Voorzitter Landbouwschap over Duitse monetaire maatregelen Franse circus „Rancy" (rijk bezet met dieren) gaf voorstellingen te Zierikzee Een Rembrandt in Maastricht? „Help-de-kleuter-actie" te Zierikzee STREEKNIEUWS Overstromingen in Costa Rica 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 oktober 1909 Nr. 20282 DEN 1IAAG, 8-10. Voor de tweede maal binnen een paar maanden is er vorige week een aanslag gepleegd op de vrye gemeenschappelijke land bouwmarkt van de E.E.G. Aldus het commentaar van ir. C. S. Knottne- rus, voorzitter van het Landbouw schap, over de recente Duitse mone taire maatregelen. Hij sprak woensdagmorgen in de openbare bestuursvergadering van het schap. Voor de land- en tuin bouw betekenen de maatregelen dat het moeizaam opgebouwde E.E.G.- prijsbeleid wordt ontwricht. De heer Knottnerus herhaalde de stelling van het Landbouwschap, dat tegelijk met een gemeenschappelijk economisch en financiëel beleid, ook een aan vang moet worden gemaakt met de harmonisatie van het monetaire be leid van de E.E.G.-landen. Bij de Franse devaluatie hebben zowel de Franse regering, de Euro pese Commissie als de E.E.G.-Minis terraad de verordeningen genegeerd, die de raad in het verleden heeft vastgesteld voor het geval van de valuatie in een der lidstaten. Na het vrijlaten van de Mark heeft de Duit se regering hetzelfde gedaan. Voor de Nederlandse land- en tuinbouw, die in zo sterke mate van de export afhankelijk is, en daarmee van de E.E.G.-afspraken, betekent deze gang van zaken te terugkeer tot een situ atie, die we sinds de ondertekening van het Verdrag van Rome niet meer voor mogelijk hadden gehouden, al dus ir. Knottnerus. Deze teleurstel lende ontwikkeling moet zijns in ziens ook gevolgen hebben voor het in de toekomst te voeren Nederland se landbouwbeleid. Mariniers en para's in actie Westhoek wordt overspoeld door krijgsgewoel BURGIISLUIS, 8-10. Op het ter rein van Rijkswaterstaat, naast de barakken van de administratie van het Oosterschelde-projekt, landden woensdagmorgen omstreeks half tien twee militaire helicopters. Het betrof hier een oriëntatie- vlucht van Walcheren uit, in het ka der van de in gang zijnde militaire oefening „Witte raaf 3". Ook Schou- wcn-Duiveland, met name de West hoek is - als gemeld - in deze oefe ning betrokken, waaraan wordt deel genomen door 1400 mariniers en een bataljon Belgische parachutisten. De opzet van de oefening is als volgt: een grote eenheid valt van Zeeuws- Advertentie Wastafel verstopt? Fifax lost op. Haal het even bij de drogist. Vlaanderen uit de op Walcheren ge legerde troepen aan, die daarna hun heil zoeken in de vlucht. Vliegveld centrum. Zij trekken zich terug via Noord- Beveland, op Schouwen-Duiveland, waar het vliegveld Haamstede ge bruikt wordt als militair centrum. Alle manschappep zullen zich hier samentrekken. Van het vliegveld af, wordt een tegenaanval ingezet, die succesvol wordt besloten met het te rugdrijven van de aanvallers over de Oosterschelde. Bij al deze oefeningen wordt gebruik gemaakt van een squadron helikopters die o.a. voor troepentransporten ingezet zullen worden. Bij de strijd op het land en tijdens de oversteek zullen 30 Star- fighters hun steun aan de grond strijdkrachten geven hetgeen duide lijk hoorbaar zal zijn. Zo te zien zal de Westhoek in de eerstkomende da gen overspoeld worden door krijgs gewoel in de lucht, te land en op het water. Lofwaardig initiatief Nutsdepartement brengt bejaarden in de Domeinen IIAAMSTEDE/BURGH, Het Nuts departement Burgh Haamstede heeft een bijzonder lofwaardig initiatief genomen. Als eerste onderdeel van het seizoensprograma heeft het de welwillende medewerking verkregen van de Domeinen, want diegene in de dorpen Burgh en Haamstede die door leeftijd of lichamelijke omstan digheden niet meer in staat zijn om neg eens te genieten van de prachti ge Dcmeinbossen, wordt de moge lijkheid geboden om toch eens in de Domeinen te vertoeven. Het bestuur van het Nut vraagt daarvoor de zeer gewaardeerde me- De verzekeringen en de dodelijke ongevallen DEN IIAAG, 8-10. De levensver- keringsmaatschappijen hebben in de eerste twee kwartalen - pojissep kleiner dan duizend gulden buiten beschouwing gelaten - in 8.600 ge vallen een uitkering wegens over lijden gedaan. De maatschappijen werden hier door aan directe en toekomstige uit keringen 70 miljoen gulden ver schuldigd. Bij 6 pet. van het aantal gevallen was een ongeval de doods oorzaak; van de verschuldigde uit keringen had 10 pet. betrekking op dodelijke ongevallen. Per verzeker de die door een ongeval overleed werd gemiddeld f 14.600 uitgekeerd, terwijl in andere gevallen de gemid delde uitkering f 7.800 bedroeg. Het verschil tussen beide gemiddelden kan voor een deel worden toege schreven aan het feit dat polissen van levensverzekering vaak de clau sule bevatten, dat de uitkering zal worden verdubbeld indien het over lijden het gevolg is van een onge val. Ook speelt hierbij een rol, rat ongelukken" vaak jongere personen treffen, die over het algemeen hun verzekeringen meer hebben afge stemd op het financiële niveau van deze tijd dan ouderen. Vlissingen nam afscheid scheepsbouwer Hupkes VLISSINGEN. 8-10. De heer J. W. Hupkes, die woensdagmiddag in Vlissingen afscheid heeft genomen als lid van de Raad van Bestuur van Rijn-Schelde Machinefabrieken en president-directeur van de Konink lijke Maatschappij De Schelde, is door H.M. de Koningin benoemd tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw. Dit besluit d.d. 16 sep tember werd woensdagmiddag be kend tijdens een grootscheepse af scheidsreceptie in het stadhuis van Vlissingen. Vogels voor het Pentagon WASHINGTON, 8-10. Het Ameri kaanse departement van defensie heeft een overeenkomst gesloten met de universiteit van Mississippi, waar -bij het 600.000 dollar (bijna 2,2 mil joen gulden) ter beschikking stelt voor een onderzoek naar de bruik baarheid van vogels voor gevaarlij ke oorlogsopdrachten. Duiven, kraaien, gieren, kippen, en papegaaien zullen worden onder zocht op hun geschiktheid mensen te vervangen bij gevaarlijke, moeilijke, kostbare of vervelende opdrachten, aldus een circulaire, waarmee het Pentagon ornithologen voor het pro ject wil interesseren. dewerking van de dames en heren autobezitters. Met niet al te grote auto's is het mogelijk om het prach tige tegelpad te berijden en die mo gelijkheid zal worden gebruikt om een aantal inwoners deze rit te la ten maken. Autobezitters worden dan ook vriendelijk verzocht om hun deelname telefonisch op te geven bij een der bestuursleden, nl. mevrouw Hack, tel. 416, H. J. A. Blom, 393, J. A. Friderichs, 247, N. H. Lysen, 414 en W. P. de Vrieze, 667. De tocht zal worden gemaakt op zaterdag 18 oktober in de middag uren. De dames en heren passagiers zullen om half drie aan huis worden afgehaald voor de rit door de den nen die hier en daar onderbroken zal worden om te genieten van het prachtige uitzicht. Het eindpunt is te Westerschouwen waar even gepleis terd zal worden. Ook de passagiers worden verzocht hun deelname ken baar te maken aan een der boven staande adressen. Het bestuqr rekent op een snelle toezegging, want de tocht vraagt veel tijd aan voorbe reiding. Als een lichtpunt zag hij de zeer snelle afwijzing door het Europese hof van de Duitse klacht tegen het verbod van de Europese Commissie van invoerheffingen en exportsubsi dies. Het gezag van de commissie is door het hof terecht gehandhaafd. Wij hopen, aldus ir. Knottnerus, dat dit de commissie moed zal geven om in de toekomst meer als hoedster van het belang van de gemeenschap op te treden dan in het recente ver leden. SPORT BILJARTEN Toernooi persoonlijk kampioenschap vijfde klasse libre Van 10 t.m. 12 oktober a.s. zal in hotel Vijverberg te Ouwerkerk het toernooi plaats vinden om het per soonlijk kampioenschap 5e klasse li bre van het district Schouwen-Dui veland der K.N.B.B. Aan de voor wedstrijden werd door 26 personen deelgenomen, waarvan er vier naar de 4e klasse promoveerden. Deze vier waren: L. de Munck en A. Ver west, beide DWS, Noordgouwe en C. Stouten en J. Koopman, beide KVL, Noordgouwe. Voor de finale hebben zich ge plaatst: Joh. Thiery en Joh. Lem- som, beide OKK, Noordgouwe; W. H. Steenkist en A. H. Hage, beide Con cordia, Zierikzee; St. v. d. Hoek en N. A. Krijnse Lokker, beide B.V. Re- nesse; J. A. Dorst, Carambole, Drei- schor; J. den Haan, DWS, Noordgou we. Het toernooi wordt georgani seerd door de B.V. Concordia. SCHAKEN Schaakcompetitie T.O.G. Bruinisse In de vierde ronde van de onder linge schaakcompetitie van de Brui- nisser-schaakclub T.O.G. werden de volgende partijen gespeeld: A. Verton-T. Muller 0-1; M. Hou- kamp-J. Jumelet 1-0; A. van Wezel- H. van den Berge 1-0; D. Bremmer- W. Kootstra 1-0; L. Houkamp-A. J. Deurloo 0-1; A. Verton-A. van We zel Vz-^fz. Autobus reed tegen bietentrein DRIEWEGEN, 8-10. Op een over weg van een ringspoorlijn in Drie wegen tussen Goes en 's Heer A- rendskerke is woensdagmiddag een bus met twintig passagiers rpet een snelheoid van 6Q km per uur tegen een met 410 ton bieten beladen goe derentrein opgereden, die ee'n snel heid had van 28 km per uur. De 62- jarige Wilhelmina van der Meiden van der Schenk uit Driewegen, een van de passagiers van de bus, liep bij de botsing een gebroken sleutel been en enkele gebroken ribberi op. De overige inzittenden bleven on gedeerd. CAIRO. Egypte heeft zich woens dag opnieuw bereid getoond tot indi recte vredesonderhandelingen met Israël te komen teneinde een defi nitieve oplossing voor de crisis in het Midden-Oosten te bewerkstelli gen. ZIERIKZEE, 8-10. Het nationale Franse circus Rancy, dat dinsdag zijn tenten had opgeslagen op het nood- sportterrein te Zierikzee, heeft met een gevarieerd programma gezorgd voor echt ouderwets circusvermaak. Er werd veel gewerkt met dieren, paarden vooral, die in de piste tot grootse dingen in staat warep. Het openingsnummer was al met- pen raak: Diether Farell met dertien roofdieren van verschillende rassen in een kooi. De diverse soorten tij gers, leeuwen, poema's en panters gehoorzaamden feilloos aan de be velen van de dompteur. Hij liet de dieren o.a. reuze-sprongen maken, balanceren, op de achterpoten lopen en door brandende hoepels springen. Een vrolijk hondennummer werd ge bracht door Gabriella en olifanten vertoonden hun kunsten op aanwij zingen van Philippe Ricono. Sensatie en spanning werden opgeroepen door het trapezewerk in de nok van het circus door Les Aquilla's terwijl de drie Atlanta's met elkander gooi den en smeten alsof ze elastieke pop pen waren. Acrobatiek van uitste kend gehalte werd verder nog ge bracht door The Walgardi's. Clow nerie en dressuurkunst waren nauw met elkaar verweven in het nummer van Kid Callagan met zijn „lachen de" paard. De directeur Dany Renz presenteerde acht Arabische heng sten en hij liet de dieren prachtige figuren in de piste maken. Spektakelstuk Werd voor de pauze een traditio neel circusprogramma afgekerkt, na de pauze bracht men iets geheel an ders: Tarass Boulba, een musical- Onderzeeboot bevrijd SAN DIEGO, 8-10. De Amerikaan se onderzeeboot „Deep Quest", die sinds gisteren met vier man aan boord in de Stille Oceaan ter hoogte van San Diego in een kabel verstrikt zat, is uit zijn netelige positie be vrijd. Een reddings-onderzeeboot met bedieningsarmen en een snijappa- raat is er vandaag in geslaagd de kabel door te snijden. Twintig minu ten later kwam de onderzeeboot weer aan de oppervlakte. SPAARBUSJES de degelijke manier van thuissparen. Busjes gratis in bruikleen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Visbestraling BAZEL, 8-10. Pas gevangen vis sen zouden door directe bestraling aan boord van de schepen tien tot veertien dagen langer houdbaar blij ven. Dit perspectief werd woensdag op een bijeenkomst in Bazel in het kader van de „Nuclex-69"-beurs ge opend door de Westduitse dr. Hof- mann. Voordat een dergelijke rönt- gen-bestraling wordt toegepast, zal nog een hele reeks proeven moeten worden genomen om de onschade lijkheid daarvan aan te tonen. Be gin volgend jaar zal daartoe een be stralingsinstallatie worden aange bracht aan boord van het West- Duitse onderzoekingsvaartuig „Wal ther Herwig". Verduistering door motten CANBERRA, S-10. Miljoenen mi grerende motten hebben dinsdag nacht een van de helst verlichte Australische gebouwen verduisterd: de elektriciteitscentrale van Can berra. Het hoge gebouw dat gewoon lijk een zee van licht verspreidt, werd bezocht door dichte wolken motten, die zuidwaarts trokken. De liften werden buiten werking gesteld doordat motten in het mechanisme raakten en de arbeiders hadden des morgens veel werk om de grote hoe veelheden mottelijken op te ruimen. achtig show- en spektakelstuk. Het verhaal dat zich in het Rusland van de vorige eeuw afspeelt, dient als achtergrond voor allerlei staaltjes acrobatiek en dressuur. Hoogtepun ten waren stellig het pas de deux van paard en ballerina en de gedres seerde duiven. Het was een origneel en kleurrijk schouwspel. Circus Rancy bracht twee voor stellingen, in de middag en in de avond, die beiden redelijk waren be zocht. Na afloop van de avondvoor stelling werd de tent onmiddellijk afgebroken; waarna de bonte circus stoet in de nacht nog naar Middel burg trok. Advertentie Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisoi van mijn drogist. Verpleegster met scheermes aangevallen DEN HAAG, 8-10. De 26-jarige verpleegster C. W. M. is in het zie kenhuis Zuidwal in Den Haag met een scheermes verwond door een dronken man. De man verscheen even na half zeven bij het ziekenhuis. Hij had zichzelf reeds verwond. Toen hij de verpleegster had aangevallen, werd de politie erbij geroepen. Na met de gummistok de man te hebben uitge schakeld werd hij mee naar het bu reau genomen. Bij dit transport was de man zo recalcitrant, dat hem de knevelketting moest worden aange legd. In het politiebureau verzorgde de geneeskundige dienst de verwon dingen van de man, die vervolgens zonder zijn identiteit te onthullen zijn roes ging uitslapen. MAASTRICHT, 8-10. De bejaarde oud-paardenhandelaar Gerard Ha- bets in Maastricht beweert in het bezit te zijn van een onontdekte Rembrandt. Het doek dat twee me ter bij 1,60 meter groot is, bestaat uit een bijbelse voorsteling van de farao van Egypte en zijn dochter die de kleine Mozes op haar schoot houdt. Bij de restauratie van het schilderij is de naam van Rembrandt en het jaartal 1626 tevoorschijn ge komen. De heer Habets zegt dat des kundigen het doek voor zeer waar devol houden. De Zuidvietnamese regering heeft woensdag ontkend, dat in Zuidviet namese gevangenissen vrouwen zou den zijn gemarteld. Vogelwacht over Crevellngendam-bermen In het jongste nummer van „Ster- na". schrijft de Vogelwacht het vol gende: „De Werkgroep voor Natuur- en Landschapsbescherming op Goeree- Overflakkee en de Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" hebben zich in een gemeenschappelijk schrijven gericht tot de Directie van de Rijks waterstaat te Zierikzee om uiting te geven aan hun verontrusting over het feit dat door deze dienst bij het on derhoud van de bermen en taluds van de Grevelingendam gebruik ge maakt wordt van herbiciden. Er wordt in dit schrijven op ge wezen, dat juist in het groene deel van deze dam een prachtige planten groei begint te ontwikkelen. Als voorbeeld worden genoemd: sikkel klaver, knikkende distel, zenegroen, loogkruid, zeeraket, heksenmelk en margriet. Vooral de laatste staat er in opvallend groot aantal. Het is een bij automobilisten en recreanten geliefde bloem om te plukken en jnee naar huis te nemen. Waar vindt men nog zo'n vorm vqn recreatie? De opstellers van het schrijven zouden gaarne zien, dat deze plan tengroei zich zoveel mogelijk op na tuurlijke wijze kan ontwikkelen, zo dat er mettertijd waarschijnlijk bloemrijke bermen zouden ontstaan. Redenen dan ook waarom geprotes teerd wordt tegen het gebruik van herbiciden, en verzocht wordt de taluds niet te maaien vóór 1 juli". De Zeeuwse woningbouw In 1968 zijn in Zeeland 4.245 wo ningen gereedgekomen. Verwacht wordt dat dit aantal in 1969 circa 3.100 zal zijn. Eind 1968 waren 3.154 huizen in aanbouw tegen 4.681 een jaar daarvoor. Dit wordt medegedeeld door Ged. Staten, in de geleidebrief bij de prov. begroting voor 1970. Het college deelt mee tegenover de minister van volkshuisvesting uiting te hebben gegeven aan haar ernstige ongerust heid over deze ongunstige ontwikke ling. Vergadering Prov. Staten Provinciale Staten van Zeeland komen in openbare vergadering bij een op maandag 27 oktober a.s. in de Statenzaal van de Abdij te Mid delburg. ZIERIKZEE Aquariumvereniging „Helodea" Op vrijdag 10 oktober wordt in het Huis van Nassau een vergadering gehouden van de Aquariumver^ai- ging „Helodea", welke vereniging zo vernemen wij - thans 38 leden telt. Dat is een mooi aantal, maar het is het bestuur bekend dat er nog talrij ke aquariumhouders zijn, die geen lid zijn van „Helodea". Zij zouden door hun lidmaatschap met nog meer liefhebberij en bekwaamheid hun hobby kunnen beoefenen. Het bestuur zou het dan ook op hoge prijs stellen als zich nieuwe leden aanmelden. Zij zijn meteen welkom op de vergadering va nvrijdag, waar op het woord zal worden gevoerd door de heer J. Dingemanse te Ber gen op Zoom. Ook zal de uitslag van de huiskeuringep (aquaria) worden bekend gemaakt. E.H.B.O.-cursus van start Vorge maand startte de Rode Kruisafdeling met een cursus E.H. B.O. voor nieuwe leden. Men volgt hierbij de hieuwe uit gave van het „Oranje Kruisboekje", waarbij de verplichte lessen voor het halen, van dit diploma van 26 tot 12 lessen zijn teruggebracht. Momenteel nemen 21 cursisten deel aan deze opleiding. BURGH Reclasseringscollecte De Reclasseringscollecte bracht in Burgh f 54,86 op. BURGH HAAMSTEDE Kinderpostzegelactie 1969 De stormloop op de inwoners van Haamstede en Burgh was weer ge weldig: ieder kind van de vijfde en zesde klasse der openbare basis school te Burgh en Haamstede deed zijn best om zoveel mogelijk kinder postzegels of -kaarten aan de man tè brengen. Het totale bedrag was dit jaar f 1201,50. NOORDWELLE ZIERIKZEE, 8-10. Maandagmor gen j.l. werd te Zierikzee de speciale verkeersweek voor de kleuters offi cieel ingeleoid met een bezoekje door burgemeester D. W. Kastelein, gezel schap van twaalf verkeersbrigadiers en bestuursleden van de afdeling Veilig Verkeer te Zierikzee, aan de plaatselijke kleuterscholen, en de eerste en tweede klassen van dc ba sisscholen. In de verschillende scholen werd de jeugd door de burgemeester toe gesproken, die daarbij wees op de gevaren van het verkeer op de straat. Een belangrijke regel is: links-rechts -links gekeken, dan pas oversteken. De burgemeester wees verder op het belang van de actie „Help de kleuter in het verkeer". Dit blijkt wel uit de trieste ongevallenbalans die te zien geeft dat in één jaar tijd 200 kleu ters in het verkeer werden gedood SAN JOSÉ, 0-10. In het westen van Costa Rica zijn twaalf mensen om het leven gekomen door over stromingen, die het gevolg zijn van hevige regenval. Tientallen mensen worden vermist en een honderdtal huizen is weggespoeld. hier. De uitlening van de boeken vindt plaats in het zaaltje van het kerkgebouw, dus zaterdag a.s. van 18.30 tot 19.30 uur. OOSTERLAND Collecte reclassering Onder leiding van mevr. Stuij-ter Heiden werd gecollecteerd voor de Reclassering, door de jonge dames Marian Boogert, Nelleke de Later, Riet de Later, Martijn van der Maas Lea Rotte en Tineke Stuij. De op brengst bedroeg f 55,65. Verkeersongeval op Rijksweg 18 Dinsdagmiddag omstreeks vier uur deed zich ter hoogte van de boerde rij van de heer Biemond op Rijks weg 18, (Bosweg), een verkeersonge val voor. Een tractor met aanhang wagen van het waterschap, bestuurd door P. A. van M. uit Zierikzee, rij dend in de richting Blauwe Keet, werd van achteren aangereden door een in dezelfde richting rijdende vrachtwagen uit Maassluis, bestuurd door J. M. R. Beide voertuigen be landden in de middenberm. De aan hangwagen was „total-loss", de vrachtauto werd beschadigd aan de voorzijde. De politie stelt een ondei- zoek in. Loterij t.b.v. Herv. Kerk Leden van de Chr Vrouwenver. Martha verkopen momenteel loten voor de Herv. Kerk alhier. De trek king van deze loterij zal zijn op za terdag 1 november a.s. tijdens de ba zar die zal worden gehouden in de garage van de heer P. Vaane. Hoofd prijs: een twee persoons elektrische deken. Kerkelijke woning door vrijwilligers opgeknapt In verband met de komst - na het aannemen van een betreffend be roep - naar Oosterland van de heer A. van der Meer uit 's Gravenzande, als lerend ouderlig van de Oud Ge reformeerde Gemeente, werd door deze gemeente aangekocht het woon huis Molenweg 50. Het uit 1926 da terende woonhuis had een grondige opknapbeurt nodig. Een aantal ge meenteleden werd spontaan bereid gevonden om dit omvangrijke werk in vrije uren te verrrichten. In on geveer drie-en-een halve maand slaagde men er in de woning te ver nieuwen. De zout-muren werden alle met gipsplaten betimmerd, nieuwe plafonds werden aangebracht en in de voorgevel werden de twee licht- kozijnen door één groot kozijn ver vangen. De voormalige slaapkamer werd studeerkamer, van twee ka mers werd verder één kamer ge maakt. Verder werd een douche aan gebracht, een nieuw aanrecht ge plaatst en het platte dak op de aan bouw voorzien van een smeedijzeren, hek. Al met al werd een mooi stuk werk geleverd, het resultaat van goede sa menwerking en eensgezindheid. BRUINISSE De heer A. Moelijker te Brui nisse (voorheen werkzaam op de gemeentesecretarie te Zierikzee), die deze zomer slaagde voor de akte En gels M.O. is sinds enige maanden werkzaam te Rotterdam als leraar Engels aan het Johannes Calvijn- lyceum in Rotterdam-Zuid. De te Bruinisse gehouden col lecte voor de reclassering bracht op f 119,14. Catechetencursus Bij de 10 geslaagden, die de cate chetencursus (voor Zeeland gehou den te Goes) (eerste gedeelte), met vrucht hebben gevolgd zijn twee deelnemers uit Bruinisse, namelijk de heren W. A. Jumelet en W. Ver wijs. Drukke visdag Zaterdag 11 oktober belooft weer een drukke visdag te worden, alleen al vanwege de wedstrijd, die door de hengelsportvereniging „De Greve- lingen" wordt uitgeschreven. Onge veer 90 deelnemers zullen op vijf schepen de beste visplekjes van de Grevelingen opzoeken om elkander onderling te bekampen. Bedrijfsongeval te Rotterdam De heer C. van der Werf, werk zaam in de havens te Rotterdam, kreeg bij zijn werkzaamheden daar. een aantal losse bakken op zijn li chaam, waardoor naast schaafwon den ook rugletsel ontstond. Hij moest in het Havenziekenhuis te Rotter dam worden opgenomen. en 3000 min of meer ernstig werden gewond. Aan alle leerlingen van de be zochte klassen werden verkeers- krantjes uitgereikt met plaatjes om te kleuren. Voor de mooist gekleur de plaatjes, die belangrijke regels van het verkeer in beeld brengen, zijn prijsjes beschikbaar gesteld door het Verbond voor Veilig Verkeer. Deze prijsjes werden door de burge meester overhandigd aan het onder wijzend personeel. Twee Nederlnaders over vallen bank in België BRUSSEL, 8-10. Twee Nederlands sprekende jongemannen hebben een overval gepleegd op een by kantoor van een bank te Retie, bij Turnhout in België. Zij zijn met een buit van naar schatting 150.000 frank (ruim 10.000 gulden) gevlucht in een BMW met Nederlandse nummerplaten. De leider van het bijkantoor van de kredietbank te Retie, Leon Harts, werd door het tweetal opgewacht toen hij dinsdagmiddag om twee uur het kantoor wilde openen. De man nen, van naar schatting 20 en 25 jaar, duwden hem naar binnen en dwongen hem met een pistool de in houd van de brandkast af te geven. Opening leesseizoen De komende wintermaanden zal er ook te Noordwelle weer volop gele genheid zijn om gebruik te maken van de leesmogelijkheden van de bi bliotheek. Deze week al, op vrijdag 10 oktober, begint weer de uitdeling en omruiling, en vervolgens elke vrijdag in de school, van 15.15 tot 15.45 uur. Opbrengst collecten De alhier gehouden collecte voor de kankerbestrijding heeft opge bracht de mooie som van f 120, De colecte werd gehouden door de dames C. Bcvelander-de Jonge en mej N. Bevelander. De heer S. Hart collecteerde voor de reclassering. Deze collecte bracht op f 50,95. DREISCHOR Reclasseringscollecte Met dank aan de burgerij deelt het comité mede dat de reclasserings collecte alhier heeft opgebracht f 100,54. NIEUYVERKERK Leesbibliotheek Gereformeerde Gemeente Met ingang van zaterdag 11 okto- ber a.s. kunnen belangstellende le zers weer gebruik gaan maken van de bibliotheek van de Ger. Gem. al Verjaardagsfonds Ned. Herv. Kerk Het verjaardagfonds, (bestemd voor de kerkvoogdij der hervormde gemeente te Bruinisse bracht in de maand juli op f 201,75, in augustus f 158,75, in september f 183,63. Totaal f 544,13. De gewone collecten voor de kerk voogdij waren in de maand septem ber f 1.566,10. Knapen in leegstaand huis Het lijkt er op, dat de inbraak in de leegstaande woning (door breking van een ruit) enige maanden gele den in het pand Noordstraat 1, tot voor enkele jaren bewoond door me vrouw Van Zuidland-de Ronde is op gelost. De eindconclusie van het on derzoek was toen dat kinderen, mis schien wel de inbraak hadden ge pleegd. Deze week werden opnieuw twee jeugdige knapen in het pand aange troffen. Zij hadden de planken van de dichtgespijkerde ramen afgetrok ken en waren in de woning bezig te manipuleren met lucifers. 'Advertentie Bartex is de fijnste snelscheercrëme die ik ken. En nog de voordeligste ook!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 3