Drehsen Poell I Hage'sschoenhandel 10 pet. korting Dameslaarzen Algemene najaarsvergadering van de V.V.V. „Renesse Vooruit" cAió <St. ^Tlicolaaó attractie op 4 december Hoeden Mutsen Sjaals Handschoenen geef iets voorde fiets... altijd een fijn cadeau! A.VAN HESE Mevrouw, nu opgelet! Wilt u geld besparen? Rapport over ontwikkelingshulp van V.N. Marokkaanse vrouw bij brand omgekomen Bespreking voorstel contributie-verhoging RENESSE, 28-11. Vorige weekging was overgegaan was er echter hield de V.V.V. „Renesse Vooruit" de algemene najaarsvergadering in ho tel „Het Wapen van Zeeland" te Re nesse. Belangrijke punten op deze vergadering waren het voorstel tot contributieverhoging, de bespreking van de nota van de Prov. V.V.V., waarin deze haar gedachten ten aan zien van de toekomstige structuur van het totale V.V.V. apparaat in Zeeland heelft neergelegd, enkele statutenwijzigingen en tenslotte de mededeling van voorzitter J. L. Frummel die zijn voorzittersfunktie op de a.s. voorjaarsvergadering be schikbaar zal stellen. De voorzitter de heer J. L. Prum- mel opende de vergadering, waarbij hij in het bijzonder burgemeester H. P. Everwijn welkom heette. In het jaarverslag kwam tot uiting dat ondanks de verbetering en ver nieuwing van de toegangswegen de bezetting in de kamerverhuur en de hotels/pensions dit jaar niet bijzon der gunstig is geweest. Komt dit door de goedkopere vliegreizen, de verhoging van de huurprijzen door de invoering van de BTW of door toename van het aantal caravans op de campings. Men wist het niet. Dit jaar zijn er minder klachten en rellen in Renesse geweest, hoewel de eerste toch nog voorkomen. Het zijn vooral klachten over huizen, die voor de prijs nog geen goede acco- modatie hebben. Een groot probleem was dit jaar de jeugd beneden de 21 jaar op de campings onder te bren gen, aangezien deze bijna door alle campings geweigerd werden. liet gemeentebestuur richtte zelfs een brief tot de campinghouders in deze een soepeler houding aan te ne men. Een camping meldde zich offi cieel als familiecamping. Twee an dere z\jn nog steeds geen lid van de V.V.V. contact geweest met de Midden standsvereniging. Men bleek niet af kerig tegen deze verhoging te staan. Men had zich echter wel afgevraagd waarom de verschillende kampwin kels niet werden aangeslagen. Om dat de kampeerterreinen behoorlijk worden aangeslagen had men de kampwinkels niet apart willen be lasten. Voor de kampwinkels, die zijn ver pacht, had de suggestie van de mid denstand weerklank gevonden. De beheerders van deze winkels waren schriftelijk ingelicht en gevraagd toe te treden tot de VVV. Op de contributieverhoging kwa men verder geen reacties. Wel ble ken er meer verpachte kampwinkels te zijn dan de VVV had aangeschre ven. Dit zal alsnog gebeuren. De statuten, die nog tot 5 aug. '70 liepen werden verlengd tot 31 dec. 1999. Verder werd besloten de voorzit ter voortaan in functie te kiezen, terwijl de 3e wijziging artikel 12 be trof, waaraan eon nieuw lid werd toegevoegd dat zegt, dat indien iemand zich als bestuurslid herkies baar heeft gesteld er, tenzij voor de aanvang van de vergadering tegen kandidaten zijn gesteld, er geen stemming nodig is. De rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer M. J. Kz*ijnse Locker zich af of indien men controle op verhuurobjecten ging uitoefenen, er niet veel be dankjes bij het VVV zouden binnen komen. Hij stelde voor een klassifi- catieschild in te voeren, zoals bij de ANWB in gebruik is. Op de alge mene vergadering bleek hierover te zijn gesproken. De heer Krijnse Locker wilde ook weten of men de brief van het ge meentebestuur aangaande het open baar toilet naast zich had neerge legd of niet. Hij achtte het toilet noodzakelijk. Dit is een gemeente zaak, aldus de voorzitter, die ook nog mededeelde alleen een onder gronds toilet te willen aanvragen. De heer Krijnse Locker vond ook dat de naamschildjes van de ver schillende campings op een ongeluk kige plaats staan. De heer J. Berre- voets wenste dat men stappen zou ondernemen om meer strandtenten te voorzien van telefoon. Burgemeester H. P. Everwijn hoopte dat er spoedig een opvolger voor de heer Prummel gevonden zou worden. De evenementen moeten doorgang blijven vinden, zo stelde hij. Ze zijn zonder meer noodzake lijk. Over de realisering van een open baar toilet wordt nog gepeinsd, maar de financiële toestand laat weinig ruimte. Wel deelde de burgervader* mee niet voor een bovengronds toi let te zijn, dat hij als een ontsierend element in de dorpskern zag. Voor de naamschildjes verwees hij naar de dienst gemeentewerken. Telefoon in de strandtenten achtte ook hij bij zonder belangrijk. Vooral bij onge lukken is deze onmisbaar. Van Wes- tenschouwen tot Renesse zijn in drie tenten telefoons aangelegd. Hoewel de aanleg bijzonder duur was, zul len er in de toekomst vermoedelijk meer tenten van telefoon worden voorzien. De heer Prummel sloot tenslotte de vergadering. Hij sprak de hoop uit door contributieverhoging weer een jaar of vier rond te kunnen komen. SPORT Vooral in het voorjaar als het zee water nog niet warm genoeg is blijkt HENGELEN de vraag naar een zwembad stijgen- cocdDy hctcdannd™ hef toeh'steeds Vooi-laatste competitiewedstrijd HSV ,Oosterschelde' weer 'n enorm probleem blijkt men sen te vinden die deze evenementen kunnen en willen verzorgen. Het nieuwe V.V.V. kantoortje heeft een prettige indruk op de gasten ge maakt. Gedurende de maanden juli, augustus en september verschenen 4.000 Nederlanders, 1000 Duitsers en daarnaast nog wat Engelsen, Fransen Zwitsers en zelfs enkele Pakistani aan de bali. Bij de ingekomen stukken was een brief van het gemeentebestuur van Westerschouwen, waaruit bleek dat een door de VVV aangevraagd open baar toilet door de hoge aaniegkos- tcn niet kon worden aangelegd. De voorzitter gaf hierna een ver slag van de werkzaamheden van het afgelopen jaar van de Sti-eek VVV. Aansluitend hierop gaf hij het woord aan de directie-assistent van de Prov. VVV de heer J. J. Lotgering, die een uiteenzetting gaf van het structuur plan voor de Prov. VVV. In dit plan wordt uitgegaan van een handhaving van de verenigingsvorm en de be staande situatie van een Provinciale VVV en plaatselijke afdelingen, waarbij de Prov. VVV centraal staat met als leden de plaatselijke VVV's. Deze blijven hun autonomie wel be houden. Het werkgebied van de Prov. VVV zal verdeeld worden in districten, waarin de belangenbehar tiging van een aantal plaatselijke VVV's zal worden gecoördineerd. Er wordt hier gedacht aan 3 districten, te weten Noord, Midden en Zuid, respectievelijk omvattende Schou- wen-Duiveland en Tholen, de Beve- landen en Walcheren, en Zeeuws Vlaanderen. Wat de bestuurlijke aspecten be treft, wil men dat de plaatselijke VVV's hun eigen bestuur kiezen. Het bestuur van de Prov. VVV zal wor den gekozen uit de bestuursleden van de plaatselijke VVV's. De heer Lot gering belichtte hierna nog de taken voor het VVV-apparaat en gaf een indruk van de financiële zijde van het plan. Voorzitter Prummel be dankte ten slotte de heer Lotgering voor zijn praatje. Zomercvencmcntcn De heer L. C. Hoogerhuis bracht verslag uit van de in de zomer ge houden evenementen. Hij achtte deze evenementen zeer belangrijk want, zo stelde hij, als men merkt dat er wat voor hen gedaan wordt, komt men terug. De moeilijkheid is echter er de geschikte mensen voor te krij gen, die de organisatie op zich wil len nemen. Voorzitter Prummel wees er op, dat het met de evenementen niet goed gaat. Door drukke werkzaam heden kan de heer Hoogerhuis zich niet meer zo voor deze evenementen inzetten. Er zal een zelfstandige com missie moeten komen, die wel met maar ook naast het VVV kan wer ken en die gerust winst mag maken. Hij wees hierbij op de S.V. Renesse en de jeugdsoos, die dit jaar voor de eigen kas toernooien organiseerden. Deze avond moet deze kwestie, om dat er voor de heer Hoogerhuis geen opvolger is, worden opgelost. Komt de commissie er niet dan komen er volgend jaar in Renesse geen attrak- ties, zo stelde de voorzitter. De heer J. de Wit, organisator van de in het seizoen verreden wieler ronde, dankte de middenstand en het bedrijfsleven voor de steun die hij van hen ontving. Hij klaagde echter over het parcours: 600 bochten in de 85 te verrijden kilometers. Ook de medewerking aan dit evenement was niet daverend. Ofschoon cur sisten van „Outward Boundschool" voortreffelijk assisteerden moest men toch nog hulp uit Haamstede vragen. Daar de onkosten dc laatste jaren zeer sterk gestegen zijn, had men tot een contributieverhoging van 25 pet. moeten besluiten. Uitgezonderd ech ter de café-restaurants en andere middenstandsbedrijven, die hun con tributie sterk zagen verhoogd. (Van f 30 lot f 100). Voor tot deze verho- In de negende en voorlaatste com petitiewedstrijd waren, ondanks de ongunstige weersomstandigheden nog 20 hengelaars aanwezgi. Wegens de ruwe zee werd niet aan strand, maai bij de Plompe Toren gevist. De vangst was matig en de uit slag was als volgt: 1. C. Schot 629 pnt.; 2. R. Timmerman 354 pnt.; 3. J. Dekker 282 pnt.; 4. T. Timmer man 274 pnt.; 5. A. Coppoolse 252 pnt.; 6. E. Smit 201 pnt.; 7. S, Cop poolse 161 pnt.; 8. A. Kort 152 pnt.; 9. G. Bakker 147 pnt.; en J0. M. de Haan 146 pnt. Door deze uitslag is C. Schot op geklommen naar de tweede plaats van de competitiestana, die thans als volgt luidt: 1. G. Steehouder:2844 pnt.; 2. C. Schot/ 2311 pnt.; 3., P. v. d. Werf 2198 pnt.; 4. C. v. d. Werve 1388 pnt.; 5 G. Bakker 1720 pnt.; 6. F. Timmertnan 1640 pnt.; 7. A. v. d. Welle 1589 pnt.; h. Verloo 1570 pnt.; 9. C. v. Be veren 154? pnt., 10. E. Smit 1505 pnt.; 11. C. v. Schelven 1407 pnt. en 12. J. van Eënigen 1347 pnt. Op 20 december 2al de laatste wedstrijd plaats vindën, wat tevens de beslissing zal brengén of de heer G. Steehouder clubkampioen 1969 wordt. Voor de tweede en de derde plaats zijn nog vele gegadigden. BADMINTON Zierikzce II-Astroiden I 3-5 De op 24 nov. gespeelde thuiswed strijd van het -2e team van de B.C. Zierikzee in de gem. gymzaal te Bruinisse tegen het ongeslagen As troïden I uit Souburg is op een klei ne 3-5 nederlaag uitgelopen voor de thuisclub. De voorspelling dat de thuisclub in deze wedstrijd totaal kansloos zou zijn is dus volkomen onjuist geweest. Zelfs de mogelijkheid van 4-4 eind-, uitslag is heel nabij geweest. Bij de stand 3-4 nl. voor de Souburgers moest het 2e Gemengd Dubbel gis laatste partij gespeeld worden (me vrouw Haeck/Schimmelpennink). De ze partij werd na een 14-9 voor sprong in de 3e set verloren met 14-17!, zodat de stand 3-5 werd! Bij zonder jammer. De beide dames van het Zierikzee- se team. mevr. Haeck en mevr. Vleugel uit Bruinisse waren goed op dreef, waarbij vooral mevr. Haeck in haar enkelspel ondanks verlies, tot een uitstekende prestatie kwam te gen mej. Schenkel uit Souburg die als één van de sterkste dames uit deze afdeling geldt. Verrassend en goed gespeeld won F. Vuyk zijn enkelspel, terwijl v. d. Ven de zijne gewonnen moest geven in 3 sets door gebrek aan uithou dingsvermogen - verkoudheid. Het team uit Souburg was vooral superieur in het heren- en dames- dubbel en dank zij mej. Schenkel kwamen de 5 winstpunten bij de Souburgers terecht. De gedetailleerde uitslag luidt: le H.E.: J. v. d. Ven-E. Malichi 1-15, 15-13, 1-15 (0-1). 2e H.E.: F. Vuyk-F. Bax 15-4, 15-8 (1-0). le D.E.: mevr. Haeck-mej. I. Schen kel 3-11, 7-11 (0-1). 2e D.E.: mevr. Vleugel-mevr. Bax 11-3, 11-2 (1-0). le G.D.: mevr. Vleugel/J. v. d. Ven- mej. I. Schenkel/E. Klaassen 15-12, 6-15. 15-8 (1-0). 2c G.D.: mevr. Hucck/B. Schimmel- pcnnink-G. Bax/E. Malichi 15-11 4-15, 14-17 (0-1). H.D.: F. Vuyk/B. Schimmelpennink- E. Klaassen/E. Malichi 6-15, 11-15 (0-1). D.D.: mevr. Haeck/mevr. Vleugel - G. Bax/I. Schenkel 8-15, 4-15 (0-1). Totaal 3-5 voor Astroïden I. Dc stand in de ie klas luidt: Jong Ambon I 4 gesp. 4 gew. 8 pnt. Avanti II 4 gesp. 3 gew. 6 pnt. Wings I 4 gesp. 2 gew. 4 pnt. Zierikzee I 4 gesp. 1 gew. 2 pnt. Fift Point I 4 gesp. 0 gew. 0 pnt. De stand in de 2e klas luidt: Astroïden I 4 gesp. 4 gew. 8 pnt. 5 gesp. 3 gew. 6 pnt. 4 gesp. 2 gew. 4 pnt. 3 gesp. 1 gew. 2 pnt. 3 gesp. 0 gew. 1 gel. Zierikzee II Marathons II Avanti III Rillandia II 1 pnt. Wings III 1 pnt. 3 gesp. 0 gew. 1 gel. THEM1STOKLES 1KONOMOV en YVONNE SCHAAP geven kennis van hun aan staand huwelijk. De voltrek king zal plaatsvinden op za terdag 20 december a.s. des namiddags om 15.00 uur ten stadhuize te Zierikzee. Kerkelijke bevestiging en in zegening des namiddags om 15.30 uur in de Lutherse Kerk te Zierikzee door ds. J. B. Assendorp, hervormd predikant te Zierikzee. Receptie op de dag van het huwelijk van 17.00 tot 18.30 uur in Restaurant „Mondra- gon", Oude Haven 13, Zie rikzee. Rotterdam, Henegouwerplein 12a Zierikzee, Oude Haven 20 December 1969 Toekomstig adres: Schipbeekstraat 40, Dordrecht ARIE VAN DE ZANDE TINEKE FIGEE hebben het genoegen, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. dinsdag 9 december a.s. om 15.30 uur in het stadskantoor te Dord recht. Kerkelijke bevestiging om 16.15 uur in de Geref. Kerk te Dordrecht door de weleer waarde heer ds. A. van As- selt. Gelegenheid tot feliciteren van 19.30-21.00 uur in het D.G.J.O.-gebouw, Maurits- weg 282, Dordrecht. Burgh, Lageweg 1 Dordrecht, Mariannestraat 7 Toekomstig adres: Lageweg 1, Burgh Op onze grote kollektie Modehuis Dam 10 Telefoon 2247 Zierikzee Heden overleed tot onze droefheid, mevrouw M. ROMEIJN-KREPEL in leven oud presidente van de bejaardensociëteit Ouwerkerk. Zij zal nog lang in onze herinnering voortleven. Ouwerkerk, 29 november 1969 De bejaarden en het comité. Voor de vele bewijzen van medeleven, ons betoond tij dens zijn ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, behuwd- en grootvader ADRIAAN VIERGEVER betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam: K. W. VIERGEVER VAN LEEUWEN Noordgouwe, december 1969 Vele leuke geschenken ook voor uw bromfiets Weststraat 5 - Zierikzee llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlIIIIIIlllllltill1IIIM Wij hebben een pracht collectie E met hoge Schaft, zeer warm gevoerd, prijs E niet te geloven f 29,90 Nieuwerkerk - Telefoon 416 minim Verkopen begint met adverteren DUIVENSPORT Tentoonstelling P.V. „Gevleugelde Vrienden" Op zaterdag 6 en zondag 7 de cember zal de jaarlijkse clubtentpón- stelling 'plaats vinden van de P.V. „Gevleugelde Vrienden". De tentoon stelling zal volgende weelc 13 èh 14 december worden voortgezet.. Op zaterdag en zondag a.s. ziillen in het clublokaal van de Gekroonde Suikerbiet aan' de Nieuwe Haven al leen de oude doffers, jarige duiven ën jpnge dof f ets worden tentoonge steld, en ook dé twee klassen late duiven. Volgende week komen oude dui ven, jarige doffres en jonge duiven aan dé beurt. Gemeente Bruinisse Burgerlijke stand en loop der bevolking over november Geboren: 1. Jozëfien'Elizabeth, d. van J. M. Giljant en Rina Kik; 2. Wijnand H. M., z. van Arie Ruiten beek en Alida Schot; 13. Pieterrtella Johanna, d. van Johannes van den Bos en Wilhelmina de Bruine; 21. Helena Jeanette, d. van Willem van den Berge en Maatje Bouwens. Overleden: 9. Nehejnia Wesdorp, 82 jr., wedn. van L. van de Velde; 14. Jacomina H. Tak, 76 jr., wed. van Leendert Verspoor; 21. Philippus Marinus van Zuidland, 95 jr., wedn. van J. v. d. Hoek; 27. Martina Goud zwaard, 53 jr., echtg. van D. Haeck. Gehuwd: 21. Stoffel Otte, 21 jr. en Arendje Margrieta Born, 21 jr. (van Dirksland); 28. Willem Jacobus Adri- arius de Vlieger, 21 jr. (Nieuwerkerk) en Maria Adriana de Ronde, 22 jr.; 28. Anthonie Hendrik Schout, 23 jr. en Adriana Maria de Jonge. Vertrokken: Gerhard C. van der Kevie en echtg. naar Tholen; Antho- nia Grohal, echtg. van Tichelman, naar Oost-Flakkee; Cornelis H. van der Linde en echtg. naar Nieuwer kerk a.d. IJssel; Leendert Verton naar Oosterhout; Lydia Capellenaar Breda. Jaarverslag 1969 Gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland ZIERIKZEE, 29-11, Eind vorige week verschen het jaarverslag over het boekjaar 1968-1969 van de Stich ting Gezonheidsdienst voor Dieren in Zeeland. Uit dit jaarverslag blijkt o. a. dat gedurende het verslagjaar in Zeeland geen gévallen van mond- en klauwzeer noder rundvee en varkens bekend werden. Ingevolge de in augustus 1967 ver schenen ministeriële beschikking werd het jongvee, geboren na 30 september 1967, doch ouder dna vier maanden, in de periode 1 sept.-16 dec. 1968 geënt tegen mond- en klauwzeer („najaarsenting"). Volgens de van de dierenartsen ontvangen opgavekaarten van de verrichte en tingen was op 1.595 van de in totaal 4.987 bedrijven (31,9 pet.) geen jong vee aanwezig dat voor enting in aan merking kwam. Op 3.306 bedrijven (66,3 pet.) wer den in totaal 19.467 stuks jongvee geënt. De enting werd niet verricht op 86 bedrijven wegens gemoedsbe zwaren van de betreffende vee houders. Op Schouwen-Duiveland waren per 16 dec. 1968 542 bedrijven. Op 138 bedrijven kwam geen jongvee voor. Op 399 bedrijven werden in totaal 2.253 runderen geënt; op vijf bedrijven werden geen entingen verricht. Wat betreft de niet geënte bedrij- Op de campus van de universiteit van Californië te Berkeley is een ex clusieve tentoonstelling geopend van schilderijen en prenten van oude Nederlandse meesters. ven en runderen op Schouwen-Dui veland sedert 1964 worden de vol gende cijfers verstrekt: 1969, niet ge- ent 5 bedr. (61 runderen); 1968: niet geënt 6 bedr. (59 runderen); 1967: niet geënt 6 bedr. (64 runderen); 1966: niet geënt 7 bedr. (64 runde ren); 1965: niet geënt 5 bedr. (47 run deren); 1964: niet geënt 6 bedr. (46 runderen). Einde van suikeroorlog DEN HAAG, 1-12. Het Centraal Bureau Levensmiddelenbedrijf, waar in samenwerken vakorganisaties, commerciële organisaties, coöpera ties en grootwinkelbedrijven, deelt mede, dat de suikeroorlog geëindigd is. De bij het C.B.L. betrokken be drijven, die voor lagere prijzen ver kochten, zullen met ingang van he den terugkeren naar de suikerprijzen van f 1,17 per kilogram. EINDHOVEN. Maandag is op de Frederiklaan in Eindhoven de 70- jarige fietser A. van Wijk uit deze stad door een achter op komende auto aangereden en gedood. HOUSTON. Het vliegtuig met de drie ruimtevaarders van de Apollo- 12, Charles Conrad, Alan Bean en Richard Gordon, is in Houston aan gekomen. Mevrouw Pompidou bezocht Amsterdamse musea AMSTERDAM, 1-12, Terwijl haar echtgenoot zich op de topconferentie in Den Haag aan E.E.G.-zaken wijd de heeft mevrouw Pompidou maan dagmiddagen gezelschap van konin gin Juliana een bezoek gebracht aan het stedelijk en het rijksmuseum in Amsterdam.. De gasten arriveerden om half vier bij het stedelijk muse um waar zij werden ontvangen door directeur mr. E. L. L. de Wilde. Na afloop van het bezoek vertelde de heer de Wilde dat de hoge gasten zeer veel waardering hadden voor de collectie. „De presidentsvrouw was vooral onder de indruk van onze collectie Du Buffet", zo zei de mu seumdirecteur. Arrestatiebevel in inoordzaak-Polanski LOS ANGELES, 1-12. De politie in Los Angeles heeft maandag meege deeld, dat er arrestatiebevelen zijn uitgevaardgid tegen een man en twee vrouwen in verband met de vijf moorden in de woning van de filmregisseur Roman Polanski, vijf maanden geleden gepleegd. Tot de slachtoffers destijds behoorde Po- lanslci's vrouw, de actrice Sharon Tate. NEW YORK, 1-12. De Australische econoom sir Robert Jackson heeft maandag een vjjfjarenplan ter ver sterking en centralisering van de E.E.G.-tarwe voor Indonesië DJAKARTA, 2-12. De Europese Economische Gemeenschap zal Indo nesië volgend jaar 60.000 ton tarwe leveren. Dit is dinsdag békend ge maakt door de Westduitse ambassa de in Djakarta. Dc bondsrepubliek zal 17.000 ton ter waarde van onge veer 7.5 miljoen zenden. Scheepvaartberickten Acmaea. 28-11 Wyndham naar Dampier. Abiöa, 30-11 te Singapore. Ganymcdés, 30-11 te Valparaiso. Gulf Swede, 30-11 le Isle of Grain. Korenia, 29-11 15 7m. w. Colombo. Koratia, 29-11 te Singapore. Kenia, 29-11 te Singapore. Kelletia, 1-12 to Bandar Mashar. Tara, 30-11 150 m. o. Salvador. ROTTERDAM, 1-12. Een wanhopi ge sprong van een Marokkaanse gastarbeider en zjjn vrouw uit een brandend huis aan dc Bloemstraat in Rotterdam heeft maandagmiddag het leven gekost van de vrouw, de 27- jarige Bent Driss Rabia. Haar man, Mohammed Ben Hadi Barguig (32) ligt zwaar gewond in een ziekenhuis. Onzekerheid bestaat over het lot van hun driejai'ig doch tertje Najia. Er is hoop dat zij op het moment van de brand niet thuis was. Buurtbewoners zagen Najia maan dag morgen met een familielid van huis weggaan. Het Max-okkaanse echtpaar - wo nende op de tweede etage - zag bij de brand - op de eerste verdieping - de weg naar beneden door vuur ver- spex'd. Samen sprongen zij van cii-ca GUADALAJARA. In dc Mexi caanse stad Guadalajara is tijdens de inwijdingsplechtigheid een nieu we Rooms-katholieke kerk ingestort. Zeker 15 van de 200 kerkgangex-s zijn om het leven gekomen. RÓME. Dc stewardessen en slc- wai'ds van de Italiaanse luchtvaart maatschappij Alitalia zijn een sta king van drie dagen begonnen. Zij willen hiermee kracht bijzetten aan huil eisen voor meer salaris en be tere werktijden. acht meter op de straat, waar beiden zwaargewond bleven liggen. De vrouw overleed ter plaatse. De Rotterdamse brandweer kon niet verhinderen dat de gehele wo ning uitbrandde. Inmiddels is de kleine Najia terecht. Zij was door een familielid naar een kinderci-èche gebi-acht. ontwikkelingshulp der Verenigde Naties voorgesteld. Sir Robert, die in opdracht van de Volkerenorganisatie een onderzoek heeft verricht naar de verschillende hulpprograihma's, noemde het hui dige systeem „onevenredig oud en bureaucratisch". Veel regeringen waren volgens hein „heel wat pro gressiever en meer bereid zich aan te passen bij de moderne omstandig heden" dan de V.N:, hoewel ze vaak in veel oudere tradities geworteld waren. Kernpunt van Jacksons i-apporl voi-mde het voorstel, alle ontwikke lingsprojecten bij de V.N. te centra- lisei'en. Vergadering „Landbouwbelang" Kerkwerve KERKWERVE, 27-11. Vorige week vergaderde dc Coöperatieve Land- bouwvereniging „Landbouw Belang" ie Kerkwerve in café de „Heeren keet". De voorzitter, de heer K. A. van Langcraad kon een achttiental leden verwelkomen. In het bijzonder werden welkom geheten de heren Dc Groot, directeur van de Coöp. Aan koopvereniging, Zwart van dc Voor lichtingsdienst, Franckc en Van Put ten, medewerkers van dc C.A.V. Door de voorzitter weid in zijn openingswoord stilgestaan bij het overlijden van het oud-bestuui-slid en ci-elid van de vereniging, dc heer J. Boot, waarna de vergadering enige ogenblikken stilte in acht nam. Na dc ingekomen stukken werd door de penningmeestei\ de heer S. A. van Kooten, rekening en verant- woording afgelegd over het afgelo pen boekjaar. Wegens periodieke af ti-cding vond een besluursverkie- zing plaats, waarbij de heer A. J. Rotte met grote meerderheid van stemmen kwam als opvolger voor dc heer N. L. Boot uit de bus de heer S. J. Hansc. Als lid van de financiële commissie werd gekozen de heer H. M. Dominicus. Vervolgens was het woord aan dc heer Dc Groot, die de balans- en dc verlies- en winstrekening van de C.A.V. puntsgewijs nader toelichte en de vragen van de aanwezigen be an twooi-dde. Al met al eén interes- sant onderwerp, dal zeer verhelde rend heeft gfewerkt bij dc leden. De voorzitter bracht de heer De Groot dank voor zijn komst naar Kerkwer ve. Na de rondvraag werd de verga dering door dc voorzitter gesloten onder dank voor dc prettige bespre kingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 5