EXPORTJïNEVIR Ouderavond kleuterschool „De Blokkendoos" te Brouwershaven EXTRA FLES Friese hulpactie Causerie over speel 1 eer-klas Biljart seizoen nam een aanvang niet toernooi 0111 kampioenstitel 5e klasse libre KERKNIEUWS Oproep van Wereldraad vuti Kerken ItKOUWKKSllAVKN, 15-1». Vuur üe jaarlijkse ouderavond van de kleuterschool „De Blokkendoos" te Brouwershaven bestond een goede belangstelling. De voorzitster, me vrouw T. v. d. Wekken-v. d. B(jl ver- welkumde inzonderheid burgemees ter mr, J. F. Boersma, wethouder L. 51. Moermund, het hoofd der o.l. school, de heer Snippenburg, de voorzitter der oudercommissie, de heer J. C. Hanse, de onderwijzeres mejuffrouw Stuyk, mevrouw Bak ker en de spreekster en spreker, me vrouw Geene-Koole uit Haamstede en de heer De Geus. Mevrouw Jansen las het financi eel verslag waaruit bleek dat de kas met een batig saldo sloot. De heer de Geus hield een causerie over de vraag: Is de speel-leerklas de ideale overgang? Op deze vraag zei spre ker te kunnen zeggen, dat het de meest ideale overgang is die denk baar is. Vroeger ging het kind naai de bewaarschool, waar alleen „op pas" het hoofdthema vormde. Thans dpet het kind op de kleuterschool een schat van ervaring op, waarbij het zich leert bewegen in de groep en ook o.a. door lees- en teloefenin gen. Met kind dat voor het eerst naai de „grote" school gaat voelt zich daar als een kat in een vreemd pak huis, waar het nu echt moet gaan le ren. Vergeten wordt meestal dat het kind nog een kleuter is, die graag speelt en zich niet ineens aanpast, zodat hij of zij door zijn/haar spel kennis opdoet en vragen gaat stel len. De heer de Geus stelde dat van het spelend leren veel meer geprofi teerd moet worden. In de speel-leer klas moet men het speelgoed zien als leermiddel, waardoor spel overgaat in prestatie. Sommige mensen be schouwen deze leermethode ten on rechte als tijdverlies en tijdverspil ling- Het is nodig het traditioneel klassikaal systeem te doorbreken. Het kind moet zijn eigen initiatief ontplooien o.a. dóór groepswerk, el kaar helpen, leren de beleefdheids vormen in acht te nemen enz. Achterhaalde stelling De stelling „Pomp er zoveel moge lijk in bij het kind" is reeds lang achterhaald. Het leerproces wordt gericht naar de middengroep. Hoe lager het sociaal milieu is waar het kind uit komt, hoe groter de taalar- moede is. In de speel-leerklas moet men dan ook aanknopen bij wat het kind weet, zijn interesse aanwakke ren. Het niet schoolrijp zijn kan zich op diverse manieren manifesteren, en heeft verschillende oorzaken. Aan te bevelen is een test door de school arts. Mevrouw Geene gaf aan de hand van lesmateriaal een inzicht in de praktische manier van lesgeven. De kinderen zitten in groepjes bij elkaar en werken samen. Het lezen begint met een leeskaart, waar al direct eenvoudige zinnetjes op staan. Deze kunnen ook verknipt worden waar door andere zinnen gevormd kunnen worden. Het lezen geschiedt verder aan de hand van puzzels, klokkijken, dominospelen en rekenen aan de hand van kubus en rekendozen. De ouders kregen een doos met blokjes voor zich waarbij mevrouw Geene hen aan het werk zette, zoals de kin deren dit in de school dpen. Op deze manier verkreeg men duidelijk in zicht in de wijze van lesgeven. Spreekster en spreker ontvingen Advertentie bij elke aankoop van een hele fles "Vat *m koel" Schouwen-Duivelandse Sportspiegel D.F.S. speelt belangrijke wedstrijd tegen Domburg M.E.V.O. gaat op bezoek bü Arnemuiden Z.S.C. maakt goede kans tegen Dui- veland II Bruse Boys II favoriet tegen D.F.S. IV. VOETBAL. Afdeling Zeeland. Zondagcompetitie. Daar er voor zon dag in de K.N.V.B. eep, bekerprq- gramma is vastgesteld wordt er voor de competitie niet gevoetbald. Zie rikzee, dat ook voor het bekerpro gramma heeft ingeschreven, heeft in de le ronde vrijgeloot. In de le klas van de afd. speelt DFS op haar terrein de belangrijke weclstrijd te gen Domburg. De bezoekers hebben evenals DFS 10 punten uit 6 ge speelde wedstrijden, zodat een bij zonder spannende strijd mag worden verwacht xoaarbij het krachtsver schil wel niet groot zal zijn. Hopelijk slaagt DFS erin om het terrein voor deel uit te buiten. Lewedorpse Boys dit seizoen toch wel bijzonder zwak, zal de puntjes wel aan Zeelandia moeten afstaqii. Aardenburg maakt thuis een goede kans op de inzet te gen Robur, terwijl Luctor haar han den vol krijgt aan Hulsterloo. Weinig krachtsverschil verwachten wij bij de Zeeuwsvlaamse derby's IJzendij- ke-Philippine en Schoondijke- Hoofdplaat. In de 2e klas B krijgt Zonnemaire in eigen huis de handen vol aan Volharding. Renesse II zal de puntjes wel aan Domburg II moe ten afstaan, terwijl DFS II met wei nig hoop op bezoek gaat bij Cortge- ne. Mogelijk heeft Dreischor zich wat hersteld van haar inzinking waardoor bij Kwadendamme een gunstig resultaat kan. worden be haald. In de 3e klas C is Dreischor II zeker niet bijvoorbaat kansloos in het treffen met Kwadendamme II. Ook SVOWK moet bij Volharding III een gunstig resultaat kunnen beha len. Zaterdagcompetitie. In de le klas gaat MEVO op bezoek bij Arnemui den II waar hun geen gemakkelijke taak ligt te wachten. In de 2e klas A krijgt Bruse Boys, dat zich kranig heeft hersteld, in eigen omgeving een zware kluif aan DFS III. Na het goede resultaat van j.l. zaterdag zijn wij geneigd Duiveland ook in de thuiswedstrijd tegen Kapelle II een goede kans op de inzet, te geven. Brouwershaven gaat het in de smal- stad waarschijnlijk weer moeilijk krijgen tegen Kloetinge 11, terwijl WIK te Kerkwerve in staai moet worden geacht om K ruining en van het lijf te houden. SKNWK gaat het bij hel bezoek aan Rillandia II bij zonder lastig krijgen. In de 3e klas A geven wij ZSC te Scha rend ij ke een goede kans op de buil in de ont moeting tegen Duiveland II. De re serves va a WIK behoeven zeker niet mei lege handen tiaar huis te komen ran hel he nek aan Apollo II. hi de 4e klas A heeft SKNWK II te Nieu werkerk de beste papieren in handen tegen WIK III. Bruse Boys II komt als favoriet binnen de lijnen, in de Westhoek tegen DFS IV, terwijl MEVO II op het sportpark Bannink wel eens op zware tegenstand kan stuiten in het treffen met Bevelan ders II. Brouwershaven II kan wel licht één puntje meepikken van het bezoek aan Wissenkerke II. Bij de de strijd tussen de zwakke broeders Colijnplaatse Boys II en Brouwers haven III zou het terreinvoordeel wel eens de doorslag kunnen geven. Junioren. In groep A I zal de op gaaf voor Zierikzee, A I te Vlissingen tegen Zeeland Sport 1 wel net iets te, zwaar zijn. In groep A VII heeft Bruse Boys A I te Kerkwerve tegen WIK A I een goede'kans pp.dq unpst DFS A I heeft in de duinstreek de beste troeven in Ixynclen tegen MEVO A I, terwijl Zier.ik.zee A I en Renesse A I elkaar o<p Banhityk wel niet veel zullen ontlopen. In groep B XI zullen MÊVO B 1 en. duive land B I te Zierikzee na aan elkaar zijn gewaagd. Voor Zierikzee B 1 zal hqt. niet .mep vallen om althans met de helft van de inzet naar huis terug te keren van het bezoek aan Colijnplaatse Boys B I. In groep B XII moet Renesse B I winst kunnen boeken legen MEVO B II. Dreischor B I zal wel niet veel moeilijkheden ondervinden van Zierikzee B II, terwijl ZSC B I wel baas in eigen omgeving zal blijven tegen Brou wershaven B I. DFSB 1 en Bruse Boys B 1 zullep elkaar in de West hoek niet v.eel ontlopen. Flitsen uit het buitenland ATHENE. De Griekse minister van buitenlandse zaken Pipinelis, heeft zich woensdag gekeerd tegen inmen ging in Griekse aangelegendheden door het buitenland. HONGKONG. China heeft op nieuw een Engelsman, koopvaardij kapitein Peter Will, vrijgelaten. Hij is reeds in Hongkong gearriveerd. CANBERRA. Een bom is ontploft op het terrein van de Russische am bassade in Canberra. De explosie deed ruiten springen, maar bracht geen letsel toe aan het slapende am bassade-personeel. BONN. De onderhandelingen lus sen de Westduitse SPD en de FPD over de vorming van een toekomsti ge hondsregering zijn positief geëin digd. SPD-voor/.itte.r Brandt maaklc dit na de onderhandelingen in Bonn bekend.' "N I 9*. Cl?| V t VH als blijk van waardering een boeken- bon. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werd in de vakature van mevrouw Jansen gekozen de heer A. Brouwer. De hoofdleidster, mejuffrouw E. Quapt vertoonde hierna een serie fraaie kleurendia's oyer de feestelijkjietfen op koninginnedag en een serie waar in het schooljaar met zijn hoogte punten nog eens de revue passeerde. De kleuterschool kreeg met haar praalwagen de eerste prijs met lof. Mejuffrouw Quant dankte in het bij zonder de heren Van Ast. Jansen, Brouwer ep V- d. Hoek voor hun vele werk aan deze wagen besteed. Ze kregen hiervoor een attentie. Ook betrok ze in haar dankwoord de ou dercommissie die met een bloemen- ruiker werden bedacht. Met een dankwoord tot allen sloot de presidente deze geanimeerde en leerzame ouderavond. OVERDENKING REMBRANDT (n.a:v. de JOOe» herdenking van zijn sterfdag, 4-10-1669). Rembrandt Harmensz. van Rijn heeft in zijn schilderijen, tekeningen en etsen de bijbelse boodschap op een volstrekt tijdloze manier ver kondigd. Tijdloos in die zin, dat hij ons de mensen uit de bijbel laat zien als mensen van toen en nu. Jezus loopt bij Rembrandt door de Amsterdamse Jodenbreestraat, Paulus heeft Rem- brandts gezicht en Maria is een doodgewoon Amsterdams meisje van de Bloemgracht. Bij hem is de boodschap van de bijbel verkondiging van het heil. dat aan de mensen van zijn (en onze) dagen evenzeer geschiedde (en ge schiedt), als aan de mensen uit de tijd van het Oude en Nieuwe Testa ment. Daartoe had Rembrandt de groot ste godsdienstige ontdekking aller tijden gedaan. Dat was gebeurd, toen zijn eerste vrouw, Saskia van Uylen- burch, overleden was, en hij door een passage in haar testament daar toe gedwongen, in een vrij huwelijk moest leven met zijn tweede vrouw, Hendrickje Stoffels. In die tijd, waarin de kerkelijke notulen geen goed woord voor Rem brandt over hadden, „los ende quis- tig van betaemelijke sedigheit" als zij vonden dat Rpmbrandt leefde, in diezelfde tijd vond er een enorme geestelijke omwenteling in hem plaats. ;ih. Hij was, (maar wat weten kerke- raadsnotulen daar nu van?), juist in die dagen van „harfneckigheit epde moetwillige ongehoorsaemheyt" méér dan ooit bezig met de bijbel. In die bijbel had Rembrandt de mens ont dekt! En omdat hij deze geweldige ont dekking gedaan had, kon hij het niet laten om die mens uit te beelden. En hij kon het, omdat hij de mens bij-uitnemendheid had leren kennen Jezus Christus. Hele reeksen van etsen en tekenin gen uit Jezus jeugd en lijden komen dan klaar, b.v. de bekende ets van de drie kruisen. Rembrandt heeft in de mensen rondom, de mensen die aan zijn deur kwamen bedelen, of die plechtstatig uitgedost zijn atelier bezochten, of die hij tegen kwam op de Klove niersburgwal of langs het Rokin, in ieder mens heeft hij iets van Chris tus, de verlosser, ondekt. Het duister (het obscur) kan niet zó duister zijn, of er is nog licht (clair) in de buurt! Daarom is Rembrandt de schilder geworden van dat voor hem typische „clair-obscur": dat merkwaardige licht, schijnende in de duisternis. De mens kan niet zózeer zondaar zijn, of God staat nog in zijn nabij heid! Rembrandt heeft Christus ge zien; Christus, die zózeer mens ge worden is, dat ieder mens teken wordt van de erbarmende liefde van God. Hoe heeft hij dit kunnen ont dekken? Jeremias de Decker, Rembrandts tijdgenoot en vriend in zorg en moeite, geeft het antwoord op deze vraag in twee dichtregels: „Men kan de vrucht.yan 't kruys niet onge- kruySt ontfaën". Dat heeft Rem brandt dan ook niet gedaan. Hij is niet ongekruist gebleven. Kijk er zijn latere zelfportretten maar eens op aan. Dan zie je een gekruisigde voor je: een mens, gehavend en ge schonden- B-v. ip dat. portret, waar hij zichzelf heeft, uitgebeeld alg <^e apostel Paulus; Paiilüs, die, zoals hij zei, de littekens van Christus met zich meedroeg; Paulus, die van Christus zelf vernam: ,„Mijn genade is u genoeg". Toen Rembrandt gestorven was, vond men in zijn atelier het nog niet voltooide schilderij van Simeon in de tempel. Simeon is daar ook zo'n geschondenc. Hij is blind en oud. Al le aandacht concentreert zich op het Christuskind in zijn armen. Een ge woon kind, dat zó uit de wieg ge nomen kon zijn bij een van de buren op de Rozengracht. Dit kind is het! de 8e psalm te spreken) bijna god die mens werd, opdat wij (om met de 8e spalm te spreken) bijna god delijk zouden zijn! Zo heeft Rem brandt, evenals Simeon, Gods heil gezien. Het licht in het donker. Zon neschijn in de nacht. Vergeving in de verlorenheid. God is in de buurt. De dissonant is er wel, maar domi neert niet. Rembrandt is, zoals ge zegd. de schilder van het „clair-obs cur". De duisternis (het obscur) is er wel, maar het licht (het clair) over wint. Altijd! Dat is de vreugde boodschap van de bijbel. En de schil der, tekenaar, etser Rembrandt Har mensz. van Rijn heeft die ons op een onovertroffen en onnavolgbare wij ze doorgegeven. Uiterst actueel. Ui terst loveqdig. Zierikzee J. B. ASSENDORP Ol'WEKKEKK. 15-19. Ia hotel Vij verberg: te Ouwerkerk werd door het district Schouwon-Duiveland der K.U.B.B. met het toernooi om de kampioenstitel 5e klasse libre een aanvang: gemaakt met het biljart seizoen. Aan spanning heeft het op dit toernooi niet ontbroken daar toen er nog vijf partijen moesten worden ge speeld er nog vier kandidaten voor de kampioenstitel waren. Bij de twee laatste finale-partijen, er werd op twee tafels gespeeld, waren er van de vier spelers nog drie die beslag op de titel konden leggen. J. Verse- put van de biljartvereniging Renesse zag zijn aanspraken in rook opgaan daar zjjn clubgenoot S, v. d, Hoek kans zag hem te kloppen. Op de an dere tafel namen Joh. Thiery en J. A. Dorst .ieder met 10 matchpunten, het tegen elkaar op. Dorst had daar bij de beste papieren daar hij door zijn beter algemeen gemiddelde reeds aan een remise genoeg had. Het is een bijzonder spannende partij ge worden waarin beide spelers elkaar prakties niets toe gaven. Bij de Joh. Tiery, O.K.K., Nieuwerkerk J. A. Dorst, Carambole, Dreischor J. Verseput, B.V. Renesse S. v. d. Hoek, B.V. Renesse J. Lemsom, O.K.K., Nieuwerkerk N. A. Krijnse Dokter, B.V. Renesse A. H. Hage, Concordia, Zierikzee W. H. Steenkist, Concordia,'Zierikzee VOETBAL Dreischor I naar Kwadendamme I stand 4"-47 wist Thiery de PQg reste rende drie caramboles te scoren, waardoor hij in het bezit van de kampioenstitel kwam. J. A. Dorst, die een algemeen gemiddelde van 1.28 haalde promoveert naar de 4e klasse- Met de score van 10 caram boles bracht hij de hoogste serie van het tournooi op zijn naam evenals het hoogste partij gemiddelde met 2,50. De heer j. J. Smits, penning meester van het district Schouwen- Duiveland overhandigde aan de kampioen de bondsmedaille en de districtswisselbeker. De voorzitter van de organiserende vereniging Concordia, de heer J. Brouwer, over handigde hierna aap alle deelnemers de door hem gewonnen prijs. Na mens de deelnemers sprak de heer A. H. Hage woorden van dank tot de organiserende vereniging voor de uitstekende wijze waarop dit toer nooi was georganiseerd, en de lo kaalhouder, de heer P. Vijverberg. Vooral op de laatje dag bestor»?} er van de zijde van het publiek grote belangstelling. De eindstand luidt als volgt 12 - 343 - 289 - 9 - 1.18 10 - 340 - 265 - 10 - 1.28 10 - 343 - 278 - 8 - 1.13 8 - 301 - 256 - 9 - 1.18 8 - 329 - 329 - 7 - 1.00 4 - 272 - 287 - 6 - 0.95 4 - 260 - 273 - 9 - 0.95 0 - 265 - 306 - 8 - 0.87 Voor Dreischor I staat zondag een uitwedstrijd tegen Kwadendamme op de voetbalagenda en het zal voor de blauw-witten zeker niet meevallen om de geel-zwar.te Bevelanders op hun kleine intieme terrein een ne- deraag toe te brengen. Wil Dreischor echtèr in de kopgroep blijven en aanspraak ma&ep' op de titel, dan dient men toch dé volle winst niee naar Dreischor terug te brengen. Wanneer de blauw-witten spelen voor wat ze waar dzijp, moet dat uiteraard ook waar gemaakt kunnen worden. Dure schilderijen NEW YORK16-i0. Oj) een kunstveiling in New York ge houden hebben 83 impressior nistische en moderne schilde rijen in het geheel 4.423,250 dollar (bijna 16 miljoen gul den) opgebracht. Zeven schildèrijen waaron der drie renoirs, uit de verza meling van wijlen de heer en mevrouw Grover a Magnin, brachten 1.952.00 dollar op. Twee renoirs uit. de Magnin- verzameling brachten 885.000 dollar op. E engóuaehe en een pastel van Degas werden ge veild vóór 550.000 dollar. LEEUWARDEN, 16-10. De Stich ting Friesland voor Ontwikkelings samenwerking zal volgende week voor een landbouwproject van de Novib op Ceylon proheren een be drag van 125.000 gulden bijeen te krijgen. Dit is de eigen inbreng van 25 procent, die de Novib nodig heeft, om de resterende *75 procent van de regering te krijgen voor de bouw en inrichtingskosten van twee land- bouwtrainingscentra in dit land. Vo rig jaar bracht men in Frieslapd 100.000 gulden bijeen, waarvan ver schillend materiaal werd aangekocht dat nu in vol bedrijf is in veertig jongerennederzettingen, waar 3000 jonge boeren een bestaan vinden. Begin november gaan vier Neder landse jongeren als vrijwilliger naar Ceylon. In eerste instantie zoudep dat er acftt worden, maar het aan bod van vrijwilligers bleef beneden de verwachtipgen: Opi het Ceylop- project wat meer bekendheid te ge ven heeft di'. Saratft'dè Mei (in En geland studerend voor kinderspecia list) deze week op tal van Friese scholen .over de ontwikkelingshulp in zijn land verteld. KONSTANZ, 17-10. Donderdag is in een ziekenhuis in Konstanz in de leeftijd van 63 jaar onverwacht ge storven, markgravin Theodora von Baden. Zij was de dochter van prins Andteas van Griekenland en de zus ter van prins Philip van Ehgeland, de echtgenoot vari de Engelse konin-. .gin- DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 10 uur (Doopdiënst)en 7 uur ds. v. d- Schee. Lutherse kerk: 10 en 7 uur ds. As- sendorp. Kerkwerve: 9.30 uur ds. Flink, 11 uur zondagsschool, Seroos- kerke: 11 uur ds. Flink, 9.30 uur zon dagsschool. Burgh: 11 uur, ds. v. d. Berg, 7 uur ds. Flink, (Viering H.A.). Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing, (Bed. H.A. en Dankzegging). Renesse: 9.30 uur ds. De Wit, (H.A,). Noord- wellc: 11 uur ds. De Wit. Scharendij ke: 9.30 uur ds. Van den Berg, 11.15 uur zondagsschool. Brouwershaven: Voor 35 jaar... HAAMSTEDE. De twee nieuwe aanwinsten vqn de K.L.Nf., de Dou glas en F 36, zijn op hun rondvlucht over Netlerland op het vliegveld Haamstede neergestreken, waar vooral de Douglas DC II veel be kijks trok. ZIERIKZEE. (Adv.). Verse room boter 7.7; ct. ,per pond; prima gekruid speculaas 29 ct. per pond; rumbonen 23 ct. per Vz pond; een pot zuivere bijenhoning a 35 ct., een gemberkoek gratis. BUI^GH. In de p.l,--school werd een goedbezochte tentoonstelling ge houden van door de burgemeester geschonken potplanten ter vöort- kweking door de leerlingen der ho gere klassen. ZIERIKZEE. Zaterdag werd in de Beurs een tentoonstelling ingericht van het Reizend Drankweermuseum. Er werden ook propagandafilms ver toond en 's middags was de „blauwe auto" met microfoon door de stad gegaan DREISCHOR. De gemeenteraad besloot met de verbetering van de weg naar Sclluddebeurs nog dit jaar aan te vangen en te doen uitvoeren in bucoflux. ZIERIKZEE. (Adv.). Reclameprij zen: Karbonade 0,40 per pond en f 0,70 per kg.; lappen f 0,40 per pond; rollade f 0,45 per pond; rook vlees f 0,20 per ons; achterham f 0,18 per ons; bloedworst f 0,06 per ons; gesneden lever f 0,05 per ons. ZIERIKZEE. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling opende het winterseizoen met een .Bonte Avond' in het. Huis van Nassau., Er was to neel cn volksdansen. ZONNEMAIRE. Ten bate van de getroffenen door de hagelschade in Westelijk Schouwen itj ook hier ge collecteerd watf 77 ofibf'hcht. 11.00 uur ds. Feunekes, (H.A.). Zonr ncmaire: 9.30 uur.ds. Feunekes, -{Vie ring H.A,);' 11 uur zóndagsschóól. Noordgouwc: J1 uur de heer C. Dronkers, Vlissingen. Dreischor: 9.30 uur de heer C. Dronkers, Vlissingen. Ouwerkerk: 11 uur ds. Ommering. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 9.30 en 6 uur ds. Omme ring. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Snoei, Reeuwijk. Brui- nisse:. 10 uur,(gezinsdienst) en 5 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. D. Bremmer. Haamstede: 10 en 5 uur ds. v. d. Kooy. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Put. Brouwershaven: 10.30 uur ds. Keizer, 3 uur ds. Put. Zonnemaire: 10 uur, (Viering H.A.), en 2.30 uur ds. Jansma. Nieuwer kerk: 10 en 5 uur dr. Becker; 11.15 uur catechisatie. Oosterland: 10 uur gezamenlijke dienst met Nieuwer kerk; 3 uur ds. Bremmer. Bruinissc: 10 en 5 uur ds. Van Arkel, Haarlem. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 en .7 uur, ds. Triemstra, Vrouwenpolder. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkw.erve; 10 uur dienst des Woords, 6 uur ds. G. Bijkerk, Oud Beijerland. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Bijkerk. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30.uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Karens. Geref. Gemeente in Nederland Zierikzee: 1,Q en 6 upr leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 èn 3.30 uur lees dienst. Bruinissc: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gcrcformcerdc Kerken Oosterland: 9.30, 2 en,6 uur de heer A, van der Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommclsdjjk: 10 uur ds( ,G. Blopmen- daal, Delft. Legér des Heils Zierikzee: IQ upr heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst. 19.30 uur ver-, lossingssamenkomsl. Rooms-Katholiekc Kerk Zierikzee: Zaterdag 19 uur, zondag 10 ujtr, Haamstede: Zondag 10 uur. GENEVE, 17-10. De Wereldraad van Kerken heeft donderdag in een rapport zijn leden opgeroepen bij hun regeringen er op aan te dringen, mee te helpcp bij het bereiken van een bestand in Vietnam. Een com missie yan de Wereldraad heeft de Raad geadvisëerd jn Vietnam te hel pen bij vernieuwing van de struc tuur van de gemeenschap en „her bouw van de sterk verstoorde econo mie". Aanbevolen >vordt met de boeddhisten en andere geloofsge meenschappen in Vietnam samen te werken. Intrede nieuwe predikant Geref, kerk te Zierikzee Op zondag 26 oktober a.s. hoopt de heer H. Favier intrede te doen als predikant van de Geref. kerk te Zie rikzee. De intrededienst vindt plaats in de middaguren, nadat in de mor gendienst de bevestiging heeft plaats gehad door ds. J. de Jongh, gerefor meerd predikant te Uithoorn. Na af loop van de middagdienst zal er in de kerk-bovenzaal gelegenheid zijn het woord te voeren en kennis te maken met het echtpaar Favier. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GRONINGEN. De Groninger poli tie heef( in de stad Groningen de 36-jarige I. van der B. aangehouden, die sinds 4 september niet van ver lof in het Van Mesdagasiel te Gro ningen. was teruggekeerd. UTRECHT. De bij het N.V.V. aan gesloten Nederlandse Bond van Ver voerpersoneel is verbolgen over de traagheid waarmee de veiligheids maatregelen voor de boomkorvisse- rij worden gerealiseerd. In vijf jaar tijds vergingen 15 Nederlandse kot ters, waarbij 48 zeevissers het leven verloren. DEN HAAG. De drie provinciale Gelderse bakkersbonden hebben het initiatief genomen voor een landelij ke protestvërgaderlng overdebrood- prijzën op maandag 20 oktober a.s. in „Musis Sacrum" in Arnhem. EIBERGEN. De 72-jarige mevr. D. T. Venderbosch-Beernink uit Zieu- went (gem. Lichtenvoorde) is op de Ruurlose weg in Eibergen om hel leven gekomen toen zij, nadat zij uit een autobus was gestapt, door een personenauto werd gegrepen. Zij werd zodanig gewond, dat zij ter plaatse overleed. Haar echtgenoot kon nóg tijdig teruglopen. VENLO. In het ziekenhuis te Ven- lo is de 82-jarige weduwe mevr. H. de Bruin-Witjes uit Tegelen overle den aan de gevolgen van een vei> keersongeval. Het bejaarde slacht offer werd op 27 augustus jl. bij het oversteken van de Kaldenkerweg te Venlo door een personenauto ge grepen en daarbij ernstig gewond. APELDOORN. Op de Amersfoort- se weg is de 33-jarige barkeeper M. L. C. Verboort in de vorige nacht om het leven gekomen. Hij zat als lifter in de auto van de 49-jarige Apel- doorner G. B. die met grote snelheid reed en op zeker moment uit de bocht vloog en daardoor tegen een boom belandde. ROTTERDAM. De 20-jarige schil der J. Vermolen uit Breda is in het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam overleden aan de verwondingen die hij vorige week hadopgelopen bij een ongeluk op het terrein van de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij. DEN HAAG. Het Amerikaanse vliegdekschip „Yorktown" brengt van 15 tot 22 oktober een bezoek aan de haven van Rotterdam. Het schip zal ligplaats kiezen in de Lekhaven. De „Yorktown" heeft een beman ning van bijna 2.500 manschappen en officieren. Er zijn 62 vliegtuigen aan boord. DOETINCHEM. Het 7-jarig meisje Harmtien van der Mee is bij eer) ver keersongeval omgekomen. Zi) reed op haar fiets en verleende geen voorrang aan een vrachtwagen. Het meisje werd op slag gedood. De ouders van het kind zijn ip het bui tenland. ROTTERDAM. De recherche in Rotterdam heeft de man en de vrouw gearresteerd die vergeefs hebben ge probeerd de 74-jarige sigarenwinke lier J. de Mey te overvallen. Na een tip arresteerde men de 22-jarige koopman C. F. S. en zijn 2Q-jarige vriendin C. W. Zij hadden zich Vyiv schölèp op een vuilnisstortplaats. DINTELOORD. Het vijfjarig doch tertje van de familie Meeberg in Dintelóord is spelenderwijs onder een auto geraakt. Het meisje was op slag dood. VLAGTWEDDE. In Ter Wisch. ge meente Vlagtwedde, heeft een felle brand de grote landbouwschuur van de landbouwer G. Staal aan de Sel- lingerstraat totaal verwoest. De schade bedraagt zeker f 150.000. De eigenaar is verzekerd. LEEUWARDEN. De 59-jarige me vrouw J. van Larcn-Mersich te Leeuwarden is in de Potmarge ge vallen en verdronken. De vrouw, die slecht ter been was, is waarscchijn-r lijk door duizeligheid overvallen. Vóorbijgangérs ontdekten haar li chaam pas enkele uren later. DEN HAAG. Dezer dagen is in Den Haag een copiitó opgericht, dat zich ten doel stelt in 1970 dè Japanse capitulatie te herdenken. Volgend jaar zal het nl. precies 25 jaar gele den zijn. dat Japan op 15 augustus 194o capituleerde, waarmee ook voor ljét toenmalige Nederlands Indië de tweede wereldoorlog was beëindigd. Het comité verzoekt belangstellen de zich 1c mélden bij het secretari aat van liét comité, Vivicnsiraat 68 in Den Haag. Het heeft ook een re kening geopend (no. 518510441) bij de Algemene Bank Nederland, waarop bijdragen gë'slórt lCutïnëh ~\'vorclen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4