AGENDA Nederland heeft tekort aan water IN DE 1 GREEP (X) VAN DE GRIEP? WITTE KRUIS STREEKNIEUWS LAATSTE NIEUWS De cyclamaten Wereldspaarweek- Spaardersfeestweek SPORT AMSTERDAM. 21-10. „Er is water genoeg. Neen, er is water tekort, zei mr. E. 1L Toxopeus in zyn functie van voorzitter van de Centrale Com missie van Drinkwatervoorziening, tijdens de officiële opening van Aquatech 60. Deze tentoonstelling over de behandeling, opslag, tran sport en gebruik van water wordt t/m 25 oktober in de nieuwe Amstel- hal van het Amsterdamse Rai-ge- bouw gehouden. De heer Toxopeus vervolgde: „onze geschiedenis is vol van overstromin gen. Watersnood is een Nederlands begrip. En toch, hoe paradoxaal ook, in dit land van ons dreigt water- nood. Af en toe, schoksgewijs, wordt ons volk zich dit bewust. Zoals in juni dit jaar, toen een hoeveelheid endosulfan in de Rijn terechtkwam. Dat gaf een schrikreactie. Talloze vissen stierven en iedereen dacht, dat het vergif ook voor mensen do delijk zou zijn. Onze Nederlandse waterleidingbedrijven en ook de mensen van het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid hebben een enorm goede beurt gemaakt, zowel in het ontdekken van de identiteit van het gif, als in het beschermen van de bevolking tegen dat gif. Dat is voor ons? Nederlanders geruststel lend, maar niet voldoende. Wij Nederlanders hebben om streeks het eind van deze eeuw ruw geschat 4,5 miljard m:i zuiver water per jaar nodig voor gebruik door de bevolking en voor de industrie. Grondwater is de beste grondstof voor drinkwater. Ons land kan per jaar ongeveer 1,5 miljard m'1 grond water leveren. Niet meer. En het wordt dan ook niet meer. Kinderen omgekomen door grondverschuiving TEREMENDO, 21-10. - Achttien kinderen zijn in het Mexicaanse dorp Teremendo door wit zand bedolven en om het leven gekomen. De kin deren, variërend in leeftijd van acht tot zestien jaar, groeven het zand, dat voor de herbouw van hun dorps kerk was bestemd. Er ontstond een grondverschuiving en de kinderen werden bedolven onder tonnen zand. Nieuwerkerk kreeg „kippenfarm" aan de Stolpweg bij 12. Thans rest nog de afwerking binnen en het plaatsen van de voe dersilo's. Het kippenvolkje dat hier straks een nieuw tehuis krijgt, zal huif-automatisch worden gevoederd. Het voeder zal van buiten uit de silo's per vijzel naar binnen worden „gevijzeld". Shaver-ras De eierlegsters Shaver-ras, zullen ieder in een semia-trapkooi worden ondergebracht. Deze kooien, die trapsgewijs zullen worden opgesteld geven een overzichtelijk geheel, en de paden tussen de kooien maken het mogelijk snel en gemakkelijk de eieren te verzamelen. De eieren zul len vanuit Nieuwerkerk naar een eiergroothandelaar elders gaan. Het gebouw, dat van binnen aan de muurzijden uit brandvrije platen is opgetrokken, heeft in het dak ze ven ventilatoren, om afgewerkte lucht af te voeren. NIEUWERKERK. 20-10. Vorige week is de kippenfarm van de gebr. J. J. en G. M. Fclmer aan de Stolp weg te Nieuwerkerk, gereedgekomen. Het houten gebouw ïal eind novem ber als c nderkomen gaan dienen voor ruim zesduizend legkippen. De heren Folmer, die beiden een landbouwbedrijf exploiteren, zijn tot de conclusie gekomen, dat vele an ders onrendabele uren, beter kun nen worden benut. Binnenkort star ten de heren Folmer dus met een pluimveestapel, met de bedoeling uiteraard het inkomen te vergroten, daar dit alléén in de landbouw moei lijk meer gaat. Het gebouw aan de Stolpweg, naast het landbouwbedrijf, is binnen twee weken van de grond gekomen. Het werk werd uitgevoerd door fa. Van Wanrooy te Heeswijk. Vooral het betonstortwerk was een groot karwei. De afmetingen liegen er trouwens ook niet om, het is 42-24 Druse Boys-DFS III 4-1 Een verdiende overwinning voor de groen-witten, die zelfs nog een aantal goede scoringskansen lieten liggen. Door een doelpunt van Adrie de Jonge namen de Boys in de le helft een 1-0 voorsprong. Na de her vatting was het weer Adrie de Jonge die de DFS doelman wist te ver schalken (2-0). Uit een strafschop voerde Wim Geluk de voorsprong van de thuisclub op tot 3-0. Nadat Adrie de Jonge hier nog een vierde doelpunt aan had toegevoegd slaag den de bezoekers er in de eer te redden (4-1). Zonnemaire-Volharding 5-4 Een in de le helft voortreffelijk spelend Zonnemaire scheen regel recht op een overtuigende overwin ning af te gaan. Met goed opgezette aanvallen werd de Volharding de fensie onder druk gezet, waarbij de voorhoede niet verzuimde het doel van de bezoekers onder vuur te ne men. Nadat Wim Hanse de thuisclub de leiding had weten te geven (1-0), bracht Nico van Nieuwenhuize de stand op 2-0. Zonnemaire bleef hier na doorgaan en door treffers van Wim Hanse en Piet de Vlieger (4-0) leek de overwinning een voldongen feit te zijn. Vreemd genoeg wilde het plotseling in de 2c helft niet meer zo best vlotten. De bezoekers slaag den er in de achterstand terug le brengen tot 4-2, waarna Piet de Vlieger de thuisclub weer iets meer lucht gaf (5-2). Na deze treffer ble ken de rood-gelen hun kruit volle dig te hebben verschoten. De over winning kwam zelfs nog ernstig in gevaar toen Volharding nog twee maal het net van de thuisclub wist te vinden (5-4). Renesse II-Domburg II 2-1 De duinbewoners hadden deze eer ste overwinning van dit seizoen te danken aan hun grotere inzet. Beide elftallen ontliepen elkaar bijzonder weinig. De eerste helft werd dan ook met blanke stand afgesloten. Na de thee wist Jaap Verboom de leiding te geven (1-0), waar Cor Bakker een tweede treffer aan toevoegde (2-0). Enkele minuten voor tijd slaagde Domburg er in de stand op 2-1 te brengen, maar verder liet de defen sie van de rood-witten het niet meer komen. 2e H.E.: D. Manuhutu-v. d. Ven, 15-1, 15-1 tl-U). le D.E.: J. Manahena-A. Berrevoets 0-11. 3-11 (0-1) 2e D.E.: A. Sapulete-mevr. Groene- veld 11-0. 11-0 (1-0). le G.D.: I. Manahena D. Manahutu- Benevoeis Lupgens 15-5, 15-5(1-0) 2e G.D.: A. Sapulete J. W. Visser- Groeneveld v. d. Ven 15-6, 15-8 (1-0). H.D.: J. W. Visser D. Manuhutu- Lupgens v. d. Ven 15-8. 15-8 (1-0). D.D.: J. Manahena'A. Sapulete- Groeneveld Berrevoets 8-15, 1-15 (0-1). Uitslag 6-2 voor Jong Ambon. Vliegtuigmotor kwam boven zand op vuurtorenstrand Zierikzee neemt deel HAAMSTEDE, 20-10. Tijdens een strandwandeling in de buurt van de vuurtoren ontdekte de heer P. v. Aarsen woonachtig in Haamstede een aan de laagwaterlyn blootge- hélpt u eruit (en spaart bovendien de maag) v Poeders, tabletten, cachets. /y spoelde vliegtuigmotor. Het gevaarte lag nog gedeeltelijk onder het zand en de vinder had enige tijd nodig om de metor geheel bloot te leggen. Het bleek toen dat volgens op schriften enz. de z.g. „stermotor" van Engelse makelij was. Twee ci- lirders ontbraken. Een stermotor heeft de in dit geval 9 cilinders in een cirkel rond de krukas die tevens de schroef aandrijft en is luchtge- koéld. Bij navraag bleek dat deze motor al eens eerder is blcotgekomen. Deze zomer hield een badgast uit Roosen daal zich ermee bezig en meldde een en ander aan het hoofd van de vuur- toien, de heer Saman. Deze stuurde de gegevens, nummers enz. naar de bevoegde instanties in Den Haag en daaruit kon opgemaakt worden dat het hier een neergestort toestel was uit de tweede wereldoorlog. De op sporingsdienst van oorlogsvliegtui gen. een onderdeel van Defensie had echter geen interesse voor het geval en was kennelijk al op de hoogte van de ondergang van het toestel wat er bij behoorde. Zo af en toe komt de motor eens half bloot, zoals nu het geval was. FINANCIËN EN ECONOMIE Lagere netto-resultaten I>ij Shell-Oil DEN HAAG, 20-10. De heer R. C. McMurdy, president van Shell Oil Company, welke maatschappij deel uitmaakt van de Koninklijke/Shell groep, heeft bekend gemaakt dat de bedrijfsinkomsten in het 3de kwar taal en de eerste negen maanden van 1969 wederom hoger waren; het net to resultaat over beide perioden was dit jaar echter lager dan in 19C8. WEST-BERLIJN. De Iljushin 18 van de Poolse luchtvaartmaatschappij LOT werd gedwongen naar Tegel te vliegen, het vliegveld in het Franse deel van West-Berlijn. Een woord voerder van de Poolse Militaire Mis sie in Berlijn deelde mede, dat de daders twee jonge Oostduitsers wa ren. Op de foto: het vliegtuig op het vliegveld van Tegel. KERKNIEUWS Aftreding ambtsdragers Hervormde Gemeente Haamstede Aan het eind van dit jaar zijn als kerkeraadsleden der Ned. Hervorm de Ker kvan Haamstede aftredend de heren: A. P. Boogerd, M. O. Hanse, W. I. v. d. Maas, H. Muste, A. Slager, G. Slager en J. Stoel. Ook de kerk voogd, de heer S. A. de Haas is af tredend. Niet herkiesbaar zijn de he ren Hanse. de Haas, Muste en G. Slager. Kerkelijke visitatie te Burgh De kerkelijke visitatie in Burgh is vastgesteld op maandag 27 oktober. De leden van de Ned. Herv. Kerk is de mogelijkheid toebedeeld om de visitatoren te ontmoeten en wel van 19 tot 19.30 uur in Revasa te Burgh. Na dit onderhoud volgt een kerke- raadsvergadering. aan badniintoncompetitie Evenals voorgaande jaren neemt de Zierikzeese Badmintonclub dit seizoen weer deel aan de districts kompetitie in haar afdeling. Ze neemt dit jaar met 2 teams deel aan deze kompetitie, dit vooral door de medewerking van enige dames van de badmintonclub uit Bruinisse. Het le team speelt in poule A van de gevormde le klasse, welke uit 2 poules bestaat. Het 2e team speelt met 5 clubs in de gevormde 2e klas se. Tot de tegenstanders in de le klasse behoren: Jong Ambon uit Vlissingen; Fifteenth Point I uit Vlissingen; Wings I uit Koudekerke; Avanti II uit Middelburg. Voor het 2e team zijn de tegen standers: Rillandia/ II uit Rilland; Avanti III uit Middelburg; Astro- ïden I uit Souburg; Marathon I uit Vlissingen; Wings III uit Koudeker ke. Er wordt een volledige kompetitie gespeeld en na afloop zal het le team van Zierikzee uit poule A zich moeten meten met een team uit poule B, om de definitieve rang schikking te kunnen bepalen. De thuiswedstrijden worden te Zierikzee in gymzalen Malta en Rijks scholengemeenschap gespeeld terwijl de badmintonclub Bruinisse haar gymzaal ook een paar avonden be schikbaar stelde. Afgelopen zaterdagavond speelde het le team haar eerste wedstrijd te Vlissingen tegen het sterke Jong Ambon uit Middelburg. Het team telde enkele invallers, terwijl voor een aantal spelers (speelsters) het hun debuut betekende in kompe titie verband! Het team, welke bestond uit de dames Groeneveld (Bruinisse) en Berrevoets (Zierikzee) en de heren Lupgens en v. d. Ven, beiden Zierik zee, verloor eervol met 2-6. De beide Zierikzeese heren kregen geen enkele kans, zodat de beide winstpunten van Zierikzee van da meszijde kwamen. Mej. Berrevoets won haar enkel en samen met mevr. Groeneveld wonnen zij het dames- dubbel. De gedetailleerde uitslag luidt: le H.E.: J. W. Visser-G. Lupgens 15-1, 15-5 (1-0). ZIERIKZEE Kolendampvergiftiging Toen vanmorgen om 4.45 uur de heer S. in de Hoofdpoortstraat zich naar zijn werk wilde begeven, ont dekte hij dat zich in huis kolendamp bevond. Zij het met moeite kon hij nog naar buiten strompelen en bu ren waarschuwen. Deze ontfermden zich toen verder over het gezin. Het dochtertje van de familie S. bleek reeds het bewustzijn te hebben ver loren, terwijl de echtgenote juist op tijd kon worden gewaarschuwd. Het kind werd naar de buren overge bracht, kwam later bij kennis en maakt het goed. De familie stelde zich onder doktersbehandeling. Actie voor gedupeerde Dezer dagen ontving de heer Van L. te Zierikzee een girostorting van f 1000,-, resultaat van een inzame ling te zijnen behoeve onder de klan tenkring van betrokkene. De heer Van L. werd enige tijd geleden ern stig gedupeerd door een inbraak, waarbij hem f 2500 ontvreemd werd. Het gemelde nobele gebaar maakt iets goed van de schade. Predikant werd onwel De bejaarde emeritus predikant ds. D. Bremmer, die zondagmorgen voorging in de dienst in de Geref. Kerk alhier werd na afloop van zijn predikatie onwel, zodat de dienst voortijdig werd beëindigd. Het bleek dat de predikant door de warmte was bevangen. Voorlichting onderwatersport In het „Huis van Nassau" hield de Vereniging voor Onderwatersport „Scaldis" zaterdagavond een voor lichtingsavond, waarvoor goede be langstelling bestond. Er werden een aantal films vertoond o.a. over de opleiding van Amerikaanse kikvors- mannen in 't leger en verder over de berging van schepen in het Su- ezkanaal. In de pauze bestond gelegenheid tot het vragen, waarna een film werd vertoond over Flora en Fauna in de buurt van Madagaskar. Prins Constantijn uit couveuse DEN HAAG, 21-10. Pref. Haspels, dr. Drukker en mej. dr. Kingma, kinderarts van de couveuse-afdeling van het Academisch ziekenhuis te Utrecht, deelden vanochtend mee dat het herstel van prins Constan tijn zo ver is gevorderd, dat hij niet meer in een couveuse wordt ver pleegd. De ryksvcorlichtingsdienst zal donderdag a.s. het volgende communique verstrekken. Politiekorpsen krijgen onderling radioverbinding DELFT, 20-10. Alle gemeentelijke politiekorpsen en de districten van de iqkspolitie in ons land zullen bin nenkort onderling met elkaar in verbinding kunnen treden door in- terldcale, provinciaal geprojecteerde radionetten. Daartoe zullen zestien relaissta tions in ens land worden geinsta- leerd. Dit heeft de directeur-generaal van openbare orde en veiligheid van het ministerie vart binnenlandse za ken. mr. F. R. Mijnlieff, vanmiddag namens de minister van binnenland se z-.ken, mr. H. K. J. Beernink, meegedeeld bij de opening van het nieuwe politiebureau in Delft, mr. Mijnlieff las de rede van de mi nister voor, die wegens ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn. Scheepvaartbericbtei) Ameland, 18-10. 180 m. OZO Cayen ne. Aludra, 18r10. 90 m. O Madeira. Atys, 18-10. 670 m. Z Madagascar. Gulf Swede. 18-10. Te Marsa El Brega. Kenia, 18-10. 440 m. W Sabang. ROTTERDAM, 20-10. Het bureau bier handel en mineraalwater indu strie te Rotterdam deelt namens de Nederlandse fris drankeniiidustric mee, dat geen enkele Nederlandse frisdrank cyclamaten mag bevatten zender een speciale toestemming (bij koninklijk' besluit) van het ministe rie van sociale zaken en volksge zondheid. Op het etiket van deze frisdranken moet uitdrukkelijk vermeld staan, welke zoetmiddelon in welke hoe veelheid in de frisdrank zijn ver werkt. Voorts moet elke mededeling, welke de indruk maakt dat men door het drinken slank wordt of in ge- wicht afneemt, worden nagelaten. Het gebruik van deze speciale categorie frisdranken voor diabetici, hetgeen op het etiket vermeld moet staan, is in Nederland, in tegenstel ling tot de Verenigde Staten, al sinds jaren zeer gering. HAAMSTEDE Veigadeiing gemeenteraad De eerst volgende openbare verga dering van de gemeenteraad van Westenschouwen zal plaatsvinden op maandag 3 november a.s. ZONNEMAIRE Herfsttafel op >/kijk"-avond openbare lagere school Vorige week vond in de openbare lagere school de jaarlijkse „kijk"- avond plaats. De kinderen hadden voor deze gelegenheid onder leiding van de leerkrachten, de heren K. Mandemaker en mevrouw A. Hellen- doorn-Hogervox-st een fraaie herfst tafel gemaakt. Met veel enthousias me hadden de leerlingen de hiervoor benodigde herfstattributen gezocht en geplukt. De tafel werd samen met het werk van de kinderen tentoon gesteld, zoals tekeningen, handenar beid en uiteraard ook schriftelijk werk als rekenen en taak De belang stelling van de ouders was groot. Met de herfsttafel won de school een boekebon in de wedstrijd die hiermee in schoolverband op Schou- wen-Duiveland werd gehouden. NIEUWERKERK Neerbosch-aktie Door de collectantjes Janet Sijrier, Mary Hogerland, Janneke Hogerland en Joke Stoutjesdijk werd gezamen lijk een bedrag opgehaald groot f 83,86 voor de wees-inrichting „Neerbosch". Hemava Door de leidster van de HEMAVA te Nieuwerkerk kon dezer dagen een bedrag worden opgezonden van f 31,74. Dit bedrag werd ingezameld door Gerrie ter Riet, Mary Eerland en Katy Dalebout. OOSTERLAND Chr. Basisschool Aan mevr. A. Baas-Kloet alhier werd eervol ontslag verleend als on derwijzeres in tijdelijke dienst aan de christelijke basisschool alhier, hoofd de heer D. J. Bart. Zulks in verband met de benoeming van de heer P. Dingemanse uit Biggekerke als onderwijzer in vaste dienst aan genoemde school. De heer Dinge manse, die pas is afgestudeerd, moet zijn militaire dienstplicht nog ver vullen, waarvoor hij een jaar uitstel kreeg. Er zijn nu aan de school weer twee onderwijzers en twee onder wijzeressen verbonden. Schoolkrant De openbare basisschool alhier, hoofd, de heer P. T. Bolkenbaas, gaf als nummer één van de derde jaar gang weer een schoolkrant uit met als thema: „Het dier", met het oog op dierendag van 4 oktober. Niet al leen komen in dit schoolorgaan tal van mededelingen voor betreffende verschillende zaken het schoolleven betreffende, zoals een agenda voor de ouderavond die volgende week zal worden gehouden, het schoolartsen- bezoek aan de school, verslag van het schoolzwemmen te Nieuwerkerk, credletaanvrage, de toestand van het schoolgebouw, het leerlingenaantal etc., doch ook leerlingen werkten mee aan deze gestencilde uitgave met een gekleurde uil op de voorpa gina, nl. kinderen van het eerste en het tweede leerjaar. Het werd een aardige uitgave waaruit vooral de ouders te weten kunnen komen hoe het reilt en zeilt op de school. BRUINISSE De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt haar maandelijkse vergadering op don derdag 23 oktober in het Herv. Ver.- gebouw te Bruinisse. Op deze ver gadering treedt als spreker op de heer W. M. van Andel, hoofdinspec teur van politie te 's-Gravenhage met als onderwerp: Weet u wél wat er zich in het leven afspeelt. Dinsdag 21 oktober Haamstede Gereformeerde kerk, 7.45 uur, verga dering afdeling Haamstede N.C.V.B. Zierikzee De Lichtboei, 1.30 uur, start etalage wedstrijd. Zaal Lokker-v.d. Zande, bijeenkomst Plattelandsvrouwen. Woensdag 22 oktober Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, Chr. Plattelandsvrouwen Bond. De Lichtboei, 2 uur, filmvoorstelling voor de jeugd. Donderdag 23 oktober Zierikzee De Lichtboei, 1.30 uur, start vossen jacht door de stad. Kerkwerve Verenigingsgebouw. 19 uur, vertrek afdeling Kerkwerve N.C.V.B. voor bezoek aan Bruinisse. Auto-ongeluk De heer G. J. Wirtz, onderwijzer aan de chr. school voor basisonder wijs raakte in het afgelopen week end betrokken bij een kettingbotsing van auto's op rijksweg 17 (Dordrecht -Rotterdam) in de nabijheid van de Brienenoordbrug. De auto van de heer Wirtz werd onherstelbaar vernield; de heer Wirtz zelf is na aanvankelijk te zijn opgenomen in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam, thans opgenomen in het ziekenhuis Bergzicht te Goes, met verschillende schrammen, ver wondingen en kneuzingen. Jongen redde vriend De 13-jarige Jan Post raakte te water toen hij in het westelijke ge deelte van de vissershaven, op de door eb en vloed glad geworden steenglooiing liep. Hij gleed te water en daar de jongen niet zwemmen kon. was zijn toestand hachelijk, want de kant van de glooiing is daar vet en glad. Zijn vriend Machiel Jumelet Wz„ die enige tientallen meters verder eveneens langs de kant liep, bedacht zich niet en schopte zijn laarzen uit en sprong de drenkeling achterna. Machiel is de zwemkunst goed machtig en het gelukte hem zijn vriend boven water te houden, maar dat betekende nog niet dat hij hem ook op het droge kon krijgen. Daar voor was nog de hulp nodig van een derde, de heer Matth. de Koster uit Bruinisse. Jan Post hod van zijn on vrijwillig bad geen verdere nadelige pevolgen, maar wel zijn redder, want- deze trapte in een stuk glas, dat on der water langs de kant lag, waar door een grote hevig bloedende voet- wonde ontstond, waarvoor heelkun dige hulp van dokter van Leeuwen moest worden ingeroepen. WASHINGTON. President Nixon en een groep congresleden zullen woensdag aanstaande in het Witte Huis deelnemen aan een ontbijtbij- eenkomst, waarop onder leiding van de evangelist Billy Graham zal wor den gebeden voor de vrede. Nixon heeft die dag uitgeroepen tot „natio nale gebedsdag". POLITIEKE OECUMENE UTRECHT, 20-10. Burgemees ter F. R. M. Meltzer van de snel groeiende Utrechtse ge meente Bunnik, heeft voor een landelijke primeur gezorgd. Hij heeft het woord gevoerd i hij de algemene politieke be- i seh ontvingen over de ontwerp y -begroting van zijn gemeente f namens de Parly van de Ar- l> beidterwijl hij nota bene lid f is van de KVP. Burgemeester Meltzer deed dal np verzoek van de heer J. Nollhuis,' enige vertegenwoordiger van de P.v. d.A. in de gemeenteraad van Bunnik. De heer Nollhuis, die bij dc Nederlandse Spoorwe gen werkt, maakt een dienst reis naar Zivitserland en kon de begrotingsbehandeling niet meemaken. Hij stelde zijn be toog op schrift en verzocht de raadsvoorzitter, burgemeester Meltzer, het verhaal van drie pagina's in de raad voor te le zen. 27 t/m 31 oktober 1969 NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE SPREKEN Een feest is een feest, is een feest. Er- zijn blijkbaar heel wat mensen, die dat niet zo door hebben, maar op een feestvergadering allerlei ge- - wichtigs gaan zeggen en zakelijk doen en moeilijk doen, inclusief de staatssecretaris, die op de feestelij ke herdenkingssamenkomst van de 100-jarige „H.B.S." te Zierikzee, in de Gasthuiskerk, een sermoen hield, waarop de aanwezigen vrijwel zijn afgeknaptzij het dat de pers er nieuws in bespeurde. Als er nu zo nodig iets moet worden gezegd over afschaffing van de eindexamens en andere zaken die het onderwijs aan gaan, laat men dat dan doen tijdens een persconferentie of op een lera renvergadering of in een forum, of in de Kamer, maar in vredesnaam niet voor een schare volks, die daar gezellig en feestelijk bijeen is, de liedjes van een sprankelende musi cal nog voor de pak in de muzikale herinnering. Ik snap dat niet hoor, van zo'n staatssecretaris. Ik snap - zeg maar - helemaal niets van zo'n staatsse cretaris. Waarom bijvoorbeeld zijn auto moet icorden begeleid door mo torpolitie, als liep heel Zierikzee met geladen revolvers op zak om eens even een staatssecretaris om te leg gen, De staatssecretaris trok - staande op de preekstoel - ook onmiddellijk een leespapier uit zijn binnenzak. Dat schijnt geivoonte le zijn bij hoge lieden, die geroepen worden profes sioneel in het publiek te spreken. Terwijl zij toch over vakzoken spre ken. Daar weet zo'n man toch alles >-nV. a<. maar als hij gaat spreken komt het papiertje. Dan was daar de levensgrote on derschatting van de kerkruimte, waardoor het gesprokene voor velen de grens van het onverslaanbare be reikte. Bovendien moet de staatsse cretaris in kwestie schielijk naar een lonovendlsi om ziin stem te ontdoen van allerlei geluidsverontreinigingen die rr in zitten. Hoe lang moeten we als goe-ge- meente nu eindelijk zoiets nog slik ken. Hoe lang zullen we nog zoet blvven zitten „onder het geklank des woords" van lieden, die te on pas dingen gaan zeggen, die in de sfeer niet oassen en humorloos en le- zenrf worden voorgedragen? Kan zo'n man nu niet anders of wordt hem opgedragen, deze akelig heden met zich mee te slepen en ze overal rond te vertellen. Meneer de staatssecretaris moest eens weten, welk een kolossaal, amusant en brui send feest er op Schouiven-Dnire- land is gevierd. Dan was er wellicht oen scheut lichtvoetigheid door hem heen geschoten. Maar hij heeft het qciveten; was al weg toen het allemaal geweldig ivas en werd. Ge ëscorteerd door de politie. Nou moe' SCHI ERE! LANDMAN. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2