Wat ieder meisje voor het huwelijk moet weten over 'kaas uit het vuistje'. Algemeen bestuur besluit tot nieuwbouw van een hoofdgebouw Resolutie over Rhodesië goedgekeurd ZIER1KZEESCHE NIEÜWSBODE Dim*» 4 nuvcmbcr 1969 Nr. 20297 Belangrijk besluit voor de Beatrixschool 'Advertentie Z1RK1KZKE, 3-11. la een bijzonder vlot afgewikkelde vergadering van het algemeen bestuur van de Bea- trixschool, onder voorzitterschap van burgemeester D. W. Kastelein, is gisteren (maandag)middag een voor het b.l.o.-onderwijs op Schouwen- Üuiveland bijzonder belangrijk be sluit gevallen, waarvan in de eerste plaats de leerlingen zullen gaan pro fiteren. De vergadering besloot na melijk om aan het architectenbureau van ir. 't Hooft opdracht te verlenen om een bouwplan te ontwerpen voor een geheel nieuw schoolgebouw. Dit besluit houdt in dat de reeds in werking gestelde procedure om te komen tot een tussentijdse urgentie- verklaring voor deze nieuwbouw verder zo snel mogelijk zal worden afgewerkt en, aldus deelde de voor zitter mee, dat een bouwcommissie zal worden ingesteld. Alvorens de vergadering het desbetreffende voor stel van het dagelijks bestuur voor te leggen gaf de voorzitter een terug blik op de aanleiding tot het nieuw- bouwplan. In dit verband kan worden herin nerd aan de rapporten die werden opgesteld door de directeur van ge meentewerken, de schoolarts en het hoofd der school, waarin uitvoerig wordt aangetoond dat het In gebruik zijnde schoolgebouw - een vijftig jaar oud gebouw dat als woonhuis werd gebouwd - in vrijwel geen en kel opzicht meer aan de eisen - het bouwbesluit B.l.o.-onderwijs - vol doet. Niet echter alleen medisch gezen maar ook technisch en economisch zo bleek uit de rapporten van de deskundigen, is het een onmogelijke zaak om binnen het huidige gebouw tot een gewenste oplossing te komen. Nieuwbouw is dus in feite een on vermijdelijke zaak en werd door de vergadering dan ook als zodanig aangemerkt, zodat voor het b.l.o.- onderwijs op Schouwen-Duiveland het bijzonder gelukkige besluit viel om een geheel nieuw gebouw te plaatsen. Een gelukkig besluit gelet ook op de woorden van het hoofd der school, de heer W. B. van Leeu wen, die mede namens de kinderen een woord van dank sprak voor de vlotte wijze waarop, in het belang het oude hoofdgebouw van de Beatrixschool zal verdwijnen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Raad Westerschouwen vergadert op 10 november YVESTENSCHOUWEN, 3-11. Op de agenda voor de raadsvergadering van a.s. maandag 10 november staan een 14-tal punten, waaronder de aanbieding van de gemeentebegro ting 1970. Andere voorstellen behelzen een wijziging in de gemeenschappelijke regeling vleeskeuringsdienst Kring Zeeland benoorden de Westerschelde en de aanwijzing van een vertegen woordiger en plaatsvervanger in de Kringraad van genoemde vleeskeu ringsdienst. Subsidie wordt gevraagd door de Ned. Ver. voor Bescherming Voet gangers en overwogen wordt om toe te treden als lid van de Raad van Europese Gemeenten. Het lidmaat schap der Stichting- Studiecentrum van Administratieve Automatisering zal opgezegd worden. Het jeugdwerk zal, met instemming der raadsleden gesubsidieerd worden. Reinigingsrechten Met ingang van 1970 gaan de rei nigingsrechten omhoog. Sinds 1 ja nuari 1969 bedroegen de rechten f 25,- voor gewone emmers en f 12,50 voor zomeremmers. Volgens de be groting der Reinigingsdienst zal per 1 jan. 1970 f 25,80 en f 12,90 moeten worden afgedragen. Om de exploita tie sluitend te krijgen stelt het colle ge van b. en w. voor om de volgende bedragen te gaan heffen: Gewone emmer f 27,50 en zomeremmer f 15,-. Een uitvoerig financieel overzicht met deze nieuwe heffingsbedragen maakt uit dat dan nog een tekort blijft van f 70,-. Ook de marktgelden zullen ver hoogd worden, en wel van 40 cent naar 60 cent per strekkende meter. Van de mogelijkheid om een wo ningwetwoning over te nemen gaan drie bewoners gebruik maken. Het De Afsluitdijk bij Breezanddijk DEN HAAG, 3-11. Woensdag 5 no- vember zal in Den Haag de bouw van een viaduct met bekomende werken over Rijksweg 9 bij Bree zanddijk (Afsluitdijk) worden aan besteed. De bouw van dit viaduct zal naar verwachting acht maanden duren. Men streeft ernaar vóór de bouw vakvakantie 1970 klaar te zijn. Het viaduct, vervaardigd van ge wapend en voorgespannen beton, zal straks over de autosnelweg op de Afsluitdijk heen een verbinding vor men tussen de zuidelijke en de noor delijke werkhavens die de dienst der Zuiderzeewerken destijds bij de bouw van de Afsluitdijk nabij Bree zanddijk heeft aangelegd. Tevens stelt dit viaduct het verkeer in staat om van de ene rijbaan op de andere over te gaan. NEYV YORK, 3-11. De behccr- schapscomissie van de Ver. Naties heeft maandag met 19 tegen 8 stem men by 17 onthoudingen een Afri kaans-Aziatisch ontwerp resolutie goedgekeurd, waarin Engeland er van beschuldigd wordt het nemen van doeltreffende maatregelen te gen het bewind van Ian Smith in Rhodesic achterwege gelaten en ge weigerd te hebben. Geëist wordt, dat Engeland alles in het werk stelt en desnoods ook geweld gebruikt om een eind te ma ken aan de huidige situatie in Rho desië. De resolutie is vrijwel identiek aan de resoluties die de commissie de afgelopen jaren met grote meerder heid heeft goedgekeurd sinds Rhode sië zich, in november 1965 eenzijdig van Engeland onafhankelijk ver klaarde. van een verantwoord onderwijs, door de vergadering werd besloten tot nieuwbouw over te gaan. De Beatrixschool wordt thans be zocht door 69 leerlingen. Stereofauteuil op Meubelbeurs UTRECHT, 3-11. Een van de novi teiten op de internationale meubel beurs in Utrecht, die maandag is be gonnen, is een „stereofauteuil" die de Amsterdamse ontwerpers Look- man en Sieger hebben gecreëerd voor een meubelfabriek in Noord- wolde (Fr.). In de „oren" van de - zeer moderne - stoel zijn twee ste- reoluidsprekers verborgen, die via een snoertje dat onopvallend aan de onderzijde van de fauteuil is beves tigd verbonden kunnen worden met radio, t.v. of grammofoon. De stoel is draaibaar en kan zo versteld wor den, dat men desgewenst zeer lui kan liggen luisteren. Zonder stereo-luid sprekers is de stoel 150 goedkoper. Heel goedkoop de oceaan over SCHIPHOL, 3-11. Nadat vrijwel alle IATA-luchtvaartmaatschappijen die geregelde lijndiensten over de oceaan naar Amerika uitvoeren, per 1 november drastisch verlaagde ta rieven hebben ingevoerd, maakt de niet bij de IATA aangesloten IJs landse luchtvaartmaatschappij Loft- leidir bekend, dat ook zij haar vroe ger reeds lage tarieven nog verder laat dalen. Deze dagelijks van Luxemburg naar New York vliegende maat schappij biedt thans op deze route retourvluchten voor een individuele reis over de oceaan aan voor f 676 met als enige conditie, dat men min stens 22 dagen in Amerika moet blij ven. Dit bedrag ligt enkele honder den guldens onder de verlaagde aan biedingen van de IATA-maatschap- pijen, waaronder de K.L.M. De moderne voorlichting schijnt wel eens te vergeten dat er méér in een huwelijk is dan sex. Menig meisje weet op haar trouwdag alles over de man-vrouwverhouding, ze kent haar Trimbos en Van Emde Boas uit het hoofd-maar wéér is het stan daardwerk'Der Kase aus der Faust' van Prof.Dr.Schniezhagel? Juist. Na de wittebroodsweken gaat zo'n verse echtgenoot de keuken in, pakt de kaas en snijdt er een dikke plak af.'Wat dóé je in de keuken? Die kaas is voor morgenochtend! roept het vrouwtje. Ze weet niet dat mannen soms bezeten zijn van een drift-naar- een-hartig-hapj e. O, moeders, licht uw dochters toch voor! Europees parlement over topconferentie LUXEMBURG, 3-11. Minister Luns heeft zich maandag in Luxemburg, zij het voorzichtig, hoopvol uitgela ten over de komende E.E.G.-topcon- ferentie. Hij was het eens met ver schillende sprekers in het Europese parlement dat als de Europese top geen succes wordt, er slechts uitzicht blijft op een sombere Europese toe komst. Anderzijds waarschuwde de Nederlandse voorzitter van de E.E. G.-ministerraad voor het koesteren van te grote verwachtingen van dit topoverleg. Informatieve ouderavond openbare school te Burgh zijn de heren H. A. Wakkee, Capel- weg 23, Renesse, W. Hack, Duinroos- weg 2, Haamstede en M. Kooman, Kloosterweg 16, Renesse. De over dracht zal onderhavig zijn aan de voorwaarden van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening. De gemeente zal aan de fa. W. Gilijamse te Renesse een perceel grond verkopen gelegen op de hoek Zeeanemóonweg/Oude Moolweg te Renesse dat bestemd is voor handels- en tentoonstellingsgebouw. De groot te bedraagt 1475 m- en de prijs f 25,- per m2. Bungalowbouw De n.v. Exploitatiemaatschappij G. J. v. d. Graaf heeft de gemeente ge vraagd om de nodige vergunningen te verkrijgen voor de bouw van 18 bungalows op het perceel sectie E. no 138. Dit omvat een terrein aan de Hogeweg oostzijde van het vakantie verblijf „Het Zeepe" in de voormali ge boomgaard van de heer C. B. Blom. De bouw wordt een gesloten complex zodat wegen enz. niet open baar behoeven te worden. Wel zal deze Mij. f 25.000,- moeten betalen in de kosten van aanleg van hett transportriool. Het college stelt de raad voor om tot het aangaan van een dergelijke overeenkomst te be sluiten en de inhoud door b. en w. verder uit te laten werken. De ontwerp-statutenwijzïging der n.v. Waterleidingmaatschappij „Mid den Zeeland" is rond en b. en w. stelt de raad voor hiermede in te stemmen. Voortreffelijke start van dames „Delta-Sport" in zaalhandbalcompetitie Kaas voor de minister WIESBADEN, 3-11. De minister van economische zaken van de Duit se deelstaat Hessen, Rudi Arndt heeft zich maandag op een vaktentoon stelling (Hafa) in Wiesbaden laten wegen in Nederlandse kaas. Verte genwoordigers van een Nederlandse kaasstand hadden toegezegd zoveel kilo kaas als de minister woog, ter beschikking te stellen voor liefdadi ge doeleinden. De minister vond zijn gewicht klaarblijkelijk te laag want hij trok een Nederlands meisje in nationale kledij op schoot. De balans gaf toen 179 kg. aan. Hiervan komt 54 kilo op naam van zijn „helpster". Bejaardencentra in Hessen kunnen nu 179 kilo Nederlandse kaas ver wachten. DEN HAAG. By de Tweede Kamer is maandagmiddag ingediend een ontwerp van wet, waarin wordt voorgesteld de jaarlijkse huurverho gingen per 1 januari 1970 te ver schuiven naar 1 juli van dat jaar. ZIER1KZEE, 3-11. De eerste com petitie-wedstrijd voor het seizoen 1969-1970 is voor het dames-team van de Zierikzeese handbalvereni ging „Delta-Sport" een groot succes geworden. Van de D.H.C. uit uit Domburg werd in de sporthal te Middelburg met 9-3 gewonnen. Delta-Sport nam direct na het be- ginsignaal een voorsprong en wist deze in het verloop van de strijd ver der uit te bouwen. In deze wedstrijd onderscheidde zich vooral mevrouw M. J. Schaalje-Kok: zij nam vijf doelpunten voor haar rekening. De overige doelpunten werden gemaakt door de dames Burcksen, Moerland, Mijnsbergen en Vos. Opvallend was vooral de uitstekende verdediging, waardoor het aantal tegenpunten be perkt kon blijven tot slechts drie. Het herenteam van Delta-Sport Gemeente Bruinlsse Burgerlijke stand en loop over oktober Geboren: 2. Marinus Jacobus, z. v. Cornelis Klink en Nellie Reinhoud; 3. Jannetje Jozina Johanna, d. v. Joh. M. de Ronde en Cornelia P. Beek man; 11. Jacoba Tannetje d. v. Jacob van den Ouden en A. P. de Pree; 12. Marina d. v. Adriaan Jumelet en Klazina Kleppe; 28. Aaltje Lena Kornelia d. v. Jan Kooiman en Pie- ternella Voorbeijtel. Gehuwd: 3. Arie Ruitenbeek, 19. j. en Alida Schot, 18 j.; 8. Theo Con- stantinus Rottier, 33 j. en Pietemella Helena van Gilst, 21 j.; 10. Dingeman L. Priemus, 20 j. en Jacoba van den Berge, 23 j. Overleden: 13. Hendrika Kleppe, 70 j., echtgenote van L. P. van Ves- sem; 28. Geertrui Koolaard, 83 j. weduwe van A. Aarnoudse. Vertrokken: Cornelis P. Groen en gezin naar Amsterdam. der bevolking In Beieren maakt de politie zich zorgen over een reeks branden in inrichtingen voor geesteszieken. De mogelijkheid van kwaadwilligheid wordt niet uitgesloten. Een Amerikaans artillerie-batal jon, uitgerust met een nieuw lucht verdedigingssysteem, is maandag in West-Duitsland aangekomen. Het zal in Mainz gelegerd worden. DEN HAAG. Bij de Tweede Ka mer is ingediend een wetsontwerp tot instelling van een gemeente Dronten en voorlopige indeling van die gemeente bij de provincie Gel derland. Het ingediende wetsontwerp heeft betrekking op tweederde deel van de polder Oostelijk Flevoland. Greep in C. A.-kassa AMSTERDAM, 3-11. Maandagmid dag omstreeks vier uur heeft op de parterre van het C en A-gebouw aan het Damrak in Amsterdam een man een greep gedaan in een der kassa's op de herenmodeafdeling. Met de buit een bedrag van enkele honder den guldens, verdween de man door de Passage in de richting van de N.Z.Voorburgwal. De dader wordt omschreven als een donker type met lang zwart haar, gekleed in een half lange zwarte lakjas. BURGH, 1-11. In een der lokalen van de openbare basis-school Burgh- Haamstede, schaarden zich vorige week een twintigtal ouders voor het schoolbord. De ouders werden in de school aan de Duinweg welkom ge heten door het hoofd, de heer A. Damman, die opmerkte dat in de laatste jaren het lesgeven, vooral in de eerste klasse, veel is veranderd. moest aantreden tegen Olympus uit Vlissingen. Nadat de rust was inge gaan met 4-8 in het voordeel van Olympus, ging de wedstrijd voor Delta-Sport verloren met een eind stand van 5-15. Bij dit verlies speel de vooral de onervarenheid van de heren een rol. Ongetwijfeld zullen zij in de toekomst betere resultaten weten te behalen. SPORT VOETBAL Corn. Boys-Zierikzee 0-3 Een verdiende overwinning voor het beter voetballend Zierikzee te gen het met enige invallers uitko mende Corn. Boys. Door een doel punt van Ka Willemse konden de rood-zwarten de eerste helft met een 1-0 voorsprong afsluiten. Al spoedig na de hervatting wist Zierikzee het pleit definitef in haar voordeel te beslechten. In de 5e min. werd het door Kees Lodewijk 0-2 waarna Joop Krips, amper één min. later, de stand óp 0-3 bracht. IJzendyke-DFS 0-4 Een verdiende overwinning voor de oranjehemden die in de 2e helft volledig domineerden. In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd waarin beide teams elkaar weinig ontliepen. Na de thee sloegen de jongens uit de Westhoek hun slag. Toon Rijnberg, weer ouderwets op dreef, gaf de doelman van IJzendijke driemaal het nakijken, terwijl Nico v. d. Graaf eenmaal het doel wist te doorboren. Dreischor II-Robur III 5-1 Na enkele nederlagen slaagden de reserves van Dreischor er zondag middag in de thuiswedstrijd tegen Robur III uit Goes weer eens in om een overwinning te behalen. Na 10 minuten spelen namen de blauw - witten uit een kopbal van Huib Pan- nekoek de leiding (1-0) en vijf mi nuten later zorgde Jan Bodbijl voor een tweede treffer (2-0). Kort voor de rust zorgde Pannekoek weer voor een doelpunt, zodat met een 3-0 stand thee kon worden gedronken. In de tweede helft bleef Dreischor sterker dan de gasten en reeds na 5 minuten slaagde Jan Bodbijl er weer in om de Goese doelman te passeren (4-0). Pas na 25 minuten spelen slaagden de gasten er in om door een schot van J. Krijger tegen te scoren, hetgeen 4-1 betekende. Tien minuten voor-het einde kwam Dreischor nog eenmaal terug door een doelpunt van Rinus de Rijke, zodat de eindstand 5-1 voor Dreischor werd. MEVO II-Bruse Boys II 2-2 Lang heeft het er in deze wedstrijd 'naar uitgezien dat de Boys op de volle winst beslag zouden gaan leg gen. Het krachtsverschil tussen bei de teams was bijzonder gering en de puntenverdeling was dan ook wel een juiste weergave van de krachts verhoudingen in het veld. In de 20e min. slaagden de Boys er door Maar ten Duinhouwer is de leiding te ne men (0-1). Toen. in de 40 min. doel man v. d. Linde buiten het straf schopgebied hands maakte verzuim den de oranjehemden een goed muurtje te maken waar van Liere dankbaar van profiteerde door de stand op 0-2 te brengen. Na de rust kreeg MEVO wel een veldmeerder- heid maar de Boys verdediging wist lange tijd stand te houden. Pas 9 min. voor tijd wist Triest de Jong de achterstand tot 2-1 te reduceren. Drie min. later wist Robbie Duim door de Bruse verdediging te glip pen, waarna hij met een handig boogballetje doelman Quist kansloos passeerde (2-2). In de resterende min. bleven beide verdedigingen meester van hun terrein. KORFBAL All-Ready bleef aan de leiding In de 2e klasse van het Zeeuwse winterkorfbal had All Ready I za terdag een vrije dag doch ondanks het niet spelen bleven de Zierikzee- ënaren aan de leiding. Verrassende uitslagen waren er niet te noteren want dat nummer twee van de rang lijst, BKC, zou winnen, stond reeds bij voorbaat vast. Zuidwesters II werd resoluut met een 8-2 nederlaag naar Souburg teruggestuurd. TOGO II deed goed werk door Volharding met 5-1 de baas te blijven, hetgeen van de club uit Yerseke toch wel wat tegenvalt. Swift IV kwam ook nu weer niet binnen de lijnen en het gaat er evenals vorig jaar opnieuw naar uitzien, dat de Middelburgers een achterstand in wedstrijden gaan oplopen. De stand is nu: All Ready I 6 6 0 0 12 32-13 BKC I 6 3 2 1 8 30-19 Atlas I 5 3 1 1 7 22-18 TOGO II 6 2 2 2 6 23-27 Olympia I 7 2 1 4 5 27-36 Volharding I 6 1 2 3 4 22-24 Zuidwesters II 7 1 2 4 4 28-39 Swift IV 4 1 1 2 3 17-22 Animo III 5 0 3 2 3 13-16 Stand 3e klasse A: TOP I 6 5 0 1 10 35-17 KVL I 7 5 0 2 10 45-36 Ondo II 7 3 2 2 8 32-26 All Ready II 6 2 0 4 4 16-28 Stormvogels II 7 1 2 4 4 26-40 Atlas II 5 0 2 3 2 15-29 BADMINTON Zierikzee II won van Rillandia II (5-3) Ook in haar 2e wedstrijd - uit te gen Rillandia II uit Rilland - kwam het 2e team van de Zierikzeese bad- mingtonclub tot een goede prestatie. Het won, zeer verdiend overigens, met 5-3. Het overwicht van Zierik zee kwam het duidelijkst tot uiting in de dubelspelen, waaruit Zierikzee 3 van de te halen 4 winstpunten ver overde. Verder won Zierikzee het le herenenkel (de heer J. v. d. Ven) en het 2e damesenkel (Mevrouw Vleu gel). Verloren werden het 2e herenen kel (de heer B. Schimmelpeninck), het le damesenkel (mevrouw Haeck), zij het met grote moeite (11-7, 7-11, 11-6) en het le gemend dubbel (v. d. Ven,Vleugel) ook pas, nadat een 3e beslissende set nodig was geworden. Uit de twee wedstrijden tot nu toe dus de maximale winst, het is een hoopgevend begin. Dinsdagavond 4 november volgt in de Lyceumzaal: Zierikzee II-Avanti III uit Middel burg. De gedetailleerde uitslag van Ril landia II-Zierikzee II luidt: le H.E. H. Daerden-J. v. d. Ven, 9-15, 11-15, 0-1; 2e H.E. J. Jansen-B. Schimmelpenninck, 15-6, 15-7, 1-0; le D.E. I. Cornelissen- mevr. Haeck, 11-7, 7-11, 11-6, 1-0; 2e D.E. E. Blok- mevr. Vleugel, 9-11, 6-11, 0-1; le G.D. I. Cornelissen/H. Daerden-mevr. Vleugel/J. v. d. Ven, 10-15, 18-15, penninck, 10-15, 5-15, 0-1; H.D. C. de Meester-mevr. Haeck/B. Schimmel peninck, 10-15, 5-15, 0-1; H.D. C. de Mees ter/J. Jansen-J. v. d. Ven/B. Schimmelpenninck, 10-15, 9-15, 0-1; D.D. E. Blok/M. Dansen-mevr. Vleu gel/mevr. Haeck, 7-15, 10-15, 0-1. Totaal 3-5 voor Zierikzee II. Daarom hadden de docenten ge meend om op deze avond de ouders van de eerste klasse-leerlingen eens een dergelijke les mee te laten ma ken. De onderwijzeres, mej. W. Bliek gaf een uitgebreid relaas over de nieuwe manier van werken. De aan wezigen luisterden met aandacht. Het werd zelfs echt gezellig toen de dames en heren in de plaats van hun kinderen mochten werken en de les ter harte nemen. Het speel- en leermateriaal is voor de kinderen bijzonder belangrijk, maar wanneer ouderen dit gaan doen, ontstaan er vanzelf komische taferelen. Op de ze manier konden de ouders zich echter overtuigen van de manier waarop de expressie-vakken, han denarbeid en muzikale voorbeelden tegenwoordig geleerd worden. Het was al vrij laat toen de heer Dam man de avond sloot. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Hare Majesteit de Koningin heeft het voornemen 7 no vember a.s. de viering van het 25- jarig bestaan van de Nederlands Vrouwen Comité in de Ridderzaal in Den Haag bij te wonen. DEN HAAG. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft 1536 paar schoe nen geschonken voor hulp aan vluchtelingen in Jordanië. De schoe nen, waarvan de waarde f 38.400 bedraagt, zullen woensdag met het m.s. Calchas uit Rotterdam naar de haven van Lattakia worden ver scheept en vandaar naar de Jordaan se Rode Halve Maanvereniging in Amman getransporteerd. DEN HAAG. De Centrale Kamer van Handelsbevordering heeft het voornemen om in overleg met het Instituut voor Latijns Amerika van 6 tot en met 22 maart 1970 een Ne derlandse economische missie naar Brazilië te organiseren. VEGHEL. Het Franse postorder bedrijf La Redoute te Roubaix heeft een order ter waarde van circa f 7 miljoen geplaatst bij Rapistan Lande N.V. in Veghel. PAPENDRECHT. De driejarige Peter Romijn uit Papendrecht is in een singel in zijn woonplaats ver dronken. Het kind was met een vriendje bij het water aan het spe len. Het vriendje kwam thuis ver tellen, dat Peter in het water was gevallen, maar er was te veel tijd verstreken om het kind nog te kun nen redden. DEN HAAG. De 110.000 ton me tende tanker „Niso" van Shell Tan kers N.V. te Rotterdam is naar in Rotterdam werd vernomen, het doel wit geweest van een Biafraans vlieg tuigje, dat de „Niso" met enkele ra ketten bestookte en licht beschadig de. SCHIPHOL. Per K.L.M. zijn uit Parijs drie Russische auteurs op Schiphol aangekomen. Het zijn de schrijver en dramaturg Anatoli So- vronov (58), de schrijver Joerii Bon- darev (44) en de schrijfster Valen- tina Morosowa (49), die vele Neder landse boeken in het Russisch heeft vertaald. BREDA. Te midden van enkele honderden Poolse oudstrijders van de eerste Poolse pantserdivisie, die op 29 oktober 1944 Breda bevrijdde, heeft generaal Stanislaw Jaczek in Breda een ovationele triomftocht ge houden. AMSTERDAM. Onder auspiciën van het Nederlands Oorlogsgraven- comité zijn de geallieerde gevallenen herdacht tijdens een jaarlijkse plech tigheid in de Westerkerk in Amster dam. ZANDVOORT. De 46-jarige heer H. van Alphen uit Haarlem werd zwaar gewond naar het „Grote Gast huis" in Haarlem overgebracht. Bij aankomst bleek de man te zijn over leden. Hij was op de kruising van de Boulevard Barnaart en de Burg. van Alphenstraat in Zand voort met zijn motor tegen een verlichte verkeers geleider gereden. Zijn 23-jarige duo passagier liep geen verwondingen op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3