Kleuterschool te Renesse wil alle leerlingen onder één dak Demonstraties en tegendemonstraties op „Moratorium"-dag in Amerika Subsidiëring jubileumuitvoeringen ZVU Het wereldvoedsel programma „Flitsen" uit het buitenland Rioleringswerkzaamheden aan Hogeweg te Westenschouwen zijn in volle gang Bij controle-actie in Amsterdam werden 2200 „zwartkijkers" opgespoord Financiën voor nieuwe vuilniswagen voor liet rayon Schouwen 71FKIK/KpSTHE NIEUWSBODE Donderdag 16 oktober 1969 Nr. 29286 Plan van oadercommbsie: RENESSE. 14-19. Op de in de kleu terschool gehouden ouderavond van de school, kwam tijdens de rond vraag het reeds tang bestaande pro bleem aan de orde van de in aparte gebouwen gehuisveste klassen. Het bleek dat de ouders er zeer voor ge porteerd zUn, dat de kinderen onder 1 dak worden gebracht. De hoofdleid ster, mevrouw B. J. P. van Antwer pen deelde mede, dat men voor deze zaak al drie jaar bezig is. Ter gelegenheid van deze ouder avond hadden de kinderen verschil lende werkstukken gemaakt, die alle in het teken van de herfst stonden. Nadat de werkstukken in ogen schouw waren genomen, opende de wethouder van onderwijs de heer J. van Waveren de bijeenkomst. Hij had bemerkt dat het aantal leerlin gen dit jaar iets is omlaag gegaan; hij sprak zijn waardering uit over het keurige werk. De schoolarts, me vrouw Germing-Steidel te Zierik- zee hield een causerie over de voe ding van het kind. Meestal bepaalt het kind zelf wel de hoeveelheid. Be langrijk voor de kleuter zijn vooral vlees, vis, melk, kaas en fruit. Om een slechte houding van het kind te verbeteren, noemde zij zwemmen een goed middel. Niet snoepen Zij waarschuwde tegen te veel snoepen en legde de nadruk op re gelmatig onderhoud van het gebit. Bij het onderzoek wordt altijd veel aandacht besteed aan hart en longen van het jonge kind. Bij de kleuter komt vaak oorontsteking voor, ter wijl ook buikpijn een vaak gehoorde klacht is. Vooral bij nerveuze kin deren ligt de oorzaak vaak in de in gewanden, terwijl ook nierstenen niet moeten worden uitgesloten. Gymnastiek is vooral van groot be lang voor voeten en benen. Het bed plassen (10 procent van de kleuters is op school nog niet zindelijk), blijkt eveneens vaak een nerveuze oorzaak te hebben. Een goede nachtrust is ook op dit punt belangrijk. Presentjes Nadat verschillende vragen waren be-antwoord, dankte de heer R. Boersma, als voorzitter van de ou dercommissie, voor de leerzame uit eenzetting en overhandigde de schoolarts een cadeaubon. De kas- commissie bestaande uit de heren H. de Roo en J. Hendrikse meldden de ZIERIKZEE, 15-10. Ged. Staten van Zeeland hebben aan provinciale staten een voorstel doen toekomen om aan de Stichting Zeeuwse Volks universiteit te Middelburg een sub sidie te verlenen tot de helft van het tekort met een maximum van f 7.540 op de in zeven Zeeuwse ge meenten, waaronder Zierikzee, te organiseren voorstellingen en zang voordrachten in het kader van de viering van haar 25-jarig jubileum in 1970. De bruto-kosten van het jubileum programma (te Zierikzee cabaret Seth Gaykema) zijn geraamd op f 24.080, het tekort op f 15.080. In dit tekort heeft de Z.V.U. een zo hoog mogelijk provinciaal subsidie gevraagd. De Zeeuwse Culturele Raad, terzake om advies gevraagd, acht het juist, dat dit jubileum met een extra programma wordt gevierd en dat de provincie in het tekort Sterfgevallen door voedselvergiftiging SETIF, 15-10. In twee dorpen in de omgeving van de Algerijnse plaats Setif zijn tien personen van tien tot twintig jaar overleden en 20 in ernstige toestand in zieken huizen opgenomen na het eten van giftige paddestoelen. Incident bij Witte Huis WASHINGTON, 15-10. Bij het Witte Huis is het woensdagmiddag tot ongeregeldheden gekomen toen een groep negerbetogers slaags raak te met de wachtposten. De betogers wilden het terrein op en er moesten verscheidene detachementen politie te hulp worden geroepen om hun dat te beletten. Een aantal betogers is gearresteerd. Het was het eerste gewelddadige incident op „Morato riumdag". Beruchte kampbeul komt voor de rechter DUSSELDORP, 15-10. Binnenkort zal in Dusseldorp het proces begin nen tegen de voormalige comman dant van het nazi-concentratiekamp Treblinka, de Oostenrijker Franz Stangl. Het openbaar ministerie is gereed gekomen met de aanklacht tegen Stangl, die van augustus 1942 tot augustus 1943 het beruchte kamp leidde. De thans 61-jarige voorma lige SS-Hauptsturmführer woonde jarenlang onder valse naam in Bra zilië. Hij werd op 23 juni 1967 aan West-Duitsland uitgeleverd. In het vernietigingskamp Treblin ka zijn ongeveer 700.000 Joodse man nen, vrouwen en kinderen ter dood gebracht. Stangl, die bij de verho ren heeft toegegeven dat dit aantal juist is, wordt moord op 400.000 mensen aangerekend. ROME, 15-10. De bedragen voor het „wereldvoedselprogramma", dat is ingesteld door de wereldland bouworganisatie der Verenigde Na ties (Fao), hebben een bedrag van 288 miljoen dollar (1036,8 miljoen gulden) bereikt. Deze bijdragen zijn gegeven in de vorm van levensmiddelen, diensten en geld. Hierbij zijn schenkingen van Canada, Nederland en de Europese Economische Gemeenschap (35.000 120.000 ton melkpoeder). De Vere nigde Staten zullen een aanvullende bijdrage verstrekken die gelijk is aan de waarde van deze schenkingen. Een en ander is meegedeeld door de directeur van het uitvoerende bure au van het wereldvoedselprogramma Francisco Aquino, op een bijeen komst in Rome, die dinsdag is be gonnen. Het wereldvoedselprogramma be schikt thans over voldoende hoe- velheden boter, melkpoeder en graan. Er is echter nog behoefte aan vis, suiker, peulvruchten en rijst. India heeft bij de organisatie een hulpprogramma ingediend ter waar de van 56 miljoen dollar voor de ontwikkeling van de melkproduktie in dat land. Als de aanvraag wordt aangenomen, zal dit het grootste project worden dat door het we reldvoedselprogramma wprdt uitge voerd. subsidieert. Ged. Staten delen de op vatting van de Raad dat ook de ge meenten waar de bijzondere jubile umvoorstellingen plaatsvinden, in het tekort daarvan e enbijdrage die nen te leveren. Een miljoen werknemers in het gebied van Milaan zijn woensdag een algemene staking begonnen, uit protest tegen hoge huren en kosten van levensonderhoud. ANKARA. De Westduitse deel nemer aan de Europa-rallye, Eugen Lodrik, is woensdag in de buurt van Hamsikoey, aan de Zwarte zee, met zijn wagen uit een bocht gevlogen en dodelijk verongelukt. PNHOM-PENH. De regering van Cambodja heeft de internationale controle commissie verzocht per 31 december 1969 het land te verlaten. BONN. Eenheden van het Britse Rijnleger in Duitsland zijn in paraat heid gebracht om zonodig op korte termijn te kunnen worden overge bracht naar Noord-Ierland als de toestand daar nog meer verslephtert. Dit is dinsdag meegedeeld door goed ingelichte kringen in Bonn. LONDEN. Koningin Elizabeth heeft de Britse journalist Anthony Grey, die enige dagen geleden door Peking werd vrijgelaten, benoemd tot officier in de Orde van het Brit se Imperium. KINS J ASA. Président Joseph Mo- boetoe van Kongo-Kinsjasa heeft amnestie aangekondigd voor alle stu denten die de vorige maand gevan gen zijn genomen. De amnestie is verleend tér gelegenheid van de 39- ste verjaardag van de president. PARIJS. 52 procent van de Fran sen is tevreden over president Geor ges Pompidou. In juni was het per centage 54 procent, zo onthult een opiniepeiling van het Franse insti tuut voor de publieke opinie (IFOP). BRUSSEL. De twee jonge Pales tij nen die op 8 september jl. met handgranaten een aanslag pleegden op het kantoor van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El - Al in Brussel, hebben hulp gehad van twee ambassades van Arabische landen in de Belgische hoofdstad, zo meldt het Brusselse blad „Le Soir". SOFIA. In het Bulgaarse Kozlo- doei, aan de Donau, is de bouw be gonnen van de eerste Bulgaarse kerncentrale. BELFAST. Britse militairen heb ben bij huiszoekingen in de protes tantse Noordierse wijk Shankill Road een „benzinebommenfabriek" ontdekt. Zij vonden in een leegstaan de winkel ongeveer honderd benzi nebommen en een hoeveelheid lege flessen. WASHINGTON. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft meegedeeld, dat seismografische tril lingen uit de Sowjet-Unie zijn gere gistreerd, die overeenkomen met een kernproef van een kracht tussen de 200.000 en één miljoen T.N.T. WASHINGTON. Kapitein Robert Marasco, die het dodelijke schot zou hebben gelost in de zaak van de groene baretten wordt op zijn ver zoek uit het leger ontslagen, zo deelt het Pentagon mee: Het ontslag wordt als eervol verleend en gaat 31 okto ber in. SAIGON. In Vietnam, werkende Amerikanen hebben een brief ge schreven die gericht is aan president Nixon en waarin zij pleiten voor terugtrekking van de Amerikaanse strijdkrachten uit Vietnam, „zodat de Vietnamezen vrij over hun toekomst kunnen beslissen". BRISBANE. Twee jonge, langha rige Anglicaanse geestelijken in Too- woomba, 140 km. ten noorden van Brisbane, zijn geschorst omdat hun „onconventionele houding en uiter lijk" de gelovigen uit de kerk hiel den. BRUSSEL. Jean Rey, de voorzitter vün de Europese Commissie, ver wacht dat de ministerraad van de gemeenschap in de komende twee maanden voldoende vorderingen zal maken <>m de overgangsfase van de E.E.G. definitief te kunnen afslui ten aan het einde van het Jaar. boeken in orde. Als nieuw lid van de oudercommissie werd gekozen mevrouw K. J. Hogendoorn. De scheidende mevrouw T. de Feiter kreeg een presentje aangeboden voor het vele werk in de commissie ver richt. Bij de rondvraag vertelde de heer J. van Antwerpen een en ander over de aanbouw van een nieuw lokaal, niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de leidsters blijkt de split sing van de school in twee gebou wen niet te voldoen. Het plan werd hierna opgevat met de oudercommissie en de ouders te trachten wat meer schot in deze zaak te krijgen. De heer Boerma sprak tot slot een dankwoord. Bom ontploft in belastingkantoor LES HERBIER, 15-10. Een bom is ontploft in een gebouw in de west franse plaats Les Herbier, waarin de gewestelijke belastingdienst is gehuisvest. De ontploffing, de twee de binnen een maand in hetzelfde gebouw, komt op een tijdstip dat de actie van kleine winkeliers voor een herziening van de sociale wetgeving en het belastingstelsel steeds grote re omvang aanneemt. De winkeliers organisaties hebben zich echter te gen dergelijke gewelddaden uitge sproken. WASHINGTON/NEW YORK. 15-10. Miljoenen Amerikanen over de ge hele Verenigde Staten protesteerden woensdag met demonstratieve bij eenkomsten en marsen tegen het voortduren van de oorlog in Viet nam. Als prominente woordvoerders op deze „Moratorium"-dag eisten de de mocratische senatoren George Mc- Govern, Eugene McCarthy en Ed ward Kennedy een zo snel mogelijk terugtrekken van alle Amerikaanse militairen uit Vietnam. De uitingen van onbehagen strekten zich uit van de universiteiten tot het congres en de kerken. Hoezeer het Amerikaanse volk verdeeld is over het Vietnam- beleid van de legering bleek uit de tegendemonstraties ten gunste van de regeringspolitiek die naast de an- Koperdieven op heterdaad betrapt WEZEP, 15-10. De spoorwegre cherche in Zwolle heeft in de afge lopen nacht de daders van een reeks koperdiefstallen op de spoorlijn Zwolle-Amersfoort op heterdaad be trapt, toen zij bezig waren de kope ren aardleiding van de bovenlei dingsportalen te verwijderen. Wan neer deze leiding wordt verwijderd, kan dit een groot gevaar opleveren, want de masten kunnen dan bij een ondeugelijke isolatie onder een spaning van ongeveer 1500 volt ko men te staan. ti-regeringsbetogingen werden ge houden en uit de commentaren in de pers. Terwijl de bladen aan de oost kust over het algemeen de critici van de regering blijken te steunen waren de commentaren van de bla den in de rest van het land sterk van elkaar afwijkend. Over één ding is men het echter vrij algemeen eens. President Nixon heeft zich zelf een slechte dienst be wezen met zijn uitlating aan de vooravond van „Moratorium"-dag dat „hij zich onder geen beding zal laten beïnvloeden door de demon- traties". Sclieepvaartberichteii Ameland. 13-10. 700 m Z Freetown. Attis, 13-10. 200 m O. Malta. Aludra, 13-10. 390 m NNO. St. Pauls Rocks. Camitia, 13-10. rede Liverpool. Koreniu, 14-10. te Singapore. Kenia, 14-10. Bombay naar Singa pore. Abida. 14-10 Kaapstad naar Singa- Acmaea, 14-10 Ras Tanura naar Yokkaichi. Akudra. 14-10. 230 m re.w. Kaap Verd. Eeil. Ameland, 14-10 600 m n. Natal. Esso Amsterdam. 14-10 Puurfleet naar Rotterdam. Echo, 14-10 Hamburg naar Bremer haven Gulf Swede. 14-10 pass. Lissabon naar Marsa El Brega. AMSTERDAM, 15-10. Dc dienst omroepbijdragen van de P.T.T. heeft bij een onlangs in Amsterdam-oost, oud-west en de havenbuurten ge houden zgn gerichte controle 2206 niet-geregistreerde t.v.-toestellen op gespoord. De actie die drie weken duurde en waarbij dertig opsporingsambte naren van dienst werden ingescha keld, leverde voorts 359 niet-gere- gistreerde radiotoestellen op. Boven dien kwamen tijdens de actie, waar bij ca 10.000 bezoeken werden afge legd, op de postkantoren nog 460 aangiften binnen. Sinds in 1965 met de gerichte con troles werd begonnen zijn er bijna 63.000 „zwartkijkers" en ruim 42.000 SPORT SCHAKEN Zierikzee 2-Vlissingen 3 4-4 Maandag j.l. heeft het tweede Zie- rikzeese achttal het thuis opgenomen tegen Vlissingen 3. De uitslag 4-4 kwam als volgt tot stand. A. M. v. d. Westen-C. H. Zwijnen- burg 1-0; R. P. Hogerheide-J. N. Markusse 1-0; P. C. Trompert-J. v. d. Made 1-0; A. v. d. Westen jr.-J. Meerman 1-0; ds. I. Faber-C. J. Schout 0-1; A. J. L. Blom-J. H.Rijn- tjes 0-1; D. P. Schiettekatte-J. K. Hubregtse 0-1; J. J. Vasseur-J. de Graag 0-1. Opmerkelijk is het dat de Zierik- zeepunten alle behaald zijn aan de eerste vier borden. Eveneens j.l. maandag, werden in groep 1 van de clubcompetitie de volgende partijen gespeeld: A. J. Scheele-J. J. v. d. Ende afgebr.; A. de Spirt-O. E. Vleeshouwer 0-1; P. C. Tak-C. J. M. Nolet 0-1. „Landau" - Zierikzee Zaterdag a.s. speelt Zierikzee in de Z.S.B.-competitie uit tegen „S. Landau" in Axel. Het zal voor Zie rikzee geen gemakkelijke opgave worden, aangezien het vijf reserves moet opstellen. Dit Zierikzee 1 ziet er als volgt uit: 1. J. J. v. d. Ende; 2. C. J. M. No- let; 3. R. v. d. Veken; 4. J. M. Beve lander; 5. A. de Spirt; 6. P. C. Tak; 7. R. P. Hogerheide; 8. A. M. v. d. Westen; 9. J. J. Hoogstrate; 10. A. J. L. Blom. KERKNIEUWS Oud Ger. Gemeente OOSTERLAND. Vrijdag 17 okto ber: ds. H. Wiltink, Doetinchem (7.30 uur). BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 8 okt. Antony Fredric, z, van Nico Geert Krijnse Locker en van Maatje Leentje Minnaard (Wes- terschouwen); 7 okt. Peter Adriaan, z. van Jacob Marinus Moerland en Jannetje Martha Visser( Wester- schouwen); 8 okt. Pieter Adriaan, z. van Cornelis van Leeuwen en Pie- ternella Catharina Maria den Boer (Middenschouwen)9 okt. Janna Ja- coba, d. van Bartel van der Linde en Cornelia Post (Westerschouwen); 10 okt. Annette Daniëlle, d. van Marten Knot en Adriana Elisabeth Stastra (Zierikzee); 12 okt. Irmina Antonia Clasina, d. van Jan Jacob Schou wenburg en Pieternella Hendrika Ligtendag (Zierikzee);, 11 okt. Corne lia Johanna, d. van Pieter Tonis Nuijens en Cornelia Johanna Hubert (Zierikzee); 11 okt. Willemina Pau lina, d. van Jakob de Vlieger en Lena Cornelia Welleman (Midden- schouwen); 11 okt. Jacoba Tannetje, d. van Jacob van den Ouden en Adriana Pieternella de Pree (Brui- nisse); 14 okt. Nico Wilhelm, z. van Marinus Jan van den Houten en Cor nelia Jacoba Flikweert (Zierikzee). Gehuwd. 10 okt. Arie Peter Leen- dert van Kessel, 22 jr. (Zierikzee) en Antonia Sies, 21 jr. (Zierikzee). Oevrleden. 6 okt. Marinus Roskam, 66 jr., cehtg. van Cornelia Pieter nella de Bakker (Zierikzee). „clandestiene" radio-luisteraars op gespoord. Meer dan 49.000 kregen een proces-verbaal. Op 1 oktober jl. stonden bij de dienst 2.717.416 t.v.-apparaten gere gistreerd, 174.190 meer dan op 1 ja nuari van dit jaar. BURGH, 15-10. De Hogeweg. in het zomerseizoen een der drukst be reden wegen van de Westhoek met aan de noordzijde een groot aantal campings en bungalowparken, is nu weer al enkele weken afgesloten voor alle verkeer. De transporlriolering, een onder deel va nhet gigantische riolerings plan der gemeente Westerschouwen wordt weer verder aangelegd, nadat vorig najaar reeds was begonnen ter hoogte van „Het Paardenbosch" en het Kommertjesweegje. Het werk liep toen in het zeer natte herfstsei zoen bijzonder tegen en in het voor jaar was men nauwelijks op de helft. Nu heeft de firma Wallaart uit Noordeloos wat zwaarder materieel ingezet en bovendien zit alles mee zodat elke dag flinke stukken afge werkt worden. Het prachtige droge weer heeft in deze bijgedragen. Mo menteel wordt het weer even „uit kijken" want de in de buurt van de woning van de fam. Krijger aan de Hogeweg lopende waterleidingbuis gaat daar naar de andere kant van de weg en volgt nog het oude tracé van de vroegere Hogeweg. De riole ringsbuizen moeten onder de water leiding door gelegd worden, zodat deze persleiding van drinkwater als PK het ware een tijdje opgehangen moet worden. Doch gezien de ervaring die de werklieden met dit werk hebben opgedaan zal deze kruising op 2.80 meter diepte weinig moeilijkheden opleveren. Hoogste punt Nadat tot de villa „Lisiduna" van uit Westenschouwen was doorge werkt, was aldaar het hoogste punt bereikt. Vanaf Daleboutsweegje werd opnieuw begonnen op grote diepte om, langzaam omhoog ko mend, bij „Lisiduna" een verbinding te vormen met de andere rij. Het af valwater kan dan bij „Lisiduna" als het ware twee kanten uit naar rich ting Burgh en tegenovergesteld naar Westenschouwen waar het via Kom mertjesweegje verder afgevoerd wordt. Na de koppeling rest nog het stukje Daleboutsweegje-W. G. Boot laan waar de bestaande riolering aan gaat sluiten. Wanneer het - werk op deze voor treffelijke manier doorgaat, dan zal het berijden van de Hogeweg eerder mogelijk zijn dan in de geplande meimaand 1970. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Benoemingen in Raad van bestuur Reinigingsdienst Sehouwen-Duiveland BRUINISSE, 13-10. Deze week ver gaderde in het gemeentehuis te Mid denschouwen (Scharendijke) de Raad van Bestuur van de Reini gingsdienst Sehouwen-Duiveland. In deze vergadering werd tot voorzit ter benoemd (vacature A. A. van Eeten) burgemeester S. Franckc van Middenschouwen; tot secretaris-pen ningmeester (vakature C. H. van de Linde) burgemeester J. D. de Kam van Duiveland. De gemeente Bruinisse, die tot dusver de administratie verzorgde, heeft verzocht daarvan te worden ontheven. Als administrateur werd benoemd, de heer J. Landman te Kerkwerve, ambtenaar ter secreta rie van Middenschouwen. Het dagelijks bestuur stelde voor de duurtetoeslag voor het personeel te betalen volgens de rijksregeling. Wethouder Kuijper en burgemees ter De Kam waren van mening, dat daar het personeel van de Reini gingsdienst in vele opzichten gelijk gesteld is met het personeel van de gemeente Duiveland, ook op het toe kennen van de duurtetoeslag gelijk op met Duiveland moet worden ge werkt. Duiveland heeft aan zijn per soneel een afwijkende betere rege ling geboden nl. een duurtetoeslag van f 140,Het voorstel van het dagelijks bestuur niet verder te gaan dan de rijksregeling wordt aangeno men met drie stemmen tegen. De trend-uitkering 1969 ontmoette geen bezwaar en zal dus eveneens worden uitgekeerd. Voor dc aanschaffing van dc nieu we vuilniswagen, die in gebruik komt in het rayon Schouwen kan een geldlening worden afgesloten btf de Bank van Nederlandse Gemeen ten te 's Gravenhagc, groot f 80.000,- tegen 7% procent, looptjjd 10 jaar. Hiertoe werd met algemene stem men besloten. Begrotingswijzigingen Dc aanschaf van genoemde vuil niswagen en de afsluiting van de geldlening geven aanleiding tot be grotingswijzigingen. Deze begrotings wijzigingen worden aangenomen, resp. in inkomsten de f 80.000,- van de lening,onder uitgaven de f 78.270,40 Van de werkelijke kosten. Bij de begrotingswijziging werd een toelichting gegeven over de kon- sekwenties van de aanschaffing van een nieuwe wagen. Bleef men met de heer Rademaker werken, dan zouden de kosten f 38.343,80 zijn plus 12 procent B.T.W., is totaal f 42.945,06 Nu zijn de totale kosten f 38.203,07, waarbij rekening wordt gehouden met de aanstelling van een nieuwe chauffeur van de nieuwe vuilnisau to. De begroting 1968 moet worden aangepast aan de werkelijke uitga ven. De aangepaste begroting sluit met een voordelig saldo van f 2029,57. In het oog lopende verhogingen zijn de meerdere opbrengst van het gebruik van de stortplaats door meer partikulieren f 1480,50, terwijl ver- vangingskosten personeel f 2678,24 heeft gevergd. Een in het oog lopende verhoging is de meerprijs huur en onderhoud vuilnisbelten te Ouwerkerk en Se- rooskerke met f 4849,70 tot f 6323,95 Het onderhoud van de vuilnisauto heeft f 1099,86 minder gekost dan was geraamd. Het voorstel tot vast stelling van een nieuwe verordening betreffende de formatie en de be zoldiging van het personeel werd te ruggenomen, omdat over deze ver ordening nog enkele verschillen van inzicht bleken te bestaan. De begroting 1970 werd aangeno men met algemene stemmen. In de ze begroting, in ontvangst en uitgaaf geraamd op f 178.393,04 is een post van f 4439,50 opgenomen voor on voorzien. Aan bijdragen van de aan geslotenen is geraamd f 159.186,- is f 25,80 per emmer. Vorig jaar be droeg de bijdrage per emmer f 23,70 een verhoging dus van f 2,10 per emmer. Behoeften verschillende gemeenten Brouwershaven slaat genoteerd voor 1191 gehele en 6 halve emmers (f 30.805,20). Bruinisse 854 hele en 47 halve emmers (f 22.639,50). Duive land voor 1190 hele en 2 halve em mers (f 30.727,80). Middenschouwen voor 588 hele en 22 halve emmers (f 15.454,20). Westerschouwen heeft 2086 hele en 445 halve emmers in ge bruik (f 59.559,30) (halve emmers zijn emmers waarvan slechts alleen in het toeristenseizoen gebruik wordt gemaakt en waarvoor dus maar de helft behoeft betaald van het door de aanwezige bewoners. Het gebruik van de stortplaatsen zal naar ver wacht wordt f 4750,- opbrengen. De auto van de Ki-ing Duiveland, gekost hebbend f 49.500,- heeft per 31 december 1969 nog een boekwaar de van f 19.800,- (Jaarlijkse afschrij ving f 4950,-). De afschrijving (in 8 jaar) op de nieuwe auto vergt f 9.683,20. De vuilnisbelt te Ouwer kerk heeft een boekwaarde van f 820,31die te Serooskerke f 2248,40. De voorzitter vroeg en verkreeg machtiging uit meer dan 20 sollici taties voor chauffeur op de nieuwe vrachtauto, samen met het dagelijks bestuur de meest acceptabele sollici tant te benoemen. Duitse oorlogsmisdadiger gearresteerd MUNCHEN, 15-10. In Beieren is de 56-jarige luitenant-kolonel Wil helm Radtke, commandant van een eenheid Westduitse grenstroepen, ge arresteerd onder verdenking van moord op honderden Joden in de Sowjet-Unie tijdens de tweede we reldoorlog. Volgens de Beierse minister van justitie had Radtke tegen het einde van 1941 toen hij nog luitenant was van de militaire politie „op bevel" het commando over zeven executie pelotons. Meer dan duizend Joden waaronder vrouwen en kinderen zouden zo zijn omgebracht in liet ge bied tussen Nikopol en Kokotop in do Oekraine.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3