',lin! (X) RAPPORT AGENDA STREEKNIEUWS f HOOFDPIJN?^ WITTE KRUIS 1 I ii opdracht van de Zierikzeese Middenstands Centrale is een lij vig rapport opgesteld, waarin de positie van de stedelijke midden stand in heden - en voor zover mo gelijk - in de toekomst wordt be sproken. liet is als met alle rap porten zaak, er niet al te snel conclusies uit te trekken en kon- sekwenties aan te verbinden. We kunnen ons de behoefte aan een dergelijk rapport van midden standszijde wel voorstellen, want het gaat niet altijd overal maar zonder meer goed. Er is een wij ziging van koopgewoonten bij het publiek, de verbindingen zijn als maar gemakkelijker geworden en te zeggen dat de stedelijke mid denstand overdreven profiteert van het toerisme, is gewoon niet waar. Daar komt nog bij dat de midden standers in de afgelopen jaren gro te bedragen in hun bedrijven heb ben ge-investeerd; die moeten er uit komen en liefst zo snel moge lijk. Het rapport gaat vrij diep op de zaken in, ook al vervalt het hier en daar in vaagheden en gesoigneerde „kreten", die typisch zijn voor al dergelijke rapporten, of ze nu uit de bestuurlijke dan wel uit de par- tikuliere sector komen. Op het punt van de prognoses moet het rapport noodzakelijk zwak zijn, want toekomstvoorspellers steken er ook niet onder de middenstan ders, c.q. degenen die de rappor teurs hebben ge-informeerd. Ondergrond van verschillende pas sages is verder de „communicatie stoornis" die er zou zijn met het gemeentebestuur. Het lijkt ons on doenbaar exact aan te geven of hiervan sprake is en zo ja, in welke mate. Een aanleunende vraag moet zijn, wie daar dan wel ver antwoordelijk voor is. De middenstand wordt niet op vallend geprotegeerd in de be stuurlijke sfeer, maar een gemeen te moet in deze tijd met een bar groot aantal zaken en belangen re kening houden. Het compromis heeft dan mogelijk wel eens de schijn van gebrek aaii medewer king. Als echter de middenstand zich pal achter het rapport plaatst, dan moeten de zaken ook tot op het bot worden doorgesproken en zullen gemeentebestuur en mid denstand elkaar zo snel mogelijk aan de gesprekstafel moeten ont moeten. Het rapport geeft wel toe dat de interne communicatie ook niet al tijd optimaal is. Dat kan ook niet, omdat binnen de kring van de middenstand de belangen nu een maal sterk uiteenlopen. Maar ver betering lijkt ons mogelijk en noodzakelijk. Op dezelfde avond b.v. dat dit belangrijke rapport op een vergadering van de Z.M.C. wordt besproken, opent een pro minente middenstander zijn ver bouwde en vernieuwde zaak. Zo iets zou bij goed onderling overleg voorkomen kunnen worden. Intussen blijft het rapport bestaan en priemt de aandacht op de mid denstand, die fiks worstelt om het bestaan. Niemand mag daarvoor de ogen sluiten en onze hoop kan geen andere zijn, dan dat dit rap port zal kunnen bijdragen tot ver heldering c.q. verbetering van de toestand als voorloper op een gun stige toekomstige ontwikkeling. ZIERIKZEE Heropening zakenpand Op 1 oktober a.s. vindt de herope ning plaats van de uitgebreide en gemoderniseerde verkoopruimten van de zaak in radio, televisie en elektrische artikelen van de heer A. D. v. d. Berge aan de Melkmarkt. Actie „Overdekt Zwembad" Tijdens het afgelopen seizoen was in het zwembad „De Val"' een bus geplaatst, waarin giften konden wor den gedeponeerd voor een te bouwen overdekt zwembad. Dezer dagen werd de bus gelicht door de bad meester, die f 23 telde. Het bedrag werd aangevuld tot f 25. die ter hand werden gesteld aan de admini strateur belast met de verantwoor ding der giften. Vergadering P.v.d.A.-afdeling Op maandag 29 september wordt in het Huis van Nassau de eerste afdclingsvergadering gehouden van de P. v. d. A., zulks in verband met de kandidaatsstelling voor dc pro vinciale staten en de gemeenteraden in 1970. RENESSE „Pendeldienst" voor kerkgangers Zondagmorgen werd door de ker- keraad van de Ned. Herv. gemeente te Renesse een „pendeldienst" inge steld tussen het kerkgebouw en „Het Zeehuis" aan de Rampweg waar Duitse groepen uit Hattingen en Dortmund logeerden. Hiertoe was besloten in verband met dc wens van de Duitse gastcri de ochtend dienst bij te wonen. In verband met de afstand en het feit dat velen nog al slecht ter been waren vond dc SPORT HENGELEN keus. Vermeldenswaard is het dat de bibliotheek met een nieuw aantal boeken is verrijkt. ,De Grevelingen" organiseerde geslaagd isconeours benoeming dr. j. h. Becker BRUINISSE. 20-9. Zaterdag jl. hield de hengelsportvereniging „De Grevelingen" te Bruinisse haar ze vende onderlinge visconcours van 1969. Gevist werd van vier boten af en de vangst was zeer bevredigend. Door de 82 deelnemers (68 senioren en 14 junioren) werd 38650 gram vis op de weegschaal gebracht en de vangst kon plaats hebben onder de meest ideale weersomstandigheden. De uitslag was: „Aspiranten": 1. I. Bergman, Bruinisse, 2020 p.; 2. R. Bergmans, Bruinisse, 345 p.; 3. A. Christiaans, Prinsenbeek, 260 p.; 4. J. Konings, Roosendaal, 245 p.; 5. R. Polderman, Rotterdam, 240 p. „Junioren": 1. J. Matthijssen, Roo- ATLETIEK sendaal, 1205 p.; 2. G. Kik, Bruinisse, 810 p.; 3. L. Plat, Rotterdam, 740 p.; 4. Chr. Christiaans, Prinsenbeek, 585 p 5. M. van Zundert, Roosendaal, 585 p.; 6. K. Klink, Bruinisse, 505 p 7. L. van Galen, Bruinisse, 245 p.; 8. J. van Dorst, Wouw, 25 p. „Senioren": 1. C. Verbraak, Nispen, 1485 p.; 2. W. Donks. Schiedam, 1355 p.; 3. W. Nelemans, Roosendaal, 1310 p.; 4. P. Hoogendam, Rotterdam, 1285 p.; 5. A. van Nassau, Wouw, 1255 p.; 6. C. de Regt Roosendaal, 1175 p.; 7. J. van Moerkerk, Roosen daal, 1130 p. 8. P. Nieuwlaat, Roo sendaal, 1085 p.; 9. A. de Klerk, Roosendaal, 1060 p.; 10. F. van Nas sau, Roosendaal, 1055 p.; 11. H. Kars- ten, Maassluis, 1046 p. Ria Kloet zorgde voor verrassing te Terneuzen D C ZIERIKZEE. 22-9. Door de Goese atletiekvereniging A.V. '56 werden het afgelopen weekeinde regionale wedstrijden georganiseerd. De Goese atletiek heeft de beschikking over een fraaie nieuwe sintelbaan maar omdat deze baan nog niet officieel werd opgemeten vonden de wedstrij den plaats te Terneuzen. B\j de ge houden wedstrijden stonden enkele kampioenstitels op het spel. Voor een verrassing daarbij zorgde Delta-Sport-atlete Ria Kloet uit Se- rooskerke die erin slaagde de titel te winnen bij het hoogspringen meisjes B, en dat deed met eon prachtige sprong van 1.40 meter, een hoogte KORFBAI. die Ria nog niet eerder had weten te behalen. Mevrouw Jannie de Jonge-Schot - pas ontslagen uit het ziekenhuis bleek weer geheel in conditie en toonde haar oude vorm door kampi oene te worden bij het kogelstoten en discuswerpen. Verder werd Thea Kaaijsteker tweede bij het verspringen en der de op de zestig meter. Hierbij mag vermeld worden dat Thea tot op de laatste van de zes sprongen nog als nummer één genoteerd stond. Isolien Hage tenslotte eindigde als goede tweede bij het verspringen meis jes C. All-R«*a<ly heeft leiding in korfbalcompetitie ZIERIKZEE - Ofschoon de win- terkorfbalcompetitie nog maar en kele weken oud is staat All-Ready I uit Zierikzee in de 2e klasse van het K.N.K.B.-district Zuid-west al weer aan de kop. De rood-zwarten wonnen hun thuiswedstrijd tegen Animo II met 3-1 terwijl de ex-eersteklasser Olympia I uit Wilhelminadorp een lelijke steek liet vallen door thuis nogwel met niet minder dan 3-7 van Volharding (Yerseke) te verliezen. Swift IV, dat in deze afdeling vorig jaar kampioen werd, doet het nu heel wat minder en thuis verloren de oranje-zwarte Middelburgers met 2-5 van Atlas uit Ritthem. De stand is: All-Ready I 2 2 0 0 4 8-4 Togo II 2 110 3 11-9 Volharding I 1 1 0 0 2 7-3 Atlas I 2 10 12 8-7 BKC I 10 10 13-3 Zuidweesters II 2 -0 .1' 1 1 9-11 Swift IV 2 0 111 6-9 Animo III 2 0 111 4-6 Olympia I 2 0 111 7-11 Stormvogels II-All-Ready II 8-5 Het heeft er geruime tijd naar uit gezien dat de reserves van All-Rea- dy zaterdag in Westkapelle tegen Stormvogels II hun eerste punten zouden bemachtigen. Met de rust hadden de rood-zwarte Zierikzeeë- naren een aardige 1-4 voorsprong opgebouwd, doch in de tweede helft wist de thuisclub de bakens geheel te verzetten, zodat All-Ready II toch nog met, 8-5 de kous op de kop kreeg. Zaterdag a.s. spelen de reserves op het sportpark „Bannink" te Zierik zee tegen K.V.L. I uit Vlissingen- Koudekerke. kerkeraad een oplossing in de vorm van een „pendeldienst". Met veertien auto's werden de Duitsers, die vol lof waren over deze medewerking, naar de kerk gereden. Bijzonder op prijs gesteld werd ook de bereidheid van ds. L. de Wit om 's avonds in „Het Zeehuis" een Duitse dienst te leiden. BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwenbond Op 30 september vindt in het jeugdgebouw een vergadering plaats van de afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Op deze vergadering wordt een lezing ge houden door mevr. V. d. Meiden- Coolsma over het onderwerp:,, Hand schrift en karakter". ZONNEMAIRE De P.i.T.-collecte De collecte voor het Interkerke- Nog een plaatje van de fruitfèeën, die in het kader van een bezoek aan Schouwen-Duiveland ook Zie rikzee bezochten en fruit aanboden aan de patiënten van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis. VOETBAL VCK l-MEVO I 1-0 De thuisclub speelde een goede wedstrijd waarin Mevo alleen in de eerste helft behoorlijk partij kon ge ven. De twee ploegen waren na aan elkaar gewaagd en kregen over en weer kansen om de score te openen. De thuisclub kreeg een veldover- wicht tegen het einde van de eerste helft, een gevolg van het prijsgeven door Mevo van het middenveld. De voortreffelijk spelende verdediging wist echter de stand voorlopig dub bel blank te houden. Na de thee een steeds beter spe lend VCK. Doelpunten konden niet uitblijven ondanks enkele uitsteken de reddingen van doelman Joop v. d. Linde moest hij na ongeveer 15 min. zwichten voor een effectvol rol- lertje van Patty. Dezelfde speler nam ook de volgende twee doelpun ten voor zijn rekening (3-0). De vier de treffer ontstond uit eeja .doelwor- steling (4-0). Intussen ziei VCK te rug op een volkomen verdiende overwinning. Advertentie Eerste hypothecaire geldleningen op courante woon- en winkelhuizen, alsmede landerijen NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE lijk Thuisfront (P.I.T.) heeft alhier opgebracht f 71,10. Aan alle mede werksters en medewerkers past een woord van dank. OUWERKERK Leiding zondagsschool De dames Kuyper, Stouljesdijk, Kaaysteker en De Jonge hebben zich bereid verklaard, samen de leiding der zondagsschool op zich te nemen. Het onderwijs zal niet mëer, zoals voorheen, 's zondagsmorgens op wis selende tijden, maar 's middags om 2 uur beginnen. Er zijn thans 30 leerlingen. NIEUWERKERK Leesbibliotheek weer van start Het leesseizoen is weer aangebro ken. Met ingang van vrijdag 26 sep tember a.s. is de Algemene Lees bibliotheek wekelijks geopend van 18.30 tot 19.30 uur. Voor de liefheb ber is er, zoals bekend, een enorme De plaatselijke gereformeerde pre dikant te Nieuwerkerk, dr. J. H. Becker, hoopt - wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd - per 1 februari 1970 met emeritaat te gaan. In verband hiermee, ont ving dr. Becker onlangs een benoe ming van de kerk van Oost zaan (na bij Amsterdam), om voor die kerk hulpdiensten te gaan verrichten. Deze benoeming is inmiddels aan genomen. zodat de familie Becker begin volgend jaar zich in Oostzaan hoopt te vestigen. Nu Nieuwerkerk dus vacant wordt, hoopt men ter zijner tijd. in combi natie met de Gereformeerde Kerk van Bruinisse. een predikant te gaan beroepen. Enige voorbereidende stappen zijn in deze reeds genomen. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield weer haar eerste vergadering na de vacantie, onder leiding van mevrouw M. van der Spek-dc Waal. Nadat gezongen was Psalm 146:1, hield de presidente een korte inlei ding over Math. 5:1-16, waarop een bespreking volgde. Daar de spreker (declamator) voor deze avond door ziekte verhinderd was vertoonde de heer H. Baren- drecht uit Dreischor zijn fraaie kleurenfilm van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 500 jarig be staan van Bruinisse in 1968. Ook de gemeente Dreischor was door de lieer Barendrecht in fraaie film beelden gevangen. De mosselzaadvisserij Slechts enkele mosselschepcn zijn naar dc Waddenzee vertrokken, om mosselen te gaan vissen, zodat de aanvoer beperkt zal zijn deze week, met (waarschijnlijk) als gevolg een goede prijs. De mossel kwekers vloot is bijna geheel geconcentreerd' op de mossel zaad visserij, met als eerste doel de Yerseke Bank, waar veel mossel zaad zou liggen. Maar ook in de Wes- sterschelde is zaadval geconstateerd, terwijl men door „zoeken" op andere plaatsen ook nog wel grotere en kleiner bunken zal ontdekken. Schade bij autobotsing Toen mejuffrouw L. K. uit Goede reede komend -met haar auto van Zijpe, bij dé Staphorster wegkrui- sing Rijksweg 18-Grevelingendam, de weg naar de Grevelingendam op reed lette zij niet genoeg op het uit de richting Zierikzee komend ver keer. Zij werd daardoor aangereden door een auto bestuurd door de heer R. J. T. uit. Rijswijk. Door deze bot sing ontstond grote materiële schade aan beide auto's. De auto van de heer T. moest worden weggesleept. Te zwaar beladen wagen De politie te Bruinisse maakte pro ces-verbaal op tegen de bestuurder van een vrachtwagen met aanhan ger van de firma S. te Hendrik Ido Ambacht. Op beide voertuigen, be laden met schroot en zerafval, was niet minder dan 18 ton geladen, dan wettelijk is toegestaan. Felle auto-botsing Een auto bestuurd door D. S. uit Amsterdam, komend uit de richting Oude Tonge, wilde even pauseren in café-restaurant „De Grevelingen". Hij reed echter de toegangsweg voorbij, ontdekte dit en wilde daarop keren op de snelweg. Tijdens de keermanoeuvre naderde met grote snelheid een auto, bestuurd door C. L. v. H. uit Goes. Een botsing volgde en beide auto's werden totaal ver nield. De bestuurdders kwamen er betrekkelijk goed af, maar de echt genote en een zoon van H. moesten per ziekenauto naar een ziekenhuis te Goes worden vervoerd, terwijl de echtgenote van S. in het ziekenhuis te Zierikzee werd opgenomen. ZIERIKZEE/BRUINISSE Opening Waddenzee voor mosselzaadvisserij De Waddenzee be-oosten Ameland zal voor dé visserij van mosselen en mosselzaad worden open gesteld van 14 lot 24 oktober. Mocht blijken dat daaraan behoefte bestaat, dan kan de open stelling nog enige lijd wor den verlengd. Dinsdag 23 september Zierikzee Concertzaal, foyer, 8 uur, lezing prof. Bakema over bouwen en wonen (Z.V.U.). „De Lichtboei", 8 uur, filmvoorstel ling. Stadhuis, 8 uur, vergadering ge meenteraad. Woensdag 24 september Noordgouwe Wijkgebouw, Pauwstraat, 8 uur, start „Moedercursus'. Donderdag 25 september Zierikzee Concertzaal, 8 uur, cabaret Fons Jansen „Driemaal-Andermaal", (Z. V.U.). i Met deze openstelling wordt lege- I moét gekomen aan de vrees die be- I staat, dat dit jaar de voorraad mos selen, die kan worden geëxporteerd te klein is, m.a.w. met name zij die het ergst zijn getroffen door de zaad- val op de consumptiemosselen en die dus niet aan de mossel leveringen kunnen deelnemen, kunnen door in deze weken als het mogelijk is enke le duizend éntonnen te vangen, toch nog leveren. Vandaar ook de moge lijkheid van verlenging van de open stelling. Ontsnapte pony onder Nieuwerkerk aangereden Een ontsnappingspoging van een viertal ponny's van manege De Graaf te Nieuwerkerk is één van de dieren, een bijzonder fraaie (drachti ge) merrie, vanmorgen (dinsdag) vroeg noodlottig geworden. De pon- ny werd namenlijk aangereden door een auto van de firma De Roos uit Stadt aan het Haringvliet. Bij het ongeval dat plaatsvond nabij de afrit van Rijksweg 18 onder Nieuwerkerk, werd de betrokken auto zwaar be schadigd. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De ponny moest wor den afgemaakt. Het viertal was van de manege ontsnapt en had een toevlucht ge zocht op perceel- van de heer B. Drie ponny's konden al weer spoedig worden opgevangen maar de vierde was niet zo gemakkelijk en vluchtte via het rijwielpad de rijbaan op, waar het werd aangereden. Prinses Margriet en echtgenoot aten Bruse mosselen BRUINISSE, 20-9. Dc „Piet Hein", het kf ninklijk jacht, met aan boord prinses Margriet en haar echtgenoot mr. P. van Vcllenhoven, met een aantal gasten, passeerde op zijn tocht door Zeeland zaterdagmorgen ook Bruinisse. Bij het gezelschap wekte de naam Bruinisse associaties op met mosse len cn men kreeg wel trek in dit predukt. Dit werd kenbaar gemaakt aan het escorterende politievaartuig RP 18. die dc boodschap per mobilo foon weer doorgaf aan het bureau van dc groepscommandant le Brui nisse. Opperwachtmeester Brugmans uit Bruinisse, die goed op de haven bekend is, trok er op uil, zag mosse len buiten boord hangen bij deBru 19 van dc firma C. cn G. dc Keizer, een firma die de laatste jaren een prima kwaliteit aan de wal weet te bren gen. De opperwachtmeester wist voor dc koninklijke gasten een hoeveel heid mosselen uit het water te krij gen cn berichtte de RP 18 dat hij was geslaagd de mosselen le bemach tigen, waarna de politieboot kwam om het ..zootje" op te halen. De ge waarschuwde schipper wilde geen betaling, maar do prinselijke ontvan gers van de mosselen wilden toch wel welen wie de leverancier was. Wel licht mag de firma De Keizer straks onder het fraaie wapen van Bruinisse welke de boeg nu siert, hel woord Hofleverancier schilderen. LONDEN. Een tegenstribbelende hippie wordt door een paar potige agenten weggevoerd van het pand Piccadilly 114. De Londense politie deed een stormloop op het door 800 hippies bezette pand. Ondanks een hagel van dalppünnev en met water gevulde plastic zakken veroverden de Bobbics het huis spoedig en wer den de bezetters afgevoerd. Advertentie Weg pijn Want V helpt (en spaart bovendien de maag) Poeders, tabletten, cachets. De Gele Zee schijnt niet geel le zijn, de Donau is niet blauw en de Zwarte Zee is groen, zoals ik heb kunnen constateren. Men houdt er daar een heel interessant soort golf jes op na. Groen, licht transparant en bijzonder speels om niet het woord wulps te gebruiken. Als er maar even wat wind opsteekt, wor den de speelse golven tot rollende monsters en dan mag je de zee niet meer in. „Gevaarlijk voor iedereen, zeggen de Bulgaren op z'n collectiefs. En daar komen de stoere jongens van hel Rode Kruis aandraven, die het hele strand over kilometers leng te met louwen beginnen af te zetten. Dit ..niemand-er-in-principe" wordt streng gehandhaafd, maar gedachtig aan het reisgeld, zijn we er toch maar ingesprongen. De rollers zijn inderdaad bijzonder krachtig en volgen - zonder dat men dat altijd merkt - elkaar soms heel snel op. Bekomen van de eerste, loordt men dan onmiddellijk verrast door een tweede. Vandaar die touw tjes, waar de badgasten als hongeri ge tijgerinnetjes en tijgertjes langs staan, begerig om af te koelen. De Zwarte zee - het water „doet" zo'n 24 graden - kent vrijwel geen ge tijden. Geen opzettelijk sex-praatje hier verder, maar helemaal kan men er moeilijk onder uit. Het vindt zijn oorzaak in hel feil, dal het Zwarte zeestrand mede bevolkt wordt door talrijke Russische dames, die van een lijndieet kennelijk nimmer heb ben gehoprd. Het zijn in mijn be scheiden ogen reuzinnen, overvloe dig en uitbundig voorzien van alles, waaraan een vrouw ynaar rijk kan zijn. Dat zou allemaal nog wel met een.sisser aflopen, als deze Russische reuzinnen zich niet - zonder een zweem van zelfcontrole - in katoe nen bikini's slaken, waardoor een cf- fckt onstaat dat vanaf de Deense Rivièra lol aan diep in Italië ner- yens valt te constateren. Deze over vloedigheid vrienden, is de ge-inte resseerde leek le .veel. De iels oudere Bulgaarse dames mogen ook mee doen, maar hun jon gere zusters maken alles goed. Ze zijn diepbruin - hoe kan het ook anders bij een „seizoen" dat acht maanden duurt - tonen met een na tuurlijke gratie de royale aanzei van hun boezems, laten achteloos hun ravenzwart haar naar achteren gol ven cn kijken met hun donkere ogen onbekommerd over hel fel besche nen strand. Onveranderlijk zetten ze zich neer in de kring van vrienden of familie, leggen een kaartje of le ien (staande) (Ie krant of een boek en bij tijd en wijle stijgt er uit zo'n groepje een aanstekelijk gelach op, want dc Bulgaren zijn ecu vriende lijk en vrolijk volkje. SCUIEREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2