deurloo CPHËD Heuga tapijt? DE ZIERIKZEESCHE COURANT Min. Luns „matig optimistisch" na eerste EEG-dag Den Haag Véél mode- nieuws in: Vesten Truien Dassen enz. China spreekt met Rusland maar versterkt de defensie Negatief oordeel over de Sowjet-Unie ST. NICOLAAS AANBIEDING VOL ZIG-ZAG NAAIMACHINES TIJDELIJK TOT 80 GULDEN VOORDEEL Minister Roolvink opende regionale werkplaats minder-validen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2 december 1969 -^V -1)313 V, JAAR Af WAAHIN OPGENOMEN 1797 - 1889 «DAKTIE EN ADMINISTRATIE: lannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 jur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. 8i| de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N V. Drukkerij v h Lakenman 6 Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 7,80; per maand 2,60. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje"' (max. 4 regels) 1,75. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Vergoedingsregeling voor rampwijk DEN HAAG, 1-12. „Ik ben gema tigd optimistisch", maar met meer nadruk op het woord gematigd dan tevoren", aldus bracht minister Luns maandagavond, na de eerste werkvergadering van de Haagse top conferentie, zjjn gevoelens onder woorden. Na de eerste discussieronde, waar bij minister-president De Jong als voorzitter vergeefs heeft geprobeerd de kwestie van de uitbreiding der E.E.G. (en met name de Britse toe treding als eerste punt aan de orde te stellen), verklaarde minister Luns dat er niet veel voortgang was ge maakt. Het i sechter nog vroeg in de dag, zo voegde hij hieraan toe, mor gen gaan de besprekingen verder. De Franse president, Pompidou, heeft eraan vast gehouden, dat eerst de voltooiing van de E.E.G. aan de orde moest komen en dit punt heeft maandag verder de discussies be heerst. Minister-president De Jong had de discussies geopend met een vcrkla- SINT is óók bij de tijd ring, waarin h(j waarschuwde dat er een gevoel van frustatie is ontstaan wegens gebrek aan besluitvaardig heid en gebrek aan evenwicht tussen de vorderingen die de E.E.G. op ver schillende terreinen heeft gemaakt. De oorzaak hiervan lag niet in het E.E.G.-verdrag, doch heel duidelijk bij de lid-staten die- geen gemeen schappelijk doel meer hebben. Hij meende, dat als het probleem van de toetreding van nieuwe leden opge lost zou zijn, het gemeenschappelijk doel weer zou zijn gesteld en het in- tegratiewerk weer sneller zou kun nen verlopen. „Hij verklaarde dat men een datum zou moeten vaststel len voor de onderhandelingen met Groot-Brittannië. Na de uitbreiding van de E.E.G. zou volgens hem ook de weg geopend zijn voor geleidelij ke ontwikkeling van politieke sa menwerking. De Nederlandse minis ter-president wees er ten overvloede op, dat dinsdag de Europese commis sie aan het debat zou deelnemen en dat men dan dus beter de kwestie van de voltooiing en de verdieping van de samenwerking van de zes aan de orde kon komen. President Pompidou verklaarde bereid te zijn tot onderhandelingen met Engeland, en ook met landen als Zwitserland en Oostenrijk waarvoor speciale regelingen nodig zouden zijn. Een drijvend zwembad UITHOORN, 1-12. Drs. H. B. P. A. Letschert, burgemeester van Uit hoorn, heeft maandagavond iets bij zonders ingewijd, namelijk een drij vend overdekt zwembad, liggend in de Amstel. Een uit Dortmund afkomstig Rijn- schip - lengte 67 meter - is op een werf in Nifterik verbouwd tot een compleet zwembad met instructiebad voor beginners van 9 bij 6 meter en een bad voor gevorderden van 20 bij 6,70 meter met een oplopende diepte 'van 1,50 tot 2,20 meter. Dit drijvend bad is eigendom van de heer Janssen, die al eerder een particulier instructiebad inrichtte in Tiel en in Wychen. ATHENE. Het slachtoffer van de aanval op het El Al bureau te Athene de 2-jarige George Natos, werd ter aarde besteld. Op de foto: de rou wende familieleden achter de kist met het stoffelijk overschot. HONGKONG, 1-12. De Chinese volksrepubliek versnelt het tempo van de dcfcnsicvoorbereidingcn met de bouw van schuilkelders en het opstellen van plannen voor de eva cuatie van de grote steden, zo blijkt uit meldingen die diplomaten in de Britse kroonkolonie Hongkong ont vangen. Het tempo is volgens de berichten sedert vorige maand ver hoogd na geruchten dat de Chinees- Russische besprekingen in Peking over de grenskwesties niet zo erg vlot verlopen en in het afgelopen weekeinde deed premier Tsjoe En- Lai zijn scherpste aanval op de Sow- jct-Unic sedert geruime tijd. Op een banket op de Albanese ambassade zei hij dat de Sowjet- Unie en de Verenigde Staten samen- Nieuw Neurenbergproces voorgesteld voor Vietnam FRANKFORT, 1-12. De voormalige Amerikaanse assistent procureur-ge neraal bij het internationale tribu naal van Neurenberg, Robert Kèmp- ner, heeft voorgesteld een nieuw proces van Neurenberg te beginnen voor de in Vietnam begane oorlogs misdaden. Volgens Kempner, die thans als advocaat in Frankfort woont, zou dit tribunaal zich niet al leen moeten bezig houden mét de Amerikaanse oorlogsmisdaden, maar ook met die welke door de Vietcong worden begaan. Het nieuwe interna tionale tribunaal zou moeten zijn sa mengesteld uit vertegenwoordigers van de gróte mogendheden. Vonnissen in Saigon SAIGON, 1-12. Door een militaire rechtbank in Saigon zijn zaterdag vonnissen uitgesproken, in een spio- nageproces waarin drie-en-veertig verdachten van hoogverraad terecht hebben gestaan. Hoeynh Van Trong, voormalig speciale medewerker van de president, werd tot levenslang veroordeeld. Drie anderen, Vungoc Nha, Le Huu Thoey, en Kinh, die hadden bekend lid te zijn van de communistische partij of het natio nale bevrijdingsfront, werden even eens tot levenslange dwangarbeid veroordeeld. Zeven anderen werden veroor deeld tot straffen van vijf tot twin tig jaaar dwangarbeid, twee tot drie en vijf jaar en 28 tot drie jaar ge vangenisstraf. Twee journalisten, Phan Van Nghi en Cao Tran, wer den vrijgesproken. werken om de revolutie te onder drukken en de wereld te verdelen. De Verenigde Staten en de Sowjet- Unie spreken over ontwapening „maar zijn in werkelijkheid bezig met bewapeningsexpansie en oor logsvoorbereidingen. De wereld, ge confronteerd met deze agressieve ambities en oorlogsdreigingen, zou haar waakzaamheid en eenheid moe ten verhogen en volledige psycholo gische en materiële voorbereidingen moeten treffen". Sedert vorig jaar augustus de landen van het Warchau-pact onder leiding van de Sowjet-Unie Tsje- cho-Slowakije binnenvielen, heeft de Chinese volksrepubliek tekenen van vrees voor een Russische aanval getoond en zijn in het Peking-China de voorbereidingen voor een verdedi ging begonen. Op het ogenblik moe ten schoolkinderen al formulieren invullen waarin zij de wens te ken nen geven in het geval van oorlog bij hun ouders te willen blijven .of te worden geëvacueerd. Drie doden l>Ü verkeersongeluk ROME, 1-12. De Sowjetrussischc schrijver Anatoli Koeznctsovv, die nu in Engeland woont, heeft in een vraaggesprek met het Milanese blad „Corricre Delia Sera" de Sowjet- Unie „een fascistisch land dat veel gevaarlijker is dan het Nazi-Reich" genoemd. „De Sowjet-Unie is het land waar in miljoenen en nog eens miljoenen mensen zijn gedood en hele volkeren zijn gedwongen naar andere strekep., te trekken, waarin vele nationale culturen zijn vernietigd en de joden hevig zijn vervolgd en nog worden1 vervolgd. Het is het land dat de in vasies in Hongarije en Tsejcho-Slo- Advertentie. AMSTELVEEN, 30-11. Tijdens een hevige hagelbui, waarbij de weg zeer glad was geworden, is op de Amsteldijk Zuid in Amstelveen een auto geslipt en in de Amstel terecht gekomert. De drie inzittenden van de auto zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn het echtpaar D. A. Kruit uit Amsterdam, respectievelijk 59 en 54 jaar oud, en mevrouw Prik kel, eveneens uit Amsterdam. De po litie neemt aan, dat de auto met te hoge snelheid heeft gereden. Om wonenden hebben getracht de inzit tenden van de auto, die nog even was blijven drijven, te redden, maar dat lukte niet. Kikvorsmannen van de brandweer hebben de stoffelijke overschotten later geborgen. Vuilnisophalers van New York staken NEW YORK, 1-12. Ongeveer 2.000 werknemers van particuliere vuilnis ophaaldiensten in New York zijn maandag in staking gegaan, omdat zij hogere lonen en pensioenen wen sen. De betrokken ondernemingen halen per dag 7.000 ton vuilnis op bij ziekenhuizen, restaurants, hotels en andere bedrijven, terwijl de stadsrei niging dagelijks 10.000 ton voor haar. rekening neemt. Voor snellere levering Uw tapijt-speciaalzaak Alle soorten en kleuren binnen één week gelegd Waarom zou U langer wachten? woninginrichting (Heuga dealer) wakije op zijn geweten heeft. Maar nog steeds geloven jullie in het wes ten aan de mogelijkheid van een vreedzame dialoog met de mannen in het Kremlin", aldus het zaterdag gepubliceerde gesprek. Het is absurd te geloven dat het communisme in Moskou een mense lijk gezicht zou krijgen. Alle niet- conformistische Sowjetrussische journalisten zijn in gevaar. Het wordt steeds duidelijker aki dé Sow- .ietleiders, Jieinyvee .hebbepnaar het Stalinisme, aldus KoezneUow. 1 I.', i Trouwring na 12 jaar teruggevonden ALTENDORF (Zwitserland), 1-12. Een boerin uit het Zwitserse plaatsje Altendorf heeft haar trouwring, die zij twaalf jaar geleden had verlo ren, teruggevonden. Het sieraad bleek in de maag van een koe te zit ten en kwam weer tevoorschijn toen het dier was geslacht. De Israëlische strijdkrachten schatten dat zij sinds het einde van de zesdaagse oorlog van 1967., 2.000 Arabische geurrillastrijders hebben gedood, zo wordt van gewoonlijk welingelichte zijde in Tel Aviv mee gedeeld. De aankomst van president Pompidou in Den Haag DEN HAAG, 1-12. President Pom pidou van Frankrijk is maandag middag om vijf voor half één met een speciale trein aangekomen op het station Hollands Spoor in Den Haag, waar hij in de koninklijke wachtkamer werd verwelkomd door prins Bernard, minister-president De Jong en minister Luns. De president, die vergezeld was van zijn echtgenote, zijn minister president Chaban-Delmas en zijn minister van buitenlandse zaken, Schumann, had wegens het slechte weer de treinreis verkozen boven een aanvankelijk voorgenomen vliegreis met een Caravelle naar het vliegveld Valkenburg. Op het station Hollands Spoor stonden een erewacht van de garde fuseliers prinses Irene opgesteld en de Koninklijke Militaire Kapel, die het Franse volkslied speelde. Een half uur voor de Franse pre sident arriveerde, zoals gemeld, de Belgische delegatie onder leiding van premier Eyskens en minister van buitenlandse zaken, Harmei. Kortemeestraat 17 BERGEN OP ZOOM Telefoon (01640) 5878 BON VOOR GRATIS FOLDERS Zenden aan antwoordnr. 102 Bergen op Zoom Naam: Adres: Plaats: OOSTBURG, 1-12. Minister Rool vink van sociale zaken en volksge zondheid heeft maandagmiddag in Oostburg in Zeeuws-Vlaanderen een regionale werkplaats voor minder- validen geopend. In het nieuwe gebouw, waarvan de bouw- en inrichtingskosten ander- HOUSTON. Charles Conrad, gezag voerder van de Apollo-12 toont de grote maansteen, die hij en collega Bean van hun tocht naar de maan hebben meegebracht. Reclitst staat hij bij een deel van de televisie, die de Surveyord in staat stelde beelden naar de aarde te zenden. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Velen redeneren niet om te leren, maar om te laten zien dat zij' weten. VIAT U6T Dt BILT half miljoen gulden hebben bedra gen, werken ruim honderd mannen en vrouwen. Er is een afzonderlijke afdeling voor geestelijk gehandicap ten, waar 30 mensen aangepast werk vinden. Aan de totstandkoming van de werkplaats hebben 14 gemeenten in west-Zeeuws-Vlaanderen meege werkt. Tijdelijk regen Verwachting tot woensdagavnd: Toenemende bewolking met tijdelijk regen en later op de dag vanuit het westen enkele opklaringen; matige tot krachtige wind, ruimend van zuidwest naar noordwest; in het zui den en oosten van het land iets ho gere, elders ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Minimum temp.: 0 tot 5 graden bo ven normaal. Maximum temp.: omstreeks normaal Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droag etmaal: 20 procent. 3 dec. Zon op 8.28, onder 16.31. Maan op 0.59, onder 13.40. 4 dec. Zon op 8.30. onder 16.31. Maan op 2.13. onder 13.50. Nieuwe maan 9 dec. te 10.42. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 3 dec. 9.15 v.m. 22.03 n.m. 4 dec. 10.27 v.m. 23.16 n.m. BROUWERSHAVEN 3 dec. 9.19 v.m. 21.55 n.m. 4 dec. 10.29 v.m. 23.06 n.m. Doodtij: 4 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 2-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Nog steeds bevindt zich bo ven Iitalië een lagedrukgebied dat in het westelijk deel van de Middel landse zee veel wind veroorzaakte waarbij plaatselijk flinke hoeveelhe den neerslag vielen. In ons land was het rustiger. Tijdens het passeren van een front viel er gisterenavond en vannacht op vele plaatsen enige regen maar grote hoeveelheden wer den niet gemeld. De temperaturen daalden in het zuidoosten tot min vier graden. Deze waarden liepen echter in de loop van de nacht op zodat vanmorgen om 8 uur nergens meer. vorst voorkwam. Het komende etmaal zal een storing die nu nog in het zeegebied rond IJsland ligt het weer in ons land bepalen. Deze sto ring trekt naar het oosten waarbij het frontensysteem van deze depres sie in de loop van de nacht en och tend ons land zal passeren. Dit kan gepaard gaan met enige regen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 1