mondragon Winnaar no. 109.886 officieel correspondentschap van het reisbureau Wagons Lits/Cook in Zierikzee in het Chevron kleurenspel TUINMAN ZN DE ZIERIKZEESCHE COURANT OVEREENSTEMMING TUSSEN V.M.F. EN DE VAKBONDEN Saigon geeft lijst DE APOLLO 12 K0UWENBERG Brand bij Vredestein in Enschedé van gevangenen Tientallen miljoen buit bij overval op diamant-transport Het mijnongeluk in Zuid-Afrika Zierifczee.- Meslstrait 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: lannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 jur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bi] de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: NV. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 7,80; per maand 2,60. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 1,75. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/o B.T.W. Vrijdag 14 november 1969 Nr. 20303 WAARIN OPGENOMEN 1797-1889 In dit nummer Sint Nico laas naar Zierikzee Advertentie Werkspoor-personeel zegt „nee" tegen resultaat besprekingen AMSTERDAM. 13-11. Na een urenlang gesprek, dat een vervolg was van de gisteren in Den Haag gevoerde besprekingen, hebben de raad van bestuur VHF/Stork-Wcrk- spoor vanmiddag in Amsterdam overeenstemming bereikt over de gerezen geschilpunten. De raad van bestuur is aan de meeste wensen van de vakbonden tegemoetgeko men. In het kader van de herstructure ring noodzakelijke besprekingen met de rijksoverheid worden nog voort gezet. Voor zover personeelsaanpas- singen noodzakelijk zijn, zullen deze in de eerste plaats door natuurlijk verloop worden opgevangen. Ten aanzien van Werkspoor is nog spra ke van ontslag voor 100 werknemers. De overeenkomst tussen de raad van bestuur en de vakbonden in het kader van het herstructureringsplan van de V.M.F. omvat tien punten. UTRECHT, 13-11. Het personeel van Werkspoor Utrecht heeft „neen" gezegd tegen de resultaten van de besprekingen tussen de vakbonden en de raad van bestuur van de V.M.F. KAAP KENNEDY. 13-11. Technici op Kaap Kennedy hebben donderdag een kapotte tank voor vloeibare zuurstof aan boord van de Apollo- 12 vervangen. De lancering van het Amerikaanse ruimteschip blijft ge handhaafd op vrijdag om 17.22 Ned. tijd. De zeer koude vloeibare zuur stof en stikstof zorgen voor de gas sen voor de brandstofcellen van de Apollo-12. Advertentie UTRECHT. De werknemers bij Werkspoor Utrecht besloteyi donder dag de begonnen staking voort te zetten. Op de foto begeeft een aan tal personeelsleden zich naar een van de kantines om zich op de toe stand te beraden. Het nieuws van heden (vrijdag)morgen is echter dat het werk toch is hervat. Dit ondanks het feit dat de heer J. Meijnikman, hoofd van het dis trict Utrecht van de N.V.V:-metaal- bedrijfsbond, op de door ongeveer 2000 stakers bijgewoonde vergade ring in de kantine van de appara- tenfabriek had verklaard, dat hij deze resultaten beschouwt als een redelijk uitgangspunt voor verdere discussies. Hij had daaraan toege voegd, dat hij de leiding van de sta kingsactie zou neerleggen, als de werknemers een andere mening zouden zijn toegedaan. Gestemd is er niet over deze zaak, zodat de verhoudingen binnen het bedrijf nog allerminst duidelijk zijn. Maar toen hij om een „ja" of „neen" vroeg, kreeg de heer Meijnikman voornamelijk „neen" te horen. Hij verliet daarop de zaal, even latei- gevolgd door de meeste leden van de ondernemingsraad, die zeer bele digd waren door een opmerking van een van de aanwezigen over „hun met koffie gevulde magen". Advertentie lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli OUDE HAVEN 13 - ZIERIKZEE Telefoon (01110) 2670 E A.S. zaterdag- en zondagavond vanaf A 8 uur serveren wij E een uitgebreide Hongaarse maaltijd voor de alles-inclusief- prijs van 7,50. E 5 Uiteraard zijn ook de overige gerechten van onze uitgebreide menu- kaart, zoals vlees-, vis- en wildspecialiteiten. normaal verkrijgbaar. ïTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiï ENSCHEDE, 13-11. Met vier wa gens is de Enschedese brandweer omstreeks zes uur donderdagavond uitgerukt om een uitslaande brand bij de Vredesteinfabrieken in En schede te bestrijden. De bedrijfsbrandweer van Vrede stein had aanvankelijk getracht de brand, die woedde in een bekle dingsruimte, met eigen middelen -te blussen, maar zag zich genoodzaakt de Enschedese brandweer te hulp te roepen. Omstreeks kwart over zeven had men de brand onder controle. De Enschedese brandweer heeft 18 stralen en enkete waterkannonen in gezet bij de bestrijding van deze brand. In een loods van 50 bij 25 meter Akkerbuwprodukten 10 procent duurder dan vorig jaar DEN HAAG. 13-11. Volgens mede- deling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het voorlopig groepsindexcijfer voor akkerbouw- produkten in september 117 tegen 106 in de overeenkomstige maand van vorig jaar. Het groepsindexcijfer voor vee houderij produkten liep t.o.v. septem ber met 1 punt op tot 122. Boze man smeet huisraad uit raam AMSTERDAM, 13-11. De 30-jarige kok P. B. heeft de vorige nacht na een ruzie met zijn vrouw in hun derde-etagewoning in de Gerard Doustraat in Amsterdam de inboedel uit de ramen gegooid. O.a. kwamen een wasautomaat, een kleuren t.v.- toestel, enkele radio's en een naai machine op straat terecht. De man, die tijdens de ruzie trachtte zijn vrouw met een tafel op het hoofd te slaan, werd wegens poging tot zwa re mishandeling aangehouden. waren grondstoffen opgeslagen voor de bereiding van solutie alsmede si liconen en ruwe rubber. De loods is geheel uitgebrand. Om één uur van nacht was men nog bezig met de na- blussingswerkzaamheden. De oor zaak van de brand ligt vermoedelijk in een explosie ontstaan tijdens de bewerking van een van de opgesla gen ruwe grondstoffen. Over de om- van van de schade is nog niets be kend. Terreur in Haagse binnenstad DEN HAAG, 13-11. In de Haagse gemeenteraad heerst onbehagen over de naar terreur neigende criminali teit, die zich in de binnenstad van de residentie voordoet. Ongerust over deze agressiviteit toonde zich kort na de start van de behandeling van de Haagse ontwerp-begroting, de K.V.P.-fractievoorzitter, mr. J. A. M. Borghols. „Ei- groeit in het stadscentrum langzamerhand een onderwereld mentaliteit", zei hij. „Deze gang van zaken kan niet worden geduld; ik vertrouw op passende maatregelen om aan deze toestand paal en perk te stellen". Dodelijke ongevallen AMSTERDAM, 13-11. In de Van der Spekstraat in Amsterdam-Noord werd de 65-jarige weduwe mevr. W. Donker-Krebs toen zij hardhollend een voetgangersoversteekplaats over stak aangereden door een 17-jarige bromfietser die haar niet meer kon ontwijken. Ze overleed in een zie kenhuis aan de opgelopen verwon dingen. De 25-jarige fabrieksarbeider D. Stuyp, die toen hij op zijn brom fiets op de kruising Beethovenstraat -Stadionweg geen voorrang aan een tram verleende werd aangereden, is in een ziekenhuis overleden. PARIJS. 13-11. Dc onderhande laars van Zuid-Vietnam by de vre desbesprekingen in Parijs hebben donderdagavond een lyst gepubli ceerd van Noord-Vietnamese krijgs gevangenen die Saigon wil vrylaten. Op de lijst komt geen enkele naam van een officier voor. Het betreft voornamelijk Noordvietnamese mili tairen die in de jaren 1966 tot 1968 zijn gevangen genomen en die zoda nig gewond zijn geraakt dat ze totaal ongeschikt zijn om voortaan nog aan militaire activiteiten deel te nemen. Godsdienstoefening voor de vrede afgebroken WASHINGTON, 13-11. De politie van Washington heeft donderdag een godsdienstoefening voor vrede in Vietnam afgebroken, en enkele tientallen mensen die er aan deel namen gearresteerd. De oefening werd gehouden in het gebouw van het ministerie van defensie in Was hington. Onder de gearresteerden bevinden zich ook twee bisschoppen van de Anglikaanse Kerk die in de oefening voorgingen. Toen de politie het gebouw bin nenkwam om de oefening af te bre ken werd ze door het personeel van het Pentagon met applaus begroet. Aanslag op Amerikaanse basis te Naha (Japan) TOKIO, 13-11. Tachtig Japanse studenten hebebn donderdag dc Amerikaanse basis te Naha op het eiland Okinawa met benzinebommen en andere projectielen bekogeld, waarna zij het terrein van de basis probeerden binnen te komen. By een gevecht met Japanse oproerpolitie en Amerikaanse wachtpersoneel vie len 20 gewonden. Tevoren hadden 100.000 mensen in Naha een betoging gehouden tegen het bezoek van premier Sato aan Washington. f 500,- Met ingang van 1 november 1969 is GEOPEND een Correspondent is assurantiekantoor J bij de Vaate, Nieuwe Haven 105 te Zierikzee. Alle inlichtingen omtrent reizen kunt u richten tot Wagon Lits/Cook, bij de Vaate, Nieuwe Haven 105, Zierikzee, tele foon (01110) 2577. FREETOWN, SIERRA LEONE, 13- 11. By een overval op een diamant en geldtransport op het vliegveld Hastings in de omgeving van dc hoofdstad Freetown van de Ameri kaanse staat Sierra Leone hebben 15 mannen donderdag voor ongeveer ZSVz miljoen gulden buitgemaakt. Het vliegtuig van de diamanten- firma Sierra Leone Selection Trust, dat met diamanten en het geld van de mijnen in Yengema kwam, werd JOHANNESBURG. 13-11. Men heeft de hoop opgegeven, de vier arbeiders te redden, die maandag door een instorting in een goudmijn bij Johannesburg van de buitenwe reld werden afgesloten. Bij het on geluk hebben zeven mensen ver wondingen opgelopen. Vorige week kwamen bij een ont ploffing in een andere goudmijn bij Johannesburg zestig arbeiders om hel leven. Staking van Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Kleuren zijn dingen die ver- j| schieten: over drie eeuwen J lijkt het rode modernisme van a heden zionrt conservatief. Mevrouw P. A. Slabbers Kelperweg 1 Keipen. (Limburg) Totaal 187.278 prijzen Chevron van ff,- t/m f1000,-. Tank bij Chevron WHjBP en win zo'n prijs. KEgf wpp Koelhuisboter straks goedkoper DEN HAAG. 13-11. Goedkope koelhuisboter, die bij een redelijke dekking van de kosten van de be trokken distributieschakels door de detailhandel tegen f 1,20 per pakje van 250 gram kan worden verkocht, zal binnen enkele dagen verkrijg baar zijn. Aldus een mededeling van het ministerie van landbouw. Zoals bekend verkreeg de minis ter van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardinois, in de zitting van de E.E.G.-raad van landbouwministers op 27 oktober de vereiste toestem ming om 7500 ton koelhuisboter uit de opslag van het voedselvoorzie- nings in- en verkoopbureau (V.I.B.) op de binnenlandse markt te bren gen. Enkele Iniien Verwachting tot zaterdagavond: Veranderlijke bewolking met nu en dan een bui; zwakke tot matige, morgen overdag matige tot vrij krachtige wind uit zuidelijke rich ting; vannacht plaatselijk tempera turen om het vriespunt; dezelfde middagtemperaturen als vandaag ol iets lagere. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Minimum temp.: van ongeveer nor maal tot 4 graden boven normaal. Maximum temp.: omstreeks normaal Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. 15 nov. Zon op 8.00, onder 16.49. Maan op 13.51, onder 22.19. 16 nov. Zon op 8.01; onder 16.48. Maan op 14.09, onder 23.48. 17 nov. Zon op 8.03, onder 16.46. Maan op 14.23, onder Eerste kwartier: 16 nov. te 16.43. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 15 nov. 16 nov. 17 nov. 6.39 v.m. 7.33 v.m. 8.42 v.m. 19.11 n.m. 20.16 n.m. 21.34 n.m. BROUWERSHAVEN 15 nov. 6.35 v.m. 18.58 n.m. 16 nov. 17 nov. 7.33 v.m. 8.44 v.m. 20.05 n.m. 21.24 n.m. Doodtij: 18 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 14-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Een gebied met lage barome terstanden dat zich van de Britse eilanden naar de Noorse westkust uitstrekt beheerste donderdag het weer in een groot deel van west- Europa. Met een zuidwestelijke stro ming welke aan de oostflank van dit lagedrukgebied staat, wordt on stabiele lucht aangevoerd waarin gistermiddag de maximum tempera turen in ons land tot omstreeks 10 graden opliepen. Het komende et maal verandert er niet veel in de drukverschillen boven west-Europa. Kleine storingen die langs de rand van het lagedrukgebied trekken blij ven het weer in ons land beheersen. Voor het komende etmaal komt er dan ook slechts weinig verandering in het weer. Advertentie. direct na de landing omsingeld. En kele overvallers haalden de buit er uit, terwijl anderen de politie in be dwang hielden, die het transport naar Freetown zou escorteren. De overvallers verdwenen in een poli tieauto die later tien km van het vliegveld is gevonden. Een politie man is door ëen kogel gewond. OUDE-PEKELA, 13-11. In Oude- Pekela is naast de staking in de steenfabriek Strating een nieuwe staking uitgebroken. Donderdagoch tend hebben veertig gezinsverzorg sters van de bejaardenverzorging van de stichting „Gezinszorg in Ou- de-Pekela" het werk neergelegd. Zij eisen onmiddellijke betaling van de nog achterstallige lonen en het af treden van drie bestuursleden. Indien deze eisen vrijdagochtend om negen uur niet zullen zijn inge willigd, blijft de staking ook die dag nog van kracht. Tot zo lang zullen gezinsverzorgsters alleen hulp bie den in gevallen waar dit uiterst noodzakelijk is. n Wij kochten voor de St. Nico- laas speciaal voordelig voor U in: dames- en herenfauteuils 0 T.V.-fauteuils vanaf 152,— 0 Toilettafels en spiegels Secretaires 9 Kleinmeubelen GRATIS een heerlijke choco ladeletter bij aankoop boven 10,- 't Is weer. Mol 19 - Zierikzee l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 1