PTT Feestelijke receptie bij vijftigjarig bestaan G.v. „Rust Roest" STREEKNIEUWS Vele sprekers tin Idioten jubilerende vereniging rraaie gift van bewonderaars en vrienden voor een nieuw vaandel ZIERIKZEE, 1-10. Gisteren (woensdag) is opnieuw in alle duidelijkheid bewezen dat de gymnastiekvereniging „Rust Roest" niet meer valt weg te denken uit de Zierikzeese gemeenschap en dat de thans ruim 500 leden tellende sportvereniging bij de bevolking hoog genoteerd staat om de manier waarop volgens een „eigen code" en zonder jacht naar prestaties gewerkt wordt aan de lichamelijke opvoeding van de jeugd. Meer dan tien sprekers spraken woorden van hulde tot bestuur en leden van het jubilerende „Rust Roest", dat per 1 oktober immers de dag herdacht van het vijftigjarig bestaan. Dit gouden jubileum werd op feestelijke wijze gevierd en groeide in de middaguren uit tot een geanimeerde huldiging tijdens een druk bezochte receptie in de foyer van „Mondragon", waar talrijke ver tegenwoordigers van het verenigingsleven bijeenkwamen om bij deze bij zondere gelegenheid te getuigen van hun waardering voor de aktiviteiten van de jubilerende gymnastiekvereniging. De voorzitter van „Rust Roest", de heer T. C. Hekman, sprak bij de aan vang van de „praat' -receptie woor den van welkom tot de aanwezigen, in 't bijzonder tot het voltallige col lege van b. en w„ de heer A. L. van Geesbergen, lid van Ged. Staten van Zeeland die de Zeeuwse Sportraad vertegenwoordigde, de heer H. A. Ossewaarde, voorzitter van de Zeeuws-Brabantse Turnkring (Ze bra), het ore-lid van de vereniging, de heer J. Coumou, de leider van de vereniging, de heer C. Timmerman en tot voorturners en voorturnsters. De voorzitter was bij nasporingen in oude archieven gebleken dat „Rust Roest" 50 jaar geleden werd opge richt als een plaatselijk onderdeel van de toenmalige Volksweerbaar heid. De oprichting was mede bedoeld om „orde en tucht" te handhaven. De heer Hekman schetste in zijn feestrede hoogte- en dieptepunten uit de afgelopen halve eeuw. „Rust Roest" wist een eigen stijl en sfeer te handhaven in al die jaren. „Het gaat ons niet om hol leveren van prestaties, maar om te trachten op rustige wijze door lichamelijke oe fening de jeugd te vormen voor de toekomst", aldus de voorzitter, die met voldoening mocht constateren dat men er op deze wijze in slaagt om 500 jonge mensen op verantwoor de wijze in hun vrije tijd bezig te houden". De vereniging heeft daarbij geen behoefte aan 't winnen van be kers en het behalen van koppen in de kranten", aldus de voorzitter. Burgemeester D. W. Kastelein wenste „Rust Roest" namens het ge meentebestuur geluk met het gouden jubileum en herinnerde in zijn toe spraak aan de evenementen waarbij de vereniging acte de presence geeft en waarvan de gehele bevolking van kan genieten. Door lichamelijke oe- Zeer velen kwamen naar Monclra- gonom het recipiërende bestuur van de jubilerende vereniging te fe liciteren. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). fening wordt ook de geest ontwik keld en het gaat per slot van reke ning om de mens in z'n totaliteit. De burgemeester sprak de wens uit dat „Rust Roest" in de komende jaren zal mogen blijven rekenen op het enthousiasme van de bevolking en dat bestuur en leden nog vele acti viteiten zullen ontwikkelen in hef belang van de gehele gemeenschap. Welvaart en welzijn De heer Van Geesbergen, lid van G.S., die sprak namens de Zeeuwse Sportraad constateerde dat in deze tijd gestoeid wordt met begrippen als welvaart en welzijn. De oprichters van „Rust Roest" slaagden er vijftig jaar geleden al in, zonder veel ge theoretiseer, een praktisch stuk wel zij nsverzorging te leveren, terwijl er in die tijd toch bepaald geen sprake was van welvaart. De heer Van Geesbergen, zelf oud lid van „Rust Roest", was er van overtuigd dat de „jubilaris" zich heeft weten aan te passen aan de nieuwe eisen. Dit blijkt o.a. uit het show-element in de vereniging, dat met zoveel succes wordt vertegen woordigd door majorettes en drum band. Gedeputeerde Van Geesbergen wees verder op een belangrijke spor tieve zaak die zich thans aandient, namelijk de recreatiesport, waaraan gewerkt moet worden om deze zo goed mogelijk een maatschappelijke functie te geven. Voor de begeleiding van deze recreatiesport ligt zeker een taak weggelegd voor een vereni ging als „Rust Roest". De heer Van Geesbergen herinnerde in dit ver band aan de recente onderzoekingen van de Ned. Hart Stichting, waarbij onthutsende feiten met betrekking tot de gezondheidstoestand van de bevolking aan de dag zijn getreden. „Hieraan iets te doen is dus ook iets doen aan volksgezondheid", aldus de heer Van Geesbergen, die als voor beeld de ABC-clubs noemde, de „an- ti-buik-clubs", die zo hier en daar van start gaan in de strijd tegen de gevolgen van het achter-bureaus-zit ten en auto-rijden. „Rust Roest" zou bü de recreatie sport begeleidend kunnen optreden, in onderlinge samenwerking met an dere gymnastiekverenigingen en met het gemeentebestuur. By een goede samenwerking moet het dan ook mo gelijk z(jn om te voorzien in de no dige accomodatie", aldus gedeputeer de Van Geesbergen, die „Rust Roest" de toezegging deed dat altijd gere kend zal kunnen worden op advies van de Zeeuwse Sportraad. ZEBRA-voorzitter de heer H. A. Ossewaarde merkte op dat de con tacten tussen zijn organisatie en „Rust Roest" vrij zeldzaam zijn. Dit is vooral een gevolg van de bijzonde re aard van de vereniging, welke zich uitsluitend met lichamelijke oe fening bezighoudt en niet met de wedstrijdsport. „Toch zouden wij graag „Rust Roest" wat meer ontmoeten, bijv. op jeugddagen", aldus de heer Osse waarde die in dit verband wees op het feit dat de vereniging toch wel degelijk ook naar buiten treedt, bijv. met het majoreltenkorps en do drumband. ZEBRA en K.N.G.V. stellen veel prijs op uw lidmaatschap maar we zouden liever problemen met de ju bilaris hebben, dart helemaal geen echt contact, aldus de ZEBRA-voor zitter. Plan voor sporthal Als wethouder van sportzaken en voorzitter van de Zierikzeese Sport raad was vervolgens mr K. A. Keu- ning in de gelegenheid om alle sport liefhebbers van Zierikzee een be langrijke verrassing in het vooruit zicht te stellen. Mr. Keuning deelde namelijk mee dat er thans gegronde hoop bestaat dat uitvoering zal kun nen worden gegeven aan de plannen voor de totstandkoming van een sporthal. Wethouder Keuning wenste „Rust Roest" geluk en citeerde uit de dik wijls kostelijke historie van deze veelzijdige vereniging. Een wens van de Sportraad: wat meer sportieve uitwisseling. „Zit wat in misschien", aldus mr Keuning, die verder uiting gaf aan zijn grote bewondering voor het geweldige korps van 22 voortur ners en -turnsters. Dankzij de be langeloze inzet van vooral deze groep onder leiding van de heer C. Timmerman is het mogelijk dat „Rust Roest" draait zoals dat het ge val is. Deze woorden van hulde wer den door de aanwezigen met applaus onderstreept. „Weggelopen kind" Voor de voorzitter van de gymna- stiekafdeling van de sportvereniging „Delta-Sport" te Zierikzee, de heer H. M. v. d. Post, was „als vader van MIDDENSCHOUVVEN Burgerlijke stand over september Geboren: Yvonne Hanna, d. van C. H. Sprengelmeijer en H. van dei- Maas (Scharendijke). BROUWERSHAVEN Uitslag collectes De P.I.T.-collecte heeft in Brou wershaven opgebracht f 76,82. Voor Kinderzorg in Middelburg werd door Hannie Schilperoort in juni f 9,91 en in sept, f 8,28 opgehaald. Door Carola Kristalijn in dezelfde maanden resp. f 8,85 en f 9,26 en door Ans Schilperoort en Dini van Leeuwen f 15,39 en f 15,67. Uitslag balonnenwedstrijd Van de op 5 augustus jl. door de V.V.V. Brouwershaven georganiseer de ballonwedstrijd zijn de meeste ballonnen terecht gekomen in de provincies Utrecht en Gelderland. De vijf stuks, welke zijn neergekomen in Drente en over de Duitse grens behoren tot de winnaars. Zij kregen allen een prijs van gelijke waarde uitgereikt. De gelukkigen zijn: Izaak Clarisse, Johan Clarisse, Rinus Smal- heer, Claudia Vergers en Jacolies v. d. Weele. OUWERKERK Nieuwe brievenbus Het postkantoor is voorzien van een nieuwe brievenbus. Hierin dient alle correspondentie te worden ge deponeerd. De muurgleuf van de kantoorbrievenbus vervalt. Advertentie Geld nodig om meubelen te kopen Wij helpen u zonder enige rente of kosten. Oók in elke meubeltoonzaal in Nederland kunt u voor ons te recht. Informeert bij uw MEUBEL-SPECIAALZAAK Meelstraat 31 Zierikzee Telefoon (01110) 2946 Tot de sprekers tijdens de feestelijke receptie van het jubilerende „Rust Roest" behoorde de heer W. ten Haaf, links op de foto, mede-oprichter en oud-voorzitter, die de voorzitter, de heer Hekman (rechts), de hand drukte bij het bereiken van de gouden mijlpaal „in volle glorie". een weggelopen kind" geen gemakke lijke taak weggelegd. Immers, „Del ta-Sport" ontstond in feite uit „Rust Roest" en de verhoudingen zijn in tussen nog steeds niet al te best. In tussen doet het „weggelopen kind" het lang niet gek. „De thuis ontvan gen opvoeding verloochent zich daar bij niet", aldus de heer v. d. Post. Intussen tracht het kind de relaties met het „ouderlijk huis" te verbete ren en de verhoudingen te normali seren. „Uw uitnodiging geeft ver wachtingen voor de toekomst en la ten we dan ook hopen op een betere en nauwere samenwerking', aldus de heer v. d. Post, die de wens uitsprak dat de ouders ook eens een bezoekje bij „het kind" zullen afsteken. Namens de voetbalvereniging „Zie rikzee" sprak vervolgens de heer J. Th. Brouwer die als kenmerken van „Rust Roest" opsomde: stijl, distinc tie en traditie. De heer K. T. Post- ma feliciteerde namens de korfbal verenigingen sprak de heer J. van Postma merkte op dat nog altijd een zeer groot deel van de jeugd van goede wil is en wenste dat „Rust Roest" het ideaal van een gezonde geest in een gezond lichaam zal we ten „vast" të houden. Bijzondere dank voor de in de loop van vele jaren ondervonden spontane medewerking kwam uit de kring van de Zierikzeese Oranje Vereniging en de Kon. Harmonie „Kunst én Eer". Als tolk van deze vereniging sprak de heer J. van Urk, Urk, die wees op het feit dat de jubi lerende vereniging „draait" zonder subsidie en zonder financiële moei lijkheden. „We zijn daarom jaloers op „Rust Roest", aldus de heer Van Urk, die in zijn dankwoord vooral ook het „show-element" van de vereniging noemde: majorettes en drumband. „We zouden ze niet kunen missen", aldus de heer Van Urk, die een ge schenk onder couvert aanbood als „eerste duw" voor de aanschaffing van zg. „verlichte" stokken voor de majorettes. „De vereniging mag er wezen en staat in Zierikzee goed aangeschre ven", aldus sprak de heer W. ten Haaf, één van de oprichters van „Rust Roest". Gedurende de eerste 26 jaar van het bestaan van de vere niging was de heer Ten Haaf boven dien voorzitter. In die tijd bedroeg de contributie 40 cent per jaar. Oude herinneringen werden ook opgehaald door de heer A. D. Constandse, die gedurende vele jaren lid was van de „commissie van advies" van „Rust Roest". Hetzelfde deed ook de heer G. H. Ereetvelt. die sprak „namens zich zelf" eh die in het bijzonder zijn res pect betuigde voor het wérk gedu rende zeer vele jaren verricht door de vice-voorzitter de heer J. L. van den Houten. Met de aanbieding van een cheque, goed voor een bedrag van f 1080,98, zorgde vervolgens het erelid de heer J. Coumou voor een met grote vreugde ontvangen sluitstuk van deze receptie. De heer Coumou kon zijn l'raaie gift aanbieden namens vele bewonderaars en vrienden van „Rust Roest". De schenking is speciaal be doeld voor de aanschaffing van een nieuw vaandel. Zeer velen maakten hierna van de open receptie gebruik om op deze feestdag de „Rust Roesf'-bestuur- ders de hand te drukken. Het zit tende bestuur ziet er als volgt uit: de heer T. C. Hekman, voorzitter; mej. J. N. v. d. Schelde, secretaresse; de heer J. Verwijs, penningmeester; de heer J. L. v. d. Houten, vice-voor- zitter; de heer A. I. Scherpenisse, mevr. A. E. van Urk-Schot, mevr. J. Knulst-Stoutjesdijk. Leider van de majorettes en de drumband is de heer A. I. Scherpenisse. Voorgelezen werd een gelukstele gram* van oud-burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester. In de stijlvol voor dit jubileum in gerichte zaal was o.a. een leuk foto hoekje ingericht uit vroeger jaren. Omstreeks half zeven zorgde de eigen „Rust Roest"-jeugd voor een daverende verrassing toen de drum band en majorettes - geheel onver wacht - vanuit de Concertzaal in vol ornaat de foyer met roffelende trom men en schetterende trompetten kwa men binnengemarcheerd. Deze mu zikale hulde uit eigen kring werd bijzonder op prijs gesteld. Woensdagmorgen in alle vroegte reeds, maakten de beide korpsen een rondgang door Zierikzee, zodat deze geslaagde jubileumviering zowel mu zikaal werd begonnen als afgesloten. OUWERKERK Muiiektent opgeknapt Zoals bekend werd de muziektent 40 jaar geleden ingewijd. Wij teke nen hierbij nog aan, dat de bouw destijds „slechts" een dikke f 900 ge kost heeft. De tent zag er de laatste tijd onogelijk uit en heeft nu een flinke opknapper gehad; wit geschil derd prijkt zij weer in oude luister en is een sieraad voor het dorp. SIRJANSLAND Bejaardensociëteit van start Na een rustperiode van enkele maanden heeft de bejaardensociëteit dinsdagmiddag haar bijeenkomsten weer hervat. Een groot aantal leden kon dooi1 de presidente mevrouw de Ronde-Bolijn worden begroet. Na mens het bestuur en serveersters deelde zij haar vreugde mede over de groeiende belangstelling voor de bejaardensociëteit. Ook dit jaar zal de leiding weer open staan voor nieuwe ideeën en suggesties. Was ter inleiding Psalm 105 vers 8 gezongen, ook een der clubliederen werd deze middag gezongen. Tussen de thee- en koffiepauzes werden de gezel schapsspelen weer opgezocht en de strijd om het biljart-, sjoel- en dam- veld had weer een aanvang geno men. Ook viel er na afwezigheid van een paar maanden wel wat te bepra ten. De middag was al bijna ten ein de toen mevrouw de Ronde-Bolijn nog gelegenheid kreeg allen een goe de thuiskomst te wensen. Na het zin gen van Psalm 105 vers 5 werd de middag besloten. Twee jaar geëist tegen vakbondsleider Godett WILLEMSTAD, 1-10. Voor het ge recht in de Nederlandse Antillen is in eerste aanleg de zaak behandeld van W. Papa Godett, Statenlid en vakbondsleider, die al sinds 18 aug. in voorlopige hechtenis zit op be schuldiging van opruiing tijdens de gebeurtenissen op 30 mei. Officier van justitie mr. Berger, die vooraf een algemene beschouwing hield over het standpunt van het openbaar ministerie, eiste twee jaar gevan genisstraf met aftrek van de tijd die Papa Godett in pi-evenlieve hechte nis heeft doorgebracht. Vreenul fjeld en Reischeques NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Een moderne Bondsspaarbank! Advertentie Alstublieft, gebruikt u nooit meerde plaatsaanduidingen Alhier, Stad of E.V. (En Ville) op post die voor uw eigen woonplaats bestemd is. Want van nu-af aan wordt die post ook wel ergens anders gesorteerd. De sorteerders weten dan natuurlijk niet, welke plaats u bedoelt met Alhier of iets dergelijks. Adresseert.u dus voortaan altijd met de plaatsnaam voluit. Ook al gaat het bij wijze van spreken om post voor uw buurman I Dank u. NOEM DE PLAATS BIJ Z'N NAAM DIPO, DE DONKERE DWERG Chrysanten! Zeeën van kleur. Te zien en voordelig te koop bij iedere bloemenwinkel, kar en kraam. Neem ze mee. Want we hebben zc nodig in dit wat kale seizoen. Neem vaker een bloemetje meel 36. Niets wees er echter op dat El Akbar enige wrok tegen Aram koesterde. Tijdens de maaltijd toonde hij zich een voortreffe lijk en onderhoudend gastheer. Vriendelijk informeerde hij naar de gezondheidstoe stand van Presto en toen hij hoorde dat de schildknaap reeds enkele dagen het bed mocht verlaten, riep hij schijnbaar opge lucht uit: „Gelukkig! Dan staat niets een spoedige terugkeer naar uw land in de weg! Doch eerst zult ge stellig nog iets van de omgeving willen zien! Ik heb Dipo op gedragen voor paarden te zorgen, zodat ge straks een rondrit4 kunt maken. De dwerg weet overal de mooiste plekjes te vinden en Kiruna zal u beiden vergezellen!" Niets vermoedend dankte Aram de grijs aard voor zijn vriendelijke bezorgdheid. Hij verheugde zich op de rit. want het was lang geleden dat hij zonder zorgen in het zadel had gezeten. Hij bewonderde de prachtige paarden, die zij na de maaltijd op hen vonden wachten en in een opge wekte stemming reed het drietal de paleis poort uit. Wellicht zou Aram's stemming niet zo zorgeloos geweest zijn, wanneer hij gewe ten had dat kort na hun vertrek ook Gal- lash aan het hoofd van een kleine afdeling soldaten het paleis verliet om hun spoor te volgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2