AKTIEVE BEZORGER Regering vraagt watergebruikers: verspil geen leidingwater Toetanchamon Stakers strokarton weer aan het werk burgemeester Sneeuw in Moskou „Vrouwemverk" SPORTTOTO Prins Constantijn getoond aan Utrechts SPORT EN WEDSTRIJDEN DEN HAAG, 25-10. De Nederland se regering heeft besloten een drin gend beroep te doen op Frankrijk en ook op Duitsland de lozing van af valzouten in de Rün in verband met de gevolgen van de langdurige lage waterafvoeren, zoveel mogelijk te beperken, aldus een tweede commu nique, uitgegeven door het ministe rie van verkeer en waterstaat. Ook in Nederland zelf dient men uit voorzorg alles te doen om de si tuatie niet sneller te laten verslech teren dan onvermijdelijk is, omdat niet te bezien is hoelang de droge periode nog aan zal houden. Zelfs als in het stroomgebied van de Rijn aanzienlijke regenval komt, kan het nog een aantal dagen duren voor de waterafvoer, en daardoor het zout gehalte, weer normaal zijn. De geringe waterafvoer vormt al lereerst een bedreiging voor de drinkwatervoorziening, omdat de kwaliteit van het leidingwater in een aantal voorzieningsgebieden in wes telijk Nederland door het toenemen- UTRECHT, 25-10. Z.K.H. prins Claus heeft vanmorgen in het aca demisch ziekenhuis te Utrecht zyn jongste zoon, prins Constanten, ge toond aan de burgemeester van Utrecht, de heer mr. C. J. A. de Ranitz, die fungeerde als ambtenaar van de burgerlijke stand. Bij deze korte plechtigheid, die plaats vond in de bibliotheek van de verloskundige kliniek, waren aan wezig het medisch team: prof. dr. A. A. Haspels, dr. J. Drukker, kinder arts, G. M. M. Nijhuis, anesthesist, dr. W. P. Plate, consulent, de artsen die de laatste tijd zijn geconsulteerd: mejuffrouw drs. B. E. Kingma, kin derarts van de couveuse-afdeling, prof. dr. J. I. de Bruijne, hoofd van de afdeling pasgeborenen van het „Wilhelminagasthuis" te Amsterdam en zuster C. L. van Beusekom, hoofdverpleegster, zuster A. van der Ven, eerste verpleegster couveuse afdeling, mejuffrouw M. F. Leerling, medisch analiste van het laborato rium. De baby werd binnengedragen door zuster Van der Ven. Prins Claus nam de baby vervolgens van haar over en toonde hem aan de heer de Ranitz. Mejuffrouw Kingma nam daarna het jonge prinsje weer van hem over. Tijdens dit samenzijn heeft prins Claus alle aanwezigen persoonlijk bedankt voor hun grote toewijding en zorg, die door hen tijdens de af- DEN HAAG, 25-10. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft in samenwerking met het ministerie van landbouw en visserij de tweede oogstraming van appels en peren 1969/1970 opgesteld. Blijkens de opgave van de onge veer 350 bedrijven die deelnemen aan deze oogstraming, zal de oogst van appels en peren dit jaar respec tievelijk 9 en 12 procent hoger uit vallen dan eind juli 1969 werd ge raamd. De tweede oogstraming werd begin oktober gehouden. De totale brutoproduktie van ap pelen voor het seizoen 1969/'70 wordt geraamd op 550 miljoen kilogram. De handelsproduktie wordt geraamd op 500 miljoen kilogram, dat is 47 procent meer dan in 1968/'69. De bruto produktie van peren voor het seizoen 1969/'70 wordt geraamd op de zoutgehalte zal verslechteren naarmate deze droge periode langer voortduurt. De regering adviseert de waterge bruikers in de huishoudingen en in dustrieën daarom voorlopig zo zorg vuldig met leidingwater om te sprin gen, dat verspillen voorkomen wordt. Op die manier zal men zo lang mogelijk van water van zo goed mo gelijke kwaliteit kunnen profiteren. Dit verzoek tot zorgvuldig waterge bruik geldt voor de voorzieningsge bieden van de waterleidingbedrijven van Rotterdam, Den Haag en Am sterdam. Verder doet de regering een be roep op industrieën die watervervui ling veroorzaken de vervuiling op het ogenblik nog meer dan anders tot een minimum te beperken om de kwaliteit van het oppervlaktewater zo min mogelijk te verslechteren. Deze laatste oproep geldt voor het helestroomgebied van de grote ri vieren. De waterafvoer van de Rijn was 24 oktober bij Lobith 970 kubie- gelopen dagen aan zijn echtgenote en hun jongste zoon zijn gegeven. Moderne „Jules Verne" op I.A.T.A.-congres AMSTERDAM, 23-10. Binnen zes a zeven jaar tijds zal tussen de aarde en de ruimtestations een geregelde veerdienst kunnen worden onder houden met geregelde veerboten voor de ruimte, die bovendien zullen fungeren als een wereldomspannend transportsysteem waarmee men elk punt op aarde binnen vier uur zal kunnen bereiken. Dit is een prognose van dr. Geor ges A. Müller, plaatsvervangend ad ministrateur voor bemande ruimte- vluchten bij de NASA. Als een mo derne Jules Verne, wiens prognoses echter minder op fantasie dan wel op feitelijke technische kennis steu nen, voorspelde hij donderdagoch tend op de jaarvergadering van de IATA in het RAI-gebouw in Am sterdam dat binnen tien jaar zeker velen van de aanwezigen onder zijn gehoor de vluchten door de ruimte zullen hebben gemaakt. De aanleg en lanceerplaatsen voor deze ruim teveren zullen t.z.t. op alle grote vliegvelden ter aarde worden inge- gericht. Veel ruimte zullen zij niet in beslag nemen, aangezien de ruim teveren immers loodrecht zullen op stijgen. 105 miljoen kilogram. De handels produktie werd berekend op 95 mil joen kilogram, dat is 47 procent min der dan in 1968/'69. De handelspro duktie van het belangrijkste appel ras, de Golden Delicious, wordt ge raamd op 140 miljoen kilogram te gen 109 miljoen in het vorige oogst- seizoen, de handelsproduktie van het belangrijkste perenras, de conféren ce wordt geraamd op 21 miljoen ki logram tegen 32,6 in het vorige sei zoen. DEN HAAG. Prins Claus heeft zaterdagmiddag prinses Beatrix en prins Constantijn met een hof auto uit het ziekenhuis opgehaald. Om even over half vier kwamen zij op kasteel Drakensteijn aan, zo wordt door de Rijksvoorlichtingsdienst me degedeeld. Dodelijke ongelukken in Amsterdamse woningen AMSTERDAM, 26-10. De 48-jarige blinde D. Bonneveld, die zaterdag middag op een trap in zijn woning in de Houtrijkstraat in Amsterdam misstapte, 8 meter naar beneden viel en met een schedelbasisfractuur naar het Wilhelminagasthuis werd over gebracht is daar later overleden. De 48-jarige monteur F. M. Vlas veld werd zaterdagmiddag tijdens het schilderen van een plafond in zijn woning in de Rustenburgerstraat onwel, viel met zijn hoofd door een ruit en overleed ter plaatse. DE SPORTTOTO De cijfers van sporttoto 12 zijn: Deelnemers: 834.701. Inleg: f 1.809.937. Prijzenbedrag: f 814.472. Eerste en derde prijs: f 244.342. Tweede en extra prijs: f 162.894. ke meter per seconde. Het is sinds 1940 achtmaal voorgekomen dat de afvoer bij Lobith in deze tijd van het jaar kleiner was dan 1000 kubieke meter. De lengte van deze perioden van lange waterafvoer varieerden van vijftien dagen tot drieeneenhalve maand. Medice tot president van Brazilië gekozen BRASILIA, 26-10. Het Brazili aanse Congres heeft zaterdag de 63- jarige generaal Emilio Garrastazu Medice tot president van Brazilië ge kozen; 293 van de 380 leden van het parlement brachten hun stem op hem uit. De voorstemmers waren 251 afgevaardigden en 42 senatoren van de regeringspartij „Arena" („Allian tie van de nationale hernieuwing"). VOETBAL De eerste wedstrijd tegen een van de topelftallen uit de 4e klas H. is voor Zierikzee een ware ontgooche ling geworden. De gedachte dat J. A. Klink in de voorhoede meer stoot kracht zou brengen bleek een vol komen misrekening. De overwinning van Biervliet was volkomen ver diend. De bezoekers waren in snel heid Zierikzee vrijwel steeds de baas Daarnaast was ook hun positiekiezen veel beter verzorgd, terwijl zij daar naast nog een grotere inzet aan de dag legden. Alleen in het eerste kwartier slaagde Zierikzee erin om Biervliet haar wil op te leggen, maar toen reeds, bleek dat de stootkracht in de voorhoede onder de maat was. Als spits speler beschikt Krips nog over te weinig hardheid en doorzet tingsvermogen. Angstvallig schuwde hij ieder duel met een verdediger, waardoor deze steeds weer volop de gelegenheid hebben schoon schip te maken. Het zou natuurlijk onbillijk zijn om deze speler de nederlaag in de schoenen te schuiven. Het elftal bleef als geheel onder de maat waar bij ook de verdediging enige kost bare foutjes maakten, die doelpun ten tot gevolg hadden. Dat Zierikzee toch wel kan voetballen bewees zij in het eerste kwartier, alleen kan men helaas een wedstrijd niet met één kwartier voetbal winnen. Zoals reeds gezegd was het begin hoopvol. Reeds in de 5e min. wist Zierikzee de scoor te openen toen Kees Lodewijk een voorzet van Toon Tiggelhoven van dichtbij hoog in- KORFBAL All-Ready ook sterker da All Ready I heeft er zaterdagmid dag te Oost-Souburg geen twijfel over laten bestaan, wie de sterkste was want ook in hun zesde wedstrijd bleven de Zierikzeeënaren ongesla gen. Het duurde overigens een half uur eer Piet de Ronde met een af standsschot zijn club de leiding kon geven. De gasten kregen hierna veel kansen, doch het lukte niet zo goed. Nadat Zuidwesters gelijk had ge maakt (1-1) zorgde André Wurth voor 1-2, doch de thuisclub liet zich hierdoor niet ontmoedigen en S. Kasse maakte wederom gelijk (2-2). Nadat Zuidwesters nog een straf- worp had gemist maakte Joop de Regt uit een volgende strafworp een doelpunt, zodat toch met een kleine 2-3 voorsprong gerust kon worden. In de tweede helft zorgde aanvoer der Rinus Kloet al vrij spoedig voor 2-4, maar weer had Zuidwesters succes (3-4). All Ready werd nu ech ter zienderogen sterker en een snel le doorbraak leverde door Leo Fonteine een volgende treffer op (3-5). Daarna kreeg Isabella de Jon ge een kans en ook zij schoot weer raak (3-6). Uit een doorloopbal van André Wurth werd het 3-7, waarna Zuidwesters via een treffer van Jo- han Kasse nog eenmaal terugsloeg (4-7). Hoewel All Ready de over winning al binnenhad zorgde aan voerder M. Kloet voor een 4-8 eind stand. Door deze overwinning heeft All Ready haar fraaie positie op de ranglijst weten te behouden. NOAD L gelijk tegen NOAD II (1-1) Op het gemeentelijk sportterrein te Dreischor speelde NOAD I een nuttige oefenpartij tegen NOAD II, welke wedstrijd in een 1-1 gelijk spel eindigde. NOAD I was voor de ze gelegenheid in het blauw gekleed LONDEN, 26-10. De Egyptische farao Toetanchamon is ongveer drie duizend jaar geleden door moord om het leven gekomen. Dat wordt al thans verondersteld door de Britse anatoom professor Ronald Harrison van de universiteit van Liverpool. Harrison, die deze mededeling za terdag in een televisie-uitzending deed, heeft met behulp van x-stralen de mummie van de jonge farao on derzocht. Hij kwam tot de conclusie, dat Toetanchamon is overleden aan een hersenbloeding, die waarschijn lijk is veroorzaakt door een slag te gen zijn achterhoofd. De Britse ana toom leidde vorig jaar december een expeditie in het Dal der Koningen en kreeg toestemming de sarcofaag van Toetanchamon te openen. MOSKOU, 26-10. In Moskou is zondag de eerste sneeuw gevallen. De daken en straten werden met een dun laagjë bedekt. schoot 1-0. Na het verstrijken van de eerste 15 minuten slaagde Bier vliet erin bezit te nemen van het middenveld, waardoor de strijd zich voor het grootste gedeelte op de Zie rikzee helft afspeelde. In de 33e min. tastte Jan van Beveren mis op een diepte pass van Wim de Regt waar door de oud Temeuzen speler Piet Wissel vrij voor doel kwam waar hij geen fout maakte 1-1. Na de thee was het overwicht van Biervliet niet meer zo groot, maar hun aanvallen bleven door de snelheid waarin zij werden uitgevoerd een veel gevaar lijker karakter behouden dan die van Zierikzee. In de 14e min. ont stond er voor het Zierikzee doel een onoverzichtelijke situatie waarbij het leder herhaaldelijk werd inge schoten. Het was Win de Regt die met een voltreffer een einde maakte 1-2. Op vrij gelukkige wijze kwam Biervliet in de 29e min. met 3-1 voor toen Bram Wijsman een hoek schop van De.Regt via zijn hoofd in het net zag verdwijnen. De ver standhouding in het veld werd er inmiddels niet beter op. De scheids rechter zag zich zelfs genoodzaakt om Frits Lijbaart, die al een paar maal was gewaarschuwd, naar de kleedkamer te verwijzen. Zierikzee kreeg nu weer een veldmeerderheid maar het had nog de hulp van Bier vliet doelman Bas de Paauw, die het leder in eigen doel sloeg, nodig om de stand op 2-3 te kunnen brengen. In de 42e min. werd de wedstrijd definitief beslist door Piet Wissel die een vrije trap inkopte 2-4. Zuidwesters II (4—8) terwijl de tweelingen witte shirts hadden aangetrokken. NOAD II nam door een doelpunt van Wim Over- weel in de tweede helft de leiding, waarna Johan van der Linde voor blauw gelijk maakte (1-1). VOETBAL Dreischor B I-DFS BI 4-3 Dreischor heeft tegen DFS B I alles op alles moeten zetten om de winst thuis te houden, doch uitein delijk gelukte dat. De Burghenaren namen na 5 minuten via een doel punt van A. Hagestein de leiding (0-1), doch vijf minuten later had Wim Overweel het antwoord al weer klaar (1-1). Twee minuten later gaf Wim Overweel de blauw-witten de leiding (2-1) en dat was ook de rust stand. Na de rust zorgde Winus Overweel voor 3-1, waarna de club uit de Westhoek door J. Stoel een tegenpunt liet aantekenen (3-2), Door Wim Overweel werd het na een half uur 4-2 en kort voor tijd slaagde J. Verton er in om Burgh nog op 4-3 te brengen. Er werd door de gasten nog hard gewerkt voor een gelijk spel, doch dat zat er niet meer in, zodat beide punten in Dreischor ble ven. Clinge-Renesse 0-1 Het hard werkende eltal van de duinbewoners is er in deze voor hen zo belangrijke wedstrijd in geslaagd op beide puntjes beslag te leggen. Het beslissende doelpunt viel reeds in de eerste helft. Toen er bijna een half uur was gespeeld wist Theo Ragas zich uitestekend vrij te spe len waardoor hij in vrije positie voor de doelman van Clinge kwam die hij kansloos klopte (0-1). Met een volledige inzet zijn de rood-witten er hierna in geslaagd deze kleine, maar kostbare, voorsprong met succes te verdedigen. In de 2e helft wist doel man Jan Simons met enige voor treffelijke safes gevaarlijke schoten onschadelijk te maken. Brusc Boys-Duiveland 2-0 Beide elftallen ontliepen elkaar in deze wedstrijd wel bijzonder weinig. De verdedigingen domineerden ge durende het grootste gedeelte van deze spannende wedstrijd. Tot tien minuten voor tijd bleef de uitslag nog onzeker. Toen werd er door een van de Duiveland-spelers binnen de beruchte lijnen hands gemaakt, waarna Wim Geluk de Boys uit de toegestande strafschop de leiding kon geven. Duiveland dat hierna nog alles in het werk stelde om nog de helft van de inzet mee naar huis te kunnen nemen verwaarloosde hier bij haar verdediging. Het was Frans de Oude die met een fraai doelpunt hiervan wist te profiteren door de eindstand op 2-0 te bepalen. OUDE-PEKELA, 25-10. De inter- valstakingen in de Oostgronngse stro DJAKARTA, 26-10. Op Noord- Celebes is een 260 km. lange weg gereedgekomen, die geheel door vrouwen is aangelegd, zo meldde zondag het Indonesische persbureau Antara. Meer dan 1500 leden ran plaatselijke vrouwenorganisaties na men aan het werk deel. „Er is geen man aan te pas gekomen - zelfs de opzichters waren vrouwen", deelde Antara mee. DIVERSE BERICHTEN Het Belgische kernkabinet heeft zaterdagmiddag op een spoedverga dering de gevolgen van de Duitse re valuatie besproken, doch geen be slissingen t.a.v. de Belgische frank genomen. Bij een tussentijdse verkiezing om een parlementszetel in Versailles is ex-premier Maurice Couve de Mur- ville van Frankrijk zondag versla gen. Vier mensen zijn door een vuur peloton terechtgesteld wegens een poging tot omverwerping van het be wind in Zanzibar. In een voorstadje van de Cana dese stad Toronto zijn zaterdagavond negentien mensen gewond geraakt door het ontploffen van een hoofd gasleiding. Een bejaarde vrouw wordt vermist. Verscheidene kan toorgebouwen gingen in vlammen op. De V.S. en de Sowjet-Unie zijn overeengekomen op 17 november in Helsinki besprekingen te beginnen over het vraagstuk van de beheer sing der kernbewapening. In Israël zijn tachtig Arabieren, woonachtig in het noorden van het land, gearresteerd in verband met de vijf bomaanslagen die deze week in Haifa zijn gepleegd, zo heeft de politie meegedeeld. In Amman, de hoofdstad van Jordanië, zijn drie leden van een commandogroep om het leven geko men, doordat een bom die zij bij zich hadden, ontplofte. Na de Kosmos-306 heeft de Sow jet-Unie ook de Kosmos-307 gelan ceerd eveneens ter voortzetting van het wetenschappelijk onderzoek van de kosmische ruimte. BRUSSEL, 25-10. De Europese Mi nisterraad komt heden maandagoch tend in Lupxemburg bijeen om de consequenties te bespreken van de Duitse revaluatie voor de gemeen schappelijke landbouwpolitiek van de Europese Economische Gemeen schap. BELGRADO. Zaterdagavond heeft zich tussen Belgrado en Zagreb een spoorwegongeluk voorgedaan, dat minstens 15 doden en 50 gewonden heeft geëist. ROME. Paus Paulus heeft zater dagavond de mogelijkheid, dat r.k. priesters de gelegenheid dient te wor den geboden om te trouwen, krach tig uitgesloten. GUAYAQUIL. Bij tegen de rege ring gerichte demonstraties in Gua yaquil is een 12-jarige scholier door een kogel gedood. Een 17-jarige stu dent is ernstig gewond in een zie kenhuis opgenomen. LISSABON. In Lissabon, Aveiro (250 kilometer ten noorden van Lis sabon) en Castelo Branco (200 kilo meter teri noordoosten van de Por tugese hoofdstad) is een lichte aard schok waargenomen. DODELIJKE ONGELUKKEN STAMPROY. Zaterdagavond raak te een personenauto op de weg Weert-Stampróy, vlak voor de grens met België, bij een inhaalmanoeuvre aan het slingeren en botste tegen een boom. De beide inzittenden wer den zwaar gewond naar het zieken huis overgebracht. De 28-jarige be stuurder W. P. uit Asten overleed zondagochtend aan de opgelopen verwondingen. BREDA. Tijdens het weekeinde zijn in Breda bij twee aanrijdingen drie voetgangers om het leven ge komen. Het zijn het bejaarde echt paar A. Maas en A. Maas-Pels en de 26-jarige, ongehuwde Joh. Gielen. AMSTERDAM. De 31-jarige J. W. Meyer, die met zijn auto in de Jan van Galenstraat in Amsterdam on der een geparkeerde vrachtauto was gereden, is in het Wilhelminagast huis aan de daarbij opgelopen zwa re verwondingen overleden. BERGEN OP ZOOM. Op rijksweg 46 bij Hoeve is een auto, bestuurd door M. W. uit Steenbergen, door nog niet verklaarde oorzaak op het linkerweggedeelte gekomen. De auto botste frontaal legen een tegenlig ger, bestuurd door de 39-jarige J. A. M. Looyman uit Vlissingen. Deze overleed ter plaatse. Een derde auto, bestuurd door J. M. uit Tholcn reed op de wrakken in. Zowel M. W. als J. M. moesten in een ziekenhuis op genomen worden. UTRECHT. De 77-jarige G. Graus is op een niet beveiligde overweg bij Echt (N.B.) onder een sneltrein van Zandvoort naar Maastricht gekomen. Hij was op slag dood. Het ongeval geschiedde vlak bij de woning van de oude man die een wandelingetje aan het maken was. kartonindustrie zyn ten einde. Zater dagmiddag besloten circa 70 stakers in en rondom hotel Sasker in Oude- Pekela verzameld, het voorstel van het actiecomité te volgen en heden (maandag) het werk te hervatten. „Onze strijd met de fabrikanten is voorbij" zei Fré Meis. Hij riep de werknemers evenwel op de strijd met de vakbonden voort te zetten tot er een goede C.A.O. uit de bus zou zijn gekomen. Tegenover de voorzit ter van het actiecomité, de heer T. Sweertman uit Veelerveen, heeft A.B.C.-voorzitter W. .Liefaard ver klaard dat de loonsverhoging in de strosector zeker het dubbele zou moeten zijn van die in de andere be drijfstakken, aldus de heer Meis die de georganiseerde arbeiders voor hield dat zij moesten proberen de bonden ertoe te brengen uitbetalin gen te doen aan de leden voor de da gen, vijf in totaal, dat er gestaakt is, „Want", aldus Meis,, „als drie voor zitters van de vakbonden met het actiecomité praten dan hebben ze de staking erkend". Het actiecomité blijft bestaan en handhaaft Fré Meis als rechtskun dig adviseur. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZEELAND. In de nacht van zater dag op zondag is de 16-jarige brom- fietsear P. Willems bij een verkeers ongeval in zijn woonplaats Zeeland (N.B.) om het leven gekomen. OUDDORP. Zondagmiddag is dooi de rijkspolitie tea Ouddorp op Goe- ree-Overflakkee van het Noordzee strand het lijk geborgen van een om streeks 25-jarige man. Informaties ter identificatie hadden in de loop van de dag nog geen resultaat opge leverd. LEEUWARDEN. De dichte mist van eind vorige week heeft weer ve le ongevallen veroorzaakt in Fries land. Vooral op de afsluitdijk, waar over het algemeen nogal hard ge reden wordt, deden zich veel ket tingbotsingen voor. LEEUWARDEN. De 75-jarige S. Buursma uit Leeuwarden is bij een val van zijn fiets in Leeuwarden zo ernstig gewond geraakt dat hij latei- in een ziekenhuis is overleden. De man kwam te vallen doordat hij on wel werd. HILVERSUM. De Hilversumse politie heeft twee nieuwe arrestaties verricht in de zaak van de dodelijke schietpartij op het woonwagenkamp Egelshoek aan de Franse Kampweg te Hilversum. ROTTERDAM. De 66-jarige heer J. Dijkema is in Rotterdam overle den na een aanrijding met een tram op de Kleiweg. Hij stak met zijn fiets de trambaan over, juist na het passeren van een tram, maar werd gegrepen door een tram uit tegen gestelde richting. ARNHEM. Op 1 januari 1970 zul len 250 bedrijven bij het door de Bovag in april 1968 geïntroduceerde landelijke alarmeringssysteem voor takel- en bergingsbedrijven zijn in geschakeld. DEN HAAG. Bij alle onderdelen van het parate eerste legerkorps zal van 5 november tot 5 december on der het motto „Veilig Voorwaarts" een veilig-verkeers-actie worden ge houden. AMSTERDAM. In Amsterdam is de nieuwe Stadhoudersbrug over de Amstel - tussen Stadhouderskade en Mauritsstraat - voor het verkeer opengesteld. AMSTERDAM. B. en w .van Am sterdam hebben in een adres aan de Tweede Kamer bezwaar gemaakt te gen het wetsontwerp bodemmateri- len Noordzee, omdat het beoogt de mogelijkheid te openen de winning van bodemmaterialen (zand, grind, klei, schelpen) met een Domeinver goeding te belasten. AMSTERDAM. Ir. G. J. Koopman, wetenschappelijk medewerker van de afdeling agrarisch onderzoek van het Koninklijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam neemt als vertegenwoordiger van dit instituut deel aan het „Seminar on Irrigation with Brackisch" dat van 24-29 ok tober in Tunis wordt gehouden. SCHOONHOVEN. Bij het in aan leg zijnde kruispunt over de provin ciale weg in Schoonhoven is een Vrachtauto in botsing gekomen met een personenauto, die vanaf de Kerkweg de provinciale weg wilde oprijden. Waarschijnlijk door een remstoring reed de vrachtwagen te ver door. Een van de inzittenden uit de personauto, de 56-jarige mevr. H. H. C. W. Knoppers uit Zeist werd gedood. LEEUWARDEN. Een paar duizend scholieren in Leeuwarden hebben een protestmars gehouden tegen het uitmoorden van Indianen in Brazilië wat op grote schaal zou worden ge daan door de grootgrondbezitters en concessiehouders in de oliewingebie- den van de Amazone. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 27-10. Aangevoerd: 1701 dieren, t.w. 1233 ruderen en 468 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,05-5,25, le f 4,15-4,65, 2e f 3,55-3.90, 3e f 3,35-3,45; stieren 4.50-530; varkens le f 2,73-2,75; 2e f 2,70-2,73, 3e f 2,63-2,67 ;worstkoeien f 3,25-3,45; slachtzeugen f 2,20-2,27; zware varkens f 2,30-2,50. Runderen: aanvoer iets korter; handel redelijk; prijzen iets stijver. Varkens aanvoer groter; handel vlug prijzen ruim prijshoudend, enkele prima's boven notering. A.D.O.-S.V.V. X Go Ahead-D.W.S. X Sparta-N.A.C. X N.E.C.-Feyenoord X A.Z.'67-FC Twente X Haarlem-P.S.V. X G.V.A.V.-Holl. Sport X D.F.C.-Volendam X Bauw-Wit-Veendam X Fortuna VI-Fort/Sitt. X Elinkwyk-Den Bosch X Wageningen-P.E.C. X Drente-A.G.O.V.V. X DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vraagt voor direkt een voor Zierikzee Bezorging op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag v.a. 1 uur Sollicitaties dagelijks telefonisch of persoonlijk DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN Jannewekken 11 Zierikzee Telefoon 01110-2255 Appel en perenoogst groter dan werd verwacht Zierikzee verloor na goed begin van Biervliet (2—4)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4