DE VERKEERDE DADER SURVEYOR III JLa 'tïLL Jl De komende vergadering van V.V.V. „Burgh/Haamstcde" INGEZONDEN STIKKEN C f. Anti-loop als melk huisdier e ZIERÏKZF.ESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 november 1%4 Nr. 20387 BL'KGH, 18-11. De algemene na jaarsvergadering van de V.V.V. „Burgh-llaamstede" is vastgesteld op maandag 24 november in hotel Hakker te Burgh. De leden hebben een map gedrukte stukken gekregen waarby o.a. de uitvoerige notulen der buitengewone vergadering van woensdag 27 augustus 1969, noodza kelijk geworden door de ophef ma kende zaak van de heer Bakker dié zich niet meer achter de service van V.V.V. kon stellen, gezien de vele klachten die op het kantoor binnen komen. In een bijgaande nota aan de le den wordt medegedeeld dat, ondanks de wens van de op de laatste ver gadering aanwezigen om de heer Bakker in zijn functie van directeur te handhaven, deze het beter achtte af te treden en een functie te aan vaarden bij de R.T.M. Daar op deze laatste vergadering op voorstel van de heer dr. H. van Zuylen om het gehele bestuur te la ten aftreden, geen directe beslissing werd genomen heeft het huidige be stuur gemeend om alsnog zijn func ties ter beschikking te moeten stel len. De bestuursleden zijn allen ech ter herkiesbaar, doch ten einde de verkiezing vlot te doen verlopen zul len voor vrijdagavond kandidaten schriftelijk opgegeven moeten wor den bij het secretariaat, mevr. G. D. Pimmelaar-v. d. Stadt te Haamstede. Elke kandidatuur zal ondertekend moeten zijn door tenminste 5 leden. De Provinciale V.V.V. overweegt om in Midden-, Noord-Zeeland en Zeeuws-Vlaanderen een districtpro motor aan te stellen. Hiermede in verband heeft het bestuur besloten te volstaan met het benoemen van een informateur, de heer W. Flohil waarna in 1970 gedurende zes maan den een tweede kracht zal worden aangetrokken. Het bestuur schrijft in de nota aan de leden dat de sanering der finan- cieën dringen gewenst is. Een eerste stap in die richting omvat de ver mindering van de kantoorsbezetting. St. Nieolaasvoorstellingon voor de jeugd Mijnheer de redakteur. Ondergetekenden. ouders van kleuterschool-leerlingen, waren za terdag jl. bij de zg. „cabaretvoor stelling" aanwezig die de Zierikz.ee- se middenstand onze jeugd voor schotelde. Voor de aanvang kwam één van de „artiesten" naar de heer de Vos en vroeg wat nu eigenlijk de bedoeling was van deze middag. Daar kwamen we vlug achter. Eerst verbaasd maar spoedig ontsteld on dergingen we deze „show". Een pro gramma waar kop noch staart aan zat, zo abominabel slecht, zo ver be neden elk redelijk peil, dat we er koud van werden. Totaal niets werd er gepresteerd noch gepresenteerd. De enkele Sinterklaasliedjes moesten al gauw, bij gebrek aan beter, ver vangen worden door bv. „Helène, kind wat heb je mooie béne" of „Zij kon het lonken niet laten" en meer van deze „toppers"a Een 9-jarig jongetje maakte na afloop deze op merking: „Het was sof". Laat de Zierikzeese middenstand liever der gelijke culturele programma's voor eigen feestjes reserveren, het is van harte gegund. Het onderwijzend per soneel zouden wij willen adviseren om voortaan met elkaar overleg te plegen of zij hun medewerking en tijd willen verlenen aan een hen on bekend programma. Er zijn nog al tijd scholen die hun leerlingen, om principiële redenen, niet de gelegen heid geven, naar een verantwoorde kindervoorstelling van de Z.V.U. te gaan. Nu uw leerlingen dit meege maakt hebben, zal er geen enkel be letsel meer behoeven te zijn, veron derstellen wij. O ja, één liedje hebben wij zater dagmiddag helaas vergeten te zin gen. nl: „Dat is het einde, dat doet de deur dicht". J. Asma-Broere. T. H. E. Pronk-Koot. F. J. de Vos. A. v. d. Berg-v. Wezel. HOUSTON. Deze tekening laat dui delijk zien met welk een nauwkeu righeid de huidige maanlanding is uitgevoerd. De bedoeling was, dat de Apollo-12L.M. dicht bij de Surveyor III zou neerkomen. Wel, de afstand tussen beide maan-installaties be draagt slechts 180 meter. b. De contributie zal met 25 ver- hoogd moeten worden. (Ook Renes se's V.V.V. stelt dit voor). c. Slechts 20 'i der totale contribu ties, zijnde een bedrag van f 3578, wordt door de Middenstand opge bracht. De Middenstandsvereniging Haamstede-Burgh zal contact opne men met haar leden om deze bijdra ge meer passender te maken. d. Daar nog steeds sommige leden achterstallig zijn in de betaling van contributie, advertentiekosten, rich tingsborden enz. zal het gedeelte dienstbetoon in het vervolg vooruit betaald moeten worden. In het jaaroverzicht blijkt dat de maand juni, ondanks de mooie zo mer minder belangstellenden naar de Westhoek trok dan in voorgaande jaren. De tweede helft van augustus kenmerkte zich door een slechtweer periode, waardoor de drukte snel afnam. De vakantiespreiding is nog niet naar volle tevredenheid. Voor- en najaarsactie slaagden uitstekend, evenals de fietsenver- huur. Financiële medewerking werd verleend aan: evenementen van de recreatie-commissie der kerken, D.F.S.-wandeltochten, campingvoet balcompetitie, auto-cross van Kon. Harm. „Witte van Haemstede", Haamsteedse wielerronden en op treden van het Leger des Heils-mu- ziekcorps. Verder de autorally voor de burgerij, de rondwandeling in de slotbossen en in het Rijksdomein. Ook de medewerking van het Srand- pastoraat was weer groot en werd ten zeerste gewaardeerd. Begrotingscijfers De begroting sluit met een onvoor zien van f 494,03 met f 38.050,aan inkomsten en uitgaven. In de toe lichting wordt gesteld dat de evene menten beperkt zullen worden. De Prov. V.V.V. vraagt een hoger con tributie-bijdrage, evenals de Sti*eek V.V.V. Met het voorstel van het bestuur om de contributie te verhogen en een mogelijk hogere bijdrage der middenstandsleden blijft de basis, waarop gewerkt wordt smal. Doch de V.V.V. is dan in staat het abso luut noodzakelijke op verantwoorde wijze uit te voeren. Na de pauze zullen voor f 2500, aan renteloze leningsbewijzen uitge loot worden. We kunnen stellen dat, wanneer deze agendapunten zijn uitgevoerd, de V.V.V. weer op $en hecht funda ment is komen te staan. De secreta resse, mevr. Pimmelaai'-v. d. Stadt verdient een extra pluim voor de uitvoerige documentatie die ze als voorbereiding voor deze vei-gadering op papier heeft moeten zetten. r Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Renesse speelt zondag thuiswedstrijd tegen Koewacht Zierikzee neemt het te Souburg op tegen leider R.C.S. DFS staat voor moeilijke uitwedstrijd tegen Philippine Dreischor maakt goede kans tegen 's Heer Arendskerke III Zonnemairc krijgt het tegen Cortgene niet gemakkelijk MEVO kan goede prestatie leveren tegen 's Heer Arendskerke. VOETBAL K.N.V.B. Renesse komt, in de 4e klas H, zondagmiddag in eigen omgeving binnen de lijnen te gen Koewacht. Voor de thuisclub zal het weer geen gemakkelijke opgaaf zijn om haar positie wat te gaan verbeteren. Zierikzee gaat het te Souburg opnemen tegen leider RCS. Als Zierikzee van plan is in het ver dere competitie-verloop nog een rol van enige betekenis te spelen dan zal het in geen geval met lege handen naar huis terug mogen keren. Als men het niet zo ver wil laten komen zal er evenwel een ander spelletje moeten worden gespeeld dan jl. zon dag tegen Walcheren daar het an ders RCS niet veel moeite zal kosten om de puntjes thuis te houden. Corn. Boys maakt te Sas van Gent goede winstkansen tegen Oostburg. Noor mannen kan te Westkapelle winst boeken tegen Hansweertse Boys, ter wijl Biervliet de beste papieren in handen heeft bij het bezoek aan Clinge. Ondanks het gode resultaat legen Zierikzee geven wij Sluiskil te Vlissingen toch de beste kansen in het treffen met Walcheren. In de re serve 3e klas C is Zierikzee II, op het sportpark Bannink, zeker niet kansloos tegen RCS II. Steenbergen kan haar positie wat gaan verbete ren in de ontmoeting met Axel III, terwijl Alliance II zich te Roosen- dael wel niet door Goes II zal laten verrassen. Vlissingen III en HVV '24 II zullen in de Scheldestad waar schijnlijk na aan elkaar zijn ge waagd. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas zal DFS bij het bezoek aan Benjamin Philippine danig op haar tellen moeten passen. Zeelandia gaat het bij IJzendijke heel wat gemakkelijker krijgen. Ro- bur zal de puntjes wel aan Schoon- dijke moeten afstaan, terwijl Dom burg favoriet is bij het bezoek aan Lewedorpse Boys. Luctor moet de helft van de inzet thuis kunnen hou den in de ontmoeting met Hoofd plaat, terwijl Hulsterloo en Aarden burg elkaar ook niet veel zullen ontlopen. In de 2e klas B maakt Dreischor een goede kans om baas in eigen huis te blijven tegen 's Heer Arendskerke III. DFS II krijgt in de Westhoek de handen vol aan Hans weertse Boys II. Zonnemaire staat in de uitwedstrijd tegen Cortgene weer voor een zware taak. Ver van een puntenverdeling zal de uitslag hier niet liggen. Patrijzen gaat het thuis met goede winstkansen opne men tegen Kwadendamme, terwijl Domburg II in eigen omgeving de baas moet kunnen blijven over Luc tor II. In de 3e klas C zal koploper Zierikzee III in de thuiswedstrijd te gen Hansweertse Boys III uit een DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG ander vaatje moeten gaan tappen dan in haar laatste tivee gespeelde wedstrijden als zij zich aan de lei ding wil handhaven. Te Ouwerkerk zou het terreinvoordeel bij de ont moeting tussen SVOWK en Dreischor II wel eens de doorslag kunnen ge ven. Zonnemaire II gaat het thuis tegen Goes IV niet gemakkelijk krij gen. Voor Robur II zullen er in de uitwedstrijd tegen Kwadendamme II niet veel problemen zijn. Cortgene II moet thuis winst kunnen boeken tegen Robur III, terwijl Volharding lil favoriet is in het clubduel met Volharding 11. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas moet MEVO in staat zijn in de return wedstrijd tegen 's Heer Arendskerke een goede prestatie te leveren. Arnemuiden II zou het Heinkenszand wel een moeilijk kun nen maken, terwijl Bevelanders het met goede vooruitzichten gaat opne men tegen Meeuwen II. Wemeldinge maakt legen Middelburg V wel een kans om revanche le nemen voor de 3-2 nederlaag van jl. zaterdag tegen de groen-witten. Wolfaartsdijk is thuis zeker niet bij voorbaat kans loos tegen Nieuwdorp, terwijl VCK een goede kans op de winst maakt bij Zeeland Sport V. In de 2e klas A gaat Brouwershaven proberen re vanche te nemen op WIK. Of het dit gaat gelukken valt evenwel nog te bezien. Bruse Boys heeft thuis goe de winstkansen tegen SKNWK, ter- wijl DFS III wellicht de helft van de inzet kan bemachtigen in de thuiswedstrijd tegen Rillandia II. Te Oosterland moet Duiveland in staat worden geacht om Wemeldinge II van het lijf te houden. Ondanks de kleine 4-3 overwinning van vorige week geven wij Waarde in de uit wedstrijd tegen Kapélle II een goe de kans om deze ontmoeting tot een goed einde te brengen. Bij het tref fen tussen Kloetinge II en Kruinin- gen zou het terreinvoordeel wel eens de doorslag kunnen geven. In de 3e klas A zal het voor WIK II niet mee vallen om Arnemuiden III van het lijf te houden. ZSC kan op zware tegenstand rekenen bij het bezoek aan Nieuwland II. Wolfaartsdijk II maakt goede winstkansen bij Apollo II, terwijl 'Middelburg VI een goede kans op de inzet maakt tegen Scho re. GPC kan zich aan de leiding handhaven door VCK II te Koude- kerke te kloppen. In de 4e klas A moet MEVO II thuis van Brouwers haven III kunnen winnen. WIK III zal de puntjes wel aan Wissenkerke II moeten afstaan, terwijl Brou wershaven II al- tevreden zal zijn met de helft van de inzet bij het be zoek aan Colijnsplaatse Boys II. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskex-k: 10 en 7 uur ds. V. d. Schee. Lutherse kerk: 19 uur ds. Assendox-p. Kerkwerve: 11 uur ds. V. d. Berg, (viering H.A.); 9.30 uur zondagsschool. Serooskerke: 11 uur ds. Flink, (Doopdienst); 9.30 uur zondagsschool. Burgh: 9.30^ uur ds. Flink. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 11 uur ds. De Wit. Noordwelle: 9.30 uur ds. De Wit. Scharendijke: 9.30 uur ds. Van den Berg, (dankdienst voor gewas en ar beid). Brouwershaven: 9.30 uur ds. Feunekes. Zonnemaire: 11 uur ds. Feunekes; 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Schone- veld. Dreischor: 11 uur ds. Schone- veld. Ouwerkerk: 10 uur ds. Fabei\ (herdenking der gestorvenen). Nicu- wcrkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur ds. Ommering; 6 uur ds. F. C. M. Roodenburg, Hoek van Holland. Sirjansland: 10 uur leesdienst; 6.30 uur ds. Feunekes. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. J. A. van Put ten, Amsterdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Put; 6.30 uur ds. Favier. Scharendijke: 10 uur ds. Favier; 2.30 uur ds. Put. Brouwers haven: 10.30 en 3 uur ds. J. Keizer. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Jans- ma. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. K. J. Kapteijn, Reeuwijk. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Bremmer. Haamstede: 10 en 5 uur ds. De Kok, Meliskerke. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 uur ds. D. van Doorn, Vlaai-dingen; 7 uur leesdienst Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Westei-ink. Haamstede: 10 uur dienst des Woords; 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst; 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Geref. Gemeente in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur de heer A. v. d. Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommclsdijk: 10 uur dr. A. W. Cra mer, Leiden, (dodenherdenking), Avondmaal. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Haamslede: Zondag 10 uur. - YARMOUTH (Engeland). Dit is niet het gevolg van een verstrooide pompbediende, maar het resultaat van het denkwerk van Hoovercraft- deskundige Peter Winter, die een landrover van enorme ballonbanden voorzag, waardoor het voertuig am fibisch is geworden. De banden zijn van nylon en hebben een doorsnede van 1,69 meter? J ROTTERDAM, 19-11. Een on- J derzoek met de Zuidajrikaan- se eland (taurotragus oryx) heeft aangetoond, dat deze grote antilopen zeer gemak kelijk getemd en als melkdier gebruikt kan worden. Een elandkoe, die bij de onderzoe kingen was betrokken, was na een tijdje zo lam dat ze ge molken kon worden. Een hin derpaal om de eland voor commercieel gebruik in te zet ten is het grote tekort aan fokvee. Alleen als een groot aantal van deze antilopen be schikbaar komt, zal hel moge lijk zijn, ze onder de boeren te distribueren. Een analyse van de melk wees uit dat deze onder meer 8,8 procent boter- vet, 5,7 procent proteïne en 5,6 procent lactose bevatte. Dit nieuws uit Zuid-Afrika stond vermeld in „Afrika", het maandblad van het Afrika In stituut. Uw werk krijgt een lift met King. Elke King pepermunt is namelijk een „rondje energie' waardoor u nèt iets meer presteert. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. FEUILLETON door FRANK VAN FALCKENOORT ,„Mevr. van Alissen heeft hem met een zoet lijntje de kamer uitgekre gen. In de gang heeft die Vardèl zo ongeveer gezegd: Dat ouwe mormel vandaag of morgen sla ik hem nog eens z'n hersens inMevrouw van Alissen is tegen tweeën vertrok ken, de oude man alleen latend. Waarschijnlijk bleef de radio hard spelen en heeft Vardèl zich opnieuw geërgerd. In zijn woede is hij het huis binnengedrongen. Misschien zijn er nog eens harde woorden geval len. Dat komen we wel te weten. Vardèl heeft het eerste het beste voorwerp, dat hij bij de hand had, gegrepen, in casu de kachelpook en heeft zijn dreigement waar gemaakt. Daarna is hij weggereden in zijn auto. Buren hebben hem omstreeks drie uur zien wegrijden. Z'n kente ken is ook bekend: 19-70 BA, een donkergrijze V.W. We hebben het in middels al doorgegeven". Inspecteur Harde knikte tevreden. „Dat is dan gelukkig gauw opgelost. Ik houd niet van moordzaken, waar we dagen en weken mee bezig zijn. Als we nu die Vardèl maar te pak ken kunnen krijgen. Best mogelijk, dat hij de grens over is. Dat is met een snelle wagen een kwestie van twintig minuten". „Wat denkt u? Interpol waarschu wen?" De inspecteur schudde zijn hoofd. „Kalm aan. We zullen' kontakt opne men met onze Duitse kollega's. Weel je een signalement van die Vardèl?" „Tamelijk goed. Ik heb het opge schreven. Aan do hand van wat de buren zeiden. Tussen haakjes, die Vardèl staat gunstig bekend. Hij is sedert een paar jaar weduwnaar, geen kinderen, negen en twintig jaar, van beroep postzegelhandelaar in het groot. De buurt vindt hem een sympathieke, rustige man. Groote- borg daarentegen mochten ze niet. Hoewel ze het wel verschrikkelijk vinden, dat hij zo aan zijn eind is gekomen". „Wel, Hoolwerf, mijn compliment voor je snelle werk. Ik zou zeggen: ga gauw naar huis. Vandaag kunnen we toch niets meer doen. Wat zeg ik: vanavond? Kijk eens op de klok. al bijna half elf. De officier is ge waarschuwd. Morgenochtend komt het parket. Dat zal wel een uur -of half tien zijn. Tegen die tijd ver wacht ik je op het bureau". Hoolwerf stond op. „In orde, me neer. Om negen uur ben ik wel weer present". Cobie Hoolwerf, die net in dubio stond, of ze al dan niet naar bed zou gaan, haalde verlicht adem, toen hij binnenkwam. „Wat fijn, dat je er al bent! Daar had ik niet op gerekend. Ben je niet koud ?Ga gauw naar binnen. Ik maak een kop koffie. Hij slaakte een zucht. „Fijn, Cobie. En ik denk, dat ik de zaak al rond heb". Hij vertelde in het kort, wat er gebeurd was. Op de Deventerstraat te Apel doorn hield de politie een snelheids controle. Bij heel wat automobilis ten was deze val behoorlijk bekend, zodat ze automatisch al ervoor zorg den niet boven de vijftig te rijden. Het ging om het stukje tussen de brug en de splitsing van de wegen naar Deventer en Zutphen. Onge veer een kilometer lang en dus een uitgezocht traject voor zo'n controle. Evert Vardèl, die die middag een voordelig zaakje had gedaan, reed opgewekt huiswaarts en dacht aan het vele geld. dat hij in zijn binnen zak met zich droeg. Kijk, dat was nu een buitenkansje, zoals een mens doorgaans maar één keer in zijn le ven heeft. Heel toevallig, dat hij er nu net tegenaan moest lopen. Tip van Goldmeijer, de winkelier uit de Spuistraat. Zou hij ervoor belonen. Een stelletje zegels voor niets. De eerstvolgende keer, dat hij hem be zocht, kon de man er op rekenen. Waar vond je die mensen tegen woordig, die zo maar ineens voor een kapitaal aan zegels kopen? Als geldbelegging? Ondanks de welvaart moest je ze met een felle lantaarn zoeken. Ze waren er nauwelijks. En uitgerekend die éne werd zijn klant. Binnen enkele uren. Mens, wat wil je nog meer. Goldmeijer had hem de tip gege ven. „Zegdie moet je eens op zoeken. vandaag of morgen. Maar maak eerst een afspraak" - hij gnif felde - „want ze heeft nogal een druk bezet leven" - hij gniffelde nog harder - „onnodig te zeggen, dat je s avonds niet moet komen. Dat zijn haar werkuren. Overdag, niet al te vroeg in de middag. Ik voorspel je, dat je zaken kunt doen. Helemaal prettig had hij zich bij haar niet gevoeld. Maar ja, wat doe je al niet, als je een flinke duit kunt verdienen? Nog een geluk, dat hij op die laatste veiling die grote verza meling Nederland en Overzee had gekocht. Wat de prijs betrof wel aan de hoge kant, maar wat was er niet duur tegenwoordig? In elke nieuwe katalogus waren de prijzen weereen stuk hoger. Je moest te pakken zien te krijgen, wat er geboden werd. Want dat was heus niet zoveel. (wordt vervolgd) i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 9