Belang van middenstand bij structuur en bestemmingsplannen Prins Claus opende nieuw stadhuis Zeeland presenteert zicli op de „Femina" Overgangskrediet voor Verolme STREEKNIEEWS Raad krijgt opnieuw gelegenheid tot aankoop bedrijfsgebouwen Het rapport \uii de Z.M.C. Prol. ir. J. Bakema voor ZVU over 'Bouwen en wonen' AGENDA ZIERIKZEE, 24-9. In het in opdracht van de Zierikzeese Middenstands Centrale opgestelde rapport, een eerste uittreksel waarvan wij dinsdag j.l. publiceerden, is ook een hoofdstuk gewijd aan de ruimtelijke ordening, in het kader waarvan wordt gewezen op het grote belang dat de middenstand heeft bij structuur- en bestemmingsplannen. Het is nodig dat de midden stand ter zake tijdig wensen en verlangens kenbaar maakt. Derhalve is het gewenst dat de middenstand de kans krijgt de specifieke eigen belangen in het geding te brengen, wat betreft het bestemmingsplan West en de sane ring van de binnenstad. vorm krijgt drijf direct dan zal het grootbe- anwezig zijn. Belang- te voeren beleid is het zich een beeld vormen v an de toe komstige binnenstad. De suggestie wordt gedaan een voorbereidlngs- c.q. begeleidingscommissie in het le ven te roepen, waaraan de verant woording voor de voorlichting wordt opgedragen. He rt dan satie van de middenstand te Zierik- zee, waarbij wordt gestipuleerd dat middenstanders zelf, of binnen de familiekring hun bedrijf hebben op- gebouwd en niet gewend zijn om be schermd te worden. Zelfs in een ver enigde middenstand lopen de belan gen van dc verschillende branches niet parallel. De wensen t.a.v. „dage lijkse" en „duurzame" goederen lig gen ver uit elkaar. Hoewel de Zierikzeese midden stand weinig vertrouwen heeft in de toekomst, is de huidige situatie slechts voor een minderheid funest. „Men verwacht wonderen van een bestuur en is snel geneigd te gelo ven, dat men het zelf beter had ge daan". Geld belegt men het liefst in de eigen onderneming. Het groot-be drijf kent deze remmingen op de ontwikkeling niet. „De belangrijkheid van het zelf standig zijn wordt door de ontwik keling achterhaald. Slechts de be drijven, die meegroeien in een col lectiviteit kunnen zich op den duur handhaven". De richting, waarin cle Middcn- stundscentrale /.ich dient te ontwik kelen moet die zijn van vertegen woordiger van de gezamenlijke mid denstand. Het bestuur moet dan ook een onderzoek instellen naar de wensen van de middenstand, komen tot een overzicht van de gang van zaken, komen tot een programma, waarop een beleid kan worden ge baseerd, het uitbrengen van rappor ten en het stimuleren van interpe verbeteringen. Dc recreatie De huidige invloed van het toeris me wordt onvoldoende geacht om de bestaande problemen van de mid denstand op te lossen, maar de toe ristische bestedingen kunnen op de lange duur toch resultaten opleveren. Op grond van een berekening con cludeert het rapport, dat de totale groep vakantiegangers, die langer dan een dag op Schouwen-Duiveland verblijft, in belangrijkheid is gelijk te stellen aan 240 „gewone" gezin nen in de stad, maar het feit blijft bestaan dat in het algemeen de va kantiegangers in de Westhoek voor Zierikzee niet al te belangrijk zijn. Direct belang heeft Zierikzee bij de op de stad gerichte toerist, voor wie voorshands de aceomodatie voldoende wordt geacht. De watersport kan la ter belangrijk worden, maar reke ning dient gehouden met concurren tie. F.en bezwaar is de stroom in de havenmond. Een verlangpunt blijft een jachthaven. Gelet dient er op de liefhebbers van een tweede huis te gerieven. De mogelijkheid bungalow bewoners naar Zierikzee te trekken, wordt in het rapport reëel genoemd. De sanering Het rapport verwacht de moge lijkheid om in het kader van de sa nering. parkeerruimte te scheppen. Het zal mogelijk zijn „dat de sane ring voert tot een centrum, dat - naast handhaving van het waarde volle - de voor een ontplooiing ver eiste vernieuwingen beval". Dc Mol vormt een lichte onderbreking van het winkelgeheel en het verband met cle Nobelstraat is niet al te duide lijk. Bij stijging der bevolking tot 15.000 zal uitbreiding van het aan tal winkels noodzakelijk zijn. Het rapport houdt het dan op aaneenge sloten winkelstraten in het centrum. Sanering is verder nodig van het huidige winkelbestand. Zou n.l. de ontwikkeling van Zierikzee zijn Dertien doden bij storm over Scandinavië HAMBURG. 22-9. Zweden, Noor wegen en Denemarken zijn maandag getroffen door een zware storm die zeker dertien mensenlevens heeft geëist. Aan de Duitse kusten is zwa re schade aangericht. Voor de kust van Jutland zijn twee opvarenden van het Finse vrachtschip „Hera- kles" over boord geslagen. Veel men sen werden gewond door afgerukte dakpannen en omgewaaide bomen. Talrijke personen die met een boot op zee waren worden nog vermist. WEESP. Nabij het industrieterrein Noord in Weesp is het 18-jarige meisje A. Bandsman om het leven gekomen. Zij reed met haar brom fiets op de Gemeenschapspolderweg en verleende geen voorrang-aan een van rechtse komende personenauto. ZIERIKZEE, 23-9. „De soort ruim te die men bewoont is een conditie voor hoe men moet leven. Er moet een relatie bestaan tussen ruimte gebruik eu de manier van denken over wat ruimte is. Eerst maakt de mens zijn omgeving, dan maakt de omgeving de mens. Daarom moet de omgeving in easu nieuwe stadswij ken, stadscentra etc., goed uitgedacht worden". Aldus prof. ir j. Bakema in zijn dinsdag j.l. gehouden lezing over het onderwerp: „Bouwen en Wonen" voor de Z.V.U. In een helder betoog behandelde prof. Bakema een aantal essentiële punten voor moderne stedenbouw, verklarend wat ruimte behoort te zijn; een realiteit die men niet kan zien, maar waarmee men wel moet DE NEDERLANDSE VAKANTIEGANGERS UTRECHT, 24-9. Het percentage Nederlandse vakantiegangers zal in de komende jaren nog een belang rijke stijging vertonen. Hoewel de honderd procent nooit bereikt zal worden - onder meer als gevolg van ziekte en ouderdom - behoort een groei van de huidige til naar 70 pet. in de komende tien tot vijftien jaar tot de mogelijkheden. Uitgedrukt in aantallen betekent dit dat er in 1980 bijna tien miljoen Nederlanders (70 pet. van 14.2 miljoen zielen) een of meer keer met vakantie zullen gaan tegen 7.3 miljoen (61 pet. van de 12.1 miljoen) in 1966, een stijging derhal ve van circa 35 pet. woekeren. De oude stijl van bouwen past helaas niet meer in deze tijd, want onder de rechten van de mens ressorteert ook het recht van onder dak en er zijn teveel mensen, die moeten wonen. Binnenkort - zo verwachtte prof. Bakema - zal liet zoeken naar de invloed die van ruimtelijke vorming uitgaat op het menselijk levenspa troon als eis worden gesteld. Basis van verandering moet een herwaardering zijn van de funkties. van de vormen. Er moet wat de bouw betreft een geleidelijke over gang van laag naar hoog komen en weer afvloeiend naar laag. Zo wordt het centrum van de toekomstige stad in hoogbouw uitgevoerd en de woon wijken moeten variëren van vrij hoog - tot laagbouw. Donderdag 25 september Zierikzee Concertzaal, 8 uur, cabaret Fons Jansen „Driemaal-Andermaal", (Z. V.U.). Vrijdag 26 september Zierikzee Mondragon, 8 uur, „Delta-Foto". Zaterdag 27 september Zierikzee Huis van Nassau, Graanbeurs, 8 uur dansavond met Dick Brown and the Spirit Full 'formation. Maandag 29 september Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, afdelings vergadering P.v.d.A. Feest in Doeliiiehein DOETINCHEM, 24-9. Met het ont steken van de lampen in de hoge licht/aal in de hal heeft prins Claus woensdagmiddag het nieuwe stad huis van Doetinchem (kosten ruim zoven miljoen gulden) officieel ge opend. Prins Claus en zijn particulier se cretaris, mr. H. J. baron van Asbeck, werden aan de hoofdingang begroet GROOT SORTIMENT SPIRITUALIËN Drankenimportzaak aan het Kraanplein te Zierikzee ZIERIKZEE, 24-9. In het pand, waarin voorheen gevestigd de an tiek- en kunsthandel „Dc Poort", aan het Kraanplcin, wordt heden (donderdag) een zaak geopend van drankenimport voor de consument; eigenaar de heer J. Duimcl te Rot terdam. Het is voor het bewuste pand in betrekkelijke korte tijd de derde bestemming; eerst bakkerij, daarna antiek- en kunstzaak en thans domein voor een ryk sortiment spiritualia. De heer Duimel - hij heeft in de Maasstad enkele grote slijterijen - heeft wel even tegen Zierikzee en dit punt aangekeken, maar door koop werd hij eigenaar van het pand. waarin hij een moderne zelfbedie ningszaak heeft ingericht. De ver koopruimte is omgetoverd in een sfeervol geheel, waarbij gebruik werd gemaakt van netten, druiven ranken e.d. Afgestemd op het funk- tionele doel zijn de betimmering en de verlichting. De eigenaar is voornemens dc han del vooral toe te spitsen op de prij- Geld nodig om meubelen te kopen? Wij helpen u zonder enige rente of kosten. Oók in elke meubeltoonzaal in Nederland kunt u voor ons te recht. Informeert bij uw MEUBEL-SPECIAALZAAK Meelstraat 31 Zierikzee Telefoon (01110) 2946 zen. Hij wil scherpe calculaties ma ken, hetgeen mogelijk wordt door een grotere omzet. Als attractie komt vrijdag jn de zaak de vaderlandse schaatsmatador Kees Verkerk, die aan belangstellenden gesigneerde foto's zal uitreiken. Het ligt ook in het voornemen van de eigenaar, zo nu en dan beroemde, voetballers (Feijenoord) in zijn zaak te ontvan gen. die eveneens getekende foto's zullen uitreiken. In de Zierikzeese zaak zal t.z.t. een bedrijfsleider de zaak voeren. VARA mag geen koffie „schenken AMSTERDAM, 26-9. De V.A.R.A. mag geen geschenken in de vorm van een koffiefilter en een pak kof fie meer geven aan nieuwe abonnees op de Varagids. In het algemeen mag zij geen goe deren geven behalve die artikelen die de Vara uit hoofde van het be drijf, het exploiteren van een om roepblad, tegen betaling pleegt te verstrekken. Anders is het een over treding van de wet beperking ca deaustelsel. Op overtreding van het verbod staat een dwangsom van f 10.000. Begrotingstekort van Den Haag bijna 20 miljoen gulden DEN HAAG, 25-9. 1-Iet geraamde tekort op de gewone dienst van de ontwerpbegroting 1970 van Den Haag beloopt f 19.800.000. Op de be groting voor 1969 was dat f 10.300.000 zo blijkt uit de algemene toelichting tot de ontwerpbegroting van b. en w. van Den Haag aan de gemeenteraad. De ontwerpbegroting vermeldt een totaalbedrag aan geraamde uitgaven van f 530.278.983 (19G9: f 469.996.493). Het investeringsplan voor het jaar 1970 zal blijkens de toelichting ver moedelijk f 250 miljoen belopen. DEN HAAG. 21-9. Om Verolme onmiddellijk te helpen het hoofd tc bicden aan zijn acute financiële nood, heeft minister Dc Block van economische zaken de scheepsbou wer een overbruggingskrediet aan geboden van 20 lot 30 miljoen gul den. Naar dc gang van zaken in hel bedrijf intussen een onderzoek worden ingesteld door een commis sie van sclieepsbouwdeskundigcn. Onder welke voorwaarden Ver olme het overgangskrediet gekregen heeft, zal door de minister donderdag (vandaag) bij de Interpellatie-Neder- horst werden bekendgemaakt. MIDDELBURG, 22-9. Aan de van 26 september tot en met 7 oktober a.s. in het Rotterdamse Ahoy' ge bouw te houden 22e internationale Femina zal ook de provincie Zee land, samen met de N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij, deelne men. Er zal een stand - oppervlakte 90 vierkante meter - worden ingericht, die een globale indruk zal geven van de provincie Zeeland in deze tijd. Daartoe zal gebruik worden ge maakt van ruim, dertig fotopanelen, enkele kaarten (w.o. een omvangrij ke en geheel bijgewerkte kaart van de provincie cn omliggende gebie den). maquettes e.d. De foto's geven niet alleen een im pressie van een aantal agrarische as pecten. maar tonen ook de recreatie en de toeristische mogelijkheden, alsmede de industriële ontwikkelin gen gedurende de laatste jaren. Daarnaast zijn er fotobeelden van enkele typisch Zeeuwse landschap pen, van historisch stedeschoon, van de strijd tegen de zee, van de nieu- SPORTBERICHTEN WIK AI-SKNWK AI 1-6 Het duurde tot de tiende minuut voordat het eerste doelpunt viel. Jan Tierie passeerde vier spelers en daarna ook nog de doelman en dat betekende 0-1. Dezelfde speler zorg de ook voor 0-2. De thuisclub kon geen enkele maal gevaarlijk worden. Na enkele gemiste kansen kreeg Jan Tierie de bal te pakken, passeerde weer enkele spelers en maakte er 0-3 van. Rien Sloutjesdijk bediende Jan Tierie met een dieptepass en de laatste kon scoren (0-4). Dit bete kende ook do ruststand. Na de rust konden de groen-witten de eer red den. Bij een uitval kon Adrie Rotte het enige tegendoelpunt scoren (1-4). N;i een grove fout in de achterhoede van de thuisclub kon Jan Tierie zijn en SKNWK's vijfde doelpunt scoren. Na goed voorbereidend spel van de zelfde speler kon Piet Sloolmaker de eindstand vaststellen (1-6). Oostburg I-Zierikzec I Zierikzee II-Gocs II Zierikzee III-SVOWK I Zondag a.s. speelt Zierikzee I uit tegen hef laag geplaatst staande Oostburg. en komt uit met. v.r.n.l.: JvStoutjesdijk d.; .J. A. Klink, J. van Beveren aanv., C. Dogger cn A. Kamp a.; J. Willemsc cn Th. Klink m.; C. Lodcwijk. J. Krips, A. van Tiggeljiovcn en M. Viergever v. Zierikzee II ontmoet thuis Goes II in de navolgende samenstelling: F. Sicperda d.; C. Wiltenburg, J. Merle, Th. v. Aken. B. Wijsman a.; J. Ber- revoets, A. Winkelman aanv., m.; C. Stoutjcsdijk, S. Kamp. J. Jonker, W. v. d. Hoek v. we verbindingen (Zeelandbrug), etc. Wat dat laatste betreft zal op de Zeeuwse -stand de nu voltooide Del taroute, de snelle cn korte verbin ding tussen de Randstad Holland en Midden-Zeeland, een bijzondere plaats innemen. Verder komt er een grote kaart van de Groene Kustweg, de meer dan 1.500 kilomter lange toeristi sche route, die in Noorwegen begint en via Denemarken, Noord-Duits- land en Noord-Nederland over de Afsluitdijk naar Rotterdam loopt en vervolgens dwars door het Deltage bied om bij Sluis in Zeeuwsch- Vlaanderen te eindigen. Zierikzee III zal thuis tegen SVO- WK I proberen ongeslagen te blij ven. De navolgende spelers zullen daar zorg voor moeten dragen: F. Pokorni d.; J. Schoonen, C. Struijk a.; A. Willemse, J. Koster aanv., P, Verkaart m.: H. Meier, J. Ravia, C.> Klink, G. de Wit en L. Stoel v. KORFBAL All-Ready II ontvangt KVL I All Ready I heeft zaterdag a.s. in cle winterkorfbalcompetitie opnieuw een vrije dag. All Ready II ontvangt op het sportpark „Bannink" bezoek van KVL I uit Vlissingen. In de tot dusver gespeelde wedstrijden heeft All Ready II nog geen enkel winst punt weten te behalen, zodat het nu toch zeker tijd wordt om eens een overwinning te behalen. KVL is nog maar éénmaal binnen de lijnen ge weest en haalde hieruit de volle winst. Bij gunstig weer kan onge twijfeld een aantrekkelijk duel tege moet worden gezien. Aanvang 3 uur. Scheidsrechter L. van Popering uit Kapelle. Scheepvaartberichten Acmaea, 23-9 Vungro naar Camranh. Ameland, 23-9 351 m. w.z.w. Free town. Attis, 23-9 25 m. o. Malga. Esso Amsterdam, 23-9 500 m. z.o. Bermuda. Gulf Swede, 23-9 pass. Dakar. Kara, pass. 23-9 Ouessanl naar Casa blanca. Skadi, 23-9 20 m. n. Berlenga. sint philipsland Bloemententoonstelling Uitgaande van de Koningin Juli- anaschool wordt op donderdagavond 25 sept, (vandaag) in hel schoolge bouw een bloemententoonstelling ge houden. welke 's avonds vanaf 7 uur geopend zal zijn. door de commissaris der koningin in Gelderland, mr. H. W. Bloemers, en de burgemeester van Doetinchem, mr. J. IVJ. J. Cornelissen. Vanaf hel bordes nam de prins de hulde van 4300 schoolkinderen in ontvangst. Het oplaten van duizenden ballon nen werd door de prins geamuseerd gadegeslagen, 's Morgens was de prins gast bij de waterleidingmaatr. schappij Oostelijk Gelderland. „Energie-corridors" De stad zal men ook niet meer concentrisch bouwen, maar lineair; een brede hoofdweg en haaks daar op kleine woonwijken, zodat de be woners het contact met het land schap en de vrije natuur niet ver liezen, zoals thans in grote steden het geval is. Prof. Bakema lanceerde het begrip „energie-corridors", het geen inhoudt de stadsuitbreidingen te zoeken in een soort „wegdorpen", uitgesmeerd over een groot aantal kilometers en in verschillende rich tingen. Een grote toekomst zag hij in het bouwen van woohskeletten, die de latere bewoner naar eigen in zicht kan inbouwen. In dc energie corridors zou zich 30 procent van de bevolking in hoogbouw moeten ves tigen. wil men niet binnen korte tijd volgebouwd raken. De sanering van de oude steden za! gericht moeten zijn op een nieuw levend totaalbeeld. Na de pauze werden vragen gesteld. Opvallende opmerkingen werden bij de be-ant- woording gemaakt. Er is een zeer sterk verband tussen levensovertui ging en beleving van de ruimte. Uit gaande hiervan zou het invoeren van filosofie als leervak op de scholen, dringend gewenst zijn. omdat deze wetenschap onlosmakelijk met het beleven van en het spelen met de ruimte verbonden is. De heer J. Scherjon leidde de spreker in en dankte hem na afloop voor zijn boei end betoog. Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad Westerschouwen. Advertentie Uw geldzaken vlot en zakelijk geregeld in een prettige sfeer bij de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Uw moderne gezinsbank! Dagelijks geopend Woensdag is de Russische kunst maan Kosmos 301 gelanceerd, die het eertijds bekendgemaakte Russische programma voor het ruimteonder zoek moet voortzetten. EINDHOVEN. Op de Leenderweg in Eindhoven is de 70-jarige voet- gangstc- mevrouw F. van Hoof-Pen- ninfcs uit die plaats door een perso nenauto aangereden en ter plaatse overleden. Nieuw voorstel 1>. en w. Westerschouwen tot aankoop gebouw en grond v. Wavereu WESTERSCHOUWEN, 24-9. Een belangrijk vervolg is aan dc raads- agenda voor a.s. maandagavond toe gevoegd n.l. het opnieuw door b cn w in de raad brengen van het voor stel om de gebouwen cn gronden van de fa. Van Waveren aan te kopen. Op 31 oktober 1968 kwam dit voor stel in de raad waarin het werd ver worpen. Het college is er nog steeds niet in geslaagd om een soort „nieuwbouw" te vinden voor onderdak van de dienst Gemeentewerken en voor bergruimte van machines. De gebou wen van de fa. Van Waveren zijn nog steeds te koop, maar nu met in begrip van de op het perceel sectie E no 543 staande loods. Het college is opnieuw in onderhandeling met de fa. Van Waveren over de aankoop, waarbij tevens is betrokken het pachtvrij maken van het gehele per ceel sectie E no. 542 wat al eigendom van de gemeente is. Aan de Stichting Adviesbureau Onroerende Zaken te Rotterdam werd opdracht gegeven tot het maken van een taxatierap port. Het is nu zover dat de gemeente een accoord heeft met de fa. Van Waveren voor een bedrag van f 185.000,-. De gemeente krijgt hier voor a: een schuur met een woon huis, een schuur, sectie 543, een schuur sectie 461, een schuur sectie 541, twee stenen kasjes met inven taris op sectie E 542. Bijzondere voorwaarden: De ge meente treedt niet in belastingscha- de voor de verkoper of pachtersver goedingen voor huurders of onder pachters. Verder zullen de kosten op de koop vallende, voor rekening zijn van de gemeente, t.w. 3 procent ma kelaarsprovisie f 5550,-. registratie rechten begroot op f 9250.-, notaris rechten, begroot op f 1800,-. Totale kosten dus f 16.600 f 185.000,- - f 201.000,-. Verkoop woningwetwoningen In Westerschouwen bestaat sinds 1961 de mogelijkheid om woningwet woningen onder bepaalde voorwaar den aan de bewoners te verkopen. Er zijn reeds een aantal van deze wo ningen verkocht tegen een taxatie prijs. Deze taxalieregeling is inmid dels veranderd in een indexcijfer dat berekend wordt vanuit de oorspron kelijke bouwkosten. Het college is voornemens om de huurders van woningwetwoningen waaronder nu ook begrepen zijn de Noorse woningen met uitzondering van de 40 ratiowoningen te Haam stede in de gelegenheid te stellen tot koop over. te gaan. Het college van b en w zal de he ren raadsleden vragen hiermede ak koord te gaan met inachtneming van van de door het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke or dening gestelde bepalingen. Burghse Duimveegje kreeg een nieuw wegdek BURGH, 24-9. Het fraaie landelijke Duinwegje te Burgh, verbinding van het dorp met de duinen, heeft een nieuw wegdek gekregen. Niet minder dan een 5 cm asfalt- laag werd op het gehavende en ka potte, al lang naar iets nieuws snak kende bedeksel gebracht. Vroeger slechts een karrespoor, overgaand in een wandelpaadje doch nu een prachtige weg. De N.V. Offringa uit 't Harde bracht dit prachtige rij- en wandeldek aan. Met de modernste machines werd het grindzandasfalt met een temperatuur rond 180 °C. op de oude versleten laag geplakt. Het materiaal werd daartoe in Kats ge- 1 haald. Nu wacht nog een afsluiting met een splitlaag waarna het Duin wegje voor vele jaren aan de be hoefte zal voldoen. N.V. Offringa voert verder nog een tweetal werken in Burgh uit, n.l. opritten aan de Meeldijk bij de boerderij van de heer Muste en de afrit van de Meeldijk naar het oude Burghsluis. Evenals het Duinwegje ook deze twee objec ten in opdracht van het Waterschap Schouwen-Duiveland. Het volgende is hierin o.a. bepaald: a: vaststelling volgens indexrege ling. b: overdracht kan alleen plaats vin den indien het jaarinkomen van de betreffende huurder een bedrag van f 15.000,- niet overschrijdt. Deze in komensgrens wordt verhoogd met f 500,- per kind, te rekenen vanaf het derde kind. c: de koper kan in aanmerking ko men voor een in tien jaar aflopende jaarlijkse bijdrage als bedoeld in de beschikking geldelijke steun eigen woningen 1968. De grootte van de bijdrage is afhankelijk van een aan tal factoren zoals een aantal ver- blijfseenheden in de woning en het aantal jaren verstreken na gereed koming. d: de koper moet de woning zelf blijven bewonen en indien hij zich binnen de 5 jaar van de woning wenst te ontdoen is hij verplicht de ze tegen de alsdan te taxeren waarde aan de gemeente aan te bieden, e: de,koper moet 10 procent van de verwervingskosten als eigen kapitaal in de woning kunnen investeren. De gemeente kan tenslotte een garantie verlenen voor een op te nemen geld lening. De raad zal verder een verzoek behandelen van de heer J. Kloote e.c. te Zierikzee om een vergunning te krijgen voor het bouwrijp maken van grond, gelegen in het bestem mingsplan Westenschouwen, n.l. de sectie's E. no. 488, 489, 490, 445, 102, 436 en 437. Deze gronden liggen na bij de Hogeweg in het z.g. Paarden- bos. De bruto oppervlakte is gesteld op ca. 18710 m~. Van de netto opper vlakte zal weer f 5,50 per m2 betaald moeten worden. Het college ziet verder een aantal recreatieve voorzieningen in het ver schiet. In het tijdvak 1969/1970 zou dan uitgevoerd moeten worden: ver betering trap bij de Rotonde Wes tenschouwen; aanleg 6 keerplaatsen op verschillende duinovergangen; reconstructie Bad- en Strandweg met aanleg van 3 parkeeraccomodaties; aanleg parkeerterrein aan de Adri- aan van de Weijdeweg. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2