Voor u 37z7o op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet en vooru- AGENDA Kleuterschool te Bruinisse herdacht het dertigjarig bestaai) Autobusje bij Moerdijkbrug verongelukt STREEKNIEUWS Drie mannen verkrachtten vrouw DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG de bank waar ook zich thuis voelt VRIEND (EN) Een feestelijke middag BRUINISSE, 25-9. Bestuur en on derwijzend personeel van de kleuter school te Bruinisse heeft van het 30- jarig bestaan van de kleuterschool een feestmiddag gemaakt, die bij zonder goed is geslaagd. Het feest werd geopend door oud burgemeester C. H. van de Linde, die de vele aanwezige moeders wel kom heette en herinneringen op haalde uit het grijze verleden en de meer recente gebeurtenissen van de laatste jaren. Door de kleuters Freddie van den Berge en Annemarie Kik werden bloemen aangeboden aan de aanwe zige oud-leidsters mevrouw Reygers- Bal uit Voorburg en mevrouw J. C. van den Berg-Capelle. De kleuters voerden daarop een spel op, dat door de aanwezige moe- Voor 30 jaar BROUWERSHAVEN. Voor de be trekking van hoofd der o.l.-school, in de vakature ontstaan door eervol ontslag van de heer P. de Potter, hebben zich 25 sollicitanten aange meld. BURGH. Aan kleine boeren, waar van een paard is gevorderd, besluit de raad medewerking te verlenen tot uitbetaling van de vastgestelde verkoopsom. HAAMSTEDE. Het eerste militaire „tehuis" werd te Haamstede-Burgh geopend. Door medewerking van het onlangs opgerichte comité tot ont- wikkeling en ontspanning van de hier gelegerde militairen is een ge deelte van een bollenschuur tot een smaakvolle cantine ingericht. ZIERIKZEE. (Adv.). Pracht eiken dressoirs vanaf f 16,75; fraaie thee meubels vanaf f 6,75; mooie dames fauteuils f 6,75; prima gelakte slaap kamer f 32. BURGH. In een spoedeisende ver gadering van de gemeenteraad is be sloten de kermis in verband met de bijzondere omstandigheden niet te laten doorgaan. HAAMSTEDE. Dezer dagen is de Waterleiding Mij. begonnen een ge deelte van de buizen te leggen, no dig voor de aanleg van de waterlei ding. ZIERIKZEE. (Adv.). De onderoffi cieren, vlieger en waarnemer van de vliegschool „Haamstede" stellen zich voor een bal te organiseren. Dames- introduktiekaarten uilsluitend aan te vragen by hotel „Juliana" tegen f 0,60 plus belasting. Avondtoilet verplicht. ZIERIKZEE. Voor de internering van eventuele oorlogsvluchtelingen zijn bestemd de eilanden Tholen, Schouwen-Duiveland en Noord-Be veland. ders zeer werd gewaardeerd. Het spel heette afscheid van de bloemen. Aan alle kinderen werd daarop een verjaardagskalender uitgereikt met 16 foto's van en uit de school; een verjaardagskalender waarop de kinderen zelf waren gefotografeerd. Kinderen en andere aanwezigen werden daarop getracteerd. Nadat, tijdens de op de schoolmid dag volgende receptie het personeel van de chr. school op originele wij ze zijn felicitaties had overgebracht sprak loco-burgemeester W. van Gilst namens het gemeentebestuur. Stem gemeentebestuur Zelf was hij op de „bewaarschool geweest" bij wijlen mejuffrouw Ver meulen, wel een verschil met het kleuteronderwijs van tegenwoordig, waarbij de kinderen niet meer wor den „bewaard" c.q. op een of andere manier worden beziggehouden, maar waarin zal worden voorbereid om straks basisonderwijs te ontvangen. Het gemeentebestuur heeft altijd in goede harmonie met het bestuur van de kleuterschool samengewerkt en doet dat ook thans nog nu im mers een derde lokaal aan de school zal worden gebouwd. De heer C. Hoek N.V.V.-districts- bestuurder, lid van de Prov. Staten te Goes sprak als medeoprichter dei- school. Ook hij had de bewaarschool te Bruinisse bezocht en ook hij trok een parallel tussen 1939 en 1969. Hij noemde de namen van zijn medeop richters Ds. Marsman, de heren A. de Koning, „meester" van de Velde en anderen. De eerste kleuterschool onderwijzeres in 1939 had een sala ris van f 25,- per maand, nu zijn de salarissen aangepast aan de rijksre geling. Oorlogs- en rampperikelen Wethouder Jumelet ging eveneens nog eens de begintijd na toen de school gevestigd werd in het ned. herv. verenigingsgebouw, het school geld was f 0,25 per kind per week, twee kinderen f 0,35, drie kinderen uit een gezin f 0,50 en daaruit moest het schoolgeld worden betaald. Nog maar enkele maanden was de school in het verenigingsgebouw gevestigd, toen dit door het Nederlandse Mili taire Gezag werd gevorderd. Na de capitulatie trokken de Duitsers er in en .de school kreeg een onderkomen in de openbare school in enkele leeg staande lokalen. Na evakuatie, dus na de oorlog kreeg de school een ei gen gebouw, een houten barak, voor malige paardenstal van het leger, die in de oorlog dienst had gedaan in Yerseke. Het gebouw kreeg de naam Jo hanna. naar mevrouw Vlaming de Koek uit Yerseke, geboortig van Bruinisse, die veel heeft gedaan, om het houten gebouw op Bruinisse te krijgen. Na de ramp kwam de thans nog in gebruik zijnde school uit een Zwitr serse rampgift. Hiervoor heeft bur gemeester Michaelis veel gedaan. De heer Joh. Huibers (28 jaar bestuurs lid) vulde vele oude herinneringen aan. Vijftien gewonden DORDRECHT, 25-9. Een uit St. Ni colas, in de Belgische provincie Luik, afkomstig autobusjc met 22 inzitten den is donderdagmiddag omstreeks vyf uur op de Rijksweg 16, vlakbij dc Mocrdijkbrug, van de weg afge raakt en in een sloot terecht geko men. Vijftien van de inzittenden lie pen arm- en beenbreuken en sny- wonden op. Dertien van hen werden overgebracht naar twee ziekenhui zen in Dordrecht en de twee overi gen, onder wie dc bestuurder, naar een ziekenhuis in Breda. Voor geen van allen bestaat levensgevaar. Het busje was op de terugreis naar België. Op een gegeven ogenblik remde de ervoor rijdende personen auto, waarin de reisleider van het gezelschap gezeten was, af, waarop de bestuurder van het busje even eens vaart minderde. Achter het busje reed een truck met een met een dragline beladen oplegger, waar van de bestuurder te laat opmerkte dat ook hij zijn snelheid moest ver kleinen. Om niet op het busje te bot sen, stuurde hij zijn wagen naar de inhaalbaan. Hij kon echter niet voor komen, dat hij het busje raakte, met als gevolg dat dit uit dc koers raak te en in de sloot terecht kwam. Het ongeluk veroorzaakte een langdurige stremming van het verkeer op de drukke rijksweg. Het onderzoek naar de ware toe dracht en vaststelling van de iden titeit van de gewonden leverden nogal wat moeilijkheden op, omdat passagiers, bestuurder en reisleider uitsluitend Frans spreken. De reis leider was door het gebeurde boven dien zo overstuur geraakt, dat de politie hem verder rijden met zijn personenwagen moest beletten. ZIERIKZEE Bingo-avond Zaterdag 27 september wordt in „De Lichtboei" weer een Bingo avond gehouden om 7 uur. KERKWERVE P I.T.-collecle De collecte ten behoeve van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront heeft te Kerkwerve het mooie be drag van f 157,95 opgebracht. HAAMSTEDE „Moeders wil is wet" In het K.R.O.-radioprogramma „Moeders wil is wet", dat vrijdag 3 oktober wordt uitgezonden, vindt o.m. een gesprek plaats met het hoofd van de Kustverlichting, de heer R. Saman. BURGH Begin leesseizoen De leesbibliotheek te Burgh begint zaterdag a.s. weer haar activiteiten zoals die bekend zijn uit vorige ja ren. Zoals bekend heeft het bestuur niet stil gezeten en bracht de biblio theek weer op dat peil waar een ieder tevreden mee kan zijn. De bi bliotheek staat voor de ouderen open iedere zaterdag des middags van 4 tot 5 uur. Natuurlijk is „Revasa" weer het uitleencentrum. Voor de schoolkinderen is een aparte regeling getroffen want die kunnen een boek halen en later ruilen op iedere don derdag. te beginnen op 2 oktober van 3.45-4.30 uur. Perenverkoop De afdeling fruitteelt van de ge meente Westerschouwen zal trach ten om a.s. zaterdag des voormid dags om 10 uur de in haar kern Burgh wassende kookperen in het open baar te verkopen. Zo zou de aanhef in de Betuwse stijl geschreven wor den. In onze Westhoek zal een ieder begrepen hebben dat zaterdagmor gen de gemeenteperen verkocht wor den. Of de belangstelling groot zal worden is niet bekend doch er moet wel op gerekend worden, want de oogst is niet bijster groot dit jaar. Het is geen perenjaar en ook de ge meentelijke roodkokers en consorten doen daar aan mee. De burgerij zal zaterdag weer knap bieden om een paar kistjes wintervoorraad op te doen. Nog steeds is een maaltijd waarin een schaal rode peertjes Advertentie AMSTERDAM. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben donder dagavond in theater Tuschinski in Amsterdam de Nederlandse premiere bijgewoond van de film „Battle of Britain", die de luchtslag om Enge land in beeld brengt. DEN HAAG, 25-9. Dc Haagse po litie speurt naar drie mannen, die een 23-jarige gescheiden vrouw uit Den Haag hebben verkracht, De vrouw moest zich onder doktersbe handeling stellen. De vrouw was met een bevriend echtpaar maandagavond uit. In de nacht om één uur werd bij een ha- ringkraam op het Rijs wij kseplein in de residentie een hartig hapje ge nuttigd, alvorens het uitje in Sche- veningen zou worden voortgezet. Bij de kraam stonden onder andere 3 mannen, die zeiden ook naar Sche- veningen te gaan. Terwijl het echt paar in de auto zat te wachten op de vrouw werd zij de auto van de drie mannen binnengetrokken. Om dat men toch allen naar Schevenin- gen ging, werd geen argwaan ge koesterd. De beide auto's reden ook achter elkaar aan in de richting van de badplaats. Bijna in Scheveningen verloor het echtpaar de andere au to uit het oog. De vrouw belde na half drie 's nachts op de Bonneweg in 's-Gra- venzande overstuur de politie. Zij zei door elk van de drie mannen te zijn verkracht, terwijl de twee anderen haar vasthielden. Sckeepvaartberichten ABIDA, 24-9 te Curacao. ATTIS, 24-9 35 m. ZZW Lissabon. AMELAND, 24-9 155 m. Z Monrovia. ECHO, 24-9 St. Pierre. ESSO AMSTERDAM, 24-9 600 m. O Bermuda. KORATIA, 24-9 90 m. W Ccylon. ZAFRA, 24-9 120 m. ZO Boston. „Neem een kind voor uw rekening" UTRECHT, 25-9. Tweeduizend middelbare scholieren in Ne derland hebben informatiema teriaal ontvangen over de ac tie „Neem een kind voor uw rekening". Doel van de actie is, gelden te verzamelen waar mee vluchtelingenkinderen in Afrika een opleiding kunnen krijgen op een middelbare school, een landbouwschool of een technische school. Er is een bedrag van f 650 per jaar nodig om voor een jongen of meisje een jaar schoolgeld plus kost en inwoning in een internaat te kunnen betalen. Op verschillende middelbare scholen zijn docenten en leer lingen al bezig om in het ka der van de landelijke actie „Neem een kind voor uw reke ning", die in veel plaatsen cen traal staat in de vredesweek, lessen samen te stellen rond om de problematiekvan de vluchtelingen in Afrika. de heer W. van Klaveren, Voorlichting, kantoor Terneuzen. Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 31/2°/o rentevergoeding. Bovendien is er de mogelijkheid een maandsalaris extra op te nemen als gezins krediet. Als rekeninghouder geniet u een uitge breide persoonlijke service. Zo kunt u bijvoorbeeld gebruik maken van betaalcheques, waarmee u bijna overal betalen kunt. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Zierikzee: Lange Nobelstraat 6. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur (jeugd dienst) en 7 uur ds. v. d. Schee. Gast- huiskerk: 10 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 9.30 uur ds. v. d. Berg; 11 uur zondagsschool. Scrooskerkc: 11 uur ds. v. d. Berg; 9;30 uur zon dagsschool. Burgh: 10 uur ds. Flink. Haamstede: 10 uur (gezinsdienst) en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 11 uur ds. De Wit. Noordwellc: 9.30 uur ds. De Wit. Scharendükc: 9.30 uur ds. Faber. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Feunekes. Zonnemaire: 11 uur ds. Feunekes, 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwc: 9.30 uur ds. Schone- veld. Drcischor: 11 uur ds. Schone- vfild. Ouwcrkcrk: 11 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 11 uur ds Ommering, 9.30 uur zondagsschool. Oostcrland: 9.30 uur ds. Ommering. 6.00 uur ds. G. J. Rijks, Santpoort. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. J. Maasland, Wil- sum. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. J. Herder, doopsgez. pred. te Den Haag. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. H. J. Kof- frie, Spijkenisse. Haamstede: 10 en 5 uur ds. v. d. Kooy, (Viering H.A.). Scharendükc: 10 en 2.30 uur ds. Put. Brouwershaven: 10.30 uur leesdienst, 3 uur dr. Becker. Zonnemaire: 10 en 5 uur ds. Kramer, Nieuwdorp. Nicu wcrkerk: 10 cn 5 uur dr. Becker. Oostcrland: 10 uur gez. dienst met Nieuwerkerk, 3 uur ds. H. J. Kof- frie, Spijkenisse: Bruinisse: 10 cn 5 uur cand. Jansma. Gercf. Kerken (Vrügemaakt) Brouwershaven: 9 uur dr. Teunis, 7 uur leesdienst. Chr. Gercf. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur dienst des Woords, 6 uur ds. Westerink. Haam stede: 10 en 3 uur, ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Oostcrland: 10 en 2.30 uur leesdienst, 6i30 uur.ds. Karens. Gcrcf. Gemeente in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gcrcformccrdc Kerken Oostcrland: 9.30 en 6 uur leesdienst, 2 uur de heer A. v. d. Meer. Bruinis se: -0 en 5 uur de heer A. v. d. Meer. Remonstrants Gcrcf. Gemeente SonunclsdÜk: 10 uur ds. A. C. J. Jonkers, Nflarden. Leger des Hells Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: zaterdag 19 uur,i zondag 8.30, 10 en 19 uur. heerlijk omgeven door hun rood sap in, doch de mogelijkheden om koop- peren te kopen worden steeds klei ner omdat het arsenaal in ons land kleiner wordt. WESTERSCHOUWEN De openluchtrecieatie-subsidies Het ministerie van CRM heeft voor de kustontsluiting in Zeeuws- Vlaanderen, op Walcheren en op Westerschouwen in de jaren 1960 t/m 1969 ten behoeve van wegen, paden, duinovergangen en parkeerterreinen evenals.voor het opstellen van ba sisplannen. een bedrag gereserveerd van f 2.051.604. MIDDENSCHOUWEN De heer A. A. den Engelsman te Eikerzee, gemeente Middenschou- wen, slaagde dezer dagen aan de H.T.S. te Vlissingen voor het diplo ma weg- en waterbouwkundige. NOORDGOUWE „Auto-wintertest" Op zaterdag 4 oktober a.s. zullen den gesteld o mbij garage Akkerdaas den gesteld o mbij garage Akkerdaas N.V. te Noordgouwe - van 08.00 tot 17.00 uur - hun auto gratis te laten lesten. Dit in verband met de ko mende wintermaanden. Belangrijk voor de komende periode is bijv. de staat van de banden. Zijn deze te glad dan kan als gevolg een fikse slippartij het gevolg zijn. (Bovendien is men strafbaar cn zal de verzeke ringsmaatschappij naar alle waar schijnlijkheid niets uitkeren.) Behalve de banden kan men de volgende belangrijke zaken laten controleren of testen: de uitlaat, het antivries, het koelsysteem, ruiten wissers en sproeiers, de verlichting en de verwarming. SIRJANSLAND Bijeenkomsten bejaardensociëteit Na een rustperiode van enkele maanden zullen de bijeenkomsten van de bejaardensociëteit weer be ginnen. Alle dames en heren, die de 60-jarige leeftijd hebben bereikt, worden dinsdagmiddag 30 septem ber in het verenigingsgebouw ver wacht. Door het bestuur is weer een aantrekkelijk programma samenge steld. BRUINISSE Mejuffrouw Johanna van Koo- ten, geboren te Bruinisse, slaagde vorige week voor het diploma zic- kenverzorgster. Zuster Johanna van Kooien werd daarvoor opgeleid in het Diakonessenhuis Aeneas te Bre da (2-jarige opleiding). De in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse gehouden collecte voor de medische zending bracht f 845 op. Plaatsing lichtmasten In plan West (dokter tie Kock- straat en omgeving) is de P.Z.E.M. begonnen met het plaatsen van de lichtmasten voor de straatverlich ting. Nu daar een aantal gezinnen per manent woont wordt hiermee zeker aan een gerechtvaardigde wens van de bewoners tegemoet gekomen. Reservering voor dorpshuis B. en W. van Bruinisse stellen aan de raad voor het batig saldo van de Gemeenterekening 1968 ad. f 16000,- te reserveren voor de stichting van een dorpshuis. Herstel meerpalen Aan het aannemersbedrijf Van der Straaten te Hansweert is door b. en w. van Bruinisse opdracht gegeven de palen in de jachthaven, waarvan de schadeafwikkelingen met de be trokken verzekeringsmaatschappijen is geregeld te herstellen c.q. recht te zetten. Verongelukte kotter in haven De Noordzeekotter Th. 38, het schip dat vorige maand, door nog niet opgehelderde oorzaak, op de Noordzee zonk, waarbij schipper Schot en drie andere manschappen verdronken, ligt thans in de repara tiehaven bij de fabriek van de firma L. Padmos en Zonen te Bruinisse. KERKNIEUWS Kand. A. Vreugdenhil naar Noord-Brabant NIEUWERKERK. 25-9. Kandidaut A. Vreugdenhil zal zondag 28 sep tember in de middagdienst afscheid nemen van de Gereformeerde Kerk van Zwartewaal op Voorne en Put ten, welke hij sinds november 1.965 bijna vier jaar als lerend ouderling en hulpprediker heeft gediend. Veer tien dagen later, n.l. zondagmiddag 12 oktober 1969 zal hij na vooraf 's-morgens te zijn bevestigd door ds. A. J. de Bakker uit Zuidland intrede doen als predikant van de Gerefor meerde Kerk van Vrijhoeve-'s-Grc- velduin-Capelle in dc provincie Noord Brabant, waar hij beroepen is in de vakature van ds. G. Torenbeek die op 17 januari naar Drachtster Compagnie is vertrokken en die daar veertien dagen later intrede heeft gedaan. Aric Vreugdenhil werd op 28 mei 1904 te Rotterdam geboren. Hij was eerst vele jaren werkzaam als pro curatie houder van een vrij grote bank te Rotterdam. Na vervolgens van april 1949 lot juli 1952 ruim drie jaar de Gereformeerde Kerk van.. Nieuwerkerk als lerend ouderling te hebben gediend was dc heer Vreug denhil ongeveer vier jaar directeur van een bijkantoor van dezelfde bank, waar hij voorheen werkzaam was geweest als procuratiehouder. Daarna was hij ongeveer negen jaar directeur van een vennootschap han delend in elektrische huishoudelijke artikelen en sinds 7 november 1965 dient hij dc Gereformecrade Kerk van Zwartwaal op Voorne en Putten als lerend ouderling. Vrijdag 26 september Zierikzee Mondragon, 8 uur, „Delta-Foto". Zaterdag 27 september Zierikzee Huis van Nassau, Graanbeurs, 8 uur dansavond met Dick Brown and the Spirit Full formation. Maandag 29 september Haamstede Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad Westerschouwen. Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, afdelings vergadering P.v.d.A. Dinsdag 30 september Kerkwerve Dorpshuis, 7.30 uur, start naaicursus. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, vergadering Plattelandsvrouwen. Oostcrland Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 3-5 en 7-9 uur, verkoopdag Zendings- krans. Woensdag 1 oktober Zierikzee Mondragon, 3 uur, receptie bij gele genheid van het vijftig-jarig bestaan van de g.v. „Rust Roest". Huis van Nassau, (bovenzaal), 8 uur, bijeenkomst Zierikzeese Midden stands Centrale. Donderdag 2 oktober Brouwershaven Café Floris V, 7.30 uur, kookcursus. Vrijdag 3 oktober Zierikzee Concertzaal, 8 uur, concert door het Kunstmaandorkest (ZVU). Brommer reed op auto De 18-jarige L. Biemond uit Oos tcrland, reed donderdagavond in volle vaart met zijn bromfiets op een auto van de heer W. A. Jumelet, die geparkeerd stond voor het pakhuis van de fa. A. van den Berge Mz. aan de Dorpsweg. De auto was volledig verlicht. Dokter Speelman uit Oos tcrland verleende eerste hulp. De bromfietsrijder klaagde over inwen dige pijnen en werd naar de ouder lijke woning vervoerd. De bromfiets werd totaal vernield, de auto werd beschadigd. Verhoging loongrens ziekenfondsverzekering? AMSTERDAM, 25-9. De zieken fondsraad heeft in meerderheid be sloten de minister van sociale zaken en volksgezondheid te adviseren de loongrens der verplichte zieken fondsverzekering voor 1970 te bepa len op 16.000 gulden. De grens is momenteel 13.800 gulden. De voor gestelde verhoging komt 1150 gulden hoger dan het geval zou zijn, indien de wettelijk geregelde methode tot herziening van de loongrens zou worden gevolgd. Dit is de maand van de verrassin gen, want wie vroeger de middelbare school te Zierikzee bezocht „gaat zich roeren", in verband met de vie ring van het eeuwfeest in oktober. Oude vrienden gaan bellen en schrij ven en dat is een enorme sensatie, want hoe hecht de banden - door druk en leed en ook wel lol - ook waren, men verliest elkaar uit het oog. Iedereen gaat zo zijn eigen weg getje, maar als er dan weer een on verwachts met de staart kwispelt, vallen de jaren even weg. Eergisteravond laat: een telefoon tje ergens diep uit Brabant: „hallo, je spreekt met Piet". Daar is zo geen wijs uit te worden. Maar dan pres teert hij bliksemsnel een leraarimi- tatie en begint er een heder lichtje te branden. „Ah, die Piet!" Als de haak er weer op ligt, denk je: „ver draaid, dat was Piet". En vanmorgen een brief uit Ame rika, ook van een vriend waarmee we op school heel wat hebben rond gesjouwd. Er is nog wel wat contact gebleven door de jaren heen, maar heel summier. Nu schrijft hij: „het is net mogelijk dat ik voor een weekje kan overkomen. Ik ben ontzettend benieuwd hoe het er allemaal uitziet sinds 1939". Een beetje bescheiden die opmer king, want de vriend was ook in 1945 even in Nederland, al rook hij er maar net aan. Hij behoorde tot een Amerikaans tankbataljon, bestaande uit vrijwilligers. De tweede dag al stond hij met zijn maats op Omaha- beach, één der invasiestranden in Normandië. Hij kan hel na-vertellen, want hij ontsnapte met nog een mi litair van dal onderdeel de dans; bij na 700 mannen van het bataljon sneuvelden. Later kwam hij bij de bezettingstroepen in Duitsland en was even in Limburg, van waaruit hij nog informeerde naar Zierikzee. waar hij eens de H.B.S. bezocht, al tijd nummer één met hoogspringen en met handtekenen. Met dit laatste heeft hjj in de States (hij keerde al spoedig terug) gewoekerd cn is iets heel belangrijks geworden in dc Amerikaanse reclamewereld. Straks zal hij er bij zijn, als dc re ünisten de school binnenstromen. Hoe hard. de Amerikaanse zakenwe reld ook is, onze vriend is er toch een beetje van onder de indruk en hjj citeert een toepasselijk versje uit zijn kinderjaren, om zijn komst te illustreren: „Hij toog naar vreemde landen, met groene wandelstaf. Na jaren kivam hij weder; toen viel het herfstloof af". Drie dagen lullen te kort zijn om bij te praten! SCHIERE1LANDMA N 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2