Inbreker met vakantie Sloan's Liniment Oorspronkelijk plan restauratie van Concertzaal afgekeurd Chinees-Russische besprekingen vlotten niet erg ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 7 november 1969 Nr. 20299 Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE. 4-11. Tijdens de rondvraag op de deze week gehou den vergadering van de gemeente raad, onder voorzitterschap van bur gemeester D. W. Kastelein, werd er door de wethouder van Publitjte Werken op gewezen dat er verschil lende openbare gebouwen zich niet in al te beste staat bevinden, als het politiebureau en het gebouw van Gemeentewerken. Zulks dient ge zien in correlatie met de aanleg van aardgasleidingen De heer De Moor had hierop ge wezen en keerde zich ook tegen boe te- en andere bepalingen, die de Ze- gam hier en daar hanteert. De heer Simmers informeerde naar de Concertzaal. Medegedeeld werd dat in desbetreffende commis sie zitting hebben, een architect, de gemeente, de vorige eigenaar, to neelmensen en de vertegenwoordiger van het x'estaurant. De plannen wor den regelmatig besproken. Afgaande op het oorspronkelijke plan zal er sprake zijn van een jaarlijks ex ploitatietekort van f 30.000. G.S. meenden dat het bedrag nog hoger zou worden en keurden het plan niet goed. De architect kreeg daarop op dracht het plan met f 170.000 te ver lagen, hetgeen zeer ingrijpend is. Een nieuw plan wordt gemaakt, dat op 1 1 november in de commissie zal worden behandeld. De voorzit ter merkte - aanvullend op de toe lichting van de wethouder van P.W. - nog op dat de rijkssubsidie voor het projekt hoog is. De sportraad De heer Simmers herinnerde aan het feit dat de jongste vergadering van de Sportraad openbaar is ge weest. Wethouder mr. Keuning deel de mede dat het op deze vergadering om belangrijke zaken, n.l. óf een sporthal voor Zierikzee óf een in structiezwembad. Er is thans een onderzoek gaande naar de kosten van beide exploitaties. De cijfers zijn SCHAKEN De Zeeuwse competitie Door de 6-1 overwinning op Ter- neuzen meeft Zierikzee, in de le klas van de Zeeuwse schaakcompetitie, dc rode lantaarn overgedaan aan Middelburg dat met 5'A-m verloor van S.-Landau, Axel. Goes kreeg de leiding in handen door een ruime 7 Vu-2'/j overwinning op Vlissingen. De stand in de le klas is: 3-2-1-0 5 20 3-2-0-1 4 16 3-2-0-1 4 14 3-0-2-1 2 14 3-1-0-2 2 12Vz 3-0-1-2 1 13% er neg niet daar het secretarieper- soneel zeer druk is bezet geweest. Maar binnen enkele weken komt er uitsluitsel. De heer Simmers vroeg erder naar de sportvissershaven .,De Val". Wethoudei Bij de Vaate deelde mede dat de commissie ad vies heeft gevr agd aan een deskun dige, maar deze is voorbij gegaan aan enkele belangrijke punten, met name de financiële. Na een gesprek met C.S. werd op dracht gegeven aan de Provinciale Waterstaat om een plan te maken en dan te zien wat de konsekwenties zijn. Mej. Beije wees op de per 1 janu ari 1970 in werking tredende wet die het mogelijk maakt condoomautoma ten op te hangen aan verschillende gelegenheden. Zij wilde weten of het college ten aanzien hiervan al een standpunt heeft ingenomen. Dit bleek niet het geval te zijn. De zaak van eventueel door de gemeente te nemen maatregelen, komt t.z.t. in het college. Acht en zestig woningen De heer Den Boer zou graag zien dat er rond de bejaardenstichting wat „tam tam" zou worden gemaakt. De voorzitter deelde mede dat begin de cember met het heien voor 68 wo ningen zal worden begonnen. De goedkeuring hiervoor zal komen en de prijs „ligt goed". Aan de eerste steenlegging zal de nodige aandacht worden besteed. De heer Den Boer onderstreepte de bereidheid van het college om te praten met de georga niseerde middenstand. Dezelfde spreker wilde de vergaderingen van de Sportraad altijd opijbaar hebben. Mr. Keuning achtte dit "een gezonde zaak en meende dat er een mogelijk heid is om het experiment van des tijds te herhalen en de vergaderin gen dus vaker openbaar te houden. Voor onmiddellijke verlichting Helpt direct bij spierpijn, reumatischs pijnen, zenuwpijnen, spit. Even aanbrengen op da pijnlijke plek en de weldadige warmte brengt onmiddellijke verlichting. De pijnverdrijver met onmiddellijke werking. Sclwmven-Duivelandse Sportspiegel Renesse speelt thuis tegen Corn. Boys Zierikzee staat voor zware opgaaf tegen koploper Sluiskil D.F.S. gaat op bezoek bü Hoofd plaat Dreischor moet thuis baas kunnen bleven over Luctor II D.F.S. III neemt het te Kcrkwcrvc op tegen W.I.K. De Zierikzee A I-juniorcn gaan op bezoek by Kapellc A I. Goes Vlissingen S.Landau Axel Terneuzen Zierikzee Middelburg In de 3e klas B wist TOG Bruinis- se met 4%-3% van Zierikzee II te winnen. Middelburg II kwam aan de leiding door met 4% -3van Vlis singen III te winnen. TOG Bruinisse-Zierikzee II 4V£-3Vi. B. de Ruiter-A. v. d. Westen 0-1; M. Houtkamp-R. P. Hoogerheide 1-0; P. v. d. Velde-F. Trompert %-%; A. P. Verton-A. M. v. d. Westen 1-0; A. v. d. Berge-J. Hoogstrate 0-1; T. Muller-A. J. L. Blom 0-1; Joh. Ju- melet-D. P. Schiettekatte 1-0; A. Deurloo-J. Vasseur 1-0. De stand in de 3e klas B. Middelburg II 2-2-0-0 4 9% TOG Bruinisse 2-1-1-0 3 8% Vlissingen III 3-0-2-1 2 11% Koudekerke 2-1-0-12 9 Zierikzee II 3-0-1-2 1 9% Onderlinge competitie T.O.G. Bruinisse De uitslag van de vorige week ge speelde wedstrijden luidt: M. Houkamp-P. van de Velde af- gebr.; W. Kootstra-A. van Wezel 0-1; L. Houkamp-D. Bremmer afgebr. VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas H komt Renesse weer in eigen om geving binnen de lijnen en wel te gen Corn. Boys. Als de duinbewo ners nog van plan zijn wat aan po sitieverbetering te doen, zal deze wedstrijd zeker punten moeten ople veren. Zierikzee staat voor een zwa re opgaaf in de uitwedstrijd tegen koploper Sluiskil. Een puntenverde ling zou voor de rood-zwarten reeds een gunstig resultaat zijn. RCS kan de aansluiting met de kopgroep be houden door thuis van Hansweertse Boys te winnen. Noormannen moet het thuis tegen Oostburg kunnen klaren. Biervliet heeft de beste troe ven in handen te Vlissingen tegen Walcheren, terwijl Clinge en Koe wacht elkaar niet veel zullen ontlo pen. In de reserve 3e klas C is Zie rikzee II op het sportpark Bannink in het treffen met Steenbergen II zeker niet bij voorbaat kansloos. Te Roosendaal zal Alliance II zich wel niet door HVV 24 II laten verras sen. Vlissingen III heeft de beste troeven in handen tegen RCS II, ter wijl Zeeland Sport II nog lang niet zeker van de winst is in de ontmoe ting met Middelburg III. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas gaat DFS op bezoek bij Hoofdplaat. Voor de be zoekers zal het zaak zijn de thuis club niet te onderschatten als het haar fraaie positie op de ranglijst wil behouden. Zeelandia staat in de uitwedstrijd tegen Philippine zeker voor geen gemakkelijke taak. Dom burg móet in staat zijn om te Goes MMS op een proefabonnement tegen de sterk ge reduceerde prijs van voor zes weken Als u definitief abonnee wordt, krijgt U, zo lang de voorraad strekt, alsnog het fraaie jubileumlepeltje dat alle abonnees ontvangen ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan. Ja, noteer mij voor een proefabonnement tegen de gereduceerde prijs van 2,—. Adres: Woonplaats: Ik betaal automatisch per postgiro 4 of per kwitantie bankgiro s) Doorhalen wat niet wordt bedoeld. Knip de bon uit. Verzend hem in een gesloten envelop. Plak geen postzegel. Adresseer de envelop als volgt: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Antwoordnummer 12 - Zierikzee MiiiMiiÉÉiiiÉÉÉl van Robur te winnen. Schoondijke en Aardenburg hebben in eigen om geving winstkansen tegen IJzendijke en Luctor. Lewedorpse Boys, dat jl. zondag zijn eerste overwinning kon boeken, gaat tegen Hulsterloo pro beren om haar positie nog wat te verbeteren. In de 2e klas B moet Dreischor thuis de baas kunnen blijven over Luctor II. DFS II kan wellicht één puntje overhouden uil de thuiswedstrijd tegen 's H. Arends- kerke III. Leider Zonnemaire zal bij het bezoek aan Domburg II oji haar tellen moeten passen. Voor de reser ves van Renesse is er niet veel hoop in de uitwedstrijd tegen Patrijzen. Cortgene heeft thuis goede winst kansen tegen Hansweertse Boys II, terwijl Volharding de beste troeven in handen heeft tegen Kwadendam- me. In de 3e klas C heeft Zierikzee III, in eigen omgeving, goede winst kansen tegen Volharding III. In het treffen tussen Zonnemaire II en Dreischor II start laatstgenoemde als favoriet. SVOWK moet in staat ge acht worden de uitwedstrijd tegen Kwadendamme II tot een goed einde te brengen. Goes IV kan het terrein voordeel uitbuiten tegen Cortgene II. Volharding II maakt kans op haar eerste zege nu Robur III op bezoek komt. Robur II kan haar aanspra ken op de titel behouden door thuis van Hansweertse Boys III te win nen. ZATERDAGCOMPETITIE. - Voor morgen is er maar een beperkt pro gramma samengesteld. In de 2e klas gaat DFS III het te Kerkwerve te gen WIK opnemen. Na de goede prestatie van jl. zaterdag tegen Bru- se Boys komen de groen-witten als favoriet binnen de lijnen. In de 3e klas A heeft Middelburg VI de beste kansen in het treffen met Wolf aarts dijk II. In de 4e klas A zal het voor SKNWK II niet meevallen om ME- VO II te Nieuwerkerk van het lijf te houden. Brouwershaven II moet in staat worden geacht tegen Brou wershaven III de volle buit binnen te halen. De reserves van Bruse Boys staan in de uitwedstrijd tegen Be velanders II voor een nieuwe kracht -proef. Slagen de Boys er in deze wedstrijd in winst om. te zetten dan zou dit voor hen een belangrijke po sitieverbetering betekenen. JUNIOREN, hi groep A I gaat Zie rikzee A I op bezoek bij Kapelle A 1 dat momenteel één puntje voor sprong op de rood-zwarten heeft. Als Zierikzee A I de rode lantaarn wil kwijtraken dan zal er morgenmid dag winst moeten worden geboekt. ROME. Ondanks het dementi van mgr. Fausto Vallainc, de perschef van het Vaticaan, blijft het Italiaan se persbureau „Italia" vasthouden aan de juistheid van zijn bericht, dat er kunstwerken gestolen zijn uit de vertrekken van Paus Paulus in hel Vaticaan. Heffing produktscliap voor zuivel RIJSWIJK, 6-11. Dc administratie- ve heffingvan het Produktschap voor Zuivel wordt voor het jaar 1970 verhoogd met twee cent per honderd kg. melk. De helft van die verhoging komt voor rekening van de boeren, de andere helft voor rekening van de zuivelfabrieken. Het Produkt- schapsbestuur heeft hiertoe woens dag besloten. Over het jaar 1969 zal het schap een batig saldo hebben van ongeveer 12 miljoen gulden. Daarvan zal 8 a 8,5 miljoen bestemd worden voor de uitbreiding van het Nederlands Instituut voor Zuivelon- derzoek te Ede. GEMEENTERAAD WESTERSCIIOUWEN Krediet gevraagd riolering O C O WESTERSCHOUWEN, 6-11. Er zyn nog enige punten in de raads vergadering van maandag 10 no vember die een voorberichtje vergen. Daar is allereerst de jeugd van Burgh Haamstede die niet over een onderkomen voor avondvermaak be schikt. Voor het houden van inter kerkelijke avonden die onder bekwa me leiding staan kan wel een zaal van partikulieren gehuurd worden. Het college van b. en w. werd ge vraagd om in de financiële zijde van het huren der zaal (zalen) bij te dragen en het stelt de raad voor om in avonden als deze, waarin geen entree wordt geheven de helft van de zaalhuur te vergoeden niet als voorwaarde dat de kerken de eigen inleg van de jeugd de andere 50 zullen dekken. Voor het wintersei zoen wordt dit bedrag geraamd op f 250. Door enkele raadsleden is her haaldelijk de wens naar voren ge bracht om de Hogeweg vanaf de Noordstraat tot aan de Driehoek van riolering en een nieuw wegdek te voorzien. Inmiddels is een kostenbe rekening, opgemaakt door het Inge nieursbureau „Witteveen en Bos" ter beschikking gekomen Het college stelt voor om op de begroting 1969 een bedrag te voteren van f 343.500,- voor uitvoering van dit werk. Aanbesteding Na dit werk zal het wegdek in de huidige toestand worden terugge bracht en pas na aanleg van de en nieuw wegdek Hogeweg aardgasleiding zal dit wegdek ge heel worden herstraat en zonodig ge reconstrueerd. Op deze raadsvergadering zal een kaart getoond worden waarop de ge dachte van aan te sluiten percelen op het aardgasnet zijn aangegeven. Hel herstel der bestrating als gevolg van aanleg van het buizennet komt voor rekening van de gemeente. De Dienst Gemeentewerken heeft een begroting opgemaakt van bovenge noemde kosten en de raad wordt voorgesteld om op de begroting 1969 een bedrag te voteren van 1' 84.000,-. Voor dit bedrag is ter dekking aan wezig f 28.498. Een reservering van de dienst 1969 van i' 12.750,- maakt dat in totaal einde 1969 f 41.248 be schikbaar is. In 1970 zal nog over wogen worden of reservering nog verhoogd kan worden. AVELLINO (Italië). Imvoners van het dorp Avellino, de woonplaats van de vliegtuigkaper Rafaell Mini- chiello, blokkeerden de autoweg van Napels naar Avellino als solidari teitsbetuiging met de kaper. De de monstratie was tevens gericht tegen een mogelijke uitlevering van hun dorpsgenoot aan Amerika. VATICAANSTAD. Paus Paulus heeft gezegd dat alleen de kerkelijke autoriteiten bevoegd zijn om te be slissen over wat goed of slecht is in de rooms-katholieke traditie en dat geen enkel persoon hel recht heeft om op dit oordeel vooruit te lopen of tegen te spreken LONDEN. De 370.000 Britse land arbeiders hebben een loonsverhoging gekregen van 15 shilling per week na onderhandelingen, die gevoerd zijn met vertegenwoordigers van de werkgevers, onder leiding van het Britse ministerie van landbouw. HONG KON'G, 6-11. By de grens- onderhandelingen tussen de Sowjet- Unie en China zijn volgens liet in Peking verschijnende blad Ta Koeng Pao tot dusver geen vorderingen ge maakt. Het blad is dikwijls de spreekbuis van Peking naar de westelijke we reld en deze uitspraak wordt als half officieel opgevat. Zij staal in scherpe tegenstelling tot het optimisme in de perscommentaren in Moskou en de positieve verklaringen van de hoog ste Sowjetrussische functionarissen over de conferentie, die nu al 2Vz week duurt. Het blad schrijft: „de Chinees-Russische onderhandelingen over het grensvraagstuk verlopen niet zo "soepel als velen in de bui tenwereld het proberen voor te stel len. Tot dusver zijn er geen aanwij zingen dat bij de grensgesprekken vooruitgang is geboekt". Advertentie Uwhuishoudhulpjevoordeheledag is King. Elke King pepermunt is namelijkeen „rondje energie' waardoor u nèt iets meer presteert. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. FEUILLETON door B. J. ten Wesepe Rechercheurs zijn zo vasthoudend als een terrier. Op vakbekwame wij ze melken ze Frans Vlasma uit, doch ze kunnen hem desondanks niet be trappen op onjuistheden. Zijn ver haaltje zit zo goed in elkaar, dat ze tenslotte de schouders ophalen. De man kan de waarheid spreken. Wat doen we met hem? Broeks is het zat. Het loopt naar middernacht en hij wil naar bed. De jongen trouwens ook. „Berg maar op voor vannacht", beslist hij humeurig. „Morgenoch tend zien we wel verder". De morgen brengt geen nieuwe gezichtspunten. Ondanks het feit, dat het zondag is, wordt opnieuw overleg gepleegd met de officier van justitie en deze adviseert: laat maar gaan. Maak proces-verbaal van alles op en stuur hel me toe. En laat die twee dan. maar gaan. Ik bekijk de komende week wel op m'n gemak of er wat in zit, anders seponeer ik het hele geval. Zondagmorgen wordt Vlasma nog maals verhoord, maar hij blijft bij zijn lezing van de avond tevoren, zuiver een samenloop van omstan digheden. Ik houd me niet op met inbraak en diefstal, omdat ik m'n brood wel kan verdienen als verte genwoordiger. Met voldoende er op. Om tienen zeggen ze: „Je kunt gaan. maar zorg er voor, dat je niet een derde keer in onze handen komt want dan houden we je zeker vast. Is dat duidelijk?" Het is Frans overduidelijk. Even later staat hij voor de tweede maal binnen korte tijd in de Marnixstraat. Met de eerstvolgende tram rijdt hij naar de Centraal. Een half uur.later is het de beurt aan Sjaak. „Je hoort er nog wel van" 64 beloven ze hem. Maar Sjaak geeft er geen antwoord op. Het verlies van de tweede zak juwelen vindt hij wel erg. Want dit betekent, dal hij twee jaar voor niets heeft gezeten. En morgen weer aan het werk kan gaan om te timmeren: betonbekis- tingen. Terwijl hij een klein kapi taaltje bijna voor het grijpen had.. Bep is woest, als hij thuiskomt. „Je hebt me al die tijd voor de gek gehouden, hè? Je zat vanaf de mor gen, dat je vrij kwam, al te pezen op die glasies. Daarom moest jij zo hoog nodig naar Heidenrijk, want daar heb je ze indertijd verstopt. En daarom moest je naar Wijk aan Zee in de tweede week van je vakantie, want daar lag de andere helft. Maar toen lukte het niet, vandaar, dat je gisteren opnieuw naar Wijk aan Zee ging. En wat heb je nu nog? Lauw met de pook. Noppes in het kwa draat. Misschien heb je er wat uit gpleerd. En blijf je, wat je nu bent: een timmerman, die in elk geval ge noeg voor z'n gezin verdient. Jij wordt te oud. Sjaak. Kap er maar mee, want je loopt toch weer tegen de lamp. De jongens aan de Marnix straat zijn veel linker dan jij Sjaak laat de woordenstroom enige tijd over zich heen gaan, maar ten slotte fronst hij zijn wenkbrauwen en schreeuwt: „Mens. hou je kop. je lijkt de teevee wel. Wat je alle maal gesmoesd heb, weet ik. Hou je gedekt. Morgen ga ik gewoon aan het werk. Je zult je zin hebben...." Frans Vlasma heeft zijn biezen ge pakt en is met bekwame spoed uit Wijk aan Zee vertrokken. Hij brengt zijn brommer thuis en gaat dan haar het station. Daar koopt hij een kaar tje en rijdt met de trein het land uit. En nu wil ik een poosje rust hebben. En op 1 september meldt hij zich bij zijn nieuwe baas, waar hij een dag geïnstrueerd wordt, de artikelen be kijkt, die hij vanaf de volgende dag zal gaan verkopen en de salarisrege ling te horen krijgt. Het valt hem best mee. Voor Van Oorschot heeft hij goed verkocht, waarom zou het voor deze firma niet gaan? Als hij hoort, wat zijn rayon is, krijgt hij de schrik van zijn leven. Want het is de Achterhoek met een deel van Overijssel. Ook Heidenrijk. Als daar tenminste klanten te vin den zijn. De volgende dag rijdt hij weg in een snelle Glas. Lekker wagentje, constateert hij na een paar uurtjes. Nog voor de middag is hij bij zijn eerste klanten geweest en als het tijd is om te gaan eten. heeft hij het eerste orderblad al vol geschreven. In de middag volgen er nog een paar. 's Avonds in het hotel, waar hij de nacht zal doorbrengen, con stateert hij tot zijn tevredenheid, dat de eerste dag niet slecht was. Binnen een week is hij volkomen ingewerkt. Op hel kantoor zijn ze vrijdagsmiddags tevreden over de eerste resultaten. Het is nog een beetje te vroeg om „hoera" te roe pen ,maar als die Vlasma zo blijft doorwerken, is hij een goede aan winst voor het bedrijf. Een maand is Frans aan het werk. als hij tegen twaalven Heidenrijk binnenrijdt. Eigenlijk zonder opzet, zonder, dat hij er een bedoeling mee had. Als hij het gemeentehuis en het politiebureau ziet. krijgt hij een schok. En realiseert zich. dat hij 'waarschijnlijk vlak bij Truusje is. Zal hij het wagen in het restaurant te gaan eten? (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 7