morgen DE RAIFFEISENOANK SCHOUWEN OPENT EEN NIEUW KANTOOR IN RENESSE OP 24 OKTORER1060 AAN DE ZEEANEMOONWEfi 4 gekookt of uitgebakken spek en worst l'25 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Libanese troepen en Palestijnse verzetsgroepen in gevecht Kolendamp eist opnieuw mensenlevens Broodrantsoenering in Engeland? De toename van geweld-misdrijven a" Stichting 1940-1945 wil maatregelen tegen misdragingen bij Nat. monument De corruptie in liet Amerikaanse leger BILT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 oktober 1969 nt ïossu WAARIN OPGENOMEN x REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, lel. (01110) 2938. Uitgave: N V. Drukkeri) v h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling J 7,80; per maand 2,60. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (ma*. 4 regels) J 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer Groep „Dol-fijn"-ztvemkandidaten geslaagd Beroering in Arabische wereld DAMASCUS, 22-10. De gevechten tussen het Libanese leger en Pale stijnse verzetsgroepen in Zuid-Liba- non hebben woensdag een golf van woede en ergernis door de Arabische wereld doen slaan. Leiders van broe derlanden uitten dreigende taal te gen Libanon, en in veel steden wer den protestbetogingen gehouden. Volgens de Palestijnse bevrijdings organisaties hebben de gevechten, die al enkele dagen duren;, tot dus ver aan veertig commandostrijders en vijf Libanese burgers het leven gekost. De Libanese regeringstroepen hebben volgens de organisatie tanks, artillerie en bommenwerpers in de strijd geworpen. Het Egyptische persbureau voor Het Midden-Oosten meldde woensdagavond de bezetting van een Libanees dorp door Israëli- Advertentie. sche troepen, maar dat bericht werd direct door Israel tegengesproken. Israëlische functionarissen spraken van een duidelijke poging, om nog meer verwarring in Libanon te ver oorzaken en de Libanese autoriteiten te compromiteren. Premier afgetreden In Libanon zelf trad woensdag premier Karami af. Hij zei geen ver antwoordelijkheid voor de botsingen te kunnen nemen. Het Egyptische persbureau maakte melding van pro testacties in Beiroet waarbij straten met barricaden van omvergeworpen auto's waren versperd, maar het was in de Libanese hoofdstad rustig, op een kleine demonstratie van studen ten na waarbij zich geen incidenten voordeden. Wel is in de noordelijke stad Tripoli na betogingen een uit gaansverbod afgekondigd. Daar wo nen veel Palestjjnse vluchtelingen. Volgens de Libanese regering had den vorige week meer dan 120 com mandostrijders een overeenkomst geschonden, volgens welke de Pale stijnse verzetsgroepen niet in be trekkelijk dichtbevolkte gebieden zouden opereren. Ze hadden getracht een basis te vestigen bij de grensdorpen Majdal Salim en Sjakra, en waren daarop omsingeld door Libanese grenstroe pen. Functionarissen van de Pale stijnse bevrijdingsorganisatie en El Fatah zeiden de groep niet te kennen. Toen de militairen de ring om de commando's hadden samengetrokken hadden de Palestij non het vuur ge opend. Mislukte onderhandelingspoging Onderhandelingspogingen hadden niets opgeleverd en drastisch militair optreden was tenslotte onvermijde lijk geworden, aldus de Libanese re gering. Volgens berichten uit Da mascus hebben de Libanese autori teiten de stroomtoevoer naar alle grensdorpen waar zich bases van Palestijnse guerrillastrijders bevin den, stopgezet. Het Syrische pers bureau heeft gemeld dat de Libanese troepen het dorp Majdal Salim heb ben bezet en meer dan honderd com mando's gevangen genomen. Advertentie AMSTERDAM. De hoofdstad heeft weer een stukje int zijn verleden blootgegeven bij de opgravingen, die op de plaats van de voormalige Olofskapel plaats vinden. Het ka pelletje bevond zich tussen Zeedijk %n Kapelsteeg, het alleroudste deel van Amsterdam. Behalve stukken muur, gebruiksvoorwerpen e.d. trof men ook grote hoeveelheden sche dels en beenderen aan. TERHEYDEN, 22-10. In twee wo ningen in Terheyde (N.Br.) Is een bejaarde dood aangetroffen. De tech nische recherche van de jjkspolitie heeft vastgesteld dat de beide be jaarden overleden zjjn aan koolmo- noxydevergiftiging. Om half negen zagen een passerende schilder de al leenstaande mevrouw Catharina Kö- .nemann-Ootjers, 75 jaar oud,, op de grond in de voorkamer liggen. Hü waarschuwde de rijkspolitie, die de voordeur openbrak en binnnenging. De vrouw bleek dood te zijn. Vijf kwartier later waarschuwden de buren van het echtpaar Kop-de Ridder dat de rolluiken daar nog steeds gesloten waren. Ook hier drong de rijkspolitie binnen. De heer J. Kop lag dood naast zijn bed. Zijn vrouw lag in bed en toonde nog le venstekenen. Zij is in allerijl naar een ziekenhuis in Breda gebracht. Bij de sterfgevallen had vooraf al duidelijk kunnen zijn wat mogelijk kon gebeuren. Gisteravond kreeg mevrouw Könemann bezoek van een kennis. Deze ging na enige tijd met hoofdpijn en ziek weg. Zij had van- LONDEN. 23-10. Na Manchester lopen ook Liverpool en Londen het gevaar van broodrantsoenering. Se dert 17 oktober zijn 1300 werkne mers in vijf van de zeven broodfa brieken die zowel Manchester als Liverpool van brood voorzien, in staking. De stakers hebben woens dag besloten de staking voort te zet ten. Zij willen een loonsverhoging van 17 gulden per week. waardoor hun weekloon op 170 gulden zou ko men. In enige wijken in Londen, name lijk in Bedfordshire en Hertfordshi re, is de aflevering van brood aan de bakkers sterk verminderd als ge volg van een staking van 340 arbei ders in broodfabrieken in Dagen ham en Basildon. daag vergiftigingsverschijnselen. Bij het echtpaar Kop logeerde gistera vond een kleinzoon in verband met de herfstvakntie. De jongen liet te gen 12 uur weten dat hij zich niet lekker voelde. De heer Kop waar schuwde toen telefonisch zijn zoon, die het kind ophaalde. Toen moet in de slaapkamer van het echtpaar al een sterke dosis koQlmonoxyde heb ben gehangen. Geen van dü aanwe zigen kwam echter op hot idee dat er wel eens sprake zou kunnen zijn van kolendampvergiftiging. BONN. De nieuwe Duitse Bonds kanselier Willy Brandt legt de eed af tegenover de president van het parlement, Von Hassel (r.). Willy Brandt is de eerste sociaal-demo craat, die sinds 1930 als Bondskan selier optreedt. TWEEDE KAMER DEN HAG, 22-10. Het aantal dief stallen met geweld (in het algemeen gewapende roofovervallen) zal dit jaar wellicht de honderd overschrij den. een goed stuk vlees hoort erbij 't is weer tijd voor zuurkool met je kunt 't slechter treffen! AMSTERDAM, 22-10. Het hoofd bestuur van de Stichting 1940-1945 heeft in zijn vergadering van 9 ok tober besloten aan de burgemeester van de gemeente Amsterdam ter kennis te brengen, dat velen in en buiten Amsterdam uit de kringen van de nagelaten betrekkingen van slachtoffers en de invaliden uit het verzet 1940-1945 zich gekrenkt voe len door het onwaardig gedrag van een deel van het publiek bij en het besmeuren van het nationale monu ment te Amsterdam, zo deelt de stichting in een communiqué mee. In verband hiermee heeft het hoofdbestuur aan de burgemeester dringend verzocht maatregelen te treffen, waardoor misdragingen wor den voorkomen, zodat het voor een ieder mogelijk zal zijn het nationale monument respectvol te benaderen. WASHINGTON, 22-10. Aan het Amerikaanse ministerie van justitie is gevraagd na te gaan of uit het pro ces-verbaal van een „hearing" door de senaat naar beweerde corruptie in het leger bljjkt of er sprake is van meineed. Dit is woensdag meegedeeld dooi de voorzitter van de commissie van onderzoek, senator Abraham Ribi- coff. Hij zei dat de getuigenissen van de oud-generaal-majoor Carl C. Turner en de politiechefs van Kan sas-city en Chicago met elkaar in tegenspraak zijn. De politie heeft ongeveer 500 in beslag genomen geweren aan gene raal Turner overhandigd in de ver onderstelling dat deze ze aan het le ger zou doorgeven. Hij zei niet te hebben geweten, dat de generaal ze voor zijn eigen verzameling of een prive-arsenaal behield. Volgens Tur- Dit nummer beseaat uit 14 pagina's Er zij7i meer naieve mannen dan vrouwen. WAT UQT Dl DEN HAAG. De 29-jarige mevr. M. C. Coret-Versluijs is in haar wo ning aan de Hengelolaan in Den Haag, waarschijnlijk door electrocu- tie, om het leven gekomen. Minister mr. C. H. F, Polak (Jus titie) heeft dit woensdagmiddag in de Tweede Kamer meegedeeld. Het aantal overvallen steeg gedurende de jaren 1964 tot en met 1968 van 30 tot 87 per jaar. Ofschoon de toename van het aan tal overvallen op banken e.d. instel lingen „van betekenis" is en „de al- lerscherpste aandacht vereist", is een kwalificatie als zou een golf van misdaad over ons land zijn losgesla gen, niet op zijn plaats, ze zei minis ter Polak. Hij wees er op, dat ban ken en dergelijke instellingen zelf maatregelen moeten en ook kunnen nemen om het overvalrisico zoveel mogelijk te beperken. Parijse moeder doodt haar kinderen PARIJS, 23-10. Een 26-jarige vrouw heeft woensdag in een Parij se voorstad haar twee kinderen van respectievelijk drie en vier jaar ver moord en daarna getracht zichzelf van het leven te beroven door haar polsen door te snijden. Het drama werd ontdekt door de 31-jarige vader toen deze 's avonds van zijn werk thuiskwam. Hij vond zijn vrouw, badend in bloed, in de keuken liggen. In de kinderkamer lagen de reeds koud geworden lijk jes van de beide kinderen. Een van hen had om de hals nog de doek waarmee de moeder ze had gewurgd. De politic heeft nog niet kunnen achterhalen waarom de vrouw deze daad heeft gepleegd. Volgens de bu ren vormde het paar een gelukkig gezin. De toestand van de moeder werd zeer ernstig genoemd. AMSTERDAM. De Nederlandse vereniging van grindhandelaren Si lex en de Nederlandse vereniging van grint- en zandhandelaren N.V. G.Z. in Amsterdam hebben hun be zorgdheid uitgesproken over de aan voer van grondstoffen voor de bouw, die als gevolg van de weegrsomstan- digheden van de laatste tijd dreigt te stagneren. ner zou de politie dit wel hebben ge weten De senaatscommissie, die thans de zaak van de geweren heeft onder zocht, houdt zich ook bezig met een onderzoek naar beweerde corruptie in militaire clubs in West-Duitsland en Vietnam. Een groep onderofficie ren zou opbrengsten van deze clubs ten eigen bate hebben aangewend. Sneeuwstorm in Canada MONTREAL, 22-10. Tijdens een sneeuwstorm zijn een vrouw en haar vijf kinderen om het leven gekomen bij een brand in een boerderij in St. Alphonse de Granby, 80 kilometer ten oosten van Montreal. Een onge woon hevige en vroege sneeuwstorm woedde woensdag in Zuid-Ontario en Quebec. Het verkeer ondervond hierdoor zeer veel hinder. Bij ver keersongelukken zijn twee mensen Opklaringen Verwachting tot vrijdagavond: Aanvankelijk veel bewolking met tijdelijk enige regen; morgen over dag flinke opklaringen en slechts hier en daar een bui; tot matig of krachtig toenemende zuidwestelijke wind en iets lagere middagtempera- turen dan vandaag. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Minimugi temp.: 1 tot 6 graden bo ven normaal. Maximum temp.: 0 tol 5 graden bo ven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. 24 okt. Zon op 7.20, onder 17.28. Maan op 16.49, onder 6.12. Volle maan: 25 okt. te 9.44. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 24 okt. 2.21 v.m. 14.32 n.m. BROUWERSHAVEN 24 okt. L59 v.m. 14.21 n.m. Springtij: 27 Okt. HET WEEKOVERZICHT BE BILT, 23-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven een groot deel van Europa handhaaft zich nog de zachte lucht in een gebied met weinig wind, waarin veel mist voorkomt. In een hogedrukgebied boven Scandi navië is het echter kouder en daalt de temperatuur des nachts hier en daar tot 5 graden onder nul. Boven de Azoren ligt een krachtig hoge drukgebied. Een diepe oceaande pressie afkomstig van Amerika buigt af in de richting van IJsland. Er treden boven west Europa dan ook nog geen grote luchtdrukwijzigingen op, maar wel trekken met een zwakke zuidwestelijke stroming en kele weinig actieve fronten over on ze omgeving. Plaatselijk kan hieruit wat regen vallen maar ook wordt achter deze fronten drogere lucht aangevoerd, zodat de kans op opkla ringen toeneemt. De temperaturen komen daarbij voornamelijk in de nacht op een iets lager niveau. ROTTERDAM, 22-10. In Rotter dam is de 39-jarige operator H. M. J. Quinze door koolmonoxydevergif- tiging om het leven gekomen. De man is vanavond levenloos in zijn kamer aangetroffen. Hij was gister avond naar bed gegaan en had voor dien de kachel in zijn huurkamer aangestoken. Advertentie |s| vertrouwd Raiffeisen Spaarweek 27 t/m 31 oktober 1 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 1