december- voordeel 3dagen gratis reizen Neem nu een jaarkaart 65+en profiteer van het ie smaakt u eenmaal ndersdan ndere Kamerlid mr. Aantjes sprak te Zierikzee voor afd. NCVB en CPB Tom Mix Gin Jaarkaart of 3-maandskaart65+? voordelig uit met NS Ds. M. G. Westerhof neemt afscheid als Hervormd predikant van Nieuwerkerk (iccoinhiueerde ledenvergadering Chr. vrouwenverenigingen ZIERIKZEE, 27-11. Deze week vond in het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw een gecombineerde ver gadering plaats van de C.P.B. en de N.C.V.B., onder leiding van mevrouw S. P. Op 'l Hof-De Rijke, presidente van de C.P.B. Nadat gezongen was Ps. 75 vers 1 en 4, ging de presidente voor in gebed. Daarna volgde een korte meditatie. In deze vergadering werd het woord gevoerd door het tweede Ka merlid de heer mr. Aantjes, die in eerste instantie een inleiding hield over zijn zeven1weekse reis als poli ticus naar Amerika, waarvoor hij door de regering van de V.S. was uitgenodigd. Mr. Aantjes sprak in de States met diverse politici en was tot de ontdekking gekomen dat het een bijzonder materialistisch inge steld land is. Amerika is het land van de dollar, alles gaat „in het groot" en men is er bepaald niet be krompen. Amerika is het land van de wereld waar de grootste verschillen zijn tussen rijk en arm en blank en zwart. De negerbevolking leeft in krotten, er is schrijnende armoede, maar bij de blanken dikwijls grote weelde. Mr. Aantjes gaf, toegelicht met dia's, verder een toelichting op de door de presidenten van Amerika gevoerde politiek. De vermoorde Ro bert Kennedy was voor de rechten van de mens, evenals z'n vermoorde De ambassadeur van west-Duits- land in Moskou zal vandaag namens zijn land het verdrag tegen de ver spreiding van kernwapens onderte kenen, zo heeft het Russische minis terie van buitenlandse zaken bekend gemaakt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kolder- en Dinxter- veen drs. W. L. B. Schipper, kandi daat te Leiden; te Midsland S. Ju lius te Leusden, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Leimuiden J. H. de Vree te Sleeuwijk. Bedankt voor Amersfoort G. C. Vijzelaar te Veenendaal; voor Pernis G. E. Huizing te Haamstede. Geref. Kerken Beroepen te Zeist H. Vollenhoven te Rotterdam-Kralingen. Christ. Geref. Kerlfen" Beroepen te' Schiedam J. Weste rink' te Haamstedë^efikwerve. broer John Kennedy. De Kennedy's werden niet vermoord door één per soon: een gedeelte van het volk stond ongetwijfeld achter de moor denaars. De heer Aantjes maakte verder di verse Amerikaanse kerkdiensten mee. Zo was hij in de Eben Haezer- kerk, waar ds. Martin L. King predi kant was. Hij sprak ook met me vrouw King. Blank en bruin zijn sterk gescheiden' en de negers staan meestal niet zo hoog op de maat schappelijke ladder. Mr. Aantjes gaf verder uiting aan zijn grote bewondering voor me vrouw Kennedy, Robert's vrouw die ondanks haar grote gezin altijd pal achter de politiek van haar man stond. De heer Aantjes sprak ook met protesterende jeugd, en wees op de enorme moeilijkheden waarvoor de regering zich geplaatst ziet om een land van veertig staten, waar scherpe contrasten zijn, te regeren. Het A.R.-kamerlid bracht verder een bezoek aan Arlington, aan de graven van de Kennedy's. Als politicus uitte mr. Aantjes zijn waardering voor de wijze waarop de Amerikaanse be paalde problemen soms wel degelijk goed onder ogen ziet maar helaas niet tot een oplossing kunnen komen. Intussen slaagde mr. Aantjes er in de dames een indruk te geven van het grote land Amerika en een tipje van de politieke sluier op de lichten. Kerstmiddag Na een dankwoord van de presi dente volgde de mededeling dat de kerstmiddag gehouden zal worden op dinsdagmiddag 23 december a.s. De presidente van de N.C.V.B., mevrouw Verheule-Hartink, dankte vervolgens bestuur en leden van de C.P.B. voor de uitnodiging voor deze bijeenkomst Zij deelde mee dat de kerstavond ge houden zal worden op 17 december. De avond werd met dankgebed be sloten door de heer Aantjes. de kleale"tic" in longdrinks j met frisdrank oï vruchtensap Om"lang"te drinken j;j op ook puur de borrel voor moderne mensen WEEKEINDE. ARTSENDIENST Zaterdag 29 en zondag 30 november Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110)-2080, neemt waar voor dokter Bontkes en dokter v. d. Waarden. Dokter VV. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Simons. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande. Zr W. C. Steutel, Haamstede, telef. (01115) 226, neemt waar voor zr. Van Beveren en zr. Werk man. DIERENARTS Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, telef. (01110)2180, heeft dienst. De weekeindediensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien. Advertentie Als speciale nieuwjaars attentie kunnen alle houders van een 65 +-kaart (ook van een 3-maandskaart) op de dinsdagen 13, 20 en 27 januari helemaal vrij reizen. De 65+-kaart is dan uw spoorkaartje 2e klasse. NIEUVVERKERK, 27-11. Zondag- I middag, 30 november 1969, zal ds. M. G. Westerhof afscheid nemen als predikant van de Nederlands Her vormde Gemeente te Nieuwerkerk. Ds. M. G. Westerhof werd op 25 de cember 1905 in de stad Groningen geboren. H(j bezocht in zijn geboor teplaats de H.B.S. Na eindexamen-B deed hij aanvullend staatsexamen Latijn en Grieks en studeerde ver volgens theologie aan de Rijksuni versiteit te Groningen. Na propo- nents-examen werd ds. Westerhof op 1 november 1932 toegelaten tot de Evangeliebediening in de Nederlands Hervormde Kerk. Op 4 oktober 1933 trad ds. Wester hof in het huwelijk en werd op 22 oktober van dat jaar door wijlen ds. C. E. v. d. Griend (de consulent), predikant te Dreischor bevestigd als predikant van de Ned. Herv. ge meente van Nieuwerkerk, als opvol ger van ds. J. Gerritsen die naar Zierikzee vertrokken was. Op de zelfde dag deed ds. Westerhof intre de in zijn gemeente. In de loop der jaren heeft hij ve le bestuursfuncties verricht. O.a.: was hij lid van het Classicaal Be stuur van Zierikzee (1937-1943); lid van het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland (1943-1951); aansluitend - (na invoering, van de nieuwé. Kierf-., kenorde) lid van het Breed-MpderaV mén van' de Frov. Kerkvergadering wan Zeejönd (1951-1954). 1 Hij was voorts lid van de Generale Synode van' 1949-1951, was; praeses- van de classicale vergadering ih Zie- rrkzée (1957-1965); quaestor van de Ring Zierikzee van )195?-1966, vöor^ 7,jtter van het Hervormd Predikan- ten convent van Schouwen-DuiVe- land (1943-1962); voorzitter van de afdeling Nieuwerkerk van het Ne derlands Bijbelgenootschap van 1946-1968, voorzitter van het Groe ne Kruis te Nieuwerkerk van 1934- 1952 en redakteur van het blad dat nu heet „Kerkbode", weekblad voor Schouwen-Duiveland van 1943-1969, waarvan eind-redakteur tot 1964. Schr(jversaktiviteiten Voorts was de predikant leraar Hebreeuws aan het Professor Zee manlyceum te Zierikzee van 1949- 1963. In de loop der jaren verschenen van zijn hand vele artikels in de Kerkbode, alsmede verschillende stukken in de Zierikzeesche Nieuws bode. Ook gaf ds. Westerhof al die jaren godsdienstonderwijs op de openbare lagere school ter plaatse. Hij was ook medewerker voor Schouwen-Duiveland aan het „Hand boek Pastorale Sociologie, deel I" (uitgave 1953, Boekencentrum N.V. te Den Haag). Vermeld zij voorts dat ds. Westerhof in de oorlogstijd, tij dens de evakuatie (1944-1945), ander half jaar hulpprediker is geweest in Glimmen (Gron.) en tegelijk geeste lijk verzorger van drie inrichtingen, die geëvakueerd waren naar Paters- wolde. Na de ramp van 1953 was het pre dikantengezin zeven maanden geë vakueerd. Tijdens deze watersnood kwamen 117 leden van zijn gemeente om. Zo vlug het mogelijk was keerde de dominee naar het zwaar getroffen Nieuwerkerk terug. Hij begon zijn arbeid hier weer; de eerste tijd slechts met acht gezinnen. Men „kerkte" toen in een huiskamer van de pastorie. Weldra werden toen voor velen noodwoningen gebouwd aan het Beiersdijkje, vanwaar men van lieverlede weer naar Nieuwer kerk terugkeerde. Na de ramp werd ook de restauratie van de kerk aan de Ring ter hand genomen, evenals de herbouw van het verwoeste Her vormde Verenigingsgebouw „Reho- both". Ook hierbij speelde ds. Wes terhof een grote rol. Zo heeft het echtpaar Westerhof geslachten zien komen en gaan in al die jaren, en wellicht zal het afscheid zwaar val len. Veel lief en leed is hier door predikant en gemeente gedeeld. De familie Westerhof hoopt echter in Nieuwerkerk te blijven wonen. Bij een brand in een gevangenis in Kingston op Jamaica zijn tachtig gevangenen ontsnapt. Drie gedeti neerden vonden, opgesloten in hun cellen, de dood in het vuur. Na afloop van de conferentie van Arabische staqtshöbfden die vboj<* 20 !december in Rsjbjji; °P het Proëfihm_ m'a staat; zal in-rTripoli een kleinere Arabische top^j^c^en gehouderKj Jacht op whisky LONDEtif 27-11. -Een 'h&é Vloot van. Kleine Rotter s^'prachtschepen en mijnenvegers is onderweg om een begeerde tank met 18.000 liter whis ky uit de Noordzee te vissen, die in de nacht van dinsdag op woensdag bij stormweer van de „Carlo Porr" overboord is geslagen. Alleen de Schotse douanemannen zien werk loos toe. Het kostbare nat zou met nog 100.000 liter whisky naar Ame rika worden gebracht. De groene tank is voor de laatste maal donder dagochtend ongeveer vier ml van St. Abb's Head bij de kust van het graafschap Berwickshire waargeno men. De hele drijfjacht kan vergeefs blijken wanneer de tank tussen de rotsen beschadigd wordt en zinkt. De douane krijgt pas belangstelling wanneer de tank aan het Schotse strand is aangespoeld. De „gelukki ge' 'vinder zal dan een hoge belas ting moeten betalen. SPORT VOETBAL Dreischor I kan positie verbeteren. Dreischor I speelt zondagmiddag wederom een thuiswedstrijd en wel tegen Hansweertse Boys II, waarin destijds ook uit werd gewonnen. De gasten behaalden uit elf gespeelde wedstrijden 12 punten en Dreischor uit even zovele wedstrijden 17. Op papier zouden de blauw-witten dus moeten gaan winnen, doch een voet bal kan soms raar rollen. Daarom lijkt het maar het beste, dat Drei schor deze Zuid-Bevelanders niet gaat onderschatten want dat zou wei eens fatale gevolgen kunnen hebben. Geen overleg over benoeming burgemeester van Middelburg MIDDELBURG. 21-11. Naar aan- leiding van het verzoek van het col lege van burgemeester en wethou ders van Middelburg aan de com missaris der koningin om met hem overleg te plegen over de voor de benoeming tot burgemeester van Middelburg in aanmerking komende kandidaten heeft de commissaris ge antwoord, dat - zoals bekend - in Nederland de burgemeester wordt benoemd door de Kroon. De procedure daarvoor is geregeld bij de wet en in de instructie voor de commissarissen der koningin. In deze benoemingsprocedure past naar het oordeel van de commissaris niet het ter kennis brengen van de namen der kandidaten aan de ge meenteraad, respectievelijk het col lege van burgemeester en wethou ders. In zijn antwoordbrief verwijst de commissaris voorts naar het ant woord, dat de minister van binnen landse zaken onlangs heeft gegeven op vragen van het Tweede Kamer lid mej. A. Goudsmit, in welk antwoord de bewindsman uitdruk kelijk heeft gesteld, dat „geen con- sultatiejover personen behoort plaats te vinden". De overstromingen die Tunesië in september en november teisterden hebben 542 mensen het leven gekost en 303.974 mensen dakloos gemaakt, aldus officiële cijfers die donderdag in Tunis bekendgemaakt zijn. Wat biedt de BEELDBUIS ZONDAG 30 NOVEMBER. NED. I. De NOS verzorgt weer een uitgebreid middagprogramma voor deze zondag. Om te beginnen het journaal, het weekjournaal, het in ternationaal jeugdjournaal „De Ver- - rekijker", een aflevering van Open baar Kunstbezit (vierde in de serie gewijd aan de Rembrandtlentoon- stelling), een vooruitblik op Floris en tenslotte een reportage van een tunrdemonstratie in Londen, waar de internationale turntop is en haar beste beentje voorzet, 's Avonds volgt op de bijbelvertelling voor de jeugd „Woord voor Woord" een uit zending van de kerken getitel „Sa men op weg". Het is het eerste deel van een reeks waarin aandacht be steed, wordt aan de jongste vergade ring van de hervormde en gerefor meerde synodes: „Noorwegén - iw na- turais een natuiirfllfiv ovet de fau na van het land'.''Het'derde deel vaii de serie „Onderwijs hu 'eii> morc)en" heeft als titel „Infornyatie en infor matieverwerking1'. In dè ïueiCidè reekq televisie-eèriactéfs die de lief de ais onderwerp'hébben ,;Weg'van elkaar", ditmaal ekn Stuk van''Phi- lip Wiseman, 'tjetifeld .„FYeudiaaris Slippertje". Het'wórdt 'gespééld döóï HuiÓ Rooymans, Agaathe Meulen- broeje, Wiebe van der Velde en Rein Edard. In Signalementeen docu mentaire van de vermaarde Itali aanse filmregisseur Federico Fellini over zichzelf. Hij laat daorirt enkele bekende sterren aan het woord, maar gebruikt toch t>oornamelijk de came ra om zijn eigen levenshouding en werkopvatting te verduidelijken. NED. II. In de nieuwe aflevering van „Floris" verdedigt de edele jonkman de gravin Adu van Cou- wenberg teyen de aanvallen un» de' hertog Karei van Gelre. „Panora- miek" is voornamelijk gewijd aan de E.E.G.-topconferentie. In de Bill Cosby-show zal de gymnastiekleraar van die naam invallen voor een col lega die wiskunde doceert. De leer lingen maken het hem heel moeilijk. In de tweede aflevering van „Video" zullen Netty Rosenfeld en Kees van Langeraad weer allerlei zaken aan snijden, die te maken hebben met het medium televisie. maandag 1 december. NED. I. Voorafgaande aan het avondprogramma een uitzending ge wijd aan de E.E.G.-topconferentie, die vandaag in Den Haag van start gaat. De VARA gaal van start met Coronation streef" en „Opmaat", het afwisselend programma met veel muziek. Aansluitend aan het nieuws de actualiteitenrubriek „Achter hel nieuivs" en dan de wekelijkse afle vering van „Ironside". „Explosieve koffertjes" is de titel van deze af levering die zich afspeelt in een universiteitsgebouw waar de koffer tjes verdacht liggen te doen. Iron side ontdekt springstoffen en zoekt dan degenen die dit aangebracht hebben. Het vierde deel van „In disch ABC" is getiteld: Het r\jk over zee wankelt. Vervolgens een repor tage van de generale repetities en proef voorstellingen van de musical „De Kleine Parade" gemaakt naar het boek van Henriëtte van Eyck. Wim Sonneveld schreef de muziek en had de regie. NED. II. Na „Scala" vertelt Coen Flink van „De scheepsjongens van Bontekoe". In de kinderserie „Alleen op weg" krijgt Prrine een baantje aangeboden, maar hel wordt haar dan wel moeilijk gemaakt. In de show Hits voor de Sintf' zingen Ramses Shaffy, Willy Alberti en Piet Lenny Kuhr, Thérèse Sleinmetz, Römer bekende liedjes uit hun re pertoire, die voor deze gelegenheid in een speciaal tekstjasje zijn gesto ken. „Tweekamp" laat hierna de studententeams van de TH in Twen te en de Rijksuniversiteit in Utrecht tegen elkaar optreden. Godfried Bo- mans wijdt de rubriek „Gevraagd" aan de Goedheiligman. Hij laat drie Sinterklazen opdraven en zal daar uit de beste zoeken. Tot slot een con cert. Het Collegium Musicum Storo- sum zingt en speelt Joodse liederen. zaterdag 29november. NET). I: Teleac: 9.30 Hoofdstukken' ük' prehistorie en -v.rpege geschiede-, njs;.. 10.00 'Lep'endè filosofie; 10,30 Ör'gdniseren en leiding geven;, 11.00 - Statistiek; 11.3,Einde; 16.Q0 Nieuws; 16,02 Daktafi' (k'\eur);, 16.50 Öeb'ele; 17kó Einde;.. 18.50. Fabeltjeskrant (in kléuY); 18.56 Ster; 19.00 Niéuws; 19.Q3 Ster; 19.07 Kopduel;' 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Circus Heros 21A5 Brandpunt; 22.25 Po- Een jaarkaart voor 1970 is ook al in december geldig. Dus 13 maanden reisvoordeel! Profiteer ervan! Prijs f 50.- p.p. - echtpaar i 75.-, Vraag ernaar op het station! litie New York (kleur); 23.15 Epi loog; 23.20 Journaal. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala19.30 Vaders tegen wil en dank (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 De dat doet de deur dicht show; 21.10 High Cha parral (kleur); 22.00 Life and times of Lord Mountbatten (kleur); 22.50 Journaal. ZONDAG 30 NOVEMBER. NED. 1: 15.00 Nieuws; 15.02 Week journaal; 15.22 Verkeersinformatie 15.25 Skippy (kleur); 15.50 De verre kijker; 16.00 Openbaar kunstbezit; 16.15 Floris; 16.20 Passepartout (in kleur); 16.55 Toto-uitslagen; 17,00 Einde; 18.20 Schaken voor beginners (Teleac); 18.50 Fabeltjeskrant (kleur) 19i00 Woord voor woord (kleur); 19.05 Samen op weg; 19.30 Noorwe gen in natura (kleur); 19.55 Onder wijs, nu en morgen; 20.30 Journaal; 20.35 Weg van elkaar; 21.35 Signa lement (kleur); 22.25 Journaal. NED. 11: 18.55 Fabeltjeskrant (in kleur); 19.00 Nieuws; 19.03 Floris; 19.35 Studio Sport; 20.20 Panoramiek 20.45 Bill Cosby show (kleur); 21.10 Studio Sport; 21.35 Video; 22.25 Journaal. MAANDAG 1 DECEMBER. NED. I; Schooltelevisie: 10.45 Wal ter en Connie; 11.10 Biologie in de brugklas; 11.35 Van Wilson tot Nix on; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Coronation street; 19.30 Op maat; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Ironside (kleur); 21.35 Indisch ABC: ,22.15 Twee dagen kleine para de; 22.50 Journaal; 22.55 Statistiek (Teleac); 23.25 Einde. NÈD. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur)'; 18.56 ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala: 19.30 Scheepsjongens van Bóntekoe; 19.40 Alleen pp ipeg; 19.57 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 ,'Éen hit voor de Sint; 20.45 Twee-, kamp; 21.10 Gevraagd; 22.15 Hier en nu; 22.40 Collegium musicum judai- cum; 22.55 Journaal. Flitsen uit het buitenland MOSKOU. De Jlussische minister van buitenlandse zaken Andrei Gro- miko, heeft, volgens welingelichte kringen in Moskou, tegen de Deense minister van buitenlandse zaken Poul Hartling gezegd dat de Sowjet- Unie geen bezwaar heeft tegen deel name van de Verenigde Staten en Canada aan de voorgenomen Euro pese veiligheidsconferentie als ook Oost- en West-Duitsland als volledi ge deelnemers zouden worden ge accepteerd. AUCKLAND. In Auckland is de voormalige commandant van een Ma.ori-bataljon uit de Tweede we reldoorlog tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld wegens moord op een Nederlandsé emigrant. WASHINGTON. Een lid van het Amerikaanse huis van afgevaardig den heeft het leger verzocht een on derzoek in te stellen naar de juist-, heid van een bewering over een nieuw geval van massamoord in Vietnam. PARIJS. De koppen op de front pagina's van de Parijse ochtendbla den van donderdag slaan hoofdzake lijk op de onderbreking van de sta king van gisteren in de Franse gas- en elektricteitsbedrijven. WENEN. De Bulgaarse communis tische partij heeft acht topfunctio narissen die betrokken zijn geweest bij een mislukt economisch experi ment, uit hun functies ontslagen, zo blijkt uit berichten die woensdag in Wenen zijn ontvangen. Vier van hen zijn ook uit de parij gestoten SAIGON. Noordvietnamese troe pen die kampen voor speciale een heden Boe Prang en Due Lap in het centrale hoogland bij de Cambod jaanse grens belegeren hebben de opdracht deze kampen in de komen de weken te veroveren en zich niet tot storingsactiviteiten te beperken, zo zeggen Amerikaanse militaire kringen in Sagon. mijn volgende pakje is weer caballero

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4