Restauratie van het stadhuis zal geruime tijd in beslag nemen Ledenvergadering Zierikzeese IJsvereniging (ieiiH't'iitei'uuil Brouwershaven Adverten fie BROUWERSHAVEN, 13-10. De raad der gemeente Brouwershaven vergaderde maandagavond in het Plaatsenhuis onder voorzitterschap van burgemeester mr. J. P. Boersma. Afwezig was de heer F. Dooge. De raad besloot tot verkoop van een aantal perceeltjes grond te Dreischor gelegen achter de woningen van de Daniël Ockersestraat voor de prijs van f 2 per m- aan de betreffende gebruikers. De raad verleende eervol ontslag aan de heer N. Meiresonne als on bezoldigd ambtenaar van de burger lijke stand; secretaris, toegevoegd aan de raadscommissie voor de re creatie; administrateur van het ha venbedrijf en het marktwezen en notulist voor de raadsvergaderingen. De heer Meiresonne is benoemd tot referendaris bij de onderafdeling Juridische Zaken van de Prov. Pla nologische Dienst van Zuid-Holland. Mr. A. Gast zei het spijtig te vin den dat deze ambtenaar vertrekt uit de gemeente. Hij wenste hem veel succes toe in zijn nieuwe functie. Burgemeester Boersma zei het even eens spijtig te vinden maar voor de betrokken ambtenaar betekent het een goede promotie. N.a.v. het raadsvoorstel om de heer M. C. Padmos te benoemen tot de drie laatst genoemde functies, ontstaan door het vertrek van de heer Meiresonne informeerde de heer L. C. Braber, of dit de juiste manier van benoemen is. De heer Padmos werkt uitstekend op Sociale Zaken en heeft een grote mate van vertrouwen gewonnen bij de inwo ners. De voorzitter lichtte toe dat het voor de heer Padmos eveneens een promotie betekent. Hij voert het werk op Sociale Zaken nauwgezet en met ijver uit en gezien de combina tie van deze funkties in het verleden steeds reden tot tevredenheid heeft gegeven stelt het,college voor deze te continueren. M.a.s. werd de heer Padmos in de voornoemde funkties benoemd. Hamerstukken Als hamerstukken werden behan deld de 6e wijziging Bezoldigings- vererdening 1968; salarismaatrege len vakleerkrachten per 1 juli 1969; toerekening duurtetoeslag 1969; uit kering in verband met nacalculatie „trend" 1969 en vaststelling van een crediet in rekening-courant voor 1970 groot f 398.000. N.a.v. de 27e wijziging der begro ting 1968 vroeg de heer L. C. Braber wat er met de oude o.l. school ge beurt, nu de nieuwe er is. „Wordt deze gesloopt?" „Nee, want ze staat op de lijst van monumentenzorg. Er wordt gedacht om de kleedaccomo-r datie voor de gymnastiek te verbe teren terwijl het Nutsdepartement voor meer ruimte heeft geclaimd. Ook het dameszangkoor houdt er haar repetities. Bij de Raad van Sta te loopt nog steeds een beroep bes tref fende eventuele afbraak", aldus de voorzitter. De heer M. Matthijsse haakte in met de vraag wat er met de bijzon dere school gebeurt die eveneens leeg staat. „Kan men die verkopen, terwijl de gemeenschap geld betaalt vcor een nieuwe school?" De voor zitter: „Als gemeente staan we hier geheel buiten." De heer J. A. v. d. Bijl. „Hoe komt het dat de post telefoon beneden de raming ligt met 1000/u?" Voorzitter: „We zijn zuinig geweest!" Op een vraag van de heer P. C. v. Hattum hoever het staat met het sportveld te Noordgouwe antwoordde de voorzitter dat deze door de Heide Mij heden mondeling is opgeleverd. De schriftelijke bevestiging volgt nog. De stadhuisrestauratie De begrotingswijzigingen nr. 27, 28 en 29 werden z.h.s. goedgekeurd. Mr. A. Gast wilde graag weten wat er met het stadhuis te Brou wershaven en de naast gelegen wo ning gebeurt. Tevens drong hij aan op een lijst van museumstukken, welke na voltooiing van het gebouw toch weer tentoongesteld worden. De voorzitter deelde mede, dat de Het laantje bij de begraafplaats te Zierikzee. De situatie is hier ook aanmerkelijk veranderdo.m. door verdwijning van het karakteristieke huisje. restauratie geruime tijd zal vergen. Het stadhuis zal dan dienst doen voor trouwpartijen, raadsvergade ringen en krijgt ontvangstkamers voor de entvanger, voor het college van b en w enz. Voor het overige zijn er nog geen nauwkeurig omlijste denkbeelden. Wanneer de restauratie vordert zullen misschien plannen rijpen wat er verder moet gebeuren met het aangrenzende pand. De ar chitect denkt een beetje aan het plan om er weer een woning van te ma ken. maar dit is nog helemaal niet vaststaand. Verbouw secretarie De raad verleende een krediet van f 12.000 teneinde de secretarie te Dreischor te verbouwen en 3 kamers in te richten. N.a.v. een opmerking van één der fracties delen b en w mede dat uit financieel oogpunt het uitgesloten moet worden geacht dat in de toekomts het vrijkomende po litiebureau in het Loodswezen te Brouwershaven aangekocht en ver bouwd zal kunnen worden voor in richting der secretarie. Per 1 jan. 1971 moeten de gemeenten zelf hun archief verzorgen en dienaangaande wordt gedacht hiervoor het gymlo kaal te Dreischor te gebruiken. Hiervoor in de plaats zal dan een nieuwe gymzaal moeten komen. Volière en muur Een toegevoegd agenda punt be helsde een grondruil tussen de ge meente en de heer P. Th. de Veth te Brouwershaven. De situatie is nu zo dat betrokkene een volière op ge meentegrond heeft gebouwd. De ge meente echter heeft de openbare weg lopende over grond van de heer De Veth. Gezien de achterzijde van het stadhuis (de grondruil behelst een gedeelte van de Korenmarkt) zwaar meespeelt bij Monumenten zorg heeft de betrokken architect, de heer Ruige voorgesteld deze ach terzijde door een muur af te sluiten. De volière kan dan achter de muur gebouwd worden op eigen grond van de heer De Veth waarbij de gemeen te de kosten van de muur groot f 2250. voor haar rekening neemt, mits betrokkene meewerkt aan de grondruiltransactie. De voorzitter zei dat dan een fraaie stedebouwkundi- oplossing is gevonden. Dit voorstel ondervond bij de raadsleden geen bezwaar. Tenslotte vroeg de heer M. Mat thijsse meer aandacht voor het be gaanbaar maken van de Zuiddijk- straat te Brouwershaven, welke mo menteel helemaal is opgegraven. Di verse ter plaatse wonende midden standers lijden wekelijks groot ver lies cmdat men de winkels niet kan bereiken. De voorzitter zegde onder- zeek toe, eveneens aan de heer L. C. Braber die er op attendeerde, dat heren autobezitters, welke in de cai- sonhaven te Zonnemaire werken bij het huiswaarts keren als echte weg- piraten door Zonnemaire te keer gaan. SPORT VOETBAL Renesse verloor spijlig van RSC (5—1) Renesse dat in deze wedstrijd aan zienlijk beter voetbal liet zien dan in zijn voorafgaande thuiswedstrij den heeft desondanks toch genoegen moeten nemen met een afgetekende nederlaag. Hadden de rood-witleri evenwel in hun voorhoede de beschikking ge had over een speler die weet hoe een aanval afgerond moet worden dan had de uitslag er beslist anders uit gezien. Vooral in de le helft, toen zij een licht veldoverwicht hadden, hebben zij ruimschoots de gelegen heid gehad om de Souburgers een achterstand te bezorgen. Dat het zo ver niet kwam lag leuter en alleen aan het gebrek aan spelinzicht en besluiteloosheid in de voorhoede. Ge werkt om een zo'n gunstig mogelijk resultaat te behalen hebben alle spelers zonder meer gedaan. Al in 'dé 4e rhin. kon RCS de leiding ne men toen C(ees de Nooijer een vrije trap. waarbij hij eerder was dan doelman Plandsoen, in het. verlaten doel kon koppen 0-1. Mede zij vooral lïèt voortreffelijk werk van Jaap Geleijnse op het middenveld en Toon Jonker in het defensie blok kregen de bezoekers in de le helft geen reële scoringskansen meer. Zo als gezegd liet Renesse de kans ach terwege om in de stand verandering te brengen. Ook na de thee bleef de thuisclub nog de kans op een gun stig resultaat behouden. Een tweetal fraaie kansen om de stand in even wicht te brengen werden onbenut gelaten. De thuisclub kreeg in de 17e min. de genadeslag toen Jan Karre- man een voorzet van Frans Wasapy ongedekt kon inkoppen 0-2. In de 24e min. kon Wasapy een voorzet van links ineens inschieten 0-3 Advertentie waarna Jaap v. d. Hoek aan de an dere zijde hard op de paal kogelde. Jaap Geleijnse had inmiddels met een blessure het veld moeten verla ten. In de 39e min. werd het door Cees de Nooijer 0-4 waarna Jaap v. d. Hoek in de 42e min. het verdiende tegenpunt wist te scoren 1-4. Nog in dezelfde minuut bracht Cees de Nooijer de eindstand op 1-5. MEVO-Zeelaiul Sp. V 1-0 De oranjehemden zijn er in deze wedstrijd in geslaagd een kleine, kostbare en verdiende overwinning, te behalen. De thuisclub had deze overwinning voor een belangrijk deel te danken aan de inzet welke door de spelers aan de dag werd ge legd. In vergelijking met de wed strijd van vorige week speelde ME- VO zeker een klasse beter. Het weer medespelen van Tom v. d. Velde en Rinus Ravia betekende voor de thuis -club, die ook haar opstelling had gewijzigd, een versterking. Reeds bij de eerste de beste aanval van de be zoekers zag het er voor MEVO nu niet bepaald rooskleurig uit toen v. d. Wekken binnen de beruchte lij nen de bal met de hand speelde. Tot grote opluchting van de MEVO-aan- hang wist doelman v. d. Linde de strafworp te stoppen waarmee Zee^ land Sport een fraaie kans verloren zag gaan om de leiding te nemen. Er ontwikkelde zich hierna een aan trekkelijke strijd waarin MEVO overwegend het beste van het spel had. Uit een goed opgezette aanval wist Kees Bij de Vaate in de 21e minuut met een fraai schot het enige en beslissende doelpunt te scoren (1-0). De thuisclub had zelfs nog pech toen Rinus Ravia, buiten be reik van de doelman, hard op de paal schoot. Het bleef hierna een boeiende en spannende strijd waarin MEVO slaagde haar voorsprong te behouden. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 18 oktober luidt; le klasse: Arnemuiden II-MEVO I (15.30 u., J. Jacobse); Wolfaartsdijk I-Wemeldinge I; Heinkenszand I- Meeuwen II; 's Heer Arendskerke I- Bevelanders I; VCK I-Nieuwdorp I; Zeeland Sport V-Middclburg V. 2e klasse A: WIK I-Kruiningen I (15.30 u.. J. C. de Bilde); Brouwers haven I-Kloetinge II (14.30 u., J. Maas); Duiveland I-KapelleII (15.30 u., L. Baaijens); Bruse Boys I-DFS III (15.30 u., J. L. Rentmeester); Ril- landia II-SKNWK I (15.30 u.. J. Beuns); Waarde I-Wemeldinge II. 3e klasse A; ZSC I-Duiveland II (15 u„ K. Baumann); Apollo II-WIK II (15.30 u., W. A. Crucq); Schore I- Nieuwland II; Middelburg VI-VCK II; GPC I-Arnemuiden III. 4e klasse A: MEVO II-Bevelanders I (15.30 u„ Th. Sies); SKNWK II- WIK III (15.30 u., J. D. v. d. Linde); DFS IV-Bruse Boys II (15 u., J. de Nooijer); Colijnsplaatse Boys II- Brouwershaven III (15.30 u., J. Lou- werse); Wissenkerke II-Brouwersha ven II (15.30 u., L. Juffermans). Juniorencompetitie Groep A I: Zeeland Sport A I- Zierikzee A I (15 u„ E. C. Tax); Mid delburg A I-Vogel waarde A I; Ar nemuiden A I-Vlissingen A I; Ter- neuzen A I-Kapel!e A I; Steen A I- Terneuzense Boys A I. Groep A VII: Zierikzee A II-Re- nesse A I (14.30 u., J. M. Geelhoed); WIK A I-Bruse Boys A I (14.15 u., M. N. Krijger); DFS A I-MEVO A I (15.30 uur). Groep B XI: MEVO B I-Duiveland B I (14.25 u.); Colijnsplaatse Boys B I-Zicrikzec B I (14.30 u.)Cortgene B I-Wissenkerke B I. Groep B XII: MEVO B II-Renesse B I (15.30 u.); Dreischor B I-Zierik- zee B II (14.30 u.); ZSC B I-Brou wershaven B I (13.55 u.); DFS B I- Bruse Boys B I (14.25 u.). Zóndagcompetitie Het programma voor a.§. zondag 19.oktober luidt: le klasse: DFS I-Domburg I (14.30 u., M. Wolfert); Luctor I^-Hulsterloo 'I; Lewedorpse Boys I-Zeelandia I; Aardenburg I-Robur I; Schoondijke I-Hoofdplaat I; IJzendijke I-Philip- pine I. 2e klasse B: Zonnemaire I-Volhar ding I (14.30 u„ A. J. Fokke); Renes se II-Domburg II (14.30 u., J. C. de Bilde); Cortgene I-DFS II (14.30 u., L. Baaijens); Kwadendamme I-Drei- schor. I (14.30 u., A. van der Schoor); Hansweertse Boys II-Luctor II; 's H. Arendskerke Hl-Patrijzen I. 3e klasse C: Dreischor II-Kwaden- damme II (14.30 u.. K. Baumann); Hansweertse Boys Ill-Zonnemaire II (12 u., M. Paëuwe); Volharding III- SVOWK I (12 u., J. A. de Fouw),; Robur 11-CorJ.gene'II; Robur III- Goes IV. KORFBAL All-Ready zaterdagmiddag tegen ex-le klasser Olympia I In de 2e klasse van het Zeeuws Winterkorfbal krijgt All-Ready I zaterdagmiddag op het sportpark Bannink bezoek van de ex-eerste klasser Olympia I uit Wilhelmina- dorp. Op de ranglijst nemen de Zuid Bevelanders momenteel een zeer ondergeschikte plaats in, doch bij in formatie is inmiddels gebleken dat het als twaalftal een goede formatie is. De afwerking schijnt de oorzaak te zijn van de minder goede resul taten der bezoekers. Wanneer All- Ready haar fraaie positie op de ranglijst wil behouden zal men de volle winst in Zierikzee moeten hou den en dat zit er normaal gerede neerd ook wel in. All-Ready II naar Ritthem In de 3e klasse van de Zeeuwse Korfbalcompetitie trekt All-Ready II zaterdagmiddag a.s. naar Ritthem om daar de strijd tegen de reserves van Atlas aan te binden. Omdat de rood-zwarten momenteel met slechts één gewonnen wedstrijd op de on derste plaats terechtgekomen zijn is het harde noodzaak, dat men nu de winst eens mee over de Zeelandbrug brengt. Deze mogelijkheid zit er in en wanneer Jaap van Klinken en de zijnen zich geven voor wat ze waard zijn, behoort een leine over winning zeker tot de mogelijkheden. ZIERIKZEE. 14-10. Onder voorzit terschap van de heer J. Pomper werd maandagavond in het „Huis van Nassau" de jaarvergadering gehou den van de Zierikzeese IJsvereni ging. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek o.a. dat de ijsbaan tijdens het afgelopen seizoen in totaal op zes dagen werd opengesteld. Het ijs was echter niet sterk genoeg om er wedstrijden op te houden. De aange schafte geluidsinstallatie voor het leiden van wedstrijden en voor mu ziek bleek zeer goed te voldoen. De penningmeesteresse, mevrouw Root- Gorter werd met woorden van dank van de voorzitter voor het vele werk verricht, door de vergadering gede chargeerd voor het gevoerde beheer. Uit het financieel verslag bleek dat het afgelopen seizoen werd afgeslo ten met een batig saldo van f 126,08. De laatste termijn van de geldlening die werd aangegaan kon worden af gelost. Op de begroting voor het ko mende seizoen werd rekening gehou den met een verhoogde afdracht aan de K.N.S.B. en een post van f 600.-, welke onder meer bestemd is voor de aanschaffing van een nieuwe lichtinstallatie. De huidige, meer dan tien jaar ou de lichtinstallatie, is dringend aan vervanging toe. Het bestuur zal zich nader beramen over het vraagstuk van de financiering en de te kiezen soort verlichting. De heer Verdoorn deelde namens de baancommissie mee dat zorg zal worden gedragen voor het tijdig voorzien van de baan met voldoende water. Aangezien de toevoer van wa ter uit de sloot naast de ijsbaan maar zeer matig is, zal er zo nodig water uit het Kaaskenswater worden ge- pomt om als onderlaag van de wa terstand te dienen. Tot slot werd het voorstel aangenomen om de ijsbaan bij opening of heropening de eerste drie dagen uitsluitend voor leden te doen openstellep. Na deze drie da gen zullen er pas dagkaarten kunnen worden gekocht. De voorzitter sloot vervolgens de vergadering met een woord van dank en met de wens op een goed schaatsseizoen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Goudswaard A. J. Mulder te Ter Aa; te Ooltgensplaat G. v. Estrik te Genemuiden; te 's-Heer Hendrikskinderen (toez) drs. B. Prakke. kandidaat te Wassenaar; te Buurse (O.) (toez.) L. Cannegieter (eervol ontheven predikant met rechten van emeritus, laatstelijk predikant te Castricum); te Haar- lemte Pretoria-W door de Neder duits Herv. Kerk, mede voor de Ne derlandse immigranten G. J. H. Hij- mink te Rotterdam-C. Bedankt voor Ede G. H. Kooten te Delft; voor Winschoten (toez.) C. Smit te Ruinerwold. Geref. Kerken Beroepen te Zwartebroek M. v. d. Heide te Numansdorp. Bedankt voor Groningen J. W. Bats te Marknesse. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt "voor Bodegraven-Alphen 3an de Rijn en voor Grootegast Pr~ Deddens te Rozenburg. Geref. Gemeenten Beroepen te Nieuw Eeyerland H. Rijksen te Gouda; te Klaaswaal H. Ligtenberg te Genemuiden. Ger. Kerk OOSTERLAND. Vrijdag 17 okto ber, 16.45 uur, dr. Becker (huwelijks bevestiging). De progressieve priesters in Rome ROME, 15-10. De 200 progressieve priesters die in Rome bijeen zijn. hebben dinsdag verklaard dat het ambt van de paus als opvolger van Petrus ernstig wordt aangetast door het huidige kerkelijke recht, de autoritaire en autocratische manier waarop de paus en de Romeinse cu rie dit recht toepassen, de geheime diplomatie en de machtsconcentratie in handen van het Vaticaanse staats secretariaat, de manoeuvres, van de nuntiaturen en door onderdrukking en inquisitie. VOETBAL Zierikzee li-Zeeland Sport II 1-2 Gebrek aan spelinzicht en schot vaardigheid van de rood-zwarte voorhoede had tot gevolg dat beide, kostbare, puntjes mee naar Vlissin- gen gingen. Al vrij snel, in de 3e mi nuut, wisten de bezoekers de leiding te nemen (0-1). Na een combinatie tussen Berrevoets en Klink kreeg Jan Jonker in de 8e min. het leder in goede positie toegespeeld waarna hij beide partijen weer naast elkaar bracht (1-1). Zeeland Sport behield een technisch overwicht maar in de le helft kwam er in de stand geen wijziging meer. Twintig min. na de Ihee slaagde het iets beter spelende Zeeland Sport de winnende treffer langs doelman Kommer in het net te plaatsen (1-2). Zierikzee III-Robur II 2-1 Door deze belangrijke wedstrijd in winst om te zetten is Zierikzee III al leen aan de leiding gekomen van de 3e klas C. De rood-zwarten die over wegend het beste van het spel had den kwamen de overwinning ten volle toe. Reeds in de le helft de monstreerden de rood-zwarten een groot veldoverwicht. Door gebrek aan schotvaardigheid gingen talrijke kansen teloor. Doelman Podkornie moest bij een der schaarse aanvallen van de bezoekers zelfs met een bij zonder fraaie safe zijn team voor een achterstand behoeden. In de 10e mi nuut na de hervatting zag het er naar uit dat de beslissing was geval len toen de goed doorzettende Leen Koster de Robur doelman kansloos wist te kloppen (1-0). In de 23e min. slaagde Robur ei* toch weer in de stand in evenwicht te brengen toen na een misser van Verkaart een dei- voorhoede spelers via de paal in schoot (1-1). Zierikzee kreeg hierna een groot veldoverwicht. Dc thuis club had bepaald met pech af te re kenen toen een hard schot op dc lat afstuitte. Tien min. voor tijd viel de beslissing toen Herman Meijer han dig enige tegenstanders wist te om spelen waarna hij op fraaie wijze in schoot (2-1). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Met een lijntoestel van de KLM is de heer L. Nelemans secretaris van het NVV, van Schip hol naar Suriname vertrokken, waar hij gedurende enige maanden be sprekingen zal voeren mei de vak beweging in Suriname. DEN HAAG. Z.k.h. prins Bernhard heeft in Den Haag het nieuwe hoofd kantoor van het verzekeringsconcern Nationale-Nederlanden N.V. geo pend. De prins deed dit door de laat ste hand te leggen aah een miniatuur van het nieuwe kantoorgebouw. ROTTERDAM. Rechercheurs van de Rotterdamse rivierpolitie hebben dertien mannen gearreslerd (elf uit Rotterdam en twee uit Den Haag), die betrokken zijn geweest bij een omvangrijke serie havendiefstallen. HEERLEN. De 17-jarige Paul N. uit Heerlen die vier weken geleden met twee minderjarige meisjes en eèn 22-jarige vriend B. wegliep is opgespoord. De jongeman bleek in Luxemburg op een boerderij te hel pen bij de wijnoogst. HOOFDDORP. Van de twee auto dieven die hoofdagent A. P. Hessels (28) op de Kruisweg in Hoofddorp aanvielen en zodanig verwonden dat hij in het ziekenhuis moest wor den opgenomen, is ook de tweede man gistermiddag in Haarlem aan gehouden het is de 28-jarige J. M. M. OUDE-PEKELA. De werknemers van de zés strokartonfabrieken in Öude-Pekela. „De Vrijheid" in Veendam, „De Dollart" in Nieuwe- schans en „Ons Belang" in Stadska naal hebben op een vergadering in Oude-Pekela voor de derde maal besloten maandag aanstaande op nieuw 24 uur het werk neer te leg gen. EINDHOVEN. Door de Eindhoven- se politie is op verzoek van de poli tie in Veldhoven de 27-jarige A. Z. uit Eindhoven gearresteerd. De man wordt ervan verdacht in Veldhoven een auto te hebben gestolen. Samen met een vriend zou hij daarmee naar het Belgische plaatsje Retie (nabij Turnhout) gereden zijn om op 7 ok tober een gewapende overval te ple gen op de kredietbank. ROTTERDAM. In het Dijkzigtzie- kenhuis is de 77-jarige mevrouw G. Groeneveld-Michel uit Rotterdam overleden aan de verwondingen die zij had opgelopen bij een ongeluk op de kruising Slinge-Zierikzeestraat in de Maasstad. DEN HAAG. De minister van bin nenlandse zaken, nn*. H. K. J. Beer- nink, meent niet dat het invullen van stembiljetten voor de leden van de Eerste Kamer met een ball point aanleiding vormt voor het wijzigen van de kieswet. ARNHEM. De rechtbank le Arn hem heeft de 72-jarige H. A. Bos goed uit Angeren wegens smaad schrift in een ingezonden stuk in de „Vrije Boer" veroordeeld tot f 500 boete. De officier van justitie had zes weken gevangenisstraf geëist, waarvan vier weken voorwaardelijk. DEN HAAG. De minister van bui tenlandse zaken mr. J. M. A. H. Luns. en zijn ambtgenoot van de Afrikaanse republiek Gabon, de heer J. R. Ayoene, hebben in Den Haag een overeenkomst getekend over landingsrechten voor de burger luchtvaart. DEN HAAG. De Franse minister van builenlandse zaken, de heer M. Schumann, zal op donderdag 6 no vember voor een werkbezoek in Den Haag zijn, aldus heeft hel ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag meegedeeld. DEN HAAG. Nederland zal in het kader van samcnwerkingsregeling met de Interamerikaanse Ontwikke lingsbank, een lening van tien mil joen verstrekken aan Chili voor de bouw van een steiger in zee, nabij Constitucion, 250 km. van Valparaiso. FRANEKERADEEL. Door nog on bekende oorzaak is de 61-jarige vee houder H. Punter uit Kubaard met zijn bromfiets op de Bommclserweg in Tzum (gom. Franekeradeel) ko men te vallen. Met een schcdelbasis- fractuur werd de bromfietser over gebracht naar een ziekenhuis in Sneck, waar hij echter later op de dag aan zijn verwondingen is over leden. AMSTERDAM. Als onderdeel van de actie van het Wercldnatuurfonds om flora en fauna van de Galapagos- eilandcn te behouden zullen vanaf 16 oktober Nederlandse bankinstel lingen knipriksen (knijpbeursjes) gaan verkopen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4