Weekend retour m Sloan's Balsem De blijde gebeurtenis in 't prinselijk gezin dagretour f 1.- Zierikzeese band „Pink Elephant" uiteen Verhoging zeewering onder Oosterland DEN HAAG, 8-10. De R.V.D. deelt het volgende mede: In verband met de te verwachten blijde gebeurtenis in het gezin van prinses Beatrix en prins Claus, heelt de regering het volgende besloten: 1. Officiële bekendmaking: de geboorte zal vanuit Den Haag officieel bekend gemaakt woiden door de rijksvoorlichtingsdienst in samenwerking met d epers, de ra dio en de televisie. 2. Vlaggendag: Terstond na de officiële bekend making van de geboorte zal van alle rijksgebouwen de Nederland se vlag met oranje wimpel tot zonsondergang uithangen. Mocht de geboorte van de baby officieel na 16.00 uur 's middags bekend worden gemaakt, dan zal de vol gende dag worden gevlagd. In het geval van bekendmaking op een zaterdag na 16.00 uur of op een zondag, wordt op de daarop vol gende maandag gevlagd. De mi nister van binnenlandse zaken heeft de besturen van provincies en gemeenten uitgenodigd op be doelde dag(en) op overeenkomsti ge wijze te handelen. Het zal op prijs worden gesteld als de be volking eenzelfde gedragslijn zou willen volgen. 3. Vrijaf voor ambtenaren: aan de ambtenaren zal geen vrij af worden gegeven. 4. Vrijaf voor onderwijsinstellingen: a. vindt de bekendmaking plaats bij de nieuwsuitzending van 07.00 uur 's morgens, dan zul len de leerlingen dezelfde dag vrij zijn. b. Vindt de bekendmaking plaats na die nieuwsuitzending, dan hebben zij de volgende dag vrij. c. Vindt de bekendmaking plaats op een zaterdag of op een zon dag, dan wordt vrij gegeven op de daarop volgende maandag. Deze regeling geldt voor de rijks scholen. Het zal op prijs worden ge steld, indien de besturen van de ge meentelijke en van de bijzondexe scholen eenzelfde gedxagslijn zouden willen volgen. Advertentie. Zaterdag heen, zondag terug. Extra voordelig. voordelig uit met NS Nederlands succes op internationaal songfestival SCHIPHOL, 8-10. De 22-jarige Amsterdamse zanger Ben Cramer, die op het internationale songfestival te Rio de Janeiro in de prijzen is gevallen met een liedje van de trom pettist Gerard Engelsma, heeft bij zijn terugkomst woensdagmiddag op Schiphol verteld, hoe hij de voorpa gina's van de Braziliaanse kranten heeft gehaald door: a. een lokaal Braziliaans zangeresje een kus op de wang te geven (hetgeen in Brazilië al een i'evolutionaire bezigheid schijnt te zijn, aldus Lou van Rees op Schiphol) en b. door gekleed en al in het hotel-zwembad te spi-ingen in de aanwezigheid van de tijdens dit met Zuid-Amex-ikaans vuur geor ganiseerde festival alom aanwezige persfotografen. Dat hij daai-na van de niet-Brazi- liaanse, doch internationale jury de zg. Disco vei*y prijs won had met de ze succesvolle imago-versterking ovexigens niets te maken. ZIERIKZEE, 8-10. Na een - suc cesvolle - bestaansperiode van ruim één jaar is deze week vry onver wacht een eind gekomen aan het be staan van de Zierikzeese groep „Pink Elephant". Deze niet alleen op Schouwen-Dui- veland maar ook in Middelburg en Bergen op Zoom populaire beat- en soulformatie kwam oorspronkelijk voort uit de eerste Zierikzeese beat- band ..Full of Soul". De belangrijkste oorzaak van het uiteenvallen van het „roze olifantje" is wel het vertrek uit Zierikzee van twee bandleden: organist Ron Hulshof en zanger Foort Verbrugge. Het orkestje, dat o.a. sterk naar voren kwam tijdens het talenaenfestival deze zomer te Zierikzee, bestond verder uit Max*. Verkaik, Wim Klippel en Jan de Wordt de „Titanic" geborgen BOEDAPEST, 8-10. Een Hon gaars-Oostenrijks-Britse groep gaat trachten het Britse pas sagiersschip „Titanic" 'te ber gen. Het schip liep op haar eerste reis van Southampton naar Neiv York in 1912 in de Noordelijke IJszee op een ijs berg. 1513 mensen kwamen hierbij om het leven. De ber- gingsgroep gaat, aldus hel Hongaarse persbureau MTI, een door de Hongaren ontwik keld procédé toepassen. Dit be staat uit het splitsen van het water in de elementen en het vrijkomende waterstof via een buisleiding naar aan het ge zonken schip bevestigde con tainers te brengen. Jonge. De laatste tijd ontstond er binnen de groep verschil van opvatting over het te spelen i'epertoire. Enige leden wilden met het spelen van tophits meer de commerciële kant op, ande ren voelden alles voor muziek van de avant-garde, om daarmee vooral luisterpubliek te bereiken. Intussen denken deze „avant-gardisten" aan voortzetting van de groep geschoeid op een fijnere muzikale leest dus, en met een andere bezetting. Gedacht wordt o.a. aan nummers van Bob Dylan, Joan Baez, Country Joe en Fish Byrds. Intussen zullen de repe tities binnenkort worden voortgezet en zal de nieuwe te vonnen groep ongetwijfeld binnen niet ai te lange tijd van zich laten horen. Advertentie Veehouders krijgen deel zuivelfondsheffin" teru" RIJSWIJK, 8-10. De Nederlandse veehouders krijgen een deel terug van de zuivelfondsheffing, die ze in het melkprijsjaar april 1968-april 1969 hebben moeten betalen. De heffing bedroeg tien cent per honderd kilo afgeleverde melk en zestig cent per honderd kilo afgele verde room. Ze wordt nu achteraf verlaagd tot resp. dx-ie en achttien cent. Via de zuivelfabi'ieken zullen de boeren het te veel betaalde, alles bij elkaar ongeveer f 5.100.000, terug ontvangen. UTRECHT. De 60-jarige J. Blan- kenstein uit Lunteren is op een met automatische knipperlichten bevei ligde spoorwegovergang tussen Bar- neveld en Lunteren met zijn bx-om- mer tegen de reizigex-strein van Arn-» hem gebotst. De man was op slag dood. OOSTERLAND, 8-10. In het kader van het plan tot verhoging van de zeedijken in verband met vex-wachte hogere waterstanden als gevolg van de Volkeraksdichting wordt momen teel in opdracht van het Watex-schap Sch.-Duiveland door de fa. P. van Dongen en Zoon uit Haamstede een kistdam aangebracht van 50 tot 80 cm op de zeewering vanaf hofstede Dijkzicht tot waar de betonnen muur op de zeedijk begint, even op de op rit bij hofstede ,,'t Is niet anders", van de heer Schoof, richting Viane. Twee rijen perkoenpalen worden in de dijkkruin door een dragline geslagen, nadat deze eerst zijn voor- geboord. Hiertussen worden planken aangebracht en deze ontstane ruimte wordt met, door schepen aangevoer de, vette klei via de dragline, volge stort. Tenslotte worden aan de zee zijde nog een rij van twee z.g. „Ha- ringmanblokken" aangebracht, be- tontegels van 0,50 bij 0,50 bij 0,15 m, zulks om uitspoeling bij een hoge waterstand tegen te gaan. Met de 6 personen die bij dit karwei werk zaam zijn wordt als streefdatum ge- KERKNIEUWS Ned. Herv. Gemeente Ouwerkerk. De kerkcollecten bedroegen voor de diakonie f 56,78; voor de kerk voogdij f85,17 en in de busjes f21,10. Voor 35 jaar BERLIJN. De commandanten van de westelijke, geallieerden in West- Berlijn hebben een verbod uitge vaardigd op het houden van een plaatselijk congres van de rechtse N.P.D. in deze stad dat op 25 okto ber zou worden gehouden. ZIERIKZEE. B\j Kon. Besluit is benoemd tot burgemeester van Zie rikzee Jhr. mr. Jacobus Schuurbeque Boeije. BROUWERSHAVEN. Op hel Marktplein vond een openluchtvoor stelling plaats van een messeniverp- ster en enige andere variétéartiesten. HAAMSTEDE. Voor de werkver schaffing zijn voor de komende tijd verschillende objecten beschikbaar: uitdieping van de Slotgracht, opho ging en effenen van een paar perce len land en het delven van water gangen. BROUWERSHAVEN. In de nacht is een landbouw schuur, staande achter het stadhuis, geheel afge brand. Ook het dak van het stadhuis vatte vlam maar liep verder geen schade op. ZIERIKZEE. (Adv.). Ontvangen: grote haring voor de inmaak, 10 voor 25 cent; kleintjes 10 voor 20 cent. HAAMSTEDE. Op het vliegveld arriveerde per vliegtuig de minister van waterstaat ir. Kalff en familie. De minister werd door de directeur der K.L.M., de heer A. Plesman, rondgeleid in het nieuwe stationsge bouw. ZIERIKZEE. (Adv.). Zwaar lino leum f 1 per el; 2 pers. pracht wol len dekens f 5,50. Reclame, alleen deze week: extra zwaar massief eiken garnituur (2 fauteuils, 4 stoe len) met losse kussens, met veren, bekleed met prima moquette f 29,90. HAAMSTEDE. De Commissaris van de Koningin in Zeeland bezocht deze gemeente en nam de schade in ogenschouw, aangericht door de zware hagelslag van vorige week. Op het gemeentehuis confereerde hij met het hagelrampcomité. ncemd ongeveer eind van deze maand. De betonmuur tot aan de haven Viane zal eveneens een verho ging ondergaan, uiteraard door mid del van beton. l,Flitsen,, uit het buitenland LONDEN. Het Britse ministexie van buitenlandse zaken is er door de diplomatieke missie in Peking van op de hoogte gesteld dat de journalist Anthony Grey een uitreisvisum heeft ontvangen om China te vexiaten. TEL AVIV. Israëlische vliegtuigen hebben opnieuw militaire doelen aangevallen aan de Egyptische zijde van het Suez-kanaal, zo deelde een woordvoerder in Tel Aviv mee. Alle toestellen keerden behouden op hun basis terug. ANKARA. Twee Amerikaanse ba ses aan de Turkse Zwarte Zeekust, die daar in het kader van de Navo zijn gebouwd, zullen zo spoedig mo gelijk aan Turkije worden overge- dx-agen, zo is in Ankara bekendge maakt. ATHENE. De ontploffing van een kleine zelfgemaakte bom heeft de auto beschadigd van Panayotis Ma- karezos, broer van de Griekse mi nister van coördinatie. De auto stond in het centrum van Athene geper- keerd. Niemand werd gewond. LONDEN. De Aga Khan, gees telijk leider van 20 miljoen Ismaeli- sche mohammedanen in 32 verschil - lende landen, heeft aangekondigd in Londen en Parijs, dat hij zal trou- wen met een Engelse, Sarah Frances Crcker Poole. WASHINGTON. Het Amerikaan se ministerie van justitie bereidt een proces voor tegen de vooi'malige chef van de militaire politie, gene- raal-majoor Carl C. Turner, die wa pens aan particuliere handelaren heeft verkocht. PARIJS. Een Vietnamese delegatie van neutralistische boeddhisten heeft in Parijs een beroep gedaan op Frankrijk, India en Zweden om tus senbeide te komen on de oorlog in Vietnam te beëindigen en zuidoosi- Azië te neutraliseren. WASHINGTON. Een Cubaanse pi loot heeft een „Mig-17" van de Cu baanse luchtmacht naar Havanna teruggevlogen. Met dit toestel was zondag de Cubaanse vlieger Eduardo Guerra Jimenez naar de V.S. uitge weken. MARSEILLE. De politie van Mar seille heeft in een dorp bij Marseile een clandestiene fabriek voor ver dovende middelen ontdekt en enige kilo's heroine en morphine in beslag genomen. Er zijn vier arrestaties verricht. TEL AVIV. Vijf Arabische sabo teurs zijn de vorige nacht gesneu veld tijdens een treffen met een een heid van het Israëlische leger ten noorden van de Allenby-brug, in het dal van de Jordaan. BRUSSEL. Het wereldverbond van de arbeid, W.V.A., heeft in Brussel eeh verklaring uitgegeven, waarin geprotesteerd wordt tegen „de schandelijke vervolging en uitmoor ding van de Hutu's" in Burundi in midden-Afrika. MONTREAL. In Montreal zijn een dode gevallen en vier gewonden bij onlusten voor een gebouw van een vervoersondexmeming. dat door 200 taxi-chauffeui-s weid bestoiind, al dus meldt het Canadese pex-sbureau „Pxesse Canadienne". BUENOS AIRES. In de Lincoln- bibliotheek van de Amexikaanse vooi'lichtingsdienst in Buenos Aires is een tijdbom ontploft. Een korte brand richtte enige schade aan. NEW YORK. Het V.N.-bureuu dat belast is met de hulp aan bijna 1.400.000 Palestijnse vluchtelingen (Unrwa) verkeert in moeilijke finan ciële omstandigheden. Het geld zal binnen enkele maanden op zijn. Dit is dinsdag meegedeeld in de Alge mene Vergadering der V.N. LANNEMEZAN. Een 26-jai'ige Ne derlandse toei'ist, die sinds 20 sep tember in de Pyreneën werd vermist is in de buurt van het Spaanse dorp Broto tei-uggevonden. Hij blijkt ruim twee weken lang in depxessieve toestand door het Frans-Spaanse grensgebied te hebben gezwoxwen. BELLINGWEDDE. De rijkspolitie in Bellingwolde (gem. Bellingwedde) stelt een uitgebi'eid onderzoek in naar de herkomst van het lijkje van een pasgeboren baby, dat door een werkman werd gevonden in het Rhederveld bij Bellingwolde. Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 10 OKTOBER. NED. I. In Avro's jongerenmaga zine „Doebidoe" een heleboel gasten, o.a.: the Foundations, the Hollies, Samantha Sang, Fat Matress, the Ekseption en Humble Pie. Na hei journaal de actualiteitenrubriek „Te- levizïer". Walter van der Kamp be werkte Agatha Christie's bekende detectiveverhaal „Tien kleine neger tjes". Tien mensen worden uitgeno digd een bezoek te brengen aan een. onbewoond eiland. Ze gaan. Het lijkt allemaal aardig en leukNiet voor Scotland Yard, die wat later met tien lijken zit en de grote vraag: wat is er eigenlijk gebeurd. Na de spanning een filmimpressie van Joop Schel- tens in het kader van het Rembrandt jaar. Scheltens ging gewapend met filmcamera op zoek naar de magie en onverklaarbare grootheid die uit het werk van Rembrandt spreken. Teleac komt na het journaal met een informatieprogramma over doel, taak en werkwijze van Teleac. NED. II. Na „Scala" een afleve ring van de serie „Hij en Zij". Paula en Dick opnieuw in moeilijkheden doordat Paula twee vrijgezellen aan elkaar wil koppelen. In „Redt een gezin" geeft cameraman Hans Koe koek een beeld van de activiteiten van de stichting Mensen in Nood. Deze stichting heeft zich ingezet voor een groot aantal Javanen, dat op Java geen bestaansmogelijkhe den meer heeft en nu op Borneo een nieuw bestaan tracht op te bouwen. In de dan volgende aflevering van ..Bonanza" is de familie Cartwright op de vlucht geslagen voor een stel Indianen. De actualiteiten komen aan de beurt in „Brandpunt" en tot slot van de KRO-avond een muzi kaal programma met de zangeres Shirley Bassey die als gasten ont vangt Noel Harrison en Laurindo Almeida. ZATERDAG 11 OKTOBER. NED. I. In de NCRV'Kijkkast voor de kinderen een nieuw verhaaltje van Barbar, een nieuw, door Joop Molenaar geschreven avontuur ran Gompie en zijn vriendjes. Aan „Kijk -kast" gaat een filvwerslag vooraf, dat de voorbereidingen van de van avond uil te zenden Zeskampwed- slrijd in beeld brengt. De vooravond begint met een vertelling door Coen Flink uit het boek „Scheepsjongens van Bontekoe". Dan een weerzien met een goede bekende: Swiebertje. Het avontuur van vanavond is geti teld „Help een handje" en laai alle bekenden van weleer aan bod ko men. Na hel journaal naar de Fries landhal in Leeuwarden voor NCRV's wedstrijd „Zeskamp". Hiervan ko men dit seizoen zo'n zeven afleve ringen op het scherm. Spelleider is Barend Barendse en Dick Passchier de presentator. Plaatsen die van avond in het strijdperk treden zijn Bolsward, Assen, Rheden, Dronten, Stadskanaal en Genemuiden. „De winnaar verliestis de titel van de aflevering van „The greatest show on earth". Het ga ut ditmaal om een trapzewerker die eens tijdens een luchtnummer zijn partner zag ver ongelukken en dit toeschreef aan een onhandigheid zijnerzijds. De actuali teitenrubriek „Hier en Nu" sluit de zaterdag af. NED. II. Na „Scala" komt de VA RA met „What's a woman", een Noorse show rond de zangeres Wencke Myhre. Na het nieuws het programma „Europa in", waarvoor Berend Boudewijn en Ellen Blazer Europa in trokken. Gefilmd werd er o.m. in België, Wales, Monaco, Dene marken, Schotland en Italië. Na „Achter het Nieuws" worden in Va ra's Sporttribune" min of meer be langrijke zaken op het gebied van de sport aan de orde gesteld. Dun duikt Berend Boudewijn voor de tweede maal op. Nu om actrices en acteurs aan hel improviseren te zetten. Van Berend krijgen ze een bepaalde op dracht .Aan hen dan de taak er wat van te maken. VRIJDAG 10 OKTOBER. NED. 1: Schooltelevisie: 10.45 Die ren in de dierentuin; 11.10 Bronnen van onze geschiedenis; 11.35 Einde; IS.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Doebidoe (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Avro's Televizier; 20.30 Tien kleine neger tjes; 22.10 Rembrandt (kleur); 22.45 Journaal; 22.50 Teleacactiviteiten (Teleac). NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in ..kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Hij en zij (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Redt een gezin; 20.30 Bonanza (in kleur); 21.20 Brandpunt; 22.00 Shir ley Bassey; 22.50 Journaal. ZATERDAG 11 OKTOBER. NED. I: Teleac: 9.30 Hoofdstukken uit de prehistorie en vroege geschie denis; 10.00 Levende filosofie; 10.30 Organiseren en leiding geven; 11.00 Statistiek; 16.00 Nieuws; 16.02 De 'twaalf van de zeskamp; 17.00 Kijk kast; 17.35 Einde; 18.50 Fabeltjes krant (kleur); 18.56 Ster: 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Scheeps jongens van Bontekoe; 19,16 Met Swiep op avonUtur (kleur); 19.56 Ster 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Dub bel zeskamp; 21.20 The greatest show on earth (kleur); 22.10 Hier en nu: 22.40 Evangelie; 22.50 Journaal. NED. 11: 1S.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Wencke Myhre; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 - Europa in; 20.55 Achter het nieuws: 21.20 Vara's sporttribune; 22.10 Im provisaties (kleur); 22.50 Journaal. Advertentie Vooronmiddellijke verlichting Helpt direct bij spierpijn, reumatische pijnen, zenuwpijnen, spit. Even aanbrengen op de pijnlijke plek en de weldadige warmte brengt onmiddellijke verlichting. De pijnverdrijver met onmiddellijke werking. iln DIPODE DONKERE DWERG LONDEN. Er is meer lieftalligs aan deze dame, dan militants. Maar niette min is zij sergeant-majoor in het Israëlische leger. Zij heet Liora Lapidool en is op het ogenblik in Londen om Israëlische mode te tonen. 40. Schouderophalend kwam Aram over eind. „Nog iemand die in sprookjes ge looft!", mompelde hij toen hij de verwar ring op Kiruna's gezicht zag. Plotseling be greep hij de hele situatie en nu was het hem ook duidelijk waarom de jonge leger aanvoerder hem zo onheus bejegend had. Doch veel tijd om er over na te denken kreeg Aram niet, want reeds daalde Gal- lash aan het hoofd van zijn ruiters de hel ling af. Toen zij bij de bron waren, sprong Gallash uit het zadel en ging uitdagend op Aram toe. „Kiruna en gij zullen niet samen uit deze bron drinken!" snauwde hij, doch de dwerg kwam tussenbeide en jammerde: „Maar het is de wil van Akbar!" Gallash schoof hem ongeduldig terzijde. „De plannen van de heerser zijn mij be kend", merkte hij op, „doch voor ditmaal zal ik mij ei'tegen verzetten!" En terwijl hij zijn zwaard trok, ging hij verder: „Be grijpt ge, Dipo! Bij de bron zijt ge over vallen door een bende van Maroessof. De vreemdeling werd in het gevecht gedood, voordat ik u te hulp kon komen! Dat is het verhaal dat gij Akbar zult vertellen! En zo ge weigert, zult ge zelf de langste lijd ge leefd hebben!" Hij wendde zich tot Aram. „Verdedig u!" snauwde hij hem toe, terwijl zijn zwaard dreigend in de hoogte ging.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4