Morrelen aan oude kerkstructuren op bijeenkomst te Zierikzee GIRO 400 ONZE PUZZELRUBRIEK School moet sluiten Echtelijk drama te Groningen STREEKNIEUWS AGENDA Gasontploffing: woonhuis verwoest Werknemers niet langer „nergens" in vennootscliapsland Ageiuleringsvergadering A.K.V. Ned. Herv. Kerk ZIEK1KZCE, 18-11. De agende- rings vergadering van de Ned. Her vormde Kerk, deze week te Zierik zee gehouden voor en in verband met de op Pinksteren 1970 te houden algemene kerkvergadering was druk bezocht. Uit alle plaatsen van Scpouwen-Duiveland waren wel vertegenwoordigers aanwezig, toen ds. J. Flink uit Burgh, (voorzitter van de classicale vergadering) de vergadering opende met het lezen van enkele verzen van 1 Petrus 4. Het gaat aldus spreker over de vraag of we in de jaren '70 nog kerk zul len z(jn of niet. Wat moeten we doen? Wat thans gaat gebeuren noemde ds. Flink een waagstuk, waarna hij vervolgens de gang van zaken betreffende de A.K.V. uiteen zette. 1. De thans gehouden agende- ri ngsvergaderingen. 2. De agenda te beoordelen dooi de kerkeraden, met de discussiever gadering, de tweede ronde (tussen- ronde) en tenslotte de algemene kerkvergadering. De leiding der vergadering werd overgegeven aan wika H. Hiensch uit Middelburg; tot rapporteur werd ds. H. Ommering uit Oosterland be noemd. Na enige aarzeling kwamen een aantal wensen en opmerkingen los. De heer Guido Sinke uit Renesse (geen lid van de Hervormde Kerk) wenste nu de zending ter discussie gesteld, aandacht van de Synode voor het Black Manifest, van de Amerikaanse negers, die de Ameri kaanse kerken aansprakelijk steller) voor enkele miljarden dollars, in verband met discriminatie en uit buiting gedurende meer dan 100 jaar (15 dollar per neger). De heer J. Goedegebuure, Nieuwcrkerk, wilde de Dooppraktijk aan de orde gesteld zien. De heer J. C. Braber, Renesse, de relatie avondmaalsviering en be lijdenis. Aan de orde kwamen verder wat te doen met kerkleden die hun financiële verplichtingen niet nako men, (mevr. Smalheer-Linders, Brou wershaven). Meer begeleiding van mensen die „niets" zijn en die chris ten willen worden, (mej. Van dei- Stad, Haamstede). Ouders zondagsschoolkinderen Mej. Ban der Werf, Haamstede, verwachtte wonderen van een mas sale bidstond voor ouders van zon dagsschoolkinderen, die niet meer naar de kerk gaan, maar die kerk gangers zouden kunnen worden. De heer Van Mourik, Nieuwerkerk meer aanpassing van de kerkdien sten aan de behoeften der jongeren; de heer Slager, Haamstede samen werking met de gereformeerden; de heer Koeling: Kerk wordt een veel te log lichaam, om doeltreffende hulp aan andex-en te kunnen bieden en meer gei-ichtheid bij ontwikke lingshulp. Ds. Flink: Hoe moeten we onze belijdenis nieuw verwoorden en een pure medemenselijkheid en geen verticalisme. Moeilijkheden ook had ds. Flink met geboorteleden, Woningnood ten top ZWIJNDRECHT, 20-U. De 32-ja- ricje A. J. K. uit Zwijndrecht maak te zich gisteren tijdens een onder houd met de plaatselijke wethouder van volkshuisvesting en de chef van de afdeling sociale zaken zo kwaad, dat hij een stuk meubilair (in dit geval een stoel) beetpakte en daar mee een lamp en een ruit in digge len sloeg. Twee andere stoelen wer den flink beschadigd. De beide amb tenaren kwamen er evenmin zonder kleerscheuren af: de chef van soc. zaken raakte licht gewond aan zijn hoofd. Reden van K.'s woedeuitbar sting: de beide heren toonden te weinig begrip voor zijn woningpro- blemen. KERKNIEUWS Interkerkelijke conferentie over effect van V redes week UTRECHT, 20-11. Het Inter-Ker- kelijk Vredesberaad (I.K.V.), waarin de Nederlandse kerken en kerkelij ke vredesbewegingen samenwerken, en de stichting „Kerk en Wereld" van de hervormde kei-ken houden het komende weekeinde in Drieber gen een conferentie onder de titel „Strategie van de ontwikkelingssa- menwerkingsgedachte - conclusies vredesweek 1969". Het I.K.V. dat in de afgelopen drie jaar de vredesweken organiseerde, wil door middel van deze conferen tie een inzicht krijgen in het effect van de tot nu toe ontwikkelde acti viteiten en de mogelijkheden en noodzakelijkheden voor de toekomst. RECHTSZAKEN Vrijspraak in „carnavals-moordzaak" BREDA, 20-11. De rechtbank in Breda heeft, bij vervroegde uit spraak, de 21-jarige André van B. uit Princenhage wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken van de hem ten laste gelegde moord op de 29- jarige typograaf J. Mallens, op 19 februari jl. Maandag jl. eiste de of ficier van justitie mr. K. M. A. Thijssen tegen verdachte acht jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Verdachte werd maanden na deze zg. „carnavalsmoord" gearresteerd, doch na enige tijd in voorarrest te hebben gezeten, door de raadkamer van de Bredase rechtbank op vrije voeten gesteld wegens gebrek aan bewijs. De officier van justitie ging van dit besluit in hoger beroep bij het gerechtshof in 's-Hertogenbosch, dat zijn vordering tot gevangenhou ding toewees. doopleden en gewone lidmaten. Hij nam de Volkskerkgedachte onder de loep alsmede de samenwerking met de gereformeerden. Bepaald pi-ogressieve ideeën wer den naar voren gebracht door ds. J. B. Assendorp uit Zierikzee, die evenals wijlen president Wilson van Amerika in 1919, een nota van 14 punten had opgesteld, die hij met de uitroep, zoals het nu gaat kan het niet langer, aan de orde stelde en waarbij hij onder meer pleitte voor een aartsbisschoppelijk college, en een bisschoppelijk college in plaats van het Breed Moderamen van de Genei-ale Synode, zoals nu bestaat. Afschaffing van de classicale verga deringen, de bi-ede moderamina van de P.K.V. bestaat voor uit niet theologen (meer vakmensen); los koppeling van belijdenis en avond maal (iedereen aan het Avondmaal); loskoppeling van belijdenis en kerk lidmaatschap (iedereen die zich wenst op te geven kerklid); sluiting van kerken, die (op het platteland) maar door weinig mensen meer be zocht worden; het huidige breed moderamen van de Synode ontslag verlenen, professor Patijn weg bij „Kerk en overheid"; een nieuwe kerkorde; afschaffing van alle be lijdenis geschriften, aan de Bijbel hebben we genoeg als enig richt snoer. De kerk laten regelen door mensen met visie; Groepen als Sjaloom en Kerk en Vi-ede erkennen en in de kerkelijke bestuursorganen opnemen, de Doleantie ongedaan maken. Andere wensen Ds. G. E. Huizing, Haamstede, (zelf niet aanwezig) pleitte in een toegezonden schrijven, onder meer voor afschaffing van de kinderbij slag, afschaffing van de dienstplicht, het bevorderen van het gebruik van de pil en de legale abortps, afrem ming van de geldontwaarding, een beter woningbouwbeleid, klaarheid in een duidelijke uitspraak over het hiernamaals en de toekomstver wachting (het komende Godsrijk), maatregelen tegen luchtvervuiling en een betere verzorging voor be jaarden. Ds. Van der Schee, Zierikzee, meende dat men meer vertrouwen moest stellen in het Bijbelwoord, dat de poorten van het dodenrijk, de gemeente van Christus niet zullen overweldigen. De toekomst is veilig als men zich houdt aan Schrift en Belijdenis. Ds. I. Faber, Ouwerkei-k, sprak in dit verband over de prediking van Paulus, zoals die is voorgegeven in de Galatenbrief. Ds lie Wit, Renesse meende dat de kerk meer beschei denheid moest leren. Het voorstel van ds. Faber tot het aannemen van een motie om aan de regering telegrafisch te verzoeken de belastingcorrectie van f 150 mil joen te bestemmen voor meer ont wikkelingshulp kwam niet in be handeling. Langdurig werd gespro ken over de indeling in 11 rubrieken van de voorstellen en over de priori teit van die voorstellen. Ds. Flink eindigde met dankzegging. /mOKI ii'iuie BIAFRA UTRECHT Na de lelijke vergissing van veer tien dagen geleden, is er in onze puzzelwereldje weer een normale toestand ingetreden en talrijke in zendingen kwamen binnen op de op gave van vorige week. De eerste prijs is bestemd voor: Mevr. M. J. C. Schipper-Van Beur den Kerkweg 3 Kerkwerve De tweede prijs gaat naar: Mej. W. v. d. Wielen Magnoliastraat 27 Nieuwerkerk De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. swagger; 7. har- poen; 13. steil; 14. sokol; 16. Roden; 18. Po; 19. ras; 21. sap; 22. hei; 23. v.e.; 24. oer; 26. sok; 28. mot; 29. bed; 30. elan; 32. monitor; 35. tule; 36. mes; 38. kanis; 39. zon; 40. ik; 42. bal; 44. pen; 45. rap; 46. pi; 47. gal; 49. fut; 51. Lea; 52. heg; 63. por fier; 54. maandag; 55. bes; 56. iel; 58. pad; 59. Lek; 61 .ar; 62. ver; 63. nul; 65. laf; 67. L.O.; 68. dor; 69. ratel; 71. moe; 73. atol; 75 .portier; 77. kern; 78 .t.e.m.; 80. gek; 81. gal; 83. nou; 84 .uk; 85 .wet; 86. ons; 88. mei; 90 .ei; 91. menie; 93. pogen; 95. eerst; 97 .natrium; 98. trompet. Verticaal: 1. stoel; 2. we; 3. air; 4. glas; 5. es; 6. ros; 7. hop; 8. al; 9. pret; 10 .ooi; 11 .e.d.; 12. nevel; 13. spoedig; 15. kabinet; 17. nederig; 20. som; 22. hor; 25. ram; 27 .kok; 28. mos; 29. bun; 31. neb; 33. nap; 34. tin; 35. top; 37. saffier; 39. Zaandam 41. kaper; 43. luier; 45. reaal; 46. pe gel; 48. los; 50. tel; 51. lap; 52. hal; 55. balatum; 57. putting; 60. kornuit; 62 .vol; 63. nar; 64. lei; 66. fok; 68. dom; 69. rok; 70. leg; 72. een; 74. te ken; 75. pet; 76. ram; 78. roest; 80. geer; 82. leem; 85. wit; 86. oom; 87. set; 89. iep; 92. na; 93. pu; 94. nr. 95. re. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. dag van de plech tige opening van de zitting der Sta- ten-Generaal; 10. schaakfiguur; 11. zeehond; 12. afscheidsgroet; 14. stof; 16. geraamte; 18. waterkoud; 19. mengsel om te bakken; 21. deel' v.e. boom; 22. bosgewas; 24. niet-des- kundige; 26. kittelorig, vitziek, hu meurig persoon; 28. vlug; 39. schert sende bijnaam; 31. klanknabootsing v.e. schielijke beweging; 32. vreug dekreet; 33. nauwe doorgang tussen huizen; 35. leeg omhulsel van iets ronds; 36. plaats in. Zeeland; 37. ko ninklijk besluit (afk.); 39. in hoofd zaak van glas vervaardigd voor werp; 41. wapenkreet, devies; 42. eerstvolgende (afk.); 43. halsdoek; 44. plaats in N.-Brabant; 45. open land buiten steden en dorpen; 46. dikvloeibare dessértspijs; 47. loof boom; 48. automatisch vuurwapen (verkort); 50. put in de grond; 52. muzieknoot; 53. langwerpige meta len bak; 54. glansloos; 56. gewonden bundel; 58. fijne huidopening; 60. niet klein; 62 .oppervlakte van de aarde; 64. deelbaar door twee (rekenkun de); 65. gezuiverde asfalt; 67. grond soort; 68. belemmering (figuurlijk); 69. richtsnoer, regel; 70. verbreding v.h. hoofdeind v.e. ledikant; 72. vre selijk; 73 .zeegod (Griekse mytholo gie); 76. stad op noord-Celebes; 78. tussen heet en koud; 79. bladplant; 81. alleenzang; 82. stem als een klok. Verticaal: 1. zaadkorrel v.e. vrucht 2. kleur; 3. in elkaar; 4. de oudere (afk. Latijn); 5. klein zeilvaartuig; 6. laagtij; 7. stad in Afrika; 8. le venslucht; 9. doordringende kreet; 10. vorstelijk verblijf; 13. plaats in Utrecht; 14. stad in Duitsland; 15. familielid; 16. dichting v.e. weefsel of breiwerk; 17. omwenteling; 18. sourdine; 20. stoffelijk middel dat uitwisseling van goederen mogelijk maakt; 21. vloeibare spijs; 23. gevat in het geven v.e. antwoord op spot; 25. jong v.e. koe; 27. opschik, ver siering; 28. luchtig gebakje; 30. gummi-oplossing voor het plakken van luchtbanden; 32. stand, pose; 34. universiteitsfunctionaris; 36. fox-tuin 38. zangstem; 40. Japanse munt; 41. water doorlatende; 42. telwooi-d; 48. teken, signaal; 49. metaal; 51. soort pijnboom; 53. tx-echter in een molen waardoor het gx-aan tussen de mo lenstenen wordt gebracht; 54. vat voor oliepx-odukten; 55. duurzaam vestingwex-k; 57. stad in Spanje; 59. x-uimte die dient om bx-ood te bak ken; 60. zangvogel; 61. teugel, gebit en leii-eep v.e. rijdier; 63. wreed- aax-d (figuurlijk); 65. waterloop in Zuid-Holland; 66. met grote .toege wijde vlijt werkzaam; 69. onderstuk v.e. stijl; 71. soox-t antilope; 74. ge slacht van mensen of diei-en; 75. in- sekt; 77. weide in het hooggebergte; 79 .Sint (afk.); 80. paardeslee. Veertien doden bij vliegongeluk LAKE GEORGE. 20-11. Een twee- motorig vliegtuig van de Ameri kaanse luchtvaartmaatschappij „Mp- hawk-Airlines" is met 14 pex-sonen - 11 passagiers en 3 bemanningsleden - neergestort. Alle inzittenden von den daarbij de dood. Het toestel, een FH-227, was op weg van New York naar Glens Falies in de staat New York. Door zware regenval gehin derd is het tegen een bergtop aan gevlogen. Na de botsing brandde het toestel geheel uit. STEIN, 20-11. Het schoolbestuur van de Sint Jansschool voor lager onderwijs aan de Kelderstraat in Stein heeft besloten de school te sluiten. Het gebouw verkeex-t vol gens het bestuur in een dusdanige bouwvallige toestand, dat het niet langer verantwoord wordt geacht hier onderwijs te geven. Vooi-lopig blijven de 180 leei'lingen van de school thuis. Besloten is de school net zo lang gesloten te houden tot dat een noodoplossing is gevonden. GRONINGEN, 20-11. In een hoek pand aan hei Stokroosplein-Olie- muldersweg te Groningen'heeft zich een drama afgespeeld, waarbij drie personen zeer ernstig gewond zijn gex-aakt. Hier werden namelijk de 40-jarige mevrouw F. Struik-Muller en haar zwager, de heer S. Nijveen, door de echtgenoot van de vrouw, de pata- bakker J. S. S. neergestoken, waar na deze ook nog brand stichtte op de zolder van de woning. De vrouw is met borstwonden, dè zwager met halswonden en de echtgenoot met brandwonden naar het academisch ziekenhuis overgebracht. Hun toe stand is zorgwekkend. Het echtpaar is sinds enige tijd in een echtscheidingsprocedure gewik keld. De vrouw en haar dochtertje wonen bij de zwager in. Donderdag morgen wilde het tWeetal de woning schoonmaken, maar bij binnenkomst werden ze door S. onverhoeds neer gestoken. Terwijl het tweetal hevig bloedend de straat op strompelde, stak de echtgenoot de woniiig in bi-and. Politie en bi-and weer wei-den dooi de omwonenden gealarméerd. De brandweer bluste het vuur met één wagen. De gehele inboedel is verlo ren gegaan en de woning is zwaar beschadigd. De recherche heeft de zaak in onderzoek. OVERDENKING Als Jezus in de gelijkenis van het onkruid en het koren in de- akker het advies geeft: „Laat beide samen opgroeien tot de oogst" (Mattheüs 13:24-30), kan de vraag eigenlijk niet uitblijven: en wat zullen wij dan? Hebben die mensen dan tóch ge lijk, die zeggen: je moet het water maar over Gods akker laten vloei en? Met andere woorden: ga nu maar met de handen in je schoot zitten? Het is niet ovei-bodig om nog eens nadrukkelijk vast te stellen, dat de nadruk in deze gelijkenis niet ligt op de voleinding der wereld, op het laatste ooi-deel. De nadx-uk ligt op de lankmoedigheid van God in de we reld. Wat is dat dan? In de bijbel is de mens dat wezen, waarvan nooit mag worden verge ten, dat God vóór hem is; God heeft vóór de mens gekozen. Ik weet wel dat de kerken ons telkens vragen in een of ander dog ma te geloven, maar dè vx-aag van het geloof is deze: houden wij dit vopr hét evangelie? Wij zijn telkens geneigd om te zeggen: Heer, zullen wij hem of haar eens even.Maar het eigenaardi- ge van God is dit: God is vast be sloten tot goedertierenheid! (Psalm 130). God is lankmoedig. En dat is meteen een antwoord op onze vraag: en wij dan? Geloven is: je hebt een belofte ge hoord en je hebt gezegd: zo is het, zo zal het zijn, daar houd ik me aan. Geloven is: je hebt fiducie in de zaak van het Koninkrijk van God. Dat mag door ons verkondigd wor den! En dat is beslist wat anders dan neei-zitten in een doffe passiviteit, die alles rnaar neemt zoals het valt. Geduld is: actief volhouden van uit de zekerheid, dat de oogst komt. Voor geduld is lef nodig, en geen lafheid. Wie geduld oefent, legt zich niet bij de dingen neex-, maar staat op zijn tenen van verwachting. De wereld is geen cirkel. Er komt een oogsttijd. Dan zal de Heer over winnen. Maar dat is zijn zaak, niet de onze! Burgh. N. J. FLINK. OOSTERLAND Bejaarden woningen kwamen gereed Deze week zijn de negen bejaax-- denwoningen, die ten zuiden van het Hofplein gebouwd wei-den door het bouw- en aannemingsbedrijf fa. De Hartog en Zoon te 's Gxavendeel, gereed gekomen. Vandaag (vrijdag) zullen diegenen, die hier gaan wonen de huissleutels in ontvangst kunnen pemen. pe woningen zijn precies ge lijk aan de 23 bejaax-denwoningen, die voiïge jax-en hier gebouwd wer den door dezelfde firma aan het Hofplein en aan de Steengracht- stx-aat. Wat de centrale verwarming betxeft, dit contingent wordt niet aangesloten op dezelfde installatie als de andere 23, doch aan een apar te installatie, die werd geplaatst in een daartoe gebouwd vertrek achter de woningen. Het ligt wel in de be doeling om ook de 10 bejaaxdenwo- ningen, die binnen afzienbare tijd nog in de nabijheid van het Hofplein zullen verrijzen, aan te sluiten op de verwarming van deze negen wonin gen. Ovei-igens zijn deze laatste wo ningen, evenals al de andex-en, aan gesloten op het centx-aal alarmsy steem. Met de gereedkoming van deze woningen bezit ons dorp nu niet minder dan 40 bejaardemvonin- gen, waarvan er 32 centraal worden verwarmd. Maanrecords HOUSTON, 20-U. Ruimtevaarders Charles „Pete" Conrad en Alan Bean hebben verscheidene records gebro ken tijdens het tweede verblijf op de maan. Zo hebben zij bijna acht uur op het maanoppervlak gewan deld tegen hun voorgangers Neil Armstrong en Edivin Aldrin 2 uur en 40 minuten. Het totale verblijf op de maan van Conrad en Bean duur de langer dan 31 uur tegen 22 uur van hun voorgangers. Aan maanmonsters namen de eer ste maanreizigers 25 kilogram mee terwijl de bemanning van de „In trepid" 45 kilogram aan boord heeft. De totale afstand die' de maanrei zigers wandelend over het maanop pervlak hebben afgelegd bedroeg zo'n 1800 meter en zij zijn 500 meter verwijderd geweest van hun maan- sloep tegen Armstrong en Aldrin 75 meter. Maansloep-roinmel over boord HOUSTON, 20-11. Charles Conrad en Alan Bean hebben kort nadat zij terug waren in hun maansloep, de niet langer benodigde uitrustings stukken overboord gezet. De door hen geïnstalleerde seismogx-aaf sig- naleex-de de val van deze „maan- xiommel". Tot het overboord gezette matex-iaal behoren rugzakken van elk 300.000 dollar, twee paar maan- schoenen die per paar 4000 dollar hebben gekost, twee- camera's van 11.000 dollar en antenne-apparatuur voor 125.000 dollar. Het duurste stuk „schroot" dat wordt achtergelaten is het landings gestel van de „Intrepid" dat als lan- ceerplatform zal worden gebruikt en 15 miljoen dollar heeft gekost. Maansloep te pletter geslagen HOUSTON, 20-11. De maansloep „Intrepid", die de astronauten Con rad en Bean naar de maan en terug naar het Apoilo-moederschip bracht, is donderdagavond omstreeks kwart over elf onze tijd leeg op de maan te pletter geslagen. Zij stortte onge veer 82 km. van de oorspronkelijke landingsplaats neer. MAARSSEty, 20-11. In de gemeen te Maarssen in het gedeelte voorma- lig Oud-Zuilen is het woonhuis aan de Vechtzijde 6 volledig verwoest als gevolg van een tweetal gasont ploffingen gevolgd door brand. Om streeks acht uur deden de ontplof fingen zich voor. De vlammen sloe gen daarbij enkele tientallen meters hoog uit de woning. Het gezin Knijff man, vx-ouw en twee kindei-en, dat in het huis woonde werd in veilig heid gesteld, waax-bij bui-en behulp zaam wgi-en. Het gezin is ondex-gebx-acht bij dorpsgenoten. AMSTERDAM. Vier Britse oor logsschepen, de met geleide raketten uitgei-uste tox-pedobootjager Glamor gan en de fregatten Phoebe, Llan- daff en Malcolm zullen van 27 no vember tot 1 december een infor meel bezoek aan Amsterdam bren gen. Vrijdag 21 november Zierikzee Concertzaal, 8 uur, cabaret Se1h Gaaikema, (Z.V.U.). Drukkerij L. en O., 4 uur, opening kunsttentoonstelling. Huis van Nassau, 7.30 uur, prijsuit reiking kalver-opfohwedsti-ijd. Gi-aanbeuxs, tentoonstelling „Vogel vreugd", P.V. „Zierick" en Bijenhou- dersvei-. „Seh.-D." Kerkwerve Vei-enigingsgebouw, 7.30 uur, comité Rijtoer ouden van dagen. De Drie Schoi-ren, 8 uur, ledenver gadering IJsvereniging „Dx-eischox". Zaterdag 22 november Zierikzee Gi-aanbeurs, tentoonstelling „Vogel vreugd", P.V. „Zierick" en Bijenhou- dei-sver. „Sch.-D." Noordgouwe Mr. Rooshuis, 2 uur en 3.30 uur, bijeenkomst Jeugdvogelwacht Sch.- Duiveland. Maandag 24 novembeer Zierikzee Mondragon, 7.45 uur, Lawntennis- club Zierikzee Nieuwerkerk Dorpshuis, 7.30 uur ledenvergade- ring „Eendx-acht Bindt". Burgh Hotel Bakker, 8 uur vei'gadering V.V.V. Ned. Herv. Ver.-gebouw, 4 uur en 8 uur, filmvoorstelling Rode Kruis. Dinsdag 25 november Zierikzee Huis van Nassau, 7.30 uur, gew. le- denvei-gadering Kx-ing Sch.-D. C.B. T.B., Coöp. Aan- en Verkoopvex-, en Chr. Plattelandsjongeren. Bruovvershaven Jeugdgebouw, 8 uur, Plattelands vróuwen afd. Br'haven. Woensdag 26 november Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Hervox-md Vei*enigingsgebouw, 7.30 uur, afdeling N.C.V.B. Donderdag 27 november Zierikzee Graanbeui's, 8 uui\ afdeling Sch.-D. N.V.S.H., filmvoorstelling, toegang 16 jaar. Vrijdag 28 november Zierikzee Chr. Geref. Kerk, 8 uur, zangavond. Haamstede Gemeentehuis, 9.30 uux-, vergadering gemeenteraad Westei'schouwen. Vreemd geld en Reischeques NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Een moderne Bondsspaarbank! Politieman gedood bij betogingen te Milaan MILAAN, 20-11. Bij heftige bot singen in Milaan, die bjjna twee uur hebben geduurd, zyn een politieman gedood en een vijftigtal politieman nen gewond. De botsingen ontstonden toen 3000 stakers in het centrum van de stad betoagden. In de Italiaanse hoofdstad en in Catania zetten duizenden arbeiders met betogingen hun protest tegen de slechte toestand op het gebied van de woningbouw kracht bij. In Rome marcheei-den ongeveer 15000 arbeidei-s naar het St. Pieters- plein, waar vertegenwoordigers van de drie grootste Italiaanse vakbon den het woord voerden. In de Siciliaanse stad Catania kon de politie incidenten beletten. Israëlische veiligheidstroepen heb ben de laatste dagen bij gx-ote zui- vei-ingsacties een Ax-abisch schip met explosieven in beslag genomen en zes sabotagenetten opgexold. Minister Roolvink: UTRECHT, 20-11. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer B. Roolvink, heeft op het jubileumcongres van de Christelijke bcdrijfsbond II.B.V. (handel, banken en verzekeringen) in Utrecht gezegd dat de kwaliteit van de interne sa menwerking tussen de leiding van de onderneming en de werknemers van zeker even vitaal belang is ge worden als de samenwerking met de kapitaalverschaffers. In de gewijzigde oinstandigheden, zo zei hij, ontmoet de oude concep tie van de vennootschap als samen- werkingsvorm tussen kapitaal ver schaffers en ondernemer-eigenaar, waarin de werknemers formeel ei genlijk geen plaats hebben, toene mend weerstand. In de nieuwe wetsvoorstellen op de jaarrekening, het enquêterecht en de ondernemingsraden is er ten aanzien van de controlemogelijkheid op het ondernemingsbestuur voor het eex-st ook een lijn getrokken naai de werknemers - aldus de heer Roolvink - waardoor zij niet langer „nergens" meer zijn in vennoot- schapsland. Hij voegde hieraan toe. dat met het recente SER-advies over de ondernemingsstruktuur een volgende stap is voorbereid, name lijk in de richting van gelijkberech- tigheid van aandeelhouders en werknemers bij de beïnvloeding van de commissarisbenoemingen en ook van duidelijker bevoegdheden voor de x-aad van commissarissen. UTRECHT. De algemene verga dering van de bij het N.V.V. aange- drijfsbond in de Mijnindustrie zal zich volgende week in principe uit spreken over een fusie met do Al gemene Bedrijfsgroepen Centrale. 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2