Jubilerende v.v. „Zierikzee": Kerngezonde voetbalvereniging STREEKNIEUWS Honderdjarige ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 oktober 1909 Nr. 20287 Morgen-zaterdag feestavond voor de leden en oud-spelers in de Graanbeurs ZIERIKZEE. 16-10. Zaterdag. 18 cktober (morgen), zal het 50 jaar ge leden zijn dat de voetbalvereniging Zierikzee het levenslicht zag. Dit gaat de vereniging zaterdagavond vieren met een feestavond voor de leden en oudspelers in de Graan beurs van het Huis van Nassau. De op 18 oktober opgerichte vere niging was niet de eerste voetbal vereniging te Zierikzee en had zelfs twee voorlopers. Op initiatief van de heren Janse,. gymnastiekleraar aan de plaatselijke H.B.S., Bouwens, le raar Frans aan de H.B.S. en Frans Ideler werd in juni 1911 de vereni ging ZW opgericht. Deze mensen kunnen worden gezien als de pioniers van de voetbalsport op Schouwen- Duiveland. Zoals algemeen in den lande gebruikelijk was, werd er maatschappelijk in de verenigingen een strenge scheiding op nagehouden. Door de bijzonder strenge ballotage van elk adspirant lid, was het voor een jongen uit een arbeidersmilieu vrijwel uitgesloten om als lid van ZVV te worden aangenomen. Al vrij spoedig na de oprichting van ZVV vond dan ook de oprich ting van de nieuwe vereniging „Con cordia" plaats. ZW en Concordia beperkten hun aktiviteiten tot het spelen van enige vriendschappelijke wedstrijden, in de zomermaanden, tegen elftallen, van elders. Door de legering van een groot aantal mili tairen betekende de mobilisatie in 1914 een opleving voor de voetbal sport op Schouwen-Duiveland. Door dat een groot aantal spelers in 1917' de wapenrok moest aantrekken kwam het einde van de vereniging. Om dezelfde redenen was het in het zelfde jaar ook met Concordia ge daan. Wel waren er jongens, die nog niet de dienstplichtige leeftijd had den, die een elftal formeerden dat uitkwam onder de naam. Klein ZVV. De vereniging Z.V.V. Uit dit Klein Z.V.V. werd op 18 oktober 1919 ZVV herboren. De ani mators hiertoe waren Jaap Henning, Joh. v. Bortel en de drie gebroeders Unger. Van deze vereniging, waar van ook enige leden van het vroegere Concordia lid werden, werd Adriaan Anker de eerste voorzitter. In het Gouweveer, naast de hofstede van de heer Mol, kon beslag worden ge legd op een weiland waar gevoet bald kon worden. Twee jaar hield men het hier uit, waarna men naar de Zandweg verhuisde waar men bleef tot 1936, toen het gemeentelijk sportpark Bannink in gebruik werd genomen. Al spoedig na de oprichting van ZVV zag een tweede vereniging te Zierikzee het levenslicht n.l. de R.K. vereniging GW. De?e vereniging welke ook nog onder ne naam Schouwen speelde, ging in de tweede helft van de dertiger jaren ter ziele. In de eerste jaren van haar be staan beperkte ZVV haar aktivitei ten tot het spelen van vriendschap pelijke wedstrijden, o.a. tegen DOS uit Goes. Toen men na de aanvangs tijd overging tot de toenmalige Z.V.B. moest men van naam ver anderen en werd het Zierikzee. Al vrij vlug werden pogingen on dernomen om intrede in de K.N.V.B. te doen. De eerste poging liep in de promotiewedstrijden jammerlijk stuk op het Middelburgse Stavast. De eerste wedstrijd werd te Zierikzee met 2-0 van Stavast verloren. De re turn te Middelburg leverde een 1-0 overwinning op. De hierop volgende beslissingswedstrijd werd met 2-1 verleren, waardoor de promotie aan de neus van Zierikzee voorbij ging. 46 jaar in de K.N.V.B. In 1923 eindigde men op de 2è plaats achter Zeelandia II. Daar Zee- landia niet wenste te promoveren, maakte Zierikzee hiervan een dank baar gebruik, waarbij het in de 3e klas van de K.N.V.B. werd ingedeeld. Van de 50 jaar die Zierikzee nu be staat komt het 46 jaar in de K.N.V. B. uit. Na een moeilijke eerste sei zoen werden de px-estaties geleide lijk aan beter. Vooral in eigen om geving werd Zierikzee voor iedere club een gevreesde tegenstander. Tot kampioen heeft Zierikzee het echter nimmer in de derde klas weten te brengen. Wel eindigde het in de der tiger jaren, na in 1933 een fusie te hebben aangegaan met de andere plaatselijke derdeklasser Sinoto, dat in de eerste helft van de twintiger- jaren werd opgericht, verschillende malen op de tweede plaats, maar de eerste plaats bleef steeds onbereik baar. In de oorlogsjaren, toen het niet mogelijk was om in de K.N.V.B. uit te komen, was het enige contact met lager geplaatste clubs van het eiland, wat het spelpeil niet ten goede kwam. Dit deed zich duidelijk gevoelen toen men na de bevrijding weer in de derde klas terug kwam, dit nog te meer, daar door evacuatie van Schouwen-Duiveland in de ja ren 1944 en 1945 in het geheel niet kon worden gespeeld. In het seizoen 1949/1950 beleefde Zierikzee haar eerste degradatie. Na dat men zich al zeven weken veilig had gewaand liet de K.N.V.B. de wedstrijd tussen Nw. Borgvliet en RKFC, welke met 8-1 door Nw. Borgvliet was gewonnen waardoor RKFC moest degraderen, overspelen. Doordat RKFC in tweede instantie deze wedstrijd wist te winnen moest er nog een beslissingswedstrijd tus sen RKFC en Zierikzee worden ge speeld om uit te maken wie van de ze beide clubs zou gaan degraderen. Daar Zierikzee, dat zich veilig waande, in het geheel niet meer had gespeeld of getraind werd deze wed strijd prompt verloren, waarna de gradatie naar de 4e klas volgde. Opnieuw naar de vierde klas. Twee seizoenen hadden de rood zwarten nodig om via promotie wedstrijden met Hulst, thuis met 2-0 gewennen, uit met 2-0 verloren en de beslissingswedstrijd te Goes met 1-0 gewonnen, in de oude vrtrouwde omgeving terug te keren. Snel wist men zich hier weer aan te passen en toen in 1958 de bekende oud-in ternationaal Piet Kraak de vereni ging trainde, scheen men regelrecht op de kampioenstitel af te stevenen. In de laatste twee beslissende wed strijden .tegen Zeeland Sport en Temeuzen, verloor het jammerlijk de nog benodigde punten om zich kampioen te mogen noemen. Na het vertrek van Piet Kraak viel er weer een duidelijke teruggang waar te nemen. In het seizoen 1961/1962 de gradeerde men weer naar de vierde klas. Niet minder dan vijf seizoenen, in 1966/1967, had men nodig om weer naar de derde klas terug te keren. Het verblijf hierin was deze maal wel van bijzonder korte duur daar men het volgende seizoen, on danks de 19 punten welke men ver gaarde, weer degradeerde. Ondanks de minder gunstige re sultaten in de afgelopen jaren van het Ie elftal is Zierikzee een kern gezonde vereniging met ruim 300 leden, met een grote toeloop van de jeugd. Door deze ontwikkeling ziet men de toekomst b\j de rGod-zwar ten niet bepaald donker in. Alles wordt in het werk gesteld om zo spoedig mogelijk weer de terugkeer naar de derde klas te bewerkstelli gen. Ook financieel heeft de vereniging mede dankzij de toto, een goede en gezonde basis. Door de ontsluiting via dam en brug, van Schouwen-Duiveland is er in de loop der jaren veel veran derd. Dit vooral wat het reizen be treft. Zo was het vroeger algemeen gebruikelijk dat de uitwedstrijden met beurtschipper Duivendijke wer den gemaakt. Voor de wedstrijden in Terneuzen, Axel en Hulst vertrok men 's morgens in alle vroegte waarna, men na een reis van zes a zeven uur op de plaats van bestem ming arriveerde. Dat deze reizen niet altijd even vlot veldiepen kan men zich wel indenken. Het is wel eens gebeurt, dat men pas (als er een dik ke mist was) de andere morgen thuis kwam. Ook gebeurde het wel dat de spelers bij stormachtig weer met zeezieke magen en met de schrik nog in hun benen aan een voetbal wedstrijd moesten beginnen. De hoogtepunten in het verre verleden waren de derby's tussen Zierikzee en Sinoto, waai-voor in die tijd geheel Schouwen-Duiveland warm liep. Na de eerste voorcitter Adriaan Anker is nog in de loop der jaren deze functie waargenomen door G. v. Vliet, J. L. Legemaate, J. C. Bi'a- venboer, A. van Westen, J. Volkex-i, mr. Ovei'bosch, K. Jonker en J. den Haan. Consept-subsidiërings- progiamma 1969-1970 Z.C.R. De Zeeuwse Culturele Raad heeft aan Ged. Staten een concept-subsi- diëringsprogi'amma voor hét ko mende begrotingsjaar aangeboden. In dit programma is een groot aantal tx-aditionele begi'otingsposten opge nomen, maar daarnaast ook een ver zoek om een „experimenteerfonds" te mogen vormen, om - aldus luidt de toelichting - de Raad in de ge legenheid te stellen de bestaande be hoeften aan vex-nieuwing af te tasten door experimenteel onderzoek. In de sector amateuristische kunst beoefening wordt een totaal van f 15.200,meer gevraagd. Ongeveer een derde deel daarvan is bestemd voor kunstzinnige vorming. ZIERIKZEE Ver. Stad en Lande van Schouwen-Duiveland Op dinsdag 28 oktober a.s. houdt de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland in de Concert zaal-foyer een vergadering. Op de agenda staat een uiterst belangrijke causerie van mr. dr. C. A. van Swig- chem over het onderwex-p: „De waarde van een oud stadsdeel, gede- monstreerd aan Zierikzee". Tentoonstelling R.S.G. „Professor Zeeman" In het gebouw aan de Manhuis- straat is een fototentoonstelling in gericht, die betrekking heeft op het 100-jarig bestaan van de R.S.G. Pro fessor Zeeman, voorheen lyceum, voorheen R.H.B.S. Op deze tentoon stelling zijn werkstukken van leer lingen te bewonderen en een unieke fotocollectie. In eerste instantie zul len de reünisten morgen (zaterdag) deze expositie in ogenschouw nemen maar ook het publiek krijgt gele genheid het verzamelde materiaal te bezichtigen en wel op maandag 20 oktober a.s. van 2-4 uur. De toegang tot de tentoonstelling is gratis. Feestavond „Rust Roest" In verband met de jubileumvie ring, werd donderdag in de Graan- beux-s een feestavond gehouden voor donateui's en leden. Tijdens deze bijeenkomst werd een bedi-ag aan geboden - ingezameld onder de le den - van f 967,voor een nieuw aan te schaffen vaandel. Dit bedi'ag voegt zich bij de f 1165,—, welke wei'd aangeboden tijdens de recen telijk gehouden jubileumi-eceptie, bij eengebracht door de oüd-leden voor dit doel, zodat thans f 2132,be schikbaar is. Aan de keurturnsters en -turners, bestuur en erelid, werd gistei-avond een speciaal vaantje in de clubkleu ren uitgereikt. Een amusementsprogramma werd gebracht door het gezelschap Koos van der Velde te Amersfoort, terwijl nadien het orkest Groenewoud voor de gezelligheid zorgde. Herfstvakbntie-aktiviteiten in clubhuis „De Lichtboei" Het Leger des Heils te Zierikzee or ganiseert in de komende vrije dagen van de herfstvakantie een aantal at tracties voor de jeugd. Om te begin nen zal het clubhuis normaal ge opend zijn voor alle clubs. Trou wens, de vakantie zal voor sommige jongens en meisjes aanleiding kun nen zijn om zo'n club eens van „bin nen" te bekijkén. De speciale vakantie-activiteiten van het clubhuis gaan van start op dinsdag 21 otkober a.s. met een etalagewedstrijd, aanvang half 2. Op woensdag 22 oktober (2 uur) wordt een vrolijke film vertoond en op donderdag 23 oktober (half 2) wordt een vossenjacht door de stad geor ganiseerd. Voor de wedstrijden zijn mooie prijzen beschikbaar. BURGH Stichting Huishoudelijke voorlichting ter Plattelande Een groot aantal dames had woensdag gehoor gegeven aan de op roep van het Stichting voor Huishou delijke Voorlichting ten Plattelande om in de zaal van „De Koebel" te Burgh een voorlichtingsavond mee te maken. Vooral de vele jonge echt genoten uit de nieuwbouw in Haam stede waren aanwezig. Namens de stichting werden de dames welkom geheten door de pre sidente van de Werkgxoep Schou wen-Duiveland, mevrouw M. J. Rüell-Cramer uit Haamstede. Zij richtte zich speciaal tot mevrouw E. Zandee-van Damme uit Kloetinge en tot de aanwezige dames leerkrachten die deze avond een aantal te orga- niseren cui-sussen uit de doeken zou den doen. Mevrouw Zandee-van Damme gaf een duidelijke uitleg over het werk der stichting die het werkjaar 1969/ 1970 gaat beginnen met het organise ren van cursussen, lezingen, demon straties en quizwerk. Daarna kwam de leerkrachten aan de beurt om de dames het een en ander bij te brengen over de te vol gen cursussen. Mejuffrouw G. Bij de Vaate tuinbouwlerares uit Goes sprak over de cui'sus tuin- en tuin- verzorging en bloemschikken. Mejuf frouw Rezelman, lerares landbouw- huishoudkunde gaf een overzicht van de mogelijkheden die het volgen van een cursus huishouding met diverse ondei'delen de dames biedt. Tenslotte liet mejuffrouw P. A. M. Steenvoox-- den, lerares naaldvakken haar cur sus de revue passeren. In de pauze konden de dames ruimschoots van gedachten wisselen. Het inschrijffor mulier werd druk geraadpleegd en er zijn reeds een aantal dames die zich voor een of andere cursus op gaven. Doch voor hen die deze avond niet meemaakten bestaat nog de mo gelijkheid om zich in te laten schrij ven bij de werkcommissie Schou wen-Duiveland die is gevoi'md dooi de dames M. J. Röell-Cramer uit Haamstede, mejuffrouw E. v. d. Stadt, Haamstede en mevrouw S. Vis-v. d. Burg te Zierikzee. BRUINISSE De Zeeuwse collecte De in Bruinisse gehouden Zeeuwse collecte bi-acht f 203,49 op. Lichtkogels Dorpsgenoten, die vi-oeg uit de ve ren waren, zagen donderdagmorgen een aantal lichtkogels boven het gloed zetten. Restanten van een dorp, die de omgeving in een helle lichtkogel waren, naar later in de morgen bleek, terecht gekomen op een dak in de Oudesti-aat, terwijl voor een der woningen staande schoenen, schroei- of brandvlekken vertoonden. Het overschot van de lichtkogel bestond uit een para chuutje met daaraan een stuk ijzer- draad en resten van brandbaar ma teriaal. Het komt ons voor, dat het afschieten van lichtkogels een ge vaarlijk spel is, gezien de resten die ons werden getoond, is het uitbx-e- ken van brand wanneer een lichtko gel op een plaats terecht komt, waar brandbaar materiaal ligt opgeslagen zeker niet ;uitgesloten zal zijn. Loop der bevolking Vertrokken pei-sonen in de maan den juli, augustus en september: Adriaan Kik naar Curagao; Jan netje C. Hanse (wed. Jan van Zuid- land), naar Zierikzee; Adriaantje Flier naar Dordecht; Jan Smti en ge zin naar Roden (Dr.); Pieternella Ti- chem (wed. W. N. Elenbaas), naar Steenbergen; Johanna M. Wijkhuis, echtg. van Menheerej, naar Goes; Appolonia Verton, echtg. van Tijs, Met geld smijten SYDNEY, 17-10. In het hart van de Australische stad Syd ney is het verkeer tegen het middaguur tot stilstand geko men doordat iedereen her- en derwaarts liep over de rijba nen om zich in het bezit te stellen van munten, die door twee mannen werden rondge strooid. Toen de muntenregen ophield, opende een van de weldoeners zijn portefeuille en wierp vijf briefjes van een dollar in de dringende menig te. De geldsmijters waren le den van een groep die zich „zakenlieden voor een demon- cratische regering" noemt. Zij zeiden, dat zij het publiek wilden laten delen in de een miljoen dollar, die naar hun nening elke week verkwist wordt door de regering van de liberale partij. naar Delft; Anja Vlam naar Breda; Pietertje J. Voorbacht, echlg. van Swenne, naar Zierikzee; Leendert S. Abrahamse' en gezin naar Zierikzee; Dii'k Kik en echtg. naar Rotterdam; Louise H. Hoogerheide naar Goes; Cornelia H. de Looze, echtg. van Hurk, naar Dordrecht; Johannes van Gilst naar Groningen; Pim Groen naar Amsterdam; Jan K. Deurloo naar Vlissirxgen; Neeltje E. van Po- pering naar Dordrecht; Johannes A. Verspoor naar Maarssen; Maatje van 't Noordende, echtg. van Schillemans naar Wouw. Het aantal inwoners van Bi uinisse passeerde dezer dagen de 2400. BONN. Willy Brandt die naar alle waai'schijnlijkheid de nieuwe bonds kanselier van West-Duitsland zal worden, heeft in een brief aan bondskanselier Georg Kiesinger zijn respect betuigd voor diens werk tij dens de periode van de grote coalitie. Klompen worden onder de voet gelopen TILBURG, 16-10. Ongeveer 700.000 Nederlanders dragen nog klompen. Dit aantal wordt echter voortdurend kleiner. In 1968 bedroeg het ver bruik per hoofd van de bevolking 0,23 paar. Dit stelt dr. F. J. M. van Puijenbroek aan het slot van zijn proefschrift gewijd aan het ontstaan en verdwijnen van een kleinn ij ver heid in Nederland na 1800: de Bra bantse klompenmakerij. Hierop pro moveerde hij donderdag aan de ka tholieke hogeschool te Tilburg. In 1968 is het aantal ondernemin gen teruggelopen tot 216, waarin to taal 73S personen werkzaam zijn. De gezamenlijke produktie bedroeg toen 3,2 min. klompen. Volgens dr. van Puijenbroek heb ben klompen de volksemancipatie begeleid, maar in de industriële wel varende wereld is hun betekenis te- rauggedrongen tot een smalle rand- functie KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaai-stelling: Kand. J. van Selms, Doi'di'echt; kand. C. 't Lam, Utrecht en kand. J. Poldervaart. Utrecht. Bei-oepen te Alphen aan de Rijn (wijkgemeente 3): N. J. Hoogendijk, Winterswijk; te Rijnsatei'swoude: Th. H. Oostenburg, ziekenhuispredikant, Rotterdam. Aangenomen naar Nieuw-Vennep: S. G. J. Goverts, Naaldwijk; naar Emmen (toez.): G. D. Hai'msen, Raalte; naar Oud-Loosdrecht: drs. W. H. de Jong, Maai-n-Maarsbei'gen. Bedankt voor Rottei-dam-zuid: K. Ooms, De Bilt; voor Vianen: T. Tijs- ma, Sexbierum. Geref. Kerken Beroepen te Drachten: J. Nieuws- ma, Apeldoorn. Bedankt voor IJmuiden: M. V. J. de Craene, Middelburg. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Amstelveen: B. van Riet, Bolnes-Slikkerveer. Geref. Kerken Vrijgemaakt (buiten verband) Aangenomen naar Amstelveen: H. J. v. d. Kwast, Haarlemmermeer- oostzijde. Geref. Gemeenten Beroepen te Herkingen: A. Hoo- gerland, Werkendam; te Ouddorp: D. Hakkenberg, Dordrecht. Advertentie Donderdag is liet feest van start gegaan ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Rijks H.Ë.S., later lyceum en thans Rijksscholengemeenschap „Profes sor Zeeman". „Nauw betrokken bij dit feest zijn de leerlingen, maar uit alle hoeken des lands en zelfs daarbui ten zijn ook de oud-leerlingen naar Zierikzee gereisd om het eeuw feest van „hun school" mee te vie ren. Er is in deze dagen - bij enige plechtstatigheid - heel wat blijheid en opgewektheid op en rond de middelbare school en dat is geen wonder, want de honderdste is een jaardag, die gevierd moet worden. Er is wel aanleiding tot een aan tekening bij dit bijzondere jubile um. Een eerste kan niet anders zijn dan een verwijzing naar het bij zonder belang, dat een school als de onderhavige heeft kunnen be staan in een streek, die zo lange tijd zo duidelijk ge-isoleerd heeft gelegen. Zonder die school - met name in de tijd van het isolement - zouden vele studiemogelijkheden talrijke jeugdigen van hier eenvou digweg de neus voorbij zijn gegaan of grote offers zouden zijn ge bracht moeten worden om de jeugd een aan zijn aanleg adequate schoolopleiding te kunnen bieden. Een eeuw heeft deze school ech ter temidden van de streekgemeen- schap een bijzondere plaats inge nomen. Vrouwen en mannen van naam hebben aan deze school hun opleiding gehad, voorop uiteraard de geleerde naar wie de school is vernoemd, de Nobelprijswinnaar wijlen professor P. Zeeman. In het boek „Honderd jaar blok ken", waarin talrijke bijzonderhe den over school, leraren en leerlin gen zijn verwerkt, verschenen bij gelegenheid van de eeuwfeestvie ring, kon veel dokumentatief en cijfermatig worden verteld over het schoolleven, maar onnoembaar is uiteraard de uitstralingsintensi teit geweest van een culturele in stelling als de onderhavige. Toch moet deze groot zijn geweest, want met talrijke onzichtbare draden is een middelbare school verbonden met de gemeenschap. Hij oefent daar invloed op uit en daarom is het een gelukkige zaak, dat het bestaan van deze school - naar wij hopen - tot in een verre toe komst kan worden gecontinueerd. Sterker, deze school zal bij het voortschrijden van de tijd, nog be langrijker worden, omdat de ge compliceerder wordende maat schappij steeds meer gaat vragen naar goed onderlegde en cultu reel gevormde mensen. Een scho- lingsmogelijkheid in eigen stad, in eigen streek is een zaak van on schatbare waarde. In tweeërlei opzicht intussen treedt de school een nieuw tijdperk in. Men gaat aan 'n nieuw tijdperk beginnen, maar ook in de zin van onderwijsvernieuwing, waartoe de mammoetwet poogde een raam te schetsen. Het optimaal en logisch vullen van dit raam is een moei lijke taak voor het van lyceum tot rijksscholengemeenschap omge vormd instituut; een taak die rust op de schouders van rector en do centen. Gezien echter de ervaringen van een eeuw, waarin eveneens vele moeilijkheden moesten worden overwonnen, is het wel zeker dat de Zierikzeese school de uitdaging van deze tijd niet zal schuwen^ maar met genuancteerd begrip voor de mogelijkheden zal aanvaarden. KAMPEN. De 38-jarige heer Th. Aaten uit Kampen is met zijn auto op de Frieseweg tei'hoogte van het Kampei-eiland bij Kampen dodelijk vei-ongelukt. ARAM VAN DE EILANDEN Deze opname van Zierikzee werd gemaakt op 18 september van het jaar 1932. Dat was na de wedstrijd Hansweert I-Zierikzee I, welke door de rood zwarten met 1-2 werd verloren. 1. Het kleine vaartuig, dat op een don kere avond door de storm werd meege sleept, was nog nooit in deze wateren ge zien. Het was afkomstig van een zeer be schaafd eilandenvolk, dat ver in het zuiden leefde. Maar de hevige storm had het scheepje voor zich uitgedreven en de jonge krijger die het .bevoer, moest machteloos aanzien hoe hij steeds verder van zijn eigen volk verwijderd wei'd, het onbekende tegemoet. Zijn naam luidde Aram, hetgeen in de taal van zijn ras de Stoutmoedige bete kende. Maar ondanks al zijn moed beving hem een gevoel van angst, toen hij in de verte de kale rotsen van een onbekend land ontdekte. Sinds mensenheugenis had zijn volk deze kusten vermeden. Vage ver halen deden dc ï-onde over de gevaren welke in dit gebied loerden. Zich aan de mast van zijn kleine vaar tuig vastklemmend, staarde Aram verbeten naar de naakte klippen en hoog opste kende rotsen van het naderende land. Schuim spatte rond hem op en het los geslagen zeil klapperde wild in de wind. De jonge krijger voelde dat hij verloren was. De bulderende golven dreven hem ï-echt op de rotsen aan. Plotseling klonk een oorvei'dovepd gekraak onder zijn voe ten. Een hoge brèker wierp het schip met niets ontziend geweld op de klippen. Aram ti-achttte zich nog vast te grijpen, maar in het wild bewegende vaartuig was geen hou vast meer te vinden. Met een ki'eet verloor hij zijn evenwicht en sloeg met zijn hoofd tegen een zijwandn. Hij had nog een laat ste indruk van opbruisend schuim en storm geloei eer hij wegzonk in een diepe be wusteloosheid. Hij mei'kte niet meer hoe een zware golf hem op het rotsige strand smeet en evenmin ho eeen paar ogen zijn komst bespiedden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3