Schouwen-Duivelandse korfbalbond vergadert te Brouwershave Bespreking wielercomit's Schouwen-Duiveland voor seizoen 1970 STREEKNIEUWS Dr. Mansholt en de IJsselmeergronden Geslaagde show Elvi-couture Nieuwerkerk I BROUWERSHAVEN, 22-11. Op vrijdag 19 december a.s. zal de SOKB, in hotel Graaf Florls V te Brouwershaven de najaarsvergade ring houden. Naast de gebruikelijke agenda punten zal op deze vergade ring wederom de re-organisatie van de KNKB ter sprake worden ge bracht. Naar aanleiding van een 6 oktober j.l. gehouden bespreking tussen het SDKB bestuur en het bestuur van de afdeling Zuid-West van de KNKB, alsmede twee leden van het hoofd bestuur van de KNKB is aan de ver enigingen van de SDKB een schrij ven gericht waarin een aantal pun- naar voren worden gebracht als als nog tot aansluiting zou worden over gegaan. Deze punten zijn: 1. De zomer competitie op Schouwen-Duiveland blijft gehandhaaft. 2. De financiële konsequenties zijn hetzelfde als toen de SDKB aangesloten was bij de KNKB. 3. Op Schouwen-Duiveland komt een onbetaalde competitielei der die alleen voor de competitie zorgt en geen administratief werk meer doet. 4. In het bestuur van de afd. Zuid-West komen twee verte genwoordigers van de SDKB. 5. De administrateur op Schouwen-Duive land verdwijnt, deze taak wordt overgenomen door de afdelingsad ministrateur. 6. Op Schouwen-Dui veland komt een rayonscommissie die de zaken voor de verenigingen op Schouwen-Duiveland behartigd. 7. Op de eerstvolgende vergadering SPORT VOETBAL K.N.V.B. 4e klas H: Renesse-Koewacht 0-4; RCS-Zierikzee 2-0; Corn. Boys- Oostburg 3-1; Noormannen-Hansw. Boys 2-0; Clinge-Biervliet 3-2; Wal- cheren-Sluiskil 0-3. Res. 3e klas C: Zierikzee II-RCS II 2-0; Steenbergen II-Axel III 2-2; Vlissingen III-HVV '24 II 1-1; Alli ance II-Goes II 2-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: Philippine-DFS 3-1; Robur -Schoondijke 1-0; Lewed. Boys- Domburg 1-0; Luctor-Hoofdplaat af gelast; Hulsterloo-Aardenburg 3-4; IJzendijke-Zeelandia 1-2. 2e klas B: DFS II-Hansw. Boys II 0-3; Dreischor-'s H. Arendsk. 4-2; Cortgene-Zonnemaire 1-3; Domburg II-Luctor II 2-6; Patrijzen-Kwaden- damme 1-0. 3e klas C: Zierikzee III-Hans. Boys III 9-2; SVOWK-Dreischor II 0-3; Zonnemaire II-Goes IV 2-6; Kwa- dendamme II-Robur II 0-5; Cort- gene II-Robur III 1-0; Volharding II -Volharding III 3-5. Zaterdagcompetitie le klas: 's H. Arendskerke-MEVO 1-4; Bevelanders-Meeuwen II 3-0; Wemeldinge - Middelburg V 0-3; Wolfaartsdijk-Nieuwdorp 0-1; Zee land Sport V-VCK 0-2; Arnemuiden II-Heinkenszand s.n.o. 2e klas A: Brouwershaven-WIK 3-3; Bruse Boys-SKNWK 4-0; Dui- veland-Wemeldinge II 4-2; DFS III- Rillandia II 0-6; Kapelle II-Waarde 2-1. 3e klas A: WIK II-Arnemuiden III 0-4; Nieuwland IV-ZSC 1-1; Mid delburg VI-Scvhore 2-4; VCK II- GPC 3-1. 4e klas A: MEVO II-Brouwersha- ven III 5-2; Colpl. Boys II-Brou- wershaven II 2-5. Junioren Groep A I: Vogelwaarde A I- Zierikzee A I 3-0; Axel A I-HVV '24 A I 3-3; Vlissingen A I-Arnemuiden A I 1-1. Groep A VII: MEVO A I-Renesse A I 6-2; SKNWK A I-Zierikzee A II 7-0. Groep B XI: SKNWK B I-Duive- land B I 6-4. Groep B XII: Zierikzee B II-ME- VO B II 4-0. KORFBAL Afdeling Zuid-West 2e klas: Volharding-All Ready 1-4. VOETBAL Itenesse-Koewacht 0-4 Een over de gehele linie falend Renesse heeft ook in de thuiswed strijd tegen Koewacht, dat aller minst een grootse indruk achter liet, haar achtste nederlaag in dit seizoen getracht te ontlopen. De bezoekers hadden nog de verdienste dat zij in de eerste helft een drietal kapitale blunders in de rood-witte achter hoede met evenveel doelpunten wist af te straffen, dit in tegenstelling met de voorhoede van Renesse die een tweetal kansen voor de rust om zeep brachten. Door de 3-0 voor sprong welke de gasten in de le helft namen was het voor een ieder duidelijk dat de strijd toen reeds was beslist. Na de thee was het vertoon de het aankijken dan ook nog nau- van de SDKB zullen een of meer hoofdbestuursleden van de KNKB aanwezig zijn om een toelichting te geven op de re-organisatie en even tuele vragen te beantwoorden. Het SDKB bestuur ziet als enig alternatief een aansluiting bjj het district Zuid-West van de KNKB, ook al om dat in feite de SDKB in feite niet meer door de KNKB wordt erkend. Of dit op zeer korte termijn moet gebeuren is echter voor haar nog een open vraag, gezien de gang van zaken in het district Zuid-West, waar de organisatie stroef verloopt. Besluit de SKDB (verenigingen) om niet toe te treden dan voorziet het bestuur moeilijkheden op het gebied van kadervorming, scheidsrechters en bondsorgaan, bestuursfuncties, hoge drukwerkkosten e.d. Om een algemeen beeld te kunnen vormen wat er in de verenigingen leeft, wil het bestuur voor 10 december a.s. van de verenigingen schriftelijk ver nemen hoe er over een en ander wordt gedacht. Advertentie Wie beweert, dat hij hetere programma's ziet omdat hij (0) rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat (0) een prima halfzware shag is, heeft gelijk! Of u nu een continu-kijker of een anti-kijker bent, steek een (0*>) op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! welijks waard. Het niet medespeler v n A. Jonker in de achterhoede en T. Ragas in de voorhoede werd bij de thuisclub wel sterk gevoeld. Het opstellen van een drietal A junioren bracht bij Renesse ook al niet de ge hoopte ommekeer. Reeds in de 5e min. kon Van Grambergen Koewacht een 1-0 voorsprong geven. E. Rietjens bracht met doelpunten in de 17e en 39e min. de ruststand op 3-0. In de 35e min. na de thee bracht Romboet met een boogschot van de linker vleugel de eindstand op 0-4. Bruse Boys-SKNWK 4-0 Evenals vorige week te Nieuwer- kerk gaven de Boys ook nu weer overwegend de toon aan. Op de overwinning viel dan ook niets af te dingen. In de 13e min. kreeg de thuisclub al een ruggesteuntje toen de snelle Adrie de Jonge doelman v. d. Linde, die zich deze middag uit stekend weerde, het nakijken wist te geven 1-0. Het duurde hierna tot de 43e min. voor Frans de Oude met een kopbal de ruststand op 2-0 kon brengen. Na de hervatting bleven de groen-witten het beste van het spel behouden. Het was weer Adrie de Jonge die na een kwartier spelen de Nieuwerkerkse doelman wist te verschalken 3-0. Een om onbegrijpe lijke reden door de scheidsrechter afgekeurd doelpunt van Chris Klink kwam de gemoederen binnen de lij nen niet ten goede. De wedstrijd kreeg hierna een min of meer rom melig karakter Met een uitstekend schot van de rand van het straf schopgebied bracht Frans de Oude in de 41e min de eindstand op 4-0. SKNWK A I-Zierikzee A II 7-0 Een over de gehele linie sterker SKNWK heeft weinig moeite gehad om beide puntjes te Nieuwerkerk te houden. Reeds in de le min. gaf Jan Thiery de blauw-zwarten de leiding 1-0, waarna dezelfde speler met treffers in de 25e ij 27e min. de rust- treffers in de 25e en 27e min. na de hervatting had een der Zierikzee spelers de pech in eigen doel te schieten 4-0. Hans van der Zande kreeg hierna een productieve bui daar hij met doelpunten in de, 13e, 17e en 28e minuut de eindstand op 7-0 bracht. De Amerikaanse minister van de fensie, Meivin Laird, heeft een nieu we vermindering van het aantal op te roepen dienstplichtigen aange kondigd. De twee grote Franse vakbonden, de CGT en de CFDT, hebben opge roepen tot een 48-urige staking op dinsdag en woensdag aanstaande. Hoornvliesdonors (Ingezonden) Een aantal jaren geleden werd on der het motto: „Gun een ander het licht in zijn ogen" door het Neder landse Rode Kruis een aktie gevoerd t.b.v. hoornvliestransplantatie. Bedoeling was zoveel mogelijk hoornvliesdonors te krijgen, d.w.z. mensen die né overlijden hun hoorn vliezen voor transplantatie willen afstaan, waardoor bepaalde geval len van blindheid door operatief in grijpen kunnen worden opgeheven. Voor een blinde betekent het een voor ons, zienden, onvoorstelbaar wonder om het gezichtsvermogen te rug te krijgen. Bovenvermelde aktie leverde he laas praktisch geen donors op. Nu echter transplantatie van allerlei or ganen steeds meer mogelijk blijkt en min of meer als normaal wordt be schouwd, lijkt de tijd rijp een nieu we poging tot het aantrekken van donors te ondernemen. Sluiskil-Ter- neuzen behoren tot de betrekkelijk weinige plaatsen in Nederland waar deze hoornvliestransplantaties wor den verricht. Er is echter een enorm tekort aan donors, waardoor er wachtlijsten van blinden bestaan, die in dien er wél voldoende aanbod van donors was, weer ziende door het leven zouden kunnen gaan! Daarbij komt dat bijna iedereen geschikt is als hoornvliesdonor: zo lang het hoornvlies (buitenste oog vlies) in goede staat is, is het voor transplantatie geschikt. Leeftijd, brildragen, minder goed gezichts vermogen enz. spelen dan geen en kele rol. Tenslotte is het goed te bedenken dat op een kwade dag ook u of één der uwen het lot kan treffen van zo vele blinden nu: het eigenlijk onno dig blind blijven omdat er door ge brek aan donors geen hoornvlies transplantatie plaats kan vinden! Indien u door bovenstaande over tuigd bent van.het grote nut van zo veel mogelijk hoonrvliesdonors, kunt u zich opgeven bij mevr. Andriessen -de Bruijn, Regenboogstraat te Zie rikzee, waarna u de nodige beschei den, o.a. het donorkaartje, ontvangt. ZIERIKZEE. 20-11. Nog maar nauwelijks is het wielerseizoen 1969 op de weg ten einde of er worden alweer plannen gemaakt voor het komende seizoen op de weg. Zo kwamen woensdagavond, op initia tief van enige personen, in het Dui- velands Koffiehuis te Zierikzee de gezameljjke wielercomité's op Schou wen-Duiveland, Burgh-Haamstede, Zierikzee en Bruinisse, voor de eer ste maal in hun bestaan gezamenlijk bijeen. Doel van deze bespreking was in onderling overleg te komen tot het vaststellen dat data van de in 1970 te organiseren wedstrijden en de mogelijkheid onder ogen te zien om te komen tot een semi-klassieker voor amateurs op Schouwen-Duive land. Om dit toe te lichten was het lid van de sportcommissie van de KNWU, de heer A. de Schipper te Kapelle, aanwezig. Uit de gegevens welke ten aanzien hiervan door de heer De Schipper werden verstrekt werd door de leden van de comité's het oragniseren van een semi-klas sieker als te verwezelijken gezien. In principe werd besloten in 1970 tot het organiseren van een semi-klas- sieker op Schouwen-Duiveland over te gaan, voor merken teams. De af stand van deze wedstrijd zal 150 a 160 km zijn. Als datum van deze wedstrijd werd gedacht aan 5 of 12 september, welke door de heer De Schipper op de 29 november a.s. te houden vergadering, waar de data van de klassiekers en semi-klassie- kers zullen worden vastgesteld, zul len worden voorgedragen. Bestuur Als voorzitter van het organisatie comité werd benoemd de heer J. Griep te Bruinisse, secretaris de heer G. J. Hommersen te Zierikzee en penningmeester de heer P. v. d. Linde te Zierikzee, terwijl verder een zevental leden van de comité's hierin zitting hebben. De volgende datums voor de te houden wedstrij den voor amateurs werden vastge steld: Zierikzee 20 of 27 juni; Brui nisse 29 juli; Burgh-Haamstede 31 juli en Renesse 5 augustus. Naar nog werd vernomen bestaan er ook te Brouwershaven plannen om in het komende jaar tot het organiseren van een wedstrijd te komen. De se mi-klassieker zal worden georgani seerd onder de naam „Omloop van Schouwen-Duiveland". KEGELEN Sans Souci legde beslag op de wisselbeker In het Kegelhuis Geluk vond re centelijk de eerste wedstrijd plaats in het nieuwe seizoen, om de H. J. Doelemanbeker. Aan deze wedstrijd namen 9 verenigingen deel. Sans Souci, die het algelopen sei zoen had afgesloten met een mooie overwinning in de korps wedstrijd, was ook nu weer de primus inter- paris. Met de prachtige score van 214 hout wist deze club beslag te leggen op de fraaie wisselbeker. De eindstand was als volgt: 1. Sans Souci 214 hout; 2. Hero- vema 193 hout; 3. Zodiak 191 hout; 48. Unité 188 hout; 5. De Splinters 182 hout; 6. Ostran 181 hout; 7. De Plankhouders 179 hout; 8. T.O.G. 173 hout; 9. Radja 149 hout. Hoogste serie bij de dames: mevr. J. Krips met 43. Hoogste serie bij de heren: de heer W. Roskam met 47. Winnares gouden speld: mevr. A. de Vlieger: 40 hout. Winnaar gouden speld: de heer W. Roskam: 47 hout. Begroting en tarieven Zweedse Rode Kruisziekenhuis De begroting 1970 van het Zweed se Rode Kruis ziekenhuis te Zierik zee besluit met een nadelig saldo van f 96.185, ten laste van de gemeenten op Schouwen-Duiveland, overeen komend met een bedrag van f 4,10 per inwoner. Het tarief is met terugwerkende kracht, tot 1 oktober 1969 per ver- pleegdag vastgesteld als volgt: Klasse 3 f 55,60; klasse 2 f 78,10; klasse 1 f 98,05. Het speciale kraam- tarief (moeder en kind) is vastge steld als volgt: klasse 3 f 62,60; klas se 2 f 85,10; klasse 1 f 105. WESTERSCHOUWEN In memoriam Kapitein-vlieger L. Walraven Na een noodlottige val van de trap in zijn woning, is overleden de 43- jarige kapt.-vlieger L. Walraven te Eindhoven. Op de vliegbasis Eindho ven een der meest gewaardeerde vliegers, die alom bekendheid ge noot door zijn eerlijkheid en een voud. Als vlieger op straaljagers heeft hij 7500 uren gemaakt. Hij was tevens veiligheidsofficier en invlieger en zou juist binnen enige weken een der nieuwste aanwinsten voor de Kon. Luchtmacht, de Northrop-5-B uit Canada mede overvliegen naar Nederland. De heer Walraven kreeg bekend heid in de Westhoek van Schouwen toen de pas opgerichte zweefvieg- club contacten met de „vliegende" buitenwereld zocht. Hij was het die naar Haamstede kwam met Eindho- vense vliegers om de nieuwe club wat steun te geven. Vanaf die tijd kwam hij hier vele weekends, bracht er zijn vakanties door en was de grote steunpilaar en instructeur der V.Z.A.C. Terecht werd hij dan ook enige jaren geleden tot ere-lid van de vereniging benoemd. De laatste tijd was hij tevens lid der veilig heidscommissie zweefvliegen voor Noord-Brabant en Zeeland. Een deputatie van het V.Z.A.C.- bestuur, tezamen met een aantal Schouwse vrienden, heeft hem bij de militaire begrafenis die in Eindho ven plaats had, op gepaste wijze een laatste hulde gebracht. BRUINISSE Het verjaardagsfonds bracht in de maand oktober 1969 voor de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse een bedrag op van f 140,36. Oud-burgemeester C. H. v. d. Linde naar nieuwe gemeente Na zijn benoeming en zijn instal latie als burgemeester van Nieuwer kerk aan de IJssel woonde burge meester C. H. van de Linde nog eni ge maanden op Bruinisse, omdat in zijn nieuwe gemeente de huisvesting nog niet was geregeld. Deze week echter had de definitieve verhuizing plaats. Wel blijven er voor de heer van de Linde nog enkele banden met Bru in de vorm van bestuurslidmaat schappen, voorlopig blijft hij bv. nog voorzitter van de plaatselijke visse rijvereniging, omdat de problemen in verband met de visserij en de schadevergoeding ex art. 8 van de Deltawet nog steeds niet zijn gere geld. Actie winkelweek Huis aan huis werd te Bruinisse deze week een zak speculaas be zorgd, een zeer gewaardeerde atten tie van de 30 deelnemers aan de winkelweekactie. Ned. Bijbelgenootschap Het bestuur van de afdeling Brui nisse van het Ned. Bijbelgenootschap was door overlijden en verhuizing gereduceerd tot drie dames: mej. J. Brouwer, mevr. M. van der Spek- de Waal en mevrouw C. de Jonge- Haeck. Het werd dezer dagen aan gevuld met twee leden, mevrouw Vlam en ds. P. Post. Deze laatste was bereid het voorzitterschap op zich le nemen. Het is de bedoeling ook nog een vertegenwoordiger te vra gen van de Gereformeerde Gemeen te, zoads ook vroeger altijd het geval was. De trip met de bij bel wagen is op Bruinisse een succes geworden. Er werd voor een bedrag van plm. f 1200 verkocht, hierbij waren veel kinderbijbels. NIEUW DELHI. De Indiase pre mier Indira Gandhi en haar aanhan gers hebben zaterdag de voorzitter van de Congrespartij, Nijalingappa afgezet wegens „autoritaire en dic tatoriale praktijken". BADMINTON Fifteeenth Point I—Zierikzee 1 0—8 De uitwedstrijd van het le team van de b.c. Zierikzee tegen het Mid delburgse Fifteenth Point I leverde jl. woensdagavond de eerste zege op. En hoe? Het Zierikzeese team won alle partijen en boekte aldus een fraaie, niet verwachte overwinning met de maximale score van 8-0. Een zege die mede door de zwakte van de thuisclub gedecideerd mag wor- Twee doden hij frontale hotsing ROERMOND, 22-11. Zaterdagmid dag omstreeks halfeen zijn op dc rijksweg in Linne, drie kilometer ten zuiden van Roermond, een personen auto en een bestelauto in volle vaart frontaal met elkaar in botsing geko men, ten gevolge waarvan beide be stuurders zo ernstig gewond raakten dat zij kort na het ongeval zijn over leden. Het zijn de 52-jarige W. Bac kus uit Linne en de 59-jarige J. van Dyck uit Woudenberg (bij Utrecht). Het ongeluk gebeurde doordat de auto van de bestuurder uit Linne door onverklaarbare oorzaak op de linker weghelft terecht kwam. den genoemd. In alle partijen was Zierikzee oppermachtig en slechts 1 partij moest met een 3e set worden uitgebreid. Het Zierikzeese team, welke be stond uit de dames Groeneveld en Berrevoets en de heren Wijsman en v. d. Ven kan dan ook terugzien op een goede wedstrijd. Van Fifteenth Point kun gezegd worden dat zij voor de le klasse te zwak is. De gedetailleerde uitslag luidt: le H.E.: F. Boera-W. Wijsman 6-15, 2-15 (0-1). 2e H.E.: S. Hityahubessy-J. v. d. Ven 0-15, 1-15 (0-1). le D.E.: E. Hendrikse-A. Berrevoets 1-11, 0-11 (0-1). 2e D.E.: M. Hityapubessy-A. Groene veld 5-11, 0-11 (0-1). le G.D.: A. Kramer'M. Hityapubes sy-A. Berrevoets/W. Wijsman 9-15 4-15 (0-1). 2e G.D.: M. Hltyapubessy/E. Maha- kena-Groeneveld/v. d. Ven 6-15, 15-9, 6-15 (0-1). H.D.: F. Boera/M. Hityapubessy-W. Wijsman/J. v. d. Ven 2-15, 4-15 (0-1). D.D.: E. Hendrikse/A. Kramer-A. Berrevoets/Groeneveld 2-15, 3-15 (0-1). Totaal 0-8 voor Zierikzee I. LAND- EN TUINBOUW DEN HAAG, 22-11. De goede mo dern verkavelde gronden van de IJsselmeerpolders mogen in de land bouw van het toekomstige Europa niet ontbreken. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap vraagt zich met verbazing af wat u bewogen kan hebben tot een aanbod van 2000 gulden per hectare om de nieuwe IJsselmeerpolders geen agrarische bestemming te geven", zo schrijft de voorzitter van het schap, ir. C. S. Knottnerus in een brief aan de vice- voorzitter van de E.E.G.-commissie, naar aanleiding van een mededeling van dr. Mansholt op een bijeenkomst van de contactcommissie voor na- tuur- en landschapsbescherming. „Uit een mededeling van de minister van landbouw is mij inmiddels ge bleken dat het aanbod slechts sym- In Texas zijn zaterdag na een langdurige achtervolging waaraan hondei'den politiemannen deelna men, drie onsnapte misdadigers ge grepen die op hun vlucht twee vrou wen en een 13-jarige jongen als gij zelaars hadden meegenomen. Ze bo den bij hun arrestatie geen verzet, hoewel ze zwaar gewapend waren. bolische betekenis had", aldus ir. Knottnerus. „maar dat kan niet meer wegnemen dat uw opmerkingen gro te indruk hebben gemaakt op de pu blieke opinie". Kussenbrommer WASHINGTON, 20-11. Een Amerikaanse fabrikant van elektrische apparaten komt binnen een maand op de markt met een licht luchtkussenvoer tuig, waarvoor hij met name het Pentagon wil interesseren. De door hem genoemde „Ho- verover", gefabriceerd door „Bogue Electric" in Patterson, is een met twee zitplaatsen uitgerust amfibievoertuig dat een snelheid van 80 kilometer per uur kan ontwikkelen en daarvoor slechts een weg- breedte van 40 cm. nodig heeft. Het voertuig voelt zich op alle soorten terrein, evenals ophet water, volkomen thuis. NIEUWERKERK, 21-11. Voor een volle zaal presenteerde de N.V. Steenbergse Confectiefabriek don derdagavond in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk een tot in de puntjes verzorgde modeshow. Na een kort welkomstwoord trad een drietal mannequins van de N.V. Eling Visser van „Elvi"-Couture te Amsterdam, allen bekend van de beeldbuis, op met de nieuwste cre aties op het gebied van dameskle ding. Tevoren was duidelijk gemaakt dat deze show gehouden werd met de bedoeling personeel te werven voor de Nieuwerkerkse vestiging. Ook voor de verdere aanwezigen was het dè kans indrukken op te doen over de omvangrijke coutuur-kollekties, die in dit expansionele bedrijf wor den vervaardigd. Het programma werd op zeer vlot te wijze afgewerkt, met duidelijke explikaties van de heer C. P. van Linschoten uit Amsterdam. Tijdens de show werd de aanwe zigen enkele verversingen aangebo den. Voor het aanstaande voorjaars- en zomerseizoen werd hoofdzakelijk geel gebruikt met zachte lilatinten. De frisse modellen deden het bijzon der goed. De uitvinding van deze eeuw werd ook in deze show ver werkt in de vorm van creaties van trevira-diolen. Natuurlijk is op dit moment de honderd procent katoen vezel „in", en daardoor niet weg te denken in de moderne garderobe. Vlotte figuurtjes kunnen worden geschapen door het dragen van tu- niekpakken. Het dragen ervan neemt hand over hand toe. Er werden vol doende modellen getoond om te zien wat er al zo te doen is op dit ter rein van sportief „er bij" lopen. De modeshow werd muzikaal om lijst door het Mixer Trio, o.l.v. Ad van Drien. Een model van de Elvi-couture.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4