Aantal toeristische overnachtingen vrijwel gelijk aan 1968 STREEKNIEIIWS „Ontmoeting" Russische ruimteschepen STREEKNIEUWS AGENDA LAATSTE NIEUWS WereEdspaarweek- Spaardersfeestweek Pereprijzen (bij ruim aanbod) niet hoog Nog geen definitieve beslissing over de belastingcorrectie Mededeling Geil. Staten van ZIERIKZEE, 15-10. Voor /over thans is na te gaan zat het aantal toeristische overnachtingen in Zee- tand dit seizoen ongeveer gelijk zijn aan het cijfer voor 1968. Een derge lijk beeld geeft ook de gehele Neder landse en Belgische kust te zien. Wat betreft het prijsniveau en de dienst verlening steekt Zeeland beslist niet ongunstig af ten opzichte van dit kustgebied. Aldus delen Ged. Staten mee naar aanleiding van vragen van de be treffende afdeling van de provinciale staten van Zeeland over het voorstel van G.S. inzake de nota over de ont wikkeling van de openluchtrecreatie in Zeeland. Het college stelt vast dat de oor zaak van de stagnatie in de ontwik keling moet gezocht worden in de concurrentie van goedkope vakantie arrangementen naar zonniger stre ken. De slechte zomer van 1968 deed velen besluiten dit jaar de vakantie in zuidelijker oorden door te bren gen. Voor de eerstkomende jaren houden G.S. rekening met een lichte stijging van de belangstelling; op middellange termijn wordt voor Zee land een sterkere groei verwacht. Hiervoor, aldus het college, zal een verhoging van de attraktiewaarde van de recreatiegebieden nodig zijn, Expositie F. Cnossen In hoeve „De Spoelman" te Andijk wordt van 17 oktober tot 17 novem ber werk geëxposeerd van de schil der Feike Cnossen. Het is de bedoe ling van de heer Cnossen om mot het te exposeren wérk een tournee te gaan maken in Oost-Europa. Zo als- bekend was de schilder tot voor enige jaren een tijdlang werkzaam te Zierikzee, waar hij ook actief was met het organiseren van tentoon stellingen. Subsidiëring onderhoudskosten van molens Ged. staten hebben aan prov. sta ten van Zeeland een voorstel doen toekomen om in de jaarlijks werke lijk gemaakte onderhoudskosten van in bedrijf zijnde molens in de pro vincie Zeeland tot wederopzegging een bijdrage te verlenen van 15 pro cent, met een maximum van f 225 per molen. Verder luidt het voorstel van G.S. om in de jaarlijkse werke lijk gemaakte ondei'houdskosten van niet in bedrijf zijnde molens in Zeeland tot wederopzegging een bij drage te verlenen' van 15 procent, met een maximum van f 150' per molen. T I' -M ZIERIKZEE Gevonden voorwerpen Biljet van f 10 en f 5;; geel wollen vest; grijs kinderjack met wollen kraagje; groen-grijs regenpak (broek en jas); kleine roeispaan; zwarte plastic handschoenen; gebloemde sjaal; wieldopsleutel; dameshorloge; blauw nylon jack; bankbiljet van f 25; bril met gouden montuur; kriel -kip; grijs geruit lapje stof; doublé kettinkje met hanger; kettinkje met plaatje „Ria"; sleuteltje no. E 45 S; V.W. wieldop; portemonnee met kraaltjes; f ietssleutel; blauw kinder- portemonneetje; leefnet; blauw jack, grijsgevoerd; herenjekker; doek waarin gereedschap; lichtblauw meisjesvest; nieuwe flessendrager; blauw kinder jack (groen gestreepte voering); doublé dameshorloge; huis sleutel; bankbiljet van f 10; verze keringsplaatje NHD-497; meetband (20 mtr.); gebloemde damesparaplu; etui met sleutels en pluggen; bruin hondje met rode halsband; heren horloge; step (blauw met witte spat borden); geruite boodschappentas; blauw-witte gymschoen; blauwe kinderportemonnee; schetsboek; Lips -sleutel no. 11133; bruin tasje, inh. zonnebril en portemonnee; blauw wit kindersokje; mapje pasfoto's; tas inh. een paar slippers; wieldop met vaste sierrand; huissleutel no. 636; thermosstaat. UV.V.-bejaatdenontspannings- bijeenkomst Op maandag 20 oktober wordt in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw door de U.V.V.-afdeling weer een ontspanningsavond voor bejaarden georganiseerd. De oud-Zierikzeeë- naar de heer W. P. L. Bakker te Arnhem zal enkele Zeeuwse schets jes brengen op deze avond, waarna mevr. van der Sluys-Bij de Vaate dia's zal vertonen van de in de afge lopen zomer gemaakte bejaardenreis. Alle bejaarden zijn op deze bijeen komst hartelijk welkom. Vergadering Beatrixschool Op maandag 3 november verga dert in het schoolgebouw aan de Mulockstraat het algemeen bestuur van de Beatrixschool. Belangrijk agendapunt is de bespreking over de derde fase van de noodzakelijke schooluitbreiding. KERKWERVE Sportvissers in nood Dinsdagmiddag j.l. waren een tweetal personen uit Etten en Leur met een houten sloep aan het vissen op de Oosterschelde nabij het Pik- gat. Omdol dc boot veel water maakte ging men op zoek naar het lek. Door het oplichten van een plunk, die in dergelijke sloepen voorkomen, ontstond opeens een groot gat in de bodem van de boot, waardoor in zeer korte tijd de sloep vol water stond en de toestand van de twee mannen er verre van fraai uitzag. Door hard roepen en wen ken wisten zij de aandacht te trek ken van de heren C. P. Hart en J. van IJsseldijk, beiden uit Kerkwer- ve, die eveneens in een boot ter visvangst waren. Deze laatsten wis ten snel de lekke boot te bereiken terwijl het bedrijfsleven een verant woord prijsbeleid zal moeten voeren, gecombineerd met een goede dienst verlening. Voldoende ruimte In antwoord op een andere vraag delen G.S. o.a. mee dat de werkcom- missie van de recreatieraad de tot 1985 te verwachten sterke toeneming van de recreatieve belangstelling voor Zeeland aanvaardbaar acht om dat voldoende ruimte beschikbaar is voor uitbreiding van de voorzienin gen. Daarnaast zal er een zekere in breuk worden gemaakt op de nog aanwezige rust. Een vermaaksindu strie zoals aan de Belgische kust, verlangt de werkcommissie niet. De nota stelt duidelijk, dat het eigen ka rakter van de Zeeuwse recreatiege bieden moet worden behouden en zo nodig versterkt. Tevens worden maatregelen genoemd, die uitvloei ing van de recreatieve bebouwing langs de gehele kust moeten voorko men. „Wij onderschrijven deze me ning", aldus het college. Verder deelt het college mee: „Wij stellen alles in het werk om voldoen de financiële medewerking van het rijk te krijgen voor de oplossing van de rioleringsproblemen in de Zeeuw se recreatiegebieden. Wü verwach ten binnenkort een uitspraak over de financiële steun van het rijk voor het rioleringsprojekt van Wester- schouwen". MOSKOU, 15-10. Voor de tweede maal in 24 uur hebben de twee Sow- jetrussische ruimteschepen Sojoez 7 en 8 elkaar dicht genaderd, tot op 500 meter, meldt het Sowjetrussische persbureau Tass. Dinsdagavond kwamen deze twee tot op 1,5 kilomter bij elkaar. De na dering van woensdag werd van na bij gadegeslagen door de Sojoez-6. Er zijn nog steeds geen aanwijzingen dat de lang verwachte koppeling in derdaad tot stand zal worden ge bracht. Van bepaalde Russen is on officieel vernomen dat mogelijk vrij dag een belangrijke dag zal worden, maar wat zij op die dag verwachten zelden ze niet precies. Zoals gewoon lijk wordt officieel door de Russen niets van te voren meegedeeld. vember, Zierikzee'Kerk werve 25 november, Scharendijke 15 decem ber, Renesse 13 januari 1970. Natuurlijk kunnen en zullen deze data nog worden gewijzigd als het bouwbeleid of het bouwbelang dat noodzakelijk maakt. Cursus „Beter Bewegen" Gymnastiekvereniging „Kwiek" De gymnastiekvereniging Kwiek te Bruinisse kreeg vorig jaar een toevloed van dames leden (ouderen) die al of niet de cursus Beter Be wegen hadden gevolgd en die hun gymnastische oefeningen wilden voortzetten of beginnen om in con ditie te blijven. Er moest op zeker ogenblik een stop worden gezet be treffende de aanmelding. Maar de plm. 30 leden, die zich vorig jaar aanmeldden hebben niet allemaal volgehouden (wel de groot ste helft) sommigen moesten om ge- zondsheidsredenen stoppen, anderen wegens familieomstandigheden en andere reden. Graag zou Kwiek de dames die zijn ingeschreven als lid trouw op de repetities zien komen, maar daarnaast kunnen weer nieuwe leden worden ingeschreven, terwijl ook een heren afdeling weer op nieuw zou kunnen worden opge richt, als er zich tenminste 12 he ren aanmelden. Het bestuur van Kwiek wacht in spanning af, of meerderen zich willen melden, het zij bij één der bestuursleden of aan de zaal. en beide mannen aan boord te ne men. De lekke sloep werd op sleep touw genomen en aan de kant ge bracht, waar bleek dat ook alle hengels en molens e.d. nog aanwe zig waren. Door het kordate optre den van de heren Hart en Van IJs seldijk is in dit geval erger voorko men. HAAMSTEDE E.H.B.O.-diploma's De uitreiking der E.H.B.O.-diplo ma's aan de geslaagden van de cur sus 1968-1969 zal plaats vinden op dinsdagavond 21 oktober. Deze cur sus werd georganiseerd door de af deling Westhoek van de afd. Schou wen van het Ned. Roode Kruis. RENESSE Bijeenkomst bejaardensociëteit Ook te Renesse is deze week weer de bejaardensociëteit van start ge gaan. Ds. L. de Wit vei'welkomde de bejaarden. Getracht zal worden - zo deelde hij mede - een „tafeltje dek je"-dienst te organiseren, bestemd voor bejaarden, die zelf niet meer kunn enkoken. Ook niet-leden van de sociëteit zullen van deze dienst gebruik kunnen maken. Bouw school vertraagd De bóuw van de openbare basis- s,chQOl te Renesse is enkele wekpn vertraagd, daar de benodigde 'vloe ren niet tijdig geleverd kunnen wor- sden. Eerst eind oktober kunnen deze vloeren worden verwacht. OOSTERLAND Verkoop kinderzegels opbenbare school De leerlingen van klasse 5 en 6 van de openbare basisschool alhier, hoofd de heer P. T. Bolkenbaas, ver kochten ook dit jaar weer kinder- kaarten en kinderpostzegels, welke resp.' opbrachten f 362,50 en f 485, zodat totaal een bedrag van f 847,50 kon worden geregistreerd. Door de leerlingen van klasse 5b en 6 van de chr. basisschool, hoofd de heer D. J. Bart, wei'd ook aan deze actie deelgenomen. Deze kinderen ver kochten voor f 115,50 aan kinder- kaarten en voor f 397,50 aan kinder postzegels, zodat dit totaal bedrag was f 513, Doorgang Marktplein-Groenendaal De doorgang vanaf het Marktplein naar het Groenendaal is nu zover gereed gekomen dat het trottoir recht getrokken is en de straat ge legd, zodat het verkeer een veel ruimere doortocht heeft gekregen. Verder zal door gemeentewerken een schutting worden gezet als scheiding tussen de nieuw aange kochte grond van de gemeente en de grond die bij het aangrenzende dorpshuis behoort. Hierna zal ver der het plateau worden bestraat en kunnen hier vermoedelijk nog enige parkeerplaatsen worden gemaakt. Gelijk bekend heeft ook de gemeente momenteel de oude smidse aange kocht van wijlen de heer P. Keste- loo aan het begin van de Sint Joost- dijk, eveneens voor sloping, om ook hier een ruimere doorgang te cre- eren. Het ligt in de toekomst in de bedoeling om de Sint Joostdijk door te trekken achter het oude dorps huis en de nog hier staande wonin gen en déze straat te laten uitko men in het Groenendaal langs de woning van mevr. Boot-Jonker. De Zeeuwse collecte De Zeeuwse collecte, die hier ter plaatse werd gehouden door de da mes mevr. J. Stoutjesdijk-Borst, mej. Riet Boogert, mej. Jannie van Driel, mej. Mien Goudzwaard, mej. Tannie van 't Hoff en mej. Rina Stoutjes- dijk, onder leiding van mevrouw M. Stoutjesdijk-van 't 1-Ioff, bracht op de mooie som van f 208,44. Waar voor de milde gevers(slers) zowel als de leiding en de collectanten, een dankwoord toekomen. Parkeerplaatsen De parkeerplaatsen voor auto's die ter lengte van ongeveer 150 m. wor den aangelegd in de Burgemeester van der Havestraat alhier, door het straatmakersbedrijf Van der Cingel uit Nieuwerkerk, naderen hun vol tooiing. Verschillende bewoners heb ben hiervoor hun voortuintjes zien opgeofferd en ondervinden, dat voor de Moloch van het steeds intensiever wordende verkeer veel moet worden prijsgegeven. Maar het was een bit tere noodzaak in dezedruk bereden straat, waar behalve veel auto's, ook vele malen per dag de bussen van de R.T.M. passeren. Ongeveer een dertigtal auto's zal een plaats kun nen vinden. BRUINISSE Verkoop motorschip De heer Jan de Ruiter te Bruinis se verkocht zijn motorschip Anjo, dat als sportvissersschip is ingericht aan de heer A. Drinkwaard te Brui nisse. De heer Drinkwaard was tot voor kort schipper op het motor schip Zeelands Luister, welk schip echter uit de vaart zal worden geno men omdat de heer Drinkwaard het varen op een binnenschip gaat sta ken. De Anjo wordt door de heer Drinkwaard weer Zeelands Luister genoemd. Openstelling Waddenzee Op 28 en 29 oktober wordt dooi de Inspecteur der Visserijen in het 2e, 3e en 5e district, de heer Van Erp, weer een deel van de Wadden zee opengesteld om te vissen op mosselzaad en halfwas mosselen. Leden vrouwenvereniging zagen „droomkeükens" Dat rneh heu£ niet ver van huis behoeft te gaan om een uitstekende en leerzame avond tè hebben, be wees dinsdagavond dé hervormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" te Bruinisse, die met 36 leden een bezoek bracht aan het onlangs geo pende Tielemans Keukencentrum te Melissant. De dames reden eerst naar Mid- delharnis, waar zij door de heer Tie- leman en zijn staf ontvangen werden in het fraaie café-restaurant „De Hooge Heerlijkheid". Na verversing werden de dames door de heer Tie- leman welkom geheten en werd een filmpje gedraaid waarop men de „droomkeükens" in gebruik zag. Maakte dit filmpje reeds grote in druk, „weg" was men helemaal toen men geconfronteerd werd met aller lei moderne keukens, zoals zij in de praktijk worden gebruikt. Men had ogen en oren te kort en men stond, verbaasd, van het gemak en het gerief, dat een moderne keu ken weet te bieden, afgezien nog van de bijzonder fraaie wijze waarop al les is verwerkt en afgewerkt. Een geslaagde avond, aldus de pre sidente, mevrouw H. de Koning-Ju- melet in haar dankwoord aan de heer Tieleman en ieder was het daarmee wel eens. Razzia's in België BRUSSEL, 16-10. De Belgische rijkswacht en bijzondere recherche hebben woensdagavond een groot scheepse actie uitgevoerd om de hant te leggen op handelaars in verdovende middelen. Op vele plaat sen in hel land, en met name in Bi'ussel, Antwerpen, Gent en Leu ven, werden gehele straten afgezet en invallen gedaan in nachtkroegen en dancings. De identiteit van alle aanwezigen wex-d nauwkeurig ge controleerd en vele personen wer den ook gefouilleerd, en hun ciuto's onderzocht. Tientallen zijn voor een nader verhoor of onderzoek opge bracht. Streefdata oplevering bejaardenwoningen De streefdatum voor de oplevering van de in aanbouw zijnde bejaarden huizen (gebouwd door de firma De Hartog) in de 2e bouwstroom van de stichting Woningen en woonge bouwen voor bejaarden op Schou wen Duiveland is als volgt: Brui nisse 24 oktober, Oosterland 10 no- Stichting Woningbouw Bejaatdfpt Tot voorzitter van de Stichting Woningen en Woongebouwen voor bejaarden op Schouwcn-Duiveland (vacature A. A. van Eeten) is geko zen burgemeester J. D. de Kam van de gemeente Duiveland. ZIERIKZEE Afdeling C P B. Op woensdag 22 oktober wordt in het Ned. Hervormd Verenigingsge bouw een bijeenkomst gehouden yan de Chr. Plattelandsvrouwen Bond. De avond wordt verzorgd door de firma De Jong (voorheen Hogerhfij- de delicatessen) te Zierikzee. HAAMSTEDE Vergadering N.C.V.B. Op 21 oktober a.s. vindt in de ge reformeerde kerk weer een verga dering plaats van de N.C.V.B.-afde- ling. Tijdens deze bijeenkomst treed op de deklamatrice mevr. Van Wijk- Knieriem. l'ritis Const uit tijn gaal vooruit DKN HAAG. 16-10. De Rfjksvoor- lichtingsdienst deelt mede: de ge neesheren deelden vanmorgen mee. dat prins Constantijn een goede nacht heeft gehad. Zijn gezondheids-, toestand is wederom voor uitgegaan. Donderdag 16 oktober Zierikzee Hervormd V<- uur, regionale enigingsgebouv vergadering C.l NIJMEGEN. Als eerste uitvloeisel van de wens om harder op te treden tegen hel college van curatoren, heb ben ongeveer 80 studenten van de Nijmeegse universiteit woensdag een zitdemonstratie van ongeveer drie awartier gehouden in het curatoren- gebouw van de katholieke universi teit, 27 t/m 31 oktober 1969 NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Dienst-keuze- niogèlijklieid? BRUSSEL, 15-11). Drs. Th. E. Wetterterp, KV P-lid van de Tweede Kamer zal in de ko mende zitting van het Navo- parlement in Brussel met een aanbeveling komen om jonge mensen de keus te bieden tussen hel vervullen van mili taire dienst of een tijdlang dienst doeii in ontwikkelings landen. De aanbeveling behelst voorts het in leven roepen van een „peace corps" van de Eu ropese lid-statên van de Navo, naar Amerikaans voorbeeld, en het organiseren van samen werking tussen de bestaande ontwikkelings - hulpprogram- Maanreis als leerschool LONDEN, 15-10. De Ameri kaanse maanreizigër't Efjlbfii Aldrin en Neil Armstrong zijn samen met het derd^- lid van de Apollo-11, Michael: QoMiltè, tijdens hun reis langs 22 lan den in honden, aangekomen. Op eeW freïsconféfenlie ceichzii zij onder andere, dat- bij :een volgende lucht' naar -deanaah ook een (lichter, een priester en een filosoof aanwezig zou den moeten zijn. „Van deze mensen zou u een betere in druk kunnen krijgen van wat wij hebben gezien". Collins voegde eraan toe, dat hij had gedacht over een reis die hij graag zou organiseren. „Ikzou de politieke leiders van de ge- héle wereld 160.000 kilometer mee naar boven willen nemen om hun te laten zien hoe klein de verschillen tussen de naties in werkelijkheid zijn". DEN HAAG. 15-10. Hoewel de Ne derlandse perenoogst dit jaar aan zienlijk kleiner is dan die van het vorig jaar en verschillende belang rijke rassen nauwelijks aan de helft Hof auto betrokken bij aanrijding DEN HAAG. 15-10. Omstreeks kwart over twaalf woensdagmiddag is op Rijksweg 4a, nabij de Keagweg in de Haarlemmermeer, een ongeval gebeurd, waarbij vier marechaussees die,, een. hofauto escorteerden, ge- van de produklic van het vorig sei zoen komen, is er de laatste weken in de belangrijkste teeltccntra van dit produkt toch sprake van een rui me aanvoer op de veilingen. Veel telers die niet zijn ingesteld op het bewaren, ruimen hun produkt. in deze weken op. De handel koopt een belangrijk deel van deze peren voor opslag, maar ook is er een goe de vraag voor directe consumptie op de binnenlandse markt en ook in het buitenland. Gezien de omvang van de oogst zijn de pereprijzen niet hoog en voor de telers in feite wel wat (teleurstelljend,, maarrdat,.,}<;pmt piede f- ;;V, <■- .}U1 '11 -V IKAvWI'MCJiKUU,. IUctcU ,.udl. tSUtlll XniiUB l ^Ppd wprdpn. De;Iqestönti vón een /dóór,' jtiel feit, dat het rijpingsproces f y!aPlP'eA POTHfr rh-tutiri. qêzq. .wekepr met .hoge .tempqratu- >-tji11111 iKi.ir hel :icadt-misch( zie - ife- 7,6; snel 'verloopt dat. de. he-ndef t kenHutem-Déi'den.- v.. 'bang,''is,,'Vóór gqn yóorr^advorjning. t In hof auto A'A-65; die géést or- De vraag' naar'bïedèrlandse.-.peren f.; ,lpcr<lj wevfl,y,al de amb^uteur van in het buitenténd' is 'gróót.'-Vólgens de* expoidcijfeiTS' fan het* Uitvoer K oingin Juliana A;a|7jpprgyn^pa- j^bfctrÖlÈjfclfreaJlibor* tëuihlioUwpro ,.1,eis,op 'de, Dam. irt VAmsterdan^-zijn gëió.oXsbrïeyen" had aangebeden'. Het ongeval gebeurde op de terugweg naar Den Haag. Een van de voorste escorterende motoren liep vast, waardoor de hofauto plotseling moest remmen. De vijf achteropko mende motoren botsten tegen de hofauto op en vielen op de grond. De hofauto werd wel beschadigd, maar kon doorrijden. De Jordaanse ambassadeur reed door, naar Den Haag, maar is vandaar weer terug gegaan naar Leiden, waar hij zich op de hoogte wilde stellen van de toestand van de gewonde mare chaussees. dukten werden ér in de eerste week van oktober 1390 tón' Nederlandse peren geëxporteerd. Hiervan gingen er 976 ton naar West-Duitsland 191 ton naar België en Luxemburg, 168 ton naar Finland, 38 ton naar En geland, 16 ton naar Frankrijk en 1 ton naar Ierland. Aangenomen wordt dat de export- vraag voorlopig ruim zal blijven, want in heel Europa zijn er belang rijk minder peren dan het vorig jaar. Door de vele zon van de afgelopen tijd is de kwaliteit van de peren over het algemeen zeer goed. Ze zijn flink uitgegroeid en de smaak is voortref felijk. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 15-10. Op de laatste dag van het jaarlijkse grote politieke debat in de Tweede Kamer, wordt geen beslissing verwacht over de door het kabinet voorgestelde verde ling van de belastingcorrectic over 1970 en 1971. Een definitieve uitspraak over deze verdeling - en daarmee over het lot van het kabinet-De Jong - valt half november, wanneer het wetsontwerp voor deze correctie van de loon- en inkomstenbelasting wordt behandeld. Sprekende over het perspectief vanuit deze begroting op wat langere termijn heeft de leider van de A.R.- fraktie, mr. Biesheuvel gezegd dat zijn bezorgdheid „cirkelt" om de spanningen, die via de kapitaal markt in onze economie kunnen los barsten. Hij zei daar vooralsnog een cumulatie van spanningen te zien ontstaan. Deze spanningen, zo ver volgde de A.R.-fractievoorzifter, worden teweeggebracht door een in tensief leningsprogramma van de overheid, via het woningbouwbeleid, vja zware lasten die deze begroting legt op het bedrijfsleven en tenslotte de grote huidige financieringsmoei lijkheden bij gemeenten. Onze frac tie vindt deze cumulatie van span ningen met name zorgwekend, omdat daardoor de rente verder omhoogge- stuwd wordt. Dan dreigen reële ge varen voor de werkgelegenheid, het eerst bij de bouw als de meest ren- tegevoelige bedrijfstak. Concluderend merkte mr. Biesheuvel op zorg te hebben over de vraag of de begro ting een reëel uitzicht biedt op het doorbreken van de loon- en prijs- spiraal in 1970. ta In Frankrijk worden zondag in zes districten tussentijdse verkie zingen gehouden, waarbij een even groot aantal voormalige gaullistische ministers en staatssecretarissen de kans krijgt een zetel te verwerven in de nationale vergadering. DIPODE DONKERE DWERG 44. Toen de kleine stoet in het paleis terugkeerde, was het echter reeds te laat; El Akbar was overleden, zonder nog bij bewustzijn te zijn gekomen. Het was een grote slag voor Kiruna en slechts het feit dat niets haar huwelijk met Gallash thans meer in de weg stond, was haar enigszins een troost. Dank zij Aram's voorspraak en bemoei ingen werd de jonge legeraanvoerder door de Raad der Ouden tot opvolger aange wezen. Drie maanden na de dood van dc heerser trad hij met Kiruna in het huwe lijk. Aram was al die tijd gebleven om Gallash zoveel mogelijk terzijde te staan. Presto, die inmiddels geheel genezen was, week geen ogenblik van zijn zijde en Dipo, de dwerg, beloofde Aram plechtig dal hij zijn nieuwe heer even trouw zou dienen als hij het Akbar gedaan had. terwijl Gal lash maar al te blij was dat de vertrouwe ling van de grote Akbar aan het hof wilde blijven en hem met raad en daad ter,tijde wilde staan. Na het. huwelijk, dal in alle stilte vol trokken werd, nam Aram afscheid, waarbij hij de grootste moeite had een einde te maken aan de eindeloze vloed van dank betuigingen van Gallash en Kiruna. Be geleid dopr een troep krijgers van Gallash reed hij -.•met Presto naar de kust en op een prachtige ochtend scheepten zij zich in op een; der schepen van Gallash' vloot, om naar, huis terug te keren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2