Onze reizende vriend Harry meldt ons: 'Kaas uit het vuistje onbekend in Dubrovnik, Rome, Nice en Malaga.' Eis de originele cflfefljr buitenbijts Ex-Duivelander sprak op vergadering van de Vogelwacht STREEKNIEUWS Nestkrabbende kievieten Vogelwacht Schouwen-Duiveland keert zich tegen Belgische vogelvangers SP0RTT0T0 Tom Mix Gin Wat biedt de BEELDBUIS? Er komt schaderegeling voor roerend- en onroerend goed ZlEKlkZEESCHE .NIEUWSBODE niusdag 2 december 1969 Nr. 2»313 Terschelling anders dan Schouwen-Duiveland BURGII, 28-11. Ondanks het gure weer bestond er goede belangstelling voor de vogelwachtavond, die in ho tel Bakker werd gehouden. De voor zitter, de heer J. P. C. Boot sprak een welkomstwoord en richtte zich daarin in het bijzonder tot de oud- Duivelander, de heer J. Taais, wo nende in Doorn, verbonden aan het RIVON en eertijds directeur van het Biologisch Station op Terschelling. Over dit eiland met zijn wat apar te flora en fauna sprak de heer Ta- nis deze avond nadat hij het betreur de dat Schouwen-Duiveland een schiereiland was geworden. Er zijn klimatologische verschillen tussen Terschelling en Schouwen en daar komt nog bij dat de Schouwse plan ten en dieren veel beïnvloed zijn door het vaste land. Dit in grote tegenstelling met Terschelling dat altijd nog 2 uren varens daarvan verwijderd is. De planten zijn dus bepaald door het isolement zoals dat daar nog steeds heerst. Er is een aparte sfeer op Terschelling te vin den met aparte planten en dieren. Het eiland is ongeveer 30 km lang en 4 km breed en heeft zelfs nog verschillen met Ameland dat veel meer „aangetast" (ontgonnen) is. Het i strand varieert van zeer breed tot smal, een gevolg van de golvende zeestromingen. Ook Terschelling's strand neemt af evenals op Schouwen en dat was de reden dat het biologisch station waarvan de heer Tanis directeur was ontruimd moest worden en een eind verder landinwaarts opnieuw ge bouwd gaat worden. Zilverschoon Eén der pioniersplanten noemde de heer Tanis het zilverschoon die het zand wat vast kan leggen. De duinen zijn zeer arm. Evenals Wes- tenschouwen heeft Terschelling veel bossen bestaande uit voornamelijk naaldhout dat 60 jaar oud is. Op het wad groeit in enorme hoeveelheden de zeekraal doch als groente is ze daar onbekend. Ook lamsoor en zee- postelein komen in het duingebied voor met op het strand ook wel de zeeraket. Opvallend is ook de aan wezigheid van heidevelden. De toe risten (Terschelling kende vorig jaar 150.000 overnachtingen) mogen over al lopen in tegenstelling met andere badplaatsen waaronder ook Schou- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk OOSTERLAND. Op de gemeente avond van de Ned. Herv. Kerk hier ter plaatse - die werd gehouden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk - werden tot ouderling der Ned. Herv. Gemeente herkozen de heren J. van der Maas en H. A. van der Werf, en tot dia ken de heren W. van den Bos en J. Stoutjesdjjk, welke allen hun her benoeming aannamen. NAGELE, 1-12. Als gevolg van het bijzonder zachte najaars weer in de afgelopen weken zijn ook de - vermoedelijk bui tenlandse - kieviten, die op het ogenblik in ons land pleis teren, enigszins „van slag" ge raakt. Wat sporadisch voor komt: de laatste week in no vember waren de mannetjes op diverse plaatsen druk aan het „kuiltje draaien" en zelfs werden pogingen tot paring geconstateerd. In de door Rin- ke Tolman geschreven mono grafie over de kievit, wordt eveneens melding gemaakt van dergelijke copulaties in de herfst, iets wat ook deze auteur ziet als iets zeer bij zonders. wen. Parnassia komt er in grote hoe veelheden voor en het is aldaar be wezen dat, wanneer in het voorjaar het zoute zeewater over de zaden is heen geweest, deze plant het nog veel beter doet. Op de schorren is de rode ogentroost een bekende plant en in het weidegebied komen 14 soorten orchideeën voor. Wat de vogels betreft is er niet veel verschil met die van Schouwen, alleen zijn er veel meer zilvermeeu wen, nu al ongeveer 5000 paren. Daarnaast de kleine Britse mantel meeuw en talloze wad- en steltlo pers. De heer Tanis toonde zijn gehoor een groot aantal aanvullende dia's waaronder zeer veel landschapbeel- den. Aan het einde werd hij dank gebracht door de voorzitter die in de pauze gelegenheid gaf aan de vrij willigers van het Zierikzeese ram pencomité om hun emmer te laten circuleren Advertentie BURGH, 1-12. De nog maar kleine groep Vogelwachters en Vogelbe schermers uit België heeft een nood kreet laten horen tot haar grote groep vogel en Natuurbeschermers in ons land door middel van een brief die aan al deze mensen vraagt om een schriftelijk actie te willen ontketenen tegen de barbaarse me thoden van de Belgische vogelvan gers. Om van vogeleters nog maar niet te spreken. In deze Belgische brief, afkomstig van de rijksuniversiteit te Gent afd. Laboratorium voor Oecologie, Bigeo- grafie en Algemene Biologie (prof. dr. Jan Hublé) met instemming van de bekende Belgische t.v.-bioloog Marcel Verbruggen, staat dat op 7 december te Brugge het nationale congres van de N.F B.V.V. (Nationale Federatie der Belgische Vogelvan gers Vogelliefhebbers wordt gehou den, vooraf gegaan door een openba re betoging waaraan duizenden men sen met spandoeken hun misnoegen uiten op de natuurbeschermers (de goede dan). Het stadsbestuur heeft reeds een subsidie toegekend van 15.000 Belg. franks voor deze orga nisatie. Deze goede Belgische vogelvrien den vragen nu om protestbrieven te schrijven aan Burgemeester en Sche penen van de stad Brugge en daarin fel te protesteren tegen het voor staan van het vangen van grote massa's zangvogels die gebruikt worden om in kooien te stoppen en zelfs voor de consumptie. De Vogelwacht Schouwen-Duive land heeft zeer positief gereageerd op deze smeekbede uit België en heeft Burgemeester en Schepenen van Brugge gevraagd om deze beto ging niet door te willen laten gaan, vooral ook omdat de stad Brugge in Nederland zeer veel bewonderaars telt. SPORT ZAALHANDBAL Heren: Fortuna III—Delta Sport 6—9 De heren van Delta Sport behaal den in Bergen op Zoom hun tweede overwinning in de zaalhandbalcom petitie 1969-1970. Fortuna III werd met 9-6 verslagen. Voor de rust was het een gelijk opgaande wedstrijd. Kees Sanderse en Jo Goedhart schoten Delta Sport eerst naar een 2-0 voorsprong. For tuna wist deze achterstand in te lo pen (2-2). Jan de Kok tekende hier na het derde Delta Sport-doelpunt aan. Hieraan was een prachtige aan val voorafgegaan (3-2). Vlak voor rust bepaalde Fortuna de stand op 3-3. Na de rust liep Delta Sport sterk uit. Eerst knalde Kees Sanderse een strafworp keihard in (4-3), waarna Huib van Dalen met een schot uit de tweede lijn de stand op 5-3 bracht. Fortuna kwam nog terug tot 5-4. Marinus de Looze scoorde in de eerstvolgende Delta Sport-aanval met een sprongbal van de zijkant van 't veld (6-4). Delta Sport rook de overwinning, eerst Kees Sanderse en nogmaals Marinus de Looze brach- CAIRO. Het midden-oosten heeft er sedert enkele dagen een nieuw conflict bij, ditmaal tussen twee Ara bische landen. Tegenover elkaar staan de rijkste en tegelkertijd meest conservatieve Arabische staat en de jongste meest progressieve, Saoedi- Arabië en Zuid-Jemen. TEL AVIV. Acht Arabieren, on der wie drie kinderen, zijn gewond, toen saboteurs twee handgranaten gooiden op het marktplein van Raf- ha, in de door Israël bezette strook van Gaza. Dit heeft een Israëlische militaire woordvoerder meegedeeld. ten de stand op 8-4 voor Delta Sport. Jan de Kok werd op onreglementai re wijze een doelrijpe kans ontno men. Uit de hiervoor toegekende strafworp scoorde Jo Goedhart on houdbaar (9-4). In de slotfase van de wedstrijd wist Fortuna nog 2 doel punten te maken, zodat de eindstand 9-6 werd in het voordeel van Delta Sport. Meer tegendoelpunten stond Delta Sport niet toe. De verdediging sloot zich, en de ballen die toch nog op doel werden geschoten, werden door keeper van Zwieten op voor treffelijke wijze gestopt. Een ver diende 9-6 overwinning voor Delta Sport. De dames van Delta Sport moes ten dit weekend niet spelen. M.V.V.-SpaTta X A.D.O.-N.E.C. X Telstar-A.Z. '67 X D.W.S.-Haarlem X N.A.C.-Holl. Sport X Heracles-Elinkwjj k X D.F.C.-Exelsior X Vitesse-Den Bosch X Volewijck-Fortuna VI. X H.V.C.-Fort./Sitt. X Veendam-Cambuur X Heerenveen- V elox X Eindhoven-R.B.C. X Advertentie Onze vriend Harry, playboy nr, 1 van Noord-Holland, heeft in bet sjiekste hotel van Rome kaas uit bet vuistje besteld bij zijn Martini. Het duurde tien minuten voor de ober het begreep - en toen braobt hij vol verbijstering een plak van 't een of ander. 'Het is toch bedroevend', schreef Harry ons,'dat het smakelijkste hapje bij elke soort van drank alleen in ons land bekend is. In Nice mixen ze een prima Bloody Mary, maar wat is voor mij een Marie zonder kaas Kijk, dat is het prettige als je in eigen land reist. Waar je ook komt, kaas uit het vuistje is er altijd. Een koele borrel, een frisse pils, een gouden blokje: jaja, er zijn genietingen waar playboys naast grijpen als ze zo nodig de grens over moeten... ZIERIKZEE Aanbestedingen In 's Landskamer te Zierikzee werd door het Calamiteuze Wter schap Bruinisse in het openbaar aanbesteed het onderhoud van de werken tot en met 31 dec. 1970. De acht inschrijvingen kwamen binnen van: Aannemingsbedrijf v.h. Fa. M. van de Velde en Zn, Bruinisse f 91.840 (laagste); N.V. v.h. J. M. Dekker, Papendrecht f 92.176; Aan nemingsbedrijf J. Leenhouts, Sluis 1' 92.960; Fa. J. de Ruijter en Zn., Noordgouwe i 93.408; A. J. Herwig, Willemstad f 93.520; Fa. S. Bezuijen en Zoon, Ouddorp f 93.650; W. Vlot, Sliedrecht f 94.080 en Aannemings- en Wegenbouwbedrijf M. P. Ver- jaal, Berg en Terblijt f 94.530. Voor het onderhoud tot en met 31 december 1970 van het Calamiteuze Waterschap polder Burgh en West- land werd als volgt ingeschreven: Laagste: M. de Voogd, Haamstede met f 71.586. Verder werd nog in geschreven door W. Vlot, Sliedrecht f 73.136; Aannemings- en Wegen bouwbedrijf M. P. Verjaal, Berg en Terblijt f 73.700; Fa. S. Bezuijen en Zn., Ouddorp f 73.920; J. Leenhouts N.V., Sluis f 74.032 en Fa. J. de Ruij ter en Zn., Noordgouwe f 75.040. De werken zijn nog niet gegund. Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting De Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting „Schouwen - Duiveland" houdt op dinsdag 9 december a.s. een bijeenkomst in het Huis van Nassau. Als spreker treedt op ir. L. Th. J. M. de Wit, consulent voor de akker bouw- en rundveehouderij te Goes. Hij behandelt het onderwerp: „Land bouw in een stroomversnelling". WESTERSCHOUWEN Hengelwedstrijd De hengelsportvereniging „De Krabbe" hield zaterdag de laatste wedstrijd, die in de middaguren in de Schelphoek-omgeving werd ge houden. De vis was zeer wisselvallig deze middag met het bijten en som migen van de 1*9 deelnemers waren gelukkig doch anderen bleven zonder succes. Er werden 15 bovenmaatse vissen gevangen en 1 ondermaats ge val. De uitslag was als' volgt: 1. A. v. d. Bos 500 pnt.; 2. P. Duson 345 pnt.; 3. M. A. v. d. Wielen 305 pnt.; 4. W. Lemsom 215 pnt.; 5. J. Schot 165 pnt. 6. J. v. d. Werf 140 pnt.; 7. J. Tuin man 135 pnt.; 8. H. v. d. Wielen 135 pnt.; 9. J. v. d. Bos 125 pnt.; 10. M. Wessels 115 pnt. en 11. M. Glerum 40 pnt. De prijzen bestonden dit keer uit flinke porties gerookte paling! Appelvink Zo af en toe sneuvelt er nog wel eens een enkele vogel die, aange trokken door de vuurtorenstralen, zich dan te pletter vliegt tegen de torenwand. Vorige week werd een appelvink hiervan het slachtoffer. Het vogeltje is kenbaar aan zijn enorme snavel en de „stierennek". Voor onze streken een zeldzaamheid. De appelvink die hier de dood vond was dan ook bepaald een trekker. BROUWERSHAVEN Rembrandt-avond Plattelandsvrouwen De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen hield onder leiding van mevr. Jansen-Kroon de maandelijkse ver gadering in het jeugdgebouw. Na het openingswoord hield de presidente een korte inleiding over de rechten van het kind, welke rechten echter in twee-derde gedeelte van de we reld een illusie zijn. Mevrouw v. d. Hamer-v. d. Weele vertelde hierna iets over haar rol als de moeder van Rembrandt in de film die gedeelte lijk werd opgenomen te Brouwers haven. Vervolgens hield mevrouw Jansen-Kroon een lezing over het leven en werken van Rembrandt. Na de pauze werden dia's vertoond van kunstwerken van de grote meester, waarna de presidente een dank woord sprak tot allen die hadden meegewerkt aan het slagen van de avond. De volgende vergadering zal plaats vinden op 16 december. Dan zal een Kerstavond worden gehouden. NIEUWERKERK Judo-demonstratie in Nieuwerkerk Naar ons wordt medegedeeld zal er a.s. donderdag 4 december in de „noodschool" aan de Stationsstraat te vNieuwerkeark en judo-demonstratie worden gegeven, door de heer L. Al- mekinders uit Middelharnis en zijn judoleerlingen uit Flakkee. De heer Almekinders heeft onder zich in Flakkee een groot aantal jongelui, die hij wekelijks inwijdt in de ge heimen van de judokunst. Om nu ook de kinderen op Schouwen-Dui veland in de gelegenheid te stellen de judokunst machtig te worden, komt hij a.s. donderdag naar Nieu werkerk, waar hij voor iedereen die wil komen kijken, demonstraties zal geven. Verzameling gelden „bom-ramp" Ondanks storm, sneeuw en regen, hebben de padvindsters van de groep „Nieuwerkerk" alhier, en niet zoals in een verslag werd gezegd een groep verkenners, meegedaan en hun beste beentje voorgezet voor de bliksem- aktie ten bate van de getroffenen van de „mijn"-ramp in Zierikzee, enige weken alweer geleden. Het to taalbedrag was f 1150,04. Het bedrag is inmiddels aan het aktiecomité overgedragen. OOSTERLAND Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijks politie te Nieuwerkerk, adres School straat 2, zijn inlichtingen te verkrij gen over de navolgende te Ooster- land gevonden voorwerpen: Een blauw haren windjack en een sleutelhanger met drie sleutels. Actie „Hulp aan Tunesië" Ten bate van de getroffenen van de watersnoodramp in Tunesië zul len in het kader van de nationale actie „Hulp aan Tunesië" hier ter plaatse giften worden opgehaald vandaag (dinsdag 2 december). De geluidswagen komt om twee uur naar hier om het gevulde zakje, dat bij de desbetreffende folder werd bijgevoegd, in ontvangst te nemen. Het gemeentebestuur rekent op aller medewerking. 'Advertentie Eindelijk is er... de ideale "tie" in longdrinks mei frisdrank of vruchtensap Om"lang"te drinken I op GRATIS FLES ook puuiTebërrel veor moderne mensen BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen tebekomen over de navolgende in de maand no vember 1969 gevonden voorwerpen te Bruinisse: een gulden; een armband je met naamplaatje; een sleuteltje merk Flora; een huissleutel; een houten duimstok en een groene re genbroek. Het verkeer over de Grevelingendam In de maand november 1969 pas seerden dagelijks 3000 tot 4000 auto's de Grevelingendam, wat een totaal betekende van 104.623 auto's. Het bracht de teller op 6.149.016. Het zon- dagverkeer geeft de laatste weken een terugval te zien, dat van het da gelijkse door de weekse verkeer blijft vrijwel constant. WOENSDAG 3 DECEMBER. NED. I. In de middaguren voor de kleuters „Avonturen in speelgoed- land" en voor de wat oudere kinde ren „Geen woorden maar daden". In de vooravond „Scala" en de aktuali- teitenrubriek van kerk en samenle ving „Kenmerk". Na het journaal een programma van een half uur, dat ter beschikking is gesteld van het comité, dat de bevolking van Tune sië wil helpen de ellende van de wa tersnoodramp te boven te komen. Ter ondersteuning van de inzame ling is ter plaatse een film gemaakt, die vanavond over beide zenders zal worden uitgezonden. De politieke partijen komen daardoor iets later aan de beurt dan gewoonlijk. Het is trouwens toch de vraag of het pro gramma niet helemaal door elkaar zal worden gekegeid, want Stan daard Luik speelt vanavond voor de Europacup tegen Real Madrid en daar de Belgen de eerste ontmoet- ting met 1-0 wonnen, belooft het een spannende strijd te worden. De kans is niet gering, dat de NOS deze re portage overneemt. Dan komt in ieder geval de hoofdfilm te verval len. Het is „Vanina Vanini", een Ita liaanse rolprent van Roberto Rossel- lini, die zich zo'n honderd jaar gele den afspeelde. Een Romeinse edel- vrouw ontmoet een jongeman, die door haar vader gevangen is gezet, omdat hij deel uitmaakt van opstan delingen uit de bergen. Het meisje wordt verliefd op hem en trouwt hem zelfs tegen de wil van haar ouders. In de reeks „Eigentijds" een herhaling van „Traumdeutung"de uitvoering van een psychologisch drama van Vinko Globokar en Edu- ardo Sanguineti door vier koren. NED. II. De AVRO begint met een natuurfilm getiteld „Audubon na- tuurtheater". Het is een film over Brits Columbia, de Canadese pro vincie aan de westkust die buiten gewoon rijk is aan natuurschoon. De adviesrubriek „Info" vult de tijd tot acht uur. Het tweede deel van de re portage, die de AVRO maakte van het optreden van de Dansers van Ceylon in oktober in ons land, gaat vooraf aan een eenacter van Chris Verheugd, die in het kader van Avro's Drama Workshop tot stand kwam. „Vrijdagmiddag twee uur", zoals dit stuk heet, behandelt een actueel probleem, nl. dat van de be drijfssluitingen en fusies. In „Spreek uur" maakt dokter van Swol de kij kers weer wegwijs in medische za ken. DONDERDAG 4 DECEMBER. NED. I. In de VPRO-avond tot 8 uur „Berichten uit de samenleving" en „Zendtijd", aangevuld met „Rijks weg 58", een korte film van de jeug dige, cineast Jaap Wolterbeek. Leen Jongewaard speelt hierin de rol van een man, die uit het voetbalstadion wordt weggeroepen. Na het journaal opnieuw „Berichten uit de samen leving", de autorubriek „Wereld op wielen", waarin Fred v. d. Vlugt o.m. de Sunbeam Rapier, de Alfa Romeo en de BMW 2000 onder de loep neemt. Hoofdschotel van dit Vpro- programma is een theaterreportage uit Mickery. Het Traverse Theater uit Edinburgh speelt daar „Daer Ja- net Rosenberg, dear mr. Kooning" van Stanley Eveling. Het is een merkwaardig stuk over een jong meisje, dat zo diep onder de indruk komt van de boeken van een schrij ver, dat deze een brief stuurt met haar bewondering er in verpakt. Er ontstaat een briefwisseling en zelfs een nader contact. NED. II. In de vooravond „Scala" en „Van gewest tot gewest". De TROS gaat van start met de Toto, gepresenteerd door Mary Schuur man. Natuurlijk is ook „De dief van Washington" present. Hij gaat naar Zuid Amerika, waar de communis ten een schema voor de machtsover name gereed hebben liggen. Of me neer Alex dat maar even uit de lade wil lichten. Rosita Bloom daarna voor de tweede maal in een eigen show: „Roosje zag een knaapje staan". Het knaapje is René Frank en samen zingen ze verschillende liedjes. In „Wegwezen" worden weer vragen gesteld aan autorijdende echtparen. Frans Henrichs is de pre sentator. De gezamenlijke kerken sluiten de donderdagavond af met een gesprek dat Oliver Hunkin van de BBC had met de vermaarde theo loog Harvey Cox, wiens boek „De stad van de mens" ook in Nederland een bestseller was. WOENSDAG 3 DECEMBER. NED. I: Schooltelevisie: 10.45 Kijk als je tekent zie je meer; 11.10 De ontwikkeling van de charitas; 11.35 Walter en Connie; 17.00 Avonturen in speelgoedland (kleur); 17.05 Geen woorden maar daden; 17.35 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws19.03 Ster; 19.07 Scala; 19.31 Kenmerk; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Hulp aan Tunesië; 20.50 Politieke partijen; 21.00 Socutera; 21.05 Vanina Vanini (kleur); 22.50 Eigentijds; 23.20 Jour naal. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Audubon natuurtheater (kleur); 19.30 Info; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Sier; 20.20 Hulp aan Tunesië; 20.50 De dansers van Cey lon; 21.15 Vrijdagmiddag twee uur (kleur); 22.20 Spreekuur; 22.30 Jour naal; 22.35 Levende filosofie (Teleac) 23.05 Einde. DONDERDAG 4 DECEMBER. NED. I: Schooltelevisie: 11.10 No tre ville; 11.35 Erasmus en zijn tijd genoten; 14.25 Alles over gezondheid; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.09 Zendtijd; 19.42 Rijksweg 58; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Wereld op wielen (kleur); 21.20 Dear Janet, dear mr. Kooning (kleur); 22.30 Journaal; 22.35 Organiseren en leiding geven (Teleac). NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Van gewest tot gewest; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Tros-toto; 20.40 De dief van Washington (kleur); 21.30 Roosje zag een knaapje staan (kleur); 21.55 Weg wezen; 22.25 Gesprek met Harvey Cox; 22.55 Journaal. Wat licht over rampwijk ZIERIKZEE, 1-12. Voor Zierikzee in het algemeen en de getroffen rapip- wijk in het bijzonder was het maandag een dag van opluchting, want „Den Haag" berichtte dat de directe schade aan goederen ontstaan door de mijn explosie op 17 november j.I. zal worden vergoed op basis van de regeling die is toegepast voor de windhoosschadc in 1967 in Tricht en Chaam. Deze regeling kwam uit de bus op een bijeenkomst van het dagelijks bestuur van het Nationaal Rampenfonds met de minister van binnenlandse zaken. De vergoeding geldt zowel roerend als onroerend goed. Wat de huizen betreft worden schadebedragen be neden f 2000 voor 75 procent ver goed. De huisraadschade wordt vrij wel voor 100 procent vergoed. De to tale schade, zal - inclusief de door de gemeente gemaakte onkosten, maar exclusief de schade aan „Beter Wonen"-huizen (die via het ministe rie van Volkshuisvesting wordt ver goed) ongeveer f 300.000 bedragen. Voorschotten Intussen ontvingen b. en w. van Zierikzee machtiging de aangelegen heid, volgens de aan hen gegeven richtlijnen af te wikkelen. Dit houdt voor de huisraadschade in, dat voor schotten zullen verstrekt op de be dragen aan totaalschade. In de mees te gevallen zal dit wel de gehele uit kering betrefefn, waarbij nog dient aangetekend dat schade beneden de f 50,- niet wordt vergoed en van schade boven de f 50 de eerste f 50 niet. Er zijn zo vernemen wij - ze ventig gevallen van huisraad .weinig of veel boven de f 50,-. Met de voor schotverstrekking wordt nog deze week een begin gemaakt. Aanvullend vernemen wij nog dat in overleg tussen gemeentebestuur en het Hulpcomité is besloten de eerste f 50 en de f 50, die in minde ring komt op bedragen boven dit be drag, zal worden vergoed uit het fonds ingezamelde gelden, zodat de huisraadschade geheel wordt ver goed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3