Verkeerszaken Kantongerecht Zierikzee D-trein Parijs-Amsterdam bij Halle (België) in botsing met tankauto Gebakken Schouwse paling „'f J^twrHjuijs" N.V.V. trekt zich terug uit overleg Weer incidenten in Londonderry De arbeidsonrust in Italië Narcoticaproces in België DlPODE DONKERE DWERG ONZE PIJZZELRUBRIEK Vergadering Centraal Comité Tsjechische communistische partij ZIERIKZEE, 25-51. In de woens dagmorgen gehouden zitting van het Kantongerecht Zierikzee gepresi deerd door kantonrechter mr. A. Veenhoven en waarin mr. Th. Leb rel optrad namens het O.M., kwam nog een aantal verkeerszaken aan de or de. Het verslag van het eerste deel van deze zitting werd geplaatst iri de krant van gisteren (donderdag). Wegens zg. „dubbel"-parkeren in de smalle Venkelstraat werd de Zie- rikzeeënaar M. de Z. veroordeeld tot een boete van f ,20 of 2 dagen. De eis was f 40 of 4 dagen. De land bouwer W. P. de V. uit Haamstede had cp 4 juni op de provinciale weg nabij het benzinestation te Zierik zee geen gevolg gegeven aan een op de weg aangebracht verkeersteken. Dit kwam hem te staan op een boeti va nf 40 of 4 dagen. De eis was f 50 of 5 dagen. De V. had later bij de C.A.V. op de Vissersdijk zijn auto geparkeerd, maar het sleuteltje in het contact laten zitten. Het sleutel tje was door de politie meegenomen en daarbij ook het rijbewijs en an dere papieren. De verdachte was vooral over dit laatste niet tc spre ken. Het „laten zitten" van het sleu teltje kwam de V. te staan op f 10 of 1 dag, conform de eis. De Zaandamse lerares M. H. wilde op 20 mei met haar Volkswagen op de Stoofweg te Noordwellc linksaf de Kuijerdamse weg inslaan maar op dat moment werd ze ingehaald door een snel rijdende B.M.W. Bij de bot sing die ontstond werden de auto's zwaar beschadigd. De niet-versche- nen lerares werd vertegenwoordigd door de raadsman mr. Adriaanse uit Middelburg, die in zijn pleidooi o.a. wees op de zeer grote snelheid waar mee de inhalende auto was gena derd. De eis was f 75 of 9 dagen. De kantonrechter veroordeelde mcj. H. tot f 40 of 3 dagen. Mr. Adriaanse trad ook op namens de Duitse militair H. J. P. uit Kre- feld, die in strijd met het wachtver- bod had geparkeerd aan de Brem- weg te Renesse. Conform de eis werd P. veroordeeld tot f 10 of 2 dagen. Dc Service-monteur A. B. uit Rot terdam veroorzaakte met een niet- verzekerde wagen een aanrijding Het moet dan nog maar eens ge zegd; nog vaak komt het voor dat ingestuurde oplossingen niet zijn voorzien van naam en adres van de afzenders(sters). Het zal duidelijk zijn dat de kans op een prijs dan wel uitgesloten is. Een flink aantal op lossingen intussen op de puzzel van vorige week. De eerste prijs is bestemd voor: De heer D. Viergever Marsmanstraat 100 ROTTERDAM-24 De tweede prijs gaat naar: Mevr. Van Veldhoven-IIart Elzenlaan 8 HARDERWIJK De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. meidoorn; 8. kas tanje; 15. India; 16. euvel; 18. vlaag; 19. loet; 20. butagas; 22. tule; 23. arm; 24. fez; 25. reg.; 27. wol; 28. n.m.; 29. Budel; 31. liter; 33. N.S.; De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. soort oorrob; 2. bruidsgeleider; 15. voorzetsel; 16. herrie, lawaai; 18. uitruster en ex ploitant van schepen; 19. stekelhui- dig dier; 20. berustend (van perso nen); 22. letter v.h. Griekse alfabet; 23. korte tijdsduur; 24. ten opzichte van (afk.); 25. insektcneter; 27. tel woord; 28. 100 liter (afk.); 29. in ge zelschap van elkaar; 31. vreemde munt; 33. behorende lot de Kerk van Rome (afk); 34. duivenhok; 35. fraaie bloem; 37. zoete vrucht; 39. iets dat enig in zijn soort is; 42. zwarte kous; 43. constructie; 45. doortochtgeld; 46. scheepsvloer; 48. telwoord; 49. open plaats in het ijs; 50. Engelse omroep- maatschappij (afk.); 51. glansloos; 52. grot, spelonk; 53. lidwoord; 54. biljartstok; 55. tovergodin; 57. raad geving, advies; 59. grove stof; 61. Zuideuropese plant; 63. vleesnat; 65. Belgische luchtvaartmaatschappij (afk.); 67. vrijgevig; 68. stad in Noor wegen; 70. gekuipt houten vat; 71. laagtij; 73.beeldraadsel; 75. opstan deling; 77. volksnaam van de kauw; 78. muurinham; 80. gedwee, mak; 82. Engelse titel; 83. jong v.c. schaap; 84. ingedikt sap van zoethout; 86. vlug; 89. mohammedaans rechter; 90. plaals in Drente; 92. steeds, voortdurend; 93. stad in België; .94. punt dal raaklijn en raakcirkel gé- t meen hebben; 95. soort van kermis. met een tegenligger, bestuurd door een Fransman, op de parallelweg van de Grevelingendam te Bruinisse. De officier achtte vooral het onver- eiste hiervoor een geldboete van 1' 100 of 10 dagen on bovendien een boete van f 50 of 5 dagen voor de gemaakte verkeersfout. Uitspraak: 1 100 of 7 dagen en f 25 of 2 dagen. Voor overtreding van de maximum snelheid van 50 km. per uur op de Lange Blokweg te Zierikzee veroor deelde de kantonrechter de niet- verschenen Amsterdamse boekhou der C. P. H. W. tot een boete van f 200, waarvan f 100 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De eis was f 150 of 15 dagen. PRAAG. Vijf leden van het pre sidium van de Tsjechische nationale raad hebben donderdag hun ontslag ingediend. Dit is door het presidium aanvaard, zo saat in een communiqó van de raad. WASHINGTON. President Nixon van de V.S. heeft donderdagmiddag de Israëlische premier, mevrouw Golda Meir, in het Witte Huis ont vangen. Nixon zei van mening te zyn dat veel inspanning nodig zal zyn om de vraagstukken van het Mid den-Oosten op te lossen. Advertentie is één van de visspecialiteiten van (uw gastheer A. Duynstee) Tafelreserveringen (01110) 2584 (Voor gezelschappen ook zaal beschikbaar) 34. por; 35. lelijk; 37. bun; 39. emotie 42. som; 43. gigolo; 45. S.O.S.; 46. Exe; 48. bat; 49. tap; 50. dik; 51. tip; 52. aal; 53. dar; 54. vet; 55. Drs.; 57. los; 59. rif; 61. alinea; 63. hol; 65. papier: 67. Eem; 68. polis; 70. mis; 71. N.V.; 73. teder; 75. dieet; 77. V.N. 78. dor; 80. ros; 82. ren; 83. pas; 84. riek; 86. rekenen; 89. warm; 90. Ilias; 92. tiran; 93. paria; 94. gentiaan; 95. pelikaan. Verticaal: 1. Milanees; 2. enorm; 3. idem; 4. dit; 4. o.a.; 6. reuzel; 7. nut; 8. keg; 9. Ararik; 10. TV; 11. alt; 12. nauw; 13. jalon; 14. egelskop; 17. vak; 20. bed; 21. set; 24. furie; 26. gebit; 29. bot; 30. les; 31. lijm; 32. rug; 34. positie; 36. log; 38. notaris; 40. model;' 41. extra; 43. galop; 44. larie; 47. eis; 48. bal; 54. vaandrig; 55. Demer; 56. mol; 58. samen; 60. Fransman; 62. net; 63. hor; 64. lid; 66. pit; 68. peseta; 69. sirene; 72. voile; 74. dor; 76. een; 77. varia; 79. rein; 81. Ier; 83. para; 85. kat; 87. kin; 88. nap; 89. wak; 91. si; 93. pi. Verticaal: 1. lekkernij voor kinde ren; 2 .hemels wezen; 3. wars van laagheid; 4. deel v.h. oor; 5. bijwoord 6. lekkernij; 7. plaats waar water uit de grond opkomt; 8. hoofddeksel; 9. bloedarmoede; 10. paardeslee; 11. snavel v.e. vogel; 12. denkbeeld, ge dachte; 13. lengtemaat; 14. deel van Europa; 17. beroep, ambacht; 20. kle verige lijmstof; 21. kloosterlinge; 24. schuine kant van een spoorbaan; 26. plant met, kruidige smaak; 29. aldus (Latijn); 30. plaats op Ameland; 31. corpulent, gezet; 32. vermogend; 34. plaats in N.-Brabafit.; 36. niet beves tigd; 38. innerlijk besef van goed en kwaad; 40. edelaardig; 41. volk in de oudheid; 43. cilroenkruid; 44. ver ouderde taal: 47. vrouwelijk rund; 48. gek; 54. dagaanwijzer; 55. dun uitgesneden xeep vlees of vis; 56. drank; 58. geestelijke; 60. wollen slof 62. tijdmaat; 63. kledingstuk; 64. kwelgeest; 66. rond cn dik; 68. mens lievend; 69. overblijfsel van distil latie; 72. deel van Azië; 74. uitroep; 76 .pas opgekomen rekruut; 77. alle officieren cn gegradueerden v.e. le ger; 79. bedwelmende drank; 81. ge luid waarmee men om stille vor- zoekt; 83. sehanpkameol zonder buil; 85. door leerdisl illal ie verkregen slof; 87. zangstem; 88. reeks graan schoven; 89. deel v.e. auto; 91. niet parkeren (afk.); 93. voorzetsel. BRUSSEL. 25-9. Op een automa tisch bewaakte overweg naby Halle, ten zuiden van Brussel, is donder dagmiddag om een uur de D-trein Parijs-Amsterdam in botsing geko men met een Duitse tankauto. Drie personen - de beide Franse treinbe stuurders en een bijrijder op de uit Karlsruhe afkomstige tankauto - zyn om het leven gekomen. De chauffeur van de auto en een Franse treinpassagier werden ern stig gewond. Er was voorts een 20-tal licht gewonden, o.w. enkele Neder landers die na verzorging in een zie kenhuis te Halle hun reis hebben kunnen voortzetten. De tankauto, die geladen was met een gelukkig onontvlambaar oplos middel, moet ondanks waarschu wende rode lichten de overweg zijn opgereden toen de D-trein naderde. De kracht van de botsing was zo Kelner met nies gestoken RIDDERKERK, 25-9. In de nacht van woensdag op donderdag heeft de 22-jarige kelner J. van de H. uit Rotterdam zich bloedend gemeld aan het bureau van politie in Ridderkerk nadat hij betrokken was geweest in een vechtpartij met zijn werkgever, de 63-jarige Ridderkerkse café- en hotelhouder J. S. De mannen hadden onenigheid gekregen nadat de kel ner geweigerd had een opdracht van S. uit te voeren. In de keuken pakte S. een mes waarmee hij, naar zijn eigen zeggen uit zelfverdediging, de jongen verwondingen aan het gelaat en handen toebracht. Van de H. is in het ziekenhuis opgenomen. S. wordt nog vastgehouden op het bureau van politie. Het onderzoek is nog niet af gerond. UTRECHT, 26-9. Het N.V.V. zal met onmiddellijke ingang niet meer deelnemen aan het overleg in dc so ciaal-Economische Raad en de Stich ting van de Arbeid. Daarmee geeft deze vakcentrale uitvoering aan zyn vorige week reeds aangekondigde voornemen. N.V.V.-voorzittër A. H. Kloos noemde een week geleden de van nacht aangenomen wet op de loon vorming „de kncvclwet van Rool- vink". Vanochtend heeft het N.V.V. de regering schriftelijk ge-informcerd over zyn uittreden uit het overleg. Dc consequentie van het besluit is, dat de N.V.V.-vcrtegenwoordigcr in de werkgroep „O.N.E." van de SER, die vandaag begint aan de samen stelling van het halfjaarlijkse rap port, meteen zijn overleg werkzaam heden staakt. groot, dat de locomotief van de spoordijk viel, de beide machinisten verpletterend op hun post. Ook de postwagen en twee rijtui gen ontspoorden. De tank van de au to werd circa 80 meter weggeslingerd en vernielde een seinhuisje. Het spoorverkeer is ter plaatse volledig gestremd. De internationale treinen naar Parijs worden omgeleid over Charleroi. Twee doden na verkeersongeval EPE, 25-9. Twee mannen zyn over leden tengevolge van een verkeers ongeval, dat gebeurde op de weg Epc-Emst. Tijdens een inhaalmanoeuvre kwam de bestelauto, waarin ze re den, licht in aanraking met een voor hen rijdende personenauto. Zij reed daarna met grote snelheid tegen een boom. Ernstig gewond werden de slachtoffers, na door de brandweer uit het autowrak te zijn bevrijd, naar een ziekenhuis in Zwolle over gebracht, waar ze zijn overleden. De slachtoffers zijn de 23-jarige onge huwde chauffeur T. Zuydam uit Epe en de 34-jarige gehuwde J. M. Groe- newold uit Heerde. PRAAG, 25-9. Over de debatten op de voltallige vergadering van het centrale comité van de Tsjechoslo- waakse Communistische Partij die donderdag in het kasteel van Praag begonnen is, is tot nu toe nog niets uitgelekt. Donderdagavond laat meldde het persbureau Ceteka dat het centrale comité de vergadering had geschorst en vandaag (vrijdag) de besprekin gen zal voortzetten. Tot de sprekers donderdag behoox-de Josef Smrkovs- ky, die naar vei'luidt zijn tgeenstan- ders trachtte voor te zijn door zijn ontslag aan te bieden als voorzitter van de Volkskamei", de Eerste Kamer van het federale paiiement, maar niet in zijn plan geslaagd zou zijn. Ook is het woord gevoerd door het hoofd van de disciplinaire commissie van de partij, Milos Jakes. Een commentatrice van Radio- Praag verklaax-de donderdagavond dat de partij moet uitmaken wie de afwijkende koei-s van 1968 hebben voorbereid en georganiseei'd, en wie onschuldig zijn. Maai-, zei ze, de po litiek kent geen sentimentaliteit en als de activiteit der „onschuldige lammei-en" tot hetzelfde i-esultaat leidde als de politiek van „de vij- BONN. De Westduitse bondskan selier Kiesinger zal, naar in zijn om geving verluidt, ingaan op een voor stel van de vicekanselier en SPD- voorzitter Bi-andt, de discussies over een eventuele herwaardering van de D-mark te staken. LONDONDERRY, 26-9. In de Noord- ierse stad Londonderry, waar woens dag by cnlusten één dode en ver scheidene gewonden vielen, moesten Britse troepen donderdagavond tus senbeide komen cm te verhinderen dat groepen jonge katholieken een protestantse wyk binnendrongen. De betogers bekogelden politie auto's met stenen. De Bi-itse soldaten legden een koi'don tussen de katho lieken en de politie, die de katho lieke wijk Bogside sinds de bloe dige onlusten van voi'ige maand niet meer binnen mag. Op aandx-ingen van leiders van de bui'gerwacht en pi-ies- ters vei*spreidde de menigte zicli ten slotte. De x-egering van Ulster heeft don derdag een nieuw ministerie inge steld voor de betx-ekkingen tussen de geloofsgx-oepen. Tot hoofd daarvan is benoemd het Unionistisch parle mentslid Robert Simpson, een 46-ja- rige arts, die daax-op onmiddellijk uit de fanatiek-px*otestantse ox-anje-orde trad om - naar hij zei - zijn taak in „absolute onpax-tijdigheid" te kunnen vervullen. and", moeten daaruit de consequen ties wox-den getx-okken. MILAAN, 25-9. De dix-ectie van de Italiaanse bandenfabx-iek Pirelli heeft zich bex*eid verklaard, haar voor naamste fabriek in Milaan vx-ijdag te hei-openen. De fabriek was woens dag gesloten, nadat ax-beiders vernie lingen hadden aangericht uit vex-bol- genheid over de invoer van buiten landse banden. Pirelli had deze ban den geïmporteerd om het produktie- verlies te compensex-en dat was ont staan door koi*te stakingen en de weigering van de ai'beiders om over- wei-k te doen. BRUMMEN. De 2-jax-ige Maixo Rutgers uit Brummen is in „Het Gooi-" te water geraakt en vex-dx-on- ken. De knaap was met nog twee andex-e kinderen uit de buurt van huis weggelopen. De x-ijkspolitie vond een half uur later het lijkje. De vooroorlogse situalje aan „De Werelt" te Nieuwerkerk, toen de tram - komend uit Duiveland - op deze plaats nog het dorp bereikte. DEN HAAG. Bij het vex-nieuwen van een duiker in de Schipbeek ter hoogte van Bathmen heeft een drag line een bi-ede-banddraaggolfkabel tussen Deventer en Hengelo bescha digd waardoor 2800 gesprekskanalen tussen Hengelo en de rest van het land uitvielen. Brandstichter/dief gearresteerd DEN HAAG, 25-9. Dc I9-jarigc banketbakker B. R. C. uit Den Haag is ontmaskei'd als de man, die zijn werkgever meex-dex-e kei-en bestal, de zaak in brand stak en vervolgens.de brandweer een handje hielp bij het blussen. Bovendien was C. een van de hoofddaders in een reeks inbx-a- ken. Met de 19-jarige autospuiter A. van K. en de 20-jarige kassenbou- wer A. C. E. vormde de banketbak ker het leidende trio van een gi-oep jongemannen, die assisteerden als er kraakjes moesten worden gezet. Het drietal is vooi'geleid voor de officier van justitie. De vijf „meelopers" werden na verhoor of voorgeleiding heengestuurd. Postzegel verduistering opgelost? AMSTERDAM, 25-9. Met de arres- tatie van de 40-jarige offsetdrukker M. E. R. uit Haarlem heeft de posta le recherche naar alle waarschyn- lijkheid de postzegelverduisteringen bij het grafische bedryf Joh. Ensche de en Zoon tot klaarheid gebracht. De verdachte, die in de di'ukkerij van het bedrijf wei'kzaam is, heeft tot dusver geen bekentenis afgelegd. „Hij houdt zijn mond stijf dicht" al dus inspecteur A. J. van Helden van de postale rechex-che. Tot zijn aan houding wei*d ovei-gegaan nadat de eerder deze week gearresteerde post zegelhandelaar A. P. uit Muiden be kende, dat R. hem de frauduleus in de handel gebrachte postzegelcom binaties had verkocht. BRUSSEL, 25-9. Voor de Ant werpse correctionele i-echtbank zijn een tiental, meest jonge mensen, vei'pox-deeld tot straffen variërend van twee jaar tot vier maanden we gens, handel en smokkel van vex-do- vende middelen. Een der verooi-deel- den is een 21-jarige Nedei-landei-, M. B„ die bij Antwerpen woont. De zaak was in april jl. aan het licht gekomen, toen de Antwerpse politie op straat een mindei-jarig meisje vex-doofd aantrof. Het onder zoek leidde toen naar een ki-ot in dc havenbuurt dat voor ï-egelmatige i-ookbijeenkomsten werd gebruikt. Een deel van de vex-dovende mid delen betrok de groep uit Amster dam. 33. Lang nadat Gallash vertrokken was, zal Dipo nog peinzend voor zich uit te sta ren. „Eigenlijk zou ik dat alles aan mijn mees ter moeten vci'tellen", mompelde hij in zichzelf, „doch wat zullen daarvan de ge volgen zijn? Akbur is in slaat om die on gelukkige Gallash lc laten onthoofden! Neen, ik kan beter afwachten en zien hoe de dingen zich ontwikkelen!" De volgende ochtend troffen Dipo en Aram, die een onrustige nacht gehad had, cn vroeg was opgestaan, elkaar in de pa leistuin. „En", begon hij opgewekt, „hebt ge Kiruna x-eeds ontmoet?" Aram knikte kort, doch de dwerg ging onverstoorbaar verder: „Zij is een schoonheid, nietwaar? De man die haar tot vrouw kxijgt, kan zich gelukkig prijzen!" „Ja, zij is erg aardig", gaf Aram toe cn Dipo wilde juist verder gaan met zijn „ver hoor". toen een dienaar Aram naderde en hem zei dat, do heerser hem wilde spreken. Enkele ogenblikken later zat Aram op nieuw tegenover Alcbar, die hem onder zoekend aankeek en vroeg: „Ge ziel er vei-moeid uit! Hebt ge slecht geslapen of heeft Kiruna u soms ontstemd?" Aram, dié reeds wat korzelig was ge worden bij de ondervraging van de dwerg, kreog plotseling genoeg van- deze hole ko medie en antwoordde: ..Kiruna heeft zich een voortreffelijke gastvrouw getoond, doch wanneer het. uw bedoeling is haar met mij te laten huwen, moet ik u zeggen dat ik daaraan niet kan meedoen. Graag wilde ik zo spoedig mogelijk naar mijn land te rugkeren!" De nieuwe puzzel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 4