapte. De warmte van de motor van de takelauto was vermoe delijk nl voldoende om het gas te doen ontvlammen. Het vuur deelde zich mede aan het stookhuis van de tuinderij met als gevolg, dat de olie ketel ontplofte. Er ontstond een steekvlam met een hoogte van zo'n honderd metex-, maar de ontploffing maakte tegelijk een einde aan de bx-and, waarvoor inmiddels de brandweren van Noot- dox-p, Leidschendam en Pijnacker wax-cn uitgerukt. De mannen, die met het takelen bezig waren en zij, die zich in de nabijheid daax-van be vonden - o.a. wax-en enige kinderen bij het stookhuis aan het spelen - konden zich in veiligheid stellen, hoewel di'ie van hen brandwonden opliepen. Advertentie Uw huishoudhulpje voorde hele dag is King.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3