De pijp met de vijf pluspunten Sloan's Liniment Toename van liet aantal verzoeken om bijzondere bijstand STREEKNIEUWS Wat biedt de BEELDBUIS? JL Landbouwschap beducht voor ongunstige Europese rooiregeling ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 november 1969 Nr. 20307 Gemeentebegroting 1970 Zierikzee Z1ER1KZEE. 20*11. Onder hel hoofd sociale zorg en maatschappe lijk werk in de nota van aanbieding van de gemeentelijke begroting voor 1970 wordt o.a. gewezen op het feit dat de gemeente, door de zg. „indi- tieve normen" van het ministerie van C. R. en M. vrijwel gedwongen wordt de geldene bijstandsnormen te wijzigen, hetgeen - aldus wordt gesteld - een zekere teruggang in de ontwikkeling van een gemeentelijk bjjstandsbeleid inhoudt. Onderzocht wordt op welke wijze hiervoor een bevredigende oplossing kan worden gevonden. In de periode van 1 jan. tot 1 nov. 1969 wei-den 147 periodieke en 39 in cidentele bijstandsuitkeringen ver strekt. terwijl het aantal verpleeg den of verzorgden 76 bedroeg. Er wordt een toename geconsta teerd van het aantal aanvragen om bijzondere bijstand, w.o. kosten ge zinsverzorging, huishoudelijke hulp dieetkosten. Vrij stabiel is het aan tal werkloosheidsuitkeringen, zulks gerekend naar voorgaande jaren. Ook te Zierikzee neemt de groep „werkloze schoolverlaters" toe, om dat geen werkgelegenheid aanwezig is in het beroep waarin deze jonge mensen zijn opgeleid. De centralisatie op het gebied van de sociale verzekeringen brengt met zich mee een toeneming van de dienstverlening door de plaatselijke overheid, waarbij een afdeling socia le zaken fungeert als raadsman. Er valt een toename van deze werk zaamheden te constateren. Geconstateerd wordt dat de ver strekking van warme maaltijden aan (bejaarden en aan alleenwonenden („Tafeltje Dekje"), in een behoefte voorziet. Ingesteld is een werkgroep van de verscheidene particuliere, kerkelijke en gemeentelijke maatschappelijk werkers om een coördinatie in de uitvoering van het maatschappelijk werk op Schouwen-Duiveland te verkrijgen. Door een speciaal daar toe in het leven geroepen stichting worden de mogelijkheden onder zocht te komen tot een dagverblijf voor gehandicapten op Schouwen- Duiveland. Landbouw/Visserij De realisering van het bouwplan West heeft het noodzakelijk gemaakt een aantal agrarische bedrijven ge heel of gedeeltelijk aan te tasten. Slechts in een enkel geval kon niet worden geraakt tot minnelijke overeenstemming inzake koop en verkoop. Het desbetreffende besluit tot onteigening heeft inmiddels de goedkeuring van de Kroon gekregen aldus woudt meegedeeld. Opgemerkt wordt nog dat getracht is langs schriftelijke weg alsnog met de ei genaar tot minnelijk overleg te ge raken, doch tot dusver zonder resul taat. De huidige zorgen rond de fruit teelt treffen ook een tiental bedrij ven te Zierikzee. Ten aanzien van de visserij maakt het college kenbaar dat in de loop van dit jaar door Ged. Staten een compensatieprogramma voor de Zeeuwse visserij gemeenten is opge steld. De minister van verkeer en waterstaat heeft intussen aan G.S. van Zeeland bericht dat dit compen satieprogramma, voorzover het de gemeenten Bruinisse enYerseke be treft, in handen is gesteld van de in terdepartementale werkgroep Brui nisse. Wat betreft Zierikzee is de minis ter van oordeel, dat de slechts gerin ge mannelijke beroepsbevolking (2^4 procent), die in de oester- en mosselcultuur en aanverwante be drijven in deze gemeente in 1968 werkzaam was, wellicht kan worderi opgevangen in het kader van ont wikkelingen die bij de uit de cijfers blijkende groei van de bevolking op treden. B. en W. hebben gemeend hiertegen met klem een aantal be zwaren bij het colleges van G.S. van Zeeland te moeten aanvoeren. Het is toch, aldus stellen b. en w. in hun begrotingsnota, een vast staand feit, dat de produktie van de te Zierikzee gevestigde mosselkwe kers bijzonder hoog is. „Het wil ons voorkomen, dat door de handelwijze van de minister ernstig tekort wordt gedaan aan de belangen van de in Zierikzee woonachtige werknemers in de mosselcultuur en daarmee eveneens aan de belangen van de Advertentie gemeente Zierikzee in haar geheel. Het college herinnert er verder aan te hebben gewezen op de aan trekkingskracht, die Zierikzee juist - mede doordat het een vissersvloot heeft - bezit. Een vissersvloot, waar toe schepen behoren, die wat grootte en uitrusting betreft, slechts moei lijk door schepen uit andere Zeeuw se thuishavens geëvenaard kan wor den. Aan het college van G.S. werd ver-zocht het standpunt van b. en w. ten aanzien van deze aangelegen heid aan de minister van verkeer en waterstaat kenbaar te maken. Industrie en infrastructuur Bij het streven om voor Zierikzee enkele nieuwe industrieën aan te trekken zijn door b. en w. weer vele besprekingen die echter tot op heden geen concrete resultaten hebben op geleverd. Getracht zal echter wor den nieuwe bedrijven aan te trekken omdat dit voor een goede ontwikke ling van de gemeente van groot be lang wordt geacht. Het voorgeschreven voorovei-leg over het ontwerp-bestemmingsplan industrieterrein „Groeneweegje" werd inmiddels met diverse instan ties geopend. Na dit overleg volgt tervisielcgging en kan door de raad tot vaststelling van dit plan worden overgegaan. Opgemerkt wordt dat, nu inmiddels ook de verbreding van het Groeneweegje gereed is geko men, het nieuwe industrieterrein ui termate gunstig gelegen is. Wat betreft de middenstand hoopt het college dat de kontakten vrucht bare resultaten zullen afwerpen. Geconstateerd wordt dat in bepaalde branches een waarneembare terug gang valt te constateren. Recreatie en toerisme In het afgelopen seizoen is op nieuw gebleken dat het informatie Een ongewone belangstelling kreeg deze week de N.F.O.-vergadering die in hotel Bom werd gehouden. Ge zien het zeer 'belangrijk onderwerp „De afzet", gehouden door de Gel- dermalsense veilingdirecteur M. Bentum, waren naast de N.F.O. en Pomonaleden uit de Westhoek, ook de telers uit Duiveland en zelfs uit Flakkee aanwezig. In zijn welkomstwoord betrok de voorzitter, de heer J. v. d. Berge, behalve de spreker, Pomopa-voor- zitter J. C. de Feiter, N.F.O. Duive- landvoorzitter J. Stoutjesdijk, vei lingdirecteur Z.H.E. J. v .Kampen en veilingdix-ecteur V.V.Z.B. Goes, drs. D. J. A. Buteijn. De heer Bentum merkte op dat de laatste drie jaren alleen maar over produceren is gesproken ,doch de af zet werd verwaax'loosd. Frankrijk en Italië produceex-den enorme massa's fruit, terwijl onze export bijna tot nul werd gereduceerd. „Toch ben ik niet pessimistisch over de ytoekomst, want over vijf jaar is de fruitteelt weer gezond, doch wie is er dan als fruitteler nog over?" De veiling Geldermalsen doet veel zaken met zelfbedieningszaken en de grootwinkelbedrijven waarvan deze op de Nederlandse fruitmarkt nu al 18 pet. innemen, met 50 pet. voor de gx-oentewinkels, 20 pet. voor de markt en 12 pet. voor de venter. Spreker voelde de import in ons land als een grote bedx-eiging. Centraal Bureau Ondanks dat de veilingen goed werkten, keex-den de kopers zich ex- van af. De eisen van de gx-ootwin- kelbedrijven zn niet mis en de x-egel- matige voorziening is er een van ter wijl niet te grote pax-tijen in voor koop genomen moeten worden. De afzet via het Centraal Bureau II is niet aantrekkelijk, wel de prijs vorming via dit C.B. De heren Van Kampen en Buteijn wax-en het hier niet mee eens en zagen liever alles via het Centraal Bureau met als voorbeeld de verkoop aan Oost- Duitsland. Hoofdzaak is volgens spreker echter de samenwerking tus sen telex-s en leden en die moet be slist goed zijn. De heer Bentum zeide verder dat Geldermalsen geen meermalig fust meer aanschaft en zeer veel gaat doen met een klein kx-atje waar 3 kg. in kan. De kosten zijn 22 cent per kg. appels, of voor 3 kg. 66 cent. De veiling Geldermalsen soi-teert zeer weinig (6 pet.). Het zelf sorteren door de telers is een kwestie van ver trouwen en voldoet aldaar-uitste kend. De veilingkosten liggen in Gel- dex-malsen dan ook maar op 3 pet. De huur naar duur aldaar wordt berekend naar de eerste 100 kisten vrij, over oktober, november en de cember in Geldermalsen. Spreker bleek nogmaals optimist en raadde een ieder aan in de tijd van goedkope bomen, te gaan plan ten. De heer Stoutjesdijk zou gaarne meer inspraak van telei-szijde zien in het Centraal Bureau. Het ondex-ein- de moet naar de sapfabriek. Deze zijn er nog te weinig in tegenstel- bureau van de V.V.V. Zierikzee voorziet in een grote behoefte. Wer den in 1968 in totaal 5393 inlichtin gen verstrekt, thans werd in totaal 10.736 inlichtingen verstrekt, waar van 2694 aan buitenlanders. Voort zetting van subsidieverlening - zij het in een iets andere vorm - is, al dus b. en w., dan ook gewenst, op dat V.V.V. haar werk in het belang van het toerisme kan voortzetten. Het gebruik van het gemeentelijk kampeerterrein „Kaaskenswater" neemt nog steeds toe. Kwamen er in 1968 2178 gasten met een opbrengst aan kampeergelden van f 6.507,15, in het afgelopen seizoen waren de des betreffende cijfers: 2211 gasten en een opbrengst van f 8.617,32 aan kampeergelden. Een hogere opbrengst dus van f 2.110,17. Deze hogere opbrengst is echter mede veroorzaakt door de in gevoerde vex-hoging van de tarieven. De huidige accomodatie is op een grote toeloop niet berekend. Het stx-even is de zo noodzakelijke uit breiding van de accommodatie vóór de aanvang van het nieuwe seizoen gereed te hebben. Het bezoek van jachten aan de Ziex-ikzeese haven is in 1969 opnieuw belangrijk gestegen: nl. van 2884 in 1968 tot 3433 (tot 1 oktober) in 1969. Er wordt naax- gestreefd in 1970 de aanlegmogelijkheid in de haven voor jachten te vex-gx-oten. De vooi-berei- ding hiertoe bevindt zich i-eeds in een vergevorderd stadium, zodat de uitbreiding - naar b. en w. hopen - nog zal kunnen worden gerealiseerd voor het zomex-seizoen 1970. Het bezoek aan het museum is ook het seizoen 1969 gestegen: ex: werden 10.246 betalende bezoekers geteld. Besprekingen zijn gaande over de aanleg van een sport vissei-sha ven in „De Val". ling met appelmoesfabrieken. Dit merkte de heer Dambruin op. Na een dankwooi'd van de voor zitter werd nog wat vex'der gedis cussieerd over de x-ooiactie. De heer L. Leeuwe was het niet eens met een hectare-uitkering en zag liever een rentesubsidie. Hier was de heer Stoutjesdijk het niet mee eens en meende een dix-ecte bijdrage te moe ten preferei-en. Tot slot wex-d nog gespx-oken over het Zeeuwse Fruitteeltblad dat te duur wordt om apart uit te geven en daarom wox-dt getracht het als in- legblad in de Fruitteelt de telers te doen toekomen. ZIERIKZEE Vogels en bijen op tentoonstelling in Graanbeurs De gezamenlijke vex-enigingen „Vogelvx-eugd", P.V. „Ziex-ick" en Bijenhouders te Ziex-ikzee organise ren ook dit jaar weer een gx-ote ten toonstelling, en wel op vrijdag en zatex-dag a.s. De tentoonstelling zal worden ge houden in de Gx-aanbeui-s van het Huis van Nassau. Er zullen weer zeer vele vgoels van divex'se plui mage te bewondex-en zijn, zoals par kieten, kanaries, tx-opische vogels, postduiven en uitex-aard ook bijen. De keuringen zullen worden ver richt door bekwame bondskeurmees- tei-s en de liefhebbex-s zien thans x-eeds met spanning uit naar de x-e- sultaten van hun liefhebberij. Het zal zeker de moeite lonen deze ten toonstelling te bezoeken. L. Th. Fenema, wethouder van Gorkum GORKUM, 20-11. De Gorkumse ge meenteraad koos een nieuwe wet houder en onderzocht de geloofsbx'ie- DEN HAAG, 20-11. Het Land bouwschap heeft zich tot de minis ter van landbouw gewend met het verzoek de Nederlandse rooipremic- regeling te handhaven indien de EEG-rcgeling", die thans in voorbe reiding is, ongunstiger mocht uit vallen dan de Nederlandse. In Brussel schijnen thans de ge dachten uit te gaan naar een x-ooi- premie die lager is dan de Neder landse, met een herinplantverbod voor vijf jaren. Deze px'emie zou in twee termijnen worden uitbetaald. Het bedrag waarover in Brussel wordt gespx-oken, zal naar de me ning van het Landbouwschap niet eens de i-ooikosten dekken. Dit ge ven van twee nieuwe raadsleden. Dit waren de eerste fox-mele conse quenties van de raadsvergadering van 13 oktober toen elf man hun ontslag indienden. Op de stoel van wethouder C. J. de Ronde (P.v.d.A.) kwam de heer L. Th. Fennema (CHU) te zitten. Hij werd met algemene stemmen in die functie gekozen. De heer Fennema is leraar aan een technische school. Hij werd drie jaar geleden raadslid in Gorkum en was voorheen raadslid te Zierikzee. „Giften bom-ontploffing" Naar aanleiding van vele verzoe ken van de zijde van het publiek om een mogelijkheid te openen voor het doen van giften voor hulpverle ning in verband met de gevolgen van de ontploffing te Zierikzee wordt ons verzocht te willen mede delen dat giften kunnen worden ge stort op gironummer 104991, ten na me van de gemeente Zierikzee, met vermelding „Gift bom-ontploffing". Stortingen kunnen ook worden ge daan bij de Alg. Bank Nederland te Zierikzee, eveneens ten name van de gemeente Zierikzee en onder ver melding „Gift bomontploffing". Schade-enquête vordert goed Naar wij heden (vrjjdag)morgen van officiële zjjde vernemen zjjn de afgelopen dagen goede vorderingen gemaakt met het enquêteren van de schadegevallen als gevolg van de mijnontploffing maandagmorgen j.l. Nog 75 schadegevallen dienen te worden afgewerkt en uiteraard zjjn de besprekingen over het vergoedin genprobleem in volle gang. Dinsdag a.s., zal de stand van zaken verder worden besproken met een verte genwoordiger van de minister van binnenlandse zaken. Gebleken is dat 260 panden schade door de ontploffing hebben opgelo pen. Van dit aantal is tachtig pro cent licht beschadigd. Bij honderd gezinnen werd huisraadscliadc ge constateerd. Algemene vergadering Coöp. Aankoopvereniging De algemene vergadering van de Coöperatieve Aankoopvei-eniging „Schouwen-Duiveland" G.A. zal ge houden worden op donderdag 11 de cember a.s. in de Gx-aanbeurs van het Huis van Nassau. Aan de ox-de komt o.a. een voox-stel tot vex-bouw van veiling, kantoor en kantine. In deze vex-gadering zal ir. B. Hof, adj. direkteur van CEBECO een inleiding worden gehouden over „Nieuwe max'kten". SEROOSKERKE Voor het te Rotterdam gehou den examen ter verkrijging van het diploma voet- en schoenkundige pe- dicux-e slaagde onze plaatsgenote mevi\ T. Remijn-Vei-muë. NIEUVVERKERK Collecte voor Zierikieese rampwijk In de kerk van de Ger. Gemeente Nieuwerkerk (predikant J .Kax-ens) zal zondag een collecte wox-den ge houden voor de getroffenen in de Zierikzeese rampwijk. OOSTERLAND Filmvoorstellingen Rode Kruis Maandag 24 november a.s. heeft er in het Ned. Hex-v. Vex-enigingsge- bouw alhier een filmvoorstelling plaats, uitgaande van het Ned. Rode Kruis. In de middaguren, aanvan gende om 4 uur komt er eerst een jeugdvertoning met als hoofdmoot, de mooie kleux-enfilm „Klopjacht in Holland", 's Avonds wox-dt de prach tige kleurenfilm „Imitation of live" (nabootsing van het leven) op het doek gebracht. Hiex-van is de aan vang acht uur. BRUINISSE Kweker liep hersenschudding op De mosselkweker# Matth. Jumelet Iz„ had aan boord van zijn vaartuig, Bx'u 23, het ongeluk bij het strijken van de mast een klap te krijgen van het daax-bij naar beneden komend vistuig. Hij viel daarbij in het ruim en moest met een zwax-e hex-sen- schudding in het ziekenhuis te Har- lingen wox-den opgenomen. Zeven-en-taclitig doden bij vliegramp in Nigeria IJOE, 20-11. Het ongeluk met het Nigex-iaanse lijntoestel, dat donder dag op 20 km. ten noox-den van de Nigeriaanse hoofdstad Lagos in het oerwoud is neex-gestort, heeft aan alle 87 inzittenden het leven gekost. Het vliegtuig - een VC-10 - kwam uit Londen en stond op het punt op het vliegveld van Lagos te landen. De ooi-zaak van het ongeluk is on bekend. Het was prachtig weer en het zicht was goed. voegd bij het vei'bod van herinplant gedurende vijf jaar en het uitbetalen in twee tex-mijnen zal naar het oor deel van het Landbouwschap de Europese x-ooiactie doen mislukken. Wil een Eux-opese x-ooiregeling succes hebben, dan dient de px-emie hoger te zijn. In geval van volledige beëindiging van de fruitteelt dient dit ook in de premie tot uitdrukking te komen. Bovendien moeten de px-e- miebedragen ineens worden uitge- keex-d. Het Landbouwschap is ovex-igens van mening dat fruittelei-s die over wegen om van de x'ooiregeling ge bruik te maken,- er vex-st.andig aan doen zo spoedig mogelijk de premie aan te vx-agen. Biiiteiibaarmoderlijke geboorte y) LONDEN, 20-11. In Engeland gs is een meisje geboren, dut niet y) in de baarmoeder, maar in een holte van haar moeders buik was gegroeid. De baby, die y; een overlevingskans had van z< een op enkele miljoenen, (J\ maakt het goed, zo heeft het y> Engelse blad „The Sun" don- derdag meegedeeld. Dinsdag Gx werd de baby, Delysia Stokes, w in een ziekenhuis te Wales voortijdig geboren, na een ope- G) ratie van een uur. Het kind xaas buiten de baarmoeder el- ders in de buik gegroeid. De fy lysia weegt vier pond en 17 y) gram en ligt nu in een cou- fy vuese. De oader zei, volgens y) „The Sun": „Ik ben er kapot van. Het ziet er naar uit dat fy mijn vrouw een stukje medi- y) sche geschiedenis heeft ge- maakt". LEEUWARDEN. Donderdagavond is de 21-jarige mej. E. G. Visser uit Engwierum bij Dokkum op slag ge dood toen de auto waarin zij zat door onbekende ooi-zaak in een slip ge raakte en in een beimsloot terecht kwam. De bestuurster, een vriendin van het slachtoffer, raakte zwaar gewond. Bij hevige gevechten in een vluchtelingenkamp in het zuiden van Libanon zijn donderdag zes Li banese militairen en negen Pales tijnse commando's gewond geraakt. SPORT VOETBAL Zierikzee I speelt te Souburg tegen RCS I Over het spel van Zierikzee tegen Walchei-en zondag 1.1. kan men ver schillende analyses maken, maar vast staat wel dat een grote mate onfortuin het maken van doelpun ten belemmerde. Er was dan ook geen enkele reden om wijziging in het elftal aan te bx-engen. ZONDAG 23 NOVEMBER. NED. I .'s Morgens een reportage van de eucharistieviering in de ka pel van het St. Vituscollege in Bus- sum. Week,journaal en verkeersin formatie worden gevolgd door nieu we avonturen van de springende „Skippy". „De Verrekijker" wordt op voor de jeugd wetenswaardige ge beurtenissen gericht. „Openbaar Kunstbezit" wijdt een derde pro gramma aan Rembrandt en zoals gebruikelijk weer een historische toelichting op het vanavond uit te zenden Floris-verhaal. Het pro gramma „Passepartout" zit boorde vol muziek van Johann Strauss. In Woord voor woord" wordt over Je- remia verteld. In „Zingend geloven het Collegium Musicum Jubidaicum, de sopraan Ina Druyf en de bas Cor Beek. In de „High Chaparral" komen Buck en Blue aanzetten met door hen in de woestijn „gevonden" uit gehongerde Indianenkindertjes. Die goedheid komt hen duur te staan. Van het wilde westen naar Parijs, waar Jan Brusse wat Franse nieuw tjes aan ons toevertrouwt. Dan de grote Willeke Alberti-show. In de show Willeke al zingend, spelend en dansend. Er is ook een hele reeks gasten. Voor de kunst met een an dere K zorgen Pierre Janssen en Leen Timp met hun programma „De navel van de stad en de wereld", een kunstgreep-achtige uitzending. NED. II. Floris gaat op pad om het geneeskrachtige kruid Aluin te zoeken, dat hij hard nodig heeft om zijn vrienden te helpen. Na de eer ste „Studio Sport" Joop van Zijl met „Panoramiek" achtergrondinforma tie over nationale en internationale gebeurtenissen. In de quiz „Wat doe ik voor de kost" het vaste panel van beroepenraders, t.w. Hansje Lohr, Teun van den Berg, Hans van der Vlugt en Harriet Freezer. In Ziens wijze' 'wordt ingegaan op het onder werp Jezus van Nazareth verlos ser, wereldleraar, zonnegod of pro feet. Het laatste nieuws wordt ge volgd door een aan de Apollo 12 ge wijde uitzending met daarin het laatste nieuws over de vlucht. MAANDAG 24 NOVEMBER. NED. I. In „Coronation street" is men erg begaan met het lot van Christofer Hewitt. Waar geholpen kan worden laat de buurt dat niet na. In „Opmaat" aandacht voor al lerlei zaken en onderwerpen. Kleine interviewtjes en stukjes muziek zijn in „Opmaat" opgenomen. Na het journaal en „Achter het nieuws" een aflvering van „Ironside". Een vriend van Mark wordt van moord beschul digd. Mark zèt zijn aantrekkelijke leermeester in de rechten onder druk om nu maar eens de letter van de wet. te toetsen aan de realiteit. De mogelijkheid bestaat dat er tijdens dit programma een directe reporta ge van de Apollo-12 wordt uitge zonden. De rubriek „Haar-Hem" komt ditmaal mei een documentaire over de kansen van het 2e huwelijk. Vanavond het eerste deel met o.a. als kernvragen: voor de kinderen bij elkaar blijven?; het loskomen van de oude situaties en het aanpassen aan de nieuwe situatie en leven met het schuldgevoel. „De dief" is een aflevering uit de speciaal voor de televisie geschreven eenakters „Half Hour Story". Een elegante, bepaald niet arme vrouw, krijgt in haar ho telsuite bezoek van een man die J. Stoutjesdijk d.; J. Klink, J. van Beveven (anav.), C. Dogger, A. Kamp a.; Th. Klink en M. Viergever m.; A. v. Tiggelhoven, J. Willemse, J. Krips en C. Lodewijk v. Met als reserve H. Vermeule. Zij zullen a.s. zondag in Souburg huix kwaliteiten tonen. Ons inziens mag nog best een re serve aangewezen worden. Zierikzee II speelt thuis tegen RCS II. De opstelling luidt als volgt: F. Sieperda d.; C. Wiltenburg, J. Merle, S. Kamp, C. Struyck a.; H. Berrevoets, Th. v. Aken m.; C. Stout jesdijk, A. Winkelman (aanv.), J. Jonker, W. v. d. -Hoek v. Reserves: H. Meier en J. Berrevoets. Bekende gezichten ontbieken we gens ziekte of blessuies als o.a. B. Wijsman en A. Wurth. Zierikzee III gaat het thuis opne men tegen Haixsweertse Boys III. F. Podkorni d.; S. Struyck, J. Schoonen a.; J. Papeveld, P. Vei'kaart en A. Willemse m.; L. Koster, A. L. Stoutjesdijk, J. Schiettekatte, J. de Wit, L. Stoel. Res. J. Verkaart. Wij verwachten een overwinning. Dreischor I tegen 's-IIeer Arendskerke III Nu Dreischor I na de kleine ne derlaag tegen koploper Zonnemaire wat achteropgei-aakt is zullen de blauw-witten zondag in de thuis wedstrijd legen 's Heer Arendskerke moeten bewijzen, dat de nederlaag in Zonnemaii-e uitsluitend aan het slechte weer te wijten was. Wanneer Di-eischor namelijk ook van deze Bevelandei's zou verliezen kan men de kampioenskansen van de blauw- witten wel op een zacht pitje gaan zetten, want in feite kan men zich in Dreischor geen verliespunten meer pexmitteren. In ieder geval on getwijfeld een ki-achtmeling tussen twee tegenstandei's, die elkaar niet te veel toe zullen geven. BILJARTEN Strijd om liet districtskampioenschap Zatex-dag en zondag 22 en 23 no vember zullen W. J. Kramer van de biljax'tvereniging V.O.G. te Ziex-ik zee en P. D. Vijverbei'g, D.O.S., Ou- wexiterk, in de biljartzaal van de heer Vijverbei'g te Ouwerkerk tegen elkaar uitkomen voor het districts kampioenschap kader 38/2. Deze fi nalisten spelen 6 pax-tijen, t.w. zater dagmiddag 2, zatex'dagavond 2 en zondagmiddag 2. De lengte der par tijen bedraagt 250 caramboles. eerder op de dag haar gouden siga rettenkoker stal en deze nu terug komt brengen. Vanwaar die eerlijk heid? NED. II. Coen Flink leest weer enkele bladzijden uit „De scheeps jongens van Bontekoe". In de feuil leton „Alleen op weg" krijgt Perrine bezoek van een vriendin en gaal ze meneer Bendit op kantoor vervan gen. In de serie „Please sir" krijgt leraar Hedges het weer eens zwaar te verduren. De vakantie is om en de leerlingen zijn nog niet van plan zich nu meteen weer voor de volle honderd procent op het werk te storten. Van school naar „Studio Anno", waar Teddy Scholten en Pim Jacobs in het muzikale, filmische en modische verleden van Nederland duiken. Jaar waar het vanavond om draait: 1935. „Olympische Spelen van de Dans" is een reportage van het deze zomer in Varna gehouden in ternationale balletconcours. Aan dit concours wordt deelgenomen door deelnemersuit alle delen van de wereld. ZATERDAG 22 NOVEMBER. NED. I: Teleac: 9.30 Hoofdstukken uit prehistorie en vroege geschiede nis; 10.00 Levende filosofie; 10.30 Or ganiseren en leiding geven; 11.00 Statistiek; 16.00 Nieuws; 16.02 Dagje ouder; 17.00 Disneyland; 19.07 Raw hide; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Een van de acht; 22.00 Achter het nieuws; 22.25 Hawaii five O; 23.15 Journaal; 23.20 Apollo 12 (kleur). NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Schoonmoeders (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Kijkkijk; 21.10 Bureau Bristol; 22.50 Evangelie; 22.55 Journaal. ZONDAG 23 NOVEMBER. NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 15.00 Nieuws; 15.02 Weekjournaal; 15.22 Verkeersinformatie; 15.25 Skip py (kleur); 15.50 De verrekijker; 16.00 Openbaar kunstbezit; 16.15 Floris; 16.20 Passepartout; 16.55 Toto -uitslagen; 17.00 Dies-viering kerk en wereld; 18.00 Einde; IS.20 Scha ken voor beginners (Teleac); 1S.55 Fabeltjeskrant (kleur); 19.00 Woord voor woord (kleur); 19.10 Zingend geloven; 19.30 High Chaparral (in kleur); 20.20 Hier Parijs - hier Jan Brusse; 20.30 Journaal; 20.35 Willeke show (kleur); 21.50 De navel van de stad en de wereld (kleur); 22.20 Jour naal. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant (in kleur); 19.00 Journaal; 19.05 Floris; 19.35 Studio Sport; 20.20 Panoramiek 20.45 Wat doe ik voor de kost (kleur) 21.15 Studio Sport II; 21.40 Zienswij ze; 22.30 Journaal; 22.35 Apollo-12 (kleur); 22.45 Einde. MAANDAG 24 NOVEMBER. NED. I: Schooltelevisie: 10.45 Wal ter en Connie; 11.10 Beroepen na de l.t.s.; 11.35 Van Wilson tot Nixon; 12.00 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 1S.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Coronation street; 19.30 Opmaat; 19.56 Ster; 20.00 Jotirnaal; 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Ironside (kleur); 21.35 Haar- hem; 22.05 Dies; 22.30 Journaal; 22.35 Statistiek (Teleac): 23.05 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Scheepsjongens van Bontekoe; 19.40 Alleen op weg; 19.56 Ster; 20.00 Joxirnaal; 20.16 Ster; 20.20 Please sir (kleur); 20.45 Studio Anno (kleur); 21.35 De Olympische Spelen van de dans (kleur); 22.35 Hier en nu; 23.00 Psalter; 23.10 Journaal. métallique lichtgewicht droogrokend verwisselbare kop 0 moderne vormgeving en de prijs 10.75 VOOR DE HANDEL: 8.D. LEEF3MA N.V. BKERKSTR.26 AMSTEROAM, TEL.232727H Advertentie Voor onmiddellijke verlichting: Helpt direct bij spierpijn, reumatische pijnen, zenuwpijnen, spit. Even aanbrengen op de pijnlijke plek en de weldadige warmte brengt onmiddellijke verlichting. De pijnverdrijver met onmiddellijke werking. HIIII.'iHiH N.F.O.-vergadering te Haamstede Deskundige besprak de problemen rond de afzet

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3