ZIEJUKZEESCHE MEUWSBODE MmiuI„ deM<lhw l8M Nr. Dankbare cis. M. G. Westerhof nam afscheid van Herv. Gemeente Nieuwerkerk Brandweer Kerkwerve had geslaagde dag De uittocht der Joden uit Polen Sneeuwseliade in Belgische Kempen De jaarlijkse huurverhogingen Egyptische uitval STREEKNIEUWS Advertentie Leerzaam reisje naar o.a. het brandweermuseum NJEUWEKKKKK. 30-11. In een stampvol kerkgebouw nam ds. M. G. Westerhof zondagmiddag afscheid van de Ned. Hervormde Gemeente van Nieuwerkerk. die hü 36 jaar heeft gediend. Op geestige wijze deelde de scheidende predikant me de nog lang geen recordbreker te zijn. Vroeger stonden predikanten soms nog veel langer in één gemeen te. Een Zierikzeese dominee zelfs 44 jaar. Ds. Westerhof hield een predikatie naar aanleiding van een tekstgedeel te uit Filipenzen: „Maakt mijn blijd schap volkomen", na tevoren schrift gedeelten te hebben gelezen uit Fi lipenzen 2 en Lucas 13. Hij merkte op dat het ditmaal een „vreemde" preek zou gaan worden. ,Ik sta hier als de laatste der Mohikanen op Schouwen-Duiveland. Mijn tijdgeno ten van toen ik hier kwam zijn er niet meer. Ikzelf ben de laatste die de traditie heeft vastgehouden. Ik neem afscheid vdn mijn ambt, maar geen afscheid van Nieuwerkerk. Nieuwerkerk is mij eigen". Met deze krasse woorden begon dominee Wes terhof zijn preek, waarin, zoals hij dat zelf noemde „de kleur en de toon van dankbaarheid dit afscheid overheerst". Puntsgewijs somde hij de data op van het allereerste begin, de eerste kontakten met Nieuwerkerk. Hij dankte in zijn preek de kerkvoogden en gemeenteleden voor de grote trouw in alles als aansporing er het beste van te maken. „Ik dank voorts voor de fantasti sche hulp van collega's en de heer Jumelet te Bruinisse, die mijn werk sedert enkele jaren op zich hebben genomen, anders had ik wel vijf jaar eerder moeten stoppen". Vermeld zij dat de scheidende dominee een jaar eerder met emeritaat gaat, als ge dacht werd. wegens verschillende omstandigheden. In zijn van dank overvloeiende preek wees hij verder op het aloude bijbelwoord: „Maakt mijn blijdschap volkomen!" Zijn blijdschap is pas volkomen wanneer hij getuige mag zijn van een geeste lijke groei van de kerk, de kerkgang, het catechesatiebezoek en de avond maalsgang, die beter zou kunnen zijn. „Maakt mijn blijdschap volko men!" Vervolgens bracht hij alle aanwezigen, interkerkelijk gezien en zelfs van verschillende plaatsen ko mend, zijn hartelijke dank voor alles over. Na samenzang van Gezang 104 4 kondigde de consulent-in-spé van Nieuwerkerk, ds. Post uit Bruinisse, de sprekers aan. Oud-burgemeester van Duiveland, de heer A. A. van Eeten sprak namens de burgerij en persoonlijk. De heer Van Kleunen, i.o.v. het P.K.V., bij onstentenis door ziekte van de voorzitter; ds. N. J. Flink te Burgh, namens de Classis Zierikzee. Ds. J. B. Assendorp te Zie- rikzee sprak waarderende woorden namens de Ring Schouwen-Duive land, als appendix van het convent van Hervormde predikanten, en overhandigde hem een half-automa- tische diaprojektor als blijvende her innering. Als collega sprak dominee G. E. Huizing te Haamstede en na mens de Gereformeerde Kerk, Chr. Ger. Kerk, Geref. Gemeenten en Ka tholiek Apostolische Kerk te Nieu werkerk, voerde dr. J. H. Becker het woord, die wees op de grote verbon denheid samen aan de voet van het Kruis. Dankbaar voor het door ds. Besprekingen in Helsinki schijnen te lukken HELSINKI. 29-11. De besprekin gen tussen de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten over beperking van strategische kernwapens te Helsinki z\jn vrijdag voortgezet. Het was de vijfde keer dat zjj bijeenkwamen. Beide partijen bewaren het stil zwijgen over het besprokene, maar naar verluidt verlopen deze voorbe reidende besprekingen in een goede sfeer. Men hoopt ze nog vóór 6 de cember te kunnen afsluiten. Men verwacht in Helsinki, dat de twee landen het eens zullen worden over het voeren van werkelijke on derhandelingen, die dan wellicht in de zomer van 1970 zouden beginnen. TRIEST. Een hevige storm zette vorige week de straten van Triest voor een groot gedeelte blank. Vele automobilisten vonden hun trouwe voertuig dan ook tot de assen in het water. Op sommige plaatsen stond het water bijna één meter hoog. Westerhof gegeven godsdienstonder wijs, sprak de heer J. Buysse, als hoofd der o.l.s. ter plaatse, een dank woord. Als slotspreker kwam de heer Goedegebure, die namens kerk voogdij, kerkeraad en gemeente sprak. Hij gaf als tastbare waarde ring voor het vele werk van de pre dikant, de toezegging van f 1000,- in de kosten voor de aanleg van een centrale verwarming in de door het predikantsgezin te betrekken woning aan de U.N.A.-straat ter plaatse. De heer Goedegebure nodigde verder de gemeente de predikant Psalm 121 de verzen 1 en 4 toe te zingen, wat staande geschiedde. Kort maar krachtig dankte ds. Westerhof na mens zijn gezin alle aanwezigen. Tot slot van de middagdienst was er voor de genodigden gelegenheid wat te gebruiken in „Rehoboth". DREISCHOR, 29-11. De Oranje vereniging „Dreischor" heeft het plan opgevat om de gehele bevolking mee te laten denken over de even tuele viering van bevrijdingsdag. Op 5 mei 1970 zal het namelijk 25 jaar geleden zün dat ons land werd be vrijd van de Duitse overheersing. Om deze bevrijdingsdag waardig te herdenken is de oranjevereniging van plan om begin volgend jaar een algemene ledenvergadering te hou den. Men is zich echter bij het be stuur van de oranjevereniging goed bewust van het feit, dat dergelijke vergaderingen doorgaans slecht wor den bezocht. Dat houdt automatisch WENEN, 1-12. De Joodse bevol kingsgroep in Polen, geplaagd door een discriminatie die door de rege ring wordt gesteund, is geslonken tot naar schatting 10.000 zielen - en de exodus gaat gestaag voort in een tem po van circa 20 per dag. Het Joodse bevolkingscijfer heeft een laagtere cord bereikt, on een der emigranten merkte onlangs bitter op dat het communistische Polen hard op weg is, Hitiers werk te voltooien door het land „Judenrein" te maken. Van de circa drie miljoen Joden die Polen voor de oorlog telde, heeft slechts vijf procent de slachting overleefd, de meesten door uit te wijken naar de Sowjet-Unie of an dere landen. Elders in oost-Europa vergrijzen de Joodse minderheden en zijn ze gedoemd tot uitsterven, of verliezen ze - zoals in Hongarije - geleidelijk hun eigen identiteit. India verliest zijn tijgers en leeuwen NEW DELHI 29-11. In India zul len de tijgers en leeuwen binnen en kele jaren zijn uitgestorven als er tenminste geen maatregelen worden genomen om ze te beschermen. Dit is vrijdag meegedeeld op een bij eenkomst van het wereldnatuurfonds in Nieuw Delhi. In het begin van de ze eeuw waren er in het land nog ongeveer 40.000 tijgers. Thans wordt hun aantal op ca. 2.000 geschat. Van de Aziatische leeuw, die van Noord- India naar Perzië en het Midden- Oosten zwierf, zijn er nu nog slechts 175 over in de oerwouden van Zuid- Kathiawar in de staat Gujarat. Het Israëlisch-Arabisch conflict zal lang duren TEL AVIV, 29-11. Aan een maal tijd met de pers heeft de premier van Israël, mevrouw Golda Meir, ge zegd dat het conflict met de Arabi sche wereld nog erg lang kan duren. „Het grootste gevaar komt van hen die, hoe goed bedoeld ook, voorstel len concessies te doen, terug te trek ken op de grenzen van 1967, zonder de zekerheid dat er vrede komt". Voor zulk defaitisme voelt de pre mier niets. Het regime in de bezette gebieden zal liberaal blijven, aldus mevrouw Meir, ofschoon de regering met te genzin enige maatregelen heeft moe ten nemen tegen terreur. BRUSSEL, 29-11. Een zware sneeuwval heeft zaterdagochtend vroeg heel wat schade veroorzaakt in de Belgische Kempen. Verschei dene hoogspanningskabels zijn onder de sneeuwlast bezweken en hebben in hun val telefoondraden en ook huizen beschadigd. Verscheidene Kempische gemeenten hebben, na overlast van uitvallen van de stroom en de telefoonverbindingen, ook te kampen met storingen in de drink watervoorziening. TILBURG. De voorzitter van de C.H.-Unie, prof. dr. J. W. van Hulst, heeft in Tilburg meegedeeld, dat dr. ir. A. Vondeling, de voorzitter van de Partij van de Arbeid, het voorstel heeft gedaan tot invoering van vrij dom van porti voor politieke par tijen. in dat op een dergelijke vergadering ook weinig of geen positieve ideeën naar voren worden gebracht. Aanschrijving In verband met het bovenstaande heeft het bestuur van de Oranjever eniging dezer dagen een rondschrij ven aan alle bewoners van het dox-p laten uitgaan, waarin o.a. een aantal punten zijn vei-meld en het beste vergeleken kan worden met een en- quete. Wanneer men bereid is het formulier in te vullen kan men via een antwoordstrook eventuele wen sen t.a.v. het feestprogramma aan het bestuur kenbaar maken. Deze strook wordt voor 31 december a.s. terug verwacht bij de heer J. J. Schot aan de Ring 40. By de herdenking van bevrijdings dag op 5 mei 1960 is met de volle medewerking van de dorpelingen een openluchtspel opgevoerd, dat handelde over de oorlogsjaren 1940- 1945. De suggestie werd gedaan dit spel te herhalen en wederom op te voeren op de Ring van het dorp. Verder denkt het bestuur ook nog aan een herhaling van het zoge naamde sprookjesspel door de schooljeugd op het grasveld ï-ondom de imposante kerk. Het zou voor het bestuur van de altijd actieve oranje vereniging zeker een grote steun be tekenen wanneer de inwonex-s spon taan op deze circulaix*e zouden rea geren door ideeën onder de aandacht van het bestuur te brengen of op enigerlei wijze medewerking te ge ven. Jongetje gestorven na aanval op El Al-kantoor ATHENE, 29-11. De twee en een halfjarige Georgios Nastos, die don derdag samen met 14 anderen ge wond raakte bij de aanslag van twee Arabische terroristen op het kantoor van de Israëlische luchtvaartmaat schappij El Al in Athene, is zater dagmorgen vroeg gestorven. De art sen hadden hem vrijdag reeds kli nisch dood verklaard. Hij werd door kunstmatige ademhaling in leven ge houden, tot hij enige uren later over leed. Voor de gearresteerde daders van de granaataanslag zal de beschuldi ging nu gewijzigd worden van po ging tot doodslag in doodslag. Man dreigde met zwaard UTRECHT, 29-11. „Wie wil vech ten met een oud-marinier? Iedereen die dichterbij komt steek ik neer". Zwaaiend met en enorm Samoerai zwaard uitte de 42-jarige Utrechter E. J. van S. (zonder beroep) deze be dreigingen tegen drie politie-agen- ten, toen zij zijn woning binnen wil den gaan. De agenten trachtten de man met kalmerende woorden tot bedax-en te brengen, maar hij be dreigde hen zozeer met zijn ver vaarlijke wapen dat één van hen tenslotte een waarschuwingsschot in de lucht loste. Van S. schrok daar zo van dat hij als een haas zijn huis weer binnenvluchtte en even later, zonder zwaard, weer verscheen. Toen liet hij zich gewillig meevoeren naar het politiebureau. Dankbetuiging van prinses Beatrix HILVERSUM. 30-11. Prinses Bea- trix en pxïns Claus hebben zondag middag in het N.O.S. televisiepxo- gramma via Nederland I om 15.25 uur een dankbetuiging uitgesproken voor de vele blijken van medeleven welke zij hebben ontvangen bij de geboorte van hun jongste zoon prins Constantijn. De opnamen van het prinselijk gezin werden deze week in kleur gemaakt op kasteel Drakenstein. De uitzending wordt dinsdag 2 december herhaald in het N.O.S.-tv programma Scala dat van 19.03 tot 19.30 uur via Nederland 2 wordt uitgezonden. De N.O.S. radio zond het dankwoord eveneens uit en wel zondagmiddag om 18.00 uur (na het nieuws van 17.50 uur) via Hil versum 1. DEN HAAG, 30-11. Prins Constan tijn maakt het uitstekend en groeit geweldi ghard, aldus heeft prinses Beatrix in een televisie-uitzending en later via der adio verklaard, waar in zij in het bijzonder de kinderen dankte die de jonge prins tekeningen en zelf gekleuide kaarten hebben gestuurd. Prins Claus dankte in het bijzon der de medici en het verplegend per soneel die zijn jonste zoon hebben verzorgd. Hij uitte zijn grote bewon dering voor hun bekwaamheid en toewijding, vooral tegen de achter grond van het personeelstekoi't in bijna alle ziekenhuizen. Duits-Russische aardgasovereenkomst ESSEN, 29-11. In ingelichte krin gen in Essen is vernomen dat West- duitse en Russische deskundigen tot overeenstemming zijn gekomen over de hoeveelheid aardgas die West- Duitsland van de Sowjet-Unie gaat betrekken, alsmede over de prijs en de datum waarop de leveranties zul len beginnen. Volgens de zegslieden zal in 1973 worden begonnen met een half mil jard kubieke meter per jaar. Elk jaar zal er een half miljard kubieke meter bijkomen tot drie miljard ku bieke meter per jaar is bereikt. De zegslieden konden niets meedelen over de prijs. Ze verwachten dat spoedig een overeenkomst zal wor den gesloten. Er moeten nog onder geschikte kwesties worden geregeld. DEN HAAG, 29-11. Minister ir. W. F. Schut (volkshuisvesting en ruim telijke ordening) acht het „stellig" mogelijk, dat uitstel van de huur verhoging funeste gevolgen kan heb ben voor de volkshuisvesting. Uitstel kan ook leiden tot vertra ging in de harmonisatie tussen de huren van de nieuwbouw en die van de bestaande woningvoorraad. De minister zegt dit in de Memorie van Antwoord op het voorlopig ver slag over het ontwex-p van wet tot wijziging van de wet jaai-lijkse huur verhogingen en van de huurwet. Zoals bekend heeft het wetsont werp o.m. ten doel de jaarlijkse huurverhogingen per 1 januari a.s. te verschuiven naar 1 juli van het volgend jaar en daarin wordt voor- gesteld de huurverhoging van zes procent gedurende de jaren 1971,1972 en 1973 te brengen op zeven procent. Tweede Nafta-kraker bij Terneuzen DEN HAAG, 29-11. De directie van Dow Chemical Europe S.A. deelt mede dat bij Terneuzen een tweede nafta-kraker zal worden gebouwd, met een capaciteit van 400.000 ton ethyleen en andere olefinen per jaar. Verwacht wordt dat de tweede kraakinstallatie tegen het eind van 1971 in gebruik zal worden genomen. Dow's totale produktie van ethyleen zal dan 800.000 ton per jaar bedra gen. Zoals bekend heeft het concern plannen een derde nafta-kraker bij Stade in West-Duitsland te bouwen. Geen omvangrijke griepepidemie te wachten DEN HAAG, 29-11. Op grond van de epidemiologische en immunolo gische gegevens zijn de deskundigen van de Wereldgezondheidsorganisa tie en van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid van mening, dat dit jaar in ons land de griepepidemie niet van zeer grote omvang zal zyn. De preventieve maatregelen die ge nomen worden ter bescherming van bejaarden en fysiek zwakkeren, zijn overigens sinds het vorige jaar eni germate geïntensiveerd. Dit heeft dr. Kruisinga, staatsse cretaris van sociale zaken en volks gezondheid, geantwoord op de schrif telijke vragen van de Tweede-Ka merleden Dusarduijn en Maenen (bei den K.V.P.) die een gebrek aan ent stof," zoals dat zich vorig jaar voor deed, wilden voorkomen. Er is op het ogenblik belangrijk meer vaccin beschikbaar dan het vo rige jaar, aldus dr. Kruisinga, die geen reden heeft om te veronderstel- len dat gebrek aan entstof zal ont staan. TEL AVIV-CAIRO, 30-11. Egypti sche militaix-en die het Suezkarjaal waren overgestoken, hebben zater dagavond getracht een Israëlische positie aan te vallen in het zuidelij ke kanaalgebied. Zij zijn terugge dreven, aldus een Israëlische mili taire woordvoerder. De Egyptenaren die gesteund werden door artillerie, hadden het gemunt op een stelling 10 km. van Port Tcwlik. De Isra ëlische strijdkrachten sloegen de aan val af met tanks, artillerie, mortie ren en automatische wapens. Zij le den volgens de woordvoerder geen verliezen. KERKWERVE, 29-11. De vrijwilli ge brandweer van Kerkwerve trok er vrijdagmorgen om half acht al op uit en dat in burgerkleding en zon der gereedschappen. Deze dag werd n.l. een uitstapje gemaakt, al werd het ccxx dag met bepaald toch een vakkundig tintje. Eigenlijk begon het al met dit laatste want in eerste instantie ging de reis naar Hellevoet- sluis, waar een bezoek werd gbracht aan het braxxdweermuseum, waar o.a. brandblusmiddelen te zien wa ren waarmee in vroeger jaren moest worden gewerkt. In het stijlvol ingerichte museum werden de brandweermensen uit Kerkwerve rondgeleid door een brandweerveteraan: een man die 38 jaar had gewerkt bij de beroeps- brandweer van Amsterdam Het gezelschap maakte vervolgens en sprong van „toen naar nu", want hierna volgde een bezoek aan de brandweer van Rottex-dam, vrijwel de gr-ootste havenstad van de wereld, waar men beschikt over brandbë- strijdingsmiddelen die op Kerkwerve en Sch.-Buiveland zeker nog niet be kend zijn. Het gezelschap werd in twee groepen verdeeld en rondgeleid door officiexen van het Rotterdamse corps, waarbij vex-teld werd over de veelomvattende taak waarvoor het personeel zich gesteld ziet. Het be- schikbaxe materiaal bevindt zich in ruime en helder verlichte vertrekken Een kijkje werd ook genomen in de zaal waar de brandmeldingen bin nenkomen en waar drie mannen ZIERIKZEE Vertoning film „Homo Homini" voor Ver. v. Vrijz. Hervormden Op woensdag 3 december a.s. zal de tweede bijeenkomst plaatsvinden van het seizoen '69-'70 van de Ver. van Vrijzinnige Hervormden te Zie rikzee. Aan een korte jaarvex'gade- x-ing zal een film wox-den gekoppeld, nl. „Homo Homini" („Mens voor de medemens"). Deze film, gemaakt in opdracht van de Wereldraad van Kex-ken naar aanleiding van de As semblee in Uppsala door de beroem de Tsjechische regisseur Jiri Trnka, zal worden ingeleid door wika D. E. Hiensch uit Goes. NOORDGOUWE Rode Kruis-filmavond Afgelopen vi-ijdag veroonde het Rode Kx-uis in Hotel-Café-Restau rant J. v. d Weijde te Noox'dgouwe een tweetal films. De eerste film - een inleidende film - liet de aaxiwe- zigen in grote lijnen iets zien van het werk dat op velei'lei gebied door het Rode Ki'uis wordt vexn-icht. De tweede film had een dramatisch ka rakter en stelde de discriminatie vaxi de negers, alsmede het negervx-aag- stuk op 2ich in de Vei*enigde Staten aan de orde. Er waren op deze avond ongeveer twintig aanwezigèn. In de pauze werd een kleine verloting ge houden. DUIVELAND „Laten wij nu Tunesië helpen" Het bestuur van de gemeente Dui veland heeft circulaires doen ver spreiden i.v.m. de oversti'omings- ramp in Tunesië, waardoor, zoals be kend, aan de bevolking, landbouw gronden en woningen enorme schade is toegebracht. „Zeeland, Zuid-Hol land en Brabant werden in 1953 door een watersnoodramp getroffen. Het buitenland hielp het watex-snoodge- bied. Laten wij nu Tunesië helpen", aldus de opxeep van het gemeente bestuur. Op dinsdag 2 december worden de giften in de gemeente opgehaald: 9 uur te Ouwerkei'k, 10 uur te Nieu werkerk, kwamt over 1 te Six-jans- land en 2 uur te Oostex-land. Het ge meentebestuur rekent gaarne op aller medewerking. OOSTERLAND Winkels langer open Evenals in andere jaxen mogen ook de plaatselijke winkels en mid denstandszaken in de periode van 1-9 december a.s. weer tot 9 uur des avonds geopend zijn. continu dienst hebben. Er bevindt zich o.a. een enorme plattegrond van stad en havengebied, waarop alles voox'komt wat van belang kan zijn voor de brandweer. De geslaagde en leei-zame reis van de brandweer wex-d afgesloten met een bezoek aan de jjsx-evue met als ster Sjoukje Dijkstx-a. Het was dan ook al aax-dig in „de kleine uui-tjes" gelopen toen de bus weer te Kerk werve arriveerde. De brandweer ziet terug op een geslaagd uitstapje, waax-op ook de spijs en drank niets te wensen overliet. SPORT BRIDGE Competitie Zierikzeese Bridgeclub De uitslag van de in de afgelopen week gehouden competitie-avond van de Zierikzeese Bx-idge Club is: 1. H. Mouthaan-A. P. v. d. Mark, 90 punten; 2. A. J. Hendrikse-M. A. Sweex-e 83 punten; 3 en 4. P. ten Haaf-J. Holty en H. Schaap-J.Schiet- tekatte 81 punten; 5 en 6. echtpaar Nolet en H. v. d. Post-Becu 75 pun ten; 7. P. A. Ribbens-L. Canters 72 punten; 8. H. Schot-J. van Urk 66 punten; 9 en 10. dames v. d. Valk van de Zande en echtpaar de Graag 63 punten; 11. echtpaar Timmeiman 44 punten. DAMMEN Ouddorp—Zierikzee 13—7 Uitslagen van de wedstrijd gespeeld in de Zeeuwse damcompetitie, tussen Ouddorp en Zierikzee. (Eindstand 13-7). KI. Tanis-J. Huigens 1-1; G. Ta- nis-C. Verton 1-1; J. Visbeen-J. L. Smalheer 0-2; J. Westhoeve-M. de Wild 2-0; M. Aleman-J. Folmer 2-0; A. Meijex--F. Roggeband 2-0; W. C. Boot-A. Koese 1-1; Joh. Moex-kerk- W- Stoutjesdijk 1-1; T. van Wijk-C. L. Boot 2-0; K. Tanis-J. L. Straaijer 1-1. DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. De 72-jarige inva lide heer J. van Ruiten uit Den Haag is in zijn woonplaats om het leven gekomen. De man, die in een drie- wielige invalidewagen reed, werd op de Melis Stokelaan, toen hij linksaf wilde slaan, door een pex*sonenauto, bestuux'd door de 25-jarige S. S. uit Den Haag, aangex-eden. VA ASSEN. De 19-jarige mej. J. Schimmel uit Apeldoorn is bij een verkeex-songeval in Vaassen om het leven gekomen. Zij kwam in de Hoofdstraat in Vaassen met haar bromfiets ten val en werd overreden door een vrachtauto. Het slachtoffer overleed kort na aankomst in een ziekenhuis te Apeldorn. WIERDEN. Door een foutieve in haalmanoeuvre kwamen op de He- xelse weg in Wierden twee auto's frontaal met elkaar in botsing. De bestuui'der van een der wagens, de 62-jax-ige aannemer A. Kamphuis uit Wierden, werd zwaar gewond en overgebracht naar een ziekenhuis in Enschedé, waar hij is overleden. Politie voor aap gezet I» FRANKFORT, 30-11. Met een 1 i1 geladen pistool in de behaarde i1 hand heeft het gedresseerde i' chimpansee-vrouwtje „Judy" 1 l' van de circusgroep „Bob en 0 Charles" in de nacht van za- 1 I1 terdag op zóndag bij Darm- stadt in west-Duitsland twee politiemannen in „bedwang gehouden". De politiemannen hadden in hun surveillance- wagen na een wilde achtervol- ging een kleine bestelwagen 1 klem gereden die twee dieven 1 hadden gestolen van de arties- ten. Toen de overheidsdiena- 1 ren de dieven gelastten uit de wagen te komen, volgde „Ju- dy" gewapender hand en met ontblootte tanden. Eerst nadat 1de eigenaar van Judy was ge- haald kon de aap worden ont- wapend. Oranjevereniging „Dreischor" houdt enquête onder de inwoners 4 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3