j[ind(^h DE VERKEERDE DADER De pijp met de vijf pluspunten Indringende algemene beschouwingen op begroting voor 1970 j De wereldtarwehandel in 1969/1970 Topconferentie in Moskou Gemeenteraad Westerschouwen HAAMSTEDE. 28-11. In de vrij dagmorgen gehouden vergadering, heeft de raad zich twee en een half uur beziggehouden met de begroting 1970. De heren B. J. Kloosterman en J. J. Padmos waren niet aanwezig. Teneinde de leerlingen der hoogste klassen van de „Prinses Beatrix- school" iets mee te geven in een nieuw „vak": „Maatschappelijke ver kenning", waren zij in de raadszaal aanwezig. Als rapporteur van de begrotings commissie sprak de heer A. D. Dale bout zijn genoegen uit over het tot standkomen van deze begroting, waarvoor hij de secretaris en zijn hulpkrachten dank zei. Namens de p.c.-fractie hield de heer A. D. Dalebout algemene be schouwingen. Na de gelukwens aan het college met deze begroting, die wel wat aangepast is, had spreker nog een aantal wensen. Er blijft nog een achterstand in de woningbouw, de bouw der nieuwe o.l.-school te Renesse en het grote rioleringswerk. Nog steeds is er geen wijziging ge komen in de verhouding rijk-ge meenten en het schijnt dat ook de bestemmingsplannen door de Kroon worden vertraagd. De straatverlich ting vond spreker niet altijd op de juiste plaatsen aangebracht. „Ga zo voort, college", zei spreker i.v.m. de bouw van bejaarden woningen.' Ge zien de toestand van de scholen in Haamstede suggereerde hij nieuw bouw onder één dak. Het zwemin- structiebad zou uitgevoerd moeten kunnen worden door de eigen dienst gemeentewerken. Nog steeds is het toerisme de grootste inkomstenbron en spreker hoopte dat het in 1970 weer in alle rust zou mogen ver lopen. Om de haven Burghsluis zou den toiletten en een telefooncel ge bouwd moeten worden, gezien het steeds grotere gebruik als jachtha ven. De fruitteelt Over de fruitteelt zei de heer Da lebout dat het fruit steeds kleiner wordt. Hij noemde de waterleiding als de schuldige. Een dubbel aantal caravans zou zeer wenselijk zijn. De enige mogelijkheid voor de fruitteler is rooien met incassering van de rooipremie, waarna slechts stuifzand overblijft, waarop niets groeit. Tot slot prees de heer Dalebout de pret tige wijze van vergaderen. Vervolgens gaf de heer Hendrikse (P.v.d.A.) zijn persoonlijke zienswijze op de begroting. De nieuwbouw ge meentehuis zou mogelijk in fases kunnen geschieden. Spoedige defi nitieve bestemmingsplannen zijn ge wenst, „want de brutaalsten komen nu' het verst". Voor de brandweer zou spreker twee garages gereali seerd willen zien en een verdere be- bording zou de verkeersveiligheid ten goede komen. De wet op de kam- peerhygiëne moet nauwlettend ge volgd worden, terwijl nog grotere financiële offers gevraagd zullen worden voor het grote recreatie- transportriool. Meer premie- en wo- ningwetbouw moet mogelijk zijn in dorpen waar de laatste jaren niet gebouw werd. Achter de aankoop der gebouwen Van Waveren (waarvan juist vrijdagmorgen de goedkeuring van G.S. werd ontvangen) stond de heer Hendrikse niet, doch hij meende dat er eerst tekeningen gemaakt moeten worden over de definitieve bestemming. Hij vroeg om zorgvul dig beraad. Ook het verkeer in de toekomst zal het college heel ruim moeten zien. In Renesse zal de kleu terschool voorrang moeten hebben en de o.l.-school te Burgh zal uit gebreid moeten worden. Ook de chr. school is totaal verouderd en vraagt om maatregelen. Voor het toerisme is grote waakzaamheid geboden en een toename van caravanplaatsingen zou spreker gaarne in een volgende vergadering tegemoet zien. Tot slot constateerde hij een tekort aan be- jaardenwerkondersteuning en aan sportzaken. Om nieuw gemeentehuis De heer M. J. Steur (V.V.D.) wil streven naar 6.000 inwoners. („Kun nen wij daar zelfstandig nog iets aan doen"?). Hij was benieuwd naar de plannen inzake een nieuw ge- Nog een voorbeeld van een echte Schouwse wagen, waarmede in vroeger tijd de bewoners van overal verspreid liggende hofsteden onder ling de verbindingen onderhielden en vaak naar Zierikzee reden. Het blijft een voor goed verdwenen beeld van landelijkheid, typisch voor een tijdperk, die echter niet alleen maar de idylle kende. meentehuis en het verheugde hem zeer dat er geen verhogingen der ge meentelijke belastingen te verwach ten zijn. In verband met de bestem mingsplannen hoopte de heer Steur op vele drukke besprekingen in 1970. De brandweer deed uitstekend werk, doch „we moeten voorkomen dat al les verbrandt en de brandweer niet meer bestaat" (Pasen 1969). De wo ningbouw is gelukkig wat meer uit het slop gekomen. Er zal spoed ge maakt moeten worden met de aan koop van bouwgronden, bv. in Re nesse aan de oostzijde Provinciale- weg en later zelfs aan de westkant. Wat de personeelsbezetting betreft vroeg de heer Steur de efficiëntie niet uit het oog te verliezen. Bij de verdere mechanisatie moet wel over wogen worden wat eventueel door derden gedaan kan worden, want tijdverlies wordt steeds duurder. Wat het onderwijs betreft hoopte hij dat Renesse snel ideaal geholpen zal zijn. In Haamstede zou overeenstemming bereikt moeten worden om onder één dak te komen. Wat het zwembad be treft: Nieuwerkerk werkt volop eu heeft een verlies. Ook het rusthuis draait met verlies 'en de gemeente zou hierin de financiële aanloop der eerste jaren moeten kunnen bij springen. Wat het V.V.V.-werk be treft hoopte hij dat de gemeente deze verenigingen niet in de steek zal laten. Een nieuw gezichtspunt opende de heer Steur in de verkeerschaos rond en in Renesse en hij lanceerde een boulevard onder langs de duinen, als vervolg op de Kampweg, doorlopend tot de Jan van Renesseweg of - zo als later de heer Hoogerhuis op merkte - zelfs tot aan de Verklikker. LONDEN, 29-11. Volgens een'com muniqué dat na afloop van een bij eenkomst van de Internationale Tarweraad in Londen is gepubli ceerd, zal de wereldtarwehandel in 1969/70 een omvang van 48 a 52 mil joen ton kunnen bereiken. Dat wil zeggen tot zeven miljoen ton meer dan in 1968/69. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 2 DECEMBER NED. 1. De Avro brengt het twee de deel van „De Rare Vogels", een serie spel voor de jeugd, geschreven door Dick Dreux. De oud-dierenarts uit de woonboot, De Grauw (Jan Teulings) gaat een hondenmepper achterna en slaagt er in hem bij de politie te brengen. In „Peyton Pla ce" problemen voor Betty, die im mers het dossier van Stella heeft weggenomen. Dat wordt ontdekt en dokter Rossi is helemaal niet geluk kig met deze gang van zaken. Aan sluitend aan het journaal, ook al weer zoals gewoonlijk op de dins dagavond „Strange Report". In „Wie stort tranen voor de dokter" komt een jonge specialist in moeilijkheden als hij nogal emotioneel uitvaart te gen zijn chefs. Even later wordt de rebellerende knaap dood in zijn huis gevonden. Avro's Sportpanorama brengt vervolgens weer een samen vatting van een voetbalwedstrijd, die zaterdag in de Engelse conypeti- tie werd gespeeld. De laatste vijftig minuten van de dinsdagavond zijn voor Avro's Televizier, een magazine dat zich ivil onderscheiden van de andere actualiteitenrubrieken. Na het journaal nog van Teleac de ne gende les in de cursus Schaken voor beginners. NED. II. „Scala" voorafgaande aan het Kro-programma dat begint met het tweede deel van het optreden van de groep „Folklore y danzas de Espana" in de serie „Rond de wereld in zang en dans". Na het nieuws „Vanavond in Nieuwspoort", waar wel weer het een en ander te ver hapstukken zal zijn in en rond het parlement. Bij wijze van intermezzo speelt de zigeunerkapel Kabani tien minuutjes en dan is het tijd voor de hoafdfïlm, getiteld „The Ministry of fear". Het is een werkstuk, dat de grote Fritz Lang maakte naar een verhaal van Graham Greene. „Heer schappij van de Angst" speelt zich af tijdens de eerste jaren van de tweede wereldoorlog. Hoofdpersoon is een juist uit een psychiatrische inrichting ontslagen meneer Stephen Neal. DINSDAG 2 DECEMBER NED. 1: schooltelevisie: 10.45 ver kennen en ontdekken; 11.10 Erasmus en zijn tijdgenoten; 11.35 biologie in de brugklas; 18.50 fabeltjeskrant (kleur); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 ster; 19.07 rare vogels; 19.32 Peyton Place; 19.56 ster; 20.00 jour naal; 20.16 ster; 20.20 strange report (kleur); 21.10 avro's sportpanorama (kleur); 22.20 avro's televizier; 22.50 journaal; 22.55 schaken voor begin ners (teleac); 23.25 einde. NED. II: 18.50 fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 scala; 19.30 rond de wereld in zang en dans (kleur); 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 vanavond in Nieuwspoort; 21.00 Kabani; 21.10 Graham Greene en de film; 22.33 journaal. Deze uitbreiding van de interna tionale handel in tarwe zou kunnen bijdragen tot een vermindering van de neerwaartse druk op de prijzen, waardoor moeilijkheden met de in ternationale graanovereenkomst wa ren ontstaan. Volgens het communiqué menen de grote tarwe-exporterende landen dat thans een periode van stabiele prijzen is aangebroken. Zij ver wachten dat de prijzen, als zij al veranderen, nu weer omhoog zullen gaan. Wat de vooruitzichten voor 1969/ 70 betreft wordt opgemerkt dat er dit seizoen voor het eerst na 1966/67 sprake is van een algemene inkrim ping van het tarwe-areaal. De pro- duktie zal kleiner zijn dan in 1968/69, al zal de oogst meer opbrengen dan gemiddeld in de afgelopen vijf jaar. De oogst heeft meer opgebracht in Canada en Azië, maar in andere de len van de wereld minder. Geen cocosnoot KUAEA LUMPUR, 28-11. Een man heeft zich moeten laten behandelen in een zie kenhuis in Kuala Lumpur, uadat een aap waarschijnlijk zijn hoofd voor een cocosnoot had aangezienDe man liep langs een cocospalm, toen een afgerichte aap, die gebruikt wordt om de vruchten te plukken, op zyn schouders sprong en aan zijn hoofd be gon te trekken. De man hield er een verrekte en zeer pyn- lijke nek aan over MOSKOU, 1-12. De Oosteuropese leiders komen begin deze maand in Moskou bijeen om van gedachten te wisselen over actuele internationale vraagstukken, zo meldde radio Mos kou maandagochtend. De bijeen komst zal worden bijgewoond door partij- en staatsleiders uit de Sow- jet-Unie, Bulgarije, Tsjecho-Slowa- kije, Oost-Duitsland, Hongarije, Po len en Roemenië. E^en datum noem de de radio niet. Volgens eerdere berichten zou reeds eind vorige maand een topcon ferentie van het W<ïrschau-pact ge houden worden, o.a. over de houding tegenover de nieuwe Wëstduitse re gering-Brandt. De conferentie was om onbekende redenen uitgesteld. St.-Nicolaaspakketten uiterlijk 1 december verzenden PTT kan een tijdige overkomst van briefpakjes en postpaketten met St. Nicolaasgeschenken alleen garanderen, indien ze uitex'lijk 1 de cember a.s. ter post zijn bezorgd. Bij latere aanbiedingen kan voor tijdige verzending en bestelling niet worden ingestaan. PTT staat in deze dagen opnieuw voor de opgave ruim twee miljoen briefpakjes en postpakketten te ver zenden en te bestellen. Normaal wordt via de PTT per week ongeveer een miljoen pakjes en pakketten verzonden. Ook nu weer zijn een aantal ex- tra-maatregelen genomen om de grote hoeveelheden te vervoeren en te bestellen. Gereserveerde parkeer plaats voor invaliden DEN HAAG. 28-11. Lichamelijk gehandicapten, die voor hun vervoer aangewezen zijn op een motorvoer tuig kunnen voortaan, onder zekere voorwaarden, een eigen parkeer plaats krijgen voor hun huis en voor hun werkadres. Om dit mogelijk te maken werd bij algemene maatregel van bestuur wijziging van het rege- lement verkeersregels en verkeers tekens doorgevoerd, aldus het minis- tei'ie van verkeer en waterstaat. Medisch projekt Nederland draagt bij aan medisch projekt Nigeria DEN HAAG, 27-11. Uit gelden voor ontwikkelingssamenwerking draagt Nedei'land i*uim 1.144.000 gulden bij aan de uitbreiding van het Wesley Guild-ziekenhuis in de Nigei'iaanse stad Ilesha. Vandaag is daartoe in Den Haag eeh overeenkomst ondertekend. De uitbreiding betreft twee ziekenza len, een operatiekamer, een ver- bandafdeling en een administratie gebouw, zulks ter opleiding van eni ge tientallen verpleegsters. Vrachtauto tegen trein UTRECHT, 29-11. Op een met au tomatische knipperlichten beveiligde overweg in de Huurnerweg in Wier den is donderdagavond om ongeveer 6 uur een vrachtauto tegen de sneltrein Almelo-Deventer gebotst. De trein was al grotendeels gepas seerd, toen hel ongeluk gebeui'de zo dat de machinist er niets van merk te. De reizigex-s die de klap wel hooi'den, trokken niet aan de nood rem. De chauffeur van de vrachtwa gen, de heer G. Traast uit Rijssen, werd bij het ongeluk zo zwaar ge wond dat hij later in een zieken huis overleed. De trein is in Rijssen aan een ondex'zoek onderworpen, waardoor hij een half uur vertra ging kreeg. TWEEDE KAMER Voorstel tot onderzoek naar fusies DEN HAAG, 29-11. De minister van economische zaken, mx\ L. de Block, wil de sociaal-economische raad advies laten uitbrengen over het voorstel, van deT>v<2ede^ .Kamer leden Goudzwaard (ARP) Nelis-' sen (KVP).,. een! college yan.' .onder zoek naar fusies, in té 'stéllen!, De minister .verkla,ar,de: vanavond" 'in de Tweede Kamer dé 'motieven1 voor de mótïe, ri.l. de behoefte aan groter' inzicht, grötex- öpe'nbóarheid en doox-zichtighéid.' dé wijzé van tot standkoming van fusies ,èri' 'de soci* aal-economxsctie gevól'geri, té on-1 derschrijven. Minister De Block behield zich eenoordeel over de modaliteiten van de motie voor. Ruimtevaarder Collins wordt onderminister KEY BISCAYNE (Florida), 29-11. President Nixon heeft de ruimtevaar- der Michael Collins, die in juli in zijn Apollo 11-stuurscabine tijdens de landing van Axmstrong en Aldrin om de maan cirkelde, benoemd tot ondexminister van buitenkindse za ken voor voorlichting. Wanneer de Senaat dit goedkeui-t, zal Collins worden aangesteld tegen een salaris van 38.000 dollai\ De 39-jarige Col lins neemt ontslag als kolonel van de luchtmacht. KOKTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het vissersvaartuig SCH 66 heeft in zijn netten een bom opgehaald. De schipper heeft het ge vaarlijke voorwerp één mijl O.Z.O. van het booreiland Ti'iton weer overboord gezet, voorzien van een boei. VEENENDAAL. De 3-jarige Evert Jan Vlastuin uit Veenendaal is in zijn woonplaats, toen hij plotseling de weg opliep, door een vi'achtauto gegrepen en kort daarna op weg naar het ziekenhuis aan zijn ver- wondingen ovex-leden. TANGE-ALTEVEER. In Tange- Alteveei", gemeente Onstwedde, heeft een felle brand de woning van de familie H. Rijks, aan de Esweg volkomen in de as gelegd. Van de inboedel kon niets woi'den gex'ed. De schade is zeer aanzienlijk. Het gezin was tegen brand verzekerd. De oorzaak van de bx'and is nog niet bekend. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voox\ DEN HAAG. De Tweede Kamer leden Notenboom en Maenen (beiden KVP) hebben de minister van ver keer en waterstaat gevraagd af doende maatregelen te treffen tegen de geluidshinder rondom het Lim burgse vliegveld Beek. AMSTERDAM. „Interclean ,69", de derde internationale vakbeui's voor bedrijfsmatig onderhoud, schoonmaak en toegepaste hygiëne, die van 24 tot en met 27 november in het Rai-gebouw in Amsterdam is gehouden, is een gi-oot succes ge worden. AMSTERDAM. Bij Paul Brandt in Amtserdam heeft een 9.65 karaats briljant 66.000 gulden opgebracht. DEN HAAG. In tegenstelling tot hetgeen werd vexmeld is het bezoek van de Franse minister van onder wijs de heer Olivier Guichai'd vrij dag begonnen. HAARLEM. Dp mi,nisjt.ér van land bouw .én.vjsse'ry, i'r. P.J. Lafdinoils, zal óp de. maandagmiddag 8 decem ber', in Haarlem te Jioud.en .vergade ring yande (katlfólieke) land- én tUinbóuwbond spreken over „land- bóuwpóUtiek in niéuwe baxien". NIJKERK. De 18-jarige N. A. van Waaijenbex-g, uit 'Nijkerk Is vex'ongé- 'lukt toen hij op de Barneveldseweg met zijn bx-omfiets op de achterzijde van een langs de weg geparkeerde vrachtauto botste. De jongeman overleed ter plaatse. ROTTERDAM. Een referendum onder alle Rottei'damse studenten, gericht tegen de door de Studenten Vakbeweging overheerste studenten raad. heeft 1014 stemmen opgeleverd voor een scheiding tussen studenten- politiek en matei'iële belangenbehar tiging. ROTTERDAM. De personeelsbe zetting van Shell Nederland Chemie aan de Moerdijk zal (volgens een yoorlopige x'aming) voor eind 1970 omstreeks 440 man bevatten; circa 200 man in de operaties, circa 150 in de technische afdelingen en onge veer 50 in de overige sectox-en. ROTTERDAM. Het Rotterdamse meisje Regina Nooijen (13 jaar) is nu al zes weken spoorloos verdwe nen. De zedenpolitie in Rotterdam, die op 12 november haar opsporing verzocht, heeft tot dusver geen en kel x-esultaat geboekt. DEN HAAG. Prins Bernhard heeft in Den Haag het „verzekeringsge bouw" geopend, waarin de Neder landse Vei'eniging ter Bevordei-ing van het Levensverzekeringswezen (N.V.B.L.) en de Nederlandse Unie van Schadeverzekeraars (N.U.S.), be nevens een aantal andere vei'zeke- ringsorganisaties gevestigd zijn. DEN HAAG. Zaterdag 29 novem ber, ovex*schreed de Nedei'landse ex port van groenten en fruit voor het eex*st binnen één jaar de én miljai'd kilo. Waarde: ongeveer 900 miljoen gulden. TEGELEN. Op de parkeerplaats aan de Venloseweg heeft de gemeen tepolitie te Tegelen de 24-jarige C. R. en de 25-jarige P. J„ beiden uit Venlo, aangehouden, nadat in de auto waai'in ze zaten een geldkistje met f 800,was aangetroffen. Advertentie. métallique j 0 lichtgewicht 0 droogrokend j 0 verwisselbare kop 0 moderne vormgeving 0 en de prijs.10.75 fjl/j VOOR DE HANDEL: B.D. LEEFSMA N V. KERKSTR. 25 AMSTERDAM, TEL 2327271 FEUILLETON door FRANK VAN FALCKENOORT De man haalde zijn schouders op. Misschien goeiendag of zo. Dat weet •ik niet meex*". „Zou het kunnen zijn", vervolgde HoolWërf, maar op ieder woord een kelmtoon leggend, „dat u bij het ver trek uit het huis zei, zodat de huis houdster het kon horen: Dat ouwe mórmél, vandaag of morgen sla ik hem nog eens de hersens in?" „Nee!" De man keek de x-echer- cheur geschi'okken aan. „Ho, meneer Vax-dèl, de huishoud ster heeft dit verklaax-d. U hebt dit in de gang tegen haar gezegd. En thuis hebt u zich zitten opwinden. U hebt gewacht, tot mevx'ouw Alis- sen vertrokken was. Zo ongeveer twee uux". Daarna betx-ad u opnieuw de woning van de heer Grootebofg, nam in de kamer de kachelpook én sloeg hem inderdaad de hersens in. Zo is het toch gebeux-d nietwaar?" Hoolwerf sloeg de ander nauwlet tend gade. De man kwam met éen ruk over eind. „Bent u gek? Ik heb het niét gezegd en ik heb het niet gedaan. Dacht u, dat ik de gevangenis in wilde voor zo iemand? Ovex-igens, ik zou het niet kunnen .Ik zou geen x'ustig ogenblik meer hebben in m'n leven". Hoolwerf haalde zijn schoudei's op. „Het spijt me voor u, meneer Vardèl, maar de aanwijzingen zijn zo sterk tegen u, dat ik u voox'lopig in aiTest houd. We zullen ons ge- spx-ek typen en er een px'oces-ver- baal van maken. Daarna wox-dt '.u vooi-geleid voor de officier van jus titie in Almelo. En die moet dpn maar beslissen, wat er met u mcjèt gebeux-en". Hoofdstuk 4. „Ben je er zo absoluut zeker van, dat die meneer Vardèl het gëdaön heeft. Gert?" Hoolwerf zat in zijn stoel bij de haax-d, een pijp tussen de landen geklemd. Tegenover hem zht. zijn vrouw Cobie, de handen gevou wen in de schoot. Hij keek haar eni ge tijd aan. Ze had al enkele malen suggesties gedaan, die nuttig bleken te zijn. Hij wist van collega's, dat vx-ouwen van politiemannen soms veiTassende tips kunnen geven en ook wel eens op ideeën komen, die over het hoofd gezien zijn. Daarom hechtte Gert Hoolwerf altijd waar de aan het oordeel van zijn vrouw. „Jij twijfelt nog, hè?" „Als je het precies weten wilt: ja. Er zijn me teveel duistere punten. Jij bent vakman en jij zult daarom wel weten, wat je moét doen. Als jij van mening bent, dat er voldoende bewijzen zijn om die man naar het huis van bewaring te brengen, dan zal dat jui'idisch ongetwijfeld klop-- pen. Maar het feit,, dat meer Vardèl rustig blijft ontkennen „De meeste misdadigexs ontkeri-f „Jawel, beroepsmisdadigers. Inbre kers en dieven bijvoox-beeld. Dat is hun enige kans". „Ook van Vardèl. Zo lang hij ont kent, is de zaak derhalve niet x-ond". „Juist. Onthoud dit even. Iemand, die in een vlaag van woede een me demens vermoox-dt, onverschillig om welk motief, krijgt al gauw berouw, als hij tenminste geen verstokte mis dadiger is. Van meneer Vai'dèl is niets ten nadele bekend, dat heb je zelf gezegd. Hij is nog nimmer met de justitie in aanx-aking geweest. Schrijf dat maar op de debetzijde als nummer 1. Je hebt zijn organisatie om inlichtingen gevi-aagd en het Vei'bond van Nedei-landse Poslzegel- handelax-en heeft je in een brief een goede getuigenis van meneer Vax'dèl gegeven. Hij staat bekend als een px-ettige collega, een eerlijke hande laar. Schrijf maar op als nummer 2. In het Wold staat hij bij zijn buren en kennissen als zeer goed aange- schx-even, in tegenstelling tot die buuxman van hem. Nummer 3A We gaan verder. Neem één ogenblik aan, dat hij meneer Grooteboi'g ver- moox'dde. Hij rijdt naar Amstexdam, wat op zichzelf al een prestatie is. want de man moet dan ten pi-ooi ge weest zijn aan heftige gemoedsaan doeningen. Daar doet hij dan zaken, eet wat en rijdt weer huiswaarts. De politie in Apeldoox-n houdt hem aan omdat hij te snel heeft gex-eden. Hij gaat rustig mee naar hel politiebu reau en vandaar even x'ustig mee terug naar Dorringen. Doet iemand zo. nadat hij zijn buurman om zeep bracht? Dat geloof je zelf niet hele maal. Gert.. Daarvoor loop je te lang mee bij de politie. Mag ik je hex-in- neren aan het ïapportje van die Apcldoox-nsc inspecteur? Dat eerste zógenaamdc verhoor? Daarin ver- klaai'de meneer Vardèl, dat hij eens een hond heeft doodgex-eden, zonder dat hij er wat aan kon doen en dat hij er di ie dagen bei-oei*d van is ge weest. En zo iemand gaat in koclen- bloede zijn buurman vermoorden? Gert, Gert, nu wil ik je toch wijzer Hebben". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4