ukunt 20% extra op uw effectenaankoop verdienen Inbreker met vakantie sparen... verstandig en handig Verkiezingsstrijd zonder persoonlijkheden in Duitsland IN BEWEGING BLIJVEN! BLIK DOOR HET WERELD Z1EKIRZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 september 1969 Nr. 20269 Vooral van belang bij het ouder worden Advertentie Eind deze maand - op de 28sle - gaan de burgers van de bondsrepu bliek Duitsland naar de stembus en dat is nu al danig te merken in de campagnes die verrassen door een ongekende bloei van stoten onder de gordel. Waarbij men niet in de eer ste pluats behoeft te denken aan de lawaaierigheid van de bijeenkom sten waarop Von Thadden zijn Na- tionaldemokratische Partei Deutsch- lands N.P.D. weer wal vaster in de richting van Hitlers N.S.D.A.P. laat koersen door bijvoorbeeld een her leving van de Arbeitsdienst te be pleiten. Die N.P.D. is wel een beetje grie zelige zaak, maar zelfs al zou ze nu boven de vijf procent der stemmen komen - de drempel voor de bonds dag - dan is er nog niet veel ge beurd. Vergelijkbare groeperingen elders - met name in Frankrijk en de V.S. - hebben het ook wel eens tot dergelijke percentages gebracht zonder dut de democratie daaronder wankelde. Wellicht moet men elk land zo af en toe een uitlaat gunnen voor misnoegde kleine boeren en middenstanders die aan het staats systeem verwijten dat zij machte loos moeten ondergaan dat de tijden zich niet in hun voordeel ontwikke len. Interessanter is ditmaal dal voor het eerst de twee grote partijen - hoewel in een coalitie verbonden - tegen elkaar opboksen. Uiteraard kan wat ze gezamenlijk in de rege ring hebben uitgevoerd niet dienen als argument en men zoekt het dus veeleer in het persoonlijke vlak, waarbij de gevoeligheden niet wor den gespaard. Coalitie nic populair Wanneer men deze politici hoort, dan verbaast men zich vaak hoe ze met dergelijke figuren als zij af schilderen toch rustig in een /cabinet willen blijven zitten. Die coalitie be valt geen van beiden ook erg en zo wel de C.D.U. als de S.P.D. zouden van harte graag een absolute meer derheid verwerven, maar juist als de N.P.D. zijn intocht doet in de bonds dag is die kans vrij klein. Waarbij de S.P.D. het voordeel heeft dat zij altijd nog een verbond kafi aangaan met de liberale F.P.D. de vrije demo craten. Bij de vorige verkiezingen kon Kiesinger nog min of meer profile ren van het oude aureool van de C. D.U. dat deze dankt -aan het per soonlijk magnetisme van figuren als Adenauer en Erhard. Van de huidige kanselier gaat heel weinig uit dat hem in de ogen van de kiezers als een zodanige persoonlijkheid tekent, terwijl de socialisten in Brandt en in mindere mate Schiller wel lieden hebben die hun personality kunnen gebruiken als ondersteuning van hun politieke argumenten, zij het geens zins in de mate als Erhard en Aden auer. Bij de vorige verkiezing wist Kie singer dat hoe dan ook met een absolute meerderheid of, zoals het gebeurde, net daaronder - de C.D.U. de machtigste zou blijven, een on ontkoombare factor in elk kabinet. Dit keer - en dat is het interessante van deze stembusstrijd - zit het er voor het eerst in dat in de bondsre publiek een regering gevormd kan worden zonder die christen-demo craten. En dan moet men afwachten hoe figuren als Strauss zich zullen gedragen wanneer ze hun machtspo sitie hebben verloren. Dat kan ge vaarlijker zijn dan de hele N.P.D.- rellen van nu. Schouiven-Duivelandse Sports piemel Rcncssc verspeelde een kans Zierikzec moest zich met een pun tenverdeling tevreden stellen DFS kon het niet bolwerken Drcischor won van Zonncmairc SVOWK kwam goed voor de dag VOETBAL K.N.V.B. Door gebrek aan training en conditie v$l$peelde Renesse in de 4e klas H een prach tige kans om in de thuiswedstrijd te gen Biervliet, dat wel bijzonder te genviel, de eerste winstpuntjes bin nen te halen. Naar het zich laat aan zien gaan de duinbewoners een zeer zwaar seizoen tegemoet. Zierikzee moest zich in de uitwedstrijd tegen Noormannen met een 2-2 punten verdeling tevreden stellen. Hans- weertse Boys bleef zonder verlies- punten door Oostburg in eigen huis met 2-0 te kloppen, een voorbeeld dat door Sluiskil, dat met 4-1 bij Clinge won, werd gevolgd. RCS kwam te Souburg tegen Walcheren tot zijn eerste winst (2-1), terwijl Corn. Boys en Koewacht op het ter rein van eerstgenoemde de puntjes broederlijk deelden. Hansw. Boys Sluiskil Zierikzee Corn. Boys Biervliet RCS Koewacht Noormannen Oostburg Walcheren Clinge Renesse 2 2 0 0 0-04 2 2 0 0 5-1 4 2 110 7-23 2 110 3-23 2 110 5-43 2 10 12-12 2 0 2 0 2-2 2 2 0 2 0 5-5 2 2 0 110-21 2 0 0 2 1-30 2 0 0 2 1-9 0 2 0 0 2 1-90 In de reserve 3e klas C viel de 5-2 nederlaag van de Zierikzee reserves, na het 1-1 gelijke spel van vorige week tegen Middelburg lil, in de thuiswedstrijd tegen HVV '24 II wel wat tegen. Vlissingen III begon de competitie met een 3-2 overwinning op Goes II. Axel III zag Middelburg III met de volle winst vertrekken (0-2), terwijl Steenbergen II het be zoekende RCS II geen kans gaf (2-0). Te Vlissingen bleek Zeeland Sport II niet tegen Alliance II opgewassen (2-6). Alliance II Middelburg III Vlissingen III HVV '24 II RCS II Goes II Steenbergen II Zierikzee II Zeeland Sport II Axel lil 2 2 0 0 9-34 2 110 3-13 110 0 3-22 110 0 5-22 2 10 15-32 2 10 0 7-62 2 10 13-32 2 0113-61 2 0 0 2 5-11 0 2 0 0 2 1-70 AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas kon DFS het bij Luctor nét niet bolwerken en verloor met 5-4. Domburg boekte te gen Robur zijn tweede zege (3-1). Schoondijke bleef ook nog zonder verliespunten door Lewed. Boys met een 3-2 nederlaag naar huis terug te sturen, evenals Zeelandia dat de las tige uitwedstrijd tegen Hulsterloo lot een goed einde bracht (1-2). Ben jamin Philippine gaf Aardenburg geen kans (4-2), terwijl Hoofdplaat en IJzendijke niet aan het maken van doelpunten toekwamen (0-0). panty nylons Het domein voor de vrouw Domburg Schoondijke Zeelandia Luctor Hulsterloo Philippine DFS Hoofdplaat Robur IJzendijke Aardenburg Lewed. Boys 2 2 0 0 6-1 4 2 2 0 0 10-2 4 2 2 0 0 2 110 2 10 1 2 10 1 2 10 1 2 0 11 2 0 11 2 0 11 2 0 0 2 2 0 0 2 4-2 4 5-4 3 4-3 2 5-4 2 7-7 2 2-3 1 1-3 1 0-7 1 3-7 0 2-6 0 SMIILEGANGE Af te wisselen met de nodige rustpauzes! Natuurlijk beschikken mensen van zestig jaar en ouder niet over de zelfde krachten als jeugdige perso nen. Daarom moeten zjj. die nog aan het arbeidsproces deelnemen, veel vuldig kleine rustpauzen kunnen in schakelen. Wie zijn gewone beroeps bezigheden niet meer verricht, dient eveneens eventuele perioden van li chamelijke inspanning af te wisse len met korte rustpozen. Bovendien moeten mensen die wat ouder wor den 's avonds tijdig naar bed gaan. want nachtbraken bekomt hen bij zonder slecht. Dat wil echter niet zeggen, dat ge zonde mensen van middelbare leef tijd of gezonde bejaarden het groot ste deel van de dag in bed moeten doorbrengen. Dat is beslist verkeerd en toch gebeurt dit helaas nog maar al te vaak. hoek met 4-0 van Luctor U, terwijl Renesse II bij Cortgene met 6-2 de kous op de kop kreeg. Kwadendam- me en Patrijzen, twee kandidaten voor de titel, kwamen tot een 4-4 gelijk spel. Hansw. Boys II gaf het bezoekende 's Heer Arendskerke III geen kans (5-1), terwijl Volharding '32 met 3-2 de baas bleef over Dom burg II. Dreisch 2 2 0 0 9- 3 4 Cortgene 2 2 0 0 10- 4 4 Kwadendamme 2 110 6-4 3 Patrijzen 2 110 7-5 3 Zonnemaire 2 10 1 6-4 2 's H. Arendsk. III 2 10 1 7-5 2 Hansw. Boys II 2 10 1 6-5 2 Luctor II 2 10 14-22 Volharding 2 10 1 4-5 2 Domburg II 2 0 0 2 4- 7 0 Renesse II 2 0 0 2 3-12 0 DFS II 2 0 0 2 0-10 0 In de 3e klas C kwamen SVOWK en Zierikzee III goed voor de dag. Te Ouwerkerk bleef SVOWK met 4-2 aan de winnende hand tegen Kwadendamme II, terwijl Zierikzee met 6-2 de baas bleef over Dreischor II. Zonnemaire II moest met lede ogen toezien dat Volharding III met de volle winst naar huis vertrok (1-5). Robur III had weinig moeite met Volharding II (6-1). Robur II klopte Hansw. Boys III mét 3-0 in eigen huis, terwijl Goes IV met 5-1 van Cortgene II won. Robur II 2 2 0 0 16- 1 4 Zierikzee III 2 2 0 0 8-24 SVOWK 2 2 0 0 7- 3 4 Volharding III 2 2 0 0 11- 5 4 Goes IV 2 10 15-32 Robur III 2 10 1 6-11 2 Dreischor II 2 10 17-82 Kwadendamme II 2 0 11 4-6 1 Zonnemaire II 2 0 113-71 Hansw. Boys III 2 0 0 2 2- S 0 Cortgene II 2 0 0 2 2- 8 0 Volharding II 2 0 0 2 5-12 0 Rust roest Niet voor niets zeggen de Fransen: ,.Le mouvement c' est la vie" (vrij vertaald: beweging is leven); trou wens, wij hebben daar ook wel een zegswijze voor en die luidt: „rust roest". Wanneer men zonder noodzaak zijn bestaan gaat beperken tot een kamerhoek die gestoffeerd is met een bed en een nachtkastje, zijn de soepelheid van lichaam en geest snel verdwenen. Met een radio- of een televisietoestel kan men dan misschien nog wel een beetje op de hoogte blijven van het wereldgebeu ren, maar dan is zulk een toestand toch altijd nog fnuikend voor de li chamelijke conditie. Het komt ook voor, dat iemand van gevorderde leeftijd in bed te recht gekomen is wegens de een of andere ziekte en daarin nu verder maar dag-in, dag-uit, weken-, maan den- of zelfs jarenlang verblijft, om dat niemand, d.w.z. noch de patiënt zelf, noch degeen die hem verzorgt, op het idee komt weer eens -wat be weging, oefening, activiteit en func tieherstel van spieren en van her sens te beproeven. Achteruitgang van het lichaam en aftakeling van het verstand zijn daarvan dan het gevolg. Omgekeerde wereld In een algemeen ziekenhuis is het natuurlijk moeilijk vroegtijdige en ruime mobilisering te verschaffen aan bejaarde patiënten. Men vindt daar de vreemde toestand, dat zie ken die al een beetje mochten op staan, weer naar bed moeten om te eten, om bezoek te ontvangen en soms zelfs om te urineren of te de- feceren; allemaal verrichtingen dus waarvoor een normaal mens onder normale omstandigheden zijn bed juist verlaat! Dit kan in een ziekenhuis tot nu toe blijkbaar moeilijk anders, omdat de organisatie van de verpleging dit meebrengt. Maar in een speciale kli niek voor bejaarden zal men toch allereerst zijn uiterste best doen om de vooral voor oude mensen zo fu neste langdurige immobilisatie te voorkomen. Men activeert de patiën ten daar dus zodra het maar even mogelijk is en het centrum van zo'n kliniek of geriatrische afdeling zal de oefenzaal moeten zijn: bewe gingstherapie is het voornaamste wapen tegen blijvende invaliditeit. In „Medisch Contact", officieel or gaan van de Koninklijke Nederland se Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, heeft de geriater (is ouderdomsarts) dr. J. Th. R. Schroe- der enige tijd geleden de nadelige gevolgen van overdreven bedrust voor bejaarden uitvoerig beschre- - ven. Een gedeelte van zijn belang wekkende beschouwing volgt hier onder. Het bccndcrstclscl Wat betreft het beenderstelsel: dit gaat achteruit wanneer de gewone prikkels voor opbouw en herstel van beenweefsel - zoals die worden ge geven door druk en tractie van de spieren bij het maken van bewegin gen - ontbreken. De afbraak in de beenderen gaat dan overheersen bo ven de opbouw; daardoor worden de beenderen bros. De patiënt gaat dan klagen over pijn in de rug; de zieke die met steeds meer kussens wordt gesteund krijgt langzamerhand verkrommin gen van de wervelkolom. Verder heeft de overheersing van het af braakproces tot gevolg, dat er veel kalk het lichaam met de urine ver laat en dat zich hierdoor gemakke lijk stenen vormen in nieren en blaas. Wat de gewrichten betreft: lang durige rust geeft verstijving. Dit geldt niet alleen voor de voetge wrichten (bekend is het optreden van de zogenaamde spitsvoet), maar ook voor de knieën, de heupen en de schouders. Dat kan oorzaak worden van de toestand dat de patiënt, na genezing van de oorspronkelijke ziekte, zich niet meer voldoende kan bewegen, ja, dat het lopen misschien geheel onmogelijk blijkt te zijn ge worden! De spieren Ook het spierstelsel ondervindt een nadelige invloed van langdurige im mobilisatie. De spieren die niet wor den gebruikt gaan atrofiëren: ze worden dun en zwak. Om dit tegen te gaan moet dus, voorzover de ge zondheidstoestand dat tenminste toe laat, geregelde oefening plaats heb ben. Gebeurt dat niet, dan wordt het spierstelsel steeds zwakker en de persoon in kwestie wordt steeds spoediger vermoeid. En wat betreft de huid: doorliggen (decubitus) van bedlegerige patiën ten is een schrikbeeld voor alle ver- plegenden. Terecht leert men hun op nauwgezette wijze de nodige maat regelen te nemen ter voorkoming hiervan. Onnodig te zeggen, dat de huid veel gemakkelijker gaaf te houden is wanneer van begin af aan een acti verende behandeling wordt toege past, indien de ziekteverschijnselen dit tenminste mogelijk maken. Geestelijke achteruitgang Spijsverteringskanalen en urine wegen gaan bij langdurige volstrekte bedrust ook minder goed functione ren: zeer dikwijls komt het tot on zindelijkheid. Pas als de zieke wat meer in beweging komt, nadat oefe ningen in het zitten en het opstaan zijn gemaakt, mag men verwachten, dat aan die-incontinentie een einde komt. Ook ernstige constipatie - een klacht die bij patiënten met langdu rige bedrust nogal eens wordt ver nomen - kan voor oude mensen een zeer hinderlijke en zelfs schadelijke complicatie van hun ziekte vormen. Wanneer lichaamsbeweging geno men kan worden, dient zulks ook te worden gedaan: het bevordert de stoelgang. Tot slot iets over de geestelijke functies. De psychische achteruit gang, die zo veelvuldig bij bedlege rige bejaarden optreedt, is veelal niets anders dan een gevolg van de isolatie waarin de bedpatiënt ver keert. Hij of zij merkt vrijwel niets van de buitenwereld: belangstelling, geheugen en oriëntatie gaan achter uit, al was het maar door gebrek aan oefening! Het zal duidelijk zijn, dat de op deze wijze ontstane dementie (is psychische aftakeling) kan blijken van voorbijgaande aard te zijn, na melijk als het mogelijk is, dat de p'a- tiënt het bed en misschien zelfs de kamer eens mag verlaten, enige een voudige activiteiten kan ontplooien en enige contacten kan onderhouden, waardoor opnieuw de belangstelling gaande wordt gemaakt. Heel eenvoudig, door met uw vrouw deel te nemen aan het Premie Spaarplan. Als u samen jaarlijks via effec- tenbewijzen voor f 500,- of minder een aandeeltje of obligatie koopt, krijgt u over dat bedrag later per jaar een premie van 20% (maximaal f 100,—). Belastingvrij. Aan het Premie Spaarplan kunnen deelnemen zij die in Nederland wonen, tot de leeftijdsgroep van 21 t/m 59 jaar behoren en in het vorige jaar een belastbaar in komen hadden van ten hoogste f 15.000,—. Het maximum spaarbedrag is f 250,- per deelnemer per jaar en f 500,- voor een echtpaar. Vraag morgen eens inlichtingen over dit spaarsysteem met effectenbewijzen.Banken,Boerenleenbanken, Raiff- eisenbanken, Spaarbanken en Hypotheekbanken zullen u graag helpen. U kunt ook een brochure over alle spaarvormen van het Premie Spaarplan aanvragen bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlichting bezitsvorming,/^XPostbus sl> Den Haag. Advertentie lonJpasla Behoud von Uw tonden KERKNIEUWS Ger. Gemeenten OOSTERLAND.. Woensdagmiddag 17 september a,s. hoopt voor de Ger. Gemeente op te treden dr. J. Karens uit Nieuwerkerk. Aanvang half drie (huwelijksbevestiging). Donderdagavond hoopt voor te gaan ds. J. C. Weststrate uit Melis- kerke. Deze dienst vangt aan om half acht. Slachtoffers van overstromingen in India NIEUW DELHI, 15-9. In de In diase deelstaten Bihar, Oettar Pra- desch en Rajasthan zijn de laatste drie dagen zware overstromingen voorgekomen. Op maandag telde men daar 75 doden. Meer dan 10.000 hut ten en huizen zijn door de stroom meegesleurd. Jongens werden in grot door sadist gemarteld OBERBIEBER (Rijnland-Palts). 15 -9. In West-Duitsland is een man ge arresteerd, die drie jongens, in leef tijd variërend van 14 tot 17 jaar, met een brandende kaars heeft ge marteld? Hij lokte de jongens in zijn auto door hen tweehonderd mark te bieden voor het zoeken van smok kelwaar in een grót vlakbij Neuwied (Rijnland-Palts). Aangekomen in de grot boeide hij hun handen en begon hen met een brandende kaars te pij nigen. Na twee uur liet hij hen los. Hij kon gearresteerd worden door dat een van de jongens het auto nummer van de belanger in zijn hand had genoteerd. WILLEMSTAD. Maandagochtend is het werk bij de mijnmaatschappij Curagao, na een staking van twee weken, heiwat. FEUILLETON In de 2e klas B wist Dreischor de derby tegen Zonnemaire met 3-2 te winnen. DFS II verloor in de West- JERUZALEM. Israël zal de spe ciale commissie van de Ver. Naties, die het lot van de Arabieren in de bezette gebieden wil onderzoeken, niet toelaten en op geen enkele wijze met de commissie samenwerken. Dit heeft het ministerie van buitenland se zaken in Jeruzalem bekendge maakt. FRANKFORT. Uit een particu liere dierentuin in Urberach, in Hes sen, zijn tien pythons en drie apen gestolen. De dieven zijn nog onbe kend. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 15-9. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Bintje 35 mm opwaarts f 16,50-17,00; Bintje 40 mm opwaarts f 16,50-17,50; Bintje 50 mm opwaarts f 17,50-18,00; Eigen heimers 40 mm opwaarts f 21,00- 22,50. Zand-aardappelcn voor het bin nenland: Bintje 35 mm opwaarts f 13,00-14,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35-50 mm f 16,50-17,00; Bintje 50 mm opwaarts f 17,50-18,00. Zand-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts f 13,00-14,00. Voer-aardappelen f 5,00. Stemming: binnenland en export rustig. Prijzen (exc. omzetbelasting) vast gesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c.q. export. door B. J. ten Wesepè De rechercheurs zijn er helemaal niet van overtuigd, dat deze weer spannige Frans Vlasma zo onschul dig is. Al hebben ze voorshands geen enkel bewijs, voor hen staat vast, dat hij op de een of andere manier een handlanger is van Linke Sjaak en Kees de Aal. Al hebben deze bei de louche lieden in alle toonaarden bezongen, dat ze nergens wat van af weten. De overdrachtspapiei-en worden getekend en Vlasma stapt in de Am sterdamse politieauto voor de lange reis naar de hoofdstad. In een tas naast de chauffeur zitten de juwelen. Venekam moet morgen maar eens kijken, of hij ze herkent. In het kantoor van de Apparaten- fabriek Van Oorschot zit een grim mige direkteur. Hij is in de afgelo pen nacht van een zakenreis thuis gekomen. Op deze zakenreis heeft zijn dochter hem vergezeld. En tij dens de drie dagen, dat ze samen waren, heeft dochter Mia hem ge zegd, dat ze niet zo heel zeker meer is van haar gevoelens voor Frans Vlasma. „Ik weet nog niet of ik wel met hem wil trouwen; in ieder geval niet in dit najaar. Ik moet er eerst nog een poosje rustig over naden ken". i Dat zit Peter van Oorschot danig dwars, want hij voelt veel sympa thie voor de knappe, altijd gedistin geerde Frans. Bovendien heeft hij hem, bij gebrek aan een mannelijke opvolger, al half en half in gedach ten als toekomstige direkteur. Te meer, omdat Frans veel van de zaak afweet. Bovendien is hij de beste van de vijf vertegenwoordigers. Hij brengt jaarlijks voor een kapitaal aan orders binnen. En hoe zal Frans reageren, als Mia het afmaakt? Dan kan hij ook de kop in de wind ste ken, zijn ontslag nemen en overgaan naar de concurrentie .Hetgeen er nu net nog aan mankeert. Mia van Oorschot is erg gesloten en kan geen reden opgeven, waar om ze nu plotseling aan haar liefde voor Frans twijfelt. Of wil ze het niet zeggen? Ondanks het feit, dat hij in het holst van de nacht thuisgekomen is en maar enkele uren sliep, is hij toch weer vroeg op kantoor, belt de personeelschef en verordineert, dat Vlasma, zodra hij komt, terstond bij hem moet komen. Maar wie er komt, geen Vlasma. Van Oorschot belt nog eens. Nee, Vlasma is nog altijd niet aanwezig, maar kan het soms zijn, dat hij he lemaal niet komt? Hij heeft immers gisteren een vrije dag genomen we gens familieomstandigheden? Is er iemand ernstig ziek in zijn familie? Daar weet de direkteur geen ant woord op te geven. Hij kent de fami lie van Frans niet eens. Als het lang duurt, belt hij zijn kosthuis op, maai de hospita begrijpt er ook al niets van ,want meneer is afgelopen nacht niet thuis geweest en hij heeft ook niet gebeld. Om twaalf uur komt van Oorschot tot de irriterende conclusie, dat Frans nergens bereikbaar is. Waar hangt de idioot uit? Waarom belt hij niet even? De hele dag is Van Ooschot in een slecht humeur en reageert dit af op zijn ondergeschikten, 's Avonds rijdt hij langs het kosthuis van Frans, maar nog altijd heeft hij taal noch teken van zich laten horen. En ook in de loop van de avond, als hij thuis is, gaat er geen telefoon en komt er geen Frans opdagen. De volgende morgen is Van Oor schot niet meer nijdig, maar wel on gerust. Tenslotte is Frans nog altijd bij hem in dienst als vertegenwoor diger; bovendien is hij de verloofde van zijn dochter. Hij belt een paar klanten op, waar Frans zo ongeveer in deze periode langs komt, maar ze hebben Vlasma nog niet bij zich ge had. Voor de zoveelste keer belt hij zijn kosthuis, zonder resultaat. De hospita vindt het al even onbegrij pelijk. Van Oorschot wacht de halve mor gen. Zijn. ongerustheid neemt met de minuut-toe. Juist als hij op het punt staat de politie te verwittigen, is er bezoek voor hem. De receptioniste kondigt aan als bezoeker, die hem graag wil spreken: een meneer Broeks, rechercheur van de Amster damse gemeentepolitie. Frans heeft wat uitgehaald, flitst het door hem heen. Maar wat? Heeft hij een aanrijding gehad ?Is het een ernstig ongeluk? Hij zegt tegen de receptioniste, dat die meneer ter stond doorgelaten moet worden en tot zijn secretaresse zegt hij: „Ik heb je voorlopig niet nodig. Ik wil niet gestoord worden en als er telefoon voor me komt. neem jij het aan". „In orde, meneer", is het rustige antwoord. Buiten het privckantoor slaakt het meisje een zucht van ver lichting. Zo, tenminste een poosje rust om wat op adem te komen. Wat de baas mankeert sinds hij terug is uit Duitsland? Of zou het komen, doordat Vlasma zich niet laat zien? (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 7