Hoe laat is het? Kijk op uw Pil» horloge! Kies uit de volledige M kollektie! J. AUPERLE MEUBELEN MODEL 1970 Bejaardensociëteit te Haamstede vierde 12V2-jarig bestaan Maatregelen voor minder draagkrachtigen HAAMSTEDE, 7-11. Gisteren (don derdag) bestond de bejaardensocië teit van Haamstede twaalf «en-een - half jaar en om dit feit feestelyk te herdenken kwamen de bejaarden b(jeen in de zaal van het rusthuis „Duinoord". Alle plaatsen in de keurig versier de en met kaarslicht versierde zaal waren bezet toen de presidente van het comité, mevrouw Röell-Cramer woorden van welkom sprak, in 't bij zonder tot mevrouw Everwijn- v. d. Bout die haar man als burgemeester vertegenwoordigde, tot het bestuurs lid, de heer L. M. Leeuwe en tot de heer W. P. A. Bakker, een oud- Zierikzeeënaar die thans te Arnhem woonachtig is en die deze avond eni ge voordrachten in Schouws dialect ten gehore bracht. Woorden van dank sprak mevrouw Röell tot de een-en-twintig theeschenksters. Zij herdacht degenen die door overlijden de sociëteit ontvielen en hoopte dat in de toekomst iedereen die de leef tijd er voor heeft naar de soos zal komen. Voordrachten Mevrouw Everwijn feliciteerde de jarige soos van harte en ook zij dankte de dames verzorgsters voor hun toewijding. Nu het gezamenlijk zingen van „Waar de blanke top dei- duinen", werd door de heer Bakker in sappig Zierikzees voorgedragen de „Koperen Bruiloft", gevolgd door het verhaal over de „Magurine" en „Sin- terklaos". Namens het bestuur werd een fe licitatie gesproken door de heer Leeuwe. Voor het bestuur van het rusthuis was het een genoegen om de zaal voor dit jubileum beschik baar te stellen. Een verhaal over mossels in het Bruus werd voorge dragen door mevrouw Everwijn, mej. J. v. d. Sluis leverde een gedicht als bijdrage. Namens de theeschenksters sprak mevrouw Dijkman-Hanse een gelukwens en zij bood een kom met goudvissen aan. Aan het slot van de avond dankte mevrouw Röell allen die deze avond tQt een hoogtepunt in het soosbestaan wisten te maken. (Foto: Zlërikzèésche Nieuwsbode). Advertentie PRISMA gouden dameshorloge klassieke uitvoering 129.-N PRISMA gouden dameshorloge 159.- PRISMA gouden dameshorloge, het allernieuwste model 175.- Alle Prisma horloges Incabloc shockproof alleen bij HORLOGER - JUWELIER OUDE HAVEN 32 TELEFOON (01110) 2544 ZIERIKZEE Koffietafel Tussen alle toespraken door kon den de aanwezigen genieten van een extra verzorgde koffietafel. De oud kok, de heer A. de Bruine uit Burgh, had de broodjes gebakken, terwijl de rest van deze maaltijd was verzorgd door de huidige kok, de heer M. Kommer uit Burgh, die ook een pronkstuk van een taart had gebak ken die er in ging „als koek". Engeland en de E.E.G. GENEVE, 6-11. Op de conferentie van ministers van de Europese vrij handelsassociatie (Eva),, in Geneve heeft de Britse minister van Europe se zaken, George Thomson, ver klaard dat Engeland er thans meer. dan ooit van overtuigd is, ondanks persberichten over het groter worden van de oppositie in Engeland, tegen toetreding tot de Ë.E.G., zich op de juiste weg te bevinden door te willen toetreden tot de gemeepschap. De Eva landen die nog geen aanvraag voor het lidmaatschap van de E.E.G. hebben ingediend zeiden echter te vrezen, dat uitbreiding van de ge meenschap de vccrdelén die de Eva de aangesloten ianden thans biedt verloren zou kunnen doen gaan. Verliezen voor Zuidvietnamese troepen SAIGON, 6-11. De Zuidvietnamese troepen hebben zeer zware verliezen geleden toen communistische troepen een vier uur durende aanval uitvoer den op het gezamenlijk hoofdkwar tier van marine en piariniers in de Mekong-Delta. Dit heeft een Zuid vietnamese woordvoerder in Saigon bekendgemaakt. Bij de' aanval zou den tenminste 75 guerrillastrijders zijn gedood. Aan Zuidvietnamese zij de vielen 27 doden en 98 gewonden. Men neemt aan dat de aanvallers tot het Noordvietnamèse leger behoren. Vrouiv beet rivale de neus af PARIJS, 6-11. In Parijs zijn don derdag twee vrouwen voor de rech ter verschenen die elkaar zo in de haren waren gevlogen dat een van de vrouwen het voortaan zonder neus zal moeten stellen. De 39-jarige mevrouw Therese Pellegrini die als barmeisje in een restaurant werkt moest enige dagen geleden voor haar baas een bood schap doen. Onderweg ontmoette zij haar aartsvijandin de 31-jarige me vrouw Rebour. De dames begonnen op een niet mis te verstatie manier tegen elkaar uit te varen waarbij zelfs van beide kanten de hoofdha ren op echtheid werden beproefd. Op een gegeven mom-ent boog me vrouw Pellegrini zich zo ver naar voren dat haar aartsvijandin de aan vechting niet kon weerstaan en een stuk van de neus van mevrouw Pel legrini afbeet. De neus viel daarop in de straatgoot. Het gevecht was onmiddellijk af gelopen. Mevrouw Pellegrini raapte haar neus op en snelde naar een ziekenhuis. De doktoren aldaar slaagden er niet meer in de neus op zijn plaats te zetten. Mevrouw Rebour werd voor het gerecht veroordeeld tot tien maan den voorwaardelijke gevangenisstraf en betaling van 12.000 frank scha devergoeding. STOCKHOLM. De Zweedse parle mentaire commissie van onderzoek op het stuk van de vruchtafdrijving is van mening dat elke vrouw in de eerste tien weken van haar zwan gerschap het recht moet hebben op onderbreking van deze1 zwanger schap. Dit is woensdagavond op een vrouwenconferentie in Stockholm meegedeeld. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke staud C|i loop tier bevolking oyer oktober Geboren: 6. Jean Pierre Daniël, z. v. P. Viergever en A. M. J. A. Ver duin (Renesse); 7. Peter Adriaan, z. v. J. M. Moerland en J. M. Visser (Re- nesse, geboren te Zierikzee); 8. An thony Fredric, z. v. N. G. Krijnse Locker en M. L. Minnaard (Haam stede, geboren te Zierikzee); 9. Janna Jacoba, d. v. B. v. d. Linde en C. Post (Serooskerke, geboren te Zierik zee); 19. Lena Catharina, d. v. M. A. de Vrieze en C. van Ast (Renesse); 29. Sylvia, d. v. J. T. Stoel en G. Kluen (Haamstede, geboren te Zie rikzee). Gehuwd: 3. Albert Willem Hanse, 26 j. en Maatje Adriaantje Jobina, Cashoek, 22 j. (Haamstede-Zierikzee, gehuwd te Zierikzee); 4. Jonkheer Frans Theodoor Daman Trip, 50 j. en Wilhelmina Celosse, 48 j. (Den Haag- Haamstede); 10. Marinus Oosse, 22 j. en Willy Pieternella van der Have, 22 j. (Zierikzee-Burgh); 10. Adrie Lemsom, 23 j. en Maria Suzanne den Besten, 21 j. (Renesse-Middelburg, gehuwd te Middelburg); 10. Dinge- man Marinus de Meij, 24 j. en Wil helmina Pieternella Bos, 23 j. (Burgh- Looperskapello, gehuwd te Midden- schouwen); 17. Leendert Johannes de Bil, 27 j. en Pieternella Wilhelmina Landman, 24 j. (Dordrecht-Haamste- de); 21. Christiaan Hendrik de Braai, 23 j. en Wilhelmina Pieternella Jans- je van der Weel, 23 j. (Nieuwerkerk- Haamstede); 29. Willem Geene, 22 j. en Adriana Cornelia van Dongen, 23 j. (Slikkerveer-Burgh).31. Marinus Klaasse, 54 jaar en Henriëtte Maria Koopmann, 42 jaar (Serooskerke). Vertrokken: 4. Mevr. W. Laman Trip-Celosse (Haamstede) naar 's-Gravenhage; 6. D. J. Verboom (Haamstede) naar Driebergen; 6. M. Stout en gezin (Haamstede) naar Ca- pelle a/d IJssel; 10. G. F. L. Tonckens (Renesse) naar 's-Gravenhage; 10. mej. J. de Blonde (Haamstede) naar Goes; 10. A. Lemsom (Renesse) naar Hooge en Lage Zwaluwe; 17. mevr. vP. W. de Bil-Landman (Haamstede) naar Zwijndrecht; 21. T. D. Roest en gezin (Haamstede) naar Sliedrecht; 21. mej. H. de Wit (Renesse) naar Rotterdam; 21. mevr. W. P. J. de Braai-van der Weel (Haamstede) naar Hoogerheide; 22. L. van Bale (Haamstede) naar Rotterdam; 22. mej. L. P. Sint (Haamstede) naar Scharendijke; 27. mej. S. Müller (Haamstede) naar Breda; 27. mej. R. M. Müller (Haamstede) naar 's-Gra venhage; 27. F. A. de Vos (Renesse) naar Rotterdam; 29. mevr. A. C. Geene-van Dongen (Burgh) naar Slikkerveer. Aantal inwoners per 1 november 1969: 4187. Overleden: 15. de Korte, Lena, 74 j., echtg. van J. van Hekke (Burgh); 18. Slager, Nicolaas, 79 j., echtg. van M. Slaager (Haamstede, overleden te Zierikzee); 29. Hoornweg, Pieter, 73 j., echtg. van F. Timmers (Haamste de). Nederlandse vrouw omgekomen in België BRUSSEL, 6-11. In Herenthout, in de provincie Antwerpen, is donder dagmiddag een Nederlandse auto op een vrachtauto van een wegen bouw onderneming gereden. De naast de bestuurder zittende Rosita Haemers uit Bergen op Zoom overleed ter plaatse. De bestuurder, L. van Gilse uit Roosendaal, werd zwaar gewond naar het ziekenhuis van Herentals overgebracht. MOSKOU. De president van de Sowjetiussische academie van we tenschappen, Keldisj, heeft bevestigd dat de Sowjet-Unie van plan is een ruimtestation te bouwpn in de nabije toekomst, wellicht binnen vijf jaar. II(j zei dit cp een persconferentie van de kosmonauten, die deel heb ben genomen aan de groepsvlucht van de „Sojoez 6, 7 en 8". Advertentie SPORT Jeugd-voetbalwedstrijden te Zierikzee Dat het voetbal naast andere spor ten voor de jongere jeugd aantrek kelijk is, moge blijken uit het feit dat de voetbalvereniging „Zierikzee" een tot nu toe ongekend groot aantal pu pillen (leeftijd 10-12 jaar) tot haar leden mag rekenen. Nu er a.s. zaterdag geen competi tievoetbal is, spelen vier elftallen een onderlinge wedstrijd (aanvang 13.15 uur) en wel AB en CD. Donderdag vond een spelregel avond plaats onder leiding van de heer D. van der Wekken, die uitste kend slaagde. Sluiskil 1-Zierikzce I Voor de wedstrijd van de dag in de 4e klasse komt Zierikzee I in het veld met: J. Stoutjesdijk d.; J. Klink, J. v. Beveren, C. Dogger, A. Kamp a.; Th. Klink en M. Viergever m.; A. v. Tiggelhoven, J. Willemse, J. Krips en C. Lodewijk v. Th. Klink is weer hersteld. Reserves: C. Berrevoets, H. Berrevoets en L. Stoel. Zierikzee li-Steenbergen II Voor de thuiswedstrijd Zierikzee II tegen Steenbergen II is de opstelling als volgt: F. Sieperda d.; C. Wilten- burg, H. Hendrikse, J. Berrevoets en A. Wurth a.; A. Winkelman en Th. v. Aken m.; C. Stoutjesdijk, C. A. Klink, J. Jonker en W. v. d. Hoek v. Reserves: S. Kamp en J. Merle. De blessures van Sieperda en Wurth zijn genezen. H. Hendi'ikse maakt zijn entree; was vorig seizoen één van de beste spelers van het eer ste elftal. Zierikzee IH-Volharding III Zierikzee III gaat thuis tegen Vol harding III proberen het ongeslagen record te handhaven. Hieraan wer ken mee: Pokorni d.; S. en C. Struyck a.; J. Papeveld, A. Willemse en J. Schoonen m.; L. Koster, H. Meier, J. Schiettekatte, J. Verkaart en L. v. d. Kasteele v. Reserve: J. C. B. A. Hen- ning. Dreisclior I ontvangt Luctor II In de 2e klasse B van de afdelings competitie gaat Dreischor I zondag middag op eigen terrein haar fraaie tweede plaats verdedigen tegen Luc tor II (Heinkenszand). De gasten ne men op de ranglijst een zeer onder geschikte plaats in en onder normale omstandigheden moeten de blauw- witten een gemakkelijke overwin ning kunnen behalen. Een bal kan echter raar rollen en daarom zal de thuisclub er goed aan doen om de Bevelanders niet te onderschatten. Dreischor II gaat op bezoek bij Zonnemaire II en hier zullen de pun ten wel bij de blauw-witten terecht komen. „F lor is" voor UNICEF Wie een mooie briefkaart van de sympathieke held Floris wil hebben, kan die bij UNICEF krijgen. Het Kinderfonds heeft van de N.O.S. - en van de acteur zelf - de toestemming gekregen de hierbij afgebeelde foto aan te bieden van de hoofdfiguur van de televisieserie „Floris", die elke zondag avond om vijf over zeven wordt uitgezonden om onze jeugd te amuèetcn en te ontspannen. Wie f 1,50 aan UNICEF stuurt krijgt de fotokaart franco thuis. Betaling door overschrijving van zoveel maal 1,50 als U fotokaarten wilt ontvangen op giro 7515 ten name van UNICEF. Den Haag. Voor wie geen giro heeft: f 1,50 in postzegels extra plakken op een met 20 cent ge frankeerde briefkaart, geadresseerd aan UNICEF, Postbus 1357. Den Haag. Voor elke foto moet in dat geval één briefkaart, worden gestuurd. Zowel op giro als op briefkaart alleen maar vermelden: „Floris". LEREN T.V. FAUTEUILS, losse kussens en extra steun in de rug INTERMEUBELPRIJS 575 - MODERNE LEREN DRAAIFAUTEUILS, op draaivoet, mooie lijn, in rood én groen leer. INTERMEUBELPRIJS 505,- MODERNE DRAAI SCHOMMEL FAUTEUILS, compleet met kokker, geen intermeubel-model, daarom 15 KORTING van 598,- NU 408,- Steeds het nieuwste Steeds het beste DEURLOO, Meelstraat 31, 1000 m2 meubelen „de meubelshowroom van Zierikzee" Donderdag en zaterdag kijkdagen, vrij toegang DEN HAAG, 6-11. De door minis ter Roolvink (soc. zaken) aangekon digde maatregelen ten behoeve van de minder draagkrachtigen worden door de vaste commissie voor sociale zaken uit de Tweede Kamer vrijwel unaniem gunstig beoordeeld. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 8 en zondag 9 november Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van der Waarden. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280. neemt waar voor de artsen Stenger en Simons. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter L. J. v. d. Zande, Nicuwer- kerk, tel. (01114) 388, neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. Zr. XV. C. Stcutel, Haamstede, telef. (01115) 226, neemt waar voor zr. Van Beveren en zr. Werk man. DIERENARTS Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, telef. (01110)2180, heeft dienst. De weekeindediensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien. Zoals bekend hebben deze maatre gelen o.m. betrekking op de uitbrei ding van de ziektekostenverzekering voor bejaarden (uitbreiding van de derde verzekeringsklassen en invoe ring van een vierde verzekerings klasse), op reductie van de zieken fondspremie voor minder-draag- krachtige echtparen en op de verle ning met een bepaald inkomen. In het verslag wordt geconcludeerd dat de aangekondigde wijzigingen in de A.O.W., de ziekenfondswet en de Kinderbijslagwet voor kleine zelf standigen „metterdaad een verbete ring betekenen in de financiële po sitie van deze minder draagkrachti gen". In het vandaag vastgestelde voor lopige verslag over deze maatregelen wordt een groot aantal vragen ge steld over in het bijzonder de voor gestelde financiering van de maat regelen. Doden in het verkeer AMSTERDAM, 6-11. Een verkeers ongeluk op de hoek Nassaukade en Tweede Hugo de Grootstraat in Am sterdam heeft het leven gekost aan de 29-jarige secretaresse E. Bolt- Brandon. De vrouw was met haar auto in botsing gekomen met een vrachtwagen. De 66-jarige P. S. Koster kwam op de kruising van de Nieuwe Hem- weg en de Petroleumhavenweg in Amsterdam met zijn bestelwagen eveneens in aanrijding met een vrachtauto. Hij overleed in het Wil helmina Gasthuis aan zijn verwon dingen. Ouderavond openbare basisschool te Zonnemaire ZONNEMAIRE, 4-11. Een dezer dagen werd de jaarlijkse ouderavond gehouden. De voorzitter van de oudercom missie de heer C. de Munnik opende de bijeenkomst en kon een redelijk aantal ouders welkom heten. Ook het V.O. was aanwezig. Als spreker trad op de heer Borrie te Goes. Het onderwerp van zijn lezing was: „Veilig verkeer voor uw kind". Het geheel werd duidelijk gemaakt met dia's. „We moeten de kinderen zo jong mogelijk leren zich in het ver keer te begeven. Wij ouderen kun nen daarbij helpen door ons strikt aan de verkeersregels te houden. Laten ivij ouderen een voorbeeld zijn voor de kinderen". De heer De Munnik dankte de heer Borrie voor de leerzame uiteenzetting. Na de pauze volgde het huishoudelijke deel van de ouderavond. Het financiële verslag werd voorgelezen. Het laat ste sloot met een batig saldo. Hulde kwam toe aan mevr. Van Klinken die de financiën elf jaar heeft ver zorgd. Zij was dit jaar niet meer herkiesbaar. Voor het vele werk dat zij heeft verzet werd haar als dank een bloemstukje aangeboden. In de plaats van mevr. Van Klinken werd, de heer C. van Sas gekozen, die de benoeming aannam. Het hoofd der school las hierna het jaarverslag voor. Hoogtepunten waren dit jaar: 't Sinterklaasfeest, schoelvoetbal. verkeersexamen, schoolreisje, sport dag afscheid van de leerlingen der 6e klas, die nog een reisje maakten naar Amsterdam Ook het school zwemmen neemt een grote plaats in. De herfsttentoonstelling werd be loond met een prijs van de Vogel wacht Schouwen-Duiveland (een boekenbon). Na de rondvraag sloot de voorzitter deze geslaagde ouder avond. Eerste radio-uitzending vijftig jaar geleden DEN HAAG, 6-11. In het postmuscum in Den Haag is het feit herdacht, dat vijftig jaar geleden, op 6 november 1919, ir. H. H. Schotanus a Stcringa Idzcrda als eerste in Nederland en voorzover bekend ook als eerste ter wereld een radio-omroepuitzending ver zorgde. De voorzitter van de Nederlandse Omroep Stichting, de heer E. A. Schiittenhclm, stond vanmorgen als voorzitter van het comité „50 jaar omroep" stil bü deze geboorte van de radioomrocp, Idzcrda bracht de eerste uitzending een „radio soiree musicalc", vanuit zijn studio in een pand aan de Beekstraat in Den Haag. De zender met de roepletters „P.C.G.G.", die Idzcrda bü zün histori sche uitzending gebruikte, werd vanmorgen in het postmuscum op nieuw in werking gesteld. Staatssecretaris mr. H. J. van de Poel, die bü de herdenking aan wezig was namens de door ziekte verhinderde minister Klompc, sprak de aanwezigen toe via de authentieke hoornmicrofoon en dc zender welke Idzcrda in 1919 had gebruikt. Onder het gehoor van mr. van dc Poel bevonden zich onder andere familieleden van Idzcrda en een aantal radiomedewerkers van het eerste uur. Mr. van dc Poel noemde het dc grote verdienste van dc radio- pionier cn „groot omroeper" Idzcrda, dat deze vijftig jaar geleden in dc radio telefonie reeds het instrument voor dc massacommuni catie zag. In bussen begaf het gezelschap genodigden zich vervolgens naar dc Beukstraat in dc residentie, waaraan dc gevel van het pand waar Idzcrda zün eerste uitzending verzorgde, een gedenkplaat, vervaardigd door dc kunstenaar I\ .1. J. van Trigt, werd onthuld door dc oudste zoon van Idzcrda.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4