„RIJST" Geheel nieuwe volledige huisvesting kernafdeling zeer urgent De Fransen en de doodstraf Het noodfonds van de F.A.O. Een warme, zomerse herfst, die op weg lijkt naar een rekord ONZE PUZZELRUBRIEK Drie rapporten over situatie Beatrixsehool Causerie voor afdeling Zierikzee N.C. vb AGENDA Vrijdag 17 oktober Renesse De Ark, 8 uur, musical voor oudleer lingen Rijksscholengemeenschap, na afloop bul. Zaterdag 16 oktober Zierikzee Schoolgebouw Manhuisstraat: 10 uur instuif en tentoonstelling. Schoolplein, 12 uur, mosselmaaltijd. Gasthuiskerk, 2.15 uur, herdenkings bijeenkomst jubileumviering Rijks scholengemeenschap. Schoolgebouw Manhuisstraat, 4.30- 6.30 uur, receptie. Huis van Nassau, 8 uur, Schouwse Onderwatersportvereniging „Scaldis" Renesse De Ark, 7.30 uur, „lopend buffet", jubileumviering Rijksscholenge meenschap Zierikzee. Maandag 20 oktober Zierikzee Mondragon, 7.30 uur, „Zingen met Cecilia". Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, U.V.V.-ontspanningsavond voor de bejaarden. Schoolgebouw Manhuisstraat, 2-4 uur, jubileumtentoonstelling Rijks scholengemeenschap. Dinsdag 21 oktober Haamstede Gereformeerde kerk, 7.45 uur, verga dering afdeling Haamstede N.C.V.B. Zierikzee De Lichtboei, 1.30 uur, start etalage wedstrijd. Woensdag 22 oktober Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, Chr. Plattelandsvrouwen Bond. De Lichtboei, 2 uur, filmvoorstelling voor de jeugd. Donderdag 23 oktober Zierikzee De Lichtboei, 1.30 uur, start vossen jacht door de stad. AMSTERDAM. Het Amsterdamse gerechtshof heeft de 23-jarige stu dent Paul Verhey. oud voorzitter van de A.S.V.A.. bij verstek veroordeeld tot een boete van f 200 wegens deel neming aan de bezetting van het Maagdenhuis. Vandaag - dat kan niet missen - denk je wel 'terug aan de tijd dat je voor hel eerst „naar de H.B.S." ging. Zo heette dat,'toen en lang nadien oók nog to el. We waren - de eerlijk heid gebiedt het te zeggen - op deze sprong naar een andere school in het geheel niet voorbereid. Met een kneuterige oubolligheid was ook in de laatste klas van de lagere school, les gegeven. Zingen en schoonschrij ven waren belangrijk. Het zijn ook belangrijke vakken, maar wie als supergroentje aanklopte bij de school in de Manhuisstraat, ontdekte dra dat deze verheven vakken - hoe vlij tig ook beoefend - niet toereikend jvaren, om met succes over de exa mendrempel te komen. Onder in vloed van wat bewegelijke zenuw achtigheid, doet een pril mens trou wens dan ook nog de stomste din gen, Zo moest er een opstelletje ge schreven worden over reizen in eigen land". De titel diende te lui den: „Reist in eigen land." Het was 'n uitnodiging hel vooral in eigen vaderlaindse dreven te zoeken, mis schien wel in verband met de crisis tijd. Letterlijk heb ik onthouden de toenmalige overweging dat het best eens zou kunnen zijn, dat ten onzent men zich bezig hield met het kwe ken van „rijst" en het werd dus: „Rijst in eigen land". Met de zinsontleding was het ook een troep. Bijvoegelijke naamwoor den en bijwoordelijke bepalingen en al dat soort dingen, stamden kenne lijk uit een wereld die de mijne nog niet was en daar keken de hoogge leerde heren in de Manhuisstraat mooi van op. De sommen bestonden uit vertrek kende reizigersdie zich met ver schillende snelheden verplaatsten en hoe laai ze ivel aankwamen en hoe veel tijdsverschil er tussen beiden bestond, gerekend over zoveel kilo meters. Ook waren er „wijnsommen" Wijn - hoe dom - van deze kwali teit, kostende x guldens per liter, werd. gemengd met andere wijn van zoveel guldens per liter. En hoe het dan verder allemaal ging. De ge schiedenis heb ik kunnen redden door wat bombastische krabbels óver de tachtigjarige oorlog, maar héf beleg van Zierikzee door de Vla mingen was mij nooit verteld (ge worden). Voor aardrijkskunde moest nog mondeling gedaan en daar heb ben de Dajaks mij voor ondergang behoed: Borneo-bewoners, die ge woon boeiend van primitiviteit wa ren en daar was wat van blijven hangen. Bij elkaar noemde „de baas" het allemaal maar matigjes, maar zo be traden we dan toch de Manhuis- straat-school; die vandaag en mor gen zo uitbundig feest viert. Er is veel veranderd, want toelatingsexa mens zijn er niet meer. Maar goed ook: want een kind een mens) weet nooit tevorenwat het (hij of zij) zou kunnen missen, schiereilandman. ROME. De twee Nederlandse pries ters Wil Jansen (l.) en Henk HiUc- naar tijdens een persconferentie, en kele uren nadat de politic hen had verboden vlugschriften te versprei den op het St. Pietersplein onder de mensen, die door dc paus in olpc- mene audiëntie ontvangen zouden worden. Horizontaal: 1schraal afgeme ten, nauwelijks voldoende; 10. vreem de titel; 11. lang en smal gangtapijt; 12. plaats op Ameland; 14. voermans- roep; 15. 1000 gram (afk.); 17. loterij briefje; 18. Greenwichtijd (afk.); 19. soort onderwijs (afk.); 21. roofdier, 24. grasvlakte; 27. hoewel, ofschoon; 28. ijzeren la in een kachel waarin de as wordt opgevangen; 30. ovaal vormig verfplankje; 31. titel (afk.V, 32. zwemvogel; 34. winkel waar men van allerlei kopen kan; 35. guitig; 36. vogel; 37. beeld van vluchtigheid; 39. debet (afk.); 40. elasticiteit; 41. onvriendelijk; 42. tot en met (afk.), 44. interval van de eerste of grond toon tot de derde opwaarts gerekend (muziek); 46. insekt; 47. langwerpig onderkussen; 48. nonsens, onzin: 50. gewricht; 51. uit koper, tin en andere metalen bereide legering 55. insekl 57. levenslucht; 59. reeks personen die een rondzang of rondedans uit voeren; 60'. wandversiering; 62. laaie lekkernij; 64. zangstem; 65. eenheid van arbeidssnelheid of arbeidseffeef 66. stad in Afrika: 68. grappenmaker; 69. boksterm (afk.); 70. gesloten rij tuig van bepaald model; 71. provin cie van de Unie van Zuid-Afrlka; 73. per adres (afk.); 74. zangstem; 77. niet hol; 79. voorzetsel 80 behorend tot de kerk van Rome (afk.); 81. met ingang van (afk.); 83. Ncd. Spoorwe gen (afk.); 84. bijwoord: 85. Ned. om roepvereniging (afk.); 87. begrip, be sef; 89. vierhandig dier; 91. titel van de hoogste diplomatieke ambtenaar als vertegenwoordiger van een rege ring bij een andere. ZIERIKZEE, 16-10. - Een geheel nieuwe, volledige huisvesting van de zgn. kernafdeling van de Beatrix sehool, moet worden beschouwd als een zaak van uiterste urgentie. Met andere woorden: de school, die nu nog steeds is ondergebracht in een oude villa aan de Grachtweg, zal plaats moeten maken voor een on vermijdelijke nieuwbouw. Dit zijn de conclusies waartoe zo wel het hoofd van de school, de dis- trictsschoolartsendienst voor Sch.- Duiveland, Tholen, St. Philipsland en Zuid-Beveland en de dienst voor bouw- en woningtoezicht en ge meentewerken van Zierikzee zijn ge komen. De beide instanties en ook het hoofd der school, de heer W. B. van Leeuwen, hebben rapporten op gemaakt over de huisvesting van de kernafdeling van de school. Uit de rapporten van de betrokken deskundigen blijkt o.a. dat het ge bouw, ongeveer 50 jaar oud en vroe ger gebruikt als privé-woning, dui delijk geen school is. De lokalen zijn alle te klein. Ze bieden niet de nood zakelijke ruimto voor o.m. groeps werk en groepsspel. Hot klassikale verkeer" wordt belemmerd. Het hoofd der school stelt in zijn rap port o.a.: „erg en ergelijk is, dat de broodnodige klassikale leermiddelen - telramen, leesplanken, wandkaar ten enz. nooit voor langere tijd opge steld kunnen worden omdat de vloerruimte en de wanden' gewoon weg vol zijn". Een ander aspect: teneinde het huishoudonderwijs efficiënt, met op timaal rendement te doen verlopen, is* dringend behoefte aan moderne, ruime en goed geoutilleerde prak tijkruimte. Ook voor handenarbeidonderwijs en arbeidstraining bestaat er een dringende behoefte aan een ruim, licht en „luchtig" lokaal. Uit het rapport van de schoolarts: „Medisch gezien moet gezegd wor den, dat het aan de Grachtweg in Het mooie herfstweer concurreert kennelijk weinig met de animo voor onze puzzerubriek: we ontvingen de ze week bijzonder veel inzendingen. Onder de foutloze oplossingen wer den de prijsjes weer verdeeld, na lo ting. <pe e.erstp prijs gaat naar: Mcvr.W. J. Lcijclekkcr-De Bic Witte E\jestraat 12, Zierikzee Dc tweede prijs is bestemd voor: Mevr. C. v. d. Boogert Lindelaan 19, Renesse De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. landmijn; 6. keu; 7. gebruik zijnde schoolgebouw, die in meerdere opzichten niet aan het bouwbesluit B.L.O.-onderwijs vol doet. gekwalificeerd moet worden als tijdelijke huisvesting, en nodig moet worden vervangen". Enkele sprekende opmerkingen uit dit rapport: toegang tot de school, hal en aansluitende gang zijn te klein of te smal en onvoldoende ver warmd. De trap naar de eerste en tweede verdieping is onverantwoord smal; sanitair: de voorzieningen zijn verouderd; lokalen: oppervlakte vol doet niet aan gestelde normen; de keuken fungeert noodgedwongen als werklokaal voor de meisjes van de huishoudklas, ventileren zonder tocht is niet mogelijk. Het samen ge bruiken van de maaltijden in één lokaal, moet uit medisch-hygiënisch oogpunt worden afgekeurd. Nieuwbouw onvermijdelijk. Uit het rapport van gemeentewer ken: het gebouw isniet onderheid. het hoofdgebouw is ca. 15 cm. ver zakt. Aan het muurwerk zijn de ge volgen van de zoutschade nog steeds zichtbaar. Er zijn „verende" zolde ringen omdat de balklagen in het ge bouw te licht zijn. Immers, zij wa ren ontworpen voor slaapkamers. Er zijn diverse gebreken uit een oog punt van brandpreventie. Geconclu deerd wordt dat zowel uit technisch als uit economisch oogpunt binnen het huidige gebouw niet de gewenste Scheepvaartberichten Abida, 15-10. 15 m. Z. Port Elizabeth. Aludra, 15-10, 360 m. NW. Dakar. Ameland, 15-10,' 425 m. N. Natal. Atys, 15-10, 60 m. ZO. Kaap Leeuwin Ampenan, 15-10, Montresal naar Durban. Esso Rotterdam, 15-10, 8 m. Z. Las Palmas. Echo, 15-10, te Bremerhaven. sul; 9. pas; 10 til; 12. kom; 14. rijm; 15. joker; 17. gal; 19. pan; 20. kar- bies; 22. lof; 24. dom; 25. bas; 26. kas; 28. rijk; 30. O.L.; 31. bat; 32. oog; 33. put; 35. na; 36. keg; 39. min; 41. luiwagen; 42. framboos; 43. mijt; 45. Ier; 46,. af; 48. sen;. 50.. val; 51. wet; 52. de; 53. nek; 55. lot; 57. eer; 58. hor; 59. eik; 61. calorie; 64. kaf; 65. non; 67! polis; 68. dik; 69. por; 71. set; 72. rot; 73. pat; 75. uur; 76. 'twin- 'tig. Verticaal: 1. les; 2. au; 3. duikboot; 4. ijs; 5. nuk; 6. kam; 8. log; 9. pijn; 10. tor; 11. lei;. 13. mal; 14. ram;15. jas; 16. rek; 18. lor; 19. pol; 20. kat; 21. sap; 23. fijn; 24. doelman; 25. ba gatel; 27. summier; 29. kapster; 31. bewijs; 34. Tibet; 36. Kim; 37. heg; 38. arm; 40. nor; 44. napoleon; 47. fee; 49. N.O.C.; 51. wee; 52. dof; 54. kin; 56. tap; 57. eis; 58. hak; 60. kop; 62. los; 63. rit; 64. kit; 66. nop; 68. dor; 70. rat; 72. rug; 74. t.w.; 75. ui. oplossing kan worden verkregen. Tenslotte: nieuwbouw van de school is onvermijdelijk. De rapporten die omtrent de si tuatie van de school zijn samenge steld, zullen aan de orde worden gesteld in een op 3 november a.s. te houden vergadering van het alge meen bestuur van de school. De arrestatie van Schutte AMSTERDAM, 16-10. De woens dag gearresteerde misdadeger Ger hard Schutte (45) heeft bij zijn ver hoor door de rijksrecherche gezegd dat de drie bewakers van het huis van bewaring, die hij bij zijn ont snapping in zijn eigen cel opsloot, hem niet hebben geholpen. Wel heeft de gearresteerde 37-jarige bewaker L. J. J. (een der drie cipiers) briefjes voor Schutte naar buiten gesmok keld en gebracht naar de eveneens aangehouden parkwachter K. (59). Dit heeft zich in het begin van dit jaar afgespeeld, nog voor de berech ting van Schutte door de Amster damse rechtbank. BRAKEL. Op de Waalbandijk te Zuilichem, gemeente Brakel, is de 64-jarige heer L. Schriever met zijn fiets door een vrachtauto gegrepen en op slag gledood. Wetsontwerp afschaffing homofiele ontucht met minderjarigen DEN HAAG. 16-10. Een commissie van de gezondheidsraad onder lei ding van prof. dr. N. Speijer, hoog leraar in de sociale psychiatrie'aan de rijksuniversietéit te Leiden, heeft over een eventuele afschaffing van het artikel 248-bis van het wetboek van strafrecht rappert uitgebracht aan de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga. De commissie kwam eenstemmig tot de conclusie „dat er geen bezwaren van medisch-hygië- nische en psychc-sociale aard be staan tegen een laten vervallen van art. 248-bis van het wetboek van strafrecht en dat er integendeel vele voordelen van een vervallen van dit artikel aanwijsbaar zijn". Het desbetreffend wetsontwerp heeft betrekking op homofiele on tucht met minderjarigen. ZIERIKZEE, 16-10. In de woens dagavond gehouden algemene le denvergadering van de N.C.V.B. sprak de presidente, mevrouw Ver- hfule, een bijzender woord van wel kom tct ds. I. L. Uitensebcut te Hel- voirt, dit deze avond een praatje hield cvei het onderwerp „Geeste lijke verzorging van een mens in de gevangenis". Spreker begon erop te wijzen dat een vrcuw in de gevangenis heel andere zorgen vereist dan de man. Hij wcu in deze vergadering dan ook speciaal hierop de nadruk leggen. Vooral bij het vrijkomen van de ge vangene stapelen zich de moeilijk heden cp. Zij voelen zich uitgestoten en kernen wantrouwend te staan te genover het leven. Spreker stelde verkeersdelicten als een zeer ernsti ge vorm van misdaad. In christelijk gelcof moet men de gevangenen mil der tegemoet treden. Heel belangrijk is hoe men hen opvangt als de straf tijd om is. Wij moeten in het licht van Gods genade ook heel anders oordelen over de gestraften en dank baar zijn als God ons voor dezelfde zonden bewaard. Na de pauze was er nog een le vendig debat n.a.v. de verschillende DODELIJKE ONGELUKKEN OUDENDIJK. Op de langs de E-10 lopende parallelweg onder de ge meente Oudendijk is de 16-jarige B. Breve uit Beets om het leven geko men, toen hij met zijn bromfiets on verwachts keerde en door een auto werd gegrepen. Zwaar gewond werd hij raar een ziekenhuis vervoerd, waar hij enkele uren later overleed. BORGER. In Gieten is de 37-jarige landbouwer J. Pepping uit Gasselte tijdens werkzaamheden op zijn land met zijn tractor van een zandweg af geraakt en in een sloot terechtgeko men. De man geraakte ender de tractor en was vrijwel opslag dood. GAMERWOLDE. Vrijdagmorgen om 1 uur is op Rijksweg 41 in Gar- rrerwolde (Gr.) de 44-jarige mevr. Mahieu-Terwijn uit Ten Post (gem. Ten Boer) dcor verdrinking cm het leven gekomen. Zij reed in een flau we bocht van de weg met haar per sonenauto rechtdoor het Damster- diep in en verdronk. BURGERVLOTBRUG. Het stpffe- lijkcversehot van de 43-jarige G. G. Sijm uit Alkmaar is uit het Noord- hcllandskanaal cpgedregd. In de nacht van maandag op dinsdag is hij radat hij een kermis bezocht had tussen Burgervlotbrug en Zijpèr&iüj's cp onverklaarbare wijze met z;ijn au to te water geraakt. vragen die over een en ander los kwamen. De presidente dankte ds. Uitenschout voor de mooie en leer zame avond. PARIJS, 17-10. Achtenvijftig pro cent van de Fransen is tegen de doodstraf, zo blijkt uit een opinie onderzoek dat in Frankrijk is uit gevoerd in opdracht van het dagblad France-Soir. Ongeveer 33 procent is er vóór en 9,5 procent heeft er geen mening over. In 1962 was ongeveer 46,5 procent tegen de doodstraf. Er zijn meer mannen (37,5 procent) dan vrouwen (28,5 procent) vóór, terwijl in de leeftijdsgroep tot 35 jaar 64,5 de doodstraf wil. Slechts 29,5 procent van de Fransen vindt dat de justitie „goed" functioneert. In Frankrijk be staat nog steeds de doodstraf. ROME. 16-10. De voedsel- en landbouworganisaties van de Ver enigde Naties (Fao) heeft donderdag in Rome besloten, het bedrag dat beschikbaar is voor het verlenen van voedselhulp in noodgevallen, voor dit jaar van 10 tot 20 miljoen dollar te verhogen. De Fao nam dit besluit op voorstel van de Neder landse directeur-generaal dr. A. Bcerma. die meedeelde dat met de 23 tct dusver goedgekeurde gevallen al een bedrag van bijna 10 miljoen dollar is gemoeid. Er zijn nu nog ze ven aanvragen in behandeling, af komstig van zes landen die van droogte en van een staat die van overstromingen te lijden heeft. Het verlenen van hulp in deze gevallen zou op ruim 17 miljoen dollar komen De waarde van „Moratorium"-dag WASHINGTON, 16-10. In de Vere nigde Staten waren donderdag de meningen verdeeld over de waarde en d e eventuële gevolgen van de grootste anti-oorlogsdemonslralie uit de Amerikaanse geschiedenis, de woensdag gehouden „Moratorium"- dag. „M-dag" heeft bewezen dat mil joenen Amerikanen genoeg van de Vietnamese oorlog hebben, maar waarnemers twijfelen er aan of de Amerikaanse president dusdanig ge troffen zal zijn dat hij - ondanks het feit dat hij heeft gezegd door de- monstraties zijn politiek niet te zul len wijzigen -. .alsnog overgaat tot een scherpe' koers wijziging in' zijn Vietnaip-beleid. Dot het zomerse weer zich overal in West-Europa voordoet is duide lijk te zien aan de vogelstand. Zat de Westhoek vorig jaar al dik in de trekkende kramsvogels en hun neefachtige spreeuwen die zich op het fruit stortten, nu zijn ze nog steeds ergens in het hoge noorden, een enkele uitzondering daargelaten. Ook kievieten weten niet wat ze overkomen en blijven rustig in hun broedgebied. Het is natuurlijk ook mogelijk dat er al een groot aantal is vertrekken, dcch dat uit het noor den komenden hier blijven hangen. Zelfs ir de nacht is hun vrolijk ge snap cp diverse weilanden te horen. Er even els op andere móóie herfstdagen zitten er weer mensen net alsof het juli is, aardbeien le plukken. Hele schaaltjes vol. Ook nabioei-pruimen kwamen tot volle wasdom en geven nog gave vruch ten. Het enige wat ontbreekt in de Westheek is de-toerist. Het strand baadt in een ongekende weelde van zonnestralen docht slechts een en keling komt ervan profiterèn. Slechts tijdens de weekends wordt er nog heerlijk gezonnebaad en zelfs nog gezwommen want het Noordzeewa ter is nog steeds warm voor de tijd var het jaar. Een zomerse herfst zo als we nog nooit hebben meege maakt. Westhoek in de zon De nieuwe puzzel WESTHOEK, 16-10. Er is iets vreemds gaande met het najaar van het jaar 1969 en als de gang van za ken zeals die zich momenteel elke dag voordoen, nog ev endoorgaat dan kunnen we van een zomerse herfst gaan spreken die alle records gaat breken. Elke dag gedurende de laatste 6 weken cp een enkele uit zondering na, stijgt in de morgen de zon cmheog en slechts aan de al wat lagere stand is te zien dat wy half oktober noteren. Voor de rest is het zemers en zou men de herfst hier over kunnen aanspreken dan zou ze ticzen van de waarderende woorden. Vrij snel zorgt de zon ervoor dat de natte nevelsluiers oplossen en de „keperen bel" is gced voor een zor geloze heerlijke zomerdag, niiddag- temperaturen waar de maanden juli en augustus jalcers op kunnen zijn. Geen centimeter regen, beter ge zegd bijna geen milimeter is er ge vallen in die prachtige 40 dagen. Alleen wat bevochtiging van de dro ge aarde met een laaghangend wol kendek, overgaand in een natte mist. De gevolgen bleven niet uit want de aardkorst werd stofferig en droogde uit. De bieten zochten met hun lange wortels neg naar wat vocht doch tevergeefs. Veel percelen gaven dan ook weldra door hun „slapend" blad te kennen dat er watertekort was. Toen dan ook de bieten rooiers op de velden verschenen bleek weldra de hoe droog het wel was, want de techniek kon tegen de droogte maar amper op. De machines draaiden een dag en moesten dan een halve dag in reparatie. De bieten zaten te vast in de droge grond. De tarra, een zeer kritisch door de boeren bekeken cijferreeks, lag laag, Er zijn al percentages bekend van2, doch ook van 33! De zon brengt de suiker in de pee" wordt wel gezegd, doch dat klopt dan dit jaar helemaal niet, want het gehalte is juist laag en varieert van 14.5 tct 15.5. In ieder geval doet de boer wat hij wil en elke dag in de bietencampagne is nog een rooidag geweest. Vermeldenswaardige feiten. Inmiddels dóen zich feiten voor in de -natuur die zeer vermeldenswaar dig zijn. Vooral afgelopen woensdag kwam dit tot uiting toen talloze vliegjes ergens vandaan opdoken en de 5 meterstrpok boven de grond als het ware versluierden. Toen tegen de avond de temperatuur daalde, waren ze als bij toverslag verdwe nen. Dé liëvenheersbeestjes zijn nog in grote getale aanwezig ën ze doen net alsof het midden augustus is. Ook de wesp is nog .actief hoewel de koninginnen, zwaar brommend al op zeek zijn naar een. schuilplaats voor winter. Verticaal: 1. muzieknoot; 2. de gezamenlijke muzikanten om een in strumentale compositie uit te voe ren; 3. 0.1 liter (afk.); 4. type zeil- vaartuig; 5. heldendicht: 6. onder deel van een tennispartij 7. titel (afk.); 8. ouderwets; 9. voorzetsel; 10. -radiografisch noodsein (afk.); 13. bladplant; 14. groet; 16. bevel; 18. geheel overeenstemmend met elkaar; 20. voorzetsel; 21. herbergier; 22. che misch symbool; 23. zichzelf voortstu wend projectiel; 24. deel van Groot- Brittannië; 25. militaire rang (afk.); 26. rechterlijk ambtenaar in vroegere jaren; 29. stad in Japan; 30. wijn soort; 33. gebraden ribstukjevan een varken; 36. zangstem 38. tapijtach tige stof; 41. adellijke titel; 43. in houdsmaat; 45. verkorte naam van zekere stad in Brazilië; 46. waterke ring; 4.9. rechthoekig; 51. bouwma teriaal; 52. sleuf in een hoefijzer 53. gasvormig element; 54. afgemeten van beweging; 56. sierlijke tafelfles; 58. gegraven waterscheiding; 59. touw of kraag waarmee het midden van een ra tegen een mast of steng wordt aangehouden; 61. duivels per soon: 63. uithangteken bij drogiste rijen; 65. om welke reden; 67. stad in Rijnland-Palts in het Lahndal; 70. chemisch symbool; 72. den lezer heil (afk. latijn); 75. door teerdistallatie verkregen slof; 76. onvriendelijk; 78. boom; 81. bosgewas; 82. over, langs; 86. chemisch symbool; 87. voorzetsel; 88. cn dergelijke (afk.); 90. paarde- slee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2