Magazijnmeester A. J. van Dixhoorn nam afscheid van P.Z.E.M. Uw tribuneplaats is comfortabeler met King. Elke King pepermunt is een „rondje energie" waardoor u uw club enthousiaster stimuleert. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. SP0RTT0T0 Amerikaanse vliegtuigkaper in omgeving van Rome gearresteerd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 november 1969 Nr. 2U29Ü Na veertigjarig dienstverband Advertentie Natuurzuiver Ouderavond openbare basisschool te Serooskerke Griekse krant ZIERIKZEE, 1-11. Onder grote be langstelling herdacht vrijdagmiddag de heer A. J. van Dixhoorn alhier zjj" veertig-jarig dienstjubileum dat voor deze P.Z.E.M.-jubilaris boven dien het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd betekende, zodat deze jubileumviering welke op fees telijke wjjze plaatsvond in de kleine zaal van hotel „Concordia", vooral ook stond in het teken van afscheid. De belangstelling voor deze officiële afscheidsmiddag van de heer en me vrouw Van Dixhoorn was bijzonder groot. Technisch ambtenaar de heer J. de Blaeij kon bij de aanvang van de bijeenkomst een welkom toeroepen aan vertegenwoordigers van het personeel uit geheel Zeeland, o.a. uit Middelburg, Vlissingen en Tholen. Uiteraard was vooral ook de belang stelling uit de eigen „Noord"-groep van de P.Z.E.M. bijzonder groot. De rij van sprekers die deze mid dag woorden van afscheid en hulde richtten tot de heer en mevrouw Van Dixhoorn werd geopend door de be- drijfsingenieur van de „Noord"- groep, de heer W. Eikendal, die vaststelde dat de jubilerende heer Van Dixhoorn, wat zijn werk als magazijnmeester betreft, definitief de eindstreep heeft behagld. Dat be tekende veertig lange jaren van veel werk, moeilijke tijden, maar ook vqle mooie uren. De heer Eikendal her innerde aan het feit dat de heer Van Dixhoorn in 1930 uit Zeeuws-Vlaan- deren „overkwam" naar Zierikzee en daarmee niet alleen van woonplaats maar ook van maatschappij verwis selde. In de oorlog werd de maga zijnmeester geconfronteerd met een vrijwel leeg magazijn, in de ramp- tijd was eerder het omgekeerde het DEN HAAG, 1-11. De Nederlandse vereniging van ongevallen- en ziek teverzekeraars (N.V.O.Z.), de federa tie van verenigingen voor ziekenhuis- verpleging in Nederland en de fede ratie van onderlinge verzekerings maatschappijen (F.O.B.) verwachten van een extra-verhoging van de loongrens ernstige nadelen voor mil joenen particuliere verzekerden. Zij betreuren dat aan de direkt- betrokkenen verzekerden buiten het ziekenfondswezen, onvoldoende ge legenheid is gegeven hun sociale be langen in deze te bepleiten. De drie genoemde verzekeringsinstellingen zeggen dit in een telegram dat werd verzonden aan de leden van de so ciaal-economische raad. In een schrijven aan minister Roolvink van Sociale zaken, waar van een afschrift werd gestuurd aan DE ACCIJNS OP BIER AMSTERDAM, 1-11. De Neder landse brouwerijen hebben een adres gericht tot de leden van de Tweede Kamer der staten-generaal, waarin zij bezwaar maken tegen de voor stellen tot bestendiging van de tij delijke verhoging van de tarieven van de accijns op bier en waarin zij een lager tarief van omzetbelasting bepleiten voor het horeca-bedrijf. De Nederlandsé brouwindustrie heeft tegen deze voornemens ernstige bezwaren. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 3-11. Aangevoerd: 1858 dieren, t.w. 1420 runderen en 438 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,00-5,20, le f 4,05-4,55, 2e f 3,50-3,85, 3e f 3,30-3,40; varkens Le f 2,71-2,73, 2e f 2,68-2,71, 3e f 2,63- 2,65;stieren f 4,50-5,25; worstkoeien f 3,20-3,40; slachtzeugen f 2,20-2,27; zware varkens f 2,30-2,50. Runderen: aanvoer groot; handel kalm, afloop trag; prijzen lager. Varkens: aanvoer korter; handel vlug; prijzen fijne varkens iets ge drukt, slachtzeugen prijshoudend, enkele prima's boven notering. geval. De heer Van Dixhoorn was overigens ook actief op ander ter rein: hij werkte in de toonkamer, voerde een uitgebreid administratief beheer en had uiteraard de leiding van het magazijn. Bij al uw functies toonde u zich een correct en vooral ook een opgewekt en vrolijk gestemd werker, aldus de heer Eikendal, die de heer Van Dixhoorn dankte voor zijn werk en de persoonlijk onder vonden prettige samenwerking. Namens de personeelsvereniging O.N.O. te Middelburg werd de schei dende heer Van Dixhoorn dank ge bracht voor zijn verdiensten voor O. N.O. door het bestuurslid de heer P. Maljers, die een koffer met hulp stukken voor de auto aanbood. Na mens de collega's van de magazijn administratie dankte de heer P. Faasse uit Middelburg de jubilaris voor de prettige samenwerking ge durende een periode van bijna veer tig jaar. De heer P. Leenhouts, tech- nisch-ambtenaar te Tholen, sprak namens het district Tholen en haal de herinneringen op aan zijn Zierik- zeese tijd toen hij in de gelegenheid was de familie Van Dixhoorn te le ren kennen en waarderen. „U ver laat het bedrijf met alle eer", aldus de heer Leenhouts. Fraai geschenk Namens het gezamenlijke Zeeuwse personeel bood de heer de Blaeij vervolgens enige fraaie geschenken aan, o.a. een polshorloge en een lijst met de handtekeningen van alle P. Z.E.M.-mensen. Namens de A.B.V.A. bood de heer J. Manni een fraai bloemstuk aan. De heer Van Dix hoorn was meer dan 25 jaar lid van de A.B.V.A., en kan ook wat de vak vereniging betreft terugzien op een de Ser uiten de verzekeraars hun be zwaren tegen het voorstel van de ziekenfondsraad om de loongrens voor 1970 op 16000 gulden (een be drag dat f 1150 uitgaat boven de wet telijk berekende loongrens van f 14.850) te stellen. Doordat reeds het voorstel is aangenomen om de zoge noemde peildatum van 1 januari tot 1 november te verschuiven bete kent het voorstel in de praktijk - al dus het schrijven - dat bij een loon grens van 16.000 gulden en een loons verhoging vart 5 procent de loongrens strikt genomen f 16.800 zou worden. Weggelopen 16-jarige werd prostituee DEN HAAG, 1-11. De politie heelt in Den Haag een 16-jarig meisje en haar vriend, een 17-jarige stucadoor aangehouden, die een week geleden uit de ouderlijke woning in Arnhem waren weggelopen. De ouders had den om opsporing van hun kinderen verzocht. Vrijdagnacht werd het meisje in de Naaldwijksestraat in de residentie aangetroffen, waar zij als prostituee achter de ramen zat. Haar vriend werd gevonden in een na burig café. De politie heeft het ver moeden dat het meisje niet uit vrije wil in de Naaldwijksestraat verbleef maar dat haar vriend daar de hand in heeft gehad. Vissersvaartuig viste bommen op DEN HAAG, I-U. Het vissers- schip Sch. 66 heeft twee uit zee op geviste bommen, die het aan dek had genomen, bij het voormalige boor eiland Triton achtergelaten, nadat het schip aanvankelijk de Scheve- ningse haven had willen binnènva- ren met de explosieven aan boord. De Sch. 66 had de bommen, waar van het type nog niet is vastgesteld, opgevist. Bij het naderen van Sche- veningen meldde de Sch. 66 de ha vendienst de explosieven te hebben opgehaald en aan dek te hebben ge zet. Na een telefoontje met de mijn- opruimingsdienst van de marine lie ten de Scheveningse havenautoritei ten de Sch. 66 weten dat het schip de haven niet mocht binnenvaren met de bommen aan boord. aantal actieve jaren, waarvoor de heer Manni woorden van dank sprak. Het woord werd verder gevoerd door de opvolger van de scheidende magazijnmeester, de heer I. Vermeu len - gekomen uit Middelburg - en door de heer C. Jumelet, die sprak namens de O.N.O.-personeelsvereni- ging op Schouwen-Duiveland, welke mede kon worden opgericht dankzij de steun van de heer Van Dixhoorn, die meer in 't bijzonder er voor wist te zorgen dat de biljartcompetitie in de loop der jaren draaiend bleef. Hij zorgde bovendien met grote accura tesse dat de afdeling financieel goed rond wist te komen. Bovendien nam de heer Van Dixhoorn, aldus consta teerde de heer Jumelet, nog op 52- jarige leeftijd deel aan de zomer- avondvoetbalcompetitite. De heer Jumelet honoreerde deze activiteiten van de scheidende P.Z.E.M.-jubilaris met enige attenties, waarna de heer Van Dixhoorn, mede namens zijn echtgenote, dank bracht voor de hem deze middag betoonde grote belang stelling. De Amerikaanse president Ri chard Nixon heeft vrijdagavond de lang verwachte aankondiging ge daan dat de Verenigde Staten de hulp en steun aan Zuid-Amerika gaan uitbreiden. SPORT VOETBAL Renesse-Noormannen 0-2 Gebrek aan fantasie en sloot- kracht in de voorhoede deed Renes- se deze wedstrijd verliezen. Noor mannen verdiende de overwinning omdat het in l.buiten Gabriëlse een speler bezat die wist hoe een gebo den kans benut moet worden. In het veld ontliepen beide teams elkaar bijzonder weinig. In de eerste helft, gesteund door de sterke wnd, had Renesse overwegend het beste van het spel. Er kwamen zelfs goede sco- rngskansen, maar de schotloosheid van de rood-witte voorhoede, die het zonder de geblesseerde Ragas moes ten stellen, was zo groot dat doel man Baltazar geen enkel moeilijk schot in de Ie helft kreeg te verwer ken De minder talrijke aanvallen van Noormannen hielden zelfs meer gevaar in. Doelman Simons moest dan ook enige malen al zijn talenten tonen om een doelpunt te voorko men. Zelfs tegen de wind in spelend wist Renesse in de 2e helft nog me nige aanval op te bouwen. Het com bineren en de schotvaardigheid in de rood-witte aanval was en bleef ver onder de maat om succes te kunnen boeken. De enige speler die het de Noormannen verdediging nog wei eens lastig maakte was Jaap Ver boom, maar ook hij kon het niet al leen. In de 15e min. na de hervatting kon Noormannen door Gabriëlse de leiding nemen toen de Renesse ver dediging,, die zich overigens uitste kend weerde, niet tijdig op een diep te pass reageerde 0-1. Het was we derom Gabriëlse die in de 29e min. met een fraai doelpunt de overwin ning voor zijn club veilig stelde 0-2. ROME, 1-11. Raphael Miniciello, de 20-jarige Amerikaanse marinier die een binnenlandse lijnvlucht ma kende Boeing van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij T.W.A. van Californië naar Europa liet vliegen, is zaterdag in de buurt van Rome, waar hij zich in een wijngaard had verborgen, gearresteerd. Tegenover de Italiaanse politie verklaarde hij uit de Verenigde Sta ten te zijn gevlucht om een veroorde ling te ontlopen wegens diefstal van 200 dollar en om wraak te nemen op de autoriteiten, die hem, naar hij zei, SEROOSKERKE, 31-10. Vorige week was er een ouderavond in de openbare basisschool. De voorzitter der oudercommissie, de heer A. A. de Blonde opende deze druk bezochte bijeenkomst. Mejuffrouw Luteijn van het te 's- Gravenhage gevestigde voorlich tingsbureau voor de voeding ten be hoeve van het onderwijs, hield daar na een boeiende en leerzame voor dracht over „De voeding van het schoolkind". Een en ander werd met plaatjes op het flanelbord verduide lijkt. De voorzitter dankte mejuffrouw Luteijn voor haar causerie en bood haar een kleine surprise aan. Werk der leerlingen Daarna was er een pauze en gele genheid om het werk van de kinde ren te bekijken en te bespreken, waarbij ook de smaakvol uitgestalde prachtige resultaten van de hand werklessen van mevrouw Padmos van Toledo ieders bewondering oogstten. De heer J. Zorge, secretaris der oudercommissie, las een uitvoerig jaarverslag voor. Mevrouw Koop- man-Geleijnse gaf daarna haar fi nancieel overzicht. A.D.O.-G.V.A.V. X S.V.V.-M.V.V. X Telstar-Go Ahead X W.W.S.-Sparta X N.A.C.-N.E.C. X Feijenoord-Ajax X D.O.S.-A.Z. '67 X R.C.H.-D.F.C. X Vitesse Willem II X H.V.C.-Blauw-Wit X Fort./Sitt.-Den Bosch X Limburgia-Velox X Z.F.C.-Heerenveen X zijn spaargeld niet volledig wilden uitbetalen. De marinier had tijdens zijn diensttijd in Vietnam achthon derd dollar in een spaarfonds ge stort. Toen hij, eenmaal terug in de Verenigde Staten, het geld opvroeg kreeg hij slechts zeshonderd dollar terugbetaald. „Ik schreef talloze brieven, maar zonder resultaat. Op een avond werd ik dronken en be sloot toen mijn geld terug te nemen. Ik brak in in een legermagazijn waar ik in slaap viel en waar ze me von den". Minichiello wilde in Italië zijn va der opzoeken, die bij Napels woont. Na kascontrole door de dames Smallegange-Ribbens en Hart-Ver- boom, werd de penningmeesteres de charge verleend en dank gebracht voor haar beleid. Besloten werd het Sint Nicolaasfeest te houden op za terdagavond 6 december a.s.. In 1970 zal het 25-jarig herdenkingsfeest van onze bevrijding worden herdacht. Voor die 5 mei viering wordt van gemeentewege f 2,- per leerling be schikbaar gesteld. Naar aanleiding van enkele mededelingen door het hoofd der school, betreffende het schoolzwemmen, gaf de burgemees ter, die met zijn echtgenote op deze avond aanwezig was, op bovenge noemd schoolzwemmen een nadere toelichting. Hij dankte personeel en oudercommissie en schoolschoon- houdster voor alles, wat zij ook dit jaar weer hadden gedaan voor het onderwijs op de school te Seroosker ke. SPORT SCHAKEN Zierikzee I-Terneuzen 6-4 De Zierikzeese schakers zijn er zaterdagmiddag jl. voor het eerst in dit seizoen in geslaagd de vólle winst te behalen, de schakers uit Terneu- zen moesten met lege handen de thuisreis aanvaarden. De eindstand 6-4 kwam na een enerverende strijd als volgt tot stand: J. J. v. d. Ende-J. F. Hubbeling 0-1; dr. J. J. Westendorp Boerma-B. A. Beishuizen l/z-Vz\ C. J. 'M. Nolet-W. G. de Ridder 1-0; A. J. Scheele-G. W. de Ridder 1-0; O. E. Vleeshouwer -W. J. Eberhard 0-1; J. M. Bevelan- der-C. H. Provoost 1-0; A. de-Spirt- D. de Jonge V2-V2; P. C. Tak-C. van Cadzand 0-1; A. J. Hendrikse-E. Elberse 1-0; A. M. v. d. Westen-A. Stadhouders 1-0. Voetbal K.N.V.B. Zuid 1 4e klas H Renesse-Noormannen 0-2; Corn. Boys-Zierikzee 0-3; Hansw. Boys- Walcheren 3-0. Oostburg-Clinge 2-3; Biervliet-Sluiskil 2-2; Koewacht- R.C.S. 1-1. Res. 3e klas C. Axel III-Vlissingen III 1-2; Allian ce II-Middelburg III 3-0; R.C.S. II- Zeel. Sport II 1-1; H.V.V.'24 II-Goes II 1-1. Afdeling Zeeland zondagcompetitie le klas IJzendijke-D.F.S. 0-4; Aardenburg Luctor 6-0; Domburg-Schoondijke 3-4; Lewed. Boys- Hoofdplaat 2-1; Zeelandia-Robur 6-0; Hulsterloo- Philippine 1-2. 2e klas B. D.F.S. Il-Patrijzen 1-3; Zonnemai- re-Renesse II 8-1; Hansw. Boys II- Dreischor 0-3; 's Heer Arendskerke III-Domburg II 2-2; Kwadendamme- Cortgene 4-5; Luctor li-Volharding 1-1. 3e klas C. Zierikzee III-Kwadendamme II 6-0; Dreischor II-Robur III 5-1; Dreischor II-Robur III 5-1SVOWK- Robur II 1-2; Volharding III-Cort- gene II 5-2; Goes IV-Zonnemaire II 5-2; Hansw. Boys Hl-Volharding II 2-1. Zaterdagcompetitie le klas Wolfaartsdijk-M.E.V.O. 3-1; Beve- landers-Heinkenszand 1-2; 's Heer Arendskerke-Arnemuiden II 1-1; Meeuwen II- Zeeland Sport V 3-5; Middelburg V-V.C.K. 1-2; Wemel- dinge-Nieuwdorp 3-0. 2e klas A Brouwershaven-Wemeldinge II 2-2 Bruse Boys-W.I.K. l-2;Kapelle II- S.K.N.W.K. 3-0; Kruiningen-D.F.S. III 4-4; Rillandia II-Duiveland 4-2; Kloetinge li-Waarde 1-4. 3e klas A. W.I.K. II-Z.S.C. 3-3; Duiveland II- Middelburg VI 0-5; Arnemuiden III- Schore 2-0; Nieuwland II-G.P.C. 1-4; V.C.K. II-Apollo II 5-0 (gest.). 4e klas A. D.F.S. IV-Bevelanders II 0-5; M.E. V.O. II-Bruse Boys II 2-2; S.K.N. W.K. II-Col.pl.Boys II 3-3. Junioren. Groep Al Tern. Boys A I-Vlissingen A I 2-2; Axel A I-Zeeland Sport A I 2-1; H.V.V/24 A I-Terneuzen A I 1-3; Middelburg A I-Steen A I 5-1. Groep A VII Renesse A I-W.I.K. A I 8-0; D.F.S. A I-Bruse Boys A I 8-2; Zierikzee A II-S.K.N.W.K. A I 0-3. Groep B XI Cortgene B I-S.K.N.W.K. B I 4-0; Zierikzee B I-W.I.K. B I 0-0. Groep B XII Renesse B I-Bruse Boys B I 1-4; Zierikzee B II-Z.S.C. B I 0-9; D.F.S. B I-M.E.V.O. B I 9-2; Brouwersha ven B I-Dreischor B I 1-2. Korfbal Z.K.B. 3e klas All Ready II-Ondo II 1-2. in beslag genomen ATHENE, 2-11. Zondag is opnieuw een Griekse krant, de „Himera", door de regering in beslag genomen. Het blad had een hele pagina gewijd aan de eerste herdenkingsdag van de dood van de oude voorzitter van de Centrumpartij Georges Papan- dreoe. De directeur van de krant zei later op het politiebureau dat hij vond geen onwettige daad te hebben begaan en dat hij het artikel be schouwde als een eerbewijs aan de overleden staatsman hetgeen volgens hem niet kon worden gezien als een „oproepen van politieke hartstoch ten". KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EINDHOVEN. Op de provinciale weg in Eersel is de 54-jarige bouw vakarbeider Th. van Gemerl uit Eindhoven om hel leven gekomen, toen hij met zijn auto tegen een dwars over de weg staan truck met oplegger reed. TILBURG. Alle vier de faculteit- verenigingen van de katholieke ho geschool in Tilburg hebben voor 11 november a.s. een massale college staking uitgeroepen. Doel van de staking is te protesteren tegen de centralisatieplannen van minister Veringa. ROTTERDAM. De vereniging te gen luchtverontreiniging in het Wa terweggebied vindt dat de regering geen toestemming mag geven tot vestiging van een ijzer- en staalin dustrie op de Maasvlakte. APELDOORN. Naar aanleiding van de door enkele makelaren en handelaren in onroerend goed ge pleegde malversaties bij het toewij zen van woningen in Apeldoorn, heeft het hoofdbestuur van de Ne derlandse Bond van Makelaars in Onroerende Goederen (N.B.M.) een communiqué uitgegeven waarin zij de hele gang van zaken betreurt. BREDA. De bewoners van de Ge neraal Maczekstraat en omliggende straten in Breda zijn woedend op de onbekenden, die de tank die de Pool se bevrijders in 1944 buitmaakten op de Duitsers en als overwinningste ken aan de stad Breda schonken, met witte verf hebben beklad. ROTTERDAM. In het Dijkzigtzie- kenhuis te Rotterdam is de 48-ja- rige terreinchef van de Nederlandse spoorwegen M. Bijl 'uit de Maasstad overleden aan de verwondingen die hij donderdagavond had opgelopen bij een verkeersongeluk. ROERMOND. De 71-jarige mevr. M. Engelen-van Rooy uit Asenray bij Roermond is in het St. Lauren- tius-ziekenhuis in Roermond over leden aan de verwondingen, die zij donderdag jl. opliep bij een ver- keersongevel in haar woonplaats. De vrouw werd toen door een personen auto aangereden bij het oversteken van de weg. WEERSELO. De 17-jarige mej. M. J. G. H. Wilbers uit Ootmarsum is omgekomen na een val met haar bromfiets. Zij botste op de weg Ol- denzaal-Ootmarsum in het donker tegen een voetganger die rechts op de weg liep. Na haar val werd zij overreden door een passerende be stelauto. De aangereden voetganger kreeg een hersenschudding. NOORDHORN. In Noordhorn is de 41-jarige mevr. S. Miedema-Bierma uit Stiens dodelijk verongelukt. De vrouw wilde met haar auto op rijks weg 9 een andere auto inhalen, maar werd door een tegemoetkomende vrachtauto in de berm gedrukt, waar -bij de wagen verschillende malen over de kop sloeg. De vrouw was op slag dood. DEN HAAG. In het kader van het Nederlandse technische hulpprogram zijn drie deskundigen van Schiphol naar de Nederlandse Antillen ver trokken om mee te werken aan het onderzoek naar de oorzaken, die ge leid hebben tot de ongeregeldheden van de dertigste mei jl. op Curagao. DEN HAAG. Groep B van smal deel 5 van de koninklijke marine is vrijdag in Casablanca aangekomen voor een bezoek dat tot 6 november zal duren. ASSENDELFT. In de W. Sijpe- steijnstraat in Assendelft heeft zich een gasontploffing voorgedaan waar bij drie personen (twee volwassenen en een kind) werden gewond en drie huizen ernstig zijn beschadigd. DEN HAAG. Op het. internationale filmfestival van Panama werd de film „Toccaita" van Herman van dei- Horst bekroond als de beste korte film van het festival. BREDA. Na een eerste voorlopig onderzoek is de Bredase politie tot de overtuiging gekomen, dat de 26- jarige Mohammed C. K. uit Marok ko. die donderdagmiddag na een spectaculaire achtervolging door een slager en enkele agenten werd ge grepen, een internationaal beruchte gentleman-inbreker, -dief en -op lichter is. Advertentie De heer Van Dixhoorn dankte voor de hem betoonde grote belangstelling. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De ziektekostenverzekeraars en de loongrens

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 1