coupe des alpesreerste in algemeen klassement der tourwagens en eerste in klasse tot 1150 cc. coupon „Rariteiten" trokken veel belangstelling op oude kermissen Snuif en wrijf STREEKNIEUWS DAF „Kosmos" geland AGENDA t „Wonderen der natuur" kwamen naar Zierikzee ZIERIKZEE. 1U-9. De aard der kermisattracties is in de loop der tij den wel sterk veranderd- In de vo rige eeuw bijvoorbeeld was er volop gelegenheid diverse „rariteiten" te aanschouwen. Op de kermis van het jaar 1822 had een zekere heer C. K. Prins voor een tweetal bezienswaar digheden gezorgd om van te water tanden. liet betrof „twee wonderen der natuur, zijnde een zeer grote jon ge boeren-dochter en een Bokkenee- sche vrouw". Over de boerendochter wordt dan nog het volgende medegedeeld: „Ze Is oud 21 jaren, lang 7 voet 6 duim, weegt 200 pond (oud gewicht). Niet tegenstaande hare taille, is zij zeer schoon en welgemaakt en men zal zelden onder tien duizend grote en welgemaakte mannen één vinden, die haar in lengte en schoonheid gelijkt. Zij is geboortig van Mont- foort, 2 uren boven Utrecht. De jon ge dochter heeft eerder op de Mid- delburgsche en Goese kermis met alle regt roem van het publiek ver worven". Het tweede wonder, de Bokkenee- scche Vrouw, bleek „medegebragt door mevr. R. Doesie, van den Blauwberg, gelegen in het wereld deel Azië, 70 mijlen boven Batavia. Deze vrouw is zeer merkwaardig, doordien haar aangezigt zeer won derlijk, doch naar hare landaard zeer volmaakt geplaatst is. zijnde haar voorhoofd evenzo lang als haar aangezigt, hebbende deze natie twee delen in hoofdmaat, en daar hun voorhoofd zodanig opgewassen is. verliezen zij geheel en al het achter hoofd. Zij spreekt twee talen, de Bokkeneesche en Maleische taal". En voor het bezichtigen van deze natuurwonderen moest men dan be talen voor een eerste plaats 8 stui vers, een tweede plaats 6 stuivers en een derde plaats 4 stuivers. Op de kermis van 1829 stond aan de Kraan een tent opgesteld waai de volgende „zeldzame spelingen dei- natuur" waren te bezichtigen: een jonge Zuid-Hollandse boerendochter, van buitengewone lengte en welge maaktheid, een zogenaamde reuzin; een koperkleurige vrouw van de Si- lubische Eilanden; een Chinese vis ser of Waterchinees; een levende Nijl-krokodil; het grootste schaap dat ooit geleefd heeft. Vermeldensivaard is het dat vroe ger een ieder, onverschillig tot welke richting behorende, aan de kermis deel nam. De een zal wat stiller en eenvoudiger, een ander wat luid ruchtiger feest gevierd hebben, doch niemand hield zich er van terug. Als de oogst binnen en hel geld gebeurd was, zocht iedereen ontspanning en vond dal in de Zierikzeese kermis. Advertentie. Uw verkoudheid van neus. Keel of borst weg met Aanbestedingen dienst Deltawerken van Rijkswaterstaat Door de dienst „Deltawerken" van Rijkswaterstaat in Den Haag is aan besteed het maken van brugopritten, hoogwaterkeringen en grondbergin- gen en het uitvoeren van bagger- werken en bijkomende werken in de gemeenten Steenbergen, St. Philips- land, Nieuw Vossemeer en Oud Vos- semcer, werken die verband houden met de Schelde-Rijnverbinding. Voor de 43 inschrijvingen was de laagste die van de combinatie Jac. G. van Oord N.V. uit Utrecht en de S. A. Dragages Decloedt et Fils uit Brussel met een bedrag van f 14.827.000, exclusief omzetbelas ting. Hoogste inschrijver was R. Boltje en Zonen, N.V. uit Zwolle met 1' 21.200.000. ZIERIKZEE Bij het aan de aedagogische voor onder- 1 gehouden volledig be- aagden: mej. Rob Pieters, .d. Velde te academie Rijksopleiding wijzers te Middelbun examens voor de akte voegd onderwijzer(es) sl Hanni Mol en de heren Eddv Smit en Hans v Zierikzee. Domeinlochl jeugd s.v. „Delta-Sport" De ongeveer 120 jeugdleden tot en met 8 jaar van de afdeling gymnas tiek van de s.v. „Delta Sport" gaan zaterdag 13 september a.s. - indien het weer het toelaat - weer hun jaarlijks uitstapje maken naar de Domeinen. Dit betekent voor de jeugd weel een heerlijke middag met sport en spel in de vrije natuur. Door de technisch hoofdleider de heer Koster met zijn staf zal een puzzeltocht met hindernissen worden uitgezet. De gymnastieklessen op zaterdagmorgen zullen komen te vervallen. De jeugd, die half twee zal vertrekken van de gymzaal Malta wordt omstreeks half zes weer in Zierikzee terug ver wacht. Hoogste punt verbouwing en restauratie Chr. lagere school Naar wij vernemen zal op 17 sep tember a.s. het hoogste punt wor den bereikt van de in uitvoering zijnde verbouwing en restauratie van de chr. lagere school in het Vrije al hier. Gelet op het feit dat in ver band met de aard van het werk des tijds een eerste steen niet behoefde te worden gelegd of een eerste paal moest worden geheid en tevens ge let op de importantie van het bouw werk, hebben gemeente- en school bestuur gemeend hieraan toch een officieel tintje te moeten geven. Daartoe zal een korte bijeenkomst worden gehouden op het bouwter rein. en wel op woensdagmiddag 17 september a.s. HAAMSTEDE Aanvang Bridge Kring Haamstede, Burgh en Renesse be zitten sedert 1968 een dames bridge club. De dames nemen wekelijks de kaarten op om elkaar te trachten de loef af te steken met bieden en uit spelen. Gedurende het zomerseizoen ligt de „Dames Bridge Kring '68" stil, doch nu zijn de onderlinge wed strijden weer begonnen. Op elke maandagmiddag worden in hotel R. T.M. Station te Haamstede de par tijen gespeeld. Voor dames die al wat gevorderd zijn in de bridgekunst be staat nog de mogelijkheid om deel te nemen aan de wedstrijden. Zij kunnen zich daartoe opgeven bij mevr. Brugmans. BRUINISSE Bezoek vertegenwoordigers Vlaamse Toeristen-Bond Het aktiecomité „Ontwikkeling Bruinisse" heeft dinsdag besprekin gen gevoerd met vertegenwoordigers van de Vlaamse Toeristenbond, de heren dis. Jos van Overstraeten, voorzitter; R. Debois, secretaris, me juffrouw F. Dieldgnes, secretaresse en de heer F. Orlend, voorzitter- van de Antwerpse jachtclub. Doel van de besprekingen was nauwere corrtacten ite .leggen tussen Bruinisse en de Vlaamse Toeristen bond. Met de Bru 3, schippèr H. Schot (lid van genoemd aktiecomité) werd' een vaartocht over de Greve- lingen gemaakt, terwijl in hotel Storm werd geproefd van de Brui- nisser produkten mosselen en tong. De maquette van het Recreatie-plan zoals dat door de Gront Mij langs de Grevelingenoever is ontworpen, werd getoond en daarbij werd de nodige toelichting gegeven. De besprekingen, die mede werden bijgewoond door de heer A. Kor- stanje, rijksconsulent voor midden stand en recreatiezaken hadden een aangenaam verloop. Tiekking loterij voetbalvereniging uitgesteld De trekking van de verloting, ge organiseerd door de voetbalvereni ging Bruse Boys, die oorspronkelijk was bepaald op zaterdag 13 septem ber, is in verband met het dan plaats hebbend afscheid van burgemeester van de Linde, thans vastgesteld op vrijdagavond 19 september. In Turkije zijn bij een botsing tussen 1iwee autobussen elf mensen om hot leven gekomen en 25 gewond. SPORT juan Les pins,, alpenrally 1969: 3738 km door de franse alpen. 66 auto's aan 'de start, slechts 25 auto's aan de finish, hieronder daf55 met de equipe laurent-marche die eerste wordt in het aL- gemeen klassement der tourwagens en eerste in de klasse tot 1150 cc. opnieuw een duidelijk bewijs van de kracht en de betrouwbaarheid van de vol automatische daf. test'm zelf. plZHtW*1* povk}*-- Stuur mij informatie over DAF33, DAF44, DAF44 Stationcar, I DAF55, DAF55 Coupé, DAF55 Stationcar. (Onderstrepen wat "u wenst.) dp768- W Naam: Adres: Plaats: In enveloppe zonder postzegel zenden aan DAF, antwoordnummer, 2000, Eindhoven. AUTOMATIC.VAniOMATIC VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 14 september luidt: 4e klasse H: Noormannen-Zierik- zee; Renesse-Biervliet (half 3); Corn. Boys-Koewacht; RCS-Walcheren; Oostburg-Hansweertse Boys; Clingo -Sluiskil. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klasse: Luctor I-DFS I (14.30 u„ J. Heijkoop); Domburg I-Robur I; Schoondijke I-Lewedorpse Boys I; Hoofdplaat I-IJzendijke I; Philippi ne I-Aardenburg I; Hulsterloo I- Zeelandia I. 2e klasse B: Dreischor I-Zonne- maire I (14.30 u., J. Maas); DFS II- Luctor II (14.30 u., J. Tholenaar); Cortgene I-Renesse II (14.30 u., A. van der Schoor); Hansweertse Boys II-'s Heer Arendskerke III; Kwa- dendamme I-Patrijzen I; Volharding I-Domburg II. 3e klasse C: Zierikzee III-Drei- schor II (14,30 u„ M. N. Krijger); SVOWK 1-Kwadendamme (14.30 u., J. A. de Fouw); Zonnemaire II-Vol- harding III (14.30 u., K. Baumann); Cortgene II-.Goes IV; Robur III- Volharding II; Hansweertse Boys III -Robur II. Z.aterdagcqmpetitie Hét programma voor a.s, zaterdag 13' septémber luidt: le klasse: MEVO I-Nieuwdorp I (16.15 u., M. J. A. Mol); Heinkens- zand I-Zeeland Sport V; Wemeldin- ge I-Bevelanders T; Middelburg V- Meeuwen II; Arnemuiden II-VCK I; 's Heer Arendskerke I-Wolfaarts- dijk t. 2e klasSe A: WIK I-Wemeldinge II (16.15 M. N. Krijger); SKNWK I- Waarde I (16.15 u., Th. Sies); Bruse Boys I-Brouwershaven I (16.15 u„ J. Jacobsè); DFS III-Duiveland I (14.30 u J.. de Winter); Kapelle II-Kloe- tingë II; Rillandia H-Kruiningen. I. 3e klasse-A: ZSC I-Middelburg VI (15:30 u„ J. T. Lauér); Duiveland II- WIK tl- (16.15 u., R. van de Wate- rëh); Woifaartsdijk II-GPC I; V.CK II-Arnemuiden III; Schore I-Apollo II. 4e klasse A: MEVO II-Colijns- plaatse Boys II (16.15 u., C. W. Koey- voets); WIK III-Wissenkerke II (14.30 u., L. Juffermans); Brouwers haven II-Bruse Boys II (16.15 u., J. Maas); Brouwershaven III-SKNWK II (14.30 u., D. P. Arrebout); Beve landers II-DFS IV (16.15 u., T. J. Hooikaas). J uniorencompetitie Groep A I: Zierikzee A I-Axel A I (14.45 u., J. C. de Bilde); Kapelle A I-Terneuzense Boys A I; Arnemui den A I-Terneuzen A I; Middelburg A I-HVV A I; Zeeland Sport A I- Vogelwaarde A I; Vlissingen A I- Steen A I. Groep A VII: SKNWK A I-Renes- se A I (15 u., K. Baumann); Bruse Boys A I-WIK A I (15 u.); DFS A I- Zierikzee A II (15.30 u., J. D. v. d. Linde). Groep B XI: WIK B I-Zierikzee B I (13.25 u.); SKNWK B I-Wissen- kerke B I (13.55 u.); Duiveland B I- MEVO B I (14.30 u.); Cortgene B I- Colijnsplaatse Boys B I. Groep B XII: Zierikzee B II-Bru- se Boys B I (13.30 u.); Dreischor B I- ZSC B I (14.30 u.); Brouwershaven B I-MEVO B II (13.25 u.); DFS B I- Renesse B I (14.25 u.). OUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht vanaf Neufvilles (B.) afstand plm. 120 km. Gelost 10 uur, aankomst le duif 12.08 uur. De uitslag luidt als volgt: L. de Bruine 1, 6, 7; P. Steketee 2; A. B. IJzelenberg 3, 4, 5, 9; B. de Ruiter 8. Juniorenuitslag: Chr. Bal 1, 2, 3, 4. Vrijdag a.s. inkorven voor Quié- yrain. De laatste vlucht van het sei zoen met gratis prijzen. KORFBAL AU-Rcady II ontvangt TOP In de 2e klasse van de Zeeuwse Rorfbailcompetltte heeft All-Ready I zaterdag vrijaf maar de reserves van de rood-zwaniten krijgen bezoek van TOP I u jt Arnemuiden Daar dit voor de Ziienikzeeënanen een totaal onbe kende tegenstander ds, valt moeilijk een1 uitslag te voorspellen. Wel is bé kend geworden', dat TOP I zaterdag j.l. iin 'haar eerste wedstrijd 'heeft gewonnen vain Stormvogels II uil Westkapell'e. Om niet al teveel ach terop te geraken zullen de tweelin gen er zaterdagmiddag goed aan doen om alles op alles te zetten en te tr achten de bij Ondo II opgelopen nederlaag snel goed te maken. Wan neer All-Ready volledig aan kan treden, moet 'het zeker mogelijk zijn die helft van de /inzet thuis te hou den. Kernontploffin» voor aardgasw inning: DENVER. 10-9. Ir. de Amerikaanse staat Colorado :s woensdag bij Rifle, cp 270 km ten westen van Denver een ondergrondse kernexplosie te weeg gebiacht om vast le stellen, in hoeveire een dergelijke ontploffing gebiulkt kan worden voor het win nen van aardgas. De explosie had een kracht gelijk aan die van 40 000 ton tnt, of wel aan -twee atoombommen zoals die aan het eind van de Tweede We- ireldcorlog boven Japan zijn neerge worpen. St-lüpliol: In 1968 verlies vuil ruim 7 miljoen SCHIPHOL, 10-9. In het eerste volledige jaar na de ingebruikne ming van het nieuwe Schiphol, dat in mei 1967 werd geopend, heeft de luchthaven hel grootste verlies uit zijn geschiedenis geleden. Het netto verliessaldo over 1968 bedroeg ruim f 7.010.000. In het zojuist verschenen jaarver slag wordt hiervoor als verklaring aangegeven, dat als gevolg van de verhuizing naar de nieuwe luchtha ven de inkomsten geen gelijke tred hebben gehouden met de financiële lasten. BOCHUM, 10-9. Volgens het Westduitse ruimtevaantobservQitori- um 'te Bochem i's ide Sowjetrussasche kunstmaan Kosmos-297, d-ie op 2 september is gelanceerd, woensdag na 07.12 uur Ned. tijd zacht geland in de Sowjet-Unie. Donderdag 11 september Noordgouwe Openbare lagere school, 16.15 uur, bejaardengymnastiek. Zaterdag 13 september Zierikzee Grote Kerk, 7.30 uur, samenzang- uvond. Gymnastiekzaal Malta, 1.30 uur, start Domeintocht jeugd van Delta Sport. Banninklaan, spuiterij Kort, 2 uur, start oriënteringsrit m.c. „Sparta". Bruinisse Herv. Verenigingsgebouw, 2 uur, buitengewone raadsvergadering, af scheid burgemeester C. H. v. d. Lin de. Twee (loden hij hotMing auto-trein BEAXEM. 10-9. Woensdagmiddag is op een met knipperlichten bevei ligde overweg in de lijn Weerl-Roer- mond bij Baexem een auto tegen een personentrein gebotst. Bij deze bot sing kwamen de 34-jarige echtgeno te van de hestüurder van de auto en diens 67-jarige moeder om het leven. Vier kinderen zijn met verwondin gen overgebracht naar een zieken huis in Roermond. ROSARIO. De politie van de Ar gentijnse stad Rosario heeft woens dag versterking gekregen, nadat stu denten gepoogd hadden het Ameri kaanse voorlichtingsbureau in brand te steken. Nederlander bedwong zwemmend liet Kanaal C CALAIS, 10-9. De Hagenaar Jan van ScheUndel heeft woensdag een geslaagde poging gedaan het Engelse Kanaal over te zwemmen. Van Scheijndel die b(j Dover te water was gegaan stapte 12 uur en 47 minuten later bij het Franse Calais weer op het strand. Het was de eerste maal dat Van Scheijndel een poging deed het Kanaal over te steken. Hij werd tijdens de oversteek begeleid door een Engels schip dat een vertegenwoordiger van de Kanaalzwemmers Associatie aan boord had. Het record voor de oversteek van Enge land naar Frankrijk staat sedert 1967 op naam van de Indische zwemmer Nitindra Roy met een tijd van 10 uur en 21 minuten. Van Scliijndel keerde vrijwel onmiddellijk na de geslaagde over tocht aan bcord van het begeleidende schip terug naar Dover. Wal biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 12 SEPTEMBER. NED. I. De KRO begint met drie filmpjes over de avonturen van Fe lix de Kat, waarna voor de tweede maal in deze week mevr. Fijnemans komt opdraven. Ze helpt deze keer een weduwe, die eigenlijk toch wel zou willen hertrouwen. Na het jour naal een aflevering van de Duitse serie „Rond de wereld in zang en dans", die ons naar Portugal voert waar in Lissabon en een vissers plaatsje in de buurt Portugese dan sen worden uitgevoerd. De „Brand- punt"-ploeg schotelt actualiteiten voor waarna de western-serie „Gun- smoke". Joe Bascombo is een betaal de moordenaar, die voor een flink bedrag sheriff Dillon het lampje wel zal uitblazen. Voordat hij dat doet redt hij en passant nog even een oude Chinees, die door rapalje wordt afgedroogd. De dochter van de Chi nees is erg Hef en bovendien bijzon der dankbaar. Ze probeert Joe voor zich te houden terwijl haar papa hem in het rechte spoor terug pro beert te krijgen. Deel vier van „Wie zijn toch die mensengaat vooraf aan het laatste nieuws. Daarna krij gen we nog een samenvatting te zien van het Eurovisie-zwemtournooi dat in Blackpool is gehouden. NED. II. Het 'voorprogramma van de TROS is speciaal voor tieners en twens. In „Jam Special", met als presentator Robbie Dale, een optre den van „The Wallace Collection", de Belgische groep die tijdens het songfestival Singing Europe de hoofdprijs won. Aansluitend aan het journaal „Cohen en Kelly" met als ondertitel „Huwelijksperikelen". „Hallo is daar iemand" is de titel van de eenacter van de Amerikaan se schrijver William Saroyan, die ge regisseerd wordt door Charles Leeu wenkamp als eindexamenstuk van de regiecursiLS van de NOS. Het is het verhaal van een wat onaange paste jongen, die moeilijk zijn plaats in de wereld kan vinden en die in de gevangenis terecht komt. Daar ont moet hij een meisje, dat hem voor het eerst in zijn leven intermenselijk contact geeft. Joop Keesmaat is de jongen, Fenneke Andrae het meisje. Daarna een herhaling van „Wood- house in Wien", een programma van accordeonist John Woodhovse met Christine Spierenburg en een kin derkoor. Tenslotte een aflevering van „De Kampioenen". De dame en twee heren zitten wapenhandelaren achter de broek. Teleac introduceert nog de cursus schaken. ZATERDAG 13 SEPTEMBER. NED. I. Vanmiddag lopen drie zo- merseries ten einde. Eerst „Hotel Forollenhof', waarin ditmaal opa's 75e verjaardag wordt gevierd. Dan komt de laatste aflevering van „Het paard met de zwiepstaart" (dat aan een concours moet meedoen) en van de „Tyrail-Koning']* De VPRO ver zorgt het zaterdagavondprogramma dat wordt geopend door een over zicht van de plannen voor het ko mende seizoen van deze omroepver eniging en een Pools tekenfilmpje. „Help Yourself" is een showtje rond de Amerikaanse negerzangeres Ma deleine Bell, gemaakt door Rob Tou- ber. Na het journaal de autorubriek „Wereld op wielen.Fred van der Viugt gaat de nieuwe Opel Record 1700 testen. Leo Kool krijgt ditmaal de eer om het commentaar te ver zorgen de traditionele uitzending van The last night of the proms in de Royal Albert Hall in Londen. Collin Davis dirigeert het BBC Sym fonie Orchestra in een feestelijk programma, waarin de traditie hoog tij viert. „Jennie Bis" is de titel van een herhaling: hoogtepunten uit de shows, die Rob Touber vorig jaar niaakte rond. de zangeres en musi calster Jenny Areun. Hel laatste programma-onderdeel is „Ultra Rechts in West-Duitsland"Vrij-Ne- derland-redakteur Martin van Ame- rongen tekende tijdens de verkie zingsstrijd bij onze oosterburen op welke tendenzen er waarneembaar zijn naar een herleving van het na zisme. Na het laatste journaal nog een samenvatting van de Eurovisie- zwemwedstrijden in Blackpool. NED. II. In een volgboot gaat Avro's Sjiortpanorama mee wanneer Judith de Nijs probeert het Kanaal in recordtijd over te zwemmen. Als hel allemaal een beetje meezit zullen we regelmatig beelden te zien krij gen van de krachtprestatie van Ju dith. 's Avonds na „Scala" de serie „Julia", waarin deze keer problemen rond een baby. Na het journaal twee afleveringen van Peyton Place". Vervolgens een Duitse produktie rond de figuur van de bekende ba riton Hermann Prey. De Amerikaan se zangeres Roberta Peters en de Weense Hilde Guden zingt ook mee. De avond wordt besloten met een samenvatting van een half uur van de belevenissen die zwemster Judith de Nijs had tijdens haar al dan niet geslaagde Kanaaltocht. VRIJDAG 12 SEPTEMBER. NED .1: Schooltelevisie: 10.45 Die ren in de dierentuin; 11.10 Bronnen van onze geschiedenis; 11.35 Beeld verhaal van de kerk; 12.00 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Avonturen van Felix de Kat (kleur); 19.27 Mevrouw Fijnemans komt; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Rond de wereld in zang en dans (kleur); 20.50 Brandpunt; 21.30 Gunsmoke (kleur); 22.20 Wie zijn toch die mensen; 22.55 Journaal; 23.00 Zwemmen; 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 Jam Special (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Co- hen Kelly; 20.45 Hallo is daar iemand; 21.25 Woodhouse in Wien; 21.50 De kampioenen (kleur); 22.40 Cursusinformatie schaken (kleur); 22.50 Journaal. ZATERDAG 13 SEPTEMBER. NED. I: 16.00 Nieuws; 16.02 Hotel Forellenhof; 16.50 Kinderprogramma 17.05 Tiran-koning; 17.30 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 1S.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Ons komende seizoen; 19.15 Phobie, Pools tekenfilmpje (kleur); 19.26 Help yourself (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 We reld op wielen; 20.45 Last night of the proms21.45 Jenny-Bis; 22.15 Ultra rechts in West Duitsland; 22.45 Journaal; 22.50 Zwemmen; 23.20 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.30 Julia (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Peyton Place; 21.05 Hermann Prey zingt (in kleur); 22.25 Sportpanorama (kleur); 22.55 Journaal. i A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2