zondag: biefstuk van de haas Eén van de yleestipsdieu vaak op de voorpagina van uw" krant zult zien! dccf teling DE ZIERIKZEESCHE COURANT Israël zou elf Egyptische vliegtuigen hebben neergehaald Zurich Pompbediende in Dubbeldam gedood TUINMAN EN ZN. Verkeersdoden in Zeeuws - Vlaanderen V oedselvergif tiging op Londense school Brand op tankercleaningbedrijf Verolme Vereenvoudiging belastingheffing over de bijstandsuitkeringen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 12 september 1969 Nr. 20207 WAARIN OPGENOMEN R6DAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, lel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakleur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v h Lakenman 6c Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maarden bij vooruitbetaling 7,80; per maand 2,60. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 19 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 1,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn ex-.lusiel 4 B.T.W. In dit nummer: Museum Zierikzee kreeg pastel port rel ten Tijdens drie zware luchtgevechten Drie Palestijnen in TEL AVIV/KA1RO, 11-9. Israël zegt donderdag by drie luchtgevech ten, de zwaarste sinds de zesdaagse juni-oorlog van 1967, elf Egyptische vliegtuigen tc hebben neergehaald en een Egyptische poging te hebben verijdeld om wraak te nemen voor de Israëlische tankaanval van dins dag aan de Golf van Suez. Volgens Tel Aviv verloren de Is raëliërs zelf maar een toestel. Van officiële zijde in Kairo is het verlies van twee toestellen toegegeven. Egypte zegt dat jachtbommenwer pers drie succesvolle vergeldings- aanvallen hebben uitgevoerd op Is raëlische stellingen diep in de Sinai, en dat vier Israëlische vliegtuigen zijn neergeschoten. Israël heeft slechts melding ge maakt van twee Egyptische aanval len en verklaart, zelf een tegenaan val te hebben uitgevoerd op Egypti sche stellingen aan de noordkant van het Suez-kanaal. Het door Israël gemelde aantal van elf neergeschoten Egyptische vlieg- elkö woning kunnen wy eowfonfabe! Innickten 15 tuigen was het hoogste in een dag sinds de zes-daagse oorlog. Het Is raëlisch toestel was verloren gegaan bij de tegenaanval en de piloot was aan zijn parachute op Egyptisch ge bied peergekomen. Volgens berichten uit Cairo is hij gevangen genomen. Uit Egyptische militaire bron is ver nomen dat bij de tegenaanval nog twee Israëlische vliegtuigen zijn neergeschoten, waarmee het totale aantal door Israël verloren vlie^tui- gen op zes zou zijn gekomen. Volgens Israël zijn de Egyptena- rcn niet in hun plannen geslaagd. Tel Aviv was op de vergeldingsac ties voorbereid. Die konden met het oog op Nassers gedeukte prestige niet uitblijven, zo wordt gezegd. Een Israëlische militaire woordvoerder deelde mee dat zeven MIG 2I's, drie Soekoi-7 jachtbommenwerpers en een MIG-17 zijn neergeschoten - twee daarvan met luchtdoelraketten, een door luchtafweergeschut en de resterende acht in luchtduëls. Niets zei de woordvoerder over de door Egypte gemelde vernietiging van Is raëlische raketlanceerplaatsen en an dere militaire installaties. Vier Isra ëliërs waren bij de aanvallen gewond van wie drie ernstig. Overval op benzinestation Mol 19 - ZIERIKZEE Telefoon 2887 Dodelijk ongeluk bij school voetbal wedstrijd EMMELOORD, 11-9. De 8-jarige Hans Dekker uit Luttelgeest (Noord oostpolder) is donderdagmiddag tij dens een schoolvoetbalwedstrijd do delijk gewond gex-aakt. De knaap kwam met zijn strottenhoofd op de voet van een medevoetballertje te recht. Met ademhalingsmoeilijkhe den werd hij in allerijl overgebracht naar het ziekenhuis in Emmeloord, waar hij kort na aankomst overleed. ROTTERDAM. De Nederlandse Spoorwegen hebben drie medewerk sters als „gastvrouw" aangesteld om reizigers die deel uitmaken van ge zelschappen op speciale reizen uit leg te geven over alle vragen die de reis mogen opwerpen. De meisjes zijn gekleed in rode broekpakken met een contrastrijk blauw hoofddeksel. Hier zien we het drietal even voor het vertrek van de eerste reis, donderdagochtend vanaf Rotterdam. DEN HAAG, 12-9. Op het ben zinestation van Willemsdorp, ge meente Dubbeldam, is donderdag nacht omstreeks half één een gewa pende overval gepleegd. De 47-jarige pompbediende G. van Alewijn, moet, gezien de gevonden hulzen, door di verse pistoolschoten zyn getroffen. De man werd gedood. Het slacht offer was gehuwd en vader van één kind. 's Avonds om half twaalf nog wa ren er politiemannen op het station geweest, die koffie met de heer van Alewijn hebben gedronken. Om even over half één werd zijn lijk door een passerende automobilist bij de in gang van het pompstation gevonden. De heer van Alewijn, die in Hoge Zwaluwe woont, was om 10 uur in dienst gekomen. Of het de overval lers om geld te doen is geweest, staat niet vast. In elk geval was er maar een bedrag" van circa' 150 gulden aanwezig. Waarschijnlijk heeft de pompbe diende zich verzet tegen de indrin ger. Dit leidt men af uit het kogel gat in de glazen wand tussen beide ruimten van 'het pompstation en de kogel die achter de wand op de HULST, 11-9. Bij verkeersonge lukken in Zeeuws-Vlaanderen zijn denderdagnamiddag twee mensen om het leven gekomen. Bij Hulst werd de 82-jarige J. A. Bounderinch uit St. Jansteen gedood toen hij per fiets de provinciale weg overstak en door een auto werd ge grepen. Op een kruising bij IJzendijke werd de 62-jarige Belgische mevrouw De Rijcke uit Schaerbeek levensge vaarlijk gewond toen de auto waarin zij zat in de flank werd aangereden door een andere auto. Zij overleed kort na overbrenging in het zieken huis te Oostburg. Advertentie grond lag. Op de grond lag voorts een aktentas van de heer v .A. Men vermoedt dat de heer v. A., die be kend staat als een potig man, met de aktentas als wapen naar de overval ler is toegelopen. in hongerstaking ZURICH, 11-9. De Unie van Ara bische Advocaten heeft bekend ge maakt, dat de drie Palestijnen die in verband met de beschieting van een lijnvliegtuig van de Israëlische lucht vaartmaatschappij El Al in Zürich worden vastgehouden, al sinds 26 augustus in hongerstaking zijn. De Unie sprak er haar „verbijstering" over uit. dat de Zwitserse autoritei ten dit doodzwijgen. LONDEN, 11-9. Twaalf jongens van een school in Londen zijn don derdag met voedselvergiftiging in een ziekenhuis opgenomen. Drie van hen verkeren in levensgevaar. Donderdagavond vertoonden 77 scholieren verschijnselen van voed selvergiftiging, nadat zij tijdens de lunch op een middelbare school in Londen vleespastei hadden gegeten. Advertentie een goed stuk vlees hoort erbij verse doperwtjes, extra fijn, met goed idee! CALAIS. De Hagenaar Jan van Scheijndel heeft donderdag een succes volle poging ondernomen het Kanaal over te zwemmen. Hij deed er 12 uur sen 47 minuten over. Op de foto: Van Scheijndel bij een eerdere poging het Kanaal te bedwingen. ROTTERDAM, 11-9. Op het tan kercleaningbedrijf van Verolme in Rozenburg is brand uitgebroken in een tank, die gedeeltelijk gevuld is met olieresten. De brand ging gepaard met een enorme rookontwikkeling, die in het hele Europoort- enBotlekgebied te zien was. Tegen half vier had men de brand onder controle. Het vuur werd be streden door de bedrijfsbrandweer van Verolme en door de brandweren van Rotterdam en Rozenburg. De brand heeft gewoed in een grote bak met olierestanten, afkomstig van tan kers die bij het cleaningbedrijf een beurt ondergaan. Er heeft geen ge vaar voor de werf bestaan, daar het cleaningbedrijf vrij ver van de werf verwijderd is. Mij prijst zich bij Ver olme gelukig dat er tijdens het uit breken van de brand geen tankers langs de kaden van het cleaningbe drijf gemeerd lagen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Ieder moedig man man van zijn woord. WAT 2EQT 01 BILT DEN HAAG, 11-9. Van 1 januari 1970 af zal de belastingheffing en eventuele premieheffing sociale ver zekeringen over bijstandsuitkerin gen worden vereenvoudigd. Deze regeling, die door de staats secretaris van financiën, dr. F. H. M. Grapperhaus, na overleg met de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten is getroffen, is neergelegd in een aantal uitvoeringsmaatregelen, die in het staatsblad en in de Nederlandse staatscourant zijn gepubliceerd. Voor degenen die bijstand ontvangen zal de nieuwe regeling niet betekenen dat ze minder geld in handen krij gen. In de nieuwe opzet wordt in het algemeen voorkomen dat aan dege nen die bijstand ontvangen achteraf een aanslag inkomstenbelasting moet worden opgelegd. De regeling heeft in hoofdzaak betrekking op de groep bijstandsuitkeringen die tot nu toe uitsluitend onder de inkomstenbelas ting valt. Over deze uitkeringen zal van 1 januari 1970 af loonbelasting worden geheven. Deze loonbelasting komt voor i-ekening van de gemeen ten en zal worden geheven volgens een procentueel tarief. De percen tages zijn zodanig vastgesteld dat bij de beoox-deling van de vraag of er nog een aanslag inkomstenbelasting moet worden opgelegd (b.v. wanneer naast de bijstand nog A.O.W. of A.W.W. wordt genoten) de bijstands uitkeringen buiten beschouwing kun- attractlesvoor een toegangsJH'IJS in kaatsheuvel nen worden gelaten. Mocht er om andex-e redenen toch een aanslag wox-den opgelegd, dan zal in geval van betalingsmoeilijkheden door de belastingdienst naar een oplossing worden gezocht door hantering van de mogelijkheden die de invox-de- ringswet daarvoor kent, b.v. kwijt schelding. De belastingdienst zal, in dien een dei-gelijke aanslag niet kan wox-den verleend de mogelijkheid van bijstand buiten beschouwing la ten. De nieuwe pex'centagex-egeling zal ook gelden voor de rijksgroepsre gelingen werkloze werknemers en minder-validen, die thans onder het normale tarief van de loonbelasting vallen. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 12-9. Het K.N.M.I. meldt: Een complex lagedrukgebied dat zich uitstx-ekt van de Nooxse kust via de Britse eilanden naar de Golf van Biscaje veroox-zaakte gistei-en in ons land een zuidelijke luchtstx-o- ming. Hiex-mee wex-d warme en vx-ij vochtige lucht aangevoei'd waarin de middagtemperaturen tot om streeks 25 graden opliepen. Ook in de nacht bleef het warm. Samen hangend met het lagedx'ukgebied be vond zich een langgerekt regenge- bied dat zich van Zuidskandinavië via de Britse eilanden naar Portu gal uitstrekte. Dit gebied vei'plaatst zich langzaam naar, het oosten. Hiexdoor zal later de bewolking in ons land vanuit het westen toene men, en kan er plaatselijk x-egen val len. eventueel vergezeld van onweer. Bij winddraaiïng naar het noorden zal een temperatuursdaling optie- den. Daling van temperatuur Aanvankelijk op de meeste plaatsen droog weer maar mox-gen in de loop van de dag van het westen uit meer bewolking met toenemende kaxis op x-egexi; overwegend matige wind. aan vankelijk uit zuidoostelijke richting, later draaiend naar x-ichtingen tus sen west en noox-d; overdag in het algemeen lagex*e tempei-atux-en. Verwachting tot zaterdagavond: Aantal uren zon: 1 tot 8. Min.-tempei-atux-en: van ongeveer normaal tot 4 graden boven nomxaal. Max.-tempei-atux-en: 1 tot 6 graden boven noi-maal. Voor zondag: Kans op een dioge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel di-oog etmaal: 60 pi'ocent. 13 sepl. Zon op 6.11, onder 19.00. Maan op 8.01, onder 19.19. 14 sept. Zon op 6.12, onder 18.58. Maan op 9.20, onder 19.30. 15 sept. Zon op 6.14, onder 18.55. Maan op 10.42, onder 19.44. Eei-ste kwartier: 19 sept. te 3.25. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 13 sept. 14 sept. 15 sept. 4.20 v.m. 4.52 v.m. 5.18 v.m. BROUWERSHAVEN: 13 sept. 14 sept. 15 sept. Springtij: 14 sept. 3.53 v.m. 4.27 v.m. 4.57 v.m. 16.28 n.m. 16.57 n.m. 17.25 n.m. 16.14 n.m. 16.44 n.m. 17.14 n.m. i A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 1