STREEKNIEUWS Hengelsport vereniging „De Krabbe'' Beste vissers van seizoen 1969 werden aangewezen BURGH, 31-10. Een volle zaal van café-bar „De Westhoek" te Burgh was aanwezig op de jaarvergadering van de Hengelsportvereniging „De Krabbe" te Westerschouwen. De le den, velen vergezeld van hun dames, werden welkom geheten door de voorzitter de heer M. Weasels Sr. De heer P. Du son gaf als secretaris een overzicht van de vorige vergade ring en deelde mee dat de vereniging momenteel 410 leden telt. Uit het financieel overzicht van de penningmeester, de heer J. Tuinman bleek dat de vereniging er goed voor staat en een batig saldo over 1969 had van f 143,06. Met het door de heer Tuinman gevoerde beleid ver klaarde de kascommissie bij monde van de heer T. van Vliet zich ak koord. Het aftredende bestuurslid, de heer J. Tuinman werd bij akklamatie her kozen. De pauze ging vergezeld van een gezellige verloting met fraaie prij zen. De voorzitter stelde dan voor om het viswater, gelegen in de z.g. V.l.n.T.: J. Hart, kampioen senioren; G. Overwqy, junior kampioen en clubkampioen M. o. d. Wielen, be kerwinnaar. Vroonpias of beter bekend als het oude zwembad te Renesse op proef te pachten van de Stichting Renesse, voorlopig tot 15 maart 1970. Acht a negen personen kunnen dan tegelijk hun viskunst bot vieren op de voorn en bliek. Mogelijk kan er later nog wat vis bijgezet worden. Voor een nadere bespreking over de prijs e.d. met de Stichting Renesse verklaarde de vergadering zich eveneens ak koord. Hoogtepunt van de avond was de bekendmaking van de beste vissers van het seizoen in de drie categorie- en. De wedstrijdsecretaris, de heer A. v. d. Bos deelde mede dat er in al de wedstrijden totaal 72 boven maatse vissen werden gevangen met een gewicht van 9950 gram en 392 ondermaatse vissen met een totale lengte van 6808 cm. De uitslagen Als eerste kon de heer v. d. Bos de juniorenkampioen huldigen. Het was Gerhard Overweg die 2446 pun ten behaalde en met dit aantal pun ten tevens clubkampioen werd. Nummer 2 werd Simon Blom. 1723 pnt.; 3. Hans v. d. Wielen. 1346 pnt; 4. Daan Blom, 960 pnt. en 5. Jan v. d. Werf, 888 pnt. Allen ontvingen be kers en gebruiksvoorwerpen. De bekerwedstrijd werd gewonnen door M. A. v. d. Wielen met 694 punten. De beker voor de minst ge vangen vis was voor de wedstrijdse cretaris v. d. Bos. De uitslag der seniorencompetitie was als volgt: 1. Jan Hart, 2060 pnt; 2. P. de Rijke, 1759 pnt; 3. A. Over weg, 1737 pnt; 4. M. A. v. d. Wielen, 1425 pnt; 5. A. v. d. Werf, 1373 pnt; 6. N. Tuinman, 1240 pnt; 7. D. de Lang, 1237 pnt; 8. D. Braai, 1206 pnt; 9. D. de Rijke, 1118 pnt en 10. W. Lemsom, 1085 pnt. De wedstrijdse cretaris kreeg een extra dankwoord voor zijn vele werk in het afgelopen seizoen. De rondvraag Bij de rondvraag werd op verzoek van de heer N. Tuinman het z.g. nummertjes trekken in het volgend seizoen afgeschaft. Het vissen met een boot zou onmogelijk zijn omdat dan een gehele vloot nodig zou zijn voor eventueel 400 leden. De heer T. van Vliet vroeg hiernaar. Enkele le den attendeerden bij monde van me vrouw Blom-Meerman het bestuur op de prijzen voor de. junioren die in een ander genre hadden moeten liggen. De voorzitter vroeg tenslotte naar wat ideetjes voor de verrassingswed strijd op 28 november a.s. en bracht dank aan de concourscommissie 1969. Nadat ook de heer W. van Sluijs nog zijn beklag deed over de maar ma gere prijzen sloot de voorzitter de vergadering. Districtsvergadering van Groene Kruis te Zierikzee AGENDA Geslaagde bazar Hervormde gemeente te Oosterland Geval van OOSTERLAND, 3-11. Dc vrijdag en zaterdag in dc garagcruimte van de heer P. Vaane gehouden bazar is een groot succes geworden. Zee's eerder gemeld werd deze bazar ge organiseerd door een comité ciat werd bijgestaan door leden van de Chr. Vrouwenvereniging „Martha" en vrijwillige helpsters en helpers. De bazar* werd vrijdagmiddag ge opend door burgemeester Dc Kam van Duiveland. De burgemeester knipte een lint door met een hem door mevr. Ommering-Korpei aan geboden versierde schaar. De bazat- ruimte bood een feestelijke- aanblik. Enkele middenstandsbedrijver, nad- den stands ingericht met een uitstal ling van hun waren, o.a. banketbak kerij Rotte, garage Ista, J. P. lioo- gert (doe-hetzelf-rhaterialen), wo ninginrichting P. Hage en Zn. en lij- wiel- en bromfietshandel L. A. v. d. Berge. In enige stands waar oa. iruit, tex- tiél, glas- en aardewerk te verkrij gen was traden leden van ole vrou wenverenigingen als verkoopsters op. Er waren diverse attracties, een schiettent, touwtjetrek, sjoelen, ïoos- jesknippen, een grabbelton voor vol wassenen en èen voor kinderen, rad van avontuur enz. Raden. Velen beproefden hun geluk bij het raden van de naam van een pop in oud-Oosterlandse klederdracht (haakmuts) en bij de lengte van een gespannen lint. Van de vele fraaie zaken die op de bazar waren te be wonderen was vooral opvallend een ingelijste krijttekening van Ooster- Nederlander in krater gevallen ROME, 1-11. De 49-jarige Amster dammer J. G. is tijdens een uitstapje op de vulkaan Etna op Sicilië ver dwenen. Hij had zich reeds woens dag van een groep toeristen afge scheiden teneinde de noordoostelijke krater, die thans werkt, te bezichti gen. Vermoed wordt, dat hij in een lavaspleet gestort en om het leven gekomen is. Lage waterstand Donau BELGRADO. 1-11. Bij de IJzeren Poort, de Donau-engte 250 km ten oosten van Belgrado, liggen op het ogenblik 360 schepen, die niet verder kunnen wegens de lage stand van de Donau. Zelfs wanneer het .de komen de dagen overvloedig zou regenen, zou het nog minstens tien dagen du ren voordat de geblokkeerde schepen de vaart kunnen voortzetten. Eis tegen Haarlemse rechter: drie maanden DEN HAAÓ. 31-10. De officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, heeft voör de Haagse rechtbank drie maanden gevangenisstraf en ontzeg ging van dc rijbevoegdheid voor dc tijd van twee jaar gevorderd tegen de 60-jarige rechtpr mr. H. G. R. uit Haarlem, wegens het veroorzaken van een dodelijk ongeval bij het rij den onder invloed. lands eeuwen oude kerk en toren, getekend door ds. Omrnering. De verschillende stands warén onderge bracht in kleurrijke tentjes. Vooral zaterdagavond was de belangstelling erg groot. Deze avond vond de ver loting plaats. Na afloop sprak ds. Omrnering een dankwoord tot allen die hadden meegewerkt om de bazar te doen slagen, in het bijzonder de heer Vaane voor het beschikbaar stellen van zijn bedrijfsruimte. Kinder onder zwaar hek WEERT, 2-11. In het St. Janszie kenhuis in Weert is zondag de zes jarige Bert Linden uit Weert over leden aan de verwondingen, die hij een dag daarvoor opliep bij een on geval. Het kind was toen op bezoek in een pasgeopende textielzaak, waar op de benedenverdieping een zwaar ijzeren hek (gewicht 250 kg.) stond. Het jochie heeft vermoedelijk aan het gevaarte getrokken, waardoor het uit balans raakte en boven op het kind terecht kwam. Zwaar ge wond werd het knaapje naar het ziekenhuis in Weert vervoerd, waar het zaterdagavond omstreeks tien uur overleed. dierenmishandeling STEENWIJK, 2-11. De Steenwijker politie heeft de hond 'van de familie ten V. aldaar opgegraven. Het dier was vorige week zondag door de 25- jarige D. ten V. en zijn 21-jarige vriend J. S. doodgeknuppeld. Tot ver in de omgeving heeft men het dier horen janken. Pas een week na het gebeurde werd de politie ingelicht. Het lichaam van de hond is voor nader onderzoek naar een veerarts overgebracht. Tegen de daders is proces-verbaal opgemaakt. Gift van prins Berahard voor slachtoffers in Joegoslavië DEN HAAG. 1-11. Prins Bernhard die deze week op uitnodiging van president Tito voor een privébezoek in Joegoslavië verblijft, heeft in Bel grado namens de Nederlandse rege ring een cheque van f 25.000 Over handigd aan minister Pacicevic, vi- ce-voorzitter van de raad van minis ters van Joegoslavië. Het geld is be stemd voor hulp aan de getroffenen van het dezer dagen door de aard beving geteisterde Joegoslavische dorp Banja Luka. Mosselzaadvisser ij op het Groninger Wad ZIERIKZEE'BRUINISSE, 1-11. Dc mosselzaadvisserij op een deel van het Groninger Wad is weer ten einde en de mosselkwekers, die mossel zaad zochten konden vrij vlot vissen. Liefhebbers van halfwas mosselen moesten wat meer moeite doen, maar kwamen voor het merendeel toch nog wel aan hun trek, maar het ar tikel consumptiemosselen kwam schaars voor. Bijna de gehele Zeeuwse mossel- vloot nam aan de zaadvisserij dcc! en daar deze maar twee dagen mocht plaats vinden, was" er nog gelegen heid een vracht mosselen te vissen en deze te Yersekc aan te voeren. Voor deze mosselen werd een vrij De Henry Dunant" heeft het er op zitten DEN HAAG. 1-11. Het hospitaal- schip van het Nederlandsehe Roode Kruis, de J. Henry Dunant, maakte zijn laatste trip van het jaar met li chamelijk gehandicapten. Het schip heeft in totaal 32 wce'k- tpehten met gemiddeld 72 patiënten achter de rug, zodat dit jaar bijna 2300 patiënten van een zonnige va kantie hebben kunnen genieten. Na vrijdagochtend uit Nijkerk te zijn vertrókken, meerde het schip in het Spaarne te Haarlem af. Eerder vo rige week heeft bij de tocht van Den Oever naar Urk over het IJsselmcer een cleel van het vrijwillig verple gend personeel last van zeeziekte ge had. maar de patiënten zijn ook die dag niets tekort gekomen. De Henry Dunant heeft, trouwens het. hele jaar zonder.6cn enkel ongelukje gevaren. Het seizoen 1970 start voor het hos- pitaalschip van het Rode Kruis op 9 maart in Wecsp. willige markt gevonden (prijzen van f 16 tot f 18,50 per ton). Mist en harde wind (windkracht 7) bemoei lijkten de visserij. Bijzonder cadeau voor scheidende burgemeester UTRECHT, 1-11. Dc stad Utrecht gaat in april 1970 op geheel andere wijze afscheid nemen van zijn bur gemeester, jHr. mr. De Ranitz, dan veelal gebruikelijk is. Het op instigatie van de judokam pioen Anton Geesink en dc beeld houwer Fieler d' Hont tot stand ge komen afscheidcomité heeft tijdens een persconferentie meegedeeld dat het geschenk aan. de burgemeester zal worden gevormd door een groot scheepse aktie tot. basisfinanciering van een melkwinningsproject in de grootste bevolkingsconcentratie in Nepal, Dharan-Biratnager, in nabij- •heid met de grens met India. Dc melkfabriek kost 200.000 tot 225:000 gulden. De bevolking van Utrecht hoeft dit gehele bedrag niet bijeen tc brengen omdat de overheid er ,ook een fors bedrag bij doet. Twee zusters niel auto verongelukt HAARLEM, 2-11. In de nacht van zaterdag op zondag om half twee zijn twee zusters Van 21 en 23 jaar oud uit Haarlem met edn auto door hel hek van de lange brug in het Zuiderbuitcnspaarne in Haarlem ge reden ch verdronken. De auto bleef in de modder steken en dc slachtoffers, de dames C. en W. Moehringer zijn door de brand weer geborgen. ZIERIKZEE, 1-11. Te Zierikzee werd zaterdagmorgen een vergade ring gehouden van het distriet Schouwen-Duiveland van het Groene Kruis onder leidldg vin de heer K. van Langeraad te Kerkwerve. Van het hoofdbestuur waren aan wezig de heren Blindenbach en Deurloo (administrateur) en zuster Renkema. Bij de bespreking van de agenda van de jaarvergadering kon de heer Deurloo mededelen, dat tot zijn gencegen geeh quoumverho- ging voor 1970 nodig was. Een posi tief punt was ook de vergaande sa menwerking die thans in de provin cie is bereikt door de drie Kruisver enigingen in de z.g. Kruisraad (Groe- Vechtpartij 0111 meisje OSS, 2-11, In het centrum van Oss is, na afloop van een tiendaags jon- gerenfestijn, tussen zeven jongelui een vechtpartij uitgebroken. Een dei- jongens trok daarbij een mes en 'ver wondde daarmee een andere jongen zodanig, dat deze in een ziekenhuis in Oss direct moest worden geope reerd. De ruzie tussen vier jongens uit Oss en twee uit Geffen ging om een oude vete: een der jongens uit Gef fen zou omgang hebben gehad met een meisje uit Oss, hetgeen de woe de van de Ossenaren had opgewekt. ZIERIKZEE Aktie S.S.K. De in de Gereformeerde Kérk van Zierikzee gehouden aktie S.S.K. (Stichting Steun Kerkbouw) heef* een totaalbedrag van f 5.165,50 opge bracht. In dit bedrag is f 4.268,- aan toezeggingen begrepen. HAAMSTEDE Ouderavond prot. chr. huishoudschool „De Schutse" De öüderavond van de Prot. Chr. landtouwhuishoudschoól „De Schut se" te Haamstede zi l gehouden wor den cp donderdag 6 november a.s. Hét accent van deze avond zal voor namelijk liggen op de mogelijkheden die voor de leerlingen na hun oplei ding aan de school zijn weggelegd De heer C. J. Bij kerke, jeugdconsu- lent van het Gew. Arbeidsbureau te Zierikzee en Goes zal drie filmpjes vertonen, nl. ©vér de bejaardenzorg, gezinsverzorging en de inrichtings- assistenfe, (Inas). BURGH Bijeenkomst Nutsdepartement Dinsdag 4 november houdt het Nutsdepartement Burgh-Haamstede de tweede avond van het seizoen. Daarin zal de Kon. Noord- en Zuid- Hollandse Reddings Mij. meer be kendheid geven aan zijn reddings werk. De heer Witpen zal hierover een causerie houden. Ter illustratie van het gesproken woord zullen twee films worden vertoond, nl. „Van strandrover tot redder" en „De redding bij Latrabjarg". Deze laatste film is geen propagandastuk, doch een serieus relaas van een echte redding. NIEUWERKERK Ernstig ongeluk Onistreeks 6 uur n.m. vrijdag jl. gebeurde ter hoogte van de bushalte Stationsstraat te Nieuwerkerk, op rijksweg 18, een aanrijding waarbij een inwoonster, vah Nieuwerkërk ernstig, werd gewond. Het ongeluk gebeurde, toen de zeventig-jarige mevrouw Z.^v. d. V. juist uit de bus, dié uit de richting Zierikzee kwam, was gestapt. Na het uitstappen wilde zij- achter de bus om, oversteken. Op dat moment naderde een ^personen wagen, bestuurd door de heer P. F. uit Middelharnis, uit de richting Zij- pe, die niét tijdig meer kon remmen, en haar aanreed. De vrouw werd aan het onderlichaam ernstig ge wond. Zij werd direkt na het onge luk naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. De auto van P. F. liep weinig schade op. Aanleg parkeerplaatsen Dezer dagen is men begonnen met de aanleg van parkeerstroken in Meidoornstraat en Esdoornstraat te Nieuwerkerk. Deze parkeerstroken komen op de plaats waar eertijds grasstroken waren. Op deze manier zullen deze twee straten vooral in ae avonduren wat leger zijn. Enige tijd geleden heeft men eèn dergelijke parkeergelegenheid parallel aan dc Schoolstraat aangelegd. Het werk in Meidoornstraat en Esdoornstraat wordt uitgevoerd door Aannemers bedrijf L. C. v. d. Cingel te Nieu werkerk. OOSTERLAND „Goed licht, allicht" De aangekondigde gratis controle voor de verlichting van automobie len, motorrijwielen, brommers en fietsen, welke onder het motto: „Goed licht - allicht" wordt geor ganiseerd o.m. door de afd. Duive land van het Verbond voor Veilig Verkeer, zal hier ter plaatse worden verricht door de twee plaatselijke garagehouders en bromietshandel L. A. van den Berge, op zaterdag 8 no vember a.s. van 8 tot 12 uur en van 1 tot 3 uur. Dit geldt ook voor do andere dorpen van de gemeente Dui veland. BRUINISSE Bromfiets vernield Op de kruising Dorpsweg-Molen weg te Bruinisse gaf de bakkersbe- diende Theo Kriger zaterdagavond geen voorrang aön de naar Zijpe rij dende melkauto van dc heer C. Bo- ljjn, bestuurd door de zoon Adrie Bolijn. Een botsing volgde. Dc melk auto kreeg een paar deukjes, de bromfiets van Theo, die zelf met dc schrik vrij kwam, werd echter on herstelbaar vcrniöldr ne Kruis - Oranje Groene Kruis en Wit-gele Kruis). De heer Deurloo verstrekte verder inlichtingen over de centrale leden administratie (via de P.Z.E.M.-com- putor) en de berekening van de sala rissen eveneens via het provincleel bureau te Goes. De verenigingen westelijk van Zie rikzee bleken zich positief op te stel len, betreffende het punt één vere niging op Schouwen-Duiveland, al moet in sommige gevallen de leden vergadering nog worden gehoord en had Haamstede bedenkingen. Zie rikzee wilde op dit punt evenals Dui veland nadere gegevens, terwijl Bruinisse afzijdig stond. Het ziet er echter wel naar uit, dat de afdelin gen in Schouwen westelijk van Zie rikzee op korte termijn zullen fuse- KERKDIENSTEN 5 november (Dankdag) Ned. Herv. Kerk Haamstede: 10 uur ds. Huizing, 7.30 uur gemeente-vergadering; Dreischor 7 uur ds. Schoneveld, (m.m.v. kerk koor; Oosterland: 10 uur ds. Omrne ring, 7 uur ds. Post; Sirjansland: 10 en 7 uur ds. Catsburgh, St. Maar tensdijk; Bruinisse: 10 uur ds. Post, 7 uur ds. Omrnering. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Keizer, 7.30 uur ds. Favier; Haamstede 10 uur dr. Becker, 7 uur» ds. V. d. Kooy; Scha- rendijke: 2.30 uur ds. Put, 7.30 uur ds. Jansma. Brouwershaven: 10.30 uur ds. Favier, 3 uur ds. Keizer. Nieuwerkerk: 10 uur dr. Becker,115 uur ds. P. 's Gravendeel, Middelhar nis. Oosterland: 10 en 3 uur ds. S. Wouters. Dordrecht. Bruinisse: 10 en 3 uur ds. Vroolijk, Rotterdam. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 én 7.30 uur ds. Op den Velde; Kerkwerve: 10 uur ds. Weste rink, 7.30 uur ds. J. van Amstel; Haamstede: 10 uur ds. J. van Amstel 7.30 uur ds. Westerink; Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Genieente Haamstede: 10, 2.30 en 7 uur, ds. De Gier, Den Haag. Nièuwerkerk: 10 eri 3 uur ds. Karens. Oosterland: 10, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage, Krabben- dijke. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Nieuwérkerk: 9.45 uur student Wink, 2.30 uur ds. J. Panneköek, 7.00 uur, student Wink. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. F. Mallan, Gouda. Oud-Gereformeerde Kerken Bruinisse: 10 en 5 uur ds. GëbraaidV SI. Philipsland. Öosterlarid: 9.30, 2 en 6 uur, de heer A. Van der Meer; INGEZONDEN STUKKEN ^Gevaarlijke situatie'* Mijnheer' de redakteur. Verzoeke beleefd opname van hgt navolgende: „Weèr eèn ernstig ongeluk bij een bushalte aan rijksweg 18". Dit alar merende bericht ging van mond tot mond in het dorp Nieuwerkerk, ha- dat een bejaarde dame, bij het over steken van deze weg, na uitstappen uit de R.T.M.-bus, doör een auto ge grepen en deerlijk gewond werd. Vraag niet, het hoeveelste ongeluk dit bij een der bushaltes was, je raakt er de tel bij kwijt. Vraag niet, hoeveel leed hierdoor is veroorzaakt (er was ook als ééns een met dodelij ke afloop). Dit leed is niet te peilen. Vraag ook niet naar de schuld. Vast staat dat het personeel van de bussen vrijuit gaat. De chauffeurs kunnen het niet helpen dat een „ge vaarlijke situatie" zoals reeds in de raadsvergadering van 22 dec. 1967, en ook later nogmaals werd gesig naleerd, nog steeds voortduurt. Dat „die goeierds van raadsleden" blijk baar tevreden waren met het niets zeggende antwoord van hun toen malige voorzitter. Ik citeer raads- verslag d.d. 29 dec. 1967: „Om de R.T.M.-bussen over Nieuwerkerk te laten rijden zou een verzoek gericht moeten worden aan de R.'T.M., doch de voorzitter is van mening wanneer dorpen door de bussen moeten wor den aangedaan, ze dan veel te laat in Rotterdam zijn", ontheft hun niet van hun plicht, om al het mogelijke te doen - en reeds lang hadden moe ten doen - om deze „gevaarlijke" hun dus welbekende situatie te doen verdwijnen. Hoewel een zo zoetelijk standpunt namens de raad aan de R.T.M., als hierboven geschetst over gebracht, door deze gemakkelijk met verwijzing naar d a t standpunt kon worden afgewimpeld. Ik laat in het midden of het verzoek ooit gedaan is, dit is niet publiek bekend. Mijnheer de redakteur, het is mo gelijk dat bedoelde bushalten eer lang om technische redenen zullen verdwijnen. Mogelijk dal bij de aan leg van parallelwegen langs rijks weg 18 hiervoor geen ruimte over blijft, doch dit kan nog wel enige tijd duren, vooral als hel werk door vorst, sneeuw e.d. vertraagd wordt, doch ik. en naar ik weet velen uit de inwoners met mij, ben van me ning, dat deze toestand onverwijld - liever vandaag dan mórgen - moet. worden opgeheven. Dit is niet een vrome wens, doch een keiharde nóód-zaak. Hopend dat deze zaak op uitnemend snelle wijs wordt aange pakt, opdat zo mogelijk meer onge lukken worden voorkomen. Laat men daarbij mede bedenken dat het veel al oudere mensen zijn die van de bus gebruik maken, en even op zich in laten werken, dal het verkeer ter plaatsë met een dertigvoudige snel heid, gerekend naar dc overstekende „buspassagiers, d:iar langs jaagt. Nog afgezien van het nog veel groter gó- vhar bij mist en regen e.d. Met. dank voor dc plaatsing. D. RENTIEfl. Nieuwerkerk. Maandag 3 november Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, ledenverga dering Humanitas. Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur Ver. van Vrijz. Hervormden. Beatrixschool, 15.30 uur, vergadering alg. bestuur. Dinsdag 4 november Zierikzee 's Landskamer, 10 uur v.m., alg. ver gadering Waterschap Schouwen-Dui veland. Stadhuis, 8 uur, vergadering gemeen teraad. Hervormd Verenigingsgebouw, 8 uur Herv. Vrouwenvereniging. Huis van Nassau, 8 uur, Ver. Oud leerlingen van de Tuinbouwwinter- cursus. School Manhuisstraat, ouderavond brugklas. De Lichtboei, 8 uur, filmvoorstelling. Burgh Hotel het Wapen van Burgh, 7.45 uur Nutsdepartement. Woensdag 5 november Zierikzee De Lichtboei, 2 uur, filmvoorstelling. Advertentie. Via het ideale Spaarplan 'Do Zilvervloot' 10 n/o premie én 5 °/o spaarbankrerite voor 15 t/m 20-jarigcn NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE SAIGON. Onder druk van vier duizend Noordvielnamezen hebben Amerikaanse en Zuidvietnamese troepen zondag de drie steunpunten van het kamp van de speciale strijd krachten in Bu Prang moeten eva cueren. Dit is maandag meegedeeld door een militaire woordvoerder in Saigon. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND OSSENDRECHT. Op de Putseweg in Ossendrecht is omstreeks twee uur de 67-jarige mevr. M. van Agt- maal om het leven gekomen toen zij op de fiets - komende uit een bos pad - zonder op het verkeer te let ten de weg over wilde steken. Een passerende personenauto kon de wielrijdster niét meer ontwijken. WEERT. Bij een botsing tussen twee personenauto's op de Geuzen- dijk in Weert is het 10-jarig dochter tje van de familie Bergmans uit Bu- del om het leven gekomen. Aanvan kelijk leek alles mee te vallen, maar onderweg naar een arts bezweek het meisje aan haar opgelopen verwon dingen. TER APEL. De 68-jarige mevrouw V. Vroom uit Vlagtwedde is in Ter Apel om hel ieven gekomen. Toen zij op het busstation aldaar achter een bus lags liep om er in te stappen, reed deze bus achteruit en kwam de vrouw onder de wielen terecht. Zij was op slag dood. VENLO. Op de Herungerweg in Venlo is een personenauto, waarin vijf jonge Duitsers uit Düsseldorf zaten, door onbekende oorzaak van de weg geraakt en tegen een boom gereden. De bestuurder, de 23-jarige H. Stolte, werd bij dit ongeluk vrij wel op slag gedood. Een andere in zittende - eveneens 23 jaar - werd zwaar gewond. VENLO. De 44-jarige oberkelner L. Tiggelers uit Venlo is in het bij Venlo gelegen Duitse grensplaats je Herungen door nog onopgehelderde oorzaak met zijn auto tegen een boom gereden en later aan zijn ver wondingen overleden. De man was bedrijfsleider in Krefeld en was on derweg naar huis. HULST. Bij het verkeersongeluk op de weg van de Belgische grens naar Perkpolder (in de buurt van Hulst) blijken twee Belgen (een vrouw en een kind) te zijn omgeko men, terwijl zeven personen gewond raakten, waarvan vijf ernstig. De slachtoffers zijn de 29-jarige mevr. A. H. R. Callens-Baes uit Maransart en het vijfjarige meisje A. S. Arens uit Lokeren. EWIJK. Op de Notaris Stephanis- hoestraat in de gemeente Ewijk is de 61-jarige opperman S. J. Lemmers uit Ewijk met zijn bromfiets frontaal in botsing gekomen met een perso nenauto en ter plaatse aan zijn ver wondingen overleden. ZUTFEN. Zaterdagmiddag is in een ziekenhuis te Zutfen overleden de 21-jarige B. Winkelman, ten ge volge van een verkeersongeval op 17 oktober jl. ARNHEM. Op de kruising van de Apeldoornse weg en de afrit van rijksweg 12 in Arnhem heeft een botsing plaats gehad tussen een VW-busjc en een vrachtauto, die aan écn inzittende het leven heeft ge kost, terwijl voor dal van een twee de werd gevreesd. DEN HAAG. Do 20-jarige A. Da- nielse uit Hoogerheidc (gem. Woens- drccht) is zaterdag bii Aix-cn-Pro- vcnce in Frankrijk om het leven ge komen locn hij tijdens het liften door een passerende personenauto werd overreden. De jongeman was op weg van Italië naar zijn woon plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 16